VA BAASRODE-PUPILLEN WINNEN BEKER VAN BELGIE VERLIES VAN KASTEL - WINST VOOR WIEZE SPORTIEF KAATSEN IN BAASRODE KAATSEN IN BAASRODE 'T GEEMZICHT KLOPT DE LEIDERS 34 - 23.8.1985 - De Voorpost buuHuh opnenu Hengelen. Tijdens de sportveertiendaagse van Sint-N iklaat werd er gehengeld in het stadspark. Deze jonge visser kreet 2,4 kg aan zijn haak en was met het resultaat best tevreden. Op twee speeldagen van het slot in onze Hogere III reeks is alles nog mogelijk. Kastel heeft nog een optie op de titel en onderaan heeft Wieze nog een kansje, zij het dan een waterkansje, om zich te handhaven. Kastel verloor zondag wel vrij verrassend van Merchtem. Bij Rap en Vlug was iedereen in een off-day, en de afwezigheid van «veteraan» Karei De Wilde was ook een lelijke streep in het Kastel - huishouden! De Brabanders met een knappe Franky Van Hove hadden een 8-5 voorsprong aan de rust, en werden daarna niet meer bedreigd! Zondag daarentegen wordt het dan voor Kastel de match van de waarheid, dan onder neemt men de verplaatsing naar Brussegem, of de num mers 1 en 2 uit het huidig klassement tegenover elkaar. Wieze won het derby bij Adec Baasrode. Deze partij werd gekenmerkt door hoogten en laagten van de thuisploeg. Adec klom naar een 4-1 voorsprong. Maar aan de koffie was het Wieze dat met 6-8 voorstond. Daarna nam de thuisploeg weer het roer in handen en kwam zelfs 13-10 voor. Hiermede was de thuisploeg volledig leeggespeeld en met een sterke Luc Daelemans behaalde Wieze nog 5 beurten, goed voor een verdiende zege. Hamme Zogge - Zandbergen was in de aanvangsfase evenwichtig (3-3). Onder impuls «an De Rijcke en Dany Baert kwamen de gasten 8-3 voor. Na de rust kwam Zandbergen met een sterke Guy Spitaels langszij (8-8). Daarna haalde Zogge toch de bovenhand. (10-9, 12-10 en 13-11). Zele Durme speelde een knappe partij tegen Overboelare. De thuis ploeg met een uitmuntende Ronny Wauters liep vrij vlug uit tot 6-2 en 8-2 aan de rust. Na de verfrissing kwamen de bezoekers met een betere De Geeter een beetje meer in de wedstrijd: (11-7 en 14-10). Maar het laatste spel was voor Durmen. (AT.) Schiftingen bordjes al snel in evenwicht han Nobels, die zelfs zijn op- VA Baasrode - Niivel- 7-1 kwamen. Kapitein Bart Claes slag los over het terrein lever- D maakte er 2-1 van; maar Onne- de, kon VA Baasrode een Baasrode reisde met zijn sterk- 2jes sjoeg net zo hard terug, kloof slaan tot 6-3. Zelfs ach- ste formatie pupillen af naar Tot 3-3 haalde ieder om beur- terman Jurgen Verhulst, met Naast, de organisator van de ten zjjn spei binnen. Een stevig koordmannen Timmy Joos en Beker van Belgie. Nu moesten Baasroods geheel bracht de Mario Verhulst bleven niet de pupillen de sterkste ploegen twee opeenvolgende spelen op achterwege en het vijftal was van Belgie bekampen, zodat zjjn aktief. Maar met een 5-3 niet meer te verslaan. Wat de volledige steun van de suppor- voorsprong was de wedstrijd Waalse aanhang ook onder- ters meer dan welkom zou nog njet gespeeld, want de nam om de Baasroddse spelers zijn. Dat de kaatssport de Walen kwamen opnieuw op de grond in te boren; alles Baasrodenaars nauw aan het gelijke hoogte bij 5-5 op het werd prompt beantwoord door han ligt. wordt beweren door borf de VA-supponers. Op het spel een afgeladen autobus met Hard aangemoedigd door hun van Baasrode stond geen maat supporters die mee waren af- fantastische schare supporters en het won overtuigend met 7- gezakt om de moedige young- (die hen door e)ke ploeg 4 d:fers sters onvoorwaardelijk aan te nijd wordt) schakelden de VA- Dolle vreugde bij spelers, be moedigen. Tijdens de schiftin- jongens naar een hogere ver- stuur en supporters. Menig gen moest VA het opnemen snelling en ze speelden werke- traantje werd weggepinkt door tegen Nijvel; dit meteen het lijk grandioos Verdiend won de ouders van de jonge spelers eerste en ernge spel afsnoepte. Baasrode deze spannende hal- toen het nationaal lied Baarsrode kwam onder stoom Ve finale en het was gekwalifi- weerklink en de kampioenen te staan en dank nj moorden- ceerd voor de finale. hun driekleurige trui om de de opslagen werd de tegen- schouders kregen. Johan No- stander gewoon van het terrein Finale bels kreeg daarbij nog de me- geveegd. Baasrode won vlot VA Baasrode - Lo Host: 7-4 daille van het tomooi. «rilden ?n d!' Tijdens de finale was het rond Vriend en tegenstander was s^Sd wlren Pn dï K fi®r het terrein een ware heksenke- het erover eens, dat de beste Ikfen opWpnH werri ri* rw~ te,? De Waalse Ploeg kreeg spelers en de sterkste ploeg de Vlaamse oloe'e Bedot ah de elke aanweziBe Zuidelijke uiteindelijke overwinning heb beste ploeg en de grootste Belg in één blok achter zich en ben behaald. Over de opslag kanshebber on de Beker de VA-ploeg kreeg het werke- van Baasrode spreekt men mo- kanshebber op de Beker. hard (e verduren Scheld_ menteel in het hele land. De Halve finale woorden en fluitkoncerten ble- VA Baasrode-ploeg is homo- VA RaacrnHp 7 c ven niet "it en het Pleit in het geen en de jongens vullen el- VA Baasrode - Omezte: 7-5 voord„, van de sHcheldejon. kaar goed aan. Het bewijs is Tijdens de halve finale kreeg gens, dat ze zich niet hebben geleverd en het vele goede, dat men een wedstrijd van hoog jaten intimideren. Vanaf het men over deze ploeg heeft ge- niveau te zien, doorspekt met startsignaal ging de wedstrijd schreven is ook bevestigd, de nodige spanning en een gelijk op. Om beurten haalden De overwinning in deze Beker nooit eerder geziene sfeer. de ploegen hun spel binnen, van België was voldoende re- Dank zij Johan Nobels haalde tot 3-3. Onder leiding van ka- dcn voor menig supporter om VA het eerste spel binnen, pitein Bart Claes, die uiste- de viering tot in de vroeg uurt- maar de tegenstander repli- kend werd bijgestaan door een jes verder te zetten, keerde onmiddellijk, zodat de op volle toeren draaiende Jo- BEVORDERING GEWEST AALST-DENDERMONDE Kadettcn VA BAASRODE - WIEZE: 13-6 De kadetten van VA Baasrode moesten het in hun laatste wedstrijd opnemen tegen Wie ze. Met als inzet van deze ontmoeting de derde plaats in het klassement ging van start. De bezoekers kwamen het best uit de startblokken en ze kwa men via 0-1 en 1-2 op voor sprong. Dat was meteen het sein voor de VA speleres om Wieze te remontcren. De thuisploeg, bestaande uit Wim Claes. David Van Damme en Quisquater (als keerders) en met als koordmannen Geert Quisquater en Chris Erpels, duldde nog maar weinig tegen stand. Ze liep op haar beurt uit tot 7-3 meteen de ruststand. Na de rust kreeg men eenzelf de spclbeeld. VA Baasrode bleef heel goed keren en onder impuls van Wim Claes liep het verder uit via 8-3, 10-4, tot 11- 5. Baasrode rustte vroegtijdig op zijn lauweren én het liet na zijn opslagen verder te verzor gen. Teruggeslagen ballen werden flottertjes, waarvan Wieze gebruik maakte om de achterstand te milderen. De bezoekers kwamen terug tot 11-6: een weggekaapt punt. De twee opeenvolgende spelen waren voor de rekening van Baasrode, hetgeen zorgde voor een 13-6 overwinning. Het vermelden waard is, dat tijdens de tweede helft Franky Huyck en Patrick De Ruyscher invielen en zoals de score uit wijst konden ze allebei aardig meedraaien in het geheel. Kampioenschap van Vlaan deren Op zondag 31 augustus 1985 om 15 uur ontmoeten de pupil len van VA Baasrode hun leef tijdgenoten van Beveren op het terrein van VA, gelegen Brockkantstraat te Baasrode, in het kader van het kampioen schap van Vlaanderen voor pu pillen. BEVORDERING GE WEST AALST-DENDER MONDE Wedstrijden van 10 en 11 au gustus 1985 Moorsel Steven - VA Baasrode: 15-14 VA Baasrode diende op be zoek te gaan bij het Aalsterse Moorsel. Met een tweede plaats in de rangschikking als inzet, waren de verwachtingen bijzonder hoog gesteld. De be zoekers kenden een uitstekend begin, want dankzij de uitmun tende verrichtingen van Hen drix kon VA uitlopen tot 0-4. De thuisploeg was in staat twee opeenvolgende spelen op te halen en ze naderde tot op 2-4. Via een tussenstand van 4- 6 werd een 6-8 score-bij de rust opgetekend. De koffie had de Stevenspelers blijkbaar nieuwe krachten gegeven. Bij Baasro de was inmiddels een vervan ging doorgevoerd: Van Kerck- hoven werd in de ploeg ge dropt, in plaats van De Clercq. Beide ploegen zorgden voor de nodige spanning tijdens deze ontmoeting, want Moorsel kon Baasrode in zijn greep hou den: langs 9-11 en 10-12 bleef Steven in de running. Plots scheen Baasrode het spel kom pleet te overheersen, waar door het alle touwtjes strak in handen hield. Baasrode, dat excellent presteerde, kon een kloof slaan tot op 10-14. Een ieder was er reeds van over tuigd, dat de punten naar Baasrode verhuisden. Doch... de scheidsrechter be sliste er anders over. Hij lokte een incident uit met de bezoe kende ploeg en het lag er vin gerdik op dat hij de Baasrood- se spelers wou «kraken». Der gelijke toestand maakte de VA-spelers uiterst zenuwach tig, zodat het ongelooflijk toch nog gebeurde. Het wedstrijd verloop kantelde opeens in het voordeel van Steven Moorsel. Allebei de ploegen kwamen op 14-14 en in het laatste spel kwamen de teams bij 40 op gelijke hoogte. Steven was de ploeg met de meeste kans op slagen en het kon de wedstrijd zegevierend besluiten. Naast de vele strubbelingen met de scheidsrechter zouden de Baasroodse spelers in staat moeten zijn om hun broodno dige klamste te herwinnen. Bij de Baasroodse aanhang is men hoegenaamd niet te spreken over de houding van de scheidsrechter, de heer Achiel De Smet. Het is niet de eerste maal, dat hij de VA-ploeg vi seert en dit zowel bij ae bevor dering als in de jeugdploegen. Elke betwistbare faze valt tel kenmale uit in het nadeel van de palingboeren. De teleur stelling van Baasrode is nog het grootste als men bedenkt dat deze scheidsrechter voor zijn organisatie steeds een be roep kan doen op de VA- ploegen Hij kan bij elke gele genheid op voorhand spreken van een geslaagd tornooi; want Baasrode zorgt steeds voor een massa supporters. Daarom is het ook onbegrijpelijk waarom de man in het grijs de klub op zo'n manier wil benadelen. Tijdens het treffen met Moor sel liep het werkelijk de spuit gaten uit. Tot overmaat van ramp noteerde Achiel De Smet de namen van drie spe lers op het scheidsrechterblad en dit wegens hoet voeren van diskussies (die in elke wed strijd menig keer voorkomen.) de vermelde spelers nog te wachten. Rekening houdend met hetgeen in het verleden is gebeurd, overweegt het VA Baasrode-bestuur scheidsrech ter A. De Smet bij de bond te wreken voor verdere wedstrij den. De klub meent niet langer voor de veiligheid van de man in het grijs te kunnen instaan. VA Baasrode - Hoké Erembo- degem: 15 - 12 De thuisploeg kende opnieuw een sterke start en onder im puls van Hendrix en Verhey- den wezen de bordjes al vlug 3- 0 aan. Nadat de bezoekers een spel hadden kunnen tegensco- ren, klom de score, via 5-2, naar een 8-2 ruststand. Deze opgang was toch nog mogelijk na het uitvallen van een aan de voet gekwetste De Clercq, die vervangen werd door Van- Kerckhoven. Elke toeschou wer verwachtte een driepun tenoverwinning, maar helaas voor VA kreeg ze een inzin king van jewelste. De bezoe kers konden de bovenhand ha len en zo hun achterwind mil deren. Het werd eerst 8-5, 9-5 en 10-6. Dan ontfutselde Hoké de thuisploeg het eerste punt bij 10-7. Dit totaal onverwach te punt stimuleerde de bezoe kers zodanig, dat ze voor VA een gevaar begonnen te bete kenen Ze kwamen opzetten, via 11-9, tot 12-11. Hendrix hervond zijn draai en hij zorg de voor een paar goedgerichte slagen? Deze uitmuntende kaatser trok zijn ploegmaats mee de hoogte in. VA Baasro de zorgde ervoor, dat het kon uitlopen tot 14-11. Hoké Erembodegem kon nog een- laatste spel ophalen, waarna Baasrode de wedstrijd afrond de met 15-12 op het bord. Met nog drie wedstrijden voor de boeg is Terjoden zeker van de titel. Tesamen met Steven Moorsel bekleedt VA Baasro de de tweede plaats in het klassement. Een tweede plaats geeft recht tot het deelnemen aan de eindronde om een eventuele bijkomende stijger aan te duiden. Kadetten VA Baasrode - Toekomst Bug- genhout: 8-13 Baasrode trad op als gastheer voor buurman Buggcnhout. Toekomst was verplicht een driepuntenzege te behalen om enigszins nog een kansje met uitzicht op de titel te maken. Het bezoekende vijftal startte goed en via een goedspelende Caudron, die werd geassis teerd door koordman Van Damme, liep Toekomst weg van VA Baasrode: 1-3, 2-6 en dan 3-7. Tot aan de rust had de Toekomstploeg een zeer tak- tisch spel gevoerd en de sterke man van Baasrode, Wim Claes, werd volledig uit de wedstrijd gehouden Na de pauze wou Toekomst hetzelfde spelletje verder zet ten. Achterman David Van Damme van VA Baasrode doorzag dit listig spel en hij kwam zich met de zaak be moeien. Hij stuurde elke bal met veel klasse en kracht terug naar dc tegenstander, zodat Baasrode op zijn sokken terug kwam tot 4-fT. Langs 5-9 werd het 5-10 en dc wedstrijd kon nog alle kanten uit. Van Dam me bleef goed keren, zodat Toekomst van taktiek moest veranderen. Bij een 6-11 stand pakte Baasrode een puntje van Toekomst Buggcnhout, dat per de baas kon. Via tussenstanden van 7-11, 8- 12 en 8-13 haalde Toekomst verdiend de zege naar zich toe. Het verlies van een punt op Baasrode was wel een streep door de rekening van de Toe komstboys? Buggenhout wist dat men van een moedig en steeds terugvechtend VA Baasrode geen geschenken zou gekregen hebben, maar men achtte zicfi voldoende sterk. Helaas, Baasrode weerde zich uiterst dapper!! Miniemen De VA-ploeg momenteel aan de leiding met twee punten voor sprong moest deze week drie punten binnenhalen om de ti- telkansen gaaf te houden. Het begon nochtans zeer goed (want de ploeg bevatte pupil Bart Claes) en de thuisploeg liep uit tot 3-0. Ondanks een goed spelende Alain Quisuater kon de VA ploeg niet verhinderen dat een zich hardnekkig verdedigende bezoekend team via 3-1 en 5-2 enkele spelen kon ophalen voor de rust. Na de pauze kwam toekomst in de wedstrijd by een 7-5 stand (op 6-4, stak het punt op zak, dank zij de goed spelende Dan ny. Bart Claes verwachtte dat hij met zijn opslag aan de win nende hand kon blijven en de stand zo op 8-5 te brengen. Het volgende spel was voor Buggen hout (8-6). Alain Quisquater zorgde voor een paar overge- keerde ballen en met zijn sterke opslag bracht hij de bordjes op 10-6. Verdiende overwinning van de- miniemen van VA. Toch wel heel spijtig dat het een kostbaar punt zag verloren gaan. Met nog twee wedstrijden voor de boeg, gaat het VA team Zele Durme vooraf met 1 punt. Als laatste wedstrijd van het sei zoen is Zele Durme te gast b(j Baasrode. Alvast voor de Baas roodse jeugd een harde noot om te kraken omdat de VA ploeg maar kan beschikken over vier spelers. Daar de pu pillen, die de miniemen moeten aanvullen zich die dag moeten aanbieden tegen Naast in het raam van de Beker van België, is het zwoegen geblazen. Een spijtige gebeurtenis dat beide wedstrijd en op dezelfde datum gepland zijn. Na eenhele kompetite lang aan de leiding te hebben gestaan, kon men in de laatste wedstrijd wel eens de titel aan de neus zien voorbijglippen. VA Baasrode - Kastel B: 10-0 Kastel B was een heel gemak kelijk hapje voor de Baasrood se ploeg Van een wedstrijd was er geen sprake, want in een mum van tijd was de match afgehaspeld. Een overwinning die dc overhandiging van de kampiocnschildjes door de bondsafgevaardigde de nodige luister verschafte. De herinnering aan hun ont goochelende wedstrijden tij dens het tornooi van Kastel moet heel snelworden uitge wist, want in de Beker van België krijgt VA Baasrode an dere katten te geselen. Hier komen de beste ploegen van het land samen. Maar wie schrik heeft krijgt ook slagen. KERKSKEN - VA BAAS RODE: 5-15 Va Baasrode kende een heel goede start. Vooral een ver bluffende Hendrickx hield het bezoekende Kerksken in een fatale wurggreep. Tussenstan den van 0-2 en 1-2 werden opgetekend. V.A. stevende re gelrecht op een 1-8 ruststand af. Na de pauze bleef Hendrix nog altijd op hetzelfde niveau pres teren. Hij kreeg assistentie van de eveneens goed kerende De Clercq en Verheyden. Fra ncois Claes en Cassiman deden hun duit in het zakje van deze ontmoeting aan de koord. De bezoekers keerden naar harte lust de ballen over het terrein. Tijdens de tweede helft was de koncentratie echter zoek. Hiervan maakte Kerksken dankbaar gebruik om op te klimmen tot 3-8 en 4-10. Bij een 5-11 stand besefte Baasro de dat het gevaar om één punt te laten scoren door Kerksken dreigde. Het spel werd gereor ganiseerd. Onder impuls van Hendrix en De Clercq rukten de bezoekers op naar een ver diende 5-15 overwinning. VA BAASRODE - NIEU WERKERKEN: 15-3 De thuisploeg, die de tweede plaats in haar bereik acht, liet Nieuwerkerken geen schijn van kans om in de wedstrijd te komen. Onder impuls van een verbluffende Hendrix, die alzo zijn medespelers de hoogte in trok, werd elke bal keurig te ruggeslagen. Menige bal be landde over de achterlijn. De keerders Verheyden en Cassi man hielden elke bal tegen die enigszins in hun buurt kwam. In de kortst mogelijke tijd we zen de bordjes 8-0, wat meteen de ruststand was. In de eerste speelhelft na de rust zag men eenzelfde scenario en knar- standend moesten de bezoe kers toezien hoe VA Baarsro de die voorsprong verder uit bouwde tot 10-0. Kapitein Claes achtte de tijd rijp zich te laten vervangen door Koekel- berg, die meteen zijn eerste bal ovcrkecrdc. Enkel bij 11-1 kon Nieuwerkerken een eerste tegenspel scoren. Verder dan drie tegenspelen liet Baasrode het echter niet komen. Verras send zelfs, dat de bezoekers er nog in slaagden drie spelen te scoren. Een overtuigende 15-3 overwinning, waarmee VA Baasrode (met nog één wed strijd voor de boeg) alleen op de tweede plaats heeft post gevat. De eindronde ligt bin nen bereik. Miniemen VA BAASRODE - ZELE DURMEN: 4-10 Voor de aanvang van deze ont moeting bekleedden beide ploegen de eerste plaats, zodat de uitslag van deze wedstrijd doorslaggevend was voor de toekenning van de titel. Baas rode diende Zelen Durmen met een onvolledige ploeg te bekampen. De miniemen- ploeg, die telkenmale aange vuld wordt met de beste pupil len, kon deze maal geen be roep doen op de jongens. Want precies op dezelfde da tum was de Beker van België voor pupillen gepland Zele, op de hoogte van de afwezig heid van Bart Claes in het bijzonder, begon uiterst gemo tiveerd aan deze wedstrijden. Het haalde het eerste spel bin nen (0-1) Dc thuisploeg haalde het volgende spel op en de bordjes werden in evenwicht gebracht. Zele werd luid aan gemoedigd door meer dan honderd supporters, die Schiettecatte en zijn maats op pepten. Zele Durmen bereikte (via 1-3 en 2-3) de rust bij 3-5. Toen was het reeds duidelijk, dat Alain Quisquater te weinig steun kreeg van zijn maats. Dc jongeman kon het niet langer alleen bolwerken tegen dit kei hard knokkend vijftal van Zele. Na de rust, bij een 4-7 rust stand, was elke tegenstand van Baasrode vervlogen. Zele nam dc drie resterende spelen voor zijn rekening en won overver- diend deze wedstrijd. Spijtig voor de Baasroodse jeugd, die tot aan de laatste wedstrijd ongeslagen aan dc leiding pronkte. Samen met die eerste nederlaag verliest het ook dc titel. Baasrode legt zich op sportieve wijze neer bij de ne derlaag, want op twee fronten kan men moeilijk winnen. Dc wedstrijd tegen Zele zou men wel verlegd kunnen hebben. Niettegenstaande de heersen de ontgoocheling was in deze laatste wedstrijd Zele Durmen de verdiende zegevierder. Kaatsen. Op het Groot-Aalsters kaatstornooi waren ook de kadetten van Baasrode present (per) Kaatsen. De mannen van Opwijk J.S. moesten het tegen Wieze Sportief, (foto Piet Hermans) Iedereen had gedacht dat lei der Corner zonder kleerscheu ren naar de titel toe ging. De sympathieke jongens van 't Geemzicht hebben er anders over gedacht en toen Corner daar neerstreek hebben ze de ze mannen hun eerste neder laag van het seizoen toege bracht. Dc thuisploeg, gestart met Jean-Pierre IJsewijn, Re- né Van Hasselt, Luc Malfliet, Eddy Raemdonck en René Van den Brocck, werden in het eerste gedeelte zo goed als overspeeld. Geen wonder dat halfweg dc Corner al op weg was naar de overwinning: 3-6. Na dc verfrissing deed de plaatselijke formatie het stuk ken beter en ging in de achter volging. En met sukscs. Op 11- 11 zou uiteindelijk het laatste spel moeten beslissen over winst of verlies. De thuisploeg zou het halen. Proficiat: 12-11. Wembley - Geemzicht (12- De gastheren hebben wedstrijd netjes naar hun I gezet. Van bij de start wa.* al duidelijk voor de dat ze op de toppen van tenen zouden moeten staar hier iets te oogsten. Met et 3 aan dc rust fvas mogelijk. Maar na de ting toonde vooral de ploeg haar tanden 9-4. hand kwam Geemzicht iets dichter. Klassement: 1. Corner 8 7 1 57 2. Wembley 7 6 1 50 3. Geemzicht 7 4 3 71 4. Gima 7 3 4 63 5. VanGacvercn 7 1 6 76 6. Boemerang 8 1 7 93 Vrijdag: Wembley - Bocmeran (18.30 u.) Zaterdag: Gima - Comer Geemzicht - Van Gacveren. Kaatsen. De kadetten van Wieze namen deel aan het Groot-Aalsters kaatstornooi (per) ctor

De Voorpost | 1985 | | pagina 34