r H I 1GS T HEIREWEGH: ZESTIEN OVERWINNINGEN DANNY JANSSENS HOOPT EIGEN REKORD TE BREKEN GARRY DE COGK: DE VLAAMSE POULIDOR EDWIN ENTHOVEN: NU OOK ZEGEKAPER IT ONCLIN WINT. GARRY DE COCK IERMAAL TWEEDE FRANK EN MARCO GEENSSEN DE VECHTERS IN HET PELOTON tiiWs ÏRT BULTEEL PET IN DE SPRINT !MAND VREZEN PATRICK VAN DE VEN INBERLARE GERT BIJL HAALT DE STRIJDBIJL BOVEN De Voorpost - 23.8.1985 - 31 agden lOg :n wei lidier luwels phan sekoi ing E.D WIELRENNEN onderbreking van een ken is Bart Heirewegh toe. In amme werd hij voor de keer eigenaar van de Het deelnemersveld lerkt, maar de tegen- et te verwaarlozen, ben ik met Dirk Ver voorop geraakt», stelt rarte Durmezoon. over- toe. Het peloton ,n ook a bleef bij de pinken en spoedig werden we gevat. Later ben ik opnieuw in de aanval gegaan. Deze keer met Van der Auwe- ra. Ongeveer twintig kilometer voor de aankomst heb ik gede marreerd. Ik won met een bo nus van twee minuten In Kemzeke werd de Hamme- naar derde. Hij reed er lek en bovendien moest hij twee keer van fiets wisselen. «Er werd snel gereden en ak- ties ondernomen. Met zeven zijn we de finale ingegaan. Ik voelde mij toen niet meer zo fris. Bij de ontknoping kwam ik er nog nauwelijks aan te pas. Van té ver was ik begin nen sprinten.» Nu zondag start Bart Heire wegh in Groot-Bijgaarden. Daarna staan Moerzeke en Buggenhout op zijn pro gramma. E.D.M. In sportmiddens van Wieze en Denderbelle was Danny Jans- sens de laatste dagen een veel besproken renner. De amateur uit Stekene trad er op de voor grond, evolueerde bestendig in de voorste gelederen, won de eerste rit van de tweedaagse, werd derde in de tweede etap pe en bracht ook het eindklas sement op naam. Danny Janssens toonde zich een werklustig renner, die faam heeft verworven in een buurt waar hij totnutoe onbe kend was. Renners die initiatieven ne men, of koers maken zoals in de volksmond wordt gezegd, worden geprezen door het publiek. Danny Janssens liet zich niet onbetuigd. Niemand beter dan hijzelf kan ons het verhaal doen van een schitterende tweedaagse. «Tijdens de eerste rit raakten we spoedig met een groepje voorop. Naarmate de finale in zicht kwam, werd er bestendig gedemarreerd. Op tien kilo meter voor de finish ben ik weggesprongen. Bij de aan komst had ik een bonus van 35 sekonden verworven. Tijdens de tweede etappe deed zich aanvankelijk eenzelfde scenario voor. Met nog vijftien kilometer voor de boeg, ben ik vooropgeraakt samen met Di- dier De Witte en Pauwels. In de sprint werd ik derde. Dat was voldoende om het eind klassement te winnen». Danny Janssens is momenteel bekwaam om met de besten te wedijveren. In Wieze reed hij zelfs renners als een Patrick Roelandt en een Stephan Van Leeuwe (geselekteerd door het W.K.) in de vernieling. De amateur uit Stekene is noch tans geen winnaarstype. In geen enkel seizoen bracht hij meer dan zes overwiningen op zijn aktief. Momenteel heeft hij dta getal bereikt. Het is zijn betrachting om binnen de kort ste keren zijn eigen rekord te breken. Zoals hij thans in kon- ditie is, behoort dat vast tot het domein van de mogelijkheden. Volgend weekeinde wordt het opnieuw druk voor Danny Janssens. Zaterdag zet hij aan in Puurs. Maandag komt hij aan de start in eigen Stekene en dinsdag staat de Schaal Seis geprogrammeerd. Daar wordt hij bovendien met beroepsren ners gekonfronteerd. E.D.M. Wielrennen. Danny Janssens won uiteindelijk de tweedaagse Wieze-Denderbelle (c) Acht recente koersen en zes tweede plaatsen. Dat is het palmares dat Garry De Cock momenteel kan voorleggen. De junior uit Bazel komt in de ontknoping blykbaar een stapje te kort om de hoogste lauweren te oogsten. ORES IN BEVEREN j. ,0 Inclin behaalde in Beve- wam n tiende overwinning. In nut versloeg hij Gary De :n Tommy De Lact, met eerder in de aanval was Zesedertig renners jero< ovei Fina :ig men. Van der Hauwera aan de leiding tijdens de ontsnapping met Bart Heirewegh. aankomst was de volgorde van deze juniores in Hamme omgekeerd, (vh) l ma« er een snelle en bie- aantrekkelijke wed- van gemaakt. Reeds van start werden initiatieven 'l en. Kurt Onclin, Robby ,a n Gerry Van Lierop ont- Icn akties, maar raakten ie D !rc*er ^an ccn Paar 'lon' endit neters voorop. Zij wer- [j toedig bijgehaald. Garry ack en Tommy De Laet ;pJ gingen enkele kilometers Yvaa eenzelfde lot. Pas vanaf 3 rde van de achttien af te ronden, gingen veertien s in de spits rijden. Dat Gerry Van Lierop, Kurt Guy Vfrhprrkmotc, Linsen, Bruno Verwul- ■rancis Moras, Jan Cools, "ïtevens, Tonny Thiele- jino De Munck, Patrick ;ommy De Laet, Guy De en Gary De Cock. :ze groep wipten Van en De Laet weg. Guy :kmoes, Patrick Suy, [De Jonghe, Kurt Onclin y De Cock realiseerden •luiting. De andere ren- irdwenen in de achter- reg schoten dan Gary De i Kurt Onclin en Tommy 1 act voorop. Door Gerry •I Lierop, Patrick Suy, Guy I erckmocs en Francis Mo- 1 erd nog een achtervolging tt. Even zag het er naar I it ze de leiders zouden J tn, maar die liet het niet 1 'komen. lempo lag op dat ogenblik Overwinningen waren er in het verleden maar zelden wegge legd voor de renner uit Steke ne. Dat komt omdat hij in de sprint nauwelijks meekan. Hij moet vroeg voorop geraken, een kloof slaan en buiten schot blijven. In een week tijd is dat twee keer gelukt, telkens met een zege als gevolg. «In Bazel zat ik aanvankelijk in een vijfkoppige vluchter- sgroep», zegt Edwin Ent hoven. «Twee ronden voor het einde achtte ik de kans gekomen om toe te slaan. Ik verwierf spoe dig een voorsprong en werd niet meer bedreigd. In Roosdaal speelde zich vori ge zondag net hetzelfde scena rio af. Eerst luidde Benny Fivé de aanvalsklok. Samen met Gino Steenssens trok ik in ach tervolging. Bruno Fasaan en Hans Goessens kwamen ons later vergezellen. Benny Fivé, die lek reed, viel weg, zodat we met vier in de spits bleven. Toen er nog twee ronden dien den gereden te worden spurtte ik weg. Aanvankelijk had ik het moeilijk. De achtervolgers bleven geruime tijd op vijftien sekonden. Naarmate de laatste kilometers naderden brak hun weerstand. Ik realiseerde an derhalve minuut voorsprong.» Ook in Kemzeke was Edwin Enthoven mee met de goede vlucht. Op het laatst kreeg hij krampen. In een spurt met zeven werd hij laatste. Edwin Enthoven doet het goed. Acht overwinningen heeft hij al behaald. Geen en kele keer deed hij het beter. Edwin is een stoere kerel met een enorm uithoudingsvermo gen. Mocht hij over een spurt beschikken, dan was hij vast een zegekoning. Nu zaterdag start hij in Jette en daags nadien in Groot-Bij gaarden. Liefhebber wordt hij in de loop van januari. E.D.M. «Toch ben ik daarover niet zo ontgoocheld als sommigen me nen», zegt Garry De Cock. «Je mag niet vergeten dat ik pas eerstejaarsjunior ben. Vol gend jaar kan ik mij nog een gans seizoen tonen en boven dien is de kompetitie nog niet ten einde. Misschiet schiet ik links of rechts wel eens uit mijn slof. Ik kan toch geen eeuwige tweede blijven. Ten ware ik het lot van Raymond Poulidor zou moeten onder gaan.» Het verhaal van de acht recen te koersen en zes tweede plaat sen kent Garry De Cock uit zijn hoofd. «Het begon in Zele. Daar moest ik Patrick Suy laten rij den. Met twee bleven we in achtervolging, maar konden de snelle vluchter niet meer grij pen. In de spurt voor de twee de plaats toonde ik mij de vlugste. Toen kwam Temse. Daar had ik andermaal met Patrick Suy te kampen. Samen spurtten we voor de zege en ik verloor. Een onderbreking in de reeks van tweede plaatsen kwam er in Buggenhout. waar we met honderdvijftien aan de start Wielrennen. Kurt Onclin wint met enkele millimeter verschil de junioreskoers in Beveren. (c) biczonder hoog en dat had Na Kurt Onclin, Gary De voor gevolg dat Verberckmoes Cock en Tommy De Laet, leg en Moras greep dienden te de Gerry Van Lierop later he lossen. Suy en Van Lierop ble- slag op een vierde plaats voor ven nog alleen in achtervol- Patrick Suy. Gino De Munck ging, maar hun achterstand werd nog later zesde vóór Gi- was te groot om de leiders nog no Verbraeken en de Neder- te bedreigen. lander Frank Geenssen. E.D.M. Frank en Marco Geenssen ge nieten in de wielermiddens van het Waasland een uitstekende faam. Geen van de beide broers schuwt het zware werk. Integendeel, geregeld nemen zij initiatieven en zijn vaak in de spits te zien. Frank Geenssen eindigt meest al binnen de eerste tien. In Beveren legde hij andermaal een opvallende werklust aan de dag, hoewel hij bestendig op achtervolging was aangewe zen. Op het laatst kreeg hij krampen in de benen en moest uiteindelijk vrede nemen met een achtste plaats, Frank Bultecl fietste zich als r geregeld in de kijker, dat hij een winnaarstypc •it seizoen zegevierde hij Is drie keer. Bovendien hem in Wallonië (of waat I je anders?) een overwin- ontnomen. was alleen in de aanval de Aken en dubbelde twee of ers. Bij de doortocht ter ken. k van de aankomst moest :oei ippcn De BWB-afgcvaar- paa en de organisatoren Vol kien dat ook ik één van de •ell frblijvers was. inkl (akte hen duidelijk dat dit het geval was. Vooraleer ïafl ij werkelijk geloofden en de ijn weg mocht verder zet was de groep al genaderd ;co- *rd ik «gegrepen», aar overwinning die mij niet in ontglippen, kon ik verge- ..tie Was mij dat een ontgoo- Een tag. Zeker omdat het mijn ger te koers bij de juniores en ik gebrand lag op een p student n frens bij de amateurs aan «tart te verschijnen, ver- sttt Geert Bulteel een >ol M lang van het wielerto- ke- 1 rbij 'zes juni ben ik gestopt», dl 'de renner uit Bazel. «Als tejaarstudent in de mo- -humaniora moest ik de "m I" I'n,' was belangrijker dan koersen. Het diploma behaalde ik met onderscheiding. Begin juli ben ik definitief ge start als amateur. Het verging mij beter dan verwacht. Ik ein digde geregeld binnen de prij zen. Een tweede plaats werd mijn beste resultaat*. Geert Buitcel stond vroeger bekend als een trage sprinter Sommi gen noemden hem zelfs een «strijkijzer». Daarin is veran dering gekomen. Bart Heire wegh, met wie Geert Bulteel in april een spurt betwistte, zegde toen al dat de Bazclnaar niet meer die trage was van weleer en zoals algemeen werd ge steld. De junior uit Hamme, die nochtans aardig wat kan spurten, moest ai zijn krachten bundelen om Bultecl onder de duim te houden. «Sedert vorig jaar ben ik mij speciaal op de sprint gaan toe leggen», zegt Geert Bultecl. «Ik meen dat ik het recept om winnaar te worden heb gevon den. Telkens zet ik de sprint van ver in. Een taktiek die sukses heeft. Zelden of nooit word ik in de laatste rechte lijn nog gepasseerd. Een paar keer heb ik op die manier een mas sasprint gewonnen. Daarvan kon ik vroeger alleen maar dromen. Geert Bultecl hoopt dit seizoen nog ccn overwin ning te behalen. Naast een be- lanmik iliplnma. zou dal dan Wielrennen. Marco Geenssen (c) Geenssen die in de buurt van de Belgisch-Nederlandse grens woont en in feite lid is van een Zeeuwse klub, lonkt naar het zuiden. Dat wil zeggen dat hij telkens een koers in België uitkiest, wanneer dat voor zijn klub geen obstakel vormt. Soms krijgt hij de verplichting opgelegd om in Nederland te gaan koersen. Dat is niet altijd naar zijn zin. Hoewel Frank en Marco Geenssen de Nederlandse na tionaliteit bezitten, leven ze meer mee met wat er in België omgaat. De beide broers zijn o.a. fer vente supporters van Sporting Lokeren. Met invallersdoel man Danny D'Hondt onder houden ze bovendien nauwe kontakten. In hun woonkamer staat 's avonds de televisie op de BRT afgestemd. Iedere wielerfan in het Waasland kent Marco en vooral Frank Geenssen. Marco is pas als nieuweling aan de slag. Aanvankelijk evo lueerde hij van zijn twaalfde in de jeugdrangen, stapte toen over naar de voetbalsport, maar koos begin dit jaar defi nitief voor het wielrennen. Frank en Marco Geenssen zijn gewaardeerde en bovendien intelligente jongens. Frank trekt als student de sociale richting in. Dat brengt zijn ingesteldheid mee. Niets is ge zelliger dan met deze junior een praatje te maken en van Wielrennen. Geenssen (c) gedachten te wisselen. Onmid dellijk sta je vol bewondering voor zijn opvattingen. Op 26 en 28 augustus neemt hij deel aan wedstrijden in Bug genhout. Iedereen kan daar getuige zijn van de werklust die deze Nederlandse jongen opbrengt. Het is dan ook niet onlogisch dat hij onder de ren ners niets dan vrienden telt. Als mens en sportman is Frank Geenssen ontegensprekelijk een voorbeeld. Op 21 februari wordt hij amateur. E.D.M. Wielrennen. Geert Bulteel c de bekroning betekenen van een jaar dat in alle opzichten geslaagd is. Geert Bultecl wordt de ko mende maanden opgeroepen om zijn militaire dienst te ver vullen. Alvorens het zover is. volgt hij nog met veel ijver avondonderwijs. Hoewel hij al een diploma heeft, meent hij dat jc altijd kan bijleren om in de beste omstandigheden door hei leven te gaan. waren. Ik miste er de trein en werd vierendertigste. Toen stonden twee koersen voor eigen deur geprogram meerd. Ik hoopte dat het ein delijk zou gebeuren en aan aanmoedigingen ontbrak het niet. Met zes trokken we naar de streep. Tegen de snelle Eric Goossens kon ik niet optor nen. Weer werd ik tweede. Dan maar hopen dat het twee dagen later toch zou lukken. Met Guy Verberckmoes ver scheen ik in de laatste rechte lijn. Normaal gezien ben ik sneller dan hij. Maar ik zat kapot en kreeg slechts met moeite de trappers rond. An dermaal werd ik tweede. Dan volgde Massemen. Ik zat goed, voelde mij fit en was mee met de goede ontsnap ping. Plots sloeg mijn ketting los. Ik zette de achtervolging in. Enkele kilometer verder opnieuw die ketting er af. Toen heb ik de pijp aan maar ten gegeven. Terug dan naar Bazel en weer voor eigen deur. Deze keer zou het lukken, drukten fervente supporters mij op de borst. Ik hoopte dat ze gelijk hadden. Ik behoorde tot de leidersgroep. Edwin En thoven demarreerde vijf keer. Viermaal ben ik hem gaan ha len. Niemand anders nam ini tiatieven. De vijfde keer heb ik gewoon «foert» gezegd. Ik knokte voor de tweede plaats, waarop ik beslag legde. Vorig weekeinde was er Beve ren. Zonder enige pretentie mag ik stellen dat ik daar het meeste werk heb opgeknapt. Halfweg raakte ik voorop met Kurt Onclin en Tommy De Laet. Dat Onclin de strafste klant ging zijn, wist ik zo. Aan de streep kwam dat andermaal tot uiting. Met een verschil van hooguit twintig centimeter moest ik voor de zoveelste Wielrennen. Garry De Cock (c) keer de duimen leggen.» Toen we onmiddellijk na aan komst Garry De Cock gingen opzoeken, had hij de glimlach al weergevonden. Er breken nog wel eens betere tijden aan vertrouwde hij ons toe. «Tweede plaatsen kun je be zwaarlijk slecht noemen. Toch hoop ik weldra te zegevieren. Ik meen dat ik een overwin ning verdien. In een ontkno ping moet je een tikkeltje bij val hebben. Daarop heb ik tot nu toe niet kunnen rekenen.» Garry De Cock blijft in ieder geval een moedig renner die ook toekomstplannen maakt. Tijdens de winterperiode stelt hij klubtrainingen voorop en trekt hij het veld in. Volgend jaar moet hij bekwaam zijn om een zegekaper te worden. E.D.M. Patrick Van de Ven heeft zijn eerste overwinning behaald. In een spurt met drie toonde hij zich sneller dan Johan De Ker- pel en Eddy. Hermans. De wedstrijd voor juniores te Be- rlare kreeg vijfentwintig deel nemers aan de start. Na enkele schermutselingen gingen in de loop van de vierde ronde zo wat veertien renners het kom- mando voeren. Uit deze kop groep gingen even voorbij halfweg vier renners aan de haal. Johan De Kerpel, Patrick Van de Ven, Eddy Hermans en Robby Brijs. Laatstge noemde diende later greep te lossen en werd opgeslorpt door een achtervolgend groepje met Geert Lenaerts, Peter Flach, Gunther Lievens en Mario De Block. Intussen bleven de drie leiders mekaar beloeren en bij het ingaan van de voorlaatste ron de spurtte Johan De Kerpel plots van zijn twee gezellen weg. Hij verwierf spoedig een voorsprong van twintig se konden. Patrick Van de Ven en Eddy Hermans legden zich zomaar niet goedschik^ bij de situatie neer. Een ultieme achtervol ging op de leider, waarbij Van de Ven het grootste deel van het werk op de schouders nam, werd ingezet. Nog voor de streep werd de vluchter gegre pen. Na aankomst van Patrick Van de Ven, Johan De Kerpel en Eddy Hermans, legde Dirk De Schrijver beslag op een vierde plaats voor Christiaan Fiers en Robby Brijs. E.D.M. Wielrennen. Frank Geenssen was in Beveren zeer bedrijvig. In zijn spoor zit Werner Van E.D.M. Broeck. (c) De reputatie die Gert Bijl had, getracht om een afscheiding te als zou hij al te veel teren op bewerken. Dat lukte niet. Wel andermans zweet, heeft hij nu in de voorlaatste ronde. Toen wel definitief de kop inge- wipte Johan Macharis voorop, drukt. In eigen Buggenhout Ik volgde. Het peloton verloor bijvoorbeeld reed hij veertien terrein. Alleen Marco dagen geleden een halve wed- Geenssen is ons op het laatst strijd alleen. Bovendien regen nog genaderd. Wat rijdt die het pijpestelen en stond er een Hollander toch sterk! sterke wind. Allemaal fakto- De sprint dan. Daarin beschik ren die de opdracht nog moei- ik over een sterk wapen. Ik lijker maakten. Hij realiseerde begon van ver en schakelde een ruime bonus op de achter- vroeg Johan Macharis uit zo- volgers. dat ik won met een tamelijk Vorige zondag in Kemzeke groot verschil.» bracht hij een vijfde zege op Gert Bijl wil zich nog een paar zijn aktief. «Bijltje» zelf hier- keer op het podium werken over: alvorens het doek valt over een «De groep raakte aanvankelijk seizoen waarover hij in grote moeilijk uit mekaar. Wel volg- trekken tevreden is. de de ene demarrage op de E.D.M. andere. Ik heb een paar keer

De Voorpost | 1985 | | pagina 31