Shotten, playbacken en smullen bij Vlugge Jongeren Baardegem Sint-Paulusparochie Aalst bestaat vijf jaar en viert vier dagen feest Karnavalkriebels Verbond Dekenijen Aalst heeft vragen Jan de Lichte staat al Jeugd-doe-dag te Aalst eigen benen PARKET- OF KURKVLOERE De Nederlandse Kurk- en Parketmaatschappi) in Hul: Nederlandse Parket- en Kurkmaatschapi Dieven vergaten hun auto in Hofstade TOMBOL 2 - 9.8.1985 - De Voorpost Schoimkermis op Immerzeeldreef Tijdens hei weekend van half-oogst heeft op de Immerzeeldreef de Schoimkermis plaats. Woensdag 14 aug. wordt om 20.00 uur begonnen met een beloning. 3.000 F vooruit en 50 F inleg. Donderdag 15 augustus is er om 14.00 uur een namiddag voor de kleintjes, om 16.00 uur een rommelmarkt, om 18.00 uur de verkiezing van de Schoimprins en Schoimprinses en om 21.00 uur een avond met het orkest The New Spirits. Vrijdag 16 augustus om 15.00 uur een gratis koffietafel en bingospel, om 16.00 uur speelt het stemmingsorkest The Select Club en om 21.00 uur is er een avond op zijn Aalsters met bekende Aalsterse karnaval figuren, het Orkest The FS Band onder leiding van Mare De Cock. Zaterdag 17 augustus om 20.00 uur een optreden van Don Kroes en zijn Dolle Mina's en om 21.00 uur een play-back show waarvoor kandidaten zich kunnen melden bij Pol Van Nuffel, Immerzeeldreef 22 te Aalst (053121.98.39). AKV De Gaa Lowies Op zaterdag 16 november heeft om 20.10 uur voor de twaalfde maal de verkiezing plaats van Prins Karnaval van Oost-Vlaanderen. Op het programma bal, show en gastoptredens. De algemene toegangsprijs bedraagt 100 F en voor groepen die op voorhand kaarten kopen 80 F. AKV Kloeit Kloesj Klang verkoopt De AKV Kloeit Kloesje Klang houdt uitverkoop van twee lasposten in een nog behoorlijke staat, 1 kompressor, betonscharen, tangetjes voor het spannen van kippengaas, een 15-tal isomokoppen onder wie die van Wilfried Martens, John Mass'is en Raymond Uyttersproi. Ook 1 verfpistool groot formaat en 1 verfpistool voor het leggen van extra fijne schaduwen en bijhorende darm van 5 meter. Alles zo goed als nieuw. Voor meer inlichtingen Bert Pauwels, Moorselbaan 206 te 9300 Aalst (053121.72.82). Tweede prijs Willy Van Mossevelde Voor de karnavalstoet van volgend jaar wordt ook weer een prijs Willy Van Mossevelde uitgereikt. Dat betekent een geldsom van 10.000 F aan de origineelste idee en uitbeelding bij de ingeschreven groepen en een prijs van 5.000 F aan de origineelste idee en uitbeelding bij de niei-ingeschreven groepen of enkelingen. A join Op de jongste algemene statutaire vergadering van het «Verbond Dekenijen Aalst» werd betreurd dat de wijzigingen in het verkeer tot stand kwamen zonder dat noch het Verbond Dekenijen noch de Middenstandsraad advies kon verstrekken. De Raad van Bestuur wil dan ook einde september overgaan tot een eerste evaluatie en dringt er op aan dat het Dekenijverbond een vertegenwoordiger zou krijgen in de verkeerskommissie om hierin dan op positieve wijze mede te werken. Inzake de wetgeving op de handelspraktijken heeft het Verbond grote belangstelling getoond inzonderheid voor het wetsvoorstel De Cooman dat intussen werd goedgekeuid in beide Kamers. Gerekend wordt thans op de medewerking van het stadsbestuur en zijn kontrolerende diensten om inzonderheid de reglementering op de soldenverkoop stipt en streng te doen toepassen. Tenslotte is het Verbond van oordeel dat de organisatie van een zogenaamde «oude markt» op de terreinen van de «Bloemenveiling Flora» in strijd is met de wetgeving op de leurhandcl. Waar destijds werd opgetreden tegen het handclsgcbcuren op de Varkcnsmarkt - intussen totaal verdwenen - is het Verbond van mening dat het hier om een identiek geval gaat onder dezelfde onwettige vorm. Gevraagd werd dan ook dat een onderzoek terzake zou worden ingesteld en dat het Verbond op de hoogte zou worden gehouden van de stand van zaken. LH Zesde barbecue voor mentaal-gestoorden in Aalst In het Aalsters stadspark organiseert het «Syndicaat der verenigde beenhouwers van Aalst- stad», erkende beroepsvereniging, een zesde grootse barbecue. Ten voordele van de instellingen voor mentaal-gehandicapten en van de beschuttende werkplaatsen van de streek. De netto-opbrengst van dit barbecue-festijn wordt inegraal aan de instellingen overgemaakt. Vanaf 12.30 u. kan u in het stadspark terecht voor lendestuk. zigcuncrspijs of barbecue- worstjes, alles op grill en aangevuld met brood, warme sausen, groenten en kruiden Via het stadsbestuur en een brouwerij die logistieke steun verleent worden er 8<X) zitplaatsen gecreëerd waarvan 500 overdekte. Air speciale attraktic stijgt te 16 u. een reuze luchtballon op LH Na «Jeugd op vrijdag» en het «Jeugdcolloquium» en vóór de «Jeugdbeurs» in oktober organiseert de Stuurgroep in het kader van het Internationaal Jaar voor de Jeugd een Jeugdhappening in stadspark en Osbroek op zaterdag 7 september vanaf 10 u. Een grote Jcugd-doe-dag. Deze grote «doe-dag» voor de jeugd in het stadspark en os- brockstadium moet worden gezien als een dag niet alleen van toekijken maar hoofdza kelijk van handelen, wat wil zeggen sport, spel en animatie, voor elk wat wils. Inhoudelijk zal deze dag voor al rond participatie draaien. Samen met de andere initiatie ven rond het I.J.J. is het de bedoeling het volgende te be reiken: - onze schoolgaande jeugd la ten nadenken over hun positie en hun specifieke problemen. - het jeugdbeleid intensiver la ten participeren en tot een in tegrale decentralisatie van het Aalsters Jeugdwerk komen. - de jeugd een kans geven naar buiten te komen - gelet op de problemen bin nen de Aalsterse jeugdraad, boven de filosofische en partij politieke grenzen samen komen. - de veiligheidssituatie in onze stad proberen te verbeteren - meer klaarheid proberen te scheppen rond sektoren als bv. bijzonder jeugdzorg. Voor Jan en Alleman Van 10 tot 19 uur spel (zoals een Dag van Jan en Alleman) en animatie (o.a. Free-Po- dium) in het park. Het sportgedeeltc zal plaats hebben in het Osbroeksta- dium. Vanaf 21 u. zijn er vier ver schillende café's voorzien. Door het aankopen van een sticker kan aan alle animatie deelgenomen worden. Benevens de traditionele sporten zoals volleyball, bas ketball. minivoetbal en derge lijke waar jeugdverenigingen kunnen voor inschrijven om het tegen elkaar op te nemen, denken wij ook aan niet alle daagse sporten zoals baseball, korfbal, paardrijden... Wat het onderdeel sporten spel betreft, zal zoveel moge lijk gezorgd worden dat er doe-aktiviteiten ingelast worden. Kans tot de hele gamma volks sporten. vendclzwaaien. hin dernissen-parkoers met katrol, kommandobrug. katteklauw enz., eventueel onder begelei ding van gespecialiseerde jeugdbewegingen diverse op drachten. allerlei dansen en (creativiteit tot en met. LH Aalst. Het feestkomitee ortninizeerdc een barbecue (a) Al ettelijke jaren wordt er in Aalst gepraat oved standbeeld met de figuur van Jan de Lichte,! beeld dat voor goed de schrijver Louis Paul I de herinnering van de Aalstenaren moet level houden. Een standbeeld waarover al veel i gevloeid, maar waarvan de realizatie op zich] wachten. Koopt U met 5 jaar garantie rechtstreeks Een parket of kurkparketvloer hoeft u ze* niet meer te betalen dan 18.000 F per 30 (keuze in 10-tal motieven) incl. alle hulpfl delen zoals lijm, lak. enz... Levering en plaatsing door heel België dt Js 600 F lm' 7 Betaling in termijnen mogelijk. Voor deze prijs uitsluitend na telefonische afsprai,ni1 gf Ons centraal afspraaknummer vanuit Beu 00-31.11.40 13312 Van Waesberghestraat 56, HULS 5,*, (juist over de grens in Nederland) Voor «doe-het-zelvers» kurkparket of mass (MOZAÏEK 8 mm (ongelegd) ,lt 270 F/lW23203SI-AG-DCj>^ Aalst. Voetbalfeesten in Baardegem. De veteranen na hun finale (a) menkomsten. Zij kunnen nog leute maken, onze mannen en vrouwen van de derde leeftijd! Voor de vijfde maal ook spant gans de parochiegemeenschap zich voor de kar bij het organi- zeren van de St -Paulusfees- ten. Deze gaan opnieuw door in de tent en op het plein voor het noodkerkje aan de Boter- melkstraat (gemakkelijk te be reiken met stadsbus nr. 6). Het wordt ditmaal een vierdaagse! Donderdag 15 augustus 1985 (O.L.V. Hemelvaart) zorgen de vrouwen van de KAV afde- TE KOOP: Bungalow Zeer mooi inger., 3 slpk., badkin- ger k., open haard met recu- peratievuur. C.V., aang. tuin. Vrij na overeenk Gelegen Si- naaistraat 78. Lokeren Z w Poppe. Wolvenstr 12B, Roos- daal, tpl. 054/32.37.24. ji/ui-oc-m Gelukkig voelden de organisatoren van de 8ste Baardegemse Voetbalfeesten van Vlugge Jongeren zich met de regen beslist niet. Toch heeft de regenmaker de festiviteiten weinig geschaad. De nochtans ruime tent liep immers drie dagen tereke eivol en men vraagt zich af wat men met de te verwachten volkstoeloop zou hebben gedaan moest het weer hen meer genadig zijn geweest. Aalst. Voetbalfeesten in Baardegem. De kookploeg aan de slag (a) val en zo konden de twee over de omheining klauteren en verdwijnen in het nachtelijke duister. Daarop werd de rijkswacht verwittigd die ook snel ter plaatse was. Ondertussen was ook al de auto van de twee dieven gevonden. Die hadden ze namelijk op het parkeerter rein moeten achter laten. Een van de dieven had zelfs het lef om de wagen wat later te ko men ophalen. Hij hijgde nog na van het harde lopen en ondervraagd van waar hij kwam, zei hij eerst dat hij van bij zijn verloofde kwam. Het was de rijkswacht evenmin ontgaan dat de jonge man, afkomstig uit Lede, zeer zenuwachtig deed en fel zweet te. Na een grondiger onder zoek bekende hij een van de daders te zijn geweest. Mocht Frans Van Den Hooff niet bij de pinken zijn geweest, dan waren de twee nu een paar dure tenten, drie verstelbare zetels, vier veldbedden en twee uitschuifbare ladders rij ker geweest, de buit die men aantrof op de parkeerplaats van de zaak. De St.-Paulusparochie is dus aan haar eerste lustrum toe! De nieuwe parochie ligt in een nog relatief rustige, alleszins gezonde buitenwijk van Aalst, die grenst aan Herdersem en Moorsel. Gedurende de voorbije vijf jaar is er heel wat ten goede veranderd in het maatschappelijk leven van de mensen om en bij de Botermelkstraat en de Rozendreef. Het gemeenschapsleven en de samenhorigheid hebben er konkrete vormen gekregen. Wees gerust, het monument komt er en in het a «Pakeshof» in Ercmbodegem wordt er hard ge werk! het standbeeld. Het eerste deel van het standbe" ondertussen gegoten. We zijn dus op goede i benen waarop Jan de Lichte zal staan zijn 1.80 mcterl zodat men gerust zal kunnen spreken van een r beeld waaraan men niet zomaar kan voorbij lopen. Dat wil nu nog zeggen dat men eind van dit jaar heti officieel en plechtig zal kunnen onthullen. Neen. daaij moet men wachten tot in 1987 en dan moet menj overigens niet naar Aalst begeven, maar naar het Mil heimpark Dat komt omdat het Middelheimmuseun beeld voor de ronde som van 6 miljoen heeft aangek! Het gieten van het eerste deel van het beeld, geba onder leiding van de 36-jarige Bert Ghysels. die vertrd is met dergelijke dingen. Hij zit al twaalf jaar in het Hij werd bijgestaan door een vijftal stoer uitzij mannen die zich tegen de felle hitte van de 3301 vloeibaar brons beschermden met «knechten». Heelvq zichtig. alsof het om Saksisch porselein ging. werd! vloeibare kokende massa in de vormen gegoten, zorgvuldig over wakend dat er zich geen mankemel voordeden. Het gieten van brons is en blijft inderdaad| vak apart, zeg maar een kunst. Na de benen worden nu stelselmatig de andere segmi van het grote beeld afgewerkt. Naarmate de tijd voii zullen dan al dié stukken netjes op elkaar worden geztj ineen gepast. Dat werkje is pas klaar in 1987 Vandai Waarom men eigenlijk de figuur van Jan de Lichte fc gekozen voor een monument voor Louis Paul BooÉ niet de markante kop en persoon van de Gewoon omdat Jan de Lichte zowat de verzinnebeeld! van Boontje, de vrijheidsstrijder, de man die op barrikaden stond en zegde en schreef wat er te zeggq schrijven viel. Jan de Lichte werd overigens op de G| Markt van Aalst terecht gesteld. Op 13 november onderging hij een vreselijke straf: hij werd gcradbraal De vrouwen hebben zich ge groepeerd in een KA V-afde ling die momenteel reeds meer dan 150 leden telt. Maande lijks zijn er vergaderingen waar interessante onderwer pen worden besproken en hob bynamiddagen waar de vrouwtjes blijkbaar graag bij zijn. De St.-Paulusparochie telt naast de vele jonge gezinnen toch ook heel wat 60-plussers. Die hebben zich verenigd in een Senioren Club met een aktief bestuur van 16 leden. Regelmatig zijn er kaartna- middagen en ontspanningssa- ling voor een familiale namid dag met oude volksspelen. Iedereen is welkom. Er zijn daar ook prijzen te verdienen. De senioren van St.-Paulus no digen alle 60-plussers van Aalst en omgeving uit op vrij dag 16 augustus vanaf 14u30 - voS, een gezellig onderonsje.*0'» Zowat overal in Aalst De gebroeders Matthys zorgen" "en geplaatst- (a) voor de animatie en wie zelf graag eens voor de mikro wil komen krijgt daartoe wel de tent. gelegenheid. Zaterdag en zondag is er ook Zaterdag 17.8 is er belotwed- het traditioneel eetfestijn met strijd vanaf 13u30 en zondag mosselen (prijs 250 fr.) of 18.8 is er vanaf 15 u. play back stoofvlees (prijs 200 fr kin show voor de kinderen in de dermenu (120 fr.). Het is alge meen geweten dat de mosselen nergens zo goed gereed ge maakt worden en smaken als op St.-Paulus! Zaterdag vanaf 18u30 en zon dag vanaf llu30. Die dagen zijn er 's namiddags doorlopend allerlei kinderspe len en animatie o.m. rondrit ten met een speciale wagen. Er is verder een doorlopende worden nieuwe verkt sneltombola en een trekking met als pt luchtdoop met een luchtballon die or dagnamiddag bij he pleintje zal opstijgen. De opbrengst van deze gaat naar de sociale verdere uitbouw van rochialc leven. ST.-CECILIA d«i UITSLAG 00005 7717 2028 7061 11977 3665 2931 0288 10580 3695 0085 6334 9107 8420 11096 9061 2147 2607 2878 7107 2833' 11071 Reserve: 0939f Voetbalaktiviteiten Ruggegraat waarrond de feestelijkheden werden opge bouwd waren uiteraard - voor een voetbalklub kan het moei lijk anders - de diverse ont moetingen op het voetbalter rein. Bij de veteranen moest VJ de duimen leggen voor Eendracht Meldert doch ging alleszins Rapid Lebbeke en Schroevers Moorsel vooraf. Ook bij de miniemen viste VJ achter het net en weer was het Eendracht Meldert dat de hoofdvogel lukte (0-6). Maar voor de rest kende VJ de nederlaag niet (meer). Wel een gelijk spel bij de juniors tegen de reserven van Lutter- zele (0-0). De VJ-kadetten ble ven aan de winnende hand te gen JTjor Kokerij (6-2) en in de békèr van de Denderstreek door het fanionteam met 1-0 tegen Lutterzele. "De tijd van toen" Voor heel wat seniores uit Baardegem en omgeving - Op wijk liet verstek gaan wegens, naar men zegde, onenigheid - herleefde de tijd van toen met Juul Kabas en Paul Severs. Ook met Michke en Belinda. Een aangename koffietafel als openingsstuk van de driedaag se festiviteit waarbij tegen de avond de tent vol liep Wat ook op zaterdag het geval was met het optreden van Jimmy Frey. Playbackshow Inspelend op de playback- rage brachten de VJ een wed strijd met 100.000 fr. aan prij zen. Er waren dan ook 45 deelnemers onder wie enkele van Baardegem doch ook van ver buiten de eigen regio. Op aantrekkelijke wijze gepresen teerd door Pitou. De jury - enkele leden van de Toneel groep Hoop in de Toekomst, maar ook "specialisten" - haal de uit het hele pakket optre dens waarmee de hele tent dui delijk in trance werd gebracht. Lisa Minelli, de meest nage bootste artieste, als hoofdlau- reate. Gevolgd door Agneta van Abba en Wham. Trokken alle deelnemers naar huis met trofee en herinneringsmedaille en vloeide de champagne rij kelijk. Een stereo-installatie, een televisie-toestel en meer van dat fraais werd door de hoofdwinnaars meegenomen. Onder de deelnemers met een mooie prijs Baardegemnaar Patrick De Troye. een "andere Elvis Presley". Buiten wedstrijd, maar daarom niet minder attraktief, trad dan nog dorpsgenoot Mare Callebaut op, zowel El- vis Presley als Steve Wood na doende. Gastronomie Op zondagnamiddag zaten* zowat 600 eters aan tafel in de tent die dan tot "s nachts ge vuld bleef. Henri Joostens, Louis Hey- vaert en de hele staf medewer kers kunnen tevreden zijn met hun resultaat, niettegenstaan de het regenweer. Ze danken dan ook graag langs deze kant zowel publiek als al wie om het even op welke wijze meewerk te voor het welslagen van de 8ste Voetbalfeesten Frans Van Hoof is van geen kleintje vervaard. Dat heeft hy tijdens de nacht van maandag op dinsdag ten over vloede onderstreept, toen hy onvervaard twee inbrekers op heterdaad betrapte en hun achternaging. Toen hij by die achtervolging ten val kwam, kregen de dieven natuur lijk de vrije baan, maar omdat ze hun auto diende achter te laten, kon een van hen al de dag nadien worden inge rekend. Langsheen de steenweg van Dendermonde naar Aalst heeft Frans Van Den Hooff zijn tuincenter. Daar kan men terecht voor de aanschaf van tenten, caravans, garagebo xen, tuinmeubelen enz. Een ideaal domein voor kandidaat dieven, temeer omdat de weg 's avonds vrij eenzaam en ver laten is en men de ijzeren af sluiting geen onoverkomelijke hinderpaal kan noemen. Omdat vorig jaar bij Frans Van Den Hooff in zijn villa aan het Donkmeer te Berlare al eens dieven aan het werk waren geweest - de villa werd gewoon leeggeplunderd - had Van Den Hooff er een ge woonte van gemaakt geregeld de nacht door te brengen in de verlaten toonzaal van zijn win kel. Je weet maar nooit. In de nacht van maandag op dinsdag, kort na 01.00 u. hoor de hij een verdacht gerucht in de zaak. Frans Van Den Hooff stond onmiddellijk op en ging bij het schaarse licht van een zaklamp op het gerucht af. Pas had hij de campingcar verla ten, waarin hij zich voor de nacht een onderkomen had verschaft, of hij liep tegen twee jonge kerels aan die alles behalve ter plekke waren ge komen om wat te kopen. De twee sleepten net een tent naar buiten, maar waren danig ver rast toen ze de eigenaar voor zich zagen opdoemen. De tent werd in de steek gelaten en de twee zetten het op een loopje. Frans Van Den Hooff er ach teraan. Hij kwam evenwel ten

De Voorpost | 1985 | | pagina 2