I A i I PATRICK VAN DAMME WINT GESLAAGD TORNOOI I I TENNISTORNOOI VAN GROOT-STEKENE AFGESLOTEN GROOTS RALLYCROSSSPEKTAKEL OPTIL! :)Rï DERDE STERTENNISTORNOOI PETER DHAUWE KAMPIOEN DER NATIONALEN 500CC KVKT TAFELTENNIS HEEFT WIND IN DE ZEILEN 34 - 30.8.1985 - De Voorpost BILJART BILJARTKAMPIOENSCHAP VAN DENDERMONDE TENNIS Ter gelegenheid van Dendermonde-kermis trachten inventieve stammeneebazen altijd In het vrjjspei weer een ver. T iets te organiseren dat hun etablissement in de belangstelling kan brengen. Fernand De rassende ontwikkeling met een oemaatJe Baere van 't Peird heeft het niet zo moeilijk met al die klubs die bij hem resederen. verbazende Van Damme die Stany Buyle van Lokeren Vermits biljarten hemzelf nauw aan het hart ligt, organiseerde zyn klub het Kampioen- de klus weer klaarde in twee speelde dan een mooie match schap van Dendermonde. En het werd een feestelijke tweedaagse met bijzonder veel beurten met een hoogste reeks tegen Patrick Van Damme. biljartgenot en een mooie winnaar: Patrick Van Damme. van 130. Hofman behaalde Het werd een gelijkspel. Buyle amper vier punten. In kader moet immers naar 40 en Van Uiteraard ging het hier om carambole en omdat er ver schillende disciplines zijn wer den er drie uitgekozen, waarin elke deelnemer moest uitko men. Zowel vrijspel, kader als drieband kwamen aan bod, zo dat de kijkers een afwisselend programma werd aangeboden. Hofman - Van der Vorst Het begon al vrij spannend met een eerste ontmoeting tus sen Hofman (Concordia) en Van Der Vorst. In het vrij spel moeten deze kleppers voor de gelegenheid allemaal naar 150 spelen. Hofman deed het abso luut niet slecht en maakte de partij uit in 18 beurten. Hij scoorde een reeks van 40 en een van 34, zodat hij in deze twee series al de helft van zijn punten verzamelde. Van Der Vorst, blijkbaar nog niet ver trouwd met de omgeving, haal de 97 in diezelfde 25 beurten en scoorde een hoogste reeks van 23. In het kaderspel was Van Der Vorst blijkbaar over zijn zenuwen heen. Ook dit spel werd in 18 beurten voleindigd en Van Der Vorst behaalde eerst de 125 met o.m. een serie van 51. Hofman bereikte 80 punten en zijn hoogste serie bedroeg 13. In het driebanden kostte het heelwat meer beurten om het pleit te beslechten. Tot de 23ste beurt was alles nog mo gelijk met een 8-9 stand, maar toen scoorde Van Der Vorst een serie van vijf en de ban was gebroken. Hofmans be haalde uiteindelijk nog 16 punten. D'Herde - Van Damme In deze tweede ontmoeting had Arthur D'Herde, de be kende Dendermondse vete raan en stichter of duivel-doet- al van menig biljartklub, geen geluk. Bij het opgaan in het vrij spel miste hij de opgangs- stoot, waarna zijn veel jongere Tennisklub «T.C. Stekene» was zondag gastgever voor de finalestrijd van het Tennistornooi van Groot-Stekene. Dit tornooi startte op 4 mei 1985 tussen de 3 nog overblyvende Stekense tennisklubs. Inderdaad, tegenover de eerste uitgave die werd georganiseerd door T.C. Het Zomerhuis vorig jaar, bleven nog Het Zomerhuis, TC Stekene en De Zilverberk over terwyl T.C. Trompe ondertussen is opgedoekt. Ook liep de belangstelling van de deelnemers flink terug: in plaats van 113 deelnemers vorig jaar kwamen er nu slechts 71 aan de start. Een teruggang die zeker niet alleen te wijten is aan het wegvallen van TC Trompe, maar voornamelijk aan het feit dat de «grote boom» van het tennis voorbij is. Het nieuwe is er af en de trend-volgers lieten het ondertussen afweten: enkel de échte tennisliefhebbers overleefden. Biljarten. De deelnemers aan het kampioenschap van Dendermonde (c) Biljarten. Patrick Van Damme werd met deze laatste stoot kampioen v i Dendermonde (c) AUTOSPORT FINALE B.K. RC. 1 Zondag 8 september wordt dé hoogdag uit het Belgisch Rallycrossseizoen 1985. Bewuste zondag zal het totaal overzichtelijke Glossocircuit er weer in «optima forma» bijliggen. De wedstrijdorganisatie zelf heeft vorig jaar met de Grand Prix van België Rallycross zijn sporen verdiend, en niet een serieuze inbieng van ELF Oliën, is alles in gereedheid om het «Duel eye to eye» te laten doorgaan. Eén ding staat als een paal boven het woelige rallycrosswa ter. Het wordt een finale als nooit tevoren! Zowel in de - 1600cc als in de +1600cc zijn er nog twee kandidaten op de titel. Alle vier hebben zij m hun respektievelijke klasse slechts één doel: Winnen! Optimaal geprepareerd materiaal zal zeker een must zijn om de titelkansen enigszins gaaf te houden, anderzijds moeten Van Elderen (-1600cc - Renault 5ex-Turbo), Hontoit (-1600cc - Renault Alpine A310), Monten 1600cc - Audi Quattro) en Steukers 1600cc - Renault Alpine A 310 4X4), terdege rekening houden met de andere Belgische toprallycrossers, en de buitenlandse toppers die ook dit keer weer niet op het appel zullen ontbreken. Via de drie schiftingsreeksen, waarin naargelang de tijden punten toegekend worden, zullen ze een goede uitgangs positie in de finales moeten afdwingen. In die schiftings reeksen komen telkens 5 wagens tegelijk de baan op, bestaande uit onverharde en verharde gedeelten. De tijd is van levensbelang, maar ook de plaats in de respectievelij ke schiftingsreeksen is belangrijk. Die schiftingsreeksen bieden het publiek een doorlopend spektakel. Daarna komen de 16 dagsnelsten uit in de C-, B- en A-finales. Daar is het pas echt menens, want in die finales worden de plaatsen voor het eindklassement vastgelegd, en... worden de punten voor het Belgisch Kampioenschap toegekend. En daar draait het op zondag 8 september allemaal om: Wie wordt Belgisch rallycrosskampioen 1985?!? tegenstrever 59 punten kpn scoren. Toen D'Herde op nieuw miste, maakte Van Damme uit met een serie van 91. Arthur stond niet eens op het wedstrijdverslag en daar voor kreeg hij achteraf de prijs van de ongelukkigste deel nemer. Deze trend zou zich voort zetten. Van Damme scharrel de 125 kaderpunten bijeen in zes beurten, maar voor drie band waren er weer heelwat meer inspanningen nodig. 31 keer moesten de beurten geno teerd worden opdat Van Dam me de 25 punten zou bereiken, terwijl D'Herde er ondertus sen toch ook al 19 had bijeen gebracht. De Volder - Van Der Vorst Het vrijspel ging tamelijk evenwichtig en Van Der Vorst stond zelfs voor tot aan de tiende beurt, maar toen scoor de De Volder een serie van 37, meteen zijn hoogste reeks en de match kantelde in zijn voor deel. De Volder zou trouwens nog een serie maken van 36, terwijl zijn tegenstander met een hoogste reeks van 21 toch nog 121 punten behaalde. Het kaderspel werd gewonnen door Van Der' Vorst in 17 beurten met een hoogste serie van 26. De Volder haalde 13 en mocht eens 23 punten ma ken in één beurt. Drieband verliep zoals in de andere par tijen. De partij duurde 31 beurten vooraleer De Volder kon uitmaken. Van Der Vorst haalde 16 punten, al had hij dan geleid tot de 16de beurt. werd het ook een klus voor Van Damme die maar vijf beurten nodig had om de 125 punten binnen te rijven. Toch moet hier vermeld dat Hofman ook 55 punten had. De hoog ste reeks van Van Damme was 43, terwijl Hofman toch ook een serie van 27 bijeentikte in het moeilijke kaderspel. Uit eindelijk werd het driebanden beslist in 30 beurten. Hofman haalde daarin 15 punten, met toch zeven "zero's" na zijn eerste punt. Een dergelijke achterstand is in drieband zeer moeilijk op te halen. De Volder - Van Damme Ook hier was de heerschap pij van Patrick Van Damme overduidelijk. In het vrijspel behaalde. De Volder amper één punt terwijl Van Damme uitmaakte in twee beurten, maar met een serie van 150 in de tweede beurt. Het kader spel was ook van hoog gehalte. Van Damme maakte uit in ne gen beurten met een hoogste serie van 44, maar De Volder pikte toch ook 84 punten in met een hoogste reeks van 29. Driebanden zou dan weer langer duren. Van Damme moest 34 punten gebruiken om de 25 punten te bereiken. De Volder haalde 14 punten. Damme naar 25. Zij behaal den allebei net hun cijfer op de 37ste beurt in drieband natuur lijk. Nadat Buyle ook enkele fantasiestoten demonstreerde, een discipline waarin hij aan vankelijk wat last scheen te hebben wegens het ongewone formaat van de biljarttafel, werden de kampioenen uiter aard gevierd. Ook waardin Mi- ta werd in de bloemen gezet en voorzitter Ludo De Rijbel en schepen Patrick Meulebroeck feliciteerden de jonge winnaar. Vermelden we nog dat de scheidsrechters Ludo De Rij bel, Marcel Bauwens, Frans Aelbrecht en enkele Lokerse spelers die speciaal voor het kaderspel waren meegekomen hun taak naar algemene vol doening volbrachten. Nadien werd er nog een sneltombola gehouden en natuurlijk duurde het kermisfeest nog tot in de late uurtjes. Deze eerste organisatie van het Kampioenschap van Den dermonde is uiteraard voor al lerlei kritiek vatbaar, maar het is een goede basis om verder te werken, misschien aan een iets groter projekt met de finale dan op kermis? (M.D.B.) Om gedeeltelijk daaraan te verhelpen overwegen de orga nisatoren van het Tennistor nooi van Stekene volgend jaar ook de dubbels te laten aantre den. Ook zullen ze trachten méér niet bij Stekense klubs aangesloten Stekense tennis spelers of -speelsters aan te trekken. Het reglement van het Tomooi stipuleert name lijk dat de deelnemers ofwel in Stekene moeten wonen ofwel lid moeten zijn van een Ste kense tennisklub. De toekomst zal uitwijzen of de deelname volgend jaar T.C. De Zil verberk zal dan inrichten terug de hoogte zal ingaan. T.C. Stekene en T.C. Het Zo merhuis Uit dit tweede «Tennistornooi van Groot-Stekene» kwamen TC Stekene en TC Het Zomer huis als grote winnaars. Inder daad, de eerstgenoemde klub won 3 van de 5 titels, terwijl laatstgenoemde klub er 2 mocht meenemen. Bovendien leverden beide klubs ook het overgrote deel van de deelne mers: op een totaal van 71 deelnemende tennissers (17 dames of juffrouwen en 54 he ren) kwamen er 35 van T.C. Het Zomerhuis (29 heren en 6 dames) en 24 van TC Stekene (16 heren en 8 dames) terwijl T.C. De Zilverberk «slechts» 12 deelnemers leverde (9 he ren en 3 dames). Zondag werd op de terreinen van T.C. Stekene de eindstrijd gestreden: vanaf de halve fina les en dit in 5 verschillende reeksen. Bij de heren C 30/2 - C30 werd het een meeslepende en dus spannende strijd tussen Freddy Meul van 't Zomerhuis en Nico Mossu van TC Stekene. Vech ter Meul diende het uiteinde lijk in 3 sets af te leggen tegen een technisch sterkere Mossu. Bij de heren C 30/4 haalde de ervaring en vechtlust van Eddy Janssens (Zomerhuis) het van het aankomend talent Thomas van Bauwel (Stekene). Bij de dames C 30/4 - C 30/2 stond er geen maat op het meesterschap van de gerouti neerde Agnes Cant (Stekene) die de jonge Katrijn van Hoos- te (Zomerhuis) geen kans gaf. Bij de dames niet-geklasseerd werd het iets speciaals: twee oefenpartners van TC Stekene dienden het in finale tegen el kaar op te nemen en Momque Merckx haalde het gemakke lijk van Lucia van der Meulen. Bij de heren niet-geklasseerd tenslotte diende de finale te worden afgebroken wegens de regen. Er werd verder ge speeld in de overdekte hal van Het Zomerhuis, doch daar sloeg één van de finalisten z'n voet om zodat die in het gips moest. Deze finale zal later worden overgespeeld. De uitslagen Heren C 30/2 - C 30: I van Bauwel (Stekene) en Wed ner Vereecken (Zomerhui® haalden net niet de finals waarin Nico Mossu (Stekend" het haalde van Freddy Meil (Zomerhuis) met 6-1, 2-6 en 6f 4 cijfers. Heren C 30/4: Hier Strang den Georges Cant en Peter vi de Putte (beiden Zomerhui! in de halve finales, terwijl Ecfl dy Janssens (Zomerhuis) hel haalde van Thomas van Bad wel (Stekene) met 2-6, 6-4 a Usen. 6-2. tdermi Heren niet-geklasseerd: Fi lip Heireman (Zilverberk) ei ^ATSl Pascal Merckx (niet-aangesio ten) verloren hun halve finalt terwijl de finale werd afgebro ken wanneer Danny Janssen (Zomerhuis) gekwetst werd bij een 3-3 stand in de tweede setï Hij had de eerste set gewonj nen met 2-6. Tegenstreve Ivan Heyninck was zo sportief!" om voor te stellen om de finale over te spelen, wat dan ook zal tondac gebeuren. Dames C 30/4 - C 30/2: Inf" •laats v lts, tc de halve finale vielen Katrien ^orr de Block en Ine Beumer af en R'nf de eindstrijd werd gewonnen 5t Gee - i moe de Ge ruk w chten door Agnes Cant (Stekene) te gen Katrijn van Hooste (Zo merhuis) met 6-3 en 6-2. Dames niet-geklasseerd: Hier dienden Lucia de Her- Pn W{ togh (Zilverberk) en Manuele uwen Rottheirs (Stekene) de duimen te leggen in de halve eind strijd. In de finale klopte Mo- 1 nique Merckx (Stekene) Lucie van der Meulen (Stekene) met 6-2 en 6-1. Gremar Het 40 koi t. Maa Zaterdag 31 augustus 1985: vanaf 9 uur: finales van het B-tomooi vanaf 13 uur: finales van het A-tornooi te 17 uur: eerste wedstrijd Wisselbeker Burgemeester De Vidts» te 18 uur: proclamatie en prijsuitreiking tomooi voor crecreatiespelers. Receptie. Zondag 1 september 1985: Wisselbeker Burgemeester De Vidts vanaf 11 uur: tennis- en petanquewedstryden te 18 uur: proclamatie en prijsuitreiking receptie. MOTORCROSS Autocross in Temse. Ondanks het slechte weer ging de rodeo-cross in de Doornstraat toch door. De toeschouwers kregen waar voor hun geld, want de goede organisatie bood knappe attrakties (dw) Toen Peter Dhauwe twee jaar geleden zijn eerste wedstrijd betwistte zal hij wel nooit gedacht hebben dat hij enkele seizoenen verder reeds twee kampioenenti- tels op zijn naam zou staan hebben. Het eerste jaar in 1983 bij de debutanten 125cc kon hij de eerste proef voor het kampioenschap winnen maar moest toen uiteindelijk de eer overlaten aan dorpsgenoot Brik Schelfaut. Vorig seizoen kwam het tot de laatste wedstrijden in een spannend duel met Rik Claus die ook in '83 tot de kanshebbers behoorde maar nu trok Peter aan het langste eind en behaalde zijn eerste kampioenstitel bij de juniores 500cc. Voor dit jaar stapte Peter over naar de SOOcc klasse maar door zijn legerdienst kwam hij moeilijk op dreef. Het duurde zelfs tot in mei voor hij zich het eerst liet opmerken, maar na zijn eerste overwinning in Lennik kon hij doorbreken en tot de finale van Wannegem- Lede behaalde hij nog twaalf overwinningen, twee tweede en drie derde plaatsen. Bijgevolg werd hij ook winnaar van de Pinkstertrofee Wachtebeke-Strijpen en werd kampioen der beide Vlaanderen in Aartrijke. De kampioenschappen bleven spannend tot de laatste reeks met Patrick Boesman als voornaamste tegen strever. Boesman was zeker de sterkste man van het voorsei zoen maar kende halfweg enkele minder goede wed strijden in deze kampioenschappen en hierin wist Peter het max. der punten te behalen. In de vierde proef te Axel werd hij wel in een reeks uitgeschakeld maar toch wist hij zijn achterstand in Rijkevorsel weer goed te maken en hij won uiteindelijk de driekleur met een zeventiental punten voorsprong op Patrick Boesman die dan toch nog de finale kon winnen van vorige zondag in Wannegem. Voor de regelmatigheidstrofee Van de Meersche staat Peter op gelijke hoogte als de Nederlander Peter Nefs en drie punten, voor op ex-kampioen Ronny Volcke- rick, met nog één wedstrijd te rijden in Hoves. Ook hierna kan hij zijn talrijke supporters nog eens doen feestvieren D.H. Tennis. De winnaars, de finalisten, de halve finalisten en de organisatoren van het tomooi l van Groot-Stekene (gremar) TAFELTENNIS De KVKT-tafeltennisfederatie heeft tijdens het voorbije dode seizoen flink werk geleverd. Dat kwam tot uiting in het feit dat er zich niet minder dan zeven nieuwe klubs kwamen aansluiten. Dat zijn: Okapi Grembergen, Hingene, Op wijk, Kemzeke, Kallo, Pacem en Balcgcm. De kans zit er nog in dat nog andere klubs de stap naar KVTK zullen wagen. Wie daarvoor belangstelling heeft en nog dit jaar wenst kompeti tie te spelen moet zich drin gend aanmelden bij Henry Van Couwenberghe, Broek straat 3A te 9160 Hamme, tel. 052/47.00.88 ofwel aanwezig zijn op de algemene vergade ring op dinsdag 3 september te 20 uur in zaal Familia. P. Van- der Jcugdlaan te HammeEen inlichting nemen verplicht u tot niets. Ondertussen heeft men een voorstel gedaan met betrek king tot de reeksensamenstcl- ling. Deze ziet er voorlopig als volgt uit: Reeks 1: Patro Hamme, A, B, C en D, BAC A Hamme, Triumf A Lokeren, Vlicrkou- ter Hamme. Madeion Buggen- hout, Pardaf A Kruibckc, Dy namica A Waasmunster of Ons Huis Baardegem. Reeks 2; Pardaf B, C en D Krui be ke. Dynamica Waas munster of Ons Huis Baarde gem, BAC B Hamme. Madc- lon B Buggenhout, Lebbeke, Dynamica B Waasmunster, Hingene, Baasrode A Reeks 3: Prado Hamme, KWB A Hamme, Patro Hamme F en E. Triumf Lokeren, Troelant A Sinaai, Ons Huis B Baarde gem, Patro G en Bobo A Bug genhout. Reeks 4: Pardaf E Kruibeke, Troelant Sinaai, Vlammcr A Hammc-Zogge, Baasrode B, Viktory Hamme, Juvenes A Zele, Bobo B Buggenhout, Dynamica C Waasmunster, Vlammers B. Reeks 5: Vlierkouter C Ham me, Bobo D Buggenhout, Vlammers C, Dynamica D, Okapi A Grembergen Patro H. Balegem. Madelon C, Ju venes C Zele, Ons Huis C Baardegem, Opwijk. Reeks 6: Vlierkouter D, Bobo C, Vlammers D, Okapi B, Pa cem, Madelon D. KWB B, Juvenes B, Kemzeke A, Op wijk B. Jeugd A: Patro A en B Ham me, Pardaf A en B, Vlierkou ter A en KWB A. Jeugd B: Patro C, Pardaf C en D, KWB B. Madelon B en Vlierkouter B. In de loop van het wordt er nog gestart met een dames en een debutanten- reeks In het bestuurskader werden de funktics verdeeld. Voorzit ter: Jaak Peeters (afgevaardig de nationale vergadering). On der-voorzitter: René Van Bo- gaert: boeten, sekretaris: Freddy van Strydonck. Jozef j Van Couwenberghe: I interklubleidcr. Henry Van Couwenberghe: waarborgen, pers, public rr'ations. Gerard de Vaddcr: afgevaardigde. Freddy Guldolt mini- en beker van het bisdom. Eh. De Witte. Klubs die belangstelling heb ben kunnen nog altijd kontakt nemen met Henry van Cou wenberghe, Brockstraat 3A te 9160 Hamme. Maar er is haast !- bij. stripverhalen bij Dupuis. De hoofd vogel is deze keer Bereid die eind dit jaar de stripprijsj 1985 krijgt uitgereikt voor zijn hele oeuvre waarvan Sammy: de hoofdbrok is. Cossu doet Alceister Crowley dcbutcrcnj in een art-deco stijl. Den IÉ

De Voorpost | 1985 | | pagina 34