ierrit De Cock uil Bazel beste Oostvlaamse play-backer Speelplein Moerzeke bestaat vijf jaar Amerikaanse oorlogspiloot op bezoek in Moerzeke-Kastel Ruime belangstelling voor zilveren markt in Hamme Mini-rockfestival van De Spiegel in Beveren De Voorpost - 23.8.1985 - 11 Hamme. 25 jaar vogelmarkt. De lustige muzikanten tijdens hun optreden (vh) Hamme. De Amerikaanse piloot (met JR-hoed) bestudeerde met Alois Van En bor de jury, die werd voc ten door Jos Baudewijn, t geen gemakkelijke 1 va icht. Pas rond drie uur i cht, werd de definitieve ig bekend gemaakt er wet ijzen uitgereikt. De pre ^0l*Itie was in handen van >'5 Roos. flamme. 'Onde for the road», rock-pop in De Hamme. Zo zag de bemanning van de bommenwerper er uit. Derde van rechts staande is Redman (vh) iterdagavond 17 augustus waren er meer dan 1500 onsen aanwezig voor het bijwonen van het Oost-Vlaamse impioenschap Play-back show, in de gemeentelijke orthal Meulenbroek. De zaal was voUedig uitverkocht, ioor r traden 42 kandidaten op, of 110 uitvoerders. De oor ■ganisatoren, moesten zich tot dit aantal beperken, t»een jettegenstaande er meer dan 70 kandidaten waren, pdt En oor de jury, die werd voorge- Deze play-back show werd geopend door de 5-jarige Ste- faan De Munck, die het liedje van Danny De Munck «Ik voel de definitieve uit- me zo verdomd alleen», en de bracht. In het eerste deel tra- presen- den 24 kandidaten op. Onder an Dre- hen de oudste deelnemer. Marcel Van den Bossche uit Oostvlaams kampioenschap play-back. Het trio Schelfhout waagde zijn kans als *Star Sisters» (vh) Hamme, met Figaro van Tom Manders. Er was ook een gast optreden van Gert Haegen. Na de pauze kwamen de overige 18 kandidaten aan bod. Win naar werd Gerrit De Cock uit Bazel met het liedje Money, Money. Samen met zijn vrien din, brachten zij Joel Grey en Liza Minelli ten tonele. De tweede plaats was voor Onzia Patrick uit Burcht, met een liedje van Robert Paul «Heb ik daar mijn schoenen voor ge poetst». De derde plaats was voor een Hamse groep, 20 leden uit St. Anna kregen verdiend een plaats op het ere-podium met het liedje, «USA for Afrika». Alleszins geen gemakkelijke opgave en zij deden het schit terend. Vele aanwezigen had den verwacht dat zij de over winning gingen behalen. Maar ook Ivan Mettepennin- gen met Kleine Johanna van Henk Helsink en Ferdy Van Peteghem met het liedje Als je huilt van André Van Duin brachten behoorlijke imitaties van beide Nederlanders. De Star Sisters waren ook meermaals van de partij. Al leen de play-back van de Die- leman Star Sisters uit St. An na, kwamen bij de eerste tien terecht, en wel op de zesde plaats met Hooray voor Holly wood. Ruys Dany met You and I wear we meant to be van Shakin Stevens werd zevende en Anja Van Goethem achtste met What a feeling van Irene Cara. Negende plaats was voor Sandra De Mayer met Lets Dance Tonight van Pia Zadora en tien was voor Peeters Na- tacha met The Greatest Love van Whitney Houston. Hamme. Oostvlaams Kampioenschap play-back. Meer dan 1700 toeschouwers woonden de spetterende finale bij (vh) De toeschouwers waren bij zonder tevreden over dit groots spektakel. De prijzen werden uitgereikt door de schepenen Vincart en Van Couwenberghe. Gerrit De Cock, kreeg de gouden mikro en een kleurentelevisie. De tweede mocht een radiokasset- te inontvangst nemen. De groep uit Sint-Anna schonk haar geldprijs aan het kinder tehuis Kindervreugd in Som- beke. Al de overige deelne mers mochten een aandenken in ontvangst nemen. De play-back was een puike organisatie van de Prinsengilde Hamme, de Kon. Biljartclub Hamme, Die Hamse Wuitens en de Karnavalgroep van het Achterthof. BD Het vakantiepatronaat van Moerzeke is aan zijn vijfde werkingsjaar toe. Sinds 1981 worden kinderen van 5 tot 13 jaar gedurende de vakantiemaanden opgevangen op het speelplein in de Ommegangstraat. Dit jonge speelplein kende de voorbije 5 jaren een enorme vooruitgang. De speelinfrastruktuur en de vorming van de leiders werden met de jaren beter. Het speel plein heeft een belangrijke plaats ingenomen in de jeugd werking te Moerzeke. Gedu rende de voorbije vakantiepe riode kreeg men er 125 kinde ren op bezoek. Om dit vijfjarig bestaan te vie ren heeft de leiding van het speelplein een groots feestpro gramma opgezet voor het ko mend weekend van 23, 24 en 25 augustus. Samen met hen die gedurende deze 5 jaar bij het speelplein betrokken wa ren, zal de speelpleinleiding de feesten openen met een recep tie op vrijdag 23 augustus te 20 u. op het speelplein in de Om megangstraat. Zaterdag 24 au gustus treedt te 14 u. de kin deranimator Huug Van Gom- pel op in de feesttent op het Koningsplein te Moerzeke. Het programma is erg veelzij dig en spreekt vooral de kinde ren aan tot 13 jaar. Toegang 50 fr. 's Avonds te 20 u. heeft er een optreden plaats van «The Beauty Trap» en «Twee Bel gen». The Beauty Trap bren gen popmuziek op New-Wave basis. De groep werd opgericht rond de jaarwisseling van 1982/ 1983. Zij Tiaalde in 1984 de finale van de roek-rally. Zij zal zeker en vast zorgen voor een kwalitatief hoogstaand voor programma. Als hoofdbrok treden «Twee Belgen» op. De ze groep behoeft nog weinig uitleg. Zij is momenteel een van de meest furoremakende groepen uit België. Dit open luchtoptreden heeft eveneens plaats op het speelplein in de Ommegangstraat Zondagmorgen 25 augustus zal de speelpleinwerking, de euc haristieviering in de Sint-Mar- tinuskerk te Moerzeke verzor gen. In de namiddag begint vanaf 14 u. een groots volks feest. Er zijn vele attrakties gepland, zoals een snelschaak kampioen die het opneemt te gen diegenen die hem willen proberen te verslaan. Je kan proberen je eigen rekord te vestigen in een of andere dolle recordpoging. Er wordt een rommelmarkt georganiseerd en je kan er eveneens genieten van verschillende drankjes en versnaperingen. Vanaf 16 u. zijn er ook broodjes te verkrij gen aan de familie-pic-nic, prijs op het speelplein. Ter gelegenheid van deze feesten zal de Ommegangstraat ver keersvrij gemaakt worden. bd Duyzen de motor van het vliegtuig (vh) De Amerikaanse oorlogspiloot Gains A. Redman uit Kissimmcc in Florida, bracht de voorbije dagen een bezoek aan Alois Van Duyzen uit de Tuinbouwlaan te Moerzeke- Kastel. Alois is een verwoed verzamelaar van allerlei oud legermaterieel en heeft onder meer nog een vliegtuigmotor uit de tweede wereldoorlog op zijn erf staan. De Afherikaanse piloot had daar alle belangstelling voor. De motor in kwestie komt van een bommenwerper die op 2 maart 1944 boven Kastel werd neergehaald en is identiek aan de motor van het toestel waarmee Redman vloog toen hij door het Duitse afweergeschut werd geraakt. De B24 Liberator van de Amerikaanse piloot werd op zijn 19* vlucht neergeschoten. Dat gebeurde boven de stad Wcndling in Duitsland op 21 juli 1944. Twee van de vier motoren vielen uit en met de twee nog draaiende motoren slaagde Redman erin zijn 11 bemanningsleden richting Zwitserland te brengen, waar men veilig zou zijn, want Zwitserland was neutraal gebied. Zover is men echter niet geraakt. Op ongeveer 30 kilometer van de Zwitserse grens werd de B24 opnieuw door Duitse jachtvliegtuigen achtervolgd en ook neergehaald. De elf bemanningsleden en piloot Redman, verlieten met hun valscherm het stuurloos geworden en brandende vliegtuig. De elf bemanningsleden werden door de Duitsers vrij snel opgepakt, alleen Redman, die door zijn kameraden Pedro was gedoopt, wist te ontkomen. Hij rekende erop de dertig kilometer die hem van Zwitserland scheidden, te overbruggen. Maar door een dom toeval werd hij toch nog door de Duitsers opgepakt. Toen een Duits soldaat de wandelaar vriendelijk «Gute Morgen» .toeriep, reageerde Redman nogal onbesuisd met een een «Good Morning». Hij was natuurlijk verraden. Redman werd opgepakt en overgebracht naar een strafkamp. Op de zoldering van de cel waarin hij terecht kwam, stonden toevallig of niet. d» -lf namen gegrifd van de kameraden uit zijn vliegtuig. In 1945 werd hij, net als die elf, d. terikaanse troepen bevrijd. In Kastel is men al een hele tijd druk doende om de manschappen op te sporen van de B24 die er op 2 maart 1944 werd neergeschoten. Men zou graag die soldaten bij elkaar brengen en met hen een bezoek brengen aan het monument dat er werd neergezet op de plaats waar het vliegtuig neerstortte. Op 8 september heeft in elk geval en dit ter gelegenheid van de dijkkermis te Kastel een tentoonstelling plaats waarop Alois Van Duyzen zijn verzameling legermaterieel zal tentoonstellen in een tent. VH In grote lijnen blyft de bydrage van socio-kulturecl brengen pop-rock van het be- centrum De Spiegel aan de Beverse Feesten op hetzelfde tere niveau. stramien geschraagd. Eén onderdeel is nochtans nieuw: «Beverens Creativity» of een minifestival met groepen van eigen bodem, die rechtstreeks met De Spiegel en Beveren te maken hebben. De optredens hebben plaats in de fameuse Spiegeltent: aparte zithoekjes, een dansvloer, véél spiegels. We hebben in onze vorige edi tie al kort aandacht besteed aan de Passe-Partout van De Spiegel. Twee aktiviteiten zijn evenwel nog niet vermeld: het fnetkotmuseum en knotsgekke theatervoorstellingen van en kele Nederlanders. In de zaal van M. Denert, goed bekend soms één voor één. Buiten is er dan ook steevast een file die op een geestige manier wordt on derhouden door enkele in ape- kleine tent waar de toeschou- pakjes gestoken mafkezen, wers slechts in zeer beperkte L.V.B. aantallen worden toegelaten, Welke formaties kunnen mu- en bovenal «Kotsen». ziekliefhebbers nu zaterdag 24 Tweede groep dan: Mix. De ook bij bezoekers van het augustus aan het werk zien en leden speelden in diverse groe- Griekse feest, kan men zowel horen? pen diverse genres: folk. klas- vrijdag als zaterdag terecht Een eerste groep luistert naar siek, rock. Twee van hen zijn voor het frietkotmuseum. Sa- de naam O-de-vie. De tekst- nog steeds aan de opera ver schrijver van deze Brugse bonden. Mix brengt een over- groep is een oude bekende in wegend rock-and-roll repertoi- De Spiegel: Paul Heyndrickx. re met, naast eigen materiaal, Deze viermansformatie, waar- nummers van Fleetwood Mac, derlandcrs maakten onlangs onder de ex-gitarist van Perro, Santana, JJ Cale, Stones... furore op de Boulevard of Bro- speelt nederlandstalige pop Groep nummer drie die avond: ken Dreams in Antwerpen. In met een kabarateskc inslag One for the Road. Dat viertal Beveren zijn ze ook van de De titels zijn in elk geval veel- werkte ooit z'n eerste live-op- partij. De voorstellingen zijn belovend; «Doe de bloem- treden af in De Spiegel. Wil- u|tra kort, ongeveer één men met Jef Meert stak Paul Illegems deze expo in elkaar en trok er eerder ook al mee naar Amsterdam. Enkele Ne- i- Feest in Beveren. kool», «Knijp ze niet te koud» fried, Arno, Eddy en Norbert nuut. Ze gaan door in een Spiegel (Ivb) Hamme. Play-back kampioenschap. Stefan De Munck als Ciske de Rat meteen de jongste deelnemer (vh) Reeds 25 jaar is er elke zondagmorgen een tweedehandsmarkt, een vogelmarkt, in Hamme. Wekelyks komen honderden marktkramers en losse standhouders naar de markt op het Kon. Albertplein, vóór het station. Zij komen uit alle hoeken van ons land, zelfs uit Nederland. Maar de markt geniet ook een grote belangstelling van geïnteresseer de kopers en nieuwsgierigen. Deze vogelmarkt is stilaan een begrip geworden in Hamme en omliggende. a Naar aanleiding van het 25 jarig bestaan had het feestko- mitee van deze vogelmarkt op zondag 18 augustus een feeste lijk programma opgesteld om dit zilveren jubileum te vieren. Zondagmorgen waren de weersomstandigheden bijzon der gunstig en men kon op en rond de 25-jarige markt als het ware op de koppen lopen. Op het feestelijk bevlagde plein stonden stands met oude kle ren en schoenen, antiekhande laars, kinderen die oude boe ken of speelgoed verkopen. Ze zijn o.a. de wekelijkse stand houders van deze markt. Vele spullen die nog op zolder ston den of die gedoemd waren om te verdwijnen gaan op deze markt vlot van de hand. Voor een spotprijsje koopt men hier een oude leesboek, of een speelgoedje. Wie iets nodig heeft waar hij reeds geruime tijd naar op zoek is, komt best eens een kijkje nemen op de tweedehandsmarkt, dan vindt Hamme. 25 jaar Vogelmarkt. Albert Bogaert (met trofee) werd verkozen tot koning van hij wellicht het noodzakelijke. de vogelmarkt (vh) De nadruk ligt hem bij deze markt op het verkopen van tweede handsprodukten. EWk Daarom werd er een regle- ment opgesteld dat de verkoop van wapens, goud, juwelen, P'anten- bloemen, en nieuwe artikelen verbied. Ook seks- boeken mogen er verkocht worden Het marktcomité vmcit dal voor dczc 80e(leren HitT^ 4^ SML. -• dk er specifieke verkoopspunten 'II ]Mm 'j gNzijn. Wie als handelaar regel matig op deze zondagsmarkt komt, moet in regel zijn met de wetgeving. De standhou ders betalen 25 fr. per week aan de organisatoren en 50 fr. aan het gemeentebestuur. Om 10 uur was er een optre den van de jazzband van de harmonie «Kunst en Vrij heid». De schepenen Vincart, De Ruysscher. Van Couwen berghe en Van Avermaet, brachten een bezoek aan de feestvierende markt en felici teerden de organisatoren met hun zilveren jubileum. Er werd ook hulde gebracht aan de werkers achter de schermen, Oswald De Bondt, Julien Mettepenningen en Pol Van Lent. In de namiddag was er een bal in zaal De Vrijheid, waarop Albert Bogaert uit Sint-Gillis-Dendermonde werd aangeduid als koning van de Hamse vogelsmarkt. Deze standhouder komt reeds meer dan vijftien jaar naar Hamme. De organisatoren waren zeer tevreden over deze viering. Ook Schepen De Geyter, die wegens verblijf in het buiten land niet kon aanwezig zijn, werd in de hulde betrokken. Hij zet zich ten volle in voor deze markt. Op maandag 16 september is er een feestelijke verlichte avondmarkt. op het Kon. Albertplein, die even eens voor de 25ste keer wordt ingericht. bd Elfde mars van 't Hoeksken Op zondag 25 augustus organiseert de wandelclub 't Hoeksken haar lle internationale mars, «Omloop 't Hoeksken». Afstanden 36, 24, 12 en 8 km. Inschrijvingen in de Rijksmiddenschool, Loystraat 70 te Hamme, vanaf 8.30 tot 14.30 u. Onkosten: 30 fr. voor stempel-badge of zelfklever, 40 fr. voor een brevet. Er zijn talrijke groeps- prijzen. Inlichtingen bij de heer Aerts Wilfried, Voorzit ter, Schaubekestraat 7 te Hamme. Iedereen kan deelne men; individueel, met het gezin of in groep en men kan zijn tempo vrij bepalen. Het zijn vernieuwde wandelingen in een land van oase van groen en water. Wandelaars, de leden van 't Hoekske verwachten U

De Voorpost | 1985 | | pagina 11