Een jaar rond lll'll'l I llB Wie zegt dat er in (de zomer niets op tui! De dikste vriend van uui tv EKSPRES Op de retrotoer Vlaanderens beste voetbalkenner heet De Wit Derde Torenfeesten te Zele u Grasduinen in de streekpers van honderd jaar geleden Jonge vrouw verongelukt in Lebbeke OA. 24 - 30.8.1985 - De Voorpost Pierre Van Rossem Lebbeke. Primulantus Zomerfeesten. De play-back show bleek weer eens de suksesformule. Niet minder dan 43 kandidaten 'deden alsof» voor ruim 700 toeschouwers (gb) Lebbeke Primulantus Zomerfeesten. De vakbekwame jury die de moeilijke taak had de beste play-backers aan te duiden (gb) BINNEN-EN BUITENLAND I De koninglijke aerdrijkskundige maetschappij van Londen heeft een adres met gelukwensching aen onzen koning gestuerd, ter gelegenheid der stichting van den Kongo- Vrijstaet. Leopold II heeft uit Oostende eenen brief van erkentenis naer den voorzitter, markies de Lornes, gezonden. Als iets zonderling mag aangemerkt worden dat in de gemeente Exaerde Lokerenal de openbare ambten door inboorlingen der gemeente worden waergenomen. Burge meester, notaris, doktor, onderwijzer, koster, muziekle raar, gemeenteontvanger, sekretaris, postmeester, briefdra ger en veldwachter, allen zijn inboorlingen van Exaerde. Zaturdagavond hebben weer op verschillende plaetsen der stad Amsterdam optogten van zingende socialisten plaets gehad. Eerst ten half twaelf ongeveer werd daeraen door eene hevige regenbui een einde gemaakt. Dezer dagen liepen verscheidene aerdige bedelaers in Geeraerdsbergen rond. Onder anderen twee kloeke kerels, I waeraen niets ontbrak, gingen van huis tot huis met eene I plakkaert op de borst, waerop geschreven stond: Te lui om te werken». j De Wereldtentoonstelling te Antwerpen zal net voor den j tweeden November gesloten worden. Hel is zeker dat de i avonden alsdan reeds koud zullen zijn, doch men zal van in I October, bij middel van elektrieke verlichting, de hallen toegankelijk maken. De Moniteur bevat den vlaemschen tekst van het koninglijk besluit, waerdoor schadevergoeding verleent wordt aen de eigenaers van dieren die bezweken zijn ten gevolge van de inenting tegen de longziekte. Men herinnert zich nog ooit zo overvloedige fruitoogst beleefd te hebben als dit jaer. In de Ardennen zijn de pruimen in zo groote hoeveelheid, dat men ze aen de varkens te eten geeft. De pachters en grondeigenaers van de oevers der Maes verkoopen de abrikozen op stam aen 7 centiemen den kilo. Men heeft ook een groote hoeveelheid okernoten verkocht aen 4 fr. per duizend. Op 2 September heeft in Gent een rijtuig gereden, waervan de lanteernen met elektriek licht verlicht waren. Ook het hoofd van het peerd werd aldus verlicht. 'De lanteernen verlichtten den weg op 10 meters voor het rijtuig, en de lamp op het hoofd van het paerd zelfs op 12 meters Een groot aental Chineezen kwam op 3 September te New- York aen, om er de blanke mijnwerkers te vervangen. De werkstakers der koolmijnen van Rooksprings en Wyo- mmg, met geweren gewapend, hebben de Chineezen aange vallen. Ze hebben er 15 gedood en tachtig huizen verbrand. De demokraten-socialisten, die zondag in den omtrek van Berlijn den ver jaer dag van de dood van Lasalle vierden. ontplooiden op zeker oogenblik de roode vlag De gendarmerie kwam aenstonds tusschen en dreef de menigte, ongeveer 3.000 man sterk, uiteen. Op de Kanarische Eilanden zijn ongeregeldheden uitgebro ken. De bewoners vrezen voor de cholera en willen geene scheepen uit Spanje toelaten. Men wilde daarom den nieuwen gouverneur beletten aen telanden, maer toen hij niettemin aen wal ging, werd hij door de eilanders met steenen begroet, waerdoor een stafofficier gewond werd. Het berigt der overgave van Kassala (Soedan) wordt beves tigd. De belegerden, die tot ratten toe hadden opgeëten en sedert eenige tijd van wortelen der boomen leefden, worden gevangen gehouden door de opstandelingen. Engeland zal onderhandelingen aanknopen voor hunne invrijheidstel ling. Regionaal Bij koninglijk besluit is het burgerlijk kruis 2de klas toegestaen aen M. H. Gortebeek, postbode en de medaille 2de klas aen M Lenssens, gepensioneerd briefdrager, beiden ter stede (Dendermonde). Heden Zaturdag 29 oogst ten 8 ure 's avonds zal de maetschappij 'De Ware Vlamingen», gevestigd te Sint- Gillis-Dendermonde, Heirbaen, bij Ed. Van Cauter, de kermis van 1885 openen door eene fakkelltogt, gevolgd door hare nieuwe Reuzen en Rosbeiaard, en opgeluisterd door de fanfare der Heirbaen. Op Donderdag 13 September aenstaende viert het klooster der Arme Claren alhier het vijftigjarig jubelfeest van de Eerw. Moeder Abdis, als kloosterlinge der tweede Orde en van den H. Franciscus. Bij koninglijk besluit van 29 Augusty wordt Appels gema tigd om gedurende vier jaren, te rekenen van 1885, eenen buytengewonen hoofdelijken omslag te heffen, ten bedrage van 1500 F. In den derden groep der Wereldtentoonstelling, afdeeling weefsels, zijn de volgende huizen der stad (Dendermonde) en omstreken diploomas van gouden eermetael toegewezen: J. Philips-Glazer en zoon, Dendermonde; Gebroeders Vandersmissen, Aalst; W. Wilford, Temsche. Annonce van de week Agentschap van Koolmijnen Te Dedermonde, Noordstraat VER TONGEN-GOENS Gelast men den verkoop, per schip of per wagon, van de kolen van de maetschappijen van: MARIEMONT, voor zeepzieders, zoutzieders, ijzergie ters, huisvuren enz. BELLE ET BONNE (Flinu), voor huisvuren, brouwers, stoomboten enz. COURCELLES-NORD, eerste kwaliteit voor machienen Lebbeke. De totaal verhakkelde fiets steekt nog c banden van de zware vrachtwagen (v). Maandagvoormiddag gebeurde er aan het kruispunt v de Dendermondsesteenweg en de Omleidingsweg te L beke een verkeersongeval waarbij een jonge vrouw om leven kwam. Aan de verkeerslichten kwam de 23-jai Betty Van Handenhove, echtgenote van Benny Jansege uit de Brusselsesteenweg te Lebbeke, met haar fiets u val. Ze werd door een vrachtwagen gegrepen die aan bi kruispunt rechts wilde afslaan. De jonge vrouw kwam me £j,., haar hoofd onder de achterwielen van de zware waga terecht en was op slag dood. Heel wat nieuwsgierigen kwamen ter plekke kort nadat het ongeval gebeurde. Velen werd het te machtig M. Voor de derde keer organi seert de Zeelse Gezinsraad de Torenfeesten. Het ligt in de bedoeling om bij die gelegen heid een verbroederingsfeest te maken. De oud-Zelenaars worden op die dag uitgenodigd om in feeststemming hun vroe gere gemeente terug te zien. Ter gelegenheid van de Toren feesten wordt hulde gebracht aan de 100-jarige Maria Co mant. Zondag 1 september 1985 Programma 15.00 u. Optreden van Harmo nie «Kusnt Adelt» - Heikant 15.30 u. Optreden van Toeter- nitoe uit Zele 16.00 u. Optreden van Volks dansgroep «Drieske Nijpers» uit Sint-Niklaas 17.00 u. Optreden van Ko ninklijke Harmonie Ste. Cecilia 17.30 u. Optreden van St. Xa- verius- en St. Lutgardistum- gilde 18.00 u. Optreden van Volks fanfare «De Leerzuchtige Broeders» en Majoretten 18.45 u. Optreden van Volks dansgroep «Drieske Nijpers». 19.15 u. Optreden van Socia listische Harmonie Vooruit. 19.45 u. Kloddeworp met 45.000 F aan waardebons, ge schonken door N.C.M.W. Af deling Zele. 20.00 u Optreden van Blaas kapel «D'n Bookhamer». Voor de kinderen is er te 16 u. het optreden van poppenkast «Pomponneke en Poe poel» uit Sint-Niklaas. Tevens is er ie 16.00 u. de vorming van de stoet voor de viering van de 100-jarige Maria Comant. Verder volksspelen, luchtkas teel, kinderboerderij, volks dansen. Torenbezoek vanaf 10 u. tot 12 u. en vanaf 14.30 u. tot 18.30 u. Voor de jeugd is er op het V.P.plein vanaf 19.30 u. tot 20.30 u. het optreden van «De- finitivos» (New-wave-group) en vanaf 21 u. tot 22 u het optreden van «Arbeid Adelt» Be no Laat er geen twijfel meer over bestaan: de beste voetbal- kenner van Vlaanderen is Paul De Wit uit Boom. Dat blgkt uit de uitslag van de kwis «De beste voetbalkenner van het Vlaamse land» die de voorbije week in Lebbeke werd georganizeerd. Eer het zover was moest Paul ten acht kandidaten in de fina- Dc Wit, net als zijn tegenstan- Ie. En daar was Paul De Wit de ders, heel wat moeilijke en allerbeste. Hij behaalde 86 ook makkelijke vragen weten procent van de punten, wat op te lossen. lang niet mis is. Op de tweede Na een eerste schifting geraak- plaats eindigde Buggenhoute- naar Marcel Sigien met 80 pro cent en derde werd Freddy De Meersman uit Asse met 78 procent. Theo Van Avermaet uit Berlare kreeg 76 procent van de punten en dat was goed voor een vierde plaats. Vijfde eindigde Luk De Koning uit Opwijk, zesde Guido Biese- man uit Opwijk, zevende Jean De Cock uit Buggenhout en achtste werd Dirk Coppens die nog 72 procent van dc vt) juist beantwoordde. 9 voetbalkenners dus die 0 gens in oktober van vol| jaar opnieuw op het kwi dium mogen, wanneer in beke het Kampioenschap ooi België voetbalkennis w opgezet door ZVC Spa Lebbeke. De zomer hoeft geen komkommertijd te zijn voor de tv. Lijkt het wél zo dan zijn het niet noodzakelijk de programmamakers die er de brui aan geven. Sommige kijkers kijken trouw naar het scherm maar niet naar de programma's in het onmisbare tv-blad. Zo missen ze véél. Zeker in de zomer. Ook in de zomerÏV-EKSPRES, En je krijgt een andere kijk op het kijkgenot dat de tv het hele jaar door elke dag in petto heeft.

De Voorpost | 1985 | | pagina 24