Deiremondse Spelen die je niet mag missen Vijfde zilverpandfeesten te Dendermonde Gezellige viering bij platina huwelijksjubileum Luk Versteylen in Dendermonde Zevende Rommel- te Grembergen en Antiekmarkt Boeketje Vlaanderen met Dendermonds sausje overgoten TOMBOU STERBRADERIJ 14 - 30.8.1985 - De Voorpost Is karnaval nog een heel eind af, toch voelen de karnava- listen de kriebels al komen. Nog voor het karnavaljaar met de nodige luister op gang wordt geschoten 11 november heeft in Dendermonde voor de eerste maal een groots opgezette konfrontatie plaats tussen de vijftien karnavalverenigingen die zijn aangesloten by het Dender- monds Karnaval verbond. Plaats van deze ontmoeting: de Oude Vest, die op zondag 15 september in normale omstan digheden zwart van het volk moet zien en waar de lachsal vo's niet uit de lucht zullen zijn. Het winkelcentrum 't Vestje en Groep De Cuyper verlenen aan deze knaller van formaat hun medewerking. De toegang is gratis en iedereen die komt, loopt het risiko een mooie prijs te winnen bij een gratis tombola. Thuisblijven is dus jezelf straffen. Het Spel zonder Grenzen dat da de televisie opgeld maakte, /erd door handige jongens mgetoverd tot «Deiremondse pelen» en dan weet je al ge- ioeg. De pracht en praal, de roem en glorie, de traditie en de folklore zullen er ruim schoots aan bod komen in ze ven verschillende spelletjes die hardnekkig, maar fair en voor al boordevol humor en speelse lach zullen betwist worden. Centraal staan in het hele ge beuren het Ros Beiaard en zijn ommegang. Het eerste spel draait rond de Hellewagen waarbij men zich de vraag zal stellen doe die mannen tegen de ballen bestand zullen zijn. Het tweede spel brengt de knaptanden op het toneel of hoeveel ballen ze in de hoed hebben, dat valt te bekijken. Mysterieus is het spel dat draait rond het Ros Beiaard. Dat gaat zowel achteruit als vooruit en waarom dat nood zakelijk is, dat kan je alleen op zondag 15 september zien. Bij het maagdenspel komt het erop aan te weten hoeveel maagden er nog meedoen aan het Dendermonds karnaval en het vijfde spel is het Rad van avontuur waarbij men met ver stomming zal kunnen zien of men nog overeind kan blijven na zovele klippen. De Reus Goliath vormt het tema van het zesde en voor laatste spel. Vast staat dat hij heel wat mensen zal laten ver schieten en tenslotte is er de Ros Beiaard puzzel. Een prachtig sluitstuk dat een reu zeschilderij wordt dat men maar periodisch zal kunnen zien. Voorlopig zeven grote raadsels, maar op zondag 15 september krijgt men daarvan de oplossing. De toegang voor dit gebeuren, dat alleen bij bar slecht weer acht dagen zal worden uitge steld, is geheel gratis. Vanaf 13.00 uur kan men trouwens terecht op de plaats van het gebeuren en vanaf dat ogen blik worden er ook deelname biljetten uitgedeeld voor de gratis tombola, waaraan voor 50.000 fr prijzen zijn verbon den. De winnende ploeg krijgt natuurlijk ook wat: een pracht van een wisselbeker die wordt geschonken door Groep De Cuyper, terwijl er voor elke deelnemende ploeg van het DKV nog een herinnering is weggelegd. Moet je nu hele maal zonder een frankske in je portemonnee naar 't Vestje komen? Natuurlijk niet, want anders kan je de prachtige gloednieuwe en alleszeggende zelfklever van het Dender monds Karnavalverbond niet aanschaffen. Etalagewedstrijd Bij de eerste Deiremondse Spelen hoort ook een etalage wedstrijd. De bezoekers aan het spel kunnen daar in het uitstalraam een stuk koopwaar proberen terug te vinden. Maar men heeft wel voor de nodige verwarring gezorgd, in die zin dat een stuk koopwaar van de ene winkelier zal liggen in het uitstalraam van de ande re. Het wordt dus puzzelen. Die koopwaar is te vinden bij Pasta, Telesound, Standaard Boekhandel, Boeremarkt, Bank van Breda, Sport en Spel, Mapro, Dender-video, Hey-mode, Andre Luxe, Ka- thy De Lentdecker, Boetiek Lydie, Mister Minit, Bebe Boetiek, Blokker, Amarillo, Fijnkost Rita, Casa, Hamilton en Specific. Als je wil weten of je gewonnen hebt, dan moet je om 21.00 uur present zijn op de Oude Vest, want dan wor den de prijzen uitgedeeld. Op donderdag 19 september te /O u. komt pater Luk Versteylen spreken in het stadhuis van Dendermonde. Tema van de avond: «Hoe leeft een groene in deze wereld met zijn verstand, gevoel en verbeelding?» Wie Luk Versteylen zegt denkt onmiddellijk aan de herievingsbeweging Anders Gaan Leven en de actiegroep de Groene Fietsers. Beide groepen zyn zeer bekend in de brede groene stroming die vanaf de jaren 70 zo is komen opzetten. In 1982 werd zelf besloten een politieke partij AGALEV op te richten. Beweging en party bleven echter gescheiden. Luk Versteylen zelf hield zich buiten de party. In deze tyd roept pater Versteylen op tot andere waarden. In de plaats van een samenleving vol konkurrentie, konsumptie en prestatiedrang, voert hy een pleidooi voor samenhorigheid, soberheid en stilte. Vooral de geweldlo ze, ludieke akties van de Groene Fietsers vonden reeds ruime weerklank in krant en op TV, de witte fietsketting voor de vrede, de stryd tegen het duwvaartkanaal, de blokkade van wapentransporten, e.a. Rond kerstdag verleden jaar geraakte Versteylen in de gevangenis wegens het witkalken van de openbare weg. Door deze aktie wilde Versteylen onze samenleving aanklagen die zó onmense lijk is georganiseerd dat zy dagelijks bereid is één schoolgaande jongere te slachtofferen. Over de Anders Gaan Leven Beweging meer op de avond zelf. Ter plekke zal een informatiestand worden opgesteld en is er ruime gelegenheid tot gedachtenwisseling. AGA- LEV-Dendermonde nodigt iedereen van harte uit. Voor de zevende maal organi- zeert vzw Ontmoetingscen trum Snuffel te Grembergen, traditiegetrouw, de jaarlijkse Rommel- en Antiekmarkt op maandag 9 september 1985 vanaf 17 uur in de Groeneweg, Dorpskern van Grembergen. - ;y II i III W De organisatoren hopen dit 3 WÊ/kNalifJ II Ir jaear °Pe®n Uitzonderlijk weer- Dendermonde. Het Ros Beiaard, het zinnebeeld van de stad, steigerde weer in de natte markten te vergeten. reuzeommegang donderdagavond. Duizende en duizende mensen kwamen naar de Antiekverkopers uit alle hoe- jolkloristische stoet kijken (foto Piet Hermans) ken van het Vlaamse land schrijven in voor deze jaarlijk se markt. Ja zelfs beroepsanti- kairs van de overbekende an tiekmarkten van Gent, Brug ge, Heist op den Berg, Brus sel, Antwerpen, Hamme, Lo keren, Zele. Deze jaarlijkse markt wordt dan ook bezocht door vele antiekliefhebbers kopers die zorgen voor tal van tevreden verkopers dewelke telkens weer verstelt staan van hun omzet. Het spreekt vanzelf dat op de ze jaarlijkse mark! een zekere sfeer heerst welke u niet vindt op wekelijkse markten. Er is mogelijkheid iets te eten of te drinken in het lokaal of op het terras, dit bij een leuk melo dietje van de plaatselijke, alomgekende MARDI GRAS JAZZBAND. Kortom, die houdt van antiek, muziek en alles wat daarbij hoort mag deze markt dit jaar of beter gezegd nóóit missen. Antiekverkopers die nog wil len inschrijven kunnen dit nog tot 31 augustus 1985 bij Gerry Baert Oude Molenstraat 24, 9150 Grembergen. Tel. 052' 21.91.67. Tijdens hel weekeinde van zaterdag 7 en zondag 8 september e.k. blikt het OCMW-dienstencentrum «Het Zilverpand» terug op haar start nu 5 jaar geleden en organiseert n.a.v. dit lustrum een hobby- en informatieve tentoonstelling en ook een tweedaagse amusementspro gramma in de feesttent die in de tuin van «Het Zilver- pand» opgesteld staat. de hoogte te stellen van het grote drama: wegens het slech te weer blijven de grote man nen waar ze zijn: thuis. Ze vraagt begrip voor dit geval van heirkracht. En begrip be- Dendermonde. De Boon wijk trok er uitgebreid op uit om zijn jubilarissen te vieren (c) Boonwijk-reuzen bleven thuis Het gebeurt niet elk jaar dat men in zijn buurt een paar maal terwijl Frieda zich de mag vieren dat 65 jaar is getrouwd. In de Boonwijk was kccl schor roept om de bewo- dat nu het geval en vermits men daar van vieren wat ncrs van Warmen Haard op afweet, gingen we eens een kjjkje nemen. Op het afgesproken uur en nog reis begint aan de verste her- op de juiste dag ook, waren we berg in de wijk, in de omge- tcr plekke. De Boonwijk lag er ving van Desso. Daar hebben verdacht stil bij en we vrees- al een aantal Boonwijkers ver- tonen de inwoners allemaal, den dat de felle regenval van zamelen geblazen en wordt ge- Glimlachend wuiven ze de zaterdag wel eens de grote duldig gewacht op de aan- stoet na, richting het lokaal spelbreker kon zijn. Willy Van komst van Willy en zijn kor- van RC Boonwijk bij Palmyre, den Steen, zowat de organiza- nuiten. De glazen worden waar het zaaltje op een muni tor van alle feestelijkheden in gauw-gauw gevuld en een tik- van tijd zal vollopen met be de Boonwijk en vooral in de keltje minder snel geledigd, zoekers. Vrienden en kennis- Warmen Haard, had zich weg- waarna het hele gezelschap op- sen, van Jef en van Fieneke getrokken in zijn kantoorruim- krasselt om naar de volgende ook familieleden natuurlijk! te. Het zat hem dwars dat de herberg af te zakken. Hetzelf- Als wij er met de stoet aanko- «grote mannen» door de de scenario Alleen wordt de men, zijn de jubilarissen nog schuld van die verdomde regen groep steeds groter. Dat alle- niet gearriveerd. Maar Freddy niet konden uitgaan. De dag nadien moest men immers mee optrekken in de bloemenstoet van Wommelgem en het pro bleem was dat de kleding van de reuzen op een enkele nacht nooit is droog te krijgen. Willy was er het hart van in. Freddy Dauwe die in zijn buurt was, al evenzeer. Alles was in gereed heid gebracht. In de garage was ondertussen alles in ge reedheid gebracht. Een aan hangwagen was mooi versierd met bloemen en sierstukje en daar tussenin prijkte het ge schenk van de wijk voor het jubilerend koppel: een mooie houten bank die bij de zonnige dagen Jef en Fieneke nog te wachten staan, heel nuttig zal zijn. Ondertussen draaft Frieda, de vrouw van Freddy op en aan met bloemen en fruit. Willy kontroleert de aanhangwagen nog even en wanneer nog geen minuut later een derde man toekomt met een mikrowa die als boodschapper was voor uitgestuurd stelt iedereen ge rust: «Ze zijn op komst en te voet nog wel». Iedereen spreekt zijn bewondering uit voor het krasse koppel. Beide jubilarissen zijn negentig, of eenennegentig, niemand weet het precies te zeggen. Maar oud, ja daar is men het erover eens. Eenmaal aangekomen worden de twee van harte welkom ge heten, krijgen ze bloemen aan geboden, worden driemaal ge zoend, krijgen een stevige handdruk. Kortom de Boon wijk toonde weer eens zijn warm hart aan de Wannen Haard. Dendermond^lr^^Boonwii!^verdet^e^anseper^t^iir^rou\^xiteebrei^eevierd Dienstencentrum «Het Zilverpand», gelegen tus sen Donckstraat en Noord laan, biedt 70 appartementen te huur aan gepensioneerden. Voor deze bewoners en voor alle bejaarden uit de omgeving staat een vlot funktionerend dienstencentrum open, dat hen de mogelijkheid wil geven om via een aantal praktische dien sten, informatieve hulp en een gamma aan meer ontspannen de aktiviteiten in de grootst mogelijke mate zelfstandig te leven. Tot het dienstverle ningspakket behoren sociale dienstverlening, warme maal tijden, voetverzorging, een wasserette, veertiendaagse praatnamiddagen met de dië tiste. De ontmoetingsruimte van «Het Zilverpand» staat dagelijks open om er te kaar ten of om er bij een glaasje of kopje koffie gewoon gezellig samen te zijn. Wekelijks is de dinsdagnamiddag voorbehou den voor bewegingsoefeningen die 's zomer in volksspelen, wandelingen, zoektochten en- zomeer worden omgezet. Kreatieve gepensioneerden komen aan hun trekken in de hobhykluh, de eigen toneel- en zanggroep van «Het Zilver pand». Voordrachten over ge zondheid, medikatie, ver keersveiligheid, een film of muziekuitvoering dragen bij tot enige vorming. Omdat de boog niet altijd kan gespannen staan, wordt er snel een reden tot feesten aangegrepen; moe der- en vaderfeesten, karna val, kerstfeest, sinterklaas. Een aktieve gepensioneerden- bond, die in de schoot van het dienstencentrum werd opge richt en ook de naam Zilver pand draagt, helpt mee aan de organisatie van de aktiviteiten. Feesttent Dit boeiende en bruisende le ven, zoals dit een jaar lang in «Het Zilverpand» zijn gang gaat, kan je zelf leren kennen tijdens de komende Zilver pandfeesten. Zowat alle as- pektcn van het doordeweekse Zilvcrpandleven werden in de feestelijke tweedaagse opge nomen Zaterdag 7 september om 14 uur blaast en trommelt de Kon. Harmonie St. Egidius de feesten open. Om 13.30 uur worden de feesten met enig ceremonieel geopend en volgt waadai tentoonstellingen. De gepen sioneerdenbonden van Den- dermonde-ccntrum (de eigen Zilverpandbond, K.B.G., COVDA, de socialistische bond en V.V.V.G.) exposeren de resultaten van hun hobby- werking zoals handwerk, schil derijen en dies meer. Het Zil- verpai.H stelt haar werking over de voorbije 5 jaren voor op een tentoonstelling, waarop ook een dia-reeks over deze instelling wordt geprojekteerd. Het O.C.M.W. van Dender monde laat de bezoeker via info-stands kennismaken met haar extra-murale diensten (maaltijdendienst, schoon maakdienst, pedicure...) Deze tentoonstelling blijft ge durende de tweedaagse open en ook de meer smakelijke stands met gebak, broodjes enz. draaien 2 dagen lang. Za terdag 7 september om 15 uui gaat in de feesttent de Grote Retroshow met Ray Franky door, dit in samenwerking met de Dienst Volksontwikke ling van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap. Om 19.30 uur presenteert Louis Cooreman een Dender- mondse avond met een play- backshow door de K.W.B., een optreden van de dans groep De Rode Roos en een karnavaleske inbreng van kei zer Cornel, de Chikkebollen, de Polderboeren en 't klein muziekske Tsjing Boem. Donderdag na de middag pleisterde de ploeg van «Boeke je Vlaanderen», je weet wel het populaire en biezondi aangename zaterdagse televisieprogramma, in Denda monde. De reden van het hoog bezoek, aangevoerd doe presentatrice Gertie Christoffels, was de opname van ee aantal beelden om de aktiviteiten van het voorbij weeken aan te kondigen. Gertie dook met een razende snelheid i diverse kostumes, ving met sprekend gemak neerdwarn lende bladeren op, klom op wagens die in de Ro Beiaardstoet meerijden en heeft helemaal geen hoogte vrees. Ze voelde zich immers kiplekker hoog in de tore van het statige stadhuis. Dat de mannen van Berlare va de gelegenheid gebruik maakten om hun openluchtspi «Frere Pachters» aan te kondigen, kan niemand he kwalijk nemen. Zij vormden in elk geval een frai m anachronisme tussen de hypermoderne foorwagens di zich onder de opnamen op het marktplein nestelden ongestoord hun gangetje gingen. 20 11 Zondag 8 september om 14.30 u. stelt de dansgroep Cora uit Asse een twee uur durend pro gramma voor met jazz, ballet en disco. Deze dansgroep, de dag voordien te gast in het voorprogramma van Will Tura te Vorst, bestaat uit 95 jonge ren, opgesplitst in 3 leeftijds- kategorieën; van 4 tot 8 jaar, van 9 tot 13 jaar en van 13 tot 19 jaar. De Zilverpandfeesten worden afgerond met een gezellig sa menzijn dat om 18 uur van start gaat. Het Zilverpand no digt uit ten dans op de muziek van Fred Scholliers. Tijdens dit dansfestijn ook de trekking van de tombola. De beste mo ge winnen. TEGELS DE RIK 10 AUGUSTUS 1985 6990 2003 6289 6927 i 2058 2558 1429 4228 25É 4383 2985 0635 6862 4165 2958 3150 0035 Z 2495 4418 3490 2452 41fl 0062 4230 2073 3642 419 4100 Res. 6203 PrIJzan af Ia halan bij ca!* 0 Lek», Baasrode 35 639-IX TE KOOP GEVRAAGD: piano Cf vleugelpiano in okkasie. Z.w. 051/30.78.23. Uitslag etalagewedstrijd «Geef de juiste naam van het instrument». Geen enkele deelnemer gaf de concrete oplossing. Toch hield de jury rekening met de beste inzendingen en worden de deelnemers tot vijf fouten met de volgende prijzen beloond. 1* prijs 5.000 fr.: Van Hauwermeiren Lydiane, Heidepark 18, Dendermonde 2* prijs 3.000 fr.: Vermeulen Maria. Kasteelstraat 10, Rupelmonde 3* prijs 2.000 fr.: Van den Steen Ronny, Kapellestraat 81. Denderbelle 4* prijs tot 16* prijs 1.000 fr.: Van Hoyweghen Gilberte, Krekelhoek 12, Grembergen Verhofstadt Urbain, Ommegancklaan 23. Dendermonde Segers Pierre, St -Jacobstraat 57. Dendermonde Gesquiere Omer, Hof ten Bos 111, Oudegem Perdaens Pascale, Denderbellestraat 10. Dendermonde Verhaevert Tom, Heidepark 181, Dendermonde Waterschoot Annick, Kon. Boudewijnlaan 81, Dendermonde Van der Heyden, Ros Beiaardstraat 20, Dendermonde Van de Voorde Helena, Hof ten Bos 46, Oudegem Heirman Frangois, Oude Heirbaan 52, Oudegem De Gucht Linda, Knaptandstraat 44, Dendermonde Mannaert Peter, St.-Rochusstraat 44, Dendermonde De Ridder Wilfried, Droeshoutstraat 84, Opwijk Proficiat aan alle deelnemers die hebben deelgenomen. Volgend jaar meer geluk aan hen die niet hebben gewonnen.

De Voorpost | 1985 | | pagina 14