r SPORTKRING GEEFT NOG NIET ONDERSTE UIT DE KAN (Ladislav Novak) THAIRET SLAAT ZEELSE ILLUSIES STUK VOETBALKALENDER "DEZE OVERWINNING BRENGT HOPELIJK RUSTEN ZELFVERTROUWEN" PHILIPPE GAROT (RWDM): "RODE KAART ONVERDIEND" TOON PFAFF: "RWDM ZO GOED MOGELIJK OPGEVANGEN" VROEG DOELPUNT VAN ALAIN GNEUDT 26 - 30.8.1985 - De Voorpost VOETBAL Voetbal. De Europavriendeneen supportersklub van SK Sint-Niklaas, vierde haar eerste verjaardag met een koud buffet en een dansfeest. Dat alles onder leiding van Marcel Smet (dw) SK SINT-NIKLAAS - LA LOUVIERE 3-1 En dat ze dan op de grens van Belsele en Sint-Niklaas niet beweren dat we negatieve zaken schrijven over geel-blauw (althans in de titel). Wat we zondag overigens in de bekennatch tegen La Louvière - bij de gratie Gods derde klasser gebleven - kregen voorgeschoteld was werkelijk van bedenkelijke kwaliteit. De 3-1 eindscore was dan wel een jBiste weergave maar dat neemt niet weg dat de Novak-fonnatie een weinig inspiraderijke indruk gaf en bon supporters in het vooruitzicht van de aanstaande kompetitiestart een vracht aan kopbrekens bezorgde. Deze keer moest er niet uit gehaald worden naar enkele spelers in het bijzonder maar gaf de gehele ploeg een lijdza me aanblik. Het liep nu eens niet fout in de verdediging waar met de inbreng van Ste- faan De Maere voor de in Marokko spelende Nkongolo, een nieuwe laatste man-in- woreling werd ontdekt. Stefaan leidde met zo een lef en kun digheid zijn achterlijn dat we meermaals dachten dat hij al jarenlang die funktie in de eer ste ploeg waarnam. De idee van technisch raadgever Willy Meersman werd aldus in dui delijke praktijk bevestigd. In het doel stond Rudy Demeye- re opnieuw die ook volgens zijn trainers overgekoncen- treerd was en zich al te gauw als de werkelijke doelman nummer één wou doorzetten. Zondag konden we Rudy niet beoordelen omdat de Hene gouwers er aanvallend weinig van bakten en bij die ene goal pas na een onoverzichtelijk ge harrewar tot sukses kwamen. In het middenveld was het daarenboven vooral in de eer ste helft huilen met de pet op. Claude Deproot liet zich aan vankelijk al te nadrukkelijk imponeren door het harde spel van zijn gouwgenoten. Peter Van Wambeke was volgens zijn normale doen te weinig in balbezit en kwam zodoende enkel bij twee kansen zwak in de kijker. Patrick Verbruggen had ogenschijnlijk nu last van de zogenaamde beginners koorts die hij in de overige aanloopmatchen zo goed had onderdrukt. Zelfs Fred Truyens kwam niet in zijn ge wone spel en liet zich al te snel inpakken door de zware over tredingen van de bezoekers. Resteert dan nog Mark Noë die eindelijk terug de forma van voor twee jaar binnen be reik heeft. Mark zorgde ook niet toevallig voor de ope ningstreffer op een moment dat Sportkring het werkelijk nodig had. Hij deed dat met een schicht op pas van de klaarziende Deproot. Vooraan predikte Danny Vandenhende door te schaarse steun in de rug voor de zoveel ste keer in de woestijn en dan is het voor hem des te moeilij ker spelen als hij nog heeft af te rekenen met een ware bil- lenbijter als Cloquet. Wat er ook van zij, de zoge naamde Wolven gaven enkel in de prille beginminuten acte- de-présence maar konden die goeie indruk verder in de eer ste helft niet aanhouden. Sportkring zelf probeerde het tweede en derde kwartier de bezoekende verdedigingsgor del in te palmen maar deed dit door de voorgaande manke menten op een klungelige wei nig doeltreffende manier. Echt besluiten was er niet bij en enkel Truyens haalde nog de notaboekjes door een gele kaart voor vuile fout op kleur ling Vavadio. Met de pauze hoopte ieder een op een kentering maar in het vierde kwartier liet Sportkring zich werkelijk het trage spel van de Walen op dringen. Tot overmaat van ramp, of juist niet, wie zal het zeggen klommen de groen- witten dan nog op gelijke hoogte na een lange solotocht van Eddy De Bolle en een onoverzichtelijke scrimage voor de Wase kooi. Ronny Van Poucke was wel op het juiste moment ter plekke om in te schieten. Deze gelijkma ker kon de nauwelijks 1800 kijkers natuurlijk alleen maar grovelijk ergeren en de lokalen wisten meteen vanwaar de wind kwam. In de daaropvol gende tegenaanval regisseerde Deproot iedereen mee naar voren en bereikte dan middels een prima center op maat het hoofd van de hoog opverende Vandenhende Vooraleer keeper Michel kon reageren lag het leder reeds tegen de netten. Vijf minuten later liet Patrick Verbruggen dan toch zien dat hij een onbetwistbare aanvaller is voor zijn nieuwe ploeg: hij was eindelijk zich zelf in samenspel met Truyens t:n schoot vanuit een scherpe hoek met een prachtig schot binnen (3-1 na 78ste minuut). Met deze 3-1 stand voelden de Klaaskens zich natuurlijk in veilige haven zodanig zelfs dat ze eventjes later een drie tegen één situatie niet konden benut ten om nog verder afstand te nemen van een nog lomere gastploeg. (M.N.) Watcncfaei-Beveren (De Bleeckerc) I.okeren-Antwerp (Van Volcem) Sint-Niklaas - Patro Eisden (Soencns) Berchem-Ecndracht Aalst (Schelings) Jong Lcde-VK Ninove (Blareau) Dicgcm-E. Ze Ie (Van Elshocht) VW Hammc-Borgerhout (Bechtholt) SK Aabt-St. Wcttcren (Devisscher) Wmrak-KAVD (Van den Berghe) Oba-Mekele (De Wispelaere) Temse-Haaltert (Verniers) r ProviBdale Kruibeke-Geraardsbergen (Lievcns) Appeherre-Stekcne Sp. (Weytens) Sc belle belle-Robur (Mestdagh) Kemzeke-St. Denderleeuw (Burm) Heikant-Brakel (Wauters) FC Denderleeuw-Lokerse (Coppcns) H. Vrasene-E. Meldert (Okiadnicoff) SK Lebbeke-Kerksken (Vcrvaecke) y Provinciale D Nieuwcrkcrken-Gijzcgcm (Demesmaeker) Burst-E. Houtem (Heysc) Meerbeke-SK Overmerc (Redant) Erpe-Berlare (Fierens) Mofstade-Bambruggc (Van den Daele) Mere-Masscmcn (Callebaut) f Provinciale E Baasrode-Vrasene (Roelandt) Wieze-Grembergen (Arijs) OstaJ-Sint-Gillis-W. (Boeykcns) Sint-Gillis-D. - Oudcgem (Van Daele) Kallo-Klinge (Van Hoey) Waasmunster-St.-Pauwels (Teugels) Excelsior-Bazel (Bracke) 4' Provinciale B Val. Overmerc-Gcntbrugge (Byn) 4* Provinciale F Edixvelde-Woubrechtegem (De Schrijver) Wichelen-Hillegem (De Vlieger) Westrem-Oordegem (Baudewijn) Aaigem-Smetlede (Put) Serskamp-Erondegcm (De Buysschcr) 4' Provinciale G Erembodegcm-Terjoden (Moons) TK Meldert-Opdorp (Dicrickx) Schoonaarde-R. Lebbeke (Laureys) W. Moorsel-S. Moorscl (Van den Eede) Baardegem-Buggenhout (Van Der Jcught) Hcrdcrsem-lddergem (De Decker) Appels-Doggen (Spelecrs) 4' Provinciale H Mocrbeke-Rupclmondc (Van der Stylen) Vcrrebrock-Sinaai (Maes) Ticlrodc-Sombcke (Van Micghem) Wachtebckc-White Boys (Ameye) Meerdonk-Gerda (Reyniers) Hoogcinde-SK Lokeren (Vercauteren) Luttcrzclc-Eksaarde (Hcerwegh) Straatje Stckcnc-Boonwi)k (Santon) BEKERSPROKKELS Sint-Niklaas - La Louvière 3-1. Danny Vandenhende (op rechts) trapt de bal naar doel waar Noë klaar staal om te scoren (dw) Voor het eerst sedert hij bij de geelblauwe Sint- Niklazenaars in dienst kwam mochten we oefenmeester Novak op de traditionele persbabbel verwelkomen. Op zijn heel rustige manier gaf de Tsjech in verstaanbaar Nederlands zijn impressies weer en beantwoordde hij nadien de gestelde vragen. "Deze overwinning hadden we zeker broodnodig, ik zal niet direkt beweren dat we formidabel sterk hebben gespeeld maar heb toch ook enkele lichtpunten gezien. Zo speelden Claude Deproot en vooral Mark Noë een bijna onberispelijke wedstrijd, al ontbeerden ze verschillende keren de nodige respons van hun kollega-middenvelders. Verder bleef Danny Vanden hende eens te meer de té eenzame zwervende spits en kunnen we tot nu toe over geen enkele valabele evenknie beschikken. Hopelijk valt er met de beloofde negers nog een degelijke aanvaller uit de lucht maar over het kunnen van zowel Kadibango als Nkimone hebben we tot op heden het raden net als hun definitieve datum van aankomst!" Toch heeft de nieuwe sterke man van de Watermolen- dreef goeie hoop op een keurig verloop van de aanstaande kompetitie. Hij laat er geen twijfel over bestaan dat hij zondag over zijn basiselftal beschikte met die restriktie dat Stefaan De Maere zijn plaats zal moeten overlaten aan Aimé Kongolo. Novak denkt zelfs dat zijn mannen met de aanwezige klasse en het ritme van eerste klasse in de benen de strijd voor de eerste plaatsen in tweede aan kunnen. rtini Wawa onderscheppennene Zele - RWDM 0-1. Kapitein Cooreman kan hier zijn ploeg lanceren (bvw) ipoll ;ccn >P h' M1U-I Sint-Niklaas - La Louvière 3-1. Noë heeft zojuist gescoord en rent triomfantelijk naar de eigen speelhelft (dw) Ook hadden we nog eventjes een gesprekje met Lon- derzelenaar Patrick Verbruggen die tot mei nog in bevordering aktief was bij Delta Londerzeel en nu dc stap naar het liga-voetbal heeft gezet. Patrick beseft maar al te goed dat de weg nog lang zal zijn, was niet erg tevreden met zijn inderdaad zwakke prestatie tegen La Louvière maar denkt wel dat hij dit jaar zijn nieuwe werkgever goeie diensten kan bewijzen. Of hij niet met heimwee terugdenkt aan zijn verleden als spits was de volgende vraag, maar hierop wou Patrick het achterste van zijn tong niet laten zien. "Ik mag wel zeggen dat de trainer de voor mij sterkst denkbare positie in het elftal heeft uitgedacht, want spits zijn in een tweedeklasse-elftal is zeer zeker helemaal iets anders dan in een bevorderingsplocg!" Ons inziens draaide Patrick Verbruggen zondag niet te na gesproken, in de afgelopen matchen aan een degelijk konstant niveau en mag zijn aantrekken zonder meer als positief worden bestempeld. Voor zijn persoontje is weliswaar door de gekende tributaries niet zoveel interesse geweest maar Verbruggen is nu eenmaal een jongeman die het tussen de krijtlijnen wil waar maken en dan pas pers en andere mediabelangstelling zal laten welgevallen. Inmiddels is het ons werkelijk een beetje te gortig en worden we elke weck weer met regelrechte onwaarheden van Sportkringzijde gekonfronteerd. Eerst was er de verklaring van Romain Van Schoor dat hijzelf Nkongolo zou vergezellen naar Marokko, dat bleek helemaal niet waar want Romain zat in dc Wase eretribune zondagmid dag wanneer de match in Marokko overigens werd ge speeld. Dan is er het voortbestaan (al dan niet) van Sportkringmagazinc, zoals U weet een deur-aan-dcur-blad over heel groot-Sint-Niklaas dat altijd verschijnt voor elke thuismatch. Wc gunnen het natuurlijk de heren-kollega's dat ze weer wat energie en schrijfkwaliteiten aan het papier kunnen toevertrouwen maar menen toch te weten dat in bestuurskringen van SK lange tijd de overtuiging heerste dat deze investering niet langer loonde en men aldus met dit initiatief wou kappen. Verder blijven de Zaïrese proefspelers weer in de wolken hangen door een of ander visum dat niet door de juiste bureau's gestempeld is of niet gelegaliseerd lijkt om in Brussel af te stappen!!! Op den duur lijkt het wel alsof alles uitloopt op een grote poppenkast waarin wij (als persmedewerkers) niet anders zijn dan gewillige marionetten die alles gewillig slikken van de heren beheerraadsleden en/of ereleden van de Sint-Niklase Sportkring. Zeg nu zelf, heren, moeten we al hetgeen de jongste weken gebeurd is werkelijk au sérieux blijven nemen of mogen we zoals in onze laatste sprokkel niet eventjes de hekeltoer op!? Woensdag zijn er een hele zwerm Zaïrezen in Sint- Niklaas gesignaleerd die in de Wase hoofdstad zowaar een trainingskamp komen bijwonen en ter bekroning daarvan op dinsdag een oefenparrij spelen op het Puyenbekesta- dion tegen de rechtmatige bewoners Vraag is nu of Brokken, De Bauw, Roosen of andere niet-geïnteresseerd zijn, één of andere Léopard (want zo heet een speler van de nationale ploeg uit het land van Seseko) hier te houden teneinde er een gekultiveerd Sportkringer van te maken. Hem gedurende een jaartje (zeker niet langer) binnen de heilzame werking van de geel-blauwe kleuren te laten uitgroeien tot een bekend doelschutter en hem dan als de tijd rijp is door te verkopen tegen een echte Scraing- woekcrwinst!? Wie het antwoord weet belle onverdroten naar het redaktieadres van dit weekblad en vraagt daar naar ene... Mano. Speler-trainer Philippe Garot keek na het bekerduel onbegrijpend tegen dc beslissing van ref Jeurissen aan. De scheidsrechter trok uiteindelijk toch dc rode kaart nadat hij Jan Pieters voor de tweede maal viseerde. Die rode kaart had reeds in de eerste helft moeten vallen nadat zijn brutale ingreep spelers en supporters buiten zichzelf had gebracht. "Geen woord over de bestraffing bij mijn eerste overtre ding", verantwoordde Garot zich blijkbaar van geen kwaad bewust. "Bij de fase waarop ik werd uitgesloten heb ik Pieters niet aangeraakt. Het blijft mij een vraagte ken waarom ik werd uitgesloten. De reden kan je best aan de scheidsrechter vragen." Sprak de RWDM-trainer enkel een goed woord over de fysieke inzet van zijn tegenstan der gaf hij ridderlijk toe dat zijn ploeg gefaald had in de afwerking. "Aan kansen heeft het ons niet ontbroken, maar telkens werden zij niet benut. Toen het verlossende doelpunt uitbleef heb ik even gevreesd. Toch ben ik van oordeel een behoorlijke wedstrijd te hebben gespeeld" In het Zcclsc kamp leek niemand opgetogen met de leiding van ref Jeurissen. Met zes gele kaarten waarvan vier voor dc thuisploeg en een rode kaart hield de scheidsrechter het notitieboekje dicht bij de hand. Waar om Garot op het veld mocht blijven na zijn aanslag op de doorgespurtc Pieters was voor velen de meest uitdagende beslissing met heel wat rumoer als gevolg. "Het heeft de wedstrijd verpest", aldus Toon Pfaff. "In eerste instantie was er toch het klasseverschil en wanneer de ref daarbij partij kiest voor de sterkere is het geen verrassing dat de zenuwen het begeven." De Zeelse trainer kon net als zijn kollega voortijdig de kleedkamers gaan opzoeken. Bij een onschuldige tussen komst kwetste Pfaff zich zwaar aan de knie zodat hij zijn bevelen diende toe te roepen vanuit de dug-out. "Op basis van onze prestaties mag ik geenszins ontgoocheld zijn. Wij hebben gespeculeerd op de tegenaanval. Deze aanpak is slechts na de rust tot zijn recht gekomen. Het heeft echter niet volstaan om RWDM van de overwinning te houden. Toch laten de gebeurtenissen een aantal twijfels achter...". (a.j.z.) Zele - RWDM 0-1. De Zeelse trainer-speler Toon Pfaff toonde zich een rots in i !°rt verdediging en onderschept hier een aanval van de Brusselaars (bvw) BEKER VAN BELGIE EENDRACHT ZELE - RWD MOLENBEEK 0-1 De Zeelse derdeklasser heeft RWDM een behoorlijke Broeck met het lichaam repliek bezorgd. Hoewei de Brusselaars een aantal uitste- neutral|sen:n. Een min kende doelkansen kreëerden hielden de lokalen stand tot ^L,"Jf nam Bor^ul 1 d«p In d. tweede hein. Toen reageerde Thaire, vlugger op i?de* 3ÊS £dj| een vrijschop van De Mesmaecker dan de Zeelse defensie mjste sukses tot opluchting en werd een verdienstelijke doelman Van Puyvelde toch de bezoekers De Zelenai geklopt. De thuisploeg kon in deze periode nochtans mochten ondanks de uitsch wedijveren met de eersteklasser maar tot het doelpunt van keling met geheven hoofd de hoop kwam het nooit. kleedkamers opzocke RWDM had het bepaald ni Voor 1800 toeschouwers met man en macht in het offen- zo breed gehad en kon nü school RWDM met enige allu- sief en RWDM kreeg enkele verhelen dat het vooraan ee re uit dc startblokken. Op de moeilijke momenten te slik- afwerker had gemist, derde minuut leek Van Puyvel- ken. Vooral Theo Bordui Joost Arh de verslagen maar het schot zocht naar sukses en De Greef van Dc Mesmaeker sloeg tot kon zich gelukkig achten een opluchting van de lokale aan- knal van Frank Van den hang tegen de staander. Een dracht had heel wat moeilijk heden om zich aan het ritme aan te passen maar kreeg een unieke doelkans langs Van den Broeck die in het straatje ge- 1 stuurd door Pieters alleen voor Dcleu opdook. De RWDM- doelman voorkwam erger. Vijf minuten later ontsnapte Garot aan een terechte uitsluiting na dat hij Pieters brutaal neer haalde. Tussen drie gele kaar ten in voor Blomme, Pfaff en Peersman knalde Thairet van dichtbij op Van Puyvelde. Ref Jcirissen haalde zich dc ban bliksems naar het hoofd door een aantal uitdagende beslis singen te nemen in het nadeel van de gastheren. Rond het halfuur kwam Vanden Broeck een zucht tekort om een voor zet van Pieters te verlengen. Op slag van rust kwam RWDM bijna op voorsprong nadat Mergan de hele Zeelse defensie voor schut nam maar nipt naast de door Van Puyvel de verlaten kooi knalde. Ook na de pauze lieten dc bezoe kers niets aan het toeval over. Wawa en Billen gingen hun kans en Gollière schrikte het stadion op met een knaller te gen de dwarsligger. Net voor dien verloor Eendracht zijn trainer nadat hij met een zware kniekwetsuur naar de invallersbank werd afgevoerd. Dc thuisploeg kreeg het even moeilijk zich te reorganiseren wat voor enkele hachelijke momenten zorgde, maar tel kens voorkwam Van Puyvelde de openingstreffer, zij het met enig geluk. Nadat ref Jeurissen een vermeende fout van Chris- tiaens bestrafte viel het beslis sende doelpunt met Thairet als afwerker. Speler-trainer Garot kreeg een minuut later dc rode kaart toen hij Pieters ditmaal op een beleefder manier de weg naar het doel versperde. Eendracht gooide zich hierop FINALE BEKER VAN OOST eendracht zele - jon lede m Een wilskrachtig Lede heeft maar doelman Van Puyvelde wedstrijd op een lager pitje zich niet meer kunnen herstel- was bij de pinken. Carlier en Geeraerts en Carlier zocht» len van een treffer waarbij de opnieuw Van der Schueren vergeefs de gelijkmaker ct Zeelse aanwinst Alain Cneudt ontbeerden telkens de nodige Van den Broeck kopte ecu doelman Vyt kansloos liet. Dc beheersing voor de Zeelse voorzet van Pieters naast dt bezoekers, ongeslagen in deze muit. Rond het halfuur ging rechterstaander. Een afge- bekerkompetitie, leken ge- Bettens zijn kans maar het keurd doelpunt van Lede zorg- brand om ook in de finale aan schot vloog naast de staander, dc voor enig protest maar ceo het langste eind te kunnen De thuisploeg kon slechts kort voorzichtig aktcrend Een- trekken. Toen kapitein Jacobs voor rust reageren langs Van dracht haalde uiteindelijk dt reeds in de derde minuut Alain den Broeck terwijl Carlier aan overwinning binnen in deze Cneudt opzocht haakte deze de overzijde rakelings naast eerste uitgave van de Bekei laatste zich gevat vrij en drukte besloot. Het werd bijna 2-0 van Oost. Een initiatief dat bij suksesvol af. Meteen was Lede nadat Cooreman op links de betrokken klubs in goedt verplicht alle aanvallende vrijkwam. De Leedse doelman aarde viel en beslist voor her- registers open te trekken. Aan had een schitterende reflex no- haling vatbaar is. kansen ontbrak het de bezoe- dig om de poging van dc Zele- (a.j.z.) kers niet. Frank Van der naar te neutraliseren. Tijdens

De Voorpost | 1985 | | pagina 26