Achtste Vemmekensspoeling in Sint-Gillis Dendermonde rekent op zonnig weer Het wondere Wase weekend van 24-25 augustus, Hoekskenskermis in Lede Internationale Muziekdagen blijven fascineren «Portretten en figuren» inAalsters stadsbezit Netwerk-kwis herneemt in Aalst Bromfietster zwaar gewond le Dendermonde 4 - 9.8.1985 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 Zo werd het graan ge dorst. De vemmekens of de velletjes die rond het rijpe graan zitten, vliegen in het rond. De kelen van de dorsers worden er met de minuut dro ger op. Zo weet je meteen waar de naam Vemmekensspoeling vandaan komt. Want het dor sen was een dorstige bedoe ning. Niet alleen omdat men veel arbeid verzette en dus danig veel zweette, maar ook en vooral om het vele stof dat men deed opwaaien en dat de dorsers te slikken kregen. Dat maakte dat op geregelde tijd stippen de kelen moesten ge spoeld worden, voor een over groot deel om de vemmekens door te slikken. Dat^hele oogstfeest wordt al voor de achtste maal in de Torrestraat te Sint-Gillis Den dermonde overgedaan. Tel kens weer met veel sukses. Dat wil zeggen: onder een reusach tige belangstelling. Want naast het dorsen en het doorspoelen van de vemmekens heeft men er nog aan flink wat andere aktiviteiten gedacht, zodat iedereen er wel zijn gading kan vinden. Programma Op 15. 17 en 18 augustus heeft de achtste Vemmekensspoe ling plaats op de terreinen van de vzw Jeugd zonder Dak in de Torrestraat te Sint-Gillis Den dermonde. De organizatoren hebben er net zoals bij de zeven voorgaande edities ook nu weer voor gezorgd dat de drie dagen genoeg gevuld zijn met uiteenlopende aktivitei ten, zodat niemand zich ook maar een minuut zal vervelen. Op donderdag 15 augustus in de late namiddag worden er vanop het terrein drie warme- luchtballons opgelaten Die zelfde namiddag is er ook een taptoe voor jeugdfanfares. waaraan wordt deelgenomen door de KSA Sint-Arnout en de Chiro Boemerang uit Sint- Gillis Dendermonde en verder door de Chiro van Buggen- hout-Opstal en de KSA van Geraardsbergen. Zij zullen zorgen voor een echt muziek feest. Diezelfde namiddag worden de tentoonstellingen geopend. Zij behandelen dit jaar onder meer de familiekroniek van de heer R. Beeckman. Verder is er een tentoonstelling van Lie- bigprenten over klederdracht en uniformen die door de heer R. Parent werden verzameld. Natuurlijk is er ook de kunst en antiekmarkt in de hoeve en staat er 's avonds een open luchtdansfeest op het program ma. Voor de muziek zorgt dit keer geen orkest maar wel een hammondorgel. Zaterdag 17 augustus wordt in de namiddag de oogst op de wijze van vroeger binnen ge haald. Daarna danst reus Pol liet op de tonen van de fanfare van KSA Sint-Arnout door de wijk De reus wordt daarbij begeleid door allerhande boe ren en boerinnen. Bij zijn te rugkeer op de boerderij wordt er een varken aan 't spit gebra den. Ondertussen brengen een aantal kleinkunstenaars-straat zangers amusement, 's Avonds speelt het hammondorgel op nieuw ten dans. Op zondag vanaf 9.30 u. zijn de vinkeniers paraat voor hun jaarlijkse vin- kenzetting Vanaf 12.00 u. kan men terecht in het breughe- liaans spijshuis om zijn honger te stillen. In de namiddag is er een rommel- en antiekmarkt, een openluchttentoonstelling van allerhande oude ambach ten en zijn er optredens van verschillende groepen met on der meer «Le cirque du trot toir» (met cirkusoptredens), het orkest Tsjing Boem, een volksdansgroep, vlegeldorsers en een Schotse doedelzak band. Zondagavond is er dan opnieuw een openluchtdans feest. In de vroege uurtjes wordt dan de achtste Vemme kensspoeling afgesloten. Gedurende deze drie dagen zijn er allerhande streekbie- ren, pannekoeken, rijstpap en Vlaamse vlaaien aan heel de- mokratische prijzen te verkrij gen. Vermelden we ook nog dat de toegang tot de feesten geheel gratis is. Lede. De organizatoren van de Hoekskenskermis (a) In 1983 besloten enkele oud-bewoners van de buurt 't Hoeksken in Lede opnieuw van wal te steken met de Hoekskenskermis. Ze kregen spoedig de steun van de hele buurt, die graag bereid was om mee te werken aan het initiatief. Festival van Vlaanderen - Brugge Ondanks dreigende wolken en neerpletsende regen, en met een paar vooral musikolo- giscb interessante koncerten blijven de 22ste Internationale Muziekdagen van het Brugse luik van het Festival van Vlaanderen een fascinerende gebeurtenis. Daarvoor zorgen de sfeer van «Bruges la morte» en vooral de toch wel rijke verscheidenheid van de oude muziek. Ook de voorbije week konden we in de Brugse kerken en andere historische gebouwen koncerten meemaken die uitblonken door estetische schoonheid of interessante muziekhistorische waarde. Het festival te Brugge verzandt zelden in middelmatigheid. Werd de idee geopperd in de loop van de maand augustus, nog geen dertig dagen later draaiden de kermismolen al op 't Hoeksken, tot groot jolijt van jong en oud. Vorig jaar deed men het initiatief over en ook voor 1985 staat de kermis op het programma. Zij het dat men ondertussen heeft uitge keken naar uitbreiding van de aktiviteiten. Ondertussen zijn de initiatief nemers zich gaan groeperen in een socio-kulturele vereniging die luistert naar de naam «De Buurtvrienden» en op de stich tingsvergadering van 15 april van dit jaar werd Theophiel Van Den Abbeele verkozen tot voorzitter. Het ondervoor zitterschap wordt waargeno men door Yvan De Cremer en Albert Schelfaut, sekretaris is Denis De Backer en Freddy Van Snick is penningmeester Jan Van Den Abbeele is kom- missaris en de bestuursleden zijn Harrry De Winne, Cle ment De Wolf en Dirk Goeman. De bedoeling van de vzw is de buurt 't Hoeksken in stand te houden en te ontwikkelen en op geregelde tijdstippen de mensen samen te brengen. Ook probeert men de mensen die de buurt hebben verlaten, te bereiken. Daarom wordt een oproep gedaan naar alle mensen die ooit eens de stra ten Hoeksken, Markiezaat- straat. Burchtrede en Klein Kouterrede hebben bewoond, hun naam en adres bekend te maken bij de sekretaris op het adres Bremenhulpweg 61 te 9310 Lede of bij de voorzitter op het adres Hoeksken 14a te Lede. Voor de tentoonstelling «Mensen van 't Hoeksken vroeger en nu» worden foto's in bruikleen gevraagd. Land en tuinbouwers die wensen deel te nemen aan de Leedse boeren- en tuindersmarkt kun nen ook op hogergenoemde adressen terecht. Programma Op vrijdag 13 september wordt de kermis begonnen met een gelegenheidscafé Den Hoek in een tent. Daar begint om 20 u. een belotting met 2.000 fr. vooruit en een trofee. Er is ook een bakschieting naar panklare kippen en pitjesbak. Voor de vrouwen zijn er apar te reeksen. Op zaterdag 14 september wordt om 15 u de kermis officieel geopend door de burgemeester van Lede en speelt de KSA Fanfare van Lede. Om 15u30 wordt de ten toonstelling «Mensen van 't Hoeksken van vroeger en rtu» geopend en om 16 u. is er een optreden van de volksdans groep «Toon en Tine» uit Wachtebeke. Om 19 u. staat een gezellig samenzijn op het programma. Op zondag 15 se ptember om 9 u. wordt de eerste Leedse boeren- en tuindersmarkt geopend. Om 10 u. bieden de buurtvrienden een aperitief aan en van 12 tot 14 u. kan men er lekker eten verkrijgen. Om 15u30 begint de grote play back show met als hoofdprijs een reis naar Benidorm. Om 20 u. staat er nog een avond rond hypnose geprogrammeerd. Op maan dag 16 september is er om 16 u. een koffietafel voor de buren. Schütz en de tweede Vene- tiaanse School Was het eerste deel van het tweeluik «Noordeuropea nen in Venetië» gewijd aan Adriaan Willaert en de eer ste Venetiaanse School, dan had. Anthony Rooley het tweede deel opgebouwd rond Schütz en de leerlin gen van Willaert in Venetië. Dit keer vooral profane mu ziek, madn gaaikunst met een duidelijke knipoog naar het publiek toe. Het deel voor de pauze was gewijd aan komponisten die rond Schütz werkten: Andrea Gabrieli en zijn neef Giovanni, Orazio Vecchi en de noorderlingen Pederson, Nielsen en Grabbe. Erg mooie nummers waren o.m. «Tamo mia vita» van Pederson en het grappige «Bando del Asino» van Vecchi met zijn vele klank imitaties. Het tweede deel was afwisselend gewijd aan Schütz en Monteverdi, van de eerste vooral jeugd werk jes en van de tweede eerder rijpere komposities. Ook hier hoogstandjes met het prachtige «O come sei gen tile» voor twee sopranen met luitbegeleiding en het ondeugende «Vorrei Ba- ciarti». De zes vokalisten getuig den van een grote stemtech- niek en een bewonderens waardige ekspressiviteit, vooral Emma Kirkby was weer outstanding Carmelite Vespers «Geen koncert maar een re- konstruktie van een reli gieuze plechtigheid», stond in de toelichting bij het pro gramma te lezen. Toch wer den alle gregoriaanse delen weggelaten zodat alleen nog de Haendelkomposities overbleven. Werk genoeg op de plank echter voor de uitvoerders, drie psalmen, drie antifonen en een hym ne. Ton Koopman leidde een geheel van uitvoerders die van uitzonderlijk ni veau waren: de sopranen Gillian Fisher (erg goed) en Elisabeth Priday, de ver bluffende altus James Bow man, tenor Paul Elliott en bas Michael George: daarbij een dynamische kamerkoor The Sixteen en het (ter gele genheid van het Internatio naal Jaar van de Muziek opgerichte) European Baro que Orchestra, spelend als een homogeen ensemble dat al jaren samenwerkt. Wie het temperament van Ton Koopman kent, weet dat het geen saaie bedoening werd: vitaal en impulsief maar toch steeds met res- pekt voor de kompositie. Het publiek reageerde en- Bach en Haendel De grote tenoren van dit Jaar van de Muziek, Bach en Haendel, stonden gepro grammeerd op donderdag 1 augustus. Haendel met de Chandos Anthems «Let God arise» en «Have mercy on me» en met het «Concert voor harp en orkest in Bes grote terts» en na de pauze J.S. Bach met zijn Mis in g klein (BWV 235). Op Frances Kelly na, die de soliste was in het onder houdende harpconcerto. hoorden we de overige uit voerders reeds eerder deze week aan het werk. Het Eu ropean Baroque Orchestra speelde ook nu zeer sterk. Al klonken de knapenstem men dan misschien wat ver moeid en een ietsje doffer dan bij hun eerste optre den, toch spreidden ze ook nu een verbluffende zang techniek, een feilloze into natie en een verfrissende «spontane» zangstijl ten toon, die onze jeugdkoren alleen maar kunnen doen dromen. Huelgas Ensemble - «La dissection d'un Homme Armé» Wie de namen van Paul Van Nevel en het Huelgas En semble op het programma ziet van een festival, weet dat hij een muzikologisch interessante avond mag verwachten. Van Nevel be wandelt geen betreden pa den maar doet aan muziko- logische archeologie en weet altijd wel een of ander projekt op te delven, dat dan misschien niet alle es tetische verwachtingen in lost maar toch steeds borg staat voor een fascinerend gebeuren. Uit een handschrift, be waard in Napels, dat een cyclus van zes meerstemmi ge missen bevat van Boer- gondische signatuur, koos Van Nevel uit elke mis een paar delen. Al deze missen zijn gegroepeerd rond het tema van de «homme armé» en dateren uit de late 15de eeuw. De cantus firmus-be- handeling in elk van deze zes missen is, zeker voor de 15de eeuw, uniek en merk waardig. Zoals we dat van Van Nevel, zijn Ensemble en zijn Scho- la gewend zijn, werd er ge musiceerd met volle over gave en met oog voor de historische uitvoerings praktijk, die Van Nevel, ook in het buitenland, tot een autoriteit maakt op dit gebied. Een projekt dat als festivalonderdeel zeker op zijn plaats is in het Brugse festivalluik dat het niet moet hebben van de tophits uit het gewone repertoire! Orgelconcours Bach Haendel: geen eerste prijs Uit de 68 kandidaten die zich aangeboden hadden voor de preselekties van de 8ste Internationale Orgel- wedstrijd. had de jury er zes toegelaten tot de Finale. Van de zes deelnemende Belgen had niemand de pre selekties overleefd. Hoewel alle laureaten dege lijke musici bleken, toch oordeelde de jury dat het peil niet zo torenhoog was, dat het uitreiken van een eerste prijs verantwoord was. De tweede prijs ging naar Christoph A. Noll (BRD), de derde prijs naar Isolde Kittel (BRD); Patrik Ayrton (GB) en Markus Ma- lin deelden de vierde prijs en voor de vijfde prijs deden David Adams (Ierl.) en An drea Marcon (It.) hetzelfde. Verder kende de jury eer volle vermeldingen toe aan S. Barrette (Can A Berg- werff (Ned Kurt Ester- mann (Oost.), K. Latala (Pol.), S.J. Lee (VS), B. Leighton (Aus.), F Rami (BRD), B Schreiber (BRD), C. Todorovski (Can.), V. Van Laar (Ned Jan Van Landeghem (Belg.) en C. Wrench (Aus.). L. Cactusweelde Dender-Klein-Brabant organiseert open deurdag Op donderdag 15 augustus a s. organiseert Cactüswccldc Dcndcr-KIcin-Brabunt. met zetel te Buggcnhout, een open deurdag. Aan dit initiatief verlenen diverse cactuskwekers uit de regio hun medewerking. Tijdens deze open deurdag krijgen geïnteresseerden de kans kennis te maken met de cactuspracht bij de volgende telers: - Mark De Tacye. Opwijkstraat 37. Lcbbckc, 052-21.75.72 - Mevr. Van Urscl-Van De Voorde. Abingdonstraat 96. St.-Niklaas. - Antoinc Vcrgauwen. Bcrrcwcidc 25. Londcrzcel. 052-30.98.79 - Firmin Vcrgauwen. Bovendonkstraat 114. Buggcnhout. 052-33.48.26. - Frans Vcrmcir. Lindendrccf 12. Buggcnhoul-Ccntrum. 052-33.34.97. Iedereen is hartelijk welkom, bij voorkeur tussen 9 en 12 u. en 14 en 18 u. Kom even langs. (pvr) Tot en met donderdag 29 augustus kan u in het 8tedelijk Museum Oud-Hospitaal, Oude Vismarkt, terecht voor de tweede tentoonstelling «Kunst in stadsbezit». Waar de eerste keer vooral landschappen werden getoond komen nu portretten en figuren aan bod. Uitgezonderd dan de historische portrettengalerij van Aalsterse burgemeesters die samen met andere portretten en fotodokumenten voorbehouden blijven voor een volgende manifestatie. Deze tentoonstelling die verleden vrijdag door kuituurschepen Chris Borms werd geopend is op zondagen open van 10u30 tot 12u30 en van 14 u. tot 18 u. en op weekdagen van 14 u. tot 18 u. tot en met 29 oogst. Op vrijdag evenwel gesloten. Een tachtigtal werken van zeer diverse aard die nor maliter in kabinetten en an dere stadslokalen zijn opge hangen worden nu aan het pubhek tentoongesteld. Voor de komst van de foto grafische registratie was het gerekend of geschilderd portret immers het aange wezen middel om promi nenten fysionomisch en naar funktie voor de mede burgers kenbaar te maken Waar tegenover dan de fa miliale, meer intieme por tretten staan van naastbe- staanden en bekenden plus de anekdotische getinte af beeldingen van gekende fi guren. Verder is er het ge bruik van de Figuur of het pseudo-portret bij het uit beelden van gebeurtenissen of volkse taferelen. Van elk van deze genres en nuances komt min tens één aanwijsbaar stuk voor in deze tentoonstelling. Een keurig uitgegeven katalo- gus ter plekke verkrijg baar. met kommen taar bij elk werk kan u hierin weg wijs maken. De tentoonstelling werd in de mate van het haalbare opgebouwd naar een inde ling volgens genre en chro nologie. Genreschilderkunst Een eerste luik vormt de genreschilderkunst met re ligieuze, mythologische en historische stukken. De oudste twee stukken ma ken hiervan deel uit: een eikehouten paneel einde 16de eeuw «Aanbidding der Wijzen» en een doek «Sint- Sebastiaan, eveneens 16de eeuw». In het religieuze-romanti sche genre schiep Aalste- naar Jozef Meganck een ty pisch tijdsbeeld van Aalst in vorige eeuw. Het meest recente allegorisch tafereel in deze reeks is van stads genoot Jan Van Malderen. Portretten Politieke oponenten van destijds notaris Cornelius Evit en Majoor Cans van de Burgerwacht ofte «garde civique» vertoeven hier nu vredig naast elkaar. Een historisch belangrijke Aalst. Schepen Borms leidde de tentoonstelling in (a) Figuur is Jensenist Pater Pasquier Quesnelle die zich tijdens de 17de eeuw gerui me tijd in kasteel Terlinden schuilhield. Verder is er o.m. het por tret van de eerste Aalsterse stads8ekretaris sinds 1830 Livinu8 Van Der Looy. Een minder gekend aspekt van de Aalsterse historicus Pe trus Van Nuffel is zijn schildervaardigheid en twee werken van hem zijn hier opgenomen. Een zelfde anekdotisch-folkloristische sfeer ademt het werk uit van Cyriel Poep met «Aal sterse volksfiguren». Figuur schilderkunst Interessant uit de periode na WO I zijn «Journée gri se» van Fernand Gom- maerts en «Gezelschap in het park» van Julien Van de Veegaete. Maurice Schelck is er vertegenwoordigd met twee fel uiteenlopende wer ken, «De kreupelen» en «Zittende vrouw». Ook de Nazomerdrukte alom Wit ider Het is het signaleren waard, dunkt ons. Want zo'n lawini s e, aan festiviteiten binnen een tijdspanne van een dag c twee en allemaal in 't Land van Waas hebben we no nimmer meegemaakt. Zaterdag 24 augustus en zondag! augustus hoef je niet te 'sukkelen' als je ergens heen wil want alom in 't Waasland is er véél te doen. De aktivitei ten op een rijtje zodat u uw agenda kunt bijvullen en eei kfoi en ander plannen. Waas en ambachtelijk ker rie mm Twee dagen lang in de voetsporen van Reinaert. Ambach j_i: ,r.,^r slinl--.:. A a Ink.... \r\F\! U— B telijke sfeer proeven dankzij de inbreng van VW en hee wat volkse kunstenaars, restauranthouders, verenigingen Het zesde Ambachtelijk Weekend heeft twee epicentra kasteel Walburg in Sint-Niklaas en kasteel Blauwendael iitn Waasmunster. Vandaar uit, en ook vanuit de Witte Molet in Sint-Niklaas, kan je. met het goedvinden van dt gri Historische Landbouwmachines Club, gratis een ritje p traktor maken. Oldtimerrally Oude vehikels arriveren zo rond 16 u., zaterdag 21 augustus in Lokeren, vanuit de richting Eeklo. Op 21 oogst start de oldtimerrally voor auto's en moto's, in eei organisatie van het Oostvlaams provinciebestuur, rond 10.30 u. in het domein Puyenbroeck te Wachtebeke. rijders overnachten in Waasmunster. Zondag 25 rijden ze via Bclsele naar Sint-Niklaas (10.30 u.). won ten stadhuize ontvangen en trekken dan via Hamme Greenbergen naar Dendermonde (11.45 u.). waar ze op braderie worden verwacht. Na de noen gaat het richtr Beervelde. Lochristi (zowat 14.15 u bezoek aan Begoniafestival). Tevoren (12.45 u.) houdt men halt Overmere-Donk. De rally deint 's avonds uit domein Puyenbroeck, Wachtebeke. Sint-Niklaas zéér stemmig Sint-Niklaas bèrst gewoon van de initiatieven, dat weel end. Behalve de braderie in de Stationsstraat, een mi voor wie op koopjes uit is, zorgen her en der n< initiatieven voor veel vertier en jolijt. Aan de Apostel straat (achter de hoofdkerk) volksspelen, poppenkast oude ambachten en 'Tropical Party' tijdens de volkshap- pening van Den Eglantier; aan deze manifestatie werkten ook De Voorpost en De Cirkel mee. Op het Regentieplein)r gaat de brocanterie- en antiekmarkt van start, een initia tief dat men elke week herhalen wil. Voor de liefhebben van kippen, konijnen en ander kleinvee is er de Fauna Flora Wasiana, met als toemaatje (op 24 augustus) e feest voor de derde leeftijd. Van Eksaarde tot Nieuwkerken Apoteose van de negende Gezoarse Feesten dat weekend 24 oogst feest voor de derde leeftijd in Eksaarde. dezelfdi dag ook optreden van De Grabbeltons; op 25 oogs folklore- en rommelmarkt in het vroegere gemeentehui en 's avonds treedt de KVLV-voIksdansgroep op. Aan de Nieuwkefkcnstraat 24 in Nieuwkerken woon! jeugdhuis 't Verschil. Daar biedt men een jongerenpro gramma aan, een heel weekend lang. Extra attraktie vod 's zondags: een ezelskoers, met start om 13 u. Onderweg van Eksaarde tot Nieuwkerken kan je nog de openluchtexpo op Blauwendael-Waasmunster toe. B vergeet het niet: overal in het Waasland is in het kader het Ambachtelijk Weekend wel wat te beleven. In Beveren leert Chinees De Beverse Feesten gedijen op 24-25 augustus nog volop In een tent die vzw De Spiegel optimmert zijn eo rommelmarkt en diverse optredens gepland. In het G denhuis van Beveren expozeert dan de Aquaklub Atlantis En op Cortewalle vindt een 'Chinees Weekend' plaats; de hoofdkerk (Sint-Martinuskerk) wordt een Chinese i opgedragen. Wie van een heuse dorpskermis houdt kan dat wceken naar Verrebroek toe. W.V. gouaches van wijlen Frans De Koninck 1981) zijn merkwaardig. Verder merkwaardige werken van Modest Van Mulders, An- toon Catrie, Etienne Bau- wens en Louis Van Der Meirsch. Tekeningen en grafiek Aanvullend nog een kleine verzameling tekeningen en grafisch werk met oude prenten en gravures met portretten van Pieter Coec- ke, rektor de Bisthoven, prior Van Haeften en een jongensportret genaamte- kend Guillaume Van Bu8com. Verder gravures en houts kooltekeningen en werk van houtsnijder Frans Ma- sereel. Ook werken van ge boren Aalatenaars Luo Claus, Anne-Marie Van Hoorick, Vic De Neve, Ka- rel Kiekens en André Van Schuylenbergh. LH Op vrijdag 23 oogst wordt de rode quizdraad opgenomen. We zyn dan inderdaad in Netwerk, Ridderstraat, aan de tweede ronde toe waar alles mogelijk blijft. Aan de orde om vragen te vragen en blijven dus ook i stellen zijn dan «Volgend Jaar zonder winstpunten. "j Beter» uit Dendermonde en de Meer waarschijnlijk is de ei FN-club uit Hofstade Goed laureaat te zoeken uil hel ieder voor 25 vragen naar ei- «Volgend Jaar Beter». «V( gen goeddunken en de globo- Moorscl» en «Kanernieo| vraag. men». De andere ploegen: Op vrijdag 6 september komen inderdaad nogal ver afgcl dan twee Aalsterse teams aan in puntcnaantal om zich i de beurt: Kwistctwecrnic en veel begoochelingen te mak Bcdtwerk. VOK-Moorsel on- Achteraan blijft het ook i dervraagt op vrijdag 13 sep- onzeker Wordt de rodel 1 tember en «Hoe grijzer hoe taarn finaal gedragen d wijzer» op vrijdag 20 septem- Bedtwcrk. FN-club of r bcr Steeds te 20 u. grijzer hoe wijzer? Dus tij< Er blijft spanning de laatste vier kwisavondd Vragensteller «Volgend Jaar Netwerk valt er nog heel «l Beter» kan uiteraard op 23 beleven. En als toescho» oogst geen punten skoren wat kan u bovendien meedoeni dan goed zou uitkomen voor de prijsvraag voor het publ de Moorselaars doch die stel len op hun beurt even later de Ter hoogte van de Mcchclsc- poort in Dendermonde botste zaterdagmiddag de bromfiet ster Veerlc De Cauwer, Von delstraat in Lokercn tegen een afsluiting. Ze werd met zeer zware verwondingen naar het Academisch Ziekenhuis in Gent overgebracht. Ongeveer 13 miljoen Euro ncn werken in een deeüi,1 betrekking. Het grootste hiervan zijn vrouwen noord-Europa. Denemail en Nederland skoren ter l bijzonder hoog. Van de >t wen die deeltijds werken procent getrouwd en mag veronderstellen dat de ten ook kinderen hebben, j zien de helft van de deeltij nen verricht worden vrouwen van 24 tot 29 j;

De Voorpost | 1985 | | pagina 4