V F.C. Herleving Sint-Pauwels Girls en F.C. Favo uit Belsele eindlaureaten 5RICHT AAN DE HENGELAARS VAN SINT-NIKLAAS EN OMSTREKEN Edmond De Kerpel en Raoul en zn Verstraete: de Bourges-winnaars ^(liefhebbersvoetbal( SUKSESVOLLE SCHIETING VOOR STEKENSE GEHANDIKAPTEN Royal Lebbeke op zoek naar polyvalente speler om in eerste te blijven 30 - 9.8.1985 - De Voorpost Boogschieten. De organisatoren van een suksesrijke schieting op de liggende wip ten voordele van de Stekense gehandikaptenverenigingen (g re mar) Na de promotie naar eerste met de Lebbeekse coach toch provinciale vorig seizoen is nog even de aktuele toestand men bij Zaalvoctbalklub bij de Royalploeg. Royal Lcbbeke druk in de «De eerste oefenwedstrijd weer om dat maïdenseizoen op voor het nieuwe seizoen, tegen een ernstige manier voor te onze streekgenoten Reds Leb- bereiden. beke werd een smadelijke 2-5 Er werden reeds enkele oefen- nederlaag. Tegen Heizijde wedstrijden gespeeld en op het daarentegen ging het al wat moment dat u deze regels leest beter en wonnen we met 10-2. is de gehele ploeg, coach Tilley Toch mogen we op deze uitsla- inbegrepen, op oefenstage gen nog niet te veel konklusies naar de zee trekken «stelde André Tilley, Voor hun trip overliepen we sinds vorig jaar coach, achteraf vast». Hoofdbekommernis voor het komend seizoen blijft immers ons te handhaven. We hebben hiervoor echter wel af te rekenen met het vertrek van twee van onze beste basisspe lers, met namen Peter Roe- lands en Mamix Brusselmans. Marnix moet afhaken omwille van zijn werk terwijl Roelands door zijn transfer naar derde klasser VK Ninove niet meer in de mogelijkheid is om voluit te zaalvoetballen. Wel hopen VERKOEPELEND VISSERSKOMITEE VAN DE STAD SINT-NIKLAAS DUIVENSPORT Overkoepelend Vissersko- e van de stad Sint-Niklaas. niseert in samenwerking het Stadsbestuur en de :hillende vissersklubs van Niklaas de «Ere-Burge- >ter van Dorpe-Beker» e wedstrijd zal plaatsheb- op donderdag 15 augustus i, in het Stadspark te Sint laas. wordt gevist in twee reek van elk 40 vissers. Igende trofeeën worden ;gekend: plaket voor de jeugdkam pioen (tot 15 jaar) - plaket vcor de eerste vete raan (tot 55 jaar) - plaket voor de eerste dame - de beker «Ere-Burgemeester Van Dorpe» wordt na de wed strijd betwist tussen de win naar van de dag en de twee vorige winnaars. Deze finale wórdt betwist op vooraf aangeduide plaatsen en dit over de duurtijd van 1/2 uur. Enige voorwaarde tot deelne ming: lid zijn van een vis- serklub uit Groot Sint-Niklaas. De inschrijvingen kunnen ge beuren in de lokalen van de klubs of bij de bestuursleden ervan, evenals bij de leden van het Overkoepelend Vissersko- mitée van de stad Sint-Niklaas en dienen voor 12 augustus 1985 in het bezit te zijn van de Sint-Niklase Lijnvissersklub. Wedstrijdreglement - er wordt gevist in twee reek sen van 9 tot 12 u. en van 14u30 tot 17u30 - de uitslagen van de twee reeksen worden in elkaar ge schoven - alle aas is toegelaten behalve het levend visje - voederen met amorce is ver boden - inbreuk op dit punt wordt met onmiddellijke uit sluiting bestraft - er mag slechts gevist worden met 1 vaste hengel (rekker ver boden)- de gevangen vis zal levend bewaard worden in een nylon leefnet, ter plaatse ge wogen en na weging onmiddel lijk in hetzelfde water terug gezet - deelnemingsprijs 100 fr. per persoon - prijzen 1 op 3 - de nummers worden op voorhand getrokken op woens dag 14 augustus in het stads park om 19 u. - Afhaling van de nummers kan gebeuren tot een half uur voor de aanvang van de wed strijd (reeksen). Namens: - het Stadsbestuur van Sint- Niklaas - het Overkoepelend Vissers- komitée van Sint-Niklaas - de Sint-Niklase Lijnvis sersklub - de Lijnvissersklub «De Ster» - de hcngelklub «De Zeester» - de Wase Zee- en Lijnvis sersklub - de Linievissers van Sinaai. FRANKRIJKVLUCHTEN Richard Udens en Piet Mariman 1111111 lllllll wc Roelands nog te kunnen gebruiken voor de Beker van Oost Vlaanderen en op de wedstrijden die we 's maan dags moeten spelen. Op de andere dagen zal het echter er niet mogelijk zijn om op hem beroep te doen«. Lebbeke zoekt dan ook nog naarstig verder naar twee nieu we spelers, Alain De Munck is reeds een certitude doch de Lebbeekse coach hoopt nog twee anderen in te halen In de eerste plaats denkt hij hierbij aan Pierre Van Landenhove, een speler die zich tijdens de jongste schaal Delsin van zijn beste zijde liet zien. Verder probeert het bestuur van de klub ook nog Tom De Wilde (Eendracht Zclc) te kontald ren. Met deze laatste zou een gekomen zijn om enke testwedstrijden te spelen tussen raakte ook het pr gramma bekend voor dc Beki van Oost-Vlaanderen. Dc et ste ronde in die Beker won gespeeld op de voorlaatste terdag van augustus. Lebbei trekt dan naar HSV Tems een bescheiden derdeprovi cialer. Na de verhoopte whi aldaar zou men echter tha tegen Caféaria Stekene bo! sen. of Royal tegen deze do deklasscrs ook nog overein zal blijven is natuurlijk dan de vraag. II Duivensport. De liefhebbers van De Eendracht in de Aalsterse Vrijheidsstraat (da) In het Verbond Lede-Wanzele mocht Richard IJdcns juichen om de eerste prijs bij de jonge duiven op de Pont Ste Maxen- ce vlucht Gustaaf Vermeulen (2e en 14e). K. en zn De Beule. Jean Van den Bossche (4c. 5e). Baziel Poppe. Albert Coopman. Rafael Van der Sy- pc. Fruythof-Dcolet. gebroe ders Gccraert. Petrus De Bock. Honoré Props. Bij dc oude duiven was dc eerste prijs voor Georges Valck voor Ce- sar en zn Stcenhoudt. Jean Valck. Henri Van Kerckhove, Achiel L.eus. Richard Goos- sens. Alberic Van Rillaer. Gaston Use. Kamiel Ringoct en Fruythof-Dcolet. Richard Goosscns won hij de jaarlin gen voor Fruithof-Deolet. Re- mi en Ben Cammcrman. Willy Duivensport. Bart De Caluwe, één van de weinige jonge melkers die regelmatig op Quiévrain spelen in het lokaal van «De Jonge Liefhebbersin Herdersem (da) Ie. J. en zn Dc Vuvst. Gebroe ders Van der Borgt. In de St. Niklast Verbroede ring stond er een St. Dcnis- vlucht op de rol die werd ge wonnen door Piet Mariman voor Marcel Van de Moos- dijek. Raes en zn. Johnny De Craene (4c en 7e). Gustaaf Meersman. Marcel De Maere. Willy Dc Potter. De Wit - Van Bunderen. Bij de oude duiven stond er geen maat op Henri Van dc Velde die een straat voorsprong op de nummer twee René Van Gaever. Mar cel De Maere (3e en 4c). Hugo Van Huffcl. Julien Racm- donck. Alois Van Raemdonck (7c. Xe en 14e). Cyriel Van In Lokeren was de Bourges- prestatie van Raoul en zn Ver straete een uitzonderlijk resul taat. Ze'klokten de le, 2e. 7e. 10e, 12e. 19e, 25d als vroegste aanmeldingen en 27 prijzen van 51 duiven. Vroege duiven voor Francois Van Driessche. Ongenae-Van Hecke. Rudy Consérièrc. Luc Verhacgen, Raman-Burms. Bij de oude duiven wonnen weduwe en zn Braem voor Michel Van Peteg- hem, Eric Van dc Putte. Jozef Van Remoortel. Jerome Hcls- kens, gebroeders Meulewater. Georges De Guchtenaerc. Ge rard Dc Clercq. Albert Dc Sterckc, Henk en zn Van den Broeck. Paul Bcrckmoes. wc de nummer 1 bij de jaarlingen en een kandidaat provinciaal Goede resultaten Johnnv De Craene. Ro ger Van Öuickenbronc. Van de Putte (4e. 6e. 8c. lit of 4 op 5). Vroege duiven vo« Gregoor Stevens, Albert Dt Sterckc. Iii Dcndcrmondc stond er gees maat op het hok Edmond Dt Kerpel, dat ook dit seizoen alle fronten de hoogste tooi aanslaat. Bij de oude duiver le. 2c, 11e, 12e, 17e, 21e. 24e als vroegste meldingen en 25 prijzen van 48 jonge duiven Vroege duiven voor Roger Dt Meyer. Louis Dc Bondt. Cy riel Van Hecke. Hok Eticn# Bovijn. Leon en zn De C'orte. Etienne Buyle. Romain Joos, René Willaert. Hubert Van Cleemput (14e en 15e). Bij de oude duiven zette Edmond D< Kerpel zijn superioriteit verdfl met de le. 7e. Xe en 5 prijzei van 8 duiven. Vroege duiver j voor Gaston Dc Clercq. Frans en zn Buyst. Honoré Props. Paul Poppe. Jaak Emiel Foc- que. Frans Pauwels. Henri Van Kerckhove Bij de jaarlin gen won Paul Poppe voor Gil bert Galle. Dirk Galle. Frans Pauwcis. Clement Van Dries sche. Franqois Dc Meersman. Julien Galle. Achiel Rooman. August Vion. A. Van Cauwen- berghe, Paul Van Stichel. BENO Duivensport. Zo worden de duifjes ingekorfd in Baardegem (da) Het vierde voetbaltornooi van F.C. Sanicentral in Nieuwkerken Ondanks de wisselvallige weersomstandigheden heeft het vierde voetbaltornooi van F.C. Sanicentral uit Sint-Ni klaas nog een behoorlijk suk- ses geoogst. Vooral op zater dag werd er op de sportterrei nen in de Meesterstraat van Nieuwkerken nog een degelij ke belangstelling genoteerd. Die was echter minder de dag nadien tijdens de finales die onder een aanhoudende regen werden gespeeld. Nochtans was deze voetbaltweedaagse met de deelname van een twin tigtal ploegen, als organisatie wéér uitstekend. Een gewoon te trouwens „bij F.C. Sanicen tral dat met voorzitter-sponsor Herman Nicque, sekretaris Dirk Garrevoet. klubcoach Pol Boddaert, technisch coördina tor Rudy Duymelinck en een groep verdienstelijke mede werkers. beslist een gunstiger klinmf had verdiend. Gunstig werd ook de kwotering van het sportieve gedeelte. Meestal spannende en aantrekkelijke wedstrijden bij de heren die in vier reeksen van vier ploegen, voor de finaleplaatsen streden. In de eerste reeks waren F.C. Wepogro en F.C. Derby 78 uit Deurne. duidelijk sterker dan F.C. Den Bolhoed en F.C. Wijnveld. Gelijk eindigden F.C. Favo en F.C. Kobekens- vrienden in de tweede reeks. Daar werden F.C. Tromp en F.C. Klapperbeek onverbid delijk uitgeschakeld. In reeks drie werd V.K. Meteoor de triomfator en kwalificeerde F.C. Sanicentral zich door een beter doelgemiddelde dan F.C. Sportief Steendorp. V.K. Bristol, de laureaat in '84, werd hier voortijdig tot de af tocht gedwongen. In de vierde reeks dulde F.C. Spaans Kwar tier geen tegenstand en werd F.C. De Clercq uiteindelijk kwart-finalist door een gun stiger doelgemiddelde dan V.V. Eendracht en Belseelse S.V. Tijdens die kwart-finales wonnen F.C. Wepogro. F.C. Favo en V.S. Meteoor onder- scheidelijk van Kobekens- vrienden. Derby '78 en F.C. De Clercq. Alleen tussen F.C. Spaans Kwartier en F.C. Sani central bleef de stand na de reglementaire minuten gelijk en de laatstgenoemde ploeg werd slechts na een bijzonder spannende reeks strafschop pen gewipt. Tijdens de halve- finales werd ook F.C. Spaans Kwartier op dezelfde manier door F.C. Wepogro uitgescha keld en won F.C. Favo tenslot te tegen een verdienstelijk V.S. Meteoor. Deze ploeg haalde het met een oneven doelpunt in de troosting tegen F.C. Spaans Kwartier. Het .hoogtepunt bij de heren-voet ballers werd dan de finale tus sen F.C. Wepogro en F.C. Fa vo. Het werd daarbij een eer der voorzichtige start en tij-, dens een tamelijk evenwichti ge eerste helft, zouden de bei de ploegen slechts weinig doel- gevaar kreëren. Noemens waardig was alleen het schot van Eddy De Vlieger van F.C. Favo tegen de dwarsligger en aan de overzijde, een poging rakelings naast. Er werd dan ook gedraaid met logische 0-0 cijfers en in die tweede helft verliep het allemaal veel op windender. Na een afgekeurd doelpunt van F.C. Wepogro wegens buitenspel, skoorde Frans De Vlieger voor F.C. Favo eerder gelukkig: een vluchtschot met carambol (0- 1). F.C. Wepogro reageerde hierop en uit één der counters van F.C. Favo puurde Frans De Vlieger profijt (0-2). Het verweer van F.C. Wepogro zou nadien afzwakken en na een goede kollektieve aanval van F.C. Favo, doelde Gery Van Geem (0-3). Voor de voetballers uit Belsele werd het probleemloos toen een schotvaardige Frans De Vlie ger nogmaals skoorde (0-4). eujna ongemerkt sloop enige nonchalance in de rangen en F.C. Wepogro maakte daarvan gebruik. De 36-jarige speler- trainer Marcel Ongena maakte na een hoekschop het eerste tegenpunt (1-4). Een der bete re spelers trouwens bij F.C. Wepogro samen met Loe Van Damme en Jean-Pierre Mets. Enkele minuten voor tijd lukte Filip Cools voor F.C. Wepogro een tweede doelpunt en met een stonden de.eindcijfers op de plank (2-4) Bij de dames wonnen F.C. Herleving Sint- Pauwels Girls en het nogal vrij verrassende F.C. Ankergirls, de schiftingswedstrijden tegen F.C.J.M. Pfaff en F.C. Goal- getters uit Beervelde Deze laatste ploeg sneuvelde ook in de troosting tegen F.C. J.M. Pfaff en met slechts negen speelsters werd door F.C. Her leving Sint-Pauwels de finale betwist tegen F.C. Ankergirls. Misschien werd de eerste helft daardoor evenwichtig met de girls uit Sint-Pauwels toch nog het gevaarlijkst: een goede kans voor Chantal De Nil. Na de rust zouden de Ankergirls met aanvoerster Geert Huys enigszins afzwakken en werd F.C Herleving Sint-Pauwels Girls duidelijk de betere ploeg. Technisch verliep het ook allemaal veel vlotter en Chantal De Nil skoorde het eerste doelpunt (1-0). De reak- ties van F.C. Ankergirls waren nadien maar weinig gevaarlijk en voor F.C. Herleving Sint- Pauwels Girls, verdubbelde Ann Samson de voorsprong (2- 0). Slechts tijdens de allerlaat ste minuut zou een verdienste lijke Mariette Paepe de doel- vrouw van F.C. Ankergirls nog verslagen worden door Ma rianne De Bock, de gebrilde captain van Sint-Pauwels (3-0). Na deze voetbal-marathon werd het tijd voor de trofee- ënuitreiking in aanwezigheid van de Sint-Niklase schepen Jeanine De Boever en Gilbert Thijs, Walivo's algemeen voorzitter. Beiden loofden de voorbeeldige organisatie bij het 4* groots voetbaltornooi van F.C. Sanicentral en met de mensen van F.C. Favo als de smaakmakers nadien, werd het Nieuwkerkense voetbalweek- end bij een druilerige en killige regenbui afgesloten. BOOGSCHIETEN Eind vorige week werd op wijk «De Brug» in feite kruising van Dorpsstraat, Brugstraat en Molenbergstraat een grote monsterschieting op de liggen de wip georganiseerd ten voor dele van de drie verenigingen voor gehandikapten van Steke ne, dus van de Katolieke Vere niging voor Gehandikapten, de Bond Moyson en jeugdbe weging Pietemei. Het was zo wat een «Driehoekstomooi», want de liggende wipschutters schoten afwisselend in de drie plaatselijke drankgelegenhe den: café Sportief, The Bridge en The Pub. De opkomst was een groot sukses, want neisi 170 schutters waren van de partij en ook het verloop van dit volks sportief gebeuren ver liep suksesvol. Deze monster schieting werd dan ook een schot in de roos en de inrich ters van deze schieting Etienne Van Hoye, Roger Vervaet, André Laceur, Marcel De Block en Georges Buytaert kunnen terugblikken op een suksesvol initiatief. Een sukses dat er natuurlijk maar kon ko men dankzij de financiële steun van ondermeer Theo De Sutter, Herman Rollier, Geor ges en Jean-Marie Van Hoye, Leo De Block, café The Brid ge, frituur Jacqueline, frituur Robert, Alois Boudré en Mau rice Braem. Naast een gezellige, aangena me namiddag was er natuurlijk ook nog een ferme opbrengst. Winst die integraal naar de drie genoemde verenigingen voor gehandikapten van Steke ne zal gaan en op de volgende «Dag van Jan en Alleman», die plaats heeft op 30 novem ber 1985 in zaal «Het Cen trum» aan deze verenigingen zal worden overhandigd. Gremar Boogschieten. In Belsele werden voorzitter Du Tré en sekretaris Smet gehuldigd voor hun •25-jarige inzet ten voordele van de schutters, (dw) ZAALVOETBAL TECHNISCHE RESULTATEN Reeks I F.C. Den Bolhoed-F.C. Derby 78 F.C. Wijnveld-F.C. Wepogro F.C Den Bolhoed-F.C. Wijnveld F.C. Derby 78-F.C. Wepogro F.C. Den Bolhoed-F.C. Wepogro F.C. Derby 78-F.C. Wijnveld 1F.C. Wepogro 2. F.C. Derby 78 3. F.C. Den Bolhoed 4. F.C. Wijnveld Reeks 2 F.C. Kobekensvrienden-F.C. Favo F.C. Tromp-F.C. Klapperbeek F.C. Kobekensvrienden-F C. Tromp F.C. Favo-F.C. Klapperbeek F.C. Kobekensvrienden-F.C. Kiapperbeek F.C. Favo-F.C. Tromp 1. F.C. Favo 2. F.C. Kobekensvr. 3. F.C. Tromp 4. F.C. Klapperbeek Reeks 3 F.C. Sanicentral-F.C. Steendorp V.S. Meteoor-V.K. Bristol F.C. Sanicentral-V.S. Meteoor F.C. Steendorp-V.K Bristol F.C. Sanicentral-V.K. Bristol F.C. Steendorp-V.S. Meteoor 1. V.S. Meteoor 2. F.C. Sanicentral 3. F.C. Steendorp 4. V.K. Bristol Reeks 4 F.C. Spaans Kwartier-F.C. De Clercq Belseelse S.V.-V V. Eendracht F.C. Spaans Kwart.-Belseelse S.V. F.C. De Clercq-V.V. Eendracht F.C. Spaans Kwart.-V.V. Eendracht Belseelse S.V.-F.C. De Clercq 1. F.C. Spaans Kwart. 2. F.C. De Clercq 3. V.V. Eendracht 4. Belseelse S.V. Kwart-finales F.C. Spaans Kwartier-F.C. Sanicentral Ik— (na strafschoppen 9-8) ÏLj F.C. Wepogro-F.C. Kobekensvrienden I- £,_u F.C. Favo-F.C. Derby 78 2-0 ,.nd V.S. Meteoor-F.C. De Clercq 3D pau Halve-fïnales Coll F.C. Spaans Kwartier-F.C. Wepogro 1-1 De (na strafschoppen 34: Wai F.C. Favo-V.S. Meteoor 2D Dc Troosting F.C. Spaans Kwartier-V.S. Meteoor Finale sbalan: 0 «mbar dstnjd 1 mee 3 1 0 2 3 2 den vo 3 1115 5 den is 3 1 1 1 3 3 mme 3 0 1 2 2 3 jlgendc e finalt i nluw< feeren. C II V.K :n F huid 3 3 0 0 8 0' EEKS 3 1 2 0 2 3 pK H: .lm] F.C. Wepogro-F.C Favo Fair-playbeker: F.C. Klapperbeek. Dames: Schiftingswedstrijden F.C. Herleving Sint-Pauwels Girls-F.C.J.M. Pfaff F.C. Ankergirls-F.C Goalgetters Troosting F.C.J.M. Pfaff-F.C. Goalgetters Fair-playbeker: F.C. Goalgetters Finale F.C. Herleving Sint-Pauwels-Ankergirls F.C. HAT Deze minui ID doelrr 2D *8aa it taan 1-0 De tv de ge van c J4) ta R.V.L h»r berm

De Voorpost | 1985 | | pagina 30