I •c I BG ZELE: EEN PROFESSIONELE VOORBEREIDING OM AMBITIES TE REALISEREN VIJFENDERTIG JAAR BASKETBALKLUB SCHELDEJEUGD TEMSE PERMENTIER: REVELATIE KNAP VERDEDIGEND WERK WEINIG MOEITE EI BI STERKE VERDEDIGING DERDE D0RPST0RN00I KRACHTBAL IN BUGGENHOUT HERMES WORDT KLAARGESTOOMD IN TORNOOI VAN SPARTA SCHAARBEEK dc Pu'M 32 - 30.8.1985 - De Voorpost BC Zele is de voorbyejaren onder managership van Roger Van Hecke, zowel sportief als organisatorisch, uitgegroeid tot één der voornaamste klubs in Oost-Vlaanderen. De enige schaduwzijde, al is dit misschien te zwaar uitgedrukt, is dat de ploeg nog altijd in derde afdeling speelt. Een titel kan niet besteld worden. Er zyn diverse faktoren die een rol spelen. Vorig jaar kwam de ploeg gehandicapt aan de start. Herman Van den Broeck liep by de voorbereiding een kwetsuur op aan het been en miste de start. De spelerskern vond nooit meer het nodige evenwicht en binnenskamers was men daar niet gelukkig om. Een vijfde plaats was een magere beloning. Het behalen van de Oostvlaamse beker was de balsem op de sportieve wonde. Een ambitieus bestuur trok een streep over een gedeeltelyk mislukt seizoen. In de tussenperiode werd er orde op zaken gesteld. BASKETBAL Er kwam een totale wijzi ging in de sportieve aanpak, zowel bij de mannen als bij de vrouwen, waar een schijnbaar voorbehouden titel aan hun neus voorbijging. Jozef Piron kreeg de zware opdracht om als algemeen koordinator op te treden, met daarnaast ook nog de coaching van zowel de mannen- als vrouwensenioresploeg. De trainingen van alle jongen- sploegen is de verantwoorde lijkheid van Jan Van Hoey- weghen. die geassisteerd wordt door Hugo Coene. De meisje- sploegen worden getraind door Mare De Vriese en Etienne Van Cauwenbergh. BC Zele wil ook de jeugdbegeleiding blijven stimuleren. Basketbal spelen en laten spelen blijft belangrijk voor BC Zele. Het heeft twaalf ploegen in kompetitie, netjes verdeeld in zes meisjes- en zes jongensploegen. De klub heeft 150 aangesloten spelende le den en dat heeft toch een sportieve betekenis. Dit neemt niet weg dat men toch sportief ambitieus blijft en wil trachten om het boeg beeld, de eerste ploeg man nen, naar een hogere afdeling te loodsen. Aan de spelerskem kwam er een serieuze wijziging. De tij delijke tewerkgestelde spelers gingen eruit. De verantwoor delijken opteerden voor defi nitieve transfers. De spelers behoren dan tot de klub en ze kunnen er beter in de hand gehouden worden. De druk is groter. Dit betekende dat Ronny Heyndrickx en Michel Stevens niet meer op de lijst voorko men. Ook Johnny De Locht gaf er vorig seizoen de brui aan. De nieuwkomers zijn Mare Vemimmen van Bavi Gent, die reeds een sterke in druk naliet en Carlo Van Hul- le, die de niet gemakkelijke taak meekrijgt om als spelma ker de ploeg in goede banen te leiden. Hij is een jonge kracht waarop Zele de toekomst wil bouwen. In extremis liet Zele zich toch overreden om Benny Mertens van kampioen Oos tende aan te werven. Dat is uiteraard dé transfer van de laatste jaren. Mertens beschikt over enorme kwaliteiten en moet de ploeg naar een hoger niveau kunnen brengen. Het enige probleem is dat Benny, wegens deelname aan de Uni- versiade, de Zeelse voorberei ding miste. Die voorbereiding was bij zonder goed georganiseerd. Ie mand die Jan Van Hoeywe- ghen als basketbalfanaat kent, is daarover niet verwonderd. De aanpak was haast profes sioneel, met twee basketbal weekends en veel oefenwed strijden. Misschien laten we ons wat leiden door de liefde voor het soort basketbal dat Van Hoeyweghen predikt, maar we menen dat het de enige goede manier is om tot resultaat te komen. De spelers staan fysiek op punt, daar heeft kinesist Marc Van Hecke een serieuze hand in. Hij is steeds ter plekke om ze met de beste zorgen te omringen. An derzijds was het trainingssche ma veelzijdig. Een bijzonder goede verdediging, hebben we tot hiertoe gezien. Wat daar naast opviel, was de wil om aanvallend een basketbal te produceren dat gebaseerd is op overleg, teamspirit in een set- play met veel mogelijkheden. Het is werk op langere ter mijn, maar we hebben er toch een goed oog in Dat betekent niet dat we meteen met het hoofd in de wind lopen en met Zele meedenken dat de titel binnen schot is. De ploeg bezit de inhoud om in een steeds moeilijke derde afdeling A, met veel goede ploegen, haar woordje mee te praten. De meisjesploeg start op nieuw in eerste provinciale. Ze miste vorig jaar de promotie. Dit jaar heeft men voor een betere begeleiding gezorgd met Jozef Piron als coach. Het wordt evenwel een probleem voor de coach om uit een uit gebreide speelsterskern de goede ploeg te distilleren. De nieuwkomers in het gezelschap zijn Bea Paelinck en Caroline Raman, die van het inaktieve Laarne werden overgenomen. Spijtig is misschien wel dat men de jonge veelbelovende, maar nog veel te lerende Ilse Kochuyt liet vertrekken naar DBC Aalst. Hier werd een troef voor de toekomst uit de handen gegeven. Naast de jeugdploegen en zeer ambi tieuze fanionteams heeft Zele ook nog zijn rolstoelbasketaf- deling, die vorig jaar met suk- ses in de kompetitie debuteer de. Het komende seizoen wil ze onder de stuwende leiding van Ludo Bauwens, al het goeds bevestigen. Ze hopen dat andersvaliden basketbal in Zele definitief wordt aangeno men. De voorzitter deed een oproep tot diegenen die inte resse hebben om te komen kijken naar de trainingen die iedere donderdag van 20 tot 23 uur worden gehouden in het sportcentrum VHVD. Drem pelvrees moet men niet hebben. (be.no) dens «V» twee ie derd e mine an Bra restati leler o ern in nde Basketbal. De spelerskern van B.B.C. Zele B.C. ZELE CASTORS BRAINE Rolstoelbasketbal. De ploeg van Zele start met ambities na een seizoen van eerste kennismaking bvw B.C. Zele - Haantjes Leupe- gem: 72 - 54 Tegen de ploeg die vorig sei zoen de titel behaalde heeft B.C. Zele een knappe presta tie weggegeven. De bezoekers misten wel de geschorsten Van der Meiren - Boone, maar Ze le diende het zonder Ongcnaet (gekwetst) en Mertens (univer siade) te stellen. Een algemene indruk is dat de thuisploeg steeds vooruitgang maakt en het spelpeil van een beter niVeau wordt. In de wed strijd zijn er, dan als negatieve beoordeling, nog dode tijden, waar te nemen. In de eerste helft was dit tussen de 10* en 15* minuut, toen er maar 1 op 7 werd geshot. Betekenisvol voor de inzet waarmee wordt gespeeld, was dat de bezoekers de eerste tien minuten van de tweede helft maar één veldkorf konden scoren (1 op 13). Ver dedigend heeft de ploeg enor me vooruitgang geboekt. Het begon goed met een drie punter van Carlo Van Hulle en een 5-0 start. Haantjes klamp te goed aan en de thuisploeg had last van een precies wer pende Margodt. De Haantjes 1-3-1 zonepress stelde op een bepaald moment de Zeelse op bouw voor problemen en ze kwamen na 16-11 aan de 10* minuut zelfs op voorsprong na 15 minuten met 22-23. Een sterk einde van Vemimmen - Putteman en bij de rust 36-27. In de tweede helft domineerde Zele in alle onderdelen. De bezoekers werden in een figu rantenrol geduwd. Van 50-37 aan de 10* minuut ging het naar 64-43 aan het kwartier Van den Broeck verleende nu steun aan Putteman - Vemim men en de overwinning was binnen. Punten: Zele: Van Hulle 8-4, Vemimmen 13-10, Dc Brau- wer 3-4, Blancquaert 2-2, Van den Broeck 2-8, Putteman 8-8, Van Hoeyweghen 0-0. BENO 57 moeilijk onder de korf, 55 de dubbele meters, speelde goed. Van Tegen tweedeklasser en kandi- Broeck - Putteman waren daat kampioen Castors Braine resterk in de rebound en heeft Zele de lijn doorgetrok- kwam terug tot 22-27 Rust ken. Ondanks de afwezigheid 35. De eerste 5 minuten si van Vemimmen (ziek), Mer- de Zele een 4 en 2 op 2 tens (universiade) en Onge- worpen en aan de 6e mil naet (gekwetst) heeft de thuis- stonden ze op gelijke hr - ploeg in verdediging bijzonder Braine plaatste een 0-12, sterk gespeeld. Na een 2-7 ach- Zele dat nu in zone verdei terstand kwam Zele terug tot b'ecf 'n de match 8-9 langs Herman Van Den Hulle - De Brauwer - Van Broeck, Met het snelle Braine Broeck Na 49-54 liep Casti ]andb langs Moro en gebruik makend uit tot 51-58 en dat verse van gestalte en gewicht (Ca- behielden ze tot het ~:~J riat) noteerden we aan de 13e naa'- minuut een 12-25. De thuisspe- Punten: Iers lieten het hoofd niet han- Zele: Van Hulle 2-6, Gi gen en kampten moedig terug, maeckers 0-4, Permentier 5 Permentier, die de met fouten De Brauwer 4-6, Blancquat belaste Van Hulle verving, 2-2, Van Den Broeck 6-9, Pi Wterd speelde zijn beste wedstrijd uit teman 9-2. eert zijn loopbaan. Hij scoorde op- Braine: Dupont 3-4, Moro 1 tendb. nieuw een driepunter, maar 0. Cariat 6-6, Marion 4- ["ï6"1 bracht ook vaart in de ploeg. Leemans 2-0, De Tiege 4-13. Luc Blancquaert kweet zich knap van zijn verdedigende opdracht. De Brauwer had het hof., beeft ploege BEN rceksc Lebbe fin: ASSENEDE - MELSELE 48-71 Melsele ging voor de Beker van Oost-Vlaanderen naar Assenede maar moest het zonder scheidsrechters doen. Voorzitter Martens spande zich dan maar voor de wagen, maar Melsele zocht het gewenst ritme. Een 10-2 stand langs ancien Celie zorgde voor kortsluiting, maar dan kwam Melsele toch in de match. Na 13 minuten noteerden wij 17-17 en bij de rust stond dc thuisploeg al op achterstand 27-37. De eerste driepunter van Melsele was ondertussen geboren en via 40-57 ging de ploeg van coach Stoop naar ccn gemakkelijke zege. Punten: Melsele: De Brandt 12 p., Stout 2 p.. Van de Vijver 17 p., Dc Schepper 7 p.. De Cauwer 14 p.Van den Brande 2 p., Meire 17 p. Tornooi Melsele op 31.8.1985 en 1.9.1985 Programma 31.8.1985: 13.00 Melsele - DW Burcht (reserven) 15.30 Melsele - Beveren (veteranen) 16.00 Melsele - Beveren (miniemen) 17.30 Melsele - juniorsploeg Hermes Programma 1.9.1985: 12.30 Melsele Eksaarde 14.00 Bazel 5) - Beveren 15.30 Demonstratie rolstoelbasket 16.30 Troosting 18.00 Finale. De toegangsprijs is gratis, en de wedstrijden worden gespeeld in de jongensschool, Haesaertdam te Melsele. WEGA n 4' i der in Eend noux Beke wissi wat doel| Wim van bal u gat-C dedig was Aalst jeen schoi tratic te inj figur. «rijd ruic Basketbal. De dames van Zele die het dit seizoen moeten waarmaken in eerste provinciale (bvw) Op zaterdag 24 augustus vierde basketbalklub Schelde- jeugd haar 35-jarig bestaan. De viering omvatte een ontvangst op het gemeentehuis, een aantal wedstrijden voor de jeugdploegen, een barbecue, een rommelmarkt en wedstrijden tussen de eerste ploeg en Geranimo Bornem en de reserven tegen een selektie van oud-Scheldejeugd- spelers. Op het gemeentehuis werden het bestuur, de spelers en stichter Victor Noël ontvangen door Burgemeester Désiré Van Riet en Schepen Luk De Ryck. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door de Burgemeester namens het gemeentebstuur en door Egon en Guy De Pauw namens Scheldejeugd. In het bijzonder bracht Burge meester Van Riet hulde aan stichter Victor Noël en aan het echtpaar Egon De Pauw-Eliza De Cauwer, vrijwel vanaf de stichting onafgebroken de grote figuren van de klub. STICHTING Victor Noel uit- Esneux (nabij Luik) huwde in 1946 met Ma ria Rombaut uit Temse. Nadat zij drie jaar in Esneux hadden gewoond, vestigde zij zich in 1949 in TemseAl van in 1935 speelde Victor Noël basketbal in zijn geboortedorp, waar één der eerste basketbalklubs van ons land gevestigd was. Toen hij in 1949 naar Temse kwam, betreurde hij dat deze sport hier niet beoefend werd. Werkzaam op de Boelwerf kwam hij in kontakt met Al- bert De Ryck, Schepen van Onderwijs, aan wie hij zijn en de oprichting van een klub kenbaar maakte. De Schepen bracht Victor Noel in kontakt met diverse belangstellenden. Op 22 juni 1950 vond onder voorzitterschap van Albert De Ryck de stichtingsvergadering van de klub plaats. Op voorstel van de Schepen werd de klub «Scheldejeugd2 gedoopt. Het stichtingsbestuur bestond uit erevoorzitter Albert De Ryck, voorzitter Florent Goossens, ondervoorzitter Eduard De Bruyn, secretaris Frangois De Bondt, penning meester Gabriel Servotte, hulppenningmeester Jan Lijs- Willy De Maere en Jozef Mijs. Victor Noël, die aan de basis lag van de stichting, werd de eerste trainer (hij was tevens speler). Hij bleef bij Schelde jeugd tot 1952. Na St.-Niklase en Hermes was Scheldejeugd Temse de derde basketbalklub in het Waas land. In 1951 ging Scheldejeugd ook van start met een damesteam dat weldra sukscs kende. Met als basisspeelsters Leona Weyn, de gezusters Liza, Ge- rardine en Madeleine Dc Cau wer, Maria Martens en Lisette Geerts verwierven zij in hun 8- jarig bestaan drie kampioensti tels. Dc heren bleven ondertussen vruchteloos zoeken naar pro motie. Daartoe diende ge wacht tot het seizoen 1972- 1973. Het seizoen 1982-1983 bracht een nieuw hoogtepunt: Schel dejeugd speelde kampioen in 1ste provinciale. Voor het eerst in het 33-jarig bestaan promoveerde Scheldejeugd naar de nationale afdelingen. Het seizoen 1983-1984 werd het eerste seizoen in de 4de nationale. Versterking en ver jonging was zonder meer een de allerjongsten: mikrobcn en benjamins. Het afgelopen sei zoen beëindigden zij reeds hun tweede kompetitiejaar. Mo menteel kent de klub een 30- tal jeugdspelers, verdeeld in: mikroben, benjamins en pupil len A B. Dc seniorenploeg eindigde vo rig jaar op een 9de plaats. Het komende seizoen 1985- 1986 wordt met optimisme te gemoet gezien. Temeer daar Kris De Pauw en Luc Gosselin terug kwamen naar hun oude stal en Theo Van Oeckelen en Frangois Mertens werden aan gekocht. Wie Scheldejeugd zegt, denkt onmiddellijk aan het echtpaar Egon en Eliza De Pauw - De Cauwer, zonder wier jarenlan ge inzet Scheldejeugd het nooit zover had kunnen bren gen. Met hart en ziel stonden en staan zij klaar om de klub financieel, materieel en moreel te helpen. LEEUWERIK LEDE 55 WAASLAND BBC 66 Een gehavend Waasland met marin en Luk Acrts om diverse redenen afwezig kwam bij de opworp onopgewarmd aan de start. Dit resulteerde in een vlugge 16-8 (11e min.) achter stand, temeer omdat Van Roosbroeck wegens werk zaamheden laattijdig op het terrein arriveerde. Lede kon en toonde vooral de tweede Locht 12-12, Vercauteren 6-6, langs de gebroeders Van helft dat er mogelijkheden Aerts W. 6-2, Van Roosbrocd Driessche verder uitlopen tot zijn. Vercauteren meester in 0-12, Verbraecken 0-4. 28-15 (15c min maar dan rebound zorgde nog voor de Dc bekerwedstrijd BBC Waas schakelde coach De Koster laatste punten en meteen moet land Sint-Niklaas 10) tegel J over naar manverdediging. De Waaslandtegen derde nationa- Osiris Denderleeuw, wordt ten thuisploeg bleef ter plaatse Ier Osiris in dc arena voor de uitzonderlijke titel gespeeld of trappelen en De Locht (6 op 7) volgende ronde in dc Beker zondag 1 september 1985 te 18 en Wilfried Aerts zorgden nog van België. u., in de sporthal De Witte voor de rust voor een terug- Punten: Lede: Hcllinckx 4-0, Molen, keer 30-28 Van Driessche H. 10-2, G. Het wordt met de nieuwe Dc tweede helft bleef Lede Van Driessche 8-9, Gijs 2-8, Waaslandploeg duimen voor zich moedig verdedigen maar Bcllon 4-4, Mertens 2-2. kollcktief kwam Waasland nu Waasland: De Pauw 4-2, De toch beter uit de verf. Met drie WEGA haakworpen van Van Roos- oX^cn^dra! OVERTUIGENDE TWEEDE HELFT bleven de bezoekers meester (JEYWA MOERZEKE plaatst voor de volgende rondt VVEZENVR. GERAARDS- dc Bete, van Belgii. N. naar dc bank kon toezien hoe een gclijkopgaande vijf minu- zijn ploeg naar 47-59 (17e »e.KGIiIN. 96 - M» ten had de thuisploeg een lich- min.) uitliep. Waasland won Dc thuisploeg heeft zich op tc voorsprong 23-19 aan de 1? dan ook verdiend deze match een vrij gemakkelijke wijze ge- minuut. Dc bezoekers konden KRACHTBAL Voor de derde maal organi seert krachtbalklub 't Klaver- ken uit Buggenhout haar dorpstornooi. Dit tornooi dat plaats heeft van vrijdag 30 au gustus tot zondag 1 september wordt beslecht tussen ploegen die speciaal voor deze gelegen heid worden samengesteld. Vorig jaar won Oud-KSA na een spannende finale tegen jcugdklub Bobo. Dc schiftin- KCi^ebtajyTlaatj^^^^mjai zaterdag van 10 tot 17 uur. Zondagnamiddag worden dc finales betwist zowel voor de heren als voor de dames. Voor het eerst werd ook een Beker van Buggenhout georganiseerd voor kompctiticplocgen. De wedstrijden tussen dc Buggen- houtse klubs worden betwist op zondagvoormiddag. Voor de hongerigen is er een barbecue voorzien en zijn er eveneens na„n,k„,A,n „t- In het tornooi om de wisselbeker «Roeckacrts» moest Hermes optornen tegen inrichter Sparta Schaarbeek. De schiftingen gingen naar dc inrichters met 64-60 terwijl Pitzemburg won van Vilvoorde met 61-57. De troosting tegen datzelfde Vilvoorde werd een nederlaag van het jonge Hermes met 91-83 maar de prestaties van de gebroeders Van Goethem. De Cleene en Maes waren toch hoopgevend. Het behoud in derde nationaal is meer dan reeël voor de ploeg van voorzitter Van Hecke. Jeugdtornooien van Hermes op 31.8 en 1.9.85 Programma 31.8.85: Tornooi voor benjamins, pupillen en pupillen (dames) 9.30 u. 11. u., 14 u., 16 u. Programma 1.9.85: Tornooi juniors, kadetten en miniemen 9.30 u., 11 u., 14 u., 16 u. Terrein: RITO Sint-Niklaas. Deelnemers: Macs Pils, Antwerpse, Baskas, Beveren, Sportief Temse, Mocrzckc, Renault Gent, Geranimo, St. Katelijnc Waver. Een unicum der laatste jaren is dat Hermes in Sint-Niklaas na jarenlange afwezigheid, weer uitpakt met een juffersaf- dcling! zeer goed aanklampen, thuisverdediging had dc han den vol met dc GeraardsbcrgM 'grote' jongens. Aan dc rust was het 40-38. Moerzeke werk te de eerste twintig minuten af tegen 35 ten honderd. Het liep stukken beter in dc tweede time. Gcywa bewees in die periode over een sterke spe lersgroep te beschikken. Het aanwerven van een pivot Hedwig Versta pen van He- maco en de terugkeer van Van Loey, na één jaar Baasrode( hebben van Moerzeke ccn goede ploeg gemaakt, die in tweede provinciale een te duchten kandidaat wordt. Zei spelers in de dubbele cijfer» laat het beste verhopen voor de toekomst. De wedstrijd was de tweede helft vlug beslecht. Na 6 minuten 57-44 en aan dc 16' minuut werd het zelfs 79- 56. Punten: Moerzeke: Van Loey 24, Ver stappen 7, Van Riet 12, Van Houttc 12, Persiau 14. Simard 2, Van Cleemput 10. Verbeke 14. Geraardsbcrgcn: Buyl 4. Van

De Voorpost | 1985 | | pagina 32