[AX LEBBEKE VOORTREFFELIJK IN 'ORNOOIENMARATHON EDDY DE VLIEGER WIL EEN RUSTIG SEIZOEN VOOR AJAX LEBBEKE «DBALTORNOOI S.K. GREMBERGSE BENDRACHT AALST BETERE TWEEDE HELFT FRANS DAELEMAN: "IK VOELDE ME DOORLOPEND BUITENSPEL GEPLAATST" EENDRACHT AALST: ZONDER JAN HOEBEECK De Voorpost - 30.8.1985 - 33 tijdens het voor bye weekeinde werden drie tornooien ii* «Voorpostgebied» gespeeld en het was Ajax Lebbeke it tweemaal won en éénmaal tweede eindigde en dan nog ie derde eerste plaats verspeelde omdat het één doelpun- je minder scoorde dan Groot-Bijgaarden op het tornooi in Brabo Denderbelle. Maar wat het meest opvalt is de restatie van Ajax op zaterdag. Trainer De Vlieger, ook teler op het tornooi in Dendermonde, had zyn spelers- ern in twee verdeeld en zowel in Lokeren als in Dender- tonde werd gewonnen! mooi H.C. Lokeren (zat. Marktplein uit te wijken naar de sporthal. Een goede beslis- |et rotweer deed de tomooi- sing zoals later op de dag bleek Iding besluiten, na de eerste want de regen bleef zaterdag Tiftingsmatch. van het maar neerstromen. Acht ploe gen werden in twee reeksen ingedeeld en na de schiftingen zagen de finalewedstrijden eruit als volgt: T en 8' plaats: Willebroek- Waasmunster: 6-9. 5' en 6' plaats: D.B. Zwijnaar- de-S.K. Grembergse: 12-12. (G.S.K. won met strafworpen 2-3). 3C en 4C plaats: Brabo Dender belle-Lokeren 2: 9-9. (Lokeren 2 won met strafwor pen 2-5). Finale: Ajax Lebbeke-H.C. Lokeren: 15-14. In een spannende finale (rust HANDBAL andbal. Ajax Lebbeke in de verdediging tijdens het tomooi van HBC Dendermonde (gb) 10-7) moest Lokeren op de valreep buigen voor Ajax Lebbeke. De organisatoren speelden de ze finale met volgende opstel ling: Van Vaerenbergh, Smet, A. D'Hanis, Lenaerts, Rombout, Van Hille, Verguit, Van Dries- sche. Van Cauwenberghe, De Brouwer. Tomooi H.B.C. Dendermonde (zat. 24.8) H.B.C. Dendermonde zag uit eindelijk slechts 5 ploegen deelnemen zodat H. Van Damme en zijn medewerkers noodgedwongen elke ploeg te gen elke andere deelnemer liet spelen om zo tot een eindrang schikking te komen. Het werd al vlug duidelijk dat het Neder landse Temeuzen en Ajax Lebbeke het tomooigebeuren zouden domineren. De wed strijd Temeuzen-Ajax Lebbe ke eindigde met een 9-11 zege van de Lebbekenaars die met een tomooiwinnaar werden. Uitslagen Buggcnh -Ajax Lebbeke 7-13 HBC D'monde-M. Gent 8- 9 Temeuzen-Buggenh. M. Gent-Terneuzen Buggenh.-Denderm. Ajax Lebbeke-Gent Terneuzen-Denderm. Buggenhout-M. Gent Temeuzen-Ajax Leb. Eindrangschikking 1. Ajax Lebbeke 2. Temeuzen 3. M. Gent 4. H.B.C. Dendermonde 5. Buggenhout Tornooi Brabo Denderbelle (zond. 25.8) Het tomooi van Brabo Den derbelle werd vrij onverwacht gewonnen door Groot-Bij gaarden dat in de eindrang schikking met gelijke punten eindigde als Ajax Lebbeke maar één doelpunt meer bleek gescoord te hebben. Het tor nooi verliep vlot dank zij de twee terreinen waarop simul taan kon gespeeld worden. Toch één negatief punt, in de namiddag maakten de regen buien de bal te glibberig om het spelniveau op peil te hou den. Sportschepen G. De Rid der, wegens familiale omstan digheden verontschuldigd voor Handbal. Ajax Lebbeke met speler-trainer De Vlieger tijdens het tomooi van HBC Dendermonde (gb) de prijsuitreiking, had eens te meer de Denderbellense klub geholpen om de prijzentafel te stofferen met een Beker ge schonken door het gemeente bestuur en een trofee geschon ken door Minister Grootjans. Uitslagen Terrein A Brabo-Grembergsc Ajax-Mechelse Breda-S-C.C. Gr. Bijgaarden-Ajax Brabo-S.C.C. 10- 0 6- 3 9- 8 5- 5 9-15 Mechelse-Breda Ajax-S.CC. Brabo-Lokeren S.C.C.-Mechelse Brabo-Ajax Grembergse-Ajax Grembergse-S.C.C. Brabo-Mechelse Gr-Bi jgaarden-SC.C. Terrein B Lokeren-Gr.-Bijg. Brabo-Gr.-Bijgaarden Lokeren-Grembergse Mcchelse-Grembergse Lokeren-Breda Gr-Bi jg. -Grembergse Lokeren-Mechelse 3- 6 12- 5 9- 8 7- 9 6-17 0-10 0-10 10- 0 10- 0 9- 9 10- 0 5-10 Grembergse-Breda Gr-Bijgaarden-Breda Lokeren-S.C.C. Gr.-Bijg.-Mcchelse Brabo-Breda Lokercn-Ajax Ajax-Breda Eindrangschikking 1. Groot-Bijgaarden 2. Ajax Lebbeke 3. Breda (Ned.) 4. Mechelsè 5. S.C.C. Aimeries (Fr.) 6. Lokeren 7. Brabo Denderbelle 8. S.K. Grembergse 0-10 13- 9 13-13 8- 3 2- 7 3- 9 5- 5 13 p. 13 p. 9p. 8p. Sp- 4p- 4p. Op. EVA Pi Zaterdag 31 augustus organi- zen klaar te zijn voor de kom- icert S.K. Grembergse een petitie in 3' afdeling. 1 landbaltornooi op het buiten- De reeksindelingen: 4. terrein van «het Oud Kerk- hof» Voorzitter A. Dauwe leeft de acht deelnemende ploegen ingedeeld in twee H B£. Dendermonde BEN teksen. In reeks 1 lijkt Ajax Menen Lebbeke, nog maar eens, naar finale te kunnen doorstoten en, beiden met titelambities Sasja 2 in 4* afdeling, lijkt ons bijzon- „ent der interessant. Buggenhout D.B. Zwijnaarde. In reeks 2 start Sasja 2 als De wedstrijden starten om 10 liand^al ivoriet en moet Gent bewij- uur. voorzitter bij SK Grember- EVA gen. (v) naar het duel Menen-Loke- Reeks B Ajax Lebbeke komt meer en meer in de belangstelling. De oorzaken hiervan zyn velerlei. De jeugdploegen haalden schitterende uitslagen, Ajax is nu de derde ploeg gewor den in de streek, na de verhuis van Avanti Lebbeke naar Buggenhout de hoogst gerangschikte herenploeg die zyn wedstrijden in de Lebbeekse sporthal speelt en nu werd Lebbekenaar Eddy De Vlieger aangetrokken als speler trainer. Eendracht Aalst, zonder Ennekens, Hoebeeck en Deboug- noux, heeft zich te Overpelt verder kunnen plaatsen in de Beker van België. Na een gelykopgaande eerste helft met wisselende kansen, ging Aalst na de kampwisseling heel wat vlotter spelen. Aalst kwam op winst via een "Leeds" doelpunt. Droessaert kon na een korte opbouw op links De Winne bereiken en die schoot in de kortste hoek raak. De Ajuinen konden nadien voorsprong verdubbelen met een raak geplaatste kopbal van Geert Van Roy nadat de •al uit een samenspel Moort- gat-De Winne knap in de ver dedigingszone van Overpelt was gebracht. Meteen kon Aalst op rozen slapen. Al bij al geen denderend Aalst te aan- ichouwen dat duidelijk pene tratiekracht miste en bijwijlen le ingewikkeld voetbalde. Drie figuren komen voor deze wed strijd in aanmerking voor een onderscheiding met name Moortgat. De Winne en Bas- sett. Zij toonden het karakter van de winnaar. De Tunesische "chou-chou" El Fahem werd als middenvel der uitgespeeld, maar viel wei nig op. Hiervoor was wel een bepaalde reden die te zoeken was in het feit dat de Tunesiër voordien in een klein avontuur betrokken was geraakt. In zijn ijver om tijdig te Aalst te arri veren, nam hij te Gent een verkeerde trein en belandde in Diksmuide. De Noord-Afri kaan, zeker niet bezield om op Ijzerbedevaart te gaan, besef te dat er iets misliep, spoorde terug naar Gent .van waaruit PR-man Van dc Waeter hem ijlings naar Aalst bracht. De rit naar Overpelt werd hierop ver lengd in de auto van de kine- sist. EI Fahem verscheen wel. tijdig bij zijn maats, maar was zo onder de indruk van het voorval dat hij uit pure zenuw achtigheid geen beet tussen dc lippen kreeg. Oefenmeester Canjels had wel begrip voor wat hem overkomen was, maar diende hem na een uur te ver vangen door Moerman, nadat hij had bemerkt dat EI Fahem op flanellen benen ronddwar- relde. Verder hebben we kun nen vaststellen dat bepaalde titularissen die verleden sei zoen via de zogenaamde "gro te poort" hun intrede hebben gedaan in het fanionteam hun tenen zullen moeten uitkuisen om hun plaats in de kern te behouden. Eens dat Ennekens, Hoe beeck en Debougnoux zullen beschikbaar zijn, heeft Canjels een ruimere armslag om zijn defensie op stevigere poten te zetten. (A. Block) Eddy De Vlieger voorstellen hoeft echt niet meer. Deze handbalfanaat maakte jaren lang het mooie weer bij Avan ti, werd dan ernstig gewond aan de knie, verdween een tijd als speler van de terreinen vooraleer hij verleden seizoen als trainer-speler bij Vital Gent opnieuw in de belangstel ling kwam. Met deze ploeg werd hij jcampioen in 4' afde ling maar wou dit seizoen op nieuw dichter bij huis aan het werk. Meteen werd De Vlieger zowat overstelpt met aanbie dingen van tal van klubs. Uit eindelijk werd het Ajax Leb beke. Wij laten De Vlieger zelf aan het woord: «Dat mijn voorkeur uiteindelijk naar Ajax ging, heeft verschillende redenen. In de eerste plaats is Ajax een goed gestruktureerde klub met een opvallend aktie- ve jeugdwerking. Ook het feit dat ik het toch nog wil probe ren als speler pleitte ook in het voordeel van Ajax. In 3e afde ling wordt handbal gespeeld op een goed niveau, anders was ik wellicht aan het werk gegaan bij Waasmunster waar ik bij zonder veel plezier beleef aan mijn opdracht als jeugdtrainer. Tussen het Ajaxbestuur en mijzelf klikte het onmiddellijk. Ajax wou ambitieuzer worden, de ploeg bleef ter plaatse trap pelen, dus dat betekent achter uitgaan en toch begreep men bij Ajax dat er tijd nodig is om de jonge spelers te integreren in 3' afdeling. Wij kwamen dus vrij vlot tot een akkoord maar aangezien Hendrickx bij Ajax wegging moest er naar verster king uitgekeken worden. F. Coppens kwam van Avanti en Christiaens en Vlassenroot kwamen samen met mij van Vital Gent. Nu beschik ik zo wat over twee volwaardige spelers voor elke plaats zodat het komende seizoen rustig kan voorbereid worden. Titel ambities zijn er beslist niet, Ajax zal trachten te winnen wat kan gewonnen worden en uit de degradatiezone moeten wij beslist kunnen blijven. De kompetitiestart is belangrijk, Handbal. Een deel van het bestuur van Ajax Lebbeke (gb) met twee thuiswedstrijdens Duffel en Gent en een ver plaatsing naar Alken moet het vertrouwen kunnen groeien. Heusden en Hechtel lijken mij ongenaakbaar zodat ik een rustig seizoen wil spelen waar in de Ajax jeugd zich volledig Frans Daelcman, die tien jaar lang het wel en wee meegemaakt heeft met Eendracht Aalst, heeft een punt gezet achter zijn aktiviteiten aan de top van de tweede nationalcr. De komst van Jules Matthijs naar het einde van de kompetitie '83-'84 en die direkt als klubvoorzitter werd ingehaald, omwille van de lieve centen zoals dat heet achter de schermen, had tot gevolg dat in de schoot van het bestuur lelijk aan de boom werd geschud. Frans Daelcman bleef wel voorzitter van de raad van bestuur (zoals dat thans in het modem vakjargon luidt) en later kreeg hij ook de opdracht toevertrouwd het jeugdkomitee te beheren. Vooral dat laatste lag de ex-voorzitter nauw aan het hart. Tussen het oude en nieuwe seizoen nam Frans Daelcman plots het besluit zijn ontslag in te dienen én als voorzitter van de raad van bestuur én tegelijk als voorzitter van het jeugdkomitee. Men heeft nog wel geprobeerd hem tot andere gevoelens te brengen, maar hij bleef onwrikbaar bij zijn beslissing. Frans Daeleman had nadien venvacht dat zijn "omschreven" beslissing zou medegedeeld worden aan de pers, zoals dat in een goed gestruktureerde klub past, maar vanwege de Eendrachttop kwam hierover geen enkel bericht. Men verschool zich achter het feit dat het ontslag nog "officieel" niet werd aanvaard en dat dc vergadering van de bestuurder hierover uitsluitsel diende te brengen. Frans Daeleman nam dan maar zelf het heft in handen om aan de persmensen zijn ontslag te motiveren. "Eigenlijk stond mijn besluit reeds vast op het einde van vorig seizoen. Ik was wel bereid tot verdere medewerking aan de top op voorwaarde dat een paar zaken door een andere bril zouden bekeken worden, 'n de eerste plaats stelde ik voor dat het jeugdkomitee een grotere zelfstandigheid zou bekomen op basis van het feit dat dit komitee zich voor 70% zelf kan bedruipen. Algemene problemen inzake het jeugdbeleid zouden volgens mij nog steeds door de raad van bestuur kunnen behandeld worden. Vervolgens was het volgens mij noodzakelijk dat er naar een betere samenwerking moest gestreefd worden. Ik opteerde voor een dagelijks bestuur met o.a. klubvoorzitter Jules Matthijs, waarvoor ik heel wat bewondering koester voor de grote persoonlijke inspanningen die hij aan de dag heeft gelegd om de klub een grotere financiële armslag te geven, met mezelf, de sckretaris Jean- Pierre Van Droogenbroeck en desnoods nog een paar direkte medewerkers. Met deze beperkte kern zou dc klub dagelijks kunnen gerund worden. Met de zogenaamde 'zware' problemen kon de raad van bestuur gekonfronteerd worden. Beide voorstellen waren voor mij een conditio sine qua non, omdat ik vastgesteld had dat ik bij de aktuele problemen eenvoudigweg buiten spel werd geplaatst. Tot daar in grote trekken de motivatie voor mijn ontslag, dat evenwel nog met werd aanvaard door de klubleiding. Gebeurt dit niet, dan zal ik eventueel dit ontslag bij de Bond te Brussel aanhangig maken." Ziedaar het standpunt van ex-voorzitter Frans Daeleman onder wiens leiding Eendracht Aalst tot een van de meest toonaangevende klubs in tweede nationale werd uitgebouwd. Verdwijnt hij uit de bestuurshiërarchie dan wenst hij te onderstrepen dat hij Eendrachtcr biijft in hart en nieren en zinnens is geregeld dc matchen van de "Ajuinen" te blijven VOl8en (asl) moet kunnen integreren in 3C afdeling». Sekretaris W. Bosteels: 2 3 jaar bouwen W. Bosteels, de Ajaxsekreta- ris, bevestigde wat De Vlieger ons vertelde. Ajax moest een nieuwe impuls krijgen want de resultaten gingen verleden sei zoen in dalende lijn. Het be stuur wil echter de zaken niet forceren en met trainer De Vlieger waarover men zich bij Ajax nu reeds bijzonder lovend uitlaat werd over eengekomen 2 3 jaar te bou wen aan een ploeg om dan trachten door te stoten. Ajax dat naast een herenploeg reserveteam ook nog in kom petitie komt met 2 kadetten- ploegen en een miniemen- ploeg, heeft ook de situatie in het bestuur bijgesleuteld. Em. Van Biesen werd voorzitter en de heren Van Bosbeke. De Batselier, Moens en Verhey- den kwamen de kern aanvul len. D. De Wit, F. Cooreman en M. De Decker zijn samen met sekretaris Bosteels en pen ningmeester De Vos de oudge dienden die het Ajaxbestuur vervolledigen. Handbal. De drie nieuwe aanwinsten van Ajax Lebbeke: Eddy De Vlieger (speler-trainer), Voorbereidin8 Freddy Coppens en Jo Christiaens (gb) Dc voorbereiding is vanaf be- gin augustus gestart. Naast de gewone trainingen door de week wordt zowat elk week end deelgenomen aan een tor nooi of wordt er een oefen wedstrijd gespeeld. Zeker in augustus zijn de resultaten van ondergeschikt belang, trainer De Vlieger selekteert naar ge lang de omstandigheden en ex perimenteert om zijn ploeg op timaal aan de kompetitiestart te brengen. Het programma van de oefen wedstrijden ziet er als volgt uit: Zat. 10.8 Ajax Lebbeke-E.V. Aalst (1 2). Woe. 14.8 Ajax Lebbeke- Avanti 2 (1) Zat. 17.8 Tomooi Meiveren (1) Woe. 21.8 E.V. Aalst-Ajax Lebbeke (1 2) Zat. 24.8 Tomooi H.B.C. Dendermonde (1) Tomooi Lokeren (2) Zond. 25.8 Tomooi Dender belle (1 2) Zat. 31.8 Tomooi Grember- gen (1 2) Zond. 1.9 Ajax Lebbeke-Me- chelen (1 2) Zond. 8.9 Tomooi Herseaux (1) Op zat. 14.9 start dan de kom petitie met een thuiswedstrijd tegen Duffel. EVA Eendracht Aalst, dat een lange voorbereidingsperiode achter de rug heeft, tijdens dewelke oefenmeester Canjels gelegenheid te over had om een type-elftal te kneden, zit bij de start van de nieuwe kompetitie al met problemen. Een stel spelers klagen over allerhande kwetsuren. Geert Van Roy sukkelt met een overbelaste achilles pees, Ennekens heeft liesklachten en Al Fahem kijkt sip neer op een teenblessure. De medische staf hoopt hen gevechtsklaar te krijgen; op uitzondering van Jan Hoeebeeck, die pas de trainingen heeft hernomen. Canjels blijft er ogenschijnlijk stoïcijns kalm bij, met in het achterhoofd de gedachte dat zijn poulains wellicht lijden aan de wel bekende plankenkoorts op het ogenblik dat het startsein wordt gegeven voor een nieuw voetbaljaar. In Aalst onderschat men Berchem alleszins niet. De Mannen van aan 't Rooy» werden wel uit de Nationa le Beker gewipt op VK Oostende, maar daar staart men zich niet blind op in de Dirk Martensstede. Wel schijnt men in de schoot van Eendracht een groot respekt op te brengen voor 'Barchoems' nieuwe spit sen Supply en Van Oppem. Twee kerels om doorlo pend in de gaten te houden», staat in het scoutsrapport vermeld en meteen weten de Aalsterse verdedigers van wanten. Een prognose? Misschien ziet pr-man Roger Van de Waeter het realistisch als hij zegt: Het kompetitiebegin rustig aanpakken en mikken op een punt. Ik houd het dus by een gematigd en waakzaam optimisme», (a.b.l.) PROPAGANDA LIFTTE EN KAMPIOENENHULDE IN LEBBEKE Op zondag 1 september met aanvang te 15 uur heeft op de ballodroom van het stations plein, een kaatslutte plaats tus sen Tollembeek en Ninove. Deze wedstrijd die normaal op 27 april moest doorgaan, werd toen afgelast wegens de slechte weersomstandigheden. Voor de lutte heeft een kleine huldi ging plaats aan landskampioen Tollembeek, voor het behalen van de vierde titel. Deze wedstrijd is een Ereprijs Burgemeester Frans Moeyer- soons, met de medewerking van de Gemeentelijke Sportraad. Aanvang van deze lutte om 15 uur. (A.T.)

De Voorpost | 1985 | | pagina 33