I BIJ SK SINT-NIKLAAS BLUFT HET OEFENEN GEBLAZEN EN KOMT ER WAARSCHUNLUK NOG VERSTERKING VOOR DE AANVAL VOETBAL WAT IS ER VAN DE VOETBALSPORT? Sporting Sint-Gillis wint op Straatje en de andere opponenten houden mekaar in evenwicht MOET BEVEREN DE EERSTE KOMPETITIEMAANDEN THEUNIS EN G0REZ MISSEN? MARC PEPERMANS (SPELER-TRAINER RED STAR HAASDONK): «DE UITDAGING TREKT!» SSTJETS S.Ï d, herr DE ZAÏRESE KWESTIE GAAT VERDER OP DE WATERMOLENDREEF Verbijstering, ongeloof en hier en daar een weemoedi ge lach voor zoveel lef. Dat was ongeveer de sfeer binnen de geel-blauwe bestuurs- en spelerskringen donderdagavond toen alweer duidelijk werd dat bij de training Makukula niet meer kwam opdagen. Daar zat alweer manager Ado en Seraing voor iets tussen wam de klasse spits had wederom de "geldige" papieren van Seraing onder ogen gekregen en werd zelfs met politie bedreigd indien hij niet onmiddellijk de Waalse spe lersgroep zou vervoegen. Aangaande N'Kongolo was op dat moment geen diskussie meer omdat de Zaïrese libero maar één enkel kontrakt had ondertekend en wel degelijk bij de Sint- Niklase Sportkring thuishoorde. Van de Belgische bondsinstanties uit kan de beide klubs niets meer ten kwade geduid worden want voor de Guimardstraat is er niets onregelmatigs gebeurd. Anders zit het voor de Internationale Voetbalbond, de zogenaamde FIFA. Daar kan inderdaad door Zaïre een klacht worden ingediend tegen Sint-Niklaas en Seraing omdat die verenigingen op zulk een 'primitie ve' manier twee spelers uit Zaïre afkomstig, betwisten. Naar ons werd verzekerd zal vanuit Sint-Niklase bestuurskringen alles gedaan worden om zoveel moge lijk onderling te regelen tussen de beide klubs. Zo was het oorspronkelijk de bedoeling om dinsdagavond een vergadering tussen Seraing en Sporting te beleggen om alsnog een gentlemans agreement uit te dokteren. Dat laatste bestaat erin dat beide klubs met één Zaïrees versterkt worden: zo zou Makukula ingelijfd worden door Seraing en blijft Kongolo aangesloten bij de Puyenbekeploeg. Dal zou meteen beletten dat beide klubs een internationale boete oplopen en in het slechtste geval zelfs van hogerhand het bezit van gelijk welke speler worden ontzegd. Geen goeie zaak Uit al hetgeen de afgelopen weken nopens deze onfrisse transferpJrikelen gebeurd is blijkt duidelijk dat een overgang zonder de tussenkomst van een manager quasi/onmogelijk is in het hedendaagse (top) voetbal. Kimt er nog bij dat de verantwoorde lijken van Vila Kinsjasa zelf een diskutabele rol spelen in heel dit gebeuren. Ze speelden dubbelspel in de letterlijke zin van het woord want nadat ze Sportkring vorige week bezochten met de boodschap dat alles in orde was, zijn ze dat ook op Paray gaan verkondigen en dat waarschijnlijk allemaal geïnspireerd door de JR uit heel de zaak, Makula Ado de kleine neger met de grote Mercedes - in hoogsteigen persoon. Zoals velen terecht zullen opmerken, bijna middel eeuwse toestanden met twee spelers die als weerloze slachtoffers zijn in de handen van een ganse maffia- bende. Het wordt hoog tijd dat tegen dergelijke toestanden iets wordt ondernomen want na de affaire- Bellemans en de nog steeds doordringende naweeën ervan, het Heizeldrama en de opvallende teruggang van het voetbal, verdienen de resterende supporters en al diegenen die met het spel zelf op eerlijke basis begaan zijn, een eerlijker behandeling. Uit een kleine reaktie van SP-parlementslid Freddy W'iUockx himself dienaangaande moeten we echter besluiten dat ook ons nationaal parlement in deze materie weinig vermag en dat is op zijn minst toch erg bedenkelijk. In de hoop dat hiermee de laatste episode van de affaire Kongolo-Makukula afgesloten wordt vragen we ons in alle gemoedsrust af hoe Sportkring nu zelf uit dit ganse bizar avontuur zal te voorschijn komen. Het mag immers gezegd worden dat Makukula zeker heel wat positiefs aan de Sint-Niklase voorhoede kon bijbrengen maar zich voor zover we kolfden konstate ren al te zeer verstrikte in de "zwarte" plaag van persoonlijk sukses en technische staaltjes. Daarente gen is Kongolo duidelijk een heel andere speler die van nature uit een klaar inzicht heeft en in minder dan geen tijd een leider geworden is in de geel-blauwe defensie. Hij verdient dan ook minstens de nominatie van de beste transfer sinds jaren als hij de tot nu toe gedemonstreerde klasse kan bevestigen. Dan is er per slot van rekening toch een heuglijke zaak uit de bus gekomen waarin elke rechtgeaarde Wase voetbalfan zich kan verheugen. De vraag blijft natuurlijk of het sop de kool waard was. Antwoord volgt ongetwijfeld binnen enkele weken. (m.n.) 20 - 9.8.1985 - De Voorpost Op een andere plaats kan u de ontwikkelingen van de laatste week tot en met dinsdagavond, wanneer het beheerraad was op Sportkring, nog eens nalezen maar anderzijds mogen we natuurlijk niet uit het oog verliezen dat geel-blauw nog steeds duchtig aan het oefenen is. Zaterdag werd bijvoorbeeld een match gespeeld bij eer steklasser Lokeren die met 2-0 verloren werd. Toch was technisch adviseur Willy Meersman na afloop niet ontgoocheld: "We hebben 90 minuten lang aan het licht overwicht van de Lokeraars kunnen weerstaan en konden telfs enkele halve kansen af- 'wingen via Mark Noê en )anny Vandenhende. Natuur- jk was het andermaal ver wijnen van onze Zaïrese spits en handicap maar ik moet och zeggen dat Patrick Ver- iruggen in zijn rol van meer •ooruitspelende rechterflank- ianvaller deftig aan de bak ;wam. De inzet was zeker aan- vezig maar kollektief kunnen ve nog niet op voldoende au- omatismen terugvallen" Sportkring kreeg uiteinde lijk het deksel op de neus wan neer een goeie center vanop rechts over enkele hoofden heen bij Didier M'Buyu te recht kwam en deze met een klare kopbal scoorde. Nog voor het einde kreeg een wat twijfelachtige Rudy Demeyere een tweede ei in zijn doel wan neer Angelo Nijskens zijn dui vels ontbond en met een schit terende beweging en een ge strekt schot afwerkte. De ploeg zag er als volgt uit: Rudy Demeyere. Stefaan De Maere, Lerov, Kongolo, Gino Nijs. Fred Truyens. Lacroix en Noê in het middenveld en vooraan dus Verbruggen op rechts. Van Wambeke vanuit het midden oprukkend en Vandenhende over links. Aan het uur werd De Maere uitgehaald voor Deproot en op de bank zaten verder Geert De Maeyer, Peter Quintelier, Jan Simoen en Jean-Marc Ver linden. De oefenkampagne gaat verder Voor vrijdag a.s. met aftrap om 20 uur werd met Georges Leekens een oefenpartij vast gelegd tegen bekerhouder Cercle Brugge waar momen teel Carl Comelissen onderdak vindt. Alleszins een gelegen heid om de lokale fans nog eens te demonstreren waartoe de Novakmannen in staat zijn. Volgende week woensdag volgt dan 'de opening van het seizoen' tegen de eerste divisi- klub RKC Naaldwijk (wat ge lijk staat met onze tweede klasse overigens). R.K.C. is een op zijn minst gezegd ambi tieuze klub die voor twee jaar nog in het amateurvoetbal ak- tief was maar dan de overstap naar het zogenaamde prof voetbal forceerde. Buiten dat het in dezelfde kleuren speelt als Sportkring zijn ze in de nakompetitie van vorig seizoen pas in extremis van promotie gehouden door enkele extra- sportieve redenen, zoals sup- portersgeweld. In de Naaldwijkrangen speelt veteraan Leo Van Veen, een man die na een lange staat van dienst in FC Utrecht naar Amerika uitweek en dan nog eens terugkeerde naar het Ne derlandse topvoetbal als ver dediger bij het Ajax van Leo Beenhakker. Verder weinig gerenommeerde namen maar wel een ploeg die een oefen match kan helpen slagen, een tegenstander die door Sport kring zeker niet mag worden onderschat. (m.n.) Voetbal. De heren Van Gpethem, De Caluwe, Matthijs en Moes praten nog e wedstrijd tegen Saoudi Arab ié (dw) Tweede editie van Beker Boeykens Zoals u vorige week in onze sportkolommen kon lezen, zijn de ploegen uit groot-Stekene én Sporting Sint-Gillis weer akkoord geraakt over een nieuwe onderlinge strijd voor de voetbalbeker van burgemeester Omer Boeykens. Bij deze eerste speeldag was het voor de overigens niet zo veelvuldig opgedaagde voetbalfans zaak om de eigen ploeg in haar nieuwe gedaante aan het werk te zien. In de derby tussen de twee Luk Van Lierop bewees daar- reeksgenoten Stekene Sportief na nog eens dat hij als aanval- en Klauwaerts Kemzeke was lende rechterspits aan klasse het tijdens de eerste helft maar niks heeft ingeboet, ging de een zoutloze bedoening. Hoe- flank af en schoot ietwat over- wel er weinig of geen eerste haast in het zijnet Vervolgens was raakten de messenvechters een schitterende redding van wel aan winst na een uitsteken- Jan Smet na schot van Pascal de doorbraak via de enige Merckx en aan de overzijde nieuweling Luk Van Lierop enkele pogingen opgezet door over rechts. Luk speelde zijn het duo Stremersch-Van Him- tegenstander vaardig uit en gaf ste welk eveneens door een tot in het centrum waar de mee knappe Van de Wiele werden opgekomen Erwin De Clercq geneutraliseerd. De laatste getimed de bal keihard voorbij kans in de meer dan levendige Beveren-Saoudi Arabië (9-2. Al waren de bezoekers bijzonder lenig zij waren toch geen keeper Jan SmeI kopte. Jan tweede periode kwam er via partij voor Beveren. Pfaff is blijkbaar bang voor deze trap van de bezoeker Smet had z,ch tcvoren al cvcn" een laa8 voortrekken van Er- tjes kunnen opwarmen op een win De Clercq. Dit schot ging kopstoot van De Boom. Na ongestoord voorlangs en werd rusten onmiddellijk vuurwerk door menige aanvaller en ver- aan weerszijden met de beide dediger gemist. Voor Stekene keepers in vedette. Klauwaerts lijkt vooral de inbreng van de pakte op een diefje de gelijk- jongeren Pascal Merckx (20 maker nadat Jaak Joris keurig jaar). Geert Smet (19 jaar) en doorstak naar Mark Van Him- Erwin De Clercq (21 jaar) niet ste en deze zonder dralen tus- onbelangrijk en een onbetwis- sen twee belagers in de netten te wissel op de toekomst, bol zette. Het antwoord van Langs de andere kant worden Stekene mocht cr ook zijn de vrije plaatsen keurig opge- want junior Geert Smet glipte vuld, zo komt Rudy Van Guy- voorbij twee opponenten en se na een afwezigheid van ruim stormde moederziel alleen op twee seizoenen terug in de rol naamgenoot Jan. doelman van van rechtse back en bcwiist de Klauwaerts. af. Deze laat- Van Lierop dat hij deftig wat ste verkleinde de hoek op een gewicht in de aanvallende kundige manier en kon de bal schaal kan werpen afweren. Van Kemzeekse kant is vooral Daarna was het aan Luk Van het inschakelen van nieuwe De Wilde om zijn vaardighe- doelwachter Jan Smet een pri- den als keeper te demonstre- ma zaak. al moet gezegd dat al ren, na een keiharde uithaal het voorgaande natuurlijk in van Gerry Stremersch. de komende weken of zelfs maanden op verdere bevesti ging wacht Ook zondag was er dan de wedstrijd tussen Straatje Ste kene en Sporting Sint-Gillis. Na een gclijkopgaande partij konden de blauw-witten uit eindelijk de winst naar zich toehalen met 2-3 cijfers al bleek wel duidelijk dat een gelijkspel een betere weergave van het spel had gegeven. Aan de rust na een lange stu dieronde van beide ploegen stonden de bezoekers met 0-1 op voorsprong, maar algauw in de tweede helft klom Straatje op gelijke hoogte. André Smet speelde zich vrij en legde Er win Van Camp een makkelijk doelpunt op de voet. Even la ter kreeg Sporting dan een goedkope penalty die onbe grijpelijk werd gemist. Maar dat was slechts uitgesteld: een ongevaarlijk uitziend dropshot werd enkele minuten nadien door de harde wind weggetild en belandde in de netten van keeper Lardenoit. Even later dikte Rutjes dan nog aan tot een 1-3 stand en meteen was de overwinnaar gekend. Straatje kon de schade dan nog tot het minimum herleiden na dat weederom Smet goed kom- bineerde met Audcnacrt en Luk met een hard schot de uiteindelijke 2-3 cijfers op het bord bracht. Volgende week staan de kon- frontaties tussen enerzijds Sint-Gillis en Sportief Stekene. en anderzijds Klauwaerts en Straatje op het programma en dan zal blijken onder welke ploegen de opvolger van Sporting Sint-Gillis, winnaar van de eerste Beker Boeykens. moet gezocht worden. M.N. Beveren-Saoudi Arabië 9-2. Albert, Jaspers en Pfaff vertalen hel terrein na de prettige EVEN KENNISMAKEN MET... wedstrijd tegen de Saoudi's (dw) Maandagavond was de sfeer in de receptiezaal van KSK Beveren niet in verhouding tot het bij momenten heerlijke spel van de geel-blauwe voetballers tegen de nationale beloftenploeg van Saoedi-Arabië. Beveren speelde licht en voor al Marek Kusto lijkt een sterk seizoen te zullen maken. De Pool, in de rol van Heinz Schönberger, heerste als de patron van de ploeg en hij stuurde erg makkelijk Creve en Christiaens via de flanken weg. Ook nieuwkomer Mari- nelli zat vlot in de ploeg en bij de rust stonden de Waaslan- Voetbal. Paul Theunis (Iv) ders al erg sterk met 4-0 op voorsprong. Paul Lambrichts kon regelmatig mee naar voor en de Limburger maakte twee schitterende doelpunten. Ook na rust bleef Beveren rustig domineren en pas in het wed strijdeinde liet de thuisploeg de Saoedi's wat vrije loop. Toen bewees de jonge nationa le ploeg toch wat belofte in te houden. De prettige oefenpar tij toonde een Beveren dat al verder staat dan in de beker van Vlaanderen. Hoop dus voor het seizoenbegm volgen de dinsdag. Maar er waren dus schaduwzij den maandagavond. Geel- blauw moest zonder Paul Theunis en zonder Patrick Go- rez in het veld. De leiding van KSK zat maandagavond met rcuzegrote problemen. Met Paul Theunis loopt het hele maal verkeerd. Paul moet vol gende week, zoals eerder al werd gevreesd, onder het mes. Hij sukkelt opnieuw met een achillespecsletsel dat hem ook het vorige seizoen verschillen de wedstrijden uit de ploeg hield. Een operatie lijkt nu het Mare Pepermans voorstellen in het Waasland is wellicht wel passend, hoewel onze Kleinbrahantse buren daar niet direkt mee akkoord zullen gaan, omdat Mare nu eenmaal in die regio een bekend voetballer is. Marc is echt zo een speler die enkel in provinciale klubs (niet minachtend bedoeld) de blitz kan maken en ook een hechte band met deze klub kan aanhouden. Nadat Pepermans alle jeugd- ploegen van F.C. Willebroek doorliep werd hij in het seizoen 1973/74 naar tweede provincialer S.V, Bornem getransfereerd. Met deze vereniging heeft h(j dan ook 11 jaar lang het wel en wee gedeeld en dan nog ettelijke jaren als aanvoerder van het eerste elftal. tie speler-trainer wel ziet zitten antwoordt Mare weifelend: «Voor mijzelf en voor de klub is deze funktic een echte stap in het onbekende. De vereni ging wil het eens op een andere nog niet uitgeprobeerde weg schoeien en voor mijzelf is het vooral een uitdaging om te konstateren hoe zwaar ik in dergelijke funktic weeg.» Be langrijk bij dit alles is wel aan te stippen dal Mare Pepermans geen enkele opleiding - Heizei Voetbal. Patrick Gorez (lv) enige middel, maar de Limbur ger moet daardoor zeker tot de winterstop uit de kern blijven. Geen Theunis meer in 1985. Patrick Gorez is nu het tweede twijfelgeval. Of de Waal dins dag tegen Antwerp kan begin nen aan het nieuwe seizoen is ook erg onzeker. Gorez suk kelt al enige tijd met tendinitis en wordt daarvoor nu intens behandeld. Als dat echter geen resultaat geeft moet ook hij onder het mes en is Beveren meteen een tweede stamspelcr voor maanden kwijt. H.A. Laten we hem zelf aan het woord: «Ik kwam door mijn huwelijk in Bornem wonen en kwam cr dan ook te voetbal len. Omdat ik ook bij Wille broek steevast in het verdedi gend kompartiment werd op genomen, was ik ook bij Bor nem de voorstopper van dienst. De opgang van de klub vanuit tweede provinciale in 1974 tot de derde afdeling in het seizoen 1982-83 was na tuurlijk erg bemoedigend. In al die jaren heb ik ook enkele trainers gekend waarbij het u zeker niet zal verbazen dat ik van de twee Jeans (Dockx en Jansscns) het meest heb opge stoken. Ook Kamiel Van Damme was een imponerende persoonlijkheid maar moest het vooral hebben van zijn theoretische kennis. Het is overigens via Jean Janssens dat ik in kontakt raakte met Red Star Haasdonk. Voorzitter Waterschoot had de vroegere Beverse spits immers gevraagd of hij niet bereid was om het nog eens als trainer te probe ren bij rood-gecl Jean wou echter niet herbeginnen maar tipte de klub wel aangaande mijn persoonlijke ambities. Ik raakte inderdaad een beetje uitgekeken op de Bornemse entourage, en aangezien ik op mijn 34-jarige leeftijd wegens bewezen diensten wel een transfer kon verkrijgen (NVDR: dus geen vrije trans fer) wou ik wel eens als speler- trainer aan de slag. Dat trai nersschap hoeft echter niet te betekenen dat ik mijn spclcrs- Voetbal. De voorzitter van met mijn huidige konditie nog overschoot, ztet de toe- zeker enkele seizoenen mee K°mst met optimisme lege- kan op lager niveau. moet (dw) Op de vraag of hij de kombina- 1 speler-traint Haasdonk (di potentie noch Bloso - heeft gevolgd en dat hij ook geen enkele van deze cursussen zal volgen, om dat hij zowel zaterdagmiddag, als gans de zondag onderweg is met zijn onderscheiden elf tallen. Alleszins zijn hem de eerste weken in zijn nieuwe omge ving meegevallen al moet hij wel in sterke mate terugvallen op Willy Verheven, die niet toevallig als hulptrainer be houden werd. Willy wordt trouwens de man die tijdens de matchen zelf de instrukties van Mare moet gestalte geven. Het lijkt er bovendien op dat Mare zich nu eens in een andere rol dan voorstoppcr wil inleven. In samenspraak met het Haas- donks bestuur krijgt Peper- mans ook carte blanche wat de menstelling van de ploeg bc- ireft. hij wordt inderdaad enig keuzcheer! Tot slot de vastbe raden nieuwbakken speler- trainer nog eens aan het woord: «Ik wil dit jaar vooral de sfeer proeven en mijn eigen ervaringen als leerschool uit proberen. Natuurlijk rust er een zekere druk op mij- enkele minder gelukte seizoe nen wil Haasdonk immers bij de vooraanstaande klubs uit hiftir reeks behoren. Ook het 50-jarig bestaan legt een bijko mende stress op mijn sehou- Voetbal. De van Red Star ders maar zoals ik het nu beoordelen lijkt hel zeker aanwezig om er te maken en daar zal ik het nodige toe

De Voorpost | 1985 | | pagina 20