Volgend jaar weer een Dendermondse vakantiepas PW stelt vertrouwen in uittredende kandidaten MO Activiteiten bij Dendermondse PW-vrouwen Een nieuwe start voor KAJ, VKAJ en ACV-jongeren Dendermonde 11.11.11. in Dendermonde Tweede Dakfeesten te Sint-Gillis-Dendermonde Dansclub Dariva Dendermonde keert naar thuishaven terug Onbekende jonge man overvalt bank in Baasrode Derde MM-kwis in Dendermonde weer een voltreffer EN HET WERD TOCH ZOMER Ook Volksunie Dendermonde schenkt vertrouwen aan vaste waarden Tijdens Ommef toespra het Ko De PW arrondissement Dendermonde heeft zyn vertrouwen geschonken aan de kandidaten die in 1981 de lyst aanvoerden. Dat betekent dat volksvertegenwoordiger Frans Verberckmoes de eerste plaats behoudt voor de kamerlijst en senator Octaaf Van den Broeck voor de senaat. Wat de provincie betreft, voor het kanton Dendermonde- Wetteren blijft bestendig afgevaardigde Alfons De Mol de lijsttrekker en voor het kanton Hamme Zele wordt Marcel Leys de aanvoerder. Zoals gezegd wordt uittredend volksvertegenwoordiger Ver berckmoes opnieuw de lijst aanvoerder voor de PW in het arrondissement Dender monde. Hij kreeg bij de ver kiezingen in 1981 9.294 voor keurstemmen. Op de tweede plaats staat Theo De Clercq uit Wetteren, een nieuwkomer. De derde plaats is op de ka merlijst voor Robert Geens uit Berlare die net als de vierde kandidaat Guy Ruys uit Ham- me voor de eerste maal op de lijst fupgeert voor de parle mentsverkiezingen. Eerste op volger is Euro-parlementslid Karei De Gucht uit Lebbeke. Tweede opvolger is de Bug- genhoutenaar Eric Gorus en dan volgen mevrouw M. Slock- Van Acker uit Laarne, Mauri ce Thuysbaert uit Waasmuns ter, Jerome Rasschaert uit Wichelen en Guido De Blocq uit Zele. Lebbekenaar Octaaf Van den Broeck, uittredend senator kreeg ook het vertrouwen. Hij behaalde in 1981 liefst 13.541 voorkeurstemmen, op een na de hoogste skore in het arron dissement wat de senaatslijst aangaat. De tweede plaats is voor Julien De Lausnay uit Lokeren. Dan volgen Maurice Van derbusse uit Sint-Niklaas en Gustaaf Van der Snickt uit Berlare Eerste opvolger is Gustaaf Lauwaert uit Loke ren. Tweede opvolger Aime Clinckspoor en dan komen Gunther Pflips uit Waasmuns ter, Karei Van Goethem uit Beveren, Marcel Borms uit Dendermonde, en A. Ediers- Schockaert uit Hamme. Ook op de senaatslijst vinden we een aantal nieuwe gezichten terug. Oud-burgemeester Marcel Leys van Berlare voert de pro- vincieraadslijst voor het kan ton Hamme-Zele aan. Hij was in 1981 eerste opvolger voor de Kamer en kreeg 1.694 stem men. Frans Ediers uit Hamme die in 1981 deze lijst aanvoerde krijgt nu de tweede plaats. Hij behaalde vorige maal 482 voorkeurstemmen. Op de der de plaats staat Maurice Thuys baert uit Waasmunster en op de vierde plaats Etienne Van de Moortel uit Zele. Voor het kanton Dendermonde-Wette- ren blijft bestendig-afgevaar- digde Alfons De Mol uit Leb beke de kopman. Hij kreeg in 1981 6.996 stemmen achter zijn naam. Paul Beeckman uit Wetteren behoudt zijn tweede plaats. In 1981 behaalde hij 1.043 stemmen. Op de derde plaats vinden we Francois De Smedt uit Dendermonde terug en op de vierde plaats staat mevrouw M. De Kegel-De Schrijver uit Wichelen. Op de vijfde plaats staat Jozef Ver- maesen uit Buggenhout, zesde .is Agnes Van Hecke-Bogaert uit Dendermonde, zevende Michiel Van Assche uit Den dermonde en op de achtste plaats komt Lucien Raes uit Laarne. Het nieuwe werkjaar van de Dendermondse PW-vrouwen staat voor de boeg. Op maan dag 2 september wordt er een voordracht gegeven met debat over de bereiding van «dip sausen». Op zaterdag 14 september wordt deelgenomen aan het bal van volksvertegenwoordi ger Frans Verberckmoes in de Appelse sporthal. Op maandag 7 oktober staat een voordracht geprogram meerd met als onderwerp «Kruiden als geneesmiddel in de keuken». Op maandag 4 november voor ziet men een voordracht over «Jeugdbescherming». Het jaarlijks Ceciliafeest heeft plaats op maandag 25 novem ber. Op zondag 1 december is er het Sinterklaasfeest. Op maandag 2 september worden kerst- en tafelversieringen ge maakt voor de komende fees ten. Als laatste aktiviteit van dit jaar is er het bijwonen van een toneelvoorstelling bij de «Ro- siers». Alle aktiviteiten vinden plaats in zaal Casino. (edm) September, dat betekent ook een nieuwe start voor heel wat werkjaren. Ook voor de KAJ, de VKAJ en de ACV-jongeren van het arrondissement Dender monde die voor de komende weken en maanden reeds heel wat op het programma staan. Op donderdag 19 september bijvoorbeeld brengen deze drie een gezamenlijk fa brieksbezoek aan een bedrijf in Aalst, van 17 tot 21 maart van volgend jaar komt er een arbeidsweek en er komt ook een toneelavond waarvoor men theatergroep «De Puist» op vrijdag 16 mei naar Den dermonde heeft uitgenodigd. Deze drie aktiviteiten worden gezamenlijk georganizeerd, maar iedere groep brengt ook een eigen programma. De ACV-jongeren bijvoorbeeld werken aan het thema «wer ken en tewerkstelling en inte gratie van jongeren binnen het ACV». Men schenkt ook aan dacht aan de jonge werklozen, de vormingskansen voor jon geren en de ondernemingswer king. De KAJ koos voor «sa men bouwen aan een tegen kracht» en de bedoeling is dan ook dat de plaatselijke afdelin gen een analyse maken van de leefwereld van de jongeren. De eerste werkperiode wordt afgesloten met een samenbun deling van de besluiten uit de ze analyse. In de tweede helft komt dan het aspekt kennis aan bod in relatie tot macht en de vraag in welke mate de jongeren nood hebben aan vorming in deze samenleving. Voor VKAJ is het algemeen thema «een re genboog van solidariteit». Solidariteit die meer betekent dan een slogan. Men wil aan dit woord ook de betekenis geven die het draagt Op 16 november heeft er in Gent een Topdag plaats en tegen die tijd wil men tot een dieper inzicht komen over solidariteit. In de tweede helft van het werkjaar wil men deze solidariteit ver der opentrekken en dit met de aktie voor Burkina Faso. Naast dit algemeen thema zijn er nog een aantal andere pro blemen die VKAJ wil aanpak ken. Onder meer het onder wijs, het natuurbehoud, de re latiebekwaamheid, het kristen- zijn in deze tijd en doelbewust nadenken over de vooruit gang. VKAJ zal ook een aantal avonden opzetten rond wer kenden en werkzoekenden die elkaar dan kunnen ontmoeten en over hun ervaringen kun nen praten. Zo hebben deze jonge snaken gedacht en met een fikse sprong doken ze allebei het water van de oude Dender in. Met de majestueuze gebouwen van het paleisop de achtergrond, is dat geen alledaagse opname. Het bootje ligt echter klaar en nat maar gelukkig omdat het eindelijk toch wat mooi weer werd, zetten ze hun verkenningstocht op de stilstaan de en ondertussen visrijke Dender verder. (v) Dinsdagavond werden de modellijsten voor de parle- meiys» en provincieraadsverkiezingen van de Volksunie arrondissement Dendermonde samengesteld. Dat gebeur de' in aanwezigheid van nationaal VU voorzitter Vic Anciaux. Op de verschillende lijsten ko men naast de algemeen erken de vaste waarden, ook enkele nieuwkomers voor. Voor de kamer van volksverte genwoordigers is Johan De Mol uit Lebbeke de lijstaan voerder. Op de tweede plaats staat Leona De Lamper uit Waasmunster, derde is Her man De Wulf uit Wetteren. Dat is een eerste nieuwkomer. De kandidaat voor de vierde plaats moet nog worden aange duid. Eerste opvolger op deze lijst is het Dendermonds ge meenteraadslid Herman Van den Abbeele die in 1981 op de senaatslijst stond. De andere opvolgers zijn Marleen De Bruyne uit Berlare, Andre De Rijcke uit Laarne, Ferdy Wil- lems uit Dendermonde, Willy Ost uit Hamme en Jef Verhae- gen uit Buggenhout, die ook arrondissementeel VU voorzit ter is. De senaatslijst wordt getrok ken door de Hamse genees heer en uittredende senator Walter Peeters. De tweede en de vierde plaats op deze lijst werd toegewezen aan een kan didaat uit Sint-Niklaas. Op de derde plaats komt Lutgarde De Beul, gemeenteraadslid uit Dendermonde, die in 1981 voorkwam op de lijst voor de kamer. De opvolgers zijn: Van den Brande uit Wetteren, een kandidaat uit Sint-Niklaas, Ju les Van Boxelaer uit Zele, een kandidaat uit Sint-Niklaas, Marcel De Waele uit Zele en muzika opnieuw een kandidaat jj, j,e( Sint-Niklaas. attrakt Voor de provincieraad kam Dendermonde-Wetteren Herman Burghgrave, uitt O dend provincieraadslid, vertrouwen genieten. Burj Z( grave komt uit Dendermoni De tweede plaats is voor E j Crombeen uit Wichelen, derde plaats voor Hubert W lems uit Dendermonde, vierde plaats voor Andre I Rijck uit Laarne, de vijft voor Leo Callaert uit Lebbek j. de zesde voor Luc Eeckho n uit Wetteren, de zevende vo v. Romain Pieters uit Wetten Z( en de achtste voor Jean-Piei n- Willems uit Buggenhout. Vo de provincielijst kanton Hai me-Zele werd Marcel De Wa d le uit Zele aangeduid als Lij; gchouc trekker. Dan volgen Mart Philips uit Waasmunster. Er Van Hauwermeiren uit Berl re en Walter Peeters Hamme. Maar ook dc visserijdagen kri r gen weer bijval want net a i vorig jaar deden Hugo Ve L cammen en Marcel Van de zi Eynde weer hun uiterste be e om alle deelnemers toch maq> iets te laten vangen. Neen, voor de deelnemers van het Vakantiepaspoort kwam het werkwoord «zich vervelen» deze vakantie niet meer in hun woordenschat voor! De jaarlijkse 11.11.11.-aktie lijkt nog ver weg. Toch is men in Dendermonde centrum al bezig met de voor bereiding ervan. Zo'n solidariteitsaktie met de landen van de Derde Wereld dient grondig te worden voor bereid. Die aktie is in Dender monde erg succesvol. In drie jaar tijd verhoogde de geldom- haling van 20.000 tot 98.000 frank. Dit jaar is het tema 'Honger'. Regelmatig krijgen we daar over wraakroepende beelden. Nog altijd sterven dagelijks 40.000 mensen, vooral kinde ren, van honger. Het ll.ll.ll.-komitee van Den- dermonde-centrum zoekt vrij willigers die willen meewerken aan de aktie. Ze nodigen dan ook iedereen uit op een eerste vergadering, donderdag 5 september om 20 uur in het Stadhuis, Markt - Dendermonde. Solidariteit met de Derde We reld is meer dan ooit nodig! Voor heel veel jongeren is het vaak moeilijk om de zee van vrije tijd waarover zij in de zomermaanden beschikken, zinvol door te brengen. Om die verveling tegen te gaan, bracht de Stedelijke Jeugd dienst in samenwerking met de Jeugdraad het Dendermondse Vakantiepaspoort opnieuw uit. De vakantiepas bood jongeren tussen 6 en 18 jaar een waaier van aktiviteiten aan waaruit ze vrij konden kiezen. Meer dan 700 pasjes werden zo uitgereikt! De aktiviteiten waren opge splitst in twee leeftijdskatego- rieën. Zo konden kinderen tussen 6 en 12 jaar een bezoek brengen aan de Koeboshoeve waar ze heel wat leerrijke uit leg kregen van Martine Van Hoorde over het drukke leven op de hoeve. Nadien werd heel de boerderij door de kinderen in klei omgezet o.l.v. Chantal Dc Laet, verantwoordelijke van Werkatelier Wij. Het meeste aantal, deelnemers behaalde de atletiekdag op het sportterrein in Sint-Gillis. Niet meer dan 70 kinderen kwamen sporten onder de deskundige leiding van atletiekklub Den- derland. Verder waren de kinderen nog te gast in Kalleke Step, het Grembergse poppentheater en bij Kris Moernaut, de jonge maar talentvolle Dendermond se goochelaar Het programma voor de jonge ren tussen 12 en 18 jaar kende duidelijk meer sukses dan vo rig jaar. Er werd dan ook meer rekening gehouden met hun wensen en grieven. Absolute toppers bij deze leef- tijdskategorie waren ongetwij feld de Buggcnhout-bosdag, de fietszoektocht, het initiatie in jazz-ballet en paardrijden en de samenstelling van een ra dioprogramma met vrije radio Delta. Op een humoristische wijze wist de h. Van Gucht, populai re natuurgids in Buggenhout- bos de jongeren te boeien. De initiatie in jazz-ballet werd door de heer De Proft gegeven die streng maar adekwaat de initiatie gaf. Op rijbaan Piet kreeg iedereen les in paardrij den. Ook diegenen die eigen lijk niet durfden... Last but not least werd er eei heus radioprogramma i bouwd in het kader van he Internationaal Jaar van Jeugd. Dit gebeurde in samen- werking met Mister Galcxj van radio Delta. De jongerei konden hun mening zeggen over het milieu-, verkeers- sport- en kultuurbeleid in Den dermonde. Door de vrije keuze van de aktiviteiten kon de samenstel ling van de groep soms erg I verschillen. Maar steeds de deelnemers gemotiveerc om mee te werken. De meeste jongeren kwamen alleen opdagen. Dit betekende echter niet dat de enkelingen zich van de groep afzonder den. Integendeel, ze zochten elkaar op zodat er steeds een gezellige, kcuvelige sfeer was. Met spijt in dc ogen zagen dc jongeren dc laatste aktiviteit tegemoet. Ze smeekten dan ook om herhaling van dit ini tiatief voor volgend jaar! Lebbeke. Als ich Can. Zoals alle openlucht manifestaties had ook het open atelier van kunstkring Als ich Can enorm te lijden onder het slechte weer (GB) Lebbeke. Als ich Can. De leden van de Lebbeekse kunstkring die vorig weekend tentoon stelden in het Hof ter Meys te Denderbelle (gb) 't Dak Dendermonde staat nu zaterdag 31 augustus weer volop in de belangstelling. Voor het tweede opeenvolgende jaar worden er weerom feesten georganiseerd. Die hebben plaats in en om het Huis Van Assche, aan de Van Langen- hovestraat in Sint-Gillis-Dendermonde. De Dansclub Dariva bestaat vijf jaar. Tijdens het seizoen 1981-1982 ontstond ze inj Dendermonde toen er een danskursus werd georganizeerd door de plaatselijke Bond van Grote en Jonge Gezinnen. Een aantal amateur-dansparen uit de streek van Dendermon de en Aalst lieten zich inschrijven en kwamen er de lessen volgen. Tot eenieders grote voldoening trouwens. Reken daarbij noK dat een aantal dansparen dc club vervoegden en meteen was men goed begonnen. De feesten worden om 9 u. geopend met een rommel markt. De opening van het atelier heeft om 11 u. plaats. Onmiddellijk na de middag be gint men met een pannckoc- kenbak en een Vlaamse ker mis. Om 18 u. staat een reuze-bar becue geprogrammeerd. Voor de muziek zorgt 't Klein Mu- zieksken. Verder is er doorlo pend een tentoonstelling, een infostand, een tombola, drank gelegenheid en uiteraard ont breekt ook de disco-bar niet. 't Dak Dendermonde heet in feite het onthaalcentrum Van Assche Het biedt een tijdelijk verblijf aan personen die trachten zelfstandig in de maatschappij te gaan leven en werken, 't Dak wil dus over duidelijk tegemoet komen aan een nood die in de regio Den dermonde aanwezig is en wil zowel materiële als psycho-so- ciale opvang van kliënten die meer nodig hebben dan een ambulante begeleiding op hun weg naar een reïntegratie in de samenleving voor zijn reke ning nemen. Iedere man, ou der dan 18 jaar is er welkom. Het gaat overwegend om ver- éénzaamden en kansarmen. Men is er inmiddels ook ge start met een beschut woon- projekt, waarvoor een appar tement werd gehuurd. Dat projekt komt nu wel goed van dc grond. Ook werd er een bezigheidsatelier ingericht. Het zal tijdens de Dakfeesten officieel worden opengesteld. Het onthaalcentrum zoekt in tussen nog naar huisraad, meu belen, gereedschap cn vrijwil ligerswerk voor haar bewoners en ex-bewoners. Wie het tehuis financieel wil steunen kan dat via bankreke ning 001-1079636-05 van vzw 't Dak-Dcndermondc. Gezocht wordt ook naar exter ne medewerkers voor hulp bij huishoudelijke taken, vervan ging van begeleiders, kontakt met alleenstaanden, enz... (edm) Maar in Dendermonde werd niet de vereiste akkomodatie gevonden Eerst vond men een tijdje zijn toevlucht in Wieze. Nu keert men terug naar Den dermonde. Meer bepaald naar de zaal Half Af in de Hoofd straat 9, te Appels. De bedoeling van de club is mensen bij elkaar te brengen die dc danshobby willen beoe fenen of willen leren dansen. Dat gebeurt zo een 25 maal per seizoen, aangevuld met heel wat speciale oefenavonden cn dansnamiddagen. Elk jaar bij het einde van het dansseizocn (april-mci) organizeert de club een dansfeest met internatio nale attrakties. Zo werden in het afgelopen seizoen de we reldkampioenen showdansen uitgenodigd. Het dient niet ge zegd dat het een fijne namid dag werd. Het geheel van alle aktiviteiten heeft een strikt clubkarakter en is dus alleen en uitsluitend voorbehouden aan clubleden en genodigden. Naast mode- en gezelschaps dansen, komen vooral stan- daarddansen zoals Engelse wals, tango, slowfox, quick step, Weense wals cn de La- tijnsamerikaanse dansen als samba, rumba, cha-cha-cha, paso doble en jive aan bod. Opendeurdag Ter gelegenheid van zijn terug keer naar Dendermonde orga nizeert Dariva een nieuwe dankskursus voor beginners. Maar gezien sommige mensen eerst wel eens willen zien hoe het er op zo een kursus aan toe gaat, worden twee vrije open- deuravonden belegd. Een ideale gelegenheid om met de club in haar verschillende as- pekten kennis te maken. In een echt unieke sfeer wordt de kursus gegeven. Wie het wil meemaken is op de vrijdagen 30 augustus en 6 september telkens vanaf 20.00 u. welkom in dc feestzaal «Half-Af» te Appels. De eigenlijke lessen reeks start op 9 septembci voor de beginners van 19.30 tot 21.00 u. en voor de gevor derden van 21.00 tot 22.30 u. Men kan voor beide lessen reeksen inschrijven op de opendcuravonden, in het lo kaal en ook telefonisch op de nummers 052/21.13.84, 0521 21.53.81 en 052/21.99.35. Het moeilijkste bij het dansen is beslist het je te laten i; schrijven voor een kursus. Eenmaal dat is gebeurd, gaat alles vanzelf. Tussen haakjes gezegd: het verhaal van het echtpaar dat toetrad tot de club als amateur-wedstrijdpaar en nu al twee jaar meedanst in de nationale wedstrijden, is juist. Misschien is dat voldoen de om je te overtuigen dat je er iets kan leren. Kwisstad Dendermonde doft zich stilaan op voor een nieuw kwisseizoen. Op 14 en 21 september bijvoorbeeld organizeert het Appels' Kwisverbond in samenwerking met BC Dcndershuttle voor de derde keer het Muziek- en Mediakwistornooi in de feestzaal van het VTI aan de Emiel Van Winckellaan te Dendermonde. Een biczonder aantrekkelijk kwisgebeuren, dat nu ook al kwissers aantrekt van buiten de Oostvlaamse provincie grenzen. Een onbekende jonge man, sportief gekleed, ongeveer 1.70 meter groot en tussen de 20 en 25 jaar. Een onopvallen de verschijning die maandag kort na het middaguur in het BBL filiaal in de Scheepswerf straat te Baasrode binnen stapt. Niemand vermoedt dat er iets op til is. Tot de jonge man een pistool tevoorschijn haalt en van de filiaalhouder en een bediende al het geld vraagt dat in de lade is opgeborgen. Gekonfron- ook al omdat dc jonge kerel nog een tas bij zich had waarin men een geweer kon vermoe den, werd aan de rover een bedrag van 200.000 fr. over handigd. Daarop werden dc filiaalhouder cn de bediende gekneveld met een touw, waarop dc overvaller op zijn dooie gemak het bankfiliaal verliet. Dc filiaalhouder en zijn be diende konden zich vrij snel bevrijden uit hun min of meer penibele situatie en sloegen Net zoals dc voorgaande ma len zal ook nu weer worden gezorgd voor een gevarieerd vragenpakket, rijkelijk geïllus treerd met audiovisuele hulp middelen. Het publiek wordt dus niet vergeten. Er is immers ook nog een zaalkwis waarbij men onder meer vier week ends in volpension aan zee kan winnen, om dan niet van dc andere mooie prijzen te spre- Helaas te laat om de stoutmoe dige cn ongemaskerde overval ler nog te grijpen. Die was al verdwenen toen de politie cn dc rijkswacht ter plekke kwa men cn dat was kort na het ken In totaal zijn er 24 ploegen toegelaten van telkens 5 perso nen Inschrijven kan nog steeds door storting van 400 fr. per ploeg op het rekeningnum mer 035-0527850-17 ten name van de MM-kwis, Vlotgraslaan 36, te Dendermonde. Voor meer informatie en het wedstrijdreglement kan men steeds terecht op dat adres of telefonisch op het nummer 052/22.00.06. Per wedstrijdavond worden 80 vragen gesteld over de volgen de onderwerpen: aktualiteit (algemene en sportaktualitcit van de laatste yccrticn_d«^g^ muziek, literatuur, theater, film, radio en televisie, puz zels, personalia, taal van woor denschat en strips. De inzet is dc Landsman-wis seltrofee die reeds door Aquila cn Fiasco werd binnengehaald. Het staat nu echter al vast dat verschillende outsiders ge brand liggen op meer dan een ereplaats. Dc organizaloren hebben de inschrijving van ge vestigde kwiswaarden als Tora Tora Tora, Wodcismedoade, Spirit Temsc cn Meerhof Wil- lebrock reeds binnen. De strijdlust zal in elk geval worden beloond, want ook weer is cr een ruim ori

De Voorpost | 1985 | | pagina 10