DE EERSTE OVERWINNING VAN SEKRETARIS PATRICK VAN DUYSE DIDIER DE WITTE SPURTWINNAAR. DANNY JANSSENS LAUREAAT VAN TWEEDAAGS1 FILIP ZAMAN HAALT HET NIPT VAN IVAN VEREECKEN FILIP ZAMAN: TWEE JAAR GEWACHT OP EEN ZEGE LUC WALLAYS TROTSEERT HONDENWEER RONNY EN MARCO DE DOBBELAER: VOLGEND JAAR TERUG JOHAN KOPPEN VOLGT INSTRÜKTIES VAN JOSE DE GAUWER WIELRENNEN AMATEURS IN WIEZE Patrick Van Duyse heeft in Grembergen een eerste over winning behaald. Op zowat vijftien kilometer voor de fi nish schoot hij als een pijl uit een boog weg. Niemand leek bij machte om de vierentwin- tigjarige amateur een halt toe te roepen. Toch begon de wed strijd voor de renner uit Beve- ren niet in ideale omstandig heden. «Onderweg naar Grembergen kwam ik tot de vaststelling dat ik mijn schoenen had verge ten. Onmiddellijk maakte ik rechtsomkeer naar Beveren. Gelukkig ontmoette ik geen politie. Anders was ik wel de bon opgegaan voor overdreven snelheid. Toen ik mij aan de inschrijvingstafel presenteerde had ik net nog een kwartier om mijn plunje aan te trekken en mij voor te bereiden. De laatsten zullen misschien de eersten zijn, riep ik tot een paar supporters, en warem pel...» Rond halfweg plaatste Patrick Van Duyse een eerste demar rage. Hij realiseerde een voor sprong van dertig sekonden, maar oordeelde het nog te vroeg om alleen op avontuur te trekken. Hij kreeg het gezel schap van Jan Joos, Chris Blommaert, Peter Van Huffel en Ronny Mettepenningen. Spoedig hadden de vluchters een komfortabele voorsprong verworven. Met een onblusba re geestdrift bleef Patrick Van Duyse het tempo aangeven. Net voor het ingaan van de laatste ronde spurtte hij weg. Zienderogen groeide de kloof. Bij de aankomst had de Waas- lander een bonus van bijna twee minuten gerealiseerd. Sekretaris wielrenner Wie Patrick Van Duyse van nabij kent, gunt hem van harte te overwinning. De gemeen- tebediende uit Beveren, die bovendien de dynamische se- kretaris en stuwende kracht is achter de Wase Wielerclub, heeft een lijdensweg als wiel renner achter de rug. De jeugdrangen, nieuwelingen en juniores, doorliep hij met behoorlijk sukses. Toen hij achttien was, begon de miserie. «Ik kreeg last in mijn rug», zegt Patrick Van Duyse. «Koersen werd onmogelijk». Ik kon zelfs geen fiets meer bestijgen. Ik raadpleegde ver schillende dokters. Allen advi seerden ze mij rust, in afwach ting op beterschap. Na twee jaar bleek een gunstige evolu tie in te treden. Ik herbegon bij de W.A.O.D. en won vijf koersen. Twee jaar later werd ik lid van de cyclosportieven, waarbij ik negen overwinnin gen behaalde. De last in mijn rug was niet definitief voorbij. Alleen de pijn was draaglijker geworden. Precies een jaar geleden ben ik weer overgestapt naar de B.W.B. Ik behaalde wisselval lige resultaten. Alles hing af van die rug. In koersen waar ik er minder ongemak van onder vond, fietste ik mij in de voor ste gelederen. Andere dagen waren minder fortuinlijk en moest ik opgeven. In Grem bergen voelde ik mij fit, onder vond geen last en was in staat om initiatieven te nemen». Patrick Van Duyse maakt zich ook op andere terreinen ver dienstelijk. Toen begin vorig jaar de toenmalige stichters van de Wase Wielerclub er de brui aangaven, sprong Patrick Van Duyse onmiddellijk in de bres. Hij wou niet dat de vere niging ter ziele zou gaan. Hij nam de taak van sekretaris op zich. Een ambt dat hij met de grootste zorg uitoefent. Zijn voornaamste doelstelling blijft om de Wase Wielerclub verder uit te bouwen en jonge ren aan te trekken. De klub heeft altijd al een goede faam genoten en met mensen als Patrick Van Duyse aan het bewind kan die niet anders dan nog dynamischer worden. EDM. Didier De Witte heeft de twee de en laatste rit gewonnen in de tweedaagse van Wieze - Denderbelle. Danny Janssens, die als derde eindigde, werd eindlaureaat van de tweedaag se voor Patrick Waeytens en Johnny De Dobbelaer. Tweeënvijftig vertrekkers aan de start en in de loop van de tweede ronde schoten elf ren ners voorop. Didier De Witte, Ronny Pauwels, Danny Jans sens, Stephan Van Leeuwe, Patrick Roelandt, Patrick Che valier, Rene De Bruycker, Pa trick Waeytens, Danny Brou wers, Johnny De Dobbelaer en Benny Van Buynder. Deze elf renners bleven tot net voor het ingaan van de laatste ronde samen. Toen spurtte Didier De Witte weg. In zijn spoor volgde Danny Janssens en Be nny Pauwels kon, na een moei zame achtervolging, de aan sluiting realiseren. Stephan Van Leeuwe en trick Roelandt poogden hun beurt ook om nog tot de leiders te komen, maat bleven hangen op zowat ti tig sekonden. Intussen wer vooraan gespurt. Didier Witte won voor Pauwels Danny Janssens. Stephan Leeuwe maakte 25 se kou later zijn opwachting v Rolandt. jj ond ken amn ke .1. H >erk ,n ook Wielrennen. In Grembergen werd door de amateurs fel gespurt voor de tweede plaats. Blommaert won, voor Joos, Van Huffel en Mettepenningen. (vh) Wielrennen. Didier De Witte won de tweede etappe van Wieze-Denderbelle (c) Wielrennen. De Beverse amateur Patrick Van Duyse won de koers in Grembergen. (vh) AMATEURS IN STEKENE Twee seizoenen was het gele den dat Filip Zaman nog eens bloemen kreeg. Vorig wee keinde was het zover. In eigen Stekenc toonde hij in een spurt met vijf zijn snelle benen. «Halfweg ben ik in de aanval gegaan», aldus de drieëntwin- tigjare amateur. «De Nederlander Adrie De Maesschalck is gevolgd en ook Johan Koppen, Ivan Vereec- ken en Paul Van Vlierberghe sloten aan. Metéén behoorden drie Steke- naars tot het gezelschap. In de laatste kilometers had ik voor al oog voor Adrie De Maes schalck. Hij kan behoorlijk zijn plan trekken in de spurt en was naar mijn oordeel ook de snelste van de vijf. Ik kwam echter tot de vaststelling dat b hij niet meer zo fit zat. Wel- Wielrennen. De plaatselijke amateur Ronny Mettepenningen leidt de achtervolging. Van licht had hij al te gul met zijn Duyse is immers ontsnapt, (vh) krachten omgesprongen. In de laatste rechte lijn voor de aan komst koos ik zijn wiel. Aan vankelijk had ik moeite om uit zijn spoor te wippen. Ik heb toen een machtsprint ingezet. Met Ivan Vereecken streed ik voor de overwinning. Ik durf de niet opzij kijken. Na ver loop vernam ik van de B.W.B.-afgevaardigden dat ik de winnaar werd». Filip Zaman heeft moeilijke tijden achter de rug. «In twee jaar tijd ben ik drie keer geopereerd geworden. Vorig seizoen kwam ik ten val in de Franco-Beige en liep een hersenschudding op. Van toen af liep het allemaal mis. Tij dens de voorbije winter kreeg ik last van mijn achiliepees. Weer moest ik onder het mes Toen het voorjaar in aantocht was, wou ik er zo vlug moge lijk bijzijn. Ik heb mij to geforceerd. Daarbij kwam 111 de werkomstandigheden. mI ben bouwvakker van beroe ?n Bovendien heb ik vele ovei ren moeten kloppen. Fina u deel was dat niet slecht, ma voor de konditic was dat ni lonend. Pas in de verlofperiode ben sterker beginnen rijden. I c" laatste weken eindigde ik va f1 binnen de eerste vijf. beoogde een overwinning. Dc is er nu gekomen. Bovendi ne' nog in eigen gemeente. D verhoogde de pret». Nu hij het goede konditiep) Pn: bereikt heeft, hoopt de Waa lander nog eens te kunnen 2 gevieren. Nu zaterdag start I irr in Puurs, maandag in eigi Stekene en dinsdag in i Schaal Seis. E.D.Ï Voor het eerst in twee seizoe nen is Filip Zaman eigenaar geworden van de bloemen. In eigen Stekene toonde hij zich in een sprint met vijf de snelste en versloeg zeer nipt Ivan Ver eecken. De Nederlander Adrie De Maesschalck werd derde voor Johan Koppen en Paul Van Vlierberghe. Eenenvijftig renners waren aan de start ver schenen en reeds na enkele kilometers trokken Adrie De Maesschalck en Bruno Wou ters op avontuur. Zij bleven ongeveer twintig kilometer in de spits en realiseerden op een bepaald ogenblik een bonus van 35 sekonden. Onder im puls van Benno Present en Victor Van Landeghem werd er in het peloton fluks gerea geerd. Adrie De Maesschalck, die vooraan het nut om er verder mee door te gaan niet meer inzag, werd spoedig ge grepen en ook Bruno Wouters was er enkele kilometers ver der aan voor zijn moeite. Alles kwam dus samen en dat bleef zo tot even voorbij half weg. Toen schoten Philip Za man en Johan Koppen in ak- tie. Zij genoten onmiddellijk de medewerking van Ivan Ver eecken, Paul Van Vlierberghe en de Nederlander De Maes schalck. Deze vijf koplopers verwierven spoedig een voor sprong die tot één minuut zou oplopen. Voor het ingaan van de finale poogden enkele ren ners, waaronder Benny Van Buynder, vanuit het peloton weg te wippen op zoek naar de leiders. Dat lukte niet. Wel kromp de voorsprong en bij de aankomst was die reeds ge slonken tot minder dan een halve minuut. In een adembe nemende sprint won Filip Za man zeer nipt van zijn dorps genoot Ivan Vereecken. E.D.M. BEROEPSRENNERS IN HAASDONK Wie de wieleraktualiteit een beetje volgt weet ongetwijfeld dat de man die zaterdag in de Beverse deelgemeente de bloemen wegkaapte tijdens de Ronde van Frankrijk meer in het nieuws wegens niet-aktieve uitlatingen en prestaties als wel door het labeur op het fietske. Luc Wallays is inderdaad de man die door sportbestuur der Ward Wouters na één week Tour naar huis werd gestuurd en daarna opgemerkt werd op het popfestival in Torhout waar zyn sponsor overigens grote belangen heeft. Inmiddels werd duidelijk dat Wallays de split in zyn sportgroep ietwat heeft bespoedigd maar dat belet hem niet om op sportieve wijze weervraak te nemen en onder andere in Haasdonk blijk te geven van heel wat beroepsij ver en Sportieve klasse. Met Johnny, Ronny en Marco, was de familie De Dobbelaer uit Beveren drie renners rijk. Twee seizoenen geleden haak ten Ronny en Marco af. Alleen de oudste van de drie bleef het volhouden. Hij behaalde ver schillende overwinningen. Ook dit jaar boekt hij meer dan bevredigende resultaten, hoewel zijn dagelijkse bezig heid niet altijd makkelijk met koersen te kombineren is. Maar Johnny De Dobbelaer is een strijdlustige jongen. Inzet en overtuiging hebben hem al tijd gekenmerkt. Ook nu nog als amateur. In dat opzicht brachten Ronny en Marco minder karakter op. De jongste broers willen vol gend seizoen echter weer de handschoen opnemen. «Al geruime tijd voel ik weer de kriebelingen», zegt Marco De Dobbelaer, die we de laat ste tijd steeds vaker als toe schouwer op wedstrijden ont moeten. «Ik heb mij voorgenomen om terug te beginnen. Ook mijn broer Ronny wil opnieuw tot het peloton toetreden. Ikzelf heb vijf jaar gekoerst. Vanaf mijn twaalfde jaar werd ik lid van het Westvlaamse wieler- Keren we terug naar de koers zelf waarvan de verantwoorde lijken van de plaatselijke Ex- celsior-klub vreesden dat ze wegens de gelijktijdige Ronde van België bitter weinig deel nemers zouden boeken. Dat viel achteraf bezien redelijk mee want een 48 vertrekkken- de profs mag dan toch vol doende genoemd worden, me de omdat er toch kleppers als Verlindcn, Heirweg, De Nul en enkele Britten en Austra liërs. De wedstrijd zelf kon eigenlijk niet zozeer bekoren omdat de strijdlust zichtbaar werd be koeld door de plotse, hevige regenbuien. Mannen als Willy Teirlinck en enkele vreemde vogels hadden het niet zo erg op deze zwempartij begrepen en zochten vlug een droge schuilplaats op. Gelukkig ble ven er nog ruim dertig moedi gen over die wel wachtten tot hun truitjes wat gedroogd wa ren vooraleer ze echt aan koer sen dachten. Erik Gijsemans en Luk Wal lays waren de eerste aanvallers die met overtuiging een maximale voorsprong van an derhalve minuut bij mekaar pedalleerdcn. Even over de honderdste kilometer reageer de de groep en bloc en dat was bijna onmiddellijk merkbaar aan de slinkende voorsprong van het leidersduo. De aanslui ting was nog maar net een feit en Gcrry Verlinden sprong, met in zijn kielzog de Australi sche Vlaming Peter Desanko. De reaktie bleef nu niet zo lang uit want spoedig pikten Govaerts, Heirweg, Vanac- kers. Van Eynde en alweer Luc Wallays hun wagonnetje aan. Gcrry Verlinden die werkelijk een puike indruk gaf viel weg wegens bandbreuk en vooraan werd er erg zenuwachtig ge fietst. Na enkele mislukte pogingen raakte Wim Van Eynde in de laatste ronde weg. Luc Wallays reageerde attent en ook Dirk Heirweg maakte op zijn eentje in minder dan geen tijd de achterstand goed. Die te late krachtinspanning van de Zeie naar kostte hem waarschijnlijk Wielrennen. Filip Zaman behaalde in eigen Stekene een eerste zege (c) Wielrennen. Marco De beloer (c) ke resultaten. Eens nieuweling verging het mij veel minder. Net voor ik junior moest wor den, ben ik gestopt. Nu be klaag ik de beslissing van toen. Ik had beter blijven verder doen«. Ronny De Dobbelaer thans 22 behaalde wel een paar over winningen. Ook zegevierde hij als amateur. Net als zijn jonge re broer (18) maakt hij zich op om na de winter aan de start te verschijnen. Johnny De Dob belaer is tevreden dat zijn broers weer tot het peloton W id ren non R F i tip F de overwinning want daar waar Dirk direkt naar de eind meet wou doorgaan, was de man ui Roeselarc op zijn qui- vive. Wallays liet Dirk slim- metjes een lange sprint uitpro beren maar counterde vervol gens gepast. Meteen zijn eer ste seizoenszege en natuurlijk een getogen verhaal aan de radiowagen. «Vandaag wou ik het duidelijk niet op een ultie me sprint laten aankomen, ik weet immers dat zowel Van Eynde als Heirweg in een der gelijke krachtmeting sterker zijn dan mij. Bijgevolg pro beerde ik ook in de laatste kilometers vooraan mee te zijn om dan de kat uit de boom te kijken en niet zoals vorige week in de slotkilometers ten onder te gaan. Ik hoop dat deze eerste zege nog een paar bevestigingen krijgt in de res terende kompetitiemaanden en hoop aldus mijn toekomst als renner veilig te stellen» Uitslag: 1. Luc Wallays (Roe selarc) 154 km in 3 u 38', 2. Dirk Heirweg, 3. Wim Van Eynde, 4. Peter Bcsanko (Australië), 5. José Vanacker, 6. Luc Govaerts, 7. Diederik Foubert op 1T2", 8. Jean Van- denberghe, 98. Jules Dubois, 10. Timothuy Harris (Gr.Br.), 11. Gary Verlindcn, 12. John Mullan (Nicuw-Zeeland), 13. Alain De Vuyst, 14. Danny Lippens, 15. Dirk Durant, 16. Filip Vcrleye, 17. Francois Van Vlierberghe, 18. Roger bAiUIÉÉiaii" Johan Koppen vertolkte vorig weekeinde in eigen Stekene een aktieve rol. Even voorbij halfweg was hij bij een leiders- groep die zijn dorpsgenoten Ivan Vereecken en Filip Za man verenigde evenals Paul Van Vlierberghe en de Neder lander De Maesschalck. Het werd dus een strijd onder Ste- kenaars. Johan Koppen werd vierde. De tweeëntwintigjarige amateur blijkt in konditic te zijn. «Het gaat beter de laatste maanden. Vooral vorig jaar heb ik gesukkeld. Ik had last van senusitis en een tekort aan rode bloedlichaampjes. Ik be haalde slechts één overwinning en een aantal ereprijzen. Ook in het voorjaar ging het niet zo best. Nu voel ik mij terug zoals weleer en in staat om met de besten te wedijveren. Met een zesde plaats in Grembergen en een vierde in Stekene ben ik tevreden. Ik volg thans de raadgevingen van José De Cauwer. Hij is een gewezen beroepsrenner. ÉkÉiÉüatftMtHÉailÉ hem te danken dat ik .weer dc M forme te pakken heb en mij of de voorgrond kan werken le Wat de rest van het scizoei Tl betreft, wil ik nog een pad grote wedstrijden rijden Vol- °di gend weekeinde bijvoorbeek ft de Schaals Seis. Het klinkt »a misschien ongewoon, maar ni j al gaat mijn aandacht uit na* UJ volgend seizoen. Tijdens ds aJr komende winter wil ik mij ex W; tra voorbereiden. In het rece» er te verleden heb ik dat vcrwaar- 0 loosd wat een ongunstige i vloed had op mijn konditic tijdens het voorseizoen. Eec handikap is dat ik mijn leger "e dienst moet vervullen. Ik hoop >e dat dit geen te grote hinder zal zijn in het beoefenen van dp wielersport». Johan Koppen staat intussen alori stevig in het leven. Hij is cc# s'< stagiair landmeter op het stu ;en dieburccl van zijn vader. Ook «nc is hij een zelfstandig verzeke raar Dc vrije tijd die daarbj 1 nog rest gaat integraal naar de wielersport. 30 - 23.8.1985 - De Voorpost

De Voorpost | 1985 | | pagina 30