r VALK HERLEVING BESTAAT 15 JAAR NOGMAALS PETER DHANIS BIJ INTERS 500CC #C MOTORCROSS 19-JARIGE STUDENT UIT BEVEREN WINT «CAMEL TROPHY 85» - PRIJS VOOR HET PUBLIEK INTERNATIONAAL RACEWEEKEND IN SINT- NIKLAAS 42 - 23.8.1985 - De Voorpost betoond* de Wai betoond* EEN SCHUTTERSMAATSCHAPPIJ IN BELSELE Door de eeuwen heen heeft de hebben een zestal schuttersve- mens het gebruik van pijl en renigingen hun klublokaal. boog aan de nakomelingen Eentje daarvan is Valk Herle- doorgegeven. Als dodend wa- ving en die bestaat 15 jaar. De pen, als verdedigingsmiddel of maatschappij is gesticht in als jachtattribuut. De tijden 1970 bij Gust Van Osselaer BOOGSCHIETEN veranderen echter en pijl en café-feestzaal De Nieuwe Valk als eerste voorzitter. Na een meulen aevierd en de knaap boog, werden ondertussen al- door Edgard De Bock, Gonza- tweetal jaren werd die taak van de maatschappij was ta lang naar de op een paar les Leys, Roger Vermeulen, overgenomen door Albert Van die tijd Freddy De Block Een uitzonderingen - meer vrede- Karei Burnt en Staf De Bock. Poucke die in 1979 ere-voorzit- groot aantal lieden zou Valk K«hoven^Fn(^Pi!nneS T; ^''i m'u de. HeistnlatDe nieuwe en huid,- Herleving echter nooit berei- geschoven. En er zijn in het Sint-Niklaas was het voor die ge voorzitter werd toen Freddy ken Thans een 25-taJ waaron- VI aam se land weinig steden en mannen toen allemaal beke- Blommaert die onlangs nog de der vijf dames: Simonne En- gemeenten waar geen schutter- ken en dat werd meteen ook opvolger werd van de betreur- gels, Erna Van Osselaer Nadi- JTT!? u i° SU" "T ™k Hcr'evin8: de Aimé Van Osselaer als ne Smet, Ingnd Heymluis en Vooral ui het Waasland heb- Een schuttersmaatschappij schuttersafgevaardigde in de Anita De Vijlder die in 1980 ben de boogsporters keuze te met aanvankelijk een tiental Sinl-Niklase sportraad Als kampioene van Belsele werd over en in Belsele alleen al, leden en met Edgard De Bock eerste koning werd Roger Ver- Merkwaardig was ook de vrij jonge leeftijd van het meren deel der schutters en in deze tijd vormt dat eigenlijk een uitzondering. Uitzonderlijk werden ook de resultaten van deze eerder beperkte schutter- skring. Tijdens de jaarlijkse keizersschieting waarbij tel kens de koningen der Belseel- se- maatschappij aantreden, schoot Valk Herleving al zes maal de hoofdvogel. Telkens met Wilfried Van Osselaer (3x), Francois Christiaens (2x) en éénmaal Willem Verstre pen, Keizer van Oost-Vlaan deren werd Wilfried Van Osse laer in 1980 en thans werd ook het sektorkampioenschap aan dit rijk palmares toegevoegd. De wase sektor - groot Sint- Niklaas en Waasmunster - is goed voor 26 maatschappijen en ruim 600 schutters; Op na tionaal vlak schoot Wilfried Van Osselaer zich in 1984 an dermaal in de aktualiteit. Hij Boogschieten. Eddy Coene werd koning der koningen in St. Gillis-Waas. Hij kreeg de trofee wereldkampioeknschapdeneinde uit de handen van de voorzitter der Verbroedering van Groot St. Gillis. (Iv) mei van datzelfde jaar in Leu- Boogschieten. In het kader van de Sint-Niklase Sportveertiendaagse hielde de Jonge Valkschutters een „uuscscmeung f Albert en Frans Van Boxcelaer zijn vijftig jaar schutters. August Van Osselaer heeft er al veertig jaar opzitten, Albert Jutten Van Poucke dertig jaar en Francois Christiaens met Freddy Blommaert 25 jaar. (dw) Ve" ibir^aal je,zVall^NHerleving tor-kampioen per ploeg. De met Gust Van Osselaer en Eli van diverse met Wilfried Van Osselaer en afgevaardigden werdentoen De Schepper nog tot de over- schappijen hadden eraan Willem Verstrepen brons. Wilfried Van Osselaer, Eli De geblevenen uit de beginperio- houden om bij die en werd Jozef Smet, de Schepper, Francois Chris- de van de maatschappij waar- aanwezig te ziin Ook nummer twee bij Valk Herle- tiaens. Willem Verstrepen, van het huidig bestuur alsvolgt vertegenwoordiger ving, de nieuwe koning en Freddy Blommaert en Simon- werd samengesteld: Ere-voor- Willockx. De thans is dat weer WiUy Van ne Engels. Ook de oudjes zitter Albert Van Poucke, Osselaer. Ook in klubverband doen het nog uitstekend, voorzitter Freddy Blommaert Vooral Albert Van Boxcelaere Sekretaresse Erna Van Ossela- schoot zich als 60-plusser re, knaap Wilfried Van Osse- meermaals in de belangstel- laer en de raadsleden Eli De lin8- Schepper met Albert Boxce- laere. Op donderdag 15 augus- hierbij hun belangstelling r*=- - in die reeks werd hij onlangs tus was het bij de schutters van spreekwoordelijk alsook kend. Volgend jaar heeft de nog sektorkampioen en dat Valk Herleving fee*t Toen derde sch.eting voor deze wis- realiseerde de kranige Albert werden in het klublokaal enke- selbeker plaats en in de tro- ook al in 1979. Toen werd hij le jubilarissen gehuldigd voor feeenkast werd er alvast een ook Oostvlaams kampioen en een respektabel aantal schut- plaatsje vrijgemaakt. De defï- blijkbaar zaten er vroeger nog tersjaren: Albert en Frans Van nitieve verovering van de Bel- andere pijlen op zijn boog. Boxcelaere (beiden 50' iaar) seelse wisselbeker zou niet Albert Van Boxcelaere werd Gust Van Osselaer (40 jaar) eens verwondering wekken ooit een koning der koningen Juiien en Albert Van Poucke want onlangs nog werd ook het en tijdens de aanvangsjaren, (beiden 30 jaar) en Freddy ploegenkampioenschap van werd ook de prijs van de Schel- Blommaert met Francois Be'sf'c, gewonnen. Tevens de veroverd. Diezelfde Albert Christiaens (alle twee jaar) werd Valk Herleving ool^sek- Van Boxelaere behoort samen Ook verschillende voorzitters Roger Van Laen werd er door de schutters sterk gepresteerd. Reeds tweemaal op evenveel schietingen voor de wisselbeker van het Belseel- se verbond, werd Valk Herle ving als triomfater opgete- sportschepen Lieven en Johan Hierbaut, de sportpromotor, hierbij hun Johan Hierbaut, sportpromotor. guurlijk, werden de zeven ji biiarissen toen in de bloem* tjes gezet. Een prachtig aas denken hoort daar trouwea ook altijd bij en met een recep tie en een huldeschieting na dien. werd de gezellige feest dag bij de dynamische schut tersmaatschappij Valk Herle ving zorgeloos afgesloten Een VVaaslands festival, dat was het zeker vorige zondag mrW - ÉtSfiluSfe 'n ^a',er vvaar er "iet minder dan zes overwinningen j ACMaV eerden kategorieën. Om te bfginnen lukte Luc Van Clapdorp zijn tweede overwin- 1 ning bij de 125 CC-ers, was Gino De Jonghe veruit de sterkste by de juniors 250 cc, evenals Herman Lenaerts Boogschieten. De schuttersvereniging Verbroedering van Groot Sint-Gillis werd op het gemeentehuis ontvangen voor de jun,ors 500cc- Pe,er Dhauwe was weer niet te a ijIfv siunen overhandiging van de wisselschaal en de trofee van de koning der koningen. (Iv) bij de Nationalen 500 cc en Lieven De Vylder kon beide kampioenschapsreeksen winnen by de Inters 250 cc. Peter Dhanis zorgde weer voor een opmerkelijke prestatie bij de Inters 500 cc met een overwinning. Wegens familiale omstandigheden konden wtf zelf niet aanwezig zijn op de wedstrijd, vandaar deze kortere rubriek en hiervoor onze verontschuldigingen. In de loop van de maand april werd op het Indonesische ei land Borneo de zesde Camel Trophy verreden. De talrijke geïnteresseerden die dit ultieme off-road avon tuur via de diverse media kon den volgen, kregen de gelegen heid zichzelf te testen en met een de hoofdprijs ter waarde van 50.000 BF in de wacht te slepen. 14.725 deelnemingsformulie ren werden ingezonden. Als winnaar kwam de 19-jarige student Jan Deurinck uit Beve- ren uit de bus. Behalve het juiste antwoord op de hoofd vraag: «2,5 ton staal en uitrus ting zakt weg in de modder Wat nu?» slaagde deze 19-jari- ge student er ook in het juiste gewicht te berekenen van een speciaal voor Camel Trophy uitgeruste en omgebouwde Land Rover 90, inclusief een volle brandstoftank en de brandstofreserve in de jerry cans. Onlangs overhandigde de Heer Frank Eneman, Marke ting Directeur van R.J. Rey- nolds/Gosset n.v., een cheque ter waarde van 50.000 BF aan de jeugdige prijswinnaar. De Heer Frank Eneman, Marketing Manager van R.J. Reynolds/Gosset n.v. overhandigt een cheque ter waarde van 50.000 BF aan de 19-jarige Jan Deuninck uit Beveren, winnaar van de Camel Trophy 85 prijs voor het publiek. DERTIENDE FALOSKOMPETITIE Denderbelle B - Opwijk Zele Center - Baasrode B St.-Gillis Dendermonde Overmere A Moerzeke - Scheliebelle A Keur A is vrij Reeks 2 Nijverseel - Overmere C Grembergen AB - Denderbelle A Kalken A - Dendermonde B Overmere B - Baasrode C Keur B is vrij Reeks 3 Boon wijk - Grembergen D Massemen B - Oudcgem Dendermonde C - Massemen A Zele Kouter - Scheliebelle B Kalken B - Hamme Center Old Chap Voetbal. De vernieuwde ploeg van Jong Lede die het zondag op Lokeren kan waarmaken (per) Luc Van Clapdorp behaalde in Aalter zijn tweede overwin ning in twee weken. De eerste reeks wist hij reeds op zijn naam te schrijven en had aan een derde plaats in de herne ming genoeg voor zijn eind zege. Kenny Vertentcn werd terug door enkele haperingen getrof fen en moest in de eerste reeks vrede nemen met een 28e plaats, werd negentiende in de tweede reeks of een 21e plaats in de eindstand. Ronny Heyr- man werd 24e in de eerste reeks en had in de herneming nog een 26e plaats kunnen op tekenen met in de eindklasse ring een 22e plaats Patrick Van Vlierberghe werd 26e en 28e en wist in de eindstand beslag te leggen op een 24e plaats. Rudy De Groote ein digde op een 36e en een 37e plaats en was 35e in de eind stand. Gino De Jonghe werd bij de juniors overwinnaar van de twee reeksen en was telkens veruit de snelste en wist met een ruime voorsprong de eind zege op zijn naam te schrijven. Gïan Franckaert werd telkens door moeilijkheden uit de wedstrijd genomen en kon dus zijn overwinningen van de laatste weken niet bevstigen. Peter Hemclacr eindigde in de eerste reeks op een twaalfde plaats en was in de herneming negentiende en veertiende in de eindstand. Broer Luc Hemelaer moest in de eerste reeks vrede nemen met een 21e rang maar eindig de als zestiende in de herne ming met een negentiende plaats in de eindklassering. Bij de juniors 500cc is Herman Lenaerts de spanning kwijt omtrent de kampioenschappen en dit kan gunstige resultaten te hebben op zijn prestaties want in de laatste wedstrijden komt Herman als een van de sterkstcn aan bod. Zondag in Aalter gaf hij hiervan de be vestiging en wist de eerste reeks al op zijn naam te schrij ven om na een wat minder goede start in de tweede reeks tweede te worden en hij had de eindzege dan ook meer dan verdiend Geert Bruggeman deed het bij deze 500cc-ers ook niet slecht waarin hij de eerste reeks een achtste plaats reed, negende werd in de herneming en in de totaalstand ook op een achtste plaats kwam. Bij de nationalen 250cc werd Franky Van Clapdorp in de eerste reeks het slachtoffer van een valpartij en hij moest uit eindelijk vrede nemen met een zestiende plaats als zevende 250cc-er. In de herneming deed hij het beter en wist als vierde te eindigen of tweede 250cc-er en was zesde in de eindstand. Luc Vcrbraecken ging het ook niet zoals ge woonlijk want in de reeksen moest hij vrede nemen met een twaalfde en achtste plaats en was van de 250cc-ers zesde en vijfde met een zevende plaats in de eindstand. Dirk Vereecken kwam in deze eind stand op een achtste plaats nadat hij achtste en een tiende plaats van deze 250cc-ers be haalde in de reeksen of een algemene zestiende en zeven tiende plaats. Kurt Bussens werd in de eerste reeks door moeilijkheden uitgeschakeld en kwam in de herneming ook niet verder dan een dertiende plaats bij de eindmeet. Omer Coppicters haalde een 25e en een 26c plaats en was bij de 250cc-ers veertiende in de eindstand Peter Dhauwe was bij deze nationalen ook weer bij de besten te noteren en zeker bij de 500cc-ers waar hij telkens als eerste over de meet kwam en zijn zoveelste eindzege mee naar Hamme bracht. Ronny Vercauteren kwam na kwet suur terug aan de start en wist meteen een beste wedstrijd te rijden waarvoor hij met een podiumplaats werd beloond. In de reeksen was hij achtste en negende of van de 500cc-ers een derde en vierde plaats. Ook Ronny Volckcrick kwam in een goede wedstrijd waarin telkens achter VerCauteren fi nishte met een negende en tiende plaats of vierde en vijf de van zijn kategorie met een vierde plaats in de eindstand. Patrick Boesman werd in de eerste reeks ook door moei lijkheden getroffen waardoor hij zijn kansen niet kon verde digen en hij vrede moest ne men met een 26e plaats of dertiende 500cc-er. In de twee de serie wist hij zesde te wor den als derde van zijn katego rie en had een zesde plaats in de eindstand Ook Frank Dec kers kwam terug in de wed strijd nadat hij in het voorsei- /n,-n ,tnnr ,-.-n l-ni-L-, voor maanden out was, kon hij nu terug hernemen met zeker nog voorzichtige wedstrijden in het vooruitzicht. Met een achttiende en een twintigste plaats wist hij elfde te worden in de eindstand. Lieven De Vylder wist bij de inters 250cc zijn vijf punten achterstand te rug goed te maken door beide reeksen te winnen in deze ze vende proef voor het B.L.B. kampioenschap. Valentijn. zijn voornaamste rivaal, werd tweemaal tweede voor Johan Scheeie die de derde plaats voor zijn rekening nam. Jo Van De Walle moest in de eerste reeks vrede nemen met een 26e plaats maar kon der tiende worden in de herne ming. Daniel Paelman kon toch nog een twintigste plaats behalen in de eerste reeks maar werd in de herneming terug het slachtoffer van moei lijkheden. Bij de zijspannen konden O- mer en Luc Van Vlierberghe in de eerste reeks een zesde plaats rijden maar waren in de herneming toch goed voor een tweede plaats waarmee ze vijf de werden in de eindstand. Werner Lauwers met Domini que Macrten eindigden in bei de reeksen op een zevende plaats en werden ook zevende in de eindstand. Petrus De Cock met Luc Landuyt konden na kwetsuur van Landuyt ook terug aan de start komen en konden in de eerste reeks een veertiende plaats rijden en werden in de herneming zelfs tiende met een elfde plaats in de eindklassering. Valère Van Laere en Luc Van Driesschc hadden een 22c en een 16e plaats en waren in de eind stand zeventiende terwijl Luc Fruytier met André Van Den Bossche negentiende werden na een twintigste en een ne gentiende plaats in de reeksen. Edward Van De Klooster kon bij de inters 500cc een zevende en een zesde plaats rijden en was hiermee zevende in de eindstand terwijl de eindzege ging naar Peter Dhanis. Peter wist in de beide reeksen een hevige strijd aan te gaan met Dhacmers, De Winne. Schroyen en Van Der Made en kon telkens beslag leggen op een tweede plaats. In de twee de reeks raakte hij bij de laat ste ronde nog een paaltje en werd met hevige pijn afge- vlagd. Aanvankelijk sprak men van een beenbreuk maar achteraf werd een breuk van een beentje in de voet vastges teld en zal hierdoor enkele weken buiten strijd zijn. Een zoveelste hinder in zijn loop baan als inter maar toch zal hij voor eigen organisatie in Wachtcbekc op 22 september terug in konditic kunnen zijn. Nu zondag rijden deze B.L.BV.-piloten hun wedstrijd te Wanncgem-Lede op een prachtige omloop van het vij verpark met vele natuurlijke hindernissen en finale van het B.L.B.-Kampioenschap voor de kategorieën debutanten 125cc en nationalen 250/500cc. Hedenavond vrijdag 23 augus tus wordt voor het crossteam Patrick Boesman en Luc Brug geman een bal georganiseerd om de schade die aangericht werd tijdens de brand van 26 juli jl. enigszins tegemoet te komen. In deze brand werden zowel de materialenbus als de kledij en de machines plus een groot aantal persoonlijke bezittingen vernietigd en de organisatoren hopen op de sportiviteit van alle motocrossfans en een tal rijke opkomst. Aanvang te 21 uur. Sportevenement met allure op 22 september in Sint- Niklaas. Dan organizeert de Scalextric Racing Club uit de Wase hoofdstad voor de tweede maal een internationaal race «voor formule 1 in miniatuur». Vorig jaar groeide de eerste editie van dit evenement tot een topper uit. Nu hebben vier Engelse verenigingen en één Spaanse klub ingeschreven. Vier dagen lang zullen bij die gelegenheid veertig internationale gasten in Sint- Niklaas verblijven. Om praktisch-organisatorische redenen kon men dit jaar de inschrijving van klubs uit Zwitserland en Frankrijk niét aanvaarden. Die zullen echter wél van de partij zijn in 1986. In september vindt in Sint-Niklaas nog een kontaktverga- dering plaats in verband met de oprichting van een Europese Federatie voor Slot Car Racing Vernomen wordt dat in 1987 het officiële Europese kampioenschap in deze sporttak in Sint-Niklaas zal plaatsvinden. W.V.

De Voorpost | 1985 | | pagina 42