Okapi-feesten te Lokeren okerse postzegelkring houdt vierde ationale ruilbeurs Lokeren zoekt Miss en Mister Spoele Achttiende Parochiefeesten de wijk Spoele te Lokeren Ring rond Dendermonde wordt verder afgewerkt FFF 85 te Zele Grada-Lokeren: overname mogelijk KSA-Start-Je-Mee jubileumuitgave te Waasmunster oosenbergwandelklub aasmunster taar Den IJzer REGENACHTIG WEEKEINDE, DAARNA MISSCHIEN BETER Ooggetuigenverslag Zeelse hulpverlening aan Ethiopië Jeugd Rode Kruis Zele organizeert ehbo-kursussen De Voorpost - 23.8.1985 - 9 JUplii ^enstaande de niet zeer gelukkige datumkeuze (de e kermis was nog maar pas geëindigd, en de lege monnees waren te koop gesteld!) Zyn de Lokerse ipi-feesten een groot sukses geworden voor de hele jt-Laurentiusparochie. Is vier jaar probeert men jchiaal centrum «Oka- jin de Kerkstraat te vrijwa- i de ondergang. Vele bedrijven en instan- [leverden hiertoe reeds een Mgc bijdrage Maar daar- t is de parochie nog niet Daarom dan ook deze chiefeesten. De feestelijk- ïcn werden ingezet in het dcafé met een aperitief- jcert met o.a. «Ludiek Ape- door Chris Van Durpel. koncert was meteen een e aanloop voor de hoofd- I van deze dag: de barbe- I in de hovingen van de gere Katolieke Kring. On- Sussen zorgde WK Roe- |d voor de animatie. Er wa- i oude volksspelen, een jkasteel, en ook een spel o uw barbecue-menu». De werd voorbehouden 1 de ouderen. In de grote d van het Sint-Lodewijks- Bege waren verschillende derden gepensioneerden zich te vermeien in jrhande spelen: kaarten (bieden per ploeg), teerlingen (3 worpen voor 20 fr.), gaai- bollen (voor een hesp). Daar bij ook hier wafelenbak met koffie en andere dranken. De animatie werd verzorgd, en met sukses, door het gezel schap «Het schurend Schar niert je». Zaterdag was het alweer te doen in de Kerkstraat. Deze keer was het voor de jeugd. Maar ook de ouderen waren welkom. In de tuin was een minivoetbaltornooi voorzien en een poppenkastnamiddag voor kinderen. Dat alles was in de vroege namiddag. 's Avonds was er een grote open- luchtfuif in de Okapituin met Discobar Revival en het optre den van I.C.U. en NO ONE ELSE. Was het eerste doel van de feesten, nl. geld verzamelen, goed geslaagd, ook het tweede doel was suksesvol. Volgens onderpastoor De Vidts wilde men op die dagen zoveel mo gelijk mensen samenbrengen in een hartelijke sfeer. Die parochiefeesten moesten de goede geest van samenwerking bevorderen. Nog wat «Info» over Okapi Volgende groeperingen heb ben hun aktiviteiten op Okapi: KSJ (KSA-VKSJ) (Peter Ver- vaet, Kraaimeersstraat 32): el ke zaterdagnamiddag. Chiro Doewa (Bart Bogers, Brouwerijstraat 40: elke zon dagnamiddag Chiro Miek (Gerda Zaman, Oude Bruglaan 151) elke zon dagnamiddag Catechese (Marianne Tem pels, Karrestraat 41). Kring 13 (Marleen Tempels, Oude Bruglaan 199). Het jeugdcafé is open elke za terdagavond van 20 u. tot 1 uur. Het parochiaal Centrum Oka- Lokeren. Okapi-feesten. Het jonge volkje keek met veel belangstelling naar Break 16 pi biedt U: (Polo) een vergaderlokaal voor 20 personen een feestzaal met keuken, voor 100 personen het jeugdcafé voor recep ties en andere activiteiten. Dit alles aan gunstige voor waarden en prijzen!!! Kontaktadres: Herman Christa, Kerkstraat 16 te Lo keren (091/48.72.63). J.V.L. zondag 29 september 1985 organiseert de Lokerse igelkring voor het vierde opeenvolgende jaar een ionale ruilbeurs. Van deze vereniging konden we in de prbye maanden een ganse rij aktiviteiten vermelden r aanleiding van de viering «20 jaar Lokerse Postze- ring». laatste aktiviteit voor deze ing was een speciale bal- t op de laatste zondag ji de Lokerse kermis. Het e of 21' postzegelseizoen r de kring is nog maar pas tart (een postzegelseizöen int aanvang september, en digt de laatste zondag van of de aktiviteiten volgen elkaar reeds op met de regel maat van een klok. Daarvan is de nationale ruilbeurs er een. De ruilbeurs is een vaste mani festatie geworden door de kring. Traditiegetrouw heeft ze plaats in de bovenzaal van «Het Volk», Poststraat 2 te Lokeren van 9 tot 17 uur. De toegang is gratis. Naast tal van ruiltafels met postzegels en poststukken, zullen er ook zichtkaarten en munten te rui len zijn. Wie geïnteresseerd is voor het huren van ruiltafels kan steeds terecht bij de voorzitter, Julien Vertonghen, Hovenierstraat 102 te Lokeren. Op de ruilbeurs zal er even eens gelegenheid zijn om zich te laten inschrijven als lid van de Lokerse Postzegelkring. Het bestuur verwacht een rui me belangstelling en vooral een behoorlijk aantal jeugdige Lokeren. Okapi-feesten. Jong en oud was in de Okapi-tuin present voor het optreden van ICV en No One Else tijdens de openluchtfuif (Polo) aditionecl hebben de wijk Spoele te Lokeren in het eede week-end van september de jaarlijkse paro- icfeesten plaats. Deze feesten gaan door in het paro- ny iecentrum Ter Oude Kerke. pla feestelijkheden starten op lerdag 7 september om 15 met een voetbalwedstrijd sen de plaatselijke KWB- een ploeg uit het itvlaamse. Na de wedstrijd ordt er door het feestkomitee o etentje aangeboden aan e spelers. n 19 uur start de grote kaar- ig in Bieden en een teerling- cdstrijd. Aan deze kaarting is n prijzenpot verbonden van 000 fr. en de inleg. De inleg draagt 20 fr. Aan de tccr- gwcdstrijd zijn diverse natu- prijzen verbonden. 20 uur vindt er op de koer het parochiecentrum (bij •cd weer) of in het paro- iecentrum zelf (bij slecht eer) een grandioze play- ckwedstrijd plaats, ingericht »r jeugdgroep 't Klupkc. De celnamc aan de wedstrijd is atis en wordt verdeeld over e kategoriecn. Kinderen tot jaar. Jeugd van 13 tot 18 r en jeugd plus 18 jaar. oor elke eerste gerangschikte er een beker voorzien, plus daarbij nog 15.000 fr. aan na- turaprijzen. Eventueel geïnte resseerden kunnen nog altijd telefonisch kontakt opnemen met D. Van Driesschc. tel. 091/48.36.20 en B. Picavet, tel. 091/48.27.46. Het aantal deel nemers wordt echter beperkt tot 30. De toegang tot de playback show is eveneens gratis, en daarbij wordt er onder het aanwezige publiek nog een wedstrijd ingericht met daarbij een waardevolle prijs. Op zondag 8 september is er van 12.00 tot 14.00 uur het gebruikelijke restaurant met 2 verschillende menu's aan de crisisprijs van 250 fr. Reserva tie is noodzakelijk bij één van de comitéleden. Van 14.00 tot 15.30 uur richt de plaatselijke KWB een Fa- miliefietszoektocht in. Er wordt vertrokken aan het pa rochiecentrum. De inschrij ving bedraagt 20 fr. per deel nemer. De eerste prijs is een dagtrip naar Parijs. Verder is er voor elk ingebracht deelna meformulier een prijs(je) Om 17.30 uur is er kinderani matie door de vrouwelijke le den van jeugdgroep 't Klupkc met als tema «Op reis door het groenteparadijs». Deze aktivi teit is voor de kinderen tot 12 jaar. De inkom is zoals trou wens voor al de activiteiten eveneens gratis. Om 18.30 uur is er de prijsuit reiking van de fietsenzoek- tocht. Voor de personen die aan geen enkele aktiviteit wen sen deel te nemen is er de hele namiddag doorlopend panne- koekenbak. Op maandag 9 september is er de namiddag van de derde leeftijd. Deze namiddag start om 14 uur met een grandioze kaarting waaraan 2.000 fr. prij zen verbonden zijn. Er is even eens een teerlingbakwedstrijd voorzien met 500 fr. prijzen. Vanaf 16.00 uur worden de hongerige magen gestild met boterhammen met kop. Gedurende de ganse feestelijk heden wordt er een tombola georganizeerd met waardevol le prijzen. Prijs per lot: 20 fr. Indien de weermaker de fees telijkheden een beetje goed gezind is dan kunnen de aan wezigen enkele grandioze uurtjes meemaken. Het feestcomité Spoele van J.V.L. Lokeren organizeert op 5 ok tober aanstaande de 8' verkie- zing van Miss Spoele, en ook de 3' Mister Spoele-verkiezing. De kandidaten voor de miss verkiezing moeten op de dag van de verkiezing de leeftijd van 15 jaar bereikt hebben, en mogen die van 30 jaar niet overschrijden. Deze dames zullen volgende proeven moe ten afleggen: zich voorstellen aan het publiek, een spreek beurt over «Wat zou U doen aan de krisis?», vervolgens zul len zij drie vragen moeten be antwoorden, als laatste proef zullen zij een play-back bren gen. Wie dit alles tot een goed einde brengt, wordt dan de opvolgster van Magda Cerulus uit Tienen. Zoals steeds is aan deze verkiezing een zeer rijke prijzentafcl verbonden. Voor de kandidaten van Mis ter Spoele is het af te werken programma niet zo zwaar als bij de dames. Hier is de leef tijdsgrens voor deelname on beperkt. De kandidaat-mister zal zich ten eerste voorstellen aan het publiek, maar dan wel verkleed. Hier zijn twee keer punten te verdienen: voor de voorstelling en voor het ver kleden. Voor de tweede en laatste proef zullen zij even eens een play-back brengen. Wie voor dit alles het best zal slagen, wordt dan de opvolger van. Patrick Vercauteren uit Dendermonde. Bij de heren krijgt de eerste 10.000 fr. in geldprijs, de tweede 5.000 fr. etc... Zij die er willen bij zijn kun nen inschrijven tot 15 septem ber bij Willy Van de Sompel, Hovenierstraat 129 te Loke ren. Of telefonisch kan men inlichtingen bekomen op het nummer 091/48.19.53, maar dan wel bellen tussen 17 en 18 uur. We willen ook nog wel vermelden dat de inschrijvin gen beperkt zijn. J.V.L. Het ministerie van Openbare Werken voorziet een krediet van 7,5 miljard voor een reeks werken aan het gemeen telijk domein. Voor senator Etienne Cooreman was dit een goede gelegenheid om de desbetreffende minister te ondervragen over enkele ontwerpen, die in de streek op de rol staan of waarvan de aanleg reeds begonnen is. Ring rond Dendermonde Voor de ring rond Dendermonde is de brug over de spoorlijn te St.-Gillis-Dendermonde reeds voltooid. Mo menteel is de brug over de spoorlijn Dendermonde- Brussel en de kokerbrug onder de Volaardestraat in uitvoering. De aanleg van het vak van de ring gelegen tussen de rijksweg 16 (Mechelsesteenweg) en de rijksweg 27 (Asse-Brussel) is eveneens in uitvoering. De verdere afwerking van de ring rond Dendermonde is geprogrammeerd. In 1986 is de brug over de Dender te Denderbelle voorzien en de grondwerken van het vak tussen rijksweg 257 en de rijksweg 60 (Dendermonde- Aalst). In 1988 worden de verhardingswerken uitgevoerd op het voornoemd vak. Dendermonde-Brussel Senator Cooreman kreeg ook een antwoord over de stand van zaken van de verbinding Dendermonde-Brussel. In zijn antwoord wees de minister er op dat de verbinding Dendermonde-Brussel zoals door de Vlaamse Executieve beslist, via Aalst moet geschieden, met de bemerking dat de verschillende omleidingstrajekten op de rijksweg 257 en de ring om Asse moeten gevrijwaard blijven, voor het geval de verbinding via Aalst geen voldoening zou geven. De studie van de nieuwe verbinding Dendermonde-Brus sel is niet aangevat en de aanleg niet gepland. De nadruk wordt gelegd op de afwerking van de ring om Dendermon de en de modernisering van het vak Oudegem-Hofstade. Op die wijze hoopt men een snelle aansluiting te krijgen op de snelweg Brussel-Oostende. In die optiek worden moderniseringswerken voorzien aan de rijksweg Dender- monde-Asse, meer speciaal te Opwijk, waar drie rijstro ken, parkeerstroken en fietspaden voorzien zijn. De ring rond Asse is ook niet meer gepland, omdat prioriteit werd gegeven aan de verbinding Dendermonde- Aalst. Ontdubbeling Zele-Dendermonde: Wachten De minister van Openbare Werkend Olivier antwoordde ook aan senator Cooreman dat de verdere ontdubbeling van de rijksweg 257 (Dendermonde-Zele) niet is opgeno men in het driejarenplan 1986-88, maar wel op langere termijn kan geprogrammeerd worden. Er wordt op gewe zen dat de realisatie voorafgegaan zal worden door relatief belangrijke onteigeningen. Zeelse Zuidelijke omleiding Senator Cooreman wenste ook klaarheid in verband met de Zuidelijke Omleiding te Zele. Hij schetste de situatie in zijn vraag aan de minister. Sinds jaren wenst het centrum van Zele het tot stand brengen van een zuidelijke omlei ding opdat het belangrijk doorgaand verkeer niet door het centrum zou moeten. Er is éénparig verzet tegen een nieuwe parallelle staatsbaan. Er bestaat evenwel een gemeentelijke baan te Zele - Veldeken. Een gewone aansluiting van twee kilometer tussen het «Torenhof» en het «IJzeren Hand» zou de verbinding realiseren. De senator wilde vernemen, waarom deze eenvoudige en spaarzame oplossing niet kan verwezenlijkt worden, te meer daar die strook reeds voor een deel onteigend is. De minister antwoordde dat het onderzoek om die alter natieve oplossing te realiseren nog aan de gang is. Het is dus afwachten. BENO Al by na sinds mensenheugnis heeft gedurende het laatste weekeinde van augustus de Funny Fancy Fair plaats. Wie nu de wenkbrauwen even optrekt zal beter begrypen waarover het gaat als het inheemse woord «Scoutsfeesten» gebruikt wordt. Middelkerke-Lokeren. Lokerenaar Daan Van den Durpel (tweede van rechts) muntte uit in een uitstekend team (dw) Het is niet onmogelijk dat het vorige week zo plots door de Sint-Niklase handelsrechtbank failliet verklaarde me taalverwerkende bedrijf Grada, uit de Tockomstlaan in Lokeren, zou worden overgenomen. Een firma uit Hemik- zou interesse betonen. Verder zier het ernaar uit dat het gros van de 256 werknemers van Grada bij een overname aan de slag kunnen blijven. Slechts enkele tijdelijk aangeworven bedienden zouden worden afgedankt. Op zondag 25 augustus organiseert KSA-Sint-Donaat voor de vyfde opeenvolgende maal start-je-mee te Waasmuns ter. Deze jubileumuitgave werd dan ook grootser opgevat dan de voorgaande. Via de start-je-mee willen de KSA- leiding en het ouderkomitee tonen hoe een jeugdbeweging werkt. Waasmunsterse Roosen- ergwandelclub neemt deel in de vierdaagse van de Uzer. 'oor inschrijvingen kan mjn irecht bij voorzitter Jan Ma- cn. Korenbloemlaan 7 te Ö90 Stekene. Op 31 augustus lordt deelgenomen aan de wandeltochten van De Bareel tappers te Londerzcel en op Ondag 1 september aan de rganisatic van de postwan- 75 km op het programma van de grootste wandelklub uit het Waasland De Lachende Klomp te Nieuwkerkcn Waas. Op 8 september de marsen van de Brusselse politie, waar de startplaats is voorzien in de Magnolialaan 1 aan de school te Laken. Deze verplaatsing wordt gemaakt per autocar met vertrek aan de Rijksbasis school te 9 u. op de kouter te Onze weersverwachting Hogedrukgcbieden veroorzaken zonnig en warm zomer weer over Frankrijk en Zuid-Europa. Hun invloed reikt net niet ver genoeg om ook ons dat lekkere zomerweertje te bezorgen. Wij blijven onder invloed van depressies. Regenzones hieraan verbonden trekken zaterdag over ons land en worden door wisselvallige zeelucht gevolgd. Pas na het weekeinde is er uitzicht op verbetering. Vandaag vrijdag dus, wisselende bewolking met zonnige perioden, maar ook kans op een bui, vooral dan aan de kust en in het noorden van het land. Zwakke tot matige westenwind, middagtemperaturen van 19 tot 22°. Zater dag toenemende bewolking, gevolgd door regens vanaf het westen, ook kans op onweer. Matige tot vrij krachtige wind uit zuid tot zuidwest, draaiend naar het westen Middagtemperaturen van 17 tot 20°. Zondag wisselende bewolking met enkele buien en vrij fris. Vanaf maandag een geleidelijke weersverbctcring en enige stijging van temperatuur. Woensdag kan het 25 tot 27° worden, maar wellicht eindigt dat intermezzo dan weer met regen en onweer. (ct|m) Naar jaarlijkse gewoonte start men in Hoogendonck om 12 u. met een openluchtmis. Nadien kan men naar de aperitiefbar gaan of onmiddellijk aanschui ven in het restaurant. Kaarten zijn te bekomen bij Rudy De Maere, Fortenstraat 69. Mario Verschucren, Kouterstraat 69 of bij Guido Mcttepenningen, Hollandse Molen 155. Om 14 u. start de leidersshow met aansluitend de spelenmarkt die door de leiding in elkaar ge knutseld werd. Vermeldens waardig zijn het reuzendoolhof en het springkasteel. Tussen door zijn er optredens van de vendeliersgroep De Hopdie- vel. Aan de spelenmarkt zijn mooie prijzen verbonden. Rond 17 u. de vijfde start-je- mee afgesloten met een ballon wedstrijd. Na deze start-je- mee begint de plaatselijke af deling KSA met zijn 47ste werkjaar te Waasmunster. Er zijn immers twee werkgroepen in de Heidegemeente, op de wijk Ruiter aan de Sint- Janskring en in het centrum waar de aktiviteiten steeds plaatshebben in het POC, Ri vierstraat. (V.G.P.) Op vrijdag 23 augustus begin nen de feestelijkheden met de opening van de tentoonstelling van schilderijen van o.m. Wil liam Tackaert (jawel, de éch te) en foto's van Karine Van Acker. Scouts en gidsen zijn inmiddels begonnen aan hun onvolpre zen kampvuur-play-back- show. Zij die daarop uitgekeken zijn, snellen naar het restaurant waar mosselen geserveerd worden. 's Zaterdagsnamiddags is er sport. Om 15 uur starten niet alleen de schiftingen van het traditioneel minivoetbaltor nooi maar tevens het eerste Scouts-Dartstornooi waarop alle Zeelse «pikploegen» wor den verwacht. De voorbije Scouts- en Gid- senkampen worden om 19.30 uur herbeleefd tijdens de kam- pfotoshow. Vanaf 20 uur gaat het er weer gezellig aan toe. En dan de oneindige zondag! Instrumentenvirtuoos Philippe Malfeyt biedt aan de Zeelse muziekliefhebbers een gratis aperitiefkoncert aan vol schit terende oude muziek. Rond de middag vliegen weer de deuren van het restaurant open, deuren die eigenlijk slechts laat in de avond weer zullen sluiten. Vanaf 13 uur beginnen de hal ve finales van het minivoetbal- tornooi. Een uurtje later ver trekt de meest sublieme fiets- zoektocht ooit in Zele bij el kaar gefietst: «De Legenden van Zele». Aan de allerjongsten wordt in de tent een fantastisch kinder programma aangeboden ter wijl de snuisteraars de rom melmarkt kunnen bekijken. Jong talent bespringt het vrij podium vanaf 16 uur. De finale van het minivoetbal- tornooi begint te 18 uur en daarna zullen we eens zien wat de Zeelse cafébazen zo alle maal in hun mars hebben. Als de avond valt (zo rond 20 uur) loopt de tent weer vol voor het Scouts-TD en speelt Willy Bart opnieuw orgel in de bodega. Het jeugd Rode Kruis van de plaatselijke afdeling Zele wil twee lessenreekten ehbo orga- nizeren. Een eerste reeks voor 10 tot en met 12-jarigcn onder de titel «Het. Helpertje». Een tweede reeks onder de titel «Junior- helper» voor 13 tot en met 16 jarigen. Tijdens deze lessen reeksen leren wé aan de jonge ren hoe ze de ehbo onder de te slagen in een peilproef ont vangen ze een brevet en kente ken. De kursus «Het Helpert je» start op zondag 15 septem ber 1985 om 10 uur, en de cursus „Junior-helper» start op zaterdag 14 september 1985 om 10 uur. Deze lessen gaan door in de lokalen van het Rode Kruis, Centrum 1 te Ze le. Dit is de kelder van het gemeentehuis. Inschrijven kan Maandagavond 26 augustus om 20 u. is Zuster Madeleine Dierckx de gast van de Zeelse bevolking! Die avond spreekt ze in het Gemeentehuis over haar werk in Ethiopië, meer bepaald in het stadje Zalem- bessa in het Noorden van de provincie Tigre... Een gebied dat niet alleen geteisterd is door droogte en hongersnood, maar ook door burgeroorlog. Een kleine verduidelijking voor wie niet zo onmiddellijk kan volgen: op 2 maart beleefde Zele een ongelooflijke dag van solidariteit met de miljoenen van honger stervende mensen in Afrika, meer specifiek in E- thiopië. Er werd bijna één mil joen samengehaald, dat on dertussen via diverse betrouw bare kanalen reeds de honger lijdenden in het Oostafrikaan- se land bereikte waar officiële hulp vrijwel on mogelijk is. Vandaar dat ze van bij het begin naar voor geschoven werd als één van de «beschermelingen» van de gevoerde aktie: «Zele 24 uur voor Ethiopië». Een brief van haar hebt u al kunnen lezen via de plaatselijke perska nalen. Op maandag 26 augustus is ze dus «alive and well» per soonlijk in Zele. Bij die gele genheid wordt haar nog een cheque namens de Zeelse be volking overhandigd. Ze zal ook vertellen over haar huma nitair werk in Noord-Ethiopië, waar ze zich met haar mede zusters dagelijks inzet voor de armsten van de armen. Afspraak met Zuster Dierckx (van de Witte Zusters van Afri ka): maandag 26 augustus om 20 u. in de raadszaal van het •else gemeentehuis. Gratis

De Voorpost | 1985 | | pagina 9