F.C.R. SPARTA EN F.C. 'T ROOSKEN WINNEN... ^liefhebbersvoetbal( GREDI-BAUWENS BERLARE WINT TWEEDE ZEELS ZANDBERG- MINIVOETBALTORNOOI TWEEDE VOETBALTORNOOI «DE WASE PALLIETER) «BEKER VAN HET WAASLAND» ,pORTM', 44 - 23.8.1985 - De Voorpost VOETBALTORNOOI VIJFTIEN JAAR V.K.W. 70 IN SINT-NIKLAAS Een der belangrijkste voetbal- tomooien van het voorbije weekend werd ongetwijfeld in de Breedstraat in Sint-Niklaas gespeeld. Daarmee vierde V.K.W. 70 het 15-jarig klub- bestaan en de festiviteiten rond dit jubileum werden over een viertal dagen gespreid. Een voetbalploeg met een roemrijk verleden en in 1970 werd door Leon Van Grem- berghe, Francois Thijssen en de reeds overleden André Weyers de basis gelegd, aan vankelijk als bedrijfsploeg bij de bouwonderneming Wij- meersch te Sint-Niklaas. die onlangs echter de boeken sloot. De eerste voorzitter van V.K.W. 70 was André Weyers en bij het ontstaan van Walivo in 1971 werd bij dit verbond aangesloten. Voor V.K.W. 70 was dat trouwens suksesvol en in de zondagse afdeling werd meteen de reekstitel veroverd. Nadien werd naar Walivo's za terdagse voetbal overgescha keld en in de topklasse werd V.K.W. 70 een van de betere ploegen. De geel-zwarten wer den er eenmaal vice-kampioen en tweemaal speelden ze de finale van de beker. Zonder enig sukses overigens en in het begin der jaren 80 vlotte het minder, 'loen werd de ploeg meermaals in de degradatie strijd betrokken en telkens kon ze het behoud verzekeren. Aan de heropstanding van V.K.W. 70 wordt trouwens ernstig gewerkt en tijdens het vorige seizoen eindigde de ploeg op een behoorlijke ze vende plaats. Een voetbalteam dat blijkbaar door een ideaal bestuur wordt geleid met ere voorzitter Honoré Vercaute- ren, voorzitter-penningmees- ter Marcel Arcati, ondervoor zitter Robert Van Gucht, se- kretaresse Anita De Bock en de raadsleden Jef Van Poucke, Jean-Paul De Wilde, Luk Van Uytfange, Guido Roskam en Gilbert Verhaegen. Alleen Honoré Vercauteren en Mar cel Arcati worden beschouwd als mannen van het eerste uur. Het jubileumtornooi «15 jaar V.K.W. 70» begon al op don derdag 15 augustus. Toen werd er een massale belangstelling genoteerd en dat onderlijnde volkomen de populariteit wel ke V.K.W. 70 sinds jaren in die volkrijke buurt geniet. De '-eerste schiftingswedstrijd werd gespeeld tussen V.K. Inter en F.C. Avanti. Daarin scoorden deze laatsten een vroeg doel punt langs Franky Janssens (0- 1). Tijdens het eerste halfuur was F.C. Avanti ook de betere ploeg en Dirk Van Strijdonck verdubbelde de voorsprong (0- 2). VK. Inter dat voor de scheidsrechter aanvankelijk geen gemakkelijke ploeg werd, zou in het zicht van de rust beter presenteren en Er- wig Hanssen milderde gevat (1-2). Na de hervatting zou V.K. Inter moeten afhaken en dat werd door F.C. Avanti ook op het bord uitgedrukt: een strafschop van Jef De Sutter en een vluchtschot van Staf Wa terschoot (1-4). Een kwartier van het einde werd Jean-Paul De Ruysscher van V.K. Inter uitgesloten en tijdens de res terende minuten, doelde Er- wig Hanssen voor die ploeg nogmaals (2-4). De organisato ren van V.K.W. 70 en F.C.R. Sparta speelden een uiterst fai re wedstrijd: tamelijk even wichtig en met enkele kansen langs weerszijden. Nochtans hadden de verdedigingen het laatste woord. Als blikvanger bij V.K.W. 70: gelegenheids doelman Jempi D'Haen. Deze hield zijn ploeg meermaals overeind en dat gebeurde ook tijdens de tweede helft. Toen verliep het allemaal zoals voor dien en op het scorebord slaag de geen van beide ploegen erin om de afscheiding te bewer ken. Tenslotte werd de beslis sing naar de strafschoppen ge schoven en hierin was F.C.R. Sparta schotvaardiger (2-4). Daardoor werd V.K.W. 70 naar de troosting verwezen en een goed geïnspireerd V.K. In- ter was daarin de betere ploeg. Die mannen kregen ook de betere kansen en Luk De Gendt scoorde het openings- punt (1-0). Een 25-meterschot van Jean-Paul Bontinck was goed voor een tweede doel punt (2-0). Blijkbaar nog niet voldoende voor V.K. Inter en in twee tijden doelde Luk De Gendt nogmaals (3-0). Na de rust was het meer evenwichtig en via een strafschop scoorde Luk Vereecken voor V.K.W. 70 (3-1). Deze ploeg zou trou wens nog meerdere kansen kreëren en gelukkig voor V.K. Inter had doelman Danny Van Duysse toen enkele goede re flexen. Ondanks alles geen doelpunten voor de jubilaris sen en aan de overzijde had V.K. Inter méér geluk: Franky De Ruysscher scoorde met het hoofd en meteen werd de eind stand bereikt (4-1). Het eerste halfuur tijdens de finale werd op rekening van F.C.R. Sparta geschreven. De roodhemden waren toen meest aan de bal en F.C. Avanti werd gedomineerd. Een doel punt van Eddy De Pauw zou voor F.C.R. Sparta niet verder worden uitgebouwd en toen F.C. Avanti meer in het spel- beeld werd betrokken, scoorde Patrick Baluwé na een hoek schop met het hoofd (1-1). Na de rust bij deze bijzonder boeiende finale werd het pres- tigeduel tussen Walivo's zater dagse reekstoppers verder doorgetrokken. Toen scoorde Boudewijn Rombaut vrij vroeg voor F.C.R. Sparta (2- 1). Uiterst aantrekkelijk was het vervolg en het technisch peil van de beide ploegen kreeg een goede kwotering. Tijdens het eerste kwartier al leszins in het voordeel van F.C.R. Sparta en toen werden er ook enkele kansen geno teerd. Langzaam zou F.C. Avanti echter het evenwicht herstellen en Serge Barthier scoorde de gelijkmaker (2-2). Ondanks de wederzijdse po gingen bleef deze stand behou den en de bijkomende straf schoppen zouden nadien moe ten beslissen. Daarin scoorde F.C.R. Sparta éénmaal méér dan F.C. Avanti en deze ploeg won dan ook het jubileumtor nooi niet helemaal onverdiend (8-7). Uiterst goede leiding van het scheidsrechtersduo Norbert De Bock en Raymond Van Royen. Het tornooi der voetballende dames werd een soort kompetitie met rang schikking tussen een viertal ploegen. Scheidsrechters met een goede kwotering waren Jef Van Poucke en René De Breucker. Eerste match de lo kale F.C. Super Stars tegen F.C. Herleving Sint-Pauwels. Voor deze laatste ploeg scoor de Chantal De Nil en bestelde Veerle Vaerewijck voor F.C. Super Stars nadien de gelijk maker (1-1). Ook gelijk in het bijkomend nummertje der strafschoppen (3-3). Ook F.C. 't Roosken uit Ekeren en F.C. Bonte Girls konden in de reg lementaire speeltijd geen af stand van elkaar nemen. Ann Willemsen scoorde voor de Lokerense ploeg en Ilse Boone van F.C. 't Roosken zorgde voor het antwoord (1-1). Straf schoppen in het voordeel van F.C. Bonte Girls (3-2). Tegen F.C. Super Stars was F.C. 't Roosken opvallend beter. Voor die ploeg scoorde Esme ralda Van Broeck tweemaal en hetzelfde aantal werd ook be reikt door Ann Willemsen (0- 4). Alleen bij de strafschoppen werd F.C. Super Stars toen beter dan F.C. 't Roosken (3- 2). De match tussen F.C. Her leving Sint-Pauwels en F.C. Bonte Girls werd met een 2-0 stand afgesloten. Doelpunten langs Ann Samson en Patricia Tavernier en bij de strafschop pen bleef F.C. Herleving Sint- Pauwels ook aan de winst (3- 1). De belangrijkste wedstrijd van dit tornooi werd deze tus sen F.C. 't Roosken en F.C. Herleving Sint-Pauwels. Ma rianne De Bock scoorde voor de Wase meisjes en deze stand bleef lang behouden (1-0). Slechts met een strafschop tij dens de laatste minuut kon Ann Willemsen voor F.C. 't Roosken de gelijkmaker bes tellen (1-1). Een belangrijk doelpunt eigenlijk voor F.C. 't Roosken dat daarmee hetzelf de aantal punten bereikte als F.C. Herleving Sint-Pauwels. Maar met een beter doelge- middelde de volle winst in dit tornooi forceerde. De wed strijd tussen F.C. Bonte Girls en F.C. Super Stars kon dit allemaal niet meer beïnvloe den en met één enkel doelpunt wonnen de meisjes uit Loke- Liefhebbersvoetbal. RC Raap (Iv) De tweede editie van het minï- voet bal tornooi dat op 15 en 16 augustus werd georganiseerd op het Zandbergplein te Zele kende heel wat sukses. Er na men zestien ploegen aan deel en het werden bijzonder span nende wedstrijden. De organi satoren hadden er voor ge zorgd dat er voor elke ploeg trofees waren. In de halve finales versloeg Bommenwerper Berlare On der Ons en de tweede halve finale was er één met hoog spanning. Gredi-Bauwens Ber lare en Mini Appels speelden 3-3 gelijk. De tweede finalist moest aangeduid worden na strafcorners. Het was uiteinde lijk Bauwens dat het haalde. De talrijke toeschouwers kre gen op het Zeelse Zandberg- plein dan een zeer spannende finale te zien. Het was een Berlaars onderonsje tussen Bommenwerper en Gredi- Bauwens. Het was Bauwens dat zich als winnaar liet uitroe pen na een 3-4 overwinning. De topscorer van het tweede tornooi werd Luc Van Doorse- laere met 48 doelpunten. De fairplay ging naar Shamrock Zele en Supra-De Bus kreeg de beker als de ploeg met de beste verdediging. De minivoetballende meisjes van Kloddezak Zele en Cam- brinus Lokeren toonden hun kunnen. Het waren de Lokerse meisjes die het haalden met 5- Minivoetbal. De Donkvrienden eindigden vijfde in bet Minivoetbal. De mannen van Mini Appel! eindigden o tornooi op de Zeelse Zandberg (bvw) mooie derde plaats in het Zandbergtornoot van Zele Eindstand van het tornooi: 1. Gredi-Bauwens, 2. Bommen werper, 3. Mini Appels, 4. On der Ons Zele, 5. Eendracht Donk, 6. Shamrock, 7. Supra Minivoetbal. De ploeg van De Bus, 8. Flamingo, 9. Ar- Gredi-Bauwens won de tiest, 10. Bayens, 11. Klodde- f zak, 12. Nottingham, 13. Lada tweede editie van het Zeelse De Leu, 14. Cafetaria Boys, Zandbergtornooi (bvw) 15. Orlando, 16. Dartsclub. BENO 7 Liefhebbersvoetbal. «Tafel te rond», halve finalist in de Beker van Beveren (Iv) ren de laatste match van dit bijzonder sportief en aantrek kelijk tornooi. Bij de prokla- matie in verband met 15-jarig bestaan van V.K.W. 70 wer den er nog enkele verdienste lijke klubleden gehuldigd. De mannen van het eerste uur of Marcel Arcati en Honoré Ver cauteren met een herinnerings plaket en vier spelers om hun tien jaar trouwe dienst: Jef Van Poucke, Ronny De Cau- wer. Luk Temmerman en Freddy Goossens. Liefhebbersvoetbal. De Rode Duivels, een gevreesd team in de Beker van Beveren (Iv) Minivoetbal. Onder Ons uit Zele trad ook aan voor het 2,minivoetbaltornooi (bvw) Minivoetbal. Bommenwerper, een naam uit de Berlaarse kompetitie, nam deel aan het Zeelse tornooi, (bvw) Voor de 2* maal richt de Wase Pallieter vzw haar groots voet- baltomooi in en wel op zater dag en zondag 24 en 25 augus tus te Beveren, op de terreinen van FC Valencia, Kallobaan. Zoals altijd is er een kwalita tief hoge bezetting: FC Valencia lUUtafedÉHUBB FC KWB A (winnaar 1984) FC Celtic (kampioen 3' afde ling Sportverbond Waasland) FC Sanicentral (kampioen 2' afdeling zondag Walivo) FC Bondgalm (Winnaar Beker van het Nieuwsblad - Walivo) Zaterdag worden de schiftin gen gespeeld vanaf 10 u. en les met als omlijsting een wed strijd voor kadetten tussen Be veren en SK De Klinge. Er is een prijzenpot van 25.000 fr. in natura een wisselbeker voor de winnaar. Ter herinnering: vorig jaar won KWB A na een spannen de finale tegen FC Sparta uil Tornooi heren Tornooi dames F.C. Super Stars - F.C. Herle ving Sint-Pauwels: 1-1 (3-3). F.C. 't Roosken - F.C. Bonte Girls: 1-1 (2-3). F.C. Super Stars - F.C. 't Roosken. 0-4 (3-2). F.C. Herleving Sint-Pauwels - F.C. Bonte Girls: 2-0 (3-1). F.C. 't Roosken - F.C. Herle ving Sint-Pauwels: 1-1 (4-1). F.C. Bonte Girls - F.C. Super Stars: 1-0 (0-2). Eindstand: 1 F.C. 't Roosken: 3 -1 - 0 - 2 - Liefhebbersvoetbal. R.M.S. Speelde de halve finale van de Beker van Beveren. (Iv) 2. F.C. Herleving Sint-Pau wels: 3-1-0-2-4-2-4. 3. F.C. Bonte Girls: 3-1-1-1 - 2 - 3 - 3. 4. F.C. Super Stars: 3-0-2-1 -1-6-1. Roger Van Laere TORNOOI WILLT VAN MOSSEVELDE Het geslaagde tornooi Willy Pre-miniemen: Van Mossevelde, dat plaats 16.55 u D. Pamcl - S.K. Aalst heeft op de terreinen van SK Miniemen: ■^Aalst, bereikt de eindfase. Op 1® u E. Aalst - S.K. Aalst zaterdag 24 augustus worden Knapen volgende finales gespeeld: '9-15 u. W. Moorsel - V.K. Ninove. Schiftingswedstrijden: V.K. Inter - F.C. Avanti: 2-4. V.K.W. 70 - F.C.R. Sparta: 0- 0 (na strafschoppen 2-4). Troosting: V.K.W. 70 - V.K. Inter: 1-4. Finale: F.C. Avanti - F.C.R. Sparta: 2-2 (na strafschoppen 7-8). Veteranenmatch: Oud-spelers V.K.W. 70 - vete ranen V.K.W. 70: 1-2. Liefhebbersvoetbal. FC Excelsior is in het Aalsterse stadspark op training, (da)

De Voorpost | 1985 | | pagina 44