J i TRANSFERLIJST IN DE STREEK VAN AALST MARIO FRANSSEN LEVERT OPBOUWEND WERK BIJ K.A.V. DENDERMONDE FRANKIE VANHAECKE SCHIET PENALTY BIJ VW HAMME Bazel en Kallo in de kijker met verrassend ruime uitoverwinningen TORNOOI VAN SK. GREMBERGEN De Voorpost - 9.8.1985 - 21 ir zat VOETBAL VW Hamme heeft, vergeleken met vorig jaar, een betere start genomen in de Beker van België. De Wuitens hadden echter wel een strafschop nodig om overeind te blijven en verder te bekeren. ttbal. De nieuwe aanwinsten van Terjoden. Bruylandt (da) "Het was een moeilijke op- dracht", zegt oefenmeester René Verniers. "Gullegem was vorig seizoen een knok- kersploeg en is in dat opzicht iaaS?» n'ets veranderd. Tijdens de eerste belft hebben we degelijk gevoetbald, maar zijn onge- vaarlijk gebleven. Na de hervatting rekende ik fljfiaraS °P enkele flitsen van Franco Pirelli. Net terug uit vakantie, had ik hem de rol van wissel- Deshommes, Meert, Duwez, Aimé, Wijnant toevei"trouwdMet nog J twintig minuten voor de boeg werd Frankie Vanhaecke bin nen de grote rechthoek onder uit gemaaid. Een penalty en een doelpunt waren er het ge volg van. Daarna hebben we het zwaar te verduren gekre gen. De thuisploeg riep alle hens aan dek en zette ons zwaar onder druk. We zijn overeind gebleven. Vooral dat stemt mij tevreden. De organi satie achteraan verliep stukken beter in vergelijking met vori ge wedstrijden. Er staat in ie der geval nog behoorlijk wat werk te wachten om een dege lijk uitgebalanceerde ploeg in lijn te brengen alvorens sep tember op de kalender ver schijnt en de strijd definitief ontvlamt." Hoge verwachtingen VW Hamme start ambitieus en wil nog beter doen dan vorig jaar. Vermits de vierde klasser als tweede eindigde wil dat zeggen dat hij thans de titel beoogt: "Dat is het streefdoel", stelt voorzitter Westelinck. "Nor maal gezien moeten we over sterke troeven beschikken. Be langrijk is dat we deze keer de traditionele herfstmalaise uit de weg gaan. In het verleden hebben we, telkens wanneer de bladeren van de bomen neerdwarrelen, belangrijke punten verloren en zo vorig seizoen de tifel verloren. We hebben geen spektaku- laire, maar wel nuttige trans fers gerealiseerd en vooral jon ge voetballers aangetrokken. Met René Verniers aan het sportievebewind, worden ze begeleid door een gediplo meerd Heizeltrainer. Rik D'Haen, Patrick Dullaert en Dirk Vael zijn jongeren met aanleg. Met Ronny Lam- brechts hebben we geopteerd voor ervaring. Zij vullen onze kern aan die uitgebreider en sterker zou moeten zijn ten opzichte van vorig jaar". VW Hamme bekert dus ver der en krijgt zondag het Ant werpse Hoogstraten, dat won tegen Denderhoutem, op be zoek. Indien blauw-zwart kan overeind blijven, wijkt het een week later uit naar La Lou- vière. Een ploeg die veel pu bliek trekt en omdat het om een bekermatch gaat, de lieve centjes moet delen. De Hamse klubkas zal er wel bij varen. (E.D.M.) TWEEDE NATIONALE EENDRACHT AALST Trainer: Canjels Aangeworven: Ronny Aerts (KAV Dendermonde), Pa trick Antoniasse (SK Welle), Mare Canjels (KV Meche- len), Gerd De Bruycker (Balegem), Nico De Saedeleer (Herzele), Philip Ennekens (Hasselt). Jan Hoebeeck (SV Waregem), Gerd Körncr (SVV Heimbach), Mario Mer- tens (Wichelen), Godfried Moortgat (Roeselare), Pitiere Marino (Kalken), Marnix Van Cauter (Lebbeke), Chris- tophe Venneman (Haaltert), Graham Bassett (Darling ton), El Fahem Rhyad (Espérance de Tunis). Afgestaan: Jozef Cornelis (Strombeek), Eddy De Bolle (La Louvière), Patrick De Moor (Eeklo), Rudiger Van den Bergh (FC Denderleeuw), Alain Van Kemseke (Den derhoutem). DERDE NATIONALE JONG LEDE Trainer: Mergeay Aangeworven: Bettens Marc (SK Bevcren), Loopmans Denis (Beerschot), Van Tilburg Rudy (V. Geel). Verhelle Marnix (St.-Lievens-Houtem), Guido Carlier (SK Lon- derzccl), Franky Van der Schueren (Beerschot). Frans Van der Schueren (Sint-Lievens-Houtem), Glenn Geer- aerts (Berchem Sport) Afgestaan: Mare Uyttenhove (Sint-Lievens-Houtem), Dirk Geeraerts (E. Meldert), Van Impe Patrick (Vlierze- le), Danny De Troyer (Vherzele), Marc Van Bocxstael (Borsbeke), Etienne Hecstermans (Ede) EERSTE PROVINCIALE SK AALST Trainer: Maurice Coopman Aangeworven: Johan De Naeyer (Sint-Lievens-Houtem), Rudy Piron (E. Aalst), Jos Keymolen (SK Halle), Eric Waegcman (Ninove), Wim De Bruyn (E. Aalst). Fred De Saedeleer (E. Winnik), Johan Holvoet (E. Winnik). Afgestaan: Gary De Kinder (SK Lebbeke), Peter Ver- straeten (Baasrode), Frank Duwez (Terjoden). Giovanni Meert (Terjoden), Dirk Anné (Terjoden), Guy Deshom mes (Terjoden), Piet Nijs (Erondegem), Danny Van Holen (Ninove), Chris Canipel (Nieuwerkerken), Marnix Colbacrt (Nieuwerkerken). TWEEDE PROVINCIALE EENDRACHT MELDERT Trainer: Romain Van Stichelen Aangeworven: Louis Mergan (Lombeek), Jean-Pierre Wouters (E. Aalst). Dirk Geeraerts (Lede). Gilbert Christiaans (Sint-Lievens-Houtem). Ronny Buyl (Kerks- ken), Francois Merckx (Wieze), Glenn Van Goethcm en Luc Nelis (FC Denderleeuw), Mark Beeckman (Pei- zegem). Afgestaan: Van De Winckel Mare (Gijzegem), Meert Mare (Ternat). DERDE PROVINCIALE RC BAMBRUGGE Trainer: Paul Van der Haegen Aangeworven: E. Van Gyseghcm (Erpe), G. Van Herre- weghc (Burst). J. Vagcnende (Burst). G. Derouck (Ede). Afgestaan: Van Cauter (Wichelen), Vander Eecken (Ba legem). OLYMPIC BURST Trainer: J. Vagcnende en W. Rimbaut Aangeworven: F. De Schutter (Kerksken), J. Verhofstadt (Ede). Van Den Brempt (Ede), R. Perreman (Aaigem), Peralta (Letterhoutem), Freddy Fock (St. Antelinks). Afgestaan: Hulsbosch (Heldergem). D. Van Dclsen (Aai- liem). Van Der Steen (Letterhoutem), Rudy Van Acrde (Woubrechtegem), R. Van Laethcm (Gijzenzele), Geert hue") CWeghc (Bambrugge), Goossens Hervé (Aspc- ORANJE ERPE Trainer: Jeafi Baptist Pfaff Aangeworven: Brusselmans (Lebbeke), Pirio (Nieuwer kerken). Jean-Pierre Troch (Pollare), Wellekcns (Nieu werkerken). D. Jansscns (SK Aalst). Dirk Raes (E. Aalst). K. Baten (E. Aalst) Afgestaan: Herman en Patrick Bogaert (Erondegem), Erwin Lens (Grotenbcrge). Eddy Van de Voorde (Bave- gem), Guy De Landsheer (Bambrugge). WILSKRACHT GIJZEGEM Trainer: Francis Roeland Aangeworven: Danny Van Cauwenberghe (Lotcnhulle) Frank De Vriendt (Denderleeuw), Paul Van De Winckel' (E. Meldert), Karei Haentjcs (Wichelen), Rudy Van Sinay (SK Oudegem). SK HERDERSEM Trainer: Gilbert Waetcrinckx Aangeworven: Walter Van den Bossche (E. Aalst), Luc Buggcnhoudt (Erembodcgcm). John Pcynsacrt (Hofsta- dc). E. De Witte (Hofstade), Luc Nelis (Hamme) Afgestaan: D Boemans (Moerzekc), Y Uyttersprot (Wi chelen). SCHROEVERS MOORSEL Trainer: Mare De Volder Aangeworven: Paul Lammens (Assc Ter Heide), Mare Rombaut (Oudegem). Afgestaan: Rudy Costers (Ercmbodegem). Kees Dcntro (Boonwijk). SK EREMBODEGEJvI Trainer: Frans De Grecf Angemrvai: Paul Arij, (TK Melden). Mario Heymans (leralfene). Rudy Kosters (Schroevers Moorsel), Freddy Van den Brandc (Woltergcm). Freddy Meert (He- kelgcm). Afgestaan: Patrick Casier (TK Meldert). Luc Buggen- noudt (Herderscm), Freddy Baeyens (Hekelgem). SK TERJODEN Trainer: Bcllon Aangeworven: Dirk Anné (SK Aalst), Frank Duwez (SK Aalst). Giovanni Meert (SK Aalst), Guy Deshommes (SK Aalst), Werner Bultereys (E. Aalst), Rudy Van der Haegen (Mere), Danny Wijnant (TK Meldert), Mare Bruylandt (Mere). Afgestaan: Werner Houben (Rac. Wetteren), Frans De Greeve (SK Erembodegem). EDIXVELDE Trainer: Pierre Cornelis Aangeworven: Erwin Sonck (Nieuwerkerken), Johan De Backer (Nieuwerkerken), De Swaef Ludwijn (Ede), Van Gerven (E. Aalst). Afgestaan: Marcel Van Nuffel (Oudegem), Stefan Vereec- ken (Wieze), Mischotten (Lebbeke). SC WILSKRACHT HOFSTADE Trainer: Rudy Haleydt Aangeworven: Steeman (Zele), Guy Scheerlinck (Wiche len). Louis Nevens (Denderleeuw), Mergan (Essene). Van Hoeckc (St. Wetteren), Patrick Van Hauwer (OL Wetteren). P. De Cleene (St. Wetteren), M. Meuleman (Asse). Afgestaan: Peynsaert (Herdersem), E. De Witte (Herder- sem), G. De Bruyn (Kerksken), Jo Van Der Snick (Lede) FC MERE Trainer: Edmond Boons Aangeworven: Noël Quintijn (Haaltert), Y. Van den Berg, M. Wijnendael Afgestaan: Paul Van der Haegen (Bambrugge), O. De Thaey (Wichelen), R. Van der Haeghen (Terjoden), Bernard Van Burm (Lede), Paul Sonck, Johan Callebaut en Dirk Temmerman (Grotenberge), G. Wullaert (Gan- dasparta). E. NIEUWERKERKEN Trainer: Lucien Pletinckx Aangeworven: Werner Van Hauwe (St. Wetteren), Yvan De Smet (E. Aalst), Johan De Backer (E. Aalst), Erwin Sonck, D. Kieckens (E. Aalst), B. Ponnet (Borsbeke). Afgestaan: Y. Van de Bosscherc (Gijzenzele), Wellekens (Erpe), D. Pirio (Erpe), Luc Aerts (Terheide). VIERDE PROVINCIALE ERONDEGEM Trainer: Jan Monsieur Aangeworven: Piet Nijs (SK Aalst). Ronny Wante (Lede). Mare Goossens (Vlierzele), E. De Weghe (Outer). E. Bogaert (Erpe), Herman Bogaert (Erpe), G. De Vuyst (Lede). Afgestaan: Peter Burms (Haaltert). André De Schepper (Hillegcm), W. Ruyssinck (Wichelen). J. Annaert (Ba- vegem). V.J. BAARDEGEM Trainer: Alfons Van der Straeten Aangeworven: Chr. Van Mulders en Alfons Van der Straeten (St. Paulus Opwijk), L. Van Pulver (Meisbroek) en Luc Maerschalk (E. Meldert). Afgestaan: Joost Bourlon (TK Meldert), Moens (TK Meldert), Putteman (TK Meldert), Dirk Auwelaert (E. Meldert), R. Van der Straeten (E. Meldert), Dirk Dael- man (E. Meldert), Bart Callebaut (Schroevers Moorsel), Dirk D'Hauwcr (E. Aalst), André De Hauwere (Lebbe ke). Gunther Van Malderen (Londerzecl), Colson (Schr. Moorsel), Gino Crabbé (E. Meldert). TK MELDERT Trainer: N. Van den Dungen Aangeworven: D. Detaille (Peizegem), Uyttersprot (Den dermonde), Hereman (W. Moorsel), J. De Mesmaeckcr (Terheide), P. Casier (Erembodegem), R. De Leener (Opwijk), Putteman, Moens en Bourlon (Baardegem), Bart Bombeeck (E. Aalst). Afgestaan: Lucien Roelandts (Opwijk), Guido De Leeuw (Opwijk), E. Michiels (Hekelgem). Philips (Terheide), J Van Hauwermeiren (W. Moorsel), Danny Wijnant (Ter joden), Kurt Van Gijseghem (E. Aalst), H. De Smedt (Merchtem), Carl De Geyseleur (Lede), Paul Arijs (Erembodegem). DOGGEN EREMBODEGEM Trainer: Jean-Pierre Clocheret Aangeworven: Eric Haeltcrman (Sint-Lievens-Houtem), Van Der Biest Octaaf (FC Kelle), Noël Callebaut (Schen- dclbekc). Jan Sonck (St. Denderleeuw). Hedwig De Greef (SK Erembodegem), Jan Den Dauw (E. Aalst), Jan Buytens (Liedekerke). Bruno Schollaert (SK Aalst). Mare Schelfaut (Lombeek), Jan Arijs Afgestaan: Frans Arijs (Okegem), André De Maeght (SK Erembodegem), Patrick Vcrleyscn (Leeuwkcns), Albert Van Den Bergh (Leeuwkcns), Franky Van Droogen- broeck (Leeuwkens), Kris Arijs (Lceuwkens). De «troo per Yves (Leeuwkens), Jurgcn Camu (E. Meldert), Bart Christiaans (Leeuwkens), Peter De Brandt (Lceuwkens) Ronny Van Holen (E. Meldert), Dirk Sonck (Hekelgem). WILSKRACHT MOORSEL Trainer: Gustaaf Blancquaert Aangeworven: Luc Van Impe (St. Wetteren), Farcas (FC Denderleeuw), Vcrhavers (FC Denderleeuw), Bcnfarcs (Schaarbeek). Roland Suys (Asse ter Heide), Alain Keste- mont (Elsene) Afgestaan: Van Hauwermeiren (Lebbeke), De Saedeleer (SK Aalst). SK AAIGEM Trainer: Christiaans Aangeworven: Van Wayenberghe (Herzele). De Bolle (Haaltert). Danny Van Delscn (Burst). Afgestaan: De Pauw Luc (Woubrechtegem), D'Hondt Eddy (Ede), Jean-Pierre Goossens en Rudy Perreman (Burst). K.A.V. Dendermonde bekerf verder. Na een gelukspel tegen Veurne en plaatsing via strafschoppen, won paars blauw thans tegen de vierdeklasser Hoboken. Het werd een verdiende overwinning. Dat gaven de Antwerpenaars zelf toe. K.A.V.D. hield de wedstrijd een uur onder kontrole en realiseerde een 0-3 voorsprong. Daarna riskeerde de thuisploeg alles of niets en kwam twee keer tot scoren. Het laatste doelpunt kwam tot stand in blessuretijd. Mario Franssen speelde een van de verwachtingen Toch opmerkelijke rol. Hij was be- bleef K.A.V.D. gevaarlijk op trokken in drie doelpunten, de counter en een kombinatie Bij de eerste treffer schakelde Rodrigo-Franssen resulteerde hij een paar manschappen uit in een derde doelpunt waarvan en betrok Guy De Baere in laatstgenoemde de auteur zijn ideeën, die afdrukte. werd. Bij het tweede doelpunt dat net voor rust op de scoreplank Met nog twintig minuten verscheen, lukte Franssen een voor de boeg riskeerden de kombinatie met Rodrigo die lokalen alles. Paarsblauw de bal in bereik van De Baere kreeg het toen zwaar te verdu- bracht, die in twee tijden tot ren, hoewel het op de tegen- scoren kwam. Voordien had stoot gevaarlijk bleef. Een cor- Guy De Baere al een kans nerdoelpunt, een kwartier voor de voet gekregen, terwijl voor tijd, gaf de thuisploeg de thuisploeg slechts één keer, nieuwe impulsen en betekende in de aanvangsminuten, had het sein voor een stormloop op gedreigd. Op grond van kan- de Dendermondse vesting. Die sen, doelpunten en overwicht hield stand tot in blessuretijd, was de 0-2 voorsprong bij de Toen bracht een tweede Ant- rust een logische weergave. werps doelpunt de Dender- Dat de thuisploeg na de mondse zege niet meer in ge- kampwisseling meer initiatie- vaar In vergelijking met de ven ging nemen, lag in de lijn wedstrijd tegen Veume werd er een duidelijke progressie vastgesteld. Vooral Mario Franssen toonde in de midden linie zijn aanleg. Dirk Michelet, Benny Vercauteren en Mare Tilley ontbraken inge volge kwetsuren. De jonge Luc Michiels vatte post als schokbreker. Een opdracht die hij uitvoerde naar de letter. Zondag komt het West- vlaamse Meulebeke op be zoek. Een ploeg die vorig sei zoen VW Hamme de titel ont nam. Indien KAVD deze moeilijke klip kan omzeilen, wat niet makkelijk zal zijn, is een week later de derdeklasser Ninove in Grembergen te gast. (E.D.M.) Beker van het Waasland Voetbal. Tielrode-Temse. De doelman van Tielrode bokst de bal weg en belet Seghers te scoren (dw) Zoals in menig ander gewest was zondag ook de start van de regionale beker in het nul konden houden ondanks Waasland gepland. Hoewel een en ander nog geen steekhoudende aanduidingen geven een schot van Lamoen °P de over de naaste toekomst van de betrokken ploegen was het wel opvallend dat de ene ploee k.rui?in8 ej| een eigen doelkans al heel wal verder staal in haar kompeliticvoorbereiding dan de ander. Niet voor niets dt'tanS hei pikken we in onze titel Eendracht Bazel en SportkrinB Kallo er uit. Eerstgenoemde ging S,ne, schoof In de nlLdè immers op het veld van grensploeg Sportkring Klinge een ruime 0-3 overwinning Jeelhelft was er bijna onmid. behalen en de melkfabriekjongens leverden met 1-7 cyfers een niet eens overdreven dellijk een gauwtreffer door- monsterscore vast op het veld van Hoogeinde Sint-Gillis. dat een uitgelezen hoekschop Laat ons overigens toe de acht vental doelpunten bij mekaar aanz5.' dus _yan de groen-zwar- vanop rechts door Seghers in matchen in vogelvlucht te be- te fokken. Nieuwkomer Mark ,en m. P|oeI n°gal wat doel werd gekopt, kijken. Van Stappen bewees met drie |ong,e sPelers ait ei8en kweek Nadat diezelfde Seghers tot 1. Klinge-Bazel: 0-3. Een Ie- goals zijn thorinstinkt niet in konden opstellen en ook de tweemaal toe de dwarsligger vendige partij waarbij de Klin- Stekene achtergelaten te heb- ",euwel,"gen Van Poeck en op degelijkheid testte vond La- genaars al onmiddellijk het ben en was bovendien de on- een niet ""aard|ge moen even later toch het goe- vertrek van prijsschutter Dan- betwiste matchwinnaar Twee e„,njj za.g^l v"tolken. <je gat en was de winnaar ny Cockhcyt scherp aanvoel- doelpunten van Maes. en een- Zi Haasdonk-Kruibeke: 0-2. bekend den. Eendracht was daarente- tje van De Rechter en Van n,cuwbakken tweede pro- Kalender voor aanstaande gen bijzonder doeltreffend en Strijdonck maakten de zeven VII)«jia'ei[ kon op het Stepmans- zondag: 11 augustus (alles be- maakte via Catthoir, De Dijc- vol. Voor de grovelijke ont- z™er bekoren door ue gjnt om uurj ker en Robby Maes het ver- luisterde thuisformatie lende snelheid tvan "'«voering en de Reeks 1: Kallo-Heikant. Ex- nooit afgevende voorhoede Celsior-Red Star Haasdonk; targetman Dockheyt en Kruibeke-Sinaai; Sombeke- werker Seghers goed worden aangevuld door bijkomende spits Lamoen Met deze ma nier van spelen hadden de Stars overigens nogal wat last. hoewel ze in de eerste helft de ker en Robby Maes het ver- luisterde thuisformatie legde schil. Beek een pleister op de gesla- 2. Sinaai-Sombeke: 2-0. Her- gen wonde middels één scha- leving toonde zich duidelijk de md doelpuntte baas over het meer gereno- meerde Sombeke en mocht Heikant - Excelsior: 0-2. In dubbel tevreden zijn omdat de tegenstelling met de vorige ja- van Excelsior overgekomen rcn hebben de Heistraatvoet- Mark De Breucker de dubbele bailers hun eerste kennisina- skore op het bord bracht met king suksesvol afgerond. Na twee persoonlijke staaltjes. verdeelde eerste helft 3. Moerbeke - Eendracht Zele waarin Karei Van Poeck tot (reserven) 2-2: Elke ploeg eiste driemaal toe dichtbij de Zele- zijn helft op met in de eerste keeper slecht afdrukte, dron- - de groen-witten via Dilleman 8en de Sint-Niklazenaars na met het hoofdbestuur orgam- cn Baker aan het kanon en in rusten hun willetje op. Ignace Z1J" halfoogsttornooi de tweede de Zeienaars die Deckmijn werd rond het uur voor jeugdploegen. premmie- sterk konditionecl de stand in neergehaald in de backacrea m'memen en knapen, evenwicht brachten. en laatste man Van Marckc Vo|gende ploegen nemen deel 4. White Boys-Verrebroek: 2- kon deze unieke kans ook ver- preminiemen: SK Grember- 0. De Puitvoetformatic had en- zilveren Nog wat later beland- kei bij de afwerking nogal wat de een prima center vanwege problemen. Uiteindelijk raak- Heirbaut goed voor doel en ten ze toch aan een overver- daar stond Deckmijn ongedekt diende zege middels doelpun- om bard in te koppen. Prima ten van Bressinck en Ver- Hoogeinde. Reeks 2: Bazel-Moerbcke; Eendracht Zele (rcs.)-Whitc Boys; Verrebroek-Tielrode; Temse (res.)-Klingc. Mare Naudts Het Jeugdkomité van SK Grembergen in samenwerking beeck. 5. Tielrode-Tcmse (reserven): 2-1. Een sterk betwiste wed strijd die deze keer niet kon scoren. De thuisploeg kwam eerst via Maes op voorsprong maar moest de gelijkmaker toestaan naar het einde toe. Met een voor lichte fout toege kende strafschop kon V K. uit eindelijk de winst ietwat ge vleid naar zich toehalen. 5. Hoogeinde-Kallo 1-7: Af gaande op deze wedstrijd is duidelijk dat de winnaars van de Beker van het Waasland er heel wat voor over hebben om alweer een gooi te döcn naar deze onderscheiding. De tegenstand van de wijk- plocg was dan wel uitermate zwak maar toch is het nog steeds zaak om in de eerste echte oelcnwedstriid een zc- gen - K.A.V.D. - SK Lebbeke - Eend. Zele - Miniemen: SK Grembergen - Eend St.-Gillis - SK Over- mere - K.A.V.D. - Knapen: SK Grembergen - Sombeke - Heikant - Sp. Bug- genhout. De schiftingen hebben plaats op zaterdag 10.8.'85 vanal 13u30 en op zondag 11.8. *85 vanaf 14 u.u Op 15.8.'85 gaan de troostin gen door vanaf 10 u en de finales vanaf 14u45. De supporters worden harte lijk verwelkomd en hun aan wezigheid zal de jeugdige spe lers zeker aanmoedigen De wedstrijden gaan door op het terrein in de Klccmput- straat. Voetbal. De reserven van Svelta Melselc (Iv)

De Voorpost | 1985 | | pagina 21