I w I DE AMATEURS SCHEREN WEER HOGE TOPPEN MET JEFST ACHT WEEKOVERWINNINGEN «Niet verwacht, maar wel tevreden...» COR VERPLANCKE VERRAST VRIEND EN TEGENSTREVER r«. wtgm. In de rand van het wereldkampioenschap Alweer Verplancke, Roelekens en Borggraef in de prijzen in Sint-Niklaas PH GR FRANKIE WIELANDT MOET DE DUIMEN LEGGEN TEGEN STERKE DANNY JANSSENS KENNY FRANSSENS WINNAAR, STEFAN VAN DUYSE EERVOL - 9.8.1985 - De Voorpost WIELRENNEN JIT HET WASE WIELERVAATJE Bij de profs zegevieren William Tackaert en Dirk Heirweg Na een werkelijk impone rend voorseizoen en een iets mindere klassieke periode is Zeienaar William Tackaert Je laatste weken weer druk in de weer om zijn blazoen her en der op te smukken Wellicht is zijn niet-aanduiding voor het Wereldkampioenschap in Ita lië daarin de extra-prikkel - William mag wel als eerste reserve enige kleine hoop overhouden. In de jongste ze ven dagen behaalde de Fangio- kampioen die overigens zijn kontrakt in de sportgroep van de gebroeders Reybroeck on langs verlengde, heel wat ere plaatsen. Het begon vorige woensdag in Deinze met een zevende positie, beter deed hij in Deerlijk daags daarna met een vierde prijs. In Hamme op zaterdag werd hij geklopt door Mark Maertens. een beslissing die pas in de ultieme kilome ters gestalte kreeg. Maar dins dag liet Tackaert niets of nie mand weggaan tijdens de prof- koers in Sint-Denijs. Steevast was de taaie Zeienaar aan het kommando te vinden en meer maals regelde hij daar zelf het tempo door op solotocht te gaan. Dat leverde dan ook de negende bloemenruiker op van het seizoen en stelt een knappe periode in het vooruitzicht. Tweede zegekaper deze week was die andere Zeienaar. Dirk Heirweg. Hij ging het van zijn kant wel iets verderop zoeken. Tijdens de derde rit in de Ronde van Denemarken tussen Odense en Esjberg rea liseerde Dirk inderdaad een waar exploot door meer dan 100 kilometer vooraan te gaan fietsen en op de streep niet minder dan tien minuten boni op de naaste konkurrentie te laten noteren. Voor de uitein delijke klassering kon dat Heirweg weinig baat bijbren gen want in een vorige etappe had hij teveel tijd verloren op de besten. Niettemin een ge smaakt fïetsnummertje. Tussen al dit Zeels wielerge- weld in ook nog enkele andere zijgaaien van streekpedaleurs. Francois Van Vlierberghe werd vierde in Moorsele, Mark Dierickx was vijfde en Van Vlierberghe twintigste in Ham- me en nogmaals Dirk Heirweg werd derde in Deinze. Over Nieuwkerkenaar Mark Dierickx kunnen we ook nog meedelen dat hij na een min- 'cr geslaagd jaartje verblijf in de ploeg van Florent Van Vae- renbergh. volgend jaar zal deel uitmaken van de Kwantumhal- lenploeg van ploegleider Jan Raas. Over een en ander pra ten we de komende weken vast bij. De Liefhebbers Ronny Westelinck driemaal en Van Huffel, Rooms, Van Leeuwe, Beniers en Janssens elk één keer op het podium Ronny Westelinck rijgt de overwinningen aan mekaar en kan ondanks die schitterende prestatielijsten nog geen be langstelling afweken bij de profformatics. Een duidelijk bewijs toch wel dat de Belgi sche profrensport in een bij zonder zwakke periode zit dat er voor zo een klasbak geen interesse is. De Zeienaar laat zich echter niet ontmoedigen en stevent regelrecht naar een nieuw rekord in aantal sei zoensoverwinningen bij de amateurs af. Hij bereikt als we ons niet vergissen momenteel 28 en als hij aan ditzelfde ritme volhoudt kan hij gerust de kaap van 40 overschrijden, wat hem dicht in de omgeving van bedoeld rekord moet brengen. In Lede op zaterdag begon hij aan zijn weekopbrengst met een zuiver bewijs van zijn kracht. Zijn naaste en laatste belagers Ongena en Geurs fiet ste hij tijdens de laatste ronde daar uit het wie! en zette hen zelfs nog op een achterstand van ruim een halve minuut. Op zondag alweer weinig diskussie op zijn in Londerzeel behaalde ruiker. Daar kwam het wel op een spurt aan maar Ronny klopte in volgorde Francis Jan- seghers, Jean-Marie De Nil en Herman Van Lent. In dit over zicht beginnen we vanaf don derdag 1 augustus en dat bete kende ook al Westelincks eer ste zegegebaar in Buggenhout. waar hem tot in de laatste kilometers het vuur aan de schenen werd gelegd door an dere streekrenners. Aan de meet stond er echter op Ron- n/*s supprematie geen maat en zo moest Danny Janssens vre de nemen met een tweede plaats, Franky Wielandts werd vijfde. Luk Beniers zevende, Benny Van Buynder 14de, Arie Platteaux 19de en Johan Koppen 20ste. Als bewijs dat Ronny per slot van rekening niet onklopbaar is mag de wed strijd in Mcrelbeke van dins dag jl. aangehaald worden, daar waar Westelinck als de te kloppen man werd aangezien trok Marin Geurs zich van de ze reputatie niks aan en ging in de ultieme kilometers aan de haal. Ronny werd daar tenslot te pas derde. Ook Didier De Witte reed zich de jongste dagen in de aktualiteit middels zijn voor aanstaande rol in de Ronde van Wallonië. Vorige week mochten we U op de valreep zijn zege in de tijdrit meegeven en konden we in hoera-stem- ming zijn eerste plaats in de voorlopige stand meegeven. Tot op zondag was de Sint- Niklazenaar die deze ritten- wedstrijd als gastrenner van een Waalse formatie meereed, er bijna van overtuigd dat hij de Waalse ronde op zijn pal mares kon toevoegen, maar dan ging het natuurlijk fout. De tegenwind kwam uit een onverwachte Nederlandse hoek. De broer van profrenner Adri Van der Poel, met de welluidende naam van Jack ge kerstend, had zijn zinnen gezet op de eindzege en aangezien hij gesteund werd door het sterkste blok in de wedstrijd en Didier zelf deftig aan zijn lot werd overgelaten, deed de Ne derlander ook een geslaagde greep naar de leiderstrui. Di dier ging verdienstelijk met de derde plaats aan de haal maar heeft uit een en ander wel wat geleerd en dat is met zijn nau welijks 20 lentes toch ook van onschatbare waarde. De andere winnaars zullen waarschijnlijk wel denken dat ze niet aan de beurt komen. Ten onrechte want we laten ze nu chronologisch met een woordje uitleg de revue passe ren. Peter Van Huffel was zaterdag de eerste gelukkige in de koers te Dendermonde. De Hammenaar liet het daar niet op een kansloze eindsprint uit komen, maar sprong met Mark Macharis in het wiel naar de verlossende meet. De Loke raar was dus tweede en verder noteerden we Franky Wielandt (4), Ronny Mettepenningen (9), Patrick Van Wetter (12). Arie Platteau (13), Eric Van Moerseke (16), Gunther Dhooge op 18 In Sinaai was er nog op za terdag de zoveelste liefheb- berskoers en uiteindelijk was het aan Luk Beniers om bij de kuskensjuffrouw te passe ren. Luk had er tijdens de wedstrijd werkelijk alles aan gedaan om zich niet te laten verrassen. Hij was bij elke ont snapping van enige allure en sprong naar het einde toe sa- vtv^'feRUCHTIIi v 'Cl HUB Wielrennen. Guy Verberckmoes met zijn supporters en bazin Christel na zijn zege in Bazel (dw) men met Benny Van Buynder naar de beslissing. Benny werd kansloos naar een tweede stek verwezen. Guy Rooms won de groepssprint, voor de derde plaats. Jan Joos was vijfde, Francois Naudts zesde. Eric Wuytack zevende. Guy Van Hese negende. Mark Galle 15de, André Van Paemel 16de. Stefaan Wauman 18de en Roger Schelfhout 19de. Over dan naar zondag wan neer rond de Barbierbeek een koers met louter Wase signa tuur werd verreden. Een twaalftal Wazenaars zorgden inderdaad voor de enige noe menswaardige ontsnapping en uit dit gezelschap glipten in extremis Danny Janssens en Franky Wielandt weg. Tussen hun beidjes moest de overwin ning betwist worden en voor de Beverenaar werd het een zoveelste dichtste ereplaats omdat hij tegen de eindjump van Danny Janssens niet opkon. De verdere uitslag vermeldt Patrick Van Wetter als derde, Patrick Van Duyse als vierde. Geert Bulteel als vijfde. Filip Van Walle als zesde, Erik Wuytack als zevende, Guido Haentjens als achtste. Franqois Naudts als negende. Peter Van Duyse als tiende. André Van Paemel als elfde. Guy Van Hese als twaalfde, Yvan Ver- eecken als 14de, Paul Van Vlierberghe als 15de, Vik Van Landeghem als 16de, Beno Present als 17de en Patrick Dhooghe als 19de. In Borsbeke bleef Stefaan Van Leeuwe zondag ook aan de winnende hand. Samen met Eric Vlaeminck zorgde Stefaan voor enige kleur in deze wed strijd en aan de streep bleef hij de baas over Gerrit Hendrickx en Guy Van Rossem. Dirk Onghena was daar tiende en Mark Laurcys veertiende. In Sinaai op maandag slechts 22 deelnemers voor een wedstrijd verreden in abominabel slech te weersomstandigheden. Guy Rooms kon eerste sa men met Benny Van Buynder gaan lopen, maar reed in het zicht van de streep gans alleen op de bloemen af. zijn tweede zege van het seizoen meteen. Benny Van Buynder werd tweede, Rudy Heyns vijfde, Rudy Saelens negende, Fran cis Coucke 18de. Roger Schelf hout 12de, Gino De Pauw 13de, Firmin Franckaert 15de en Luc Joos 19de. maken de plaatsen kompleet. Op woensdag 31 juli was Luk Beniers bijna aan de wist in Haaltert maar on her nir>- pertje moest hij zijn betere erkennen in Jean-Marie Ver- nie. Paul Van Vlierberghe was daar vijfde, Jan Joos negende, Guy Van Hese tiende, Guy Rooms elfde en Walter On ghena veertiende. En dan voor de volledigheid nog enkele po sities meegeven: Gino De Pauw legde op een 13de plaats beslag in Court-Saint-Etienne, Rudy Saelens eindigde zesde in Wetteren, Ronny Mettepen ningen eveneens zesde in Moorse!, Jan Joos was vijfde in Laneuville, Erik Van Moerse ke finishte als 15de in Eronde- gem en Franky Wielandt werd derde in Buggenhout. José Rooms en Guy Verberckmoes zegevieren bij de juniors Een kalme week dus bij de juniors waarvan we eigenlijk de laatste weken beter gewend waren. Dat neemt echter niet weg dat de zege van José Rooms erg verdiend was op de laatste dag van juli in Bug genhout. In een pak van niet minder dan 117 deelnemers liet de Temsenaar zich inder daad gelden als de meest ver standige Hij doseerde zijn krachten immers op een kundi ge manier en had aan de streep nog reserves genoeg om Gino Primo en Rik Hofmans af te houden. Bart Heirewegh werd daar zevende en Guy De Jon- ghe 14de. De tweede gelukkige was Melselenaar Guy Verberck moes die maandag in Bazel doorlopend bij de beteren was. Samen met Gert Maes en Gery De Cock zette hij immers meerdere vluchtpogingen op en de ultieme beslissende vlucht werd ook opgeluisterd door de drie G's (Guy. Gary, Gert). Het werd uiteindelijk een sprinterskolfje naar de hand van Verberckmoes die bijtijds Maes kon remonteren en dan nog de plaatselijke .De Cock afhield. Gerry De Cock was dus tweede, Gert Maes derde, Francis Maras vijfde, Gerry Van Lierop zesde. Ste faan De Beleyr achtste. Martin Smet tiende en Marc Van Cau- teren elfde. Nog in Bazel was er zaterdag een sterk bezette koers, niet aan kwantiteit maar wel van kwaliteit verreden. De plaatse lijke renners waren daar steeds bij de pinken maar moesten uiteindelijk de spurtersklasse van Eric Goossens uit Sint- Amands ondergaan. Gary De Cock was eens te meer tweede, Tonny Thielemans was derde en verder lieten Dirk De Cau- wer (4), Gino Verbraeken (5), Patrick Suy (6), Bert Stevens (7), Guy Verberckmoes (8), Geert Macs (9), Stefaan De Beleyr (10), Francis Maras (11), Pascal Bauwens (12), en Ivo Ivens (15), zich niet onge merkt uithollen. Voor de rest nog een pak ereplaatsen met in volgorde van verovering: Werner Van Bogaert zesde in Berlaar. Gino Verbraken zesde en Pascal Bauwens 12de in Vorortkapel, Edwin Enthoven finishte als vierde in Gembloux, Francis Maras werd achtste en Patrick Hcirwegh elfde in Rotsclaar. Op zaterdag pakte Gerry Van Lierop de achtste en Guy De Jonghe de twaalfde plaatsen in Arendonk, in Hoogstraten werd Danny Van Overtveldt als zesde genoteerd en in Duis burg was Werner Van Bogaert derde. Patrick Van De Ven was zesde in Mazenzcle en Emmanuel Comu achtste in Herzele. Op zondag pakte Gi no Verbraken de vierde prijs mee in Deinze. en in Buggen hout werd Gunther De Bauw voor de bloemen geklopt door Erik Goossens, terwijl Bruno Verwulgcn daar als achtste doorkwam. Om te eindigen dan dinsdag een vierde plaats voor José Rooms in Eronde- gem waar Patrick Van de Ven zevende en Emmanuel Cornu de 13de stek bezetten. In Des- telbergcn was Edwin Entho ven vierde. Herman Ferket ze vende en Gino Verbraeken elfde. (m.n.) Gesprek met een wereldkampioen: Met Cor Verplancke praten is vooral in het begin een heleboel vragen stellen, de Zeeuw is inderdaad iemand die het meer van de daad dan van het woord moet hebben. Zondag zo omstreeks halfdrie moest hij anderzijds even tjes nog bekomen van de emotie van een wereldtitel veroverd te hebben In korte bewoordingen deed hij nog eens het verhaal van de finale. «Ik ben zelf in de tegenaanval gegaan wanneer ik voelde dat de definitieve vlucht tot stand gekomen was. Op dat moment heb ik naar niemand meer gekeken en ging voluit in de achtervolging. Wanneer ik mijn wagonnetje weer had aangepikt moest ik vanzelfsprekend eventjes bekomen en zodoend wachtte ik tot in de voorlaatste ronde om eens te proberen of ik nog een greep naar de zege kon doen. Tot viermaal heb ik dat zonder succes gedaan maar bij de vijfde keer op een goeie kilometer van het einde ging ik uit volle macht. Ik weet immers dat ik in een echte sprint een vogel voor de kat was en het lijkt wel alsof de rivaliteit van de spurters onderling heb kunnen uitbuiten. Ik sloeg dan algauw een gat van vijftig meter en ben dan rechttoe-rechtaan naar de Anker straat toe gereden! Op dit moment is het nog steeds als een droom voor mij!» Volgers en ploegmakkers verzekerden ons dat de man uit Biervliet meer dan zijn deel van het werk had gedaan in de koers zelf en stipten niet voor niks .ian dat Verplancke op een uitstekende forme kan terug blikken. Hij won met het wereldkampioenschap immers zijn derde koers in amper zeven dagen en bereikt daarmee .zijn negende overwinning van het seizoen. Cor is overigens pas op 25-jarige leeftijd aan het wielren nen begonnen en kombineert zijn lievelingshobby met een vast werk als aannemersgast. Dat neemt niet weg dat 'Verplancke bijna dagelijks een drietal uur op de fiets zit en vooral in deze vakantieweken nogal wat wedstrijden betwist. Vermeldenswaard is wel dat de Nederlander tijdens de Ronde van Zuidafrika in 1983 zwaar ten val kwam en daardoor lange tijd verplicht inaktief was wegens een schedelblessure. Als gevolg daarvan moet Cor nu nog steeds een zonnebril op. Een en ander kon echter niet beletten dat hij na een lange kompetiticstop weer de aansluiting vond en zoals gezegd de jongste dagen sterk op dreef is. Een voorbeeld van wat wilskracht in sport al niet kan ontketenen en meteen een waardig renner op het schavotje om na Roger Seghers in 1983 en '84 het veelkleurige shirt van wereldkampioen der vrije liefheb bers aan te trekken. (inn) als 1984 wereldkampioen werd bij de vrije liefhebbers, Destcl- bergenaar Roger Seghers, in het peloton eindigde en in de vaste overtuiging verkeerde dat zijn ploeggenoten wel zou- Pas rond halfweg werd het echt werk van Zeeuwsvlaming Ver- ongeveer twee lengten. Dolle den zorgen voor de opvolging menens wanneer er barsten in plancke die zijn onweerstaan- vreugde in het Hollandse Da' liep dus in werkelijkheid het peloton kwamen door de bare konditie nog eens dik in kamp en verstaanbare woede wel even andere want mannen aanhoudende aanvalsgolven de verf stelde. Inmiddels bleef de groen-witte formatie met als Van DaeleBeeiaert en van de heren Van Daele, Ver- het onrustig in de kopgroep de gebruikelijke palabers en Oe brandt dachten allemaal plancke toen al en Jam- met tal van schermutselingen diskussies tot gevolg met reden dat ze in de laatste maer Rond halfweg, aan de en een werkelijk spervuur van De uitslag: (103 deelnemers): rechte lijn wel een gerechte 70ste kilometer sleurde de al dan niet gemeende uitvalpo- 1 Cor Verplancke (NI) de 145 kans maakten op de wereldti- Moordenaar Ser8e Van gingen. Spijtig genoeg viel km in 3 u. 28', 2. Serge Van- Sr VOTtackê Daele nch naar het komman- Zuldalrikaan Van de Merle uil daele, 3. Roger Beelacrl. 4. nomen door Lor verplancke do van de wedstrijd in reaktic wegens bandbrcuk en werd Romam Steel, 5. Jan Jam- d"C zeker de zege met gestolen op een gelukte aanval van Flo- Ghislain Van Lierop door het maer, 6. Daniël Van Gucht, 7. ncclt. hoge tempo uitgerangeerd. Franqois Geerts. 8 Henk Pee- Mvc Naudts Met dertien dus naar de laatste ronde van 18 km toe met nog- maals mannen die middels een Het was nogal duidelijk en goed voelbaar dat er zonda wat schortte aan de aankomst van dit kampioenschap d alweer voor het vierde achtereen volgende jaar zijn beslal vond in de hoofdstad van het Waasland. Tekst en uitleg vroegen en kregen we van wedstrijddire teur André Dobbelaere. Hij voelde zich «in de geschoten» door de eenzijdige beslissingen van WAOD-sportkomité. Het was namelijk zo dat André d jongste weken enige zakelijke moeilijkheden ondervomj en daardoor zijn gestelde verplichtingen nopens dit V niet helemaal kon nakomen. Nadat de WAOD-bond in dl persoon van Alfons Verbraeken hiervan in kennis gesteld werd door deze mensen onmiddellijk een geslote vergadering zonder Dobbelaere belegd waarbij werd b slist wat moest gebeuren. Het werd zondermeer een drastische koerswijziging: <j kilometers werden verminderd van ruim 200 naar mir dan 150 kilometer om meer renners te krijgen en dus tr inschrijvingsgeld te kunnen innen. De aankomstplaats q plaats van prijsuitreiking werden gewijzigd en ook aan d prijzenpot werd geroerd. De 50.000 frank aan prijzen ij natura werden niet uitgekeerd. Oorspronkelijk zou Andr Dobbelaere ook als wedstrijdleider worden geweerd maai na een hevige reaktie van deze man middels een juridisc tussenpersoon werd deze beslissing niet uitgevoerd. Door al deze veranderingen was het verder wel i onmogelijk om het vroege vertrekuur (11 uur) te veran ren omdat de verkeersdienst in casu een pak politiemet sen en rijkswachters reeds waren opgetrommeld en de stad! reeds de nodige verkeersrichtlijnen had uitgevaardigd.! Dat impliceerde meteen dat de koers op haar voorzientK uur startte maar anderzijds ook rond halfdrie ten eindt I liep en dat is natuurlijk iets te vroeg om de grote massa op p de been te krijgen. Wat er ook van zij. Uit de mond van dt heer Dobbelaere. jarenlang de grote geldschieter enW promotor van het WAOD-gebeuren met gereputeerde* organisaties als de Wase Lentepalm en ditzelfde wereld-1 kampioenschap op kop en zelfs sponsor van een eigen I 'en 0 WAOD-sportgroep, konden we vernemen dat hij zijn I medewerking aan deze organisaties als voorbij be- schouwd. Hij voegt er wel aan toe dat een beroepsrenners- koers in het voorjaar van 1986 in de lijn der verwachtingen ligt. Aan de andere zijde verklaarde sckretaris Verbraken dat hij wel zal zien wat de toekomst brengt maar dat hij et vast van overtuigd is dat de WAOD-organisaties in en om Sint-Niklaas nog kunnen terugvallen op andere sponsors BS- en durft zelfs te hopen dat de bruggen met de A Ni- zaakvoerder nog niet allemaal zijn opgeblazen. Wellicht brengt ook in deze zaak tijd de hoognodige raad. Mare Naudts ilOR nstelijl legde sentwi Nog verder WAÖD-nieuws WERELDKAMPIOENSCHAP VOOR VRIJE LIEFHEBBERS TE SINT-NIKLAAS de, 10. Modest Smet. Sint-Niklaas gaf zondagmiddag een trieste indruk. Druilerige regen maakte het parkoers Toch no8 vermeldenswaard van het vierde wereldkampioenschap voor Vryc Liefhebbers en zodoende werden de d,a' d£/nan d* zowd in 1983 ruim honderd deelnemers, waaronder een pak Nederlanders en zeven Zuidafrikanen, voor de moeilijke opdracht gesteld zich recht te houden. Lichte valpartijen konden dus ook niet uitblijven met vooral wat schaafwonden en kleerscheuren tot gevolg. Veel zin tot aanvallen had men overigens niet gezien de vervelende miezerregen alle aanvalszin bluste. Donderdagmiddag was er een wedstrijd op Tereeken welke vooral in het teken stond van de laatste voorbereiding op het wereldkampioenschap waar over op een andere plaats veel meer. Wie gedacht had dat de favo rieten voor het regenboogklei nood niet in hun kaarten zou den laten kijken kwam na alles redelijk bedrogen uit want na een redelijk vlak verloop raak ten twee niet onverdienstelijke tenners aan de leiding. Vooral Verplancke deed zijn werk aan de leiding en werd daarin flink bijgestaan door Marnix Ver- roeye. Aan de finish had de Kor een kleine twintig meter boni op de geloste Meetjeslan- fler en op een kleine halve minuut won Freddy Luyckx de spurt van het peloton voor de derde plaats. Klaas Deuven- voorden werd vierde en Serge Van Daele eindigde vijfde. Zaterdagmiddag leverde de Watermolenstraat en onmid dellijke omgeving het strijdto neel voor wedstrijden van de B cn C-katcgoric Bij de laatstgenoemde de plus 35-jarigen was Freddy Roele kens heel het verloop door de smaakmaker. Samen met Ro- nan Mechelaere raakte de man uit Illegcm voorop en had bi de eindafrekening ook enkele moeite om de zege a zak te steken. Bij de B's was het spannen van begin tot eind, dat wt zondermeer te danken aan di sterke bezetting van het ded nemereveld, met niet minde dan 63 renners gingen zc iir mere van start. Vooral Edd Van Daele was aktief in aanval maar kon niet met volgen wanneer de uitcindeli ke prijzen werden verdeeli Burchtenaar Mark Borggrac was daarentegen op zijn qui vive en raakte in het zicht de streep alleen weg. Achtci hem vochten Danny Racs Ronny Paridaens het uit voo de dichtste ereplaatsen mal Mark zelf was dan al zeker de zegeblocmen. Uitslagen: Kategorie B: (fi deelnemers): 1 Mark Borg graef de 51 km in 1 u. 15'. Danny Raes. 3. Ronny Pari dacns, 4. Mare Smet. 5. Pi trick van Hullc Kategorie C (27 deelnemers) 1. Freddy Roelekens de 51 in 1 u. 15', 2. Ronan Meche laere, 3. Hedwig Bloem, Jean Brandt. 5. Fcrnanf Moerman. AMATEURS IN BAZEL rent Dierickx. ook noorder buur Johan Daelens zat dan in de voormacht. Met een ge vaarlijke klant als Van Daele was het natuurlijk zaak om zo ultieme uitval een gelukte vlug mogelijk het weerwerk op greep wilden doen naar de be te zetten en dat gebeurde ook geerde regenboogtrui. Ver- Danny Janssens is in Bazel verdienstelijk winnaar gewor den. In een spurt met twee won hij makkelijk van Frankie Wielandt. Negenendertig renners ver schenen aan de start. Tijdens de eerste wedstrijdhelft volgde de ene schermutseling op de andere. Vooral Bcnno Pre sent, Patrick Van Duyse en Geert Bulteel lieten zich in dat opzicht niet onbetuigd. Half weg koers begon het pijpeste- onder impuls van een sterk rijdende Wim Van de Merwc, de Zuidafrikaan die reeds bij vorige gelegenheden zijn klas- plancke probeerde enkele ke ren tevergeefs omdat hij zich in de strijd met de snelle peda len bij voorbaat verloren wist NIEUWELINGEN IN BAZEL onderstreepte. Hij kreeg en zelfs superfavoriet Van steun van zeven trawanten met rx-*1 ""l"* Daele schudde nog enkele ke- Kenny Fransscns heeft op Duyse. hij is trouwens maar ren aan de boom. Met nog één een intelligente manier de pas een maand aan de slag. in kilometer voor de boeg speel- wedstrijd voor nieuwelingen in de aanval. Gino Vercautcrcn Van Wegdijns en Geerts. Zo <fc Cor Verplancke nogmaals Bazel gewonnen. In de laatste poogde nog om de kloof te raakten tien mannen aan dc ridder of mis en daar waar de rechte lijn koos hij het wiel van dichten maar lukte daarin niet. leiding maar nog was de defini- goed vertegenwoordigde A Peter Broosscns, die van ver Dc drie leiders bleven onge- tieve beslissing niet gevallen. M-ploegmakkers voor mekaar de sprint inzette. Op een licht- stoord aan het kommando cn In de achtergrond stelden de kastanjes niet uit het vuur lopende helling en met een bouwden een voorsprong uit. Henk Peters en Cor Ver- wilden halen om zo in de na- stevige wind op kop flitste die naarmate de wedstrijd vor- kende sprint hun winstkansen Kenny Franssens op tijd cn derde, ook groter zou worden, niet op te offeren ging de man stond' uit het wiel en ging gc- van nabij Tcrneuzen keihard makkelijk voorbij Broosscns. Halfweg koers ondernamen door. Wat Beclacrt en Van Al in de eerste van dc negen Gino Vcrcauteren. Gino Vcr- Daclc ook probeerden, het ge- af te leggen ronden gingen berckmocs cn Joeri Verbrug- slagen gat van 50 meter kon- Broosscns. Kenny Fransscns gen een tcgcnaktic. Enkele ki- honden meckregcn^cwerktcn den ze niet meer toekrijgen cn cn de piepjonge Stefan Van lometers hielden zij stand, zc ook de aansluiting m»i dc Verplancke had aan de cind- name Beelaert, Smet, Steel. Oelbrandt. Van der Gucht. plancke immers alles in het werk om hun kansen op de titel te vrijwaren. Na een adembenemende achtervol ging waarin zc Jammaert. Dc Smet en Van Lierdp als waak maar zc werden dan door de achtervolgende groep gegre pen. Op hun beurt zouden Ivan Van Hese. Tom Bos- schaert cn Joeri Vcrbruggen in de aanval gaan. Ook zij raak ten niet tot bij dc vluchters. Wei Konden ze tot dc streep uit dc greep van het peloton blij ven. Intussen maakte men zich vooraan op voor dc sprint, die zoals eerder aangehaald, door Kenny Fransscns werd ge wonnen. (K.U.M.) len te regenen en dat had blijk baar invloed op het verdere wedstrijdverloop. Twaalf ren ners gingen in dc aanval Peter Van Duyse, Philip Van Walle. Guido Haentjes, André Van Paemel, Danny Janssens. Phi lip Zaman. Geert Bulteel, Pa trick Van Duyse, Patrick Van Wetter, Eric Wuytack, Fran kie Wielandt cn Franqois Nauts. Twaalf renners samen en allemaal Waaslandere. Stel selmatig werd dc voorsprong opgedreven en verdween de rest van het deelnemersveld in de achtergrond. Op minder dan twintig kilometer voor de finish veerde Danny Janssens recht, plaatste een krachtige demarrage en realiseerde spoedig een voorsprong. Al leen Frankie Wielandt, toeval lig een ploegmaat, kon het spoor van dc amateur uit Ste- kene volgen. J Onderling heer ste een uitstekende verstand houding. Geert Bulteel, Pa trick Van Duyse, Philip Van Walle en Patrick Van Wetter poogden dc vluchters nog tij dig te counteren, maar dat was boter aan de galg. Ruim afge scheiden bereikten Janssens en Wielandt de finish. Patrick Van Wetter won later de spurt voor de derde plaats, voor Pa trick Van Duyse en Geert Bulteel.

De Voorpost | 1985 | | pagina 24