n de regenvlagen door :este nnen men plas- ont- lling illes. een 'trmonde. Zoj voor old-timers in de Kerkstraat. Dat moest ook, want er was om deze pareltjes van techniek en vakmanschap te kunnen bewonderen v) De Voorpost - 30.8.1985 - 13 Dendermonde. Ciske de Rat of de zoveelste versie van Danny De Muncks suksesnum- mer (c) lermonde. Begijnhoffeesten. De bewoners van het icht naar de toespraken (c) traat, organizeerde de vertrokken, om rond het een feestnamiddag. middaguur in Brussel even tweehonderdtal kinde- te pleisteren. Kwestie van tussen 10 en 14 jaar, de inwendige mens te kun- jresent om deel te ne- nen versterken. In de na- aan een aantal kinder- middag trok men dan naar Het waren kinde- Dendermonde. Net op het die op vakantie waren moment dat in de Franz est in Maloja, Fisch, Courtensstraat «Die Fide- it of Westende en nu len Scheldelander» hun endermonde hun hart- mooiste liedjes speelden, ramen ophalen. kwamen de autocars toe. De Nienburgers waren van burg op bezoek oordeel dat die feestelijke toeval wou dat uitgere- muziek voor hen was be- op die regenachtige stemd en stapten in dichte dag Nienburg uitge- drommen achter de fanfare Dendermonde kwam mee op. Zo verzeilden en- teken. Met drie auto- kele mensen uit de Dender- waren ze 's morgens mondse jumelagestad in de Begijnhof luisteren met veel herbergen op de Grote Markt, waar ze eigenlijk werden verwacht in het stadhuis voor een officiële ontvangst. Burgemeester Cool was rot van de zenuwen. Hij had immers nog een aantal an dere bezoeken in zijn agen da ingeschreven staan. Ze nuwachtigheid die ook in zijn toespraak tot uiting kwam, want toen hij de Nienburgse Stadtdirektor Intemann wilde aanspre ken, meende hij ei zo na te maken te hebben met onze bloedeigen minister van buitenlandse betrekkingen Tindemans. Dendermonde. Begijnhoffeesten. Zeelse kant ragfijn en een werk dat veel geduld vergt (c) In zijn toespraak, de enige velen heeft geboeid. Bij de die zou worden gehouden, 108 deelnemende hande- heette hij dan de bezoekers laars diende men naar het welkom om dan dieper in instrument te zoeken en te gaan op de betekenis van wie alles juist had, of het een jumelage. Hij zag daar minste fouten had ge- meer in dan de ontmoeting maakt, kreeg de hoofdprijs van twee of meer gemeen- van 5000 fr. ten op hoger niveau. Voor Geen enkele deelnemer, zo hem is een verzustering bleek na een grondige en ook een elkaar leren ken- deskundige kontrole van de nen, op alle vlakken, een wedstrijdjury, was fout- uitwisseling onderling, een loos. De jury hield dan re proberen op te lossen van kening met de beste inzen- de gemeenschappelijke dingen en de deelnemers problemen binnen een Eu- tot vijf fouten werden be- ropees perspektief. Hij re- loond. Hun namen: de eer- kende erop dat de meer ste prijs 5000 fr. gaat naar dan 150 bezoekers van Lydiane Van Hauwermei- Nienburg Dendermonde ren, Heidepark 18 te Den zouden leren kennen in al dermonde. De tweede prijs zijn gastvrijheid en om aan 3000 fr. naar Maria Ver te tonen dat Dendermonde meulen, Kasteelstraat 81 te echt een stad is om lief te Ruppelmonde. De derde hebben overhandigde hij prijs of 2000 fr. naar Ronny aan elk gezin dat de verre Van Den Steen, Kapelle- reis vanuit Nienburg had straat 81 in Denderbelle en gemaakt een zegel van de van de 4C tot de 16' prijs stad. Voor de gemeente- kreeg men 1000 fr. raadsleden van Nienburg De winnaars hiervan wa- - er waren er een drietal - ren: Gilbert Van Hoeywe- had hij een speciaal ge- ghen, Krekelhoek 12 te schenkje bij. Daarop werd Grembergen, Urbain Ver een receptie aangeboden: hofstadt, Ommegancklaan een eenvoudig glaasje bier. 23 in Dendermonde, Pierre Segers, Sint-Jacobsstraat Dendermonde. Op het stadhuis had het marionettenteatsr Kriekelambiek zijn tenten opgeslagen (v) Wedstrijden by de vleet Bij een braderie hoort ook een wedstrijd. Het een gaat niet zonder het andere. Zo stonden er enkele play- den rekenen. De uitslag van deze wed strijd geven we u zo dade lijk. De Ster-Braderie had een etalagewedstrijd uitge- kiemd, waar het erop aan kwam de juiste naam van Opwijk, een aantal muziekinstru menten op te sporen. Lang niet gemakkelijk, maar toch een wedstrijd die zeer I Indermonde. De vele regenbuien zaterdag maakten dat de braderijen een trieste fblik boden (v) De Polderboeren uit Den dermonde werden zesde. Zij voerden «Dikke Loe» uit van De Strangers. Dina Van Hecke uit Kal ken met «Stay» (Madonna) werd zevende. Franky Pis- cador uit Lede, met I save the day van Roberto Jac- ketti and the Scooters, werd achtste. Zowel de schiftingen als de finale werden telkens door ruim 300 toeschouwers bij gewoond. De eerste play back wedstrijd in Dender monde werd dus een Voor de presentatie zorgde Guy De Smedt uit Berlare. Hij deed dat uitstekend. Vermelden we ook nog dat de Zeelse Fanfare De Bookhamer zich van zijn beste zijde liet zien en dat Tsjing Boem natuurlijk niet ontbrak. Peke Ram- mekeszand bracht zondag een bezoek aan de Ster- braderie en ontmoette daar zijn collega van de Torre- straat, reus Polliet die de week voordien de Vemme- kesspoeling had goedge keurd. 57 te Dendermonde, Omer Gesquiere, Hof ten Bos 111 te Oudegem; Pascale Perdaens, Denderbelle- straat 10 te Dendermonde, back wedstrijden op het Tom Verhaevert, Heide- programma die een zeer k lgl ,e De„dennond nr,me belangstelling ken- A„nick Waterschooti Ko_ den. Dat was in elk geval nl Boudewijnlaan 81 te z° voor de wedsmjd opge- Dendermonde, Van der zet door DKV De Boeme- Heyde„ Ros BelaardstraaI leirs die dne schiftingen 20 te Dendermonde, Hele- hadden voorzien en voor na Van de Voorde, Hof ten de finale op zondag op een Bos 46 te Oudegem, Fran- 700-tal toeschouwers kon- cojs Heirman, Oude Heir baan 52 te Oudegem, Lin da Van Gucht, Knaptand straat 44 te Dendermonde, Peter Mannaert, Sint-Ro- chusstraat 44 te Dender monde, Wilfried De Rid der, Droeshoutstraat 84 te Ferdy Van Peteghem wint Play- back wedstr y d Op initiatief van de carna valvereniging De Boeme- leirs, het Rammekeszand- comité en duivel-doet-al Chris Vei eau teren, werd ter gelegenheid van de ker misdagen in Dendermonde een play-backwedstrijd georganiseerd. Ferdy Van Peteghem uit Grembergen is uiteindelijk winnaar geworden. Hij stelde zich voor als André Van Duin. met het lied «Als je huilt». Jimmy Thie- len uit Kessel-Lo met «Ik voel me zo verdomd alleen (Danny De Munck) legde beslag op de tweede plaats. Natacha Peeters uit Grem bergen met The greatest love of all (Whitney Hous ton) werd derde. Na hem volgde het duo Van Liefferinge - Sandra Osselaer uit Brakel met «I know him so well» van Elaine Page/Barbara Dickson. Met een mix ver sie van Michael Jackson, legde Frank De Swaef uit Lede beslag op een vijfde nl^its.. Dendermonde. Wandelen in de regen tijdens de zomerbraderie. Het heeft zo te zien ook zijn charmes (v) Dendermonde. Begijnhoffeesten. Begijnhofpastoor Evrard ging zondag voor in een eucharistieviering die via BRT 1 radio werd uitgezonden. De Jeggpap luisterde deze vierinv muzikaal nn tri

De Voorpost | 1985 | | pagina 13