ENDERMONDSE RÜGBYKLÜB TORNOOI IN HET ERLANDSE GOES!!! ILSE DE RUYSSCHER (TC DENDERMONDE): NATIONAAL KAMPIOENE De Voorpost - 30.8.1985 - 25 theel onverwach restatie echter tot tn genoemd. Het De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052,21.40.60 Tennis. TC Dendermonde (KAVD) vierde feest want de oudste tennisklub uit de streek heeft haar eerste Belgische kampioene. Ilse De Ruysscher in het midden naast Marcel De Gendt en Francois De Man (c) het enige woord dat de prestatie die de Dendermondse Rugbyklub vorige zondag voldoende omschrijft. De D.R.C.-ploeg die naar het Nederlandse Goes afreisde liet Nederlanders immers zien dat, hoe miniem de rugbysport in Vlaanderen ook mag bekend zij voor weinige klubs moet onderdben. Zonder één enkele wedstrijd te verliezen tegendeel: er werd telkens met monsterscores gewonnen!) sleepte de DRC haar eerste looititel in de wacht. Een bekroning voor vijf jaar hard werken en een prestatie die in de alen van het Dendermondse Rugby kan worden bijgeschreven. de vloer aan te vegen met drie teams die, als het ware, thuis spelen. De DRC trad in het Nederland se Goes aan met een samenge steld team, waarin zowel spe lers van de lste-, 2de- als het junioresteam waren opgesteld. De openingswedstrijd van het tornooi werd afgewerkt tussen e maar overkomen! waar de Dendermondse fbyklub in het verleden 's de grootste moeite had op het einde van de vakan- jeriode, met een kompatibe- naar de Nederlandse n te vertrekken, en des- tolgend telkens met glans ten terging, lijkt het tij nu voor- uiteraard de mogelijkheid om verschillende personen voor eenzelfde funktie in het team op te leiden, wat resulteert in een vermenigvuldiging van de mo gelijkheden wat betreft de sa menstelling van de ploeg. Een derde faktor die het sukses van de Dendermondse Rug byklub verklaart is ongetwijfeld Het Dordrechtse team was nooit opgewassen tegen het Dendermondse geweld, en na een 4-22 overwinning, kon het DRC-team de eerste tornooize- ge uit haar bestaan vieren. Zelfs de Nederlandse supporters wa ren het er over eens: de Dender mondse jongens hadden dit jaar rugbyles gegeven. Een resoluut en keihard werkend en verbeten pack leverde perfekte ballen aan de driekwartlijn, die alle mogelijke aanvalskombinaties als uit het boekje demonstreer de. Frans Vanderveken, die ja ren aan dit team heeft gewerkt, en uiteraard mee afreisde naar Nederland was onder de in druk. We vroegen hem na de prijsuitreiking naar een eerste reaktie. Vanderveken: 'Wat we hier vandaag hebben gezien is uiter aard de vrucht van een harde aanloopperiode. Aan een dege lijke ploeg moet worden gesleu teld en gewrongen, en dan krijg je dit. Daarmee wil ik niets afdoen aan de prestatie van de spelers. Eens het team er is moeten de spelers het immers nog waarmaken. Rugby. De ploegen van de Dendermondse rugbyclub, samen met enkele bestuursleden en sympathisanten, (xl) Als je bovendien weet dat zes spelers, die vorig seizoen gere geld in het eerste team aantra den, er vandaag niet bijwaren kan je voor jezelf oordelen. Nochtans mag deze prestatie ook niet overschat worden. De tegenstand van de Holland se ploegen was vandaag ronduit zwak te noemen. Dat heeft ze ker bijgedragen tot de hoge sco res waarmee de DRC telkens heeft gewonnen. Daarnaast is er ook wat te zeg gen van de individuele manier waarop enkele van onze spelers zich hebben gedragen. Van daag resulteerde dat, dankzij een ronduit slechte Nederlandse verdediging, in vele tries, maar in de Belgische kompetitie is dat onvoorwaardelijk nefast. Rugby is een teamsport. En het haalt niets uit van op de solo toer te gaan als er twee of drie van je makkers zich hebben vrijgelopen». Er speelden nogal wat jonge mannen mee bij de DRC. Wat vond je van hun prestaties? Vanderveken: 'In de lijn van de verwachtingen! Je mag niet vergeten dat vier van onze ju niores meedraaien in het natio nale junioresteam, en dat ver schillende onder hen vorig sei zoen regelmatig met de eerste ploeg hebben meegespeeld. Bo vendien hebben deze jongens gedurende het ganse verlof on verdroten verder getraind, wat hun eventuele achterstand op de seniors ruimschoots heeft goedgemaakt. Ik zie in hen de waarborg voor een lange rug- bygeschiedenis in Dender monde. Bovendien misschien ook eens vermelden dat wij, onder lei ding van Frans De Leepeleer, ook een miniemenwerking heb ben op touw gezet. Eventuele gegadigden kunnen elke woens dagnamiddag om 14.30 u. te recht in het sportcomplex in de Van Langenhovestraat te St.- Gillis. Vandeputte (kapitein!): Het is de tweede maal in de geschiede nis van onze klub dat wij in tweede nationale aantreden. De ervaring is er dus. Als je daarnaast de, toch wel hoopgevende, prestatie van dit weekeinde bekijkt, denk ik dat we zonder het degradatiespook voor ogen kunnen starten. Meedingen naar de titel lijkt een beetje utopisch. Nochtans, in dien dat tikkeltje egoïsme bij enkele spelers zou omdraaien in echt ploegspel... Enfin, je weet maar nooit.In elk geval kan ik nu reeds zeggen dat wij dit seizoen tegen geen enkele ploeg vooraf verloren zijn. Werkelijk een luxe als je dat vergelijkt met de vorige twee De Dendermondse Rugbyklub heeft, zoals stilaan bekend ook een eigen tomooi, met teams uit binnen- en buitenland. Volgen de week meer daarover, maar je kan de datum misschien wel reeds noteren: zondag 8 sep tember. Wie weel kan je dan samen met de DRC de tweede tornooizege op drie weken vieren. Krts Van Damme Spektakulair is rugby zeker. Maar hoe deze kerels uit die knoop geraken blijft een raadsel (xl) noËf18ekeerd. ook de ambitie om in één van de DRC en het Nederlandse ij!eheel onverwacht kan deze de komende jaren te kunnen Terneuzen, een verdienstelijke echter toch niet wor- aantreden in lste nationale. Op jonge ploeg, die echter langs liet zich zo'n dit ogenblik opereert daar im- geen kanten was opgewassen voelen dat de DRC, nu mers slechts één Vlaamse klub tegen het ambitieuze Dender- opnieuw naar de 2de natio- nl. Rubes uit Edegem. Het feit mondse team. De uitslag was er wie afdeling is gepromoveerd, dat de beide Dendermondse dan ook naar: 0-36. Ie zaken ernstig wou aanpak- teams (DRC1 en DRC II) dit Ron daarna werd panij gege- \irn Dat was trouwens duide- seizoen samen opereren (in 2de ven aan de thuisploeg, TO- 'jk te merken op de eerste trai- nationale is een wedstrijd met VAAL Goes. In het verleden tingen, die, in tegenstelling tot ten 2de team verplicht) zal bad de DRC reeds herhaalde- orige jaren, een massale op- daaraan zeker zijn steentje bij- lijk in het zand gebeten tegen sr kenden. dragen. deze jongens, en de uitslag was en ander is hel gevolg van Rugby is en blijft immers DE dus minder voorspelbaar. Niet- trn aantal struktuurswijzigin- teamsport bij uitstek, en de on- temin domineerde de DRC de- T ftn in de klub. Naast het aan- gelukkige situatie van vorig sei- ze gehele partij, en kon ze, na tellen van een nieuwe captain zoen, toen DRC 1 in derde, en ten 4-20 overwinning rustig uit- ipeler-trainer Vandeputte) DRC II in vierde nationale uit- kijken naar de laatste wedstrijd, xrd de jeugd aangezocht om kwamen, was zeker niet bevor- Die moest worden gespeeld te- "f in het bestuur van de klub derlijk voor de o zo noodzake- gtn een Dordrechtse selektie. zetelen Een verjongende lijke. ploeggeest. Voor de wedstrijd herinnerde r/ watregel die op korte termijn Itts meer over de prestatie van captain Vandeputte er nog eens teds resultaten lijkt op te afgelopen zondag nu. aan dat ditzelfde team, vorig veren. Het kan niet genoeg worden jaar, het tomooi had gewonnen Iovendien stelde ex-trainer onderstreept dat de geleverde en zich toen nogal smalend uit- 'anderveken zich kandidaat prestatie er één op niveau was. Het over de kwaliteiten van de m op de trainingen de indivi- Je gaat immers zó maar niet DRC. iuele aanpak op zich te nemen, naar Nederland (waar reeds Een goed verstaander heeft lén dergelijke aanpak biedt ong. 250 rugbyteams zijn) om maar een half woord nodig Het was niet zonder emoties dat de KAVD-tennissers tijdens het voorbije weekeinde het doen en laten volgden van hun beste vrouwelijke tennisspeelster, de 23-jarige Ilse De Ruysscher. Toen zij na een uiterst moeilijke wedstrijd tegen Dumont met 6-3 2-6 itf tie-break met 7-6 won, moest zij uitkomen tegen nationaal kampioene Schuermans. Maar vorige vrijdag overklaste het Dendermondse meisje als B-I5 geklasseerd, onze nationale Al met zoveel overtuiging en met duidelijke 6-2 6-1 cijfers, dat zij in de finale tegen Wasserman niet als kansloos werd aangezien. Wel integendeel. Tegen de vijftienjarige Wasserman stond zij aanvankelijk met 3-2 in het krijt na een zeer zenuwachtige start van de beide meisjes. Ilse pakte dan uit met bijzonder harde slagen zowel in backhand als in fore-hand. Haar jeugdige tegenstreefster begaf. Na de 3-2 stand won het Dendermondse meisje alle volgende spelen en werd een onverwachte, maar zeker niet onverdienstelijke kampioene. Een titel die een lid van KAVD voor het eerst in de geschiedenis van de klub behaalde. Onmiddellijk werd er door KAVD-tennis in het klubhuis een ontvangst georgani seerd. Voorzitter dr. Marcel De Gendt schetste de opgang van Ilse De Ruysscher, die in een spetterende finale zonder enige diskussie het laken-naar zich toe trok. Hij loofde de inzet en de inspanningen van Ilse die na het behalen van haar diploma nog de moed opbracht om zich in tennis te meten met professionele speelsters en die ook overwon. Dendermonde, dat in het verleden bijzonder schaars werd bedeeld met kampioensti tels, kon metéén aan een grandioze kermisweek beginnen. Volgende week een gesprek met de kampioene. (E.D.M.) Tennis. Ilse De Ruysscher uit Dendermonde werd eerder onverwacht Belgisch kampioene (c)

De Voorpost | 1985 | | pagina 25