RNER DE VERWACHTE WINNAAR TERJODEN KAMPIOEN - BAASRODE V.A. UITEINDELIJK TWEEDE SPANNING TROEF! ELFDE GROOT KAATSTORNOOI VOOR LIEFHEBBERSPLOEGEN VAN KAATSCLUB «DE STER» BUGGENHOUT-OPSTAL LUSTRUM-UITGAVEN VAN HET KAATSKAMPIOENSCHAP VAN LEBBEKE VOOR LIEFHEBBERSPLOEGEN EEN VERRASSINGEN INCIDENTRIJKE TOPWEDSTRIJD KAMPIOENSCHAP VAN VLAANDEREN De Voorpost - 30.8.1985 - 35 en. Oudegem vaardigde deze stoere kerels af om zijn kleuren te verdedigen in ermonde (c) enkATSEN VOOR DE BEKER VAN HAMME geslo-f KAATSEN Ook in Gewestelijke Bevor dering Aalst - Dendermonde werd er een streep onder de kompetitie getrokken. Kam pioen Terjoden verloor wel zijn laatste wedstrijd met 15-13 cijfers bij Denderbelle. Aan de rust was de stand hier 8-7. Na de hervatting kwamen de kam pioenen een beetje meer in de wedstrijd, en konden hun kar aanhaken tot 13-13. Maar het thuisvijftal met een betere De Smedt behaalde een verdiende overwinning. Ook Terjoden komt uit in het kampioenschap van Vlaanderen, het ontmoet op zaterdag en zondag de bu ren uit Idegem. Was de kam pioen al lang gekend, dan zou het dit jaar een onderonsje worden tussen Opstal-Moorsel Steven en Baasrode VA, die op hun beurt aanspraak moch ten maken voor de tweede plaats. De partij Moorsel Ste ven - Opstal werd bij 14/14 en 40/40 gelijk beslist. Hugo Steels won dan voor de thuis ploeg de beslissende kaats. Bij het bezoekende vijftal was Yvan De Kinder de betere spe ler. Door een driepunter te behalen bij Puurs, heeft Baas rode VA nu definitief de twee de plaats op zak. Nieuwerkerken en Kerksken spelen volgend jaar opnieuw in Lagere. OPDORP EN WIEZE PROMOVEREN! Door een ruime 15-9 zege te gen Duvel, promoveert Op- dorp samen met kampioen Hamme SK naar Gewestelijke Bevordering. Datzelfde Ham- me SK ontvangt zaterdag en zondag Geraardsbergen (kam pioen in het Gewest Geraards bergen - Ninove - Ronse) voor de titel van «Kampioen van Vlaanderen». De derby in deze reeks met name Aalst - Wieze werd een evenwichtige en spannende partij, 3-3 en 5-8 aan de rust. Na de herneming kwamen de gasten zelfs tot 10-10. Maar de bezoekers met een betere Geert Van Der Steen kwamen zelfs 10-13 voor. De thuisploeg dreigde langs Luc Vranck en Luc Van Snick nog even, maar verder dan 13 spelen kwam ze niet. Door deze overwinning van Wieze Sportief, klimt men volgend seizoen naar Lagere I. Baardcgem speelde op Ham- me SK, of beide kampioenen van de reeks tegenover elkaar. De bezoekers speelden een formidabele eerste helft en hadden een 7-8 voorsprong aan de rust. Na de koffie wa ren de rollen omgekeerd. Het thuisvijftal met Van Der Jeugt en Wuytack als grote anima tors kwam 11-8 en 13-10 voor, om daarna niet meer te wor den bedreigd. Vermelden we tevens dat Baardegem - Ronse SK ontvangt, zondag voor het kampioenschap van Vlaan deren! (A.T.) Kaatsen. Het bestuur van Rap en Vlug organiseerde een kermislutte op de Oude Vest in Dendermonde (c) ortit finale Jk zalpndag greep de eerste fina- ner zou het tenslotte halen met Jaats van de Beker, tweede 7-4. Geemzicht scheen in de In ks, tot ieders voldoening tweede wedstrijd Boemerang itrien I korrekt geleid door Fred- geen schijn van een kans te Ringoot. Corner kreeg geven. Op zeker moment hier st Geemzicht te bekampen, ook 6-1. Al moet gezegd wor- I moet zijn dat de jongens den dat Boemerang het niet (Zo- de Geemstraat erg onder de slecht deed op vele momenten ruk waren van Corner. Ze Naderhand kwam Boemerang chten er in elk geval in het zich meer en meer mengen in Her- pn weinig van terecht. De de wedstrijd Ook hier een luwen speelden wellicht een Geemzicht dat voelde dat Boe- Het werd 3-0 maar na een merang in de hielen beet 6-4 en 40 kon Geemzicht de nul op later 6-5. Toen maakte Geem- scorebord wegwerken, zicht een einde aan de wed- ie naf dat moment beterde strijd 7-5. t. Maar toch ontbrak telkens in de laatste wedstrijd was laatste tikkeltje vertrou- het Corner die het weer deed. a om een spel af te ronden. Zonder verpinken ging het n paar keer 40-40 en de naar een 2-0 voorsprong. Boe- geroutineerde Corner- merang scheen er dan smaak in igens konden afronden, te krijgen en 3-2 na een 40-40. >°ra' de 55-jarige Leon Ver- Maar Boemerang kon het niet nmen deed zich herhaalde- bolwerken tegen de Comer- opmerken Op 6-1 kon jongens die naar een forse 6-2 semzicht na een 40-40 er overwinning toeliepen, ch 6-2 van maken. Het was voorzitter Paul Ver- Dat was het sein voor meire die de beker aan I^on cemzicht Het voelde dat het Vercammen, kapitein van Cor- ook kon. Het werd 6-4 en ner, overhandigde. Hij dankte imer ging al panikeren. Cor- de hele ploeg voor haar inzet. niet alleen in deze bekerfinale maar ook gedurende de hele kompetitie. Voor Leon Vercammen was het de vierde maal dat hij de beker veroverde. Hij deed dit vele jaren terug al: driemaal met de PTT-ploeg en nu in de tweede reeks. Een merkwaar dige prestatie, die wellicht nie mand in Hamme en omgeving zal kunnen voorleggen. Technische uitslagen: Comer-Geemzicht 7-4 (40-29 vijftienen), Geemzicht-Boe- merang 7-5 (39-36) Corner- Boemerang 7-2 (33-19). Corner: Heirweg Leo, D'Hol- lander Hans, Van Cleemput Pierre, Van Den Broeck An- dré, Vercammen Leon, Cools Jacques. Boemerang: Van der Vreken André, Van de Velde Rudy, Van den Broeck Willy, Braem Leo, Scheirs Serafien, Van Hemelrijck Karei, D'Hondt Eddy. Geemzicht: IJsewijn Jean- Pierre, Van Hasselt René, Willaert Cyriel, Malfliet Luc, Raemdonck Eddy, Kockelko- ren Marcel. Eindstand: 1. Corner 14 p., 2. Geemzicht 11 p. en 3. Boeme rang 7 punten KAATSEN IN AALST MOORSEL STEVEN 15 OPSTAL PELOTE 14 In barre weersomstandigheden liep de strijd aanvankelijk ge- lijkopgaand, maar door toe doen van vooral Seghers en De Kinder liepen de knapspelende gasten uit tot 2-4. Een fikse regenbui moet de lokalen goed opgefrist hebben, want na het korte oponthoud namen zij de match in handen. Van 2-4 ging het in één ruk naar 6-4. Een niet versagend Opstal zette echter orde op zaken: 6-6. Maar de thuisploeg, via het uitstekend terugslagtrio Van De Velde-Huys-Steels, ging toch de rust in met een 8-7 score. Na de pauze kregen we het échte Steven te zien dat Opstal moest aanvankelijk plooien. Van 8-7 ging het naar 12-8 en de lutte leek beslecht. Een plaatswissel tussen Ydens, De Kinder en Seghers zorgde ech ter voor sensatie. De lobben knoeiden af en toe bij de op slag en in de terugslag kon alleen een puike Van De Vel de wedijveren met het slagtrio van Opstal. Van 12-10 en 13-10 lieten de bezoekers de «leeg- gespeelde» thuisploeg ter plek ke om 13-14 voor te komen! Een uiterste krachtinspanning van vooral het duo Van De Velde-Steels, bezorgde de overgelukkige thuisploeg toch nog de zege: 15-14, De stand in de 15den was 90-92 en er wer den 14 spelen besloten met 40/ 40, waarvan elke ploeg er ze ven won. Door deze zege behaalde Ste ven een derde plaats in de eindstand na een bijzonder ge slaagd seizoen. Een eresaluut echter aan Opstal Pelote voor de fantastische inzet en werk kracht. Kampioen Terjoden verloor verrassend op Denderbelle met 15-13 en Baasrode VA kreeg de zege op een presen teerblaadje aangeboden door Puurs Exc., dat nochtans een prachtige terugronde speelde: 2-15. Hoke won overtuigend tegen Herdersem, dat zwaar gchan- dikapt was, met 15-4. Daler Kerksen sloot het seizoen in schoonheid af door een ietwat verrassende 15-8 zege tegen Zele Lois. Gijzegem bezorgde Nieuwerkerken de zoveelste nederlaag: 15-9. Kampioen Terjoden en vice- kampioen Baasrode VA spe len op zaterdag 31 augustus en zondag 1 september a.s. de eindronde (VDVF) Eindstand: 1. TerjodenSV 51 2. Baasrode VA 47 3. Moorsel Steven 45 4 Opstal Pelote 44 5. Denderbelle 36 6. Herdersem SK 34 7. Puurs Exc. 33 8. Zele Lois 28 9. Gijzegem Sp. 10. Hoke 11. Kerksken 12. Nieuwerkerken Kaatsen. Ook Appels had een ploeg afgevaardigd om in Dendermonde deel te nemen aan het kaatstomooi van Rap en Vlug (c) Kaatsen. Op de Oude Vest in Dendermonde kwamen de mannen van De Welkom een kijkje nemen naar het kermistomooi (c) Onder impuls van Francois Perdaens - Jos Vinck en Jean D'Hondt organiseert Kaatsclub 't Smisken voor de vijfde opeenvolgende keer het kaatskampioenschap van Lcbbeke. Laureaten waren achtereenvolgens; Mommensvrienden ('81), Lindeken ('82), Smisken (1983) en de vorige editie werd gewonnen door Moderna. Voor deze lustrum-uitga ve schreven dit jaar zes ploegen in; (Het reglement zegt wel dat het Lebbeckse ploegen moeten zijn) met name; Klieksen, Moleken, Smisken - Moderna - Lindeken en Rapidc. Het prijzenpakket voor 1985 is als volgt samengesteld: Trofee's Minister Grootjans - Gemeentebestuur - Sportschepen Germain De Ridder - Sportraad - Direktcur De Backer (Beheerder Sportcomplex Lebbckc) en trofee Kaatsclub 't Smisken. Al deze prachtige trofees worden verdeeld aan de winnen de ploeg - verdienstelijke speler - Sportiefste speler, enz. In de jury die de geschonken trofeeën helpt aanduiden, zetelen buiten de drie scheidsrechters (Jos Vinck - Louis Macharis en Louis Van Damme) ook nog Gcntil Dieriekx en Victor Van Bosbeke. Tevens mag iedere deelnemende ploeg een jurylid afvaar digen. In het prijzenpakket zijn er ook nog 10.000 fr. de talrijke premies. Daar er voor deze organisatie veel helpende handen aan te pas komen, wil kaatsclub Smisken speciaal ook deze mensen danken; Van Sinacy Abel - Van Damme Jacky - Robbrecht Marcel - Van Bosbeke Victor - Perdaens Roger - De Wolf Giséle - De Saedcleir Chris - Van Biesen Gust - De Clippel Pierre en Pauwcis Martha. Tevens ook hartelijk dank aan de vele sponsors, voor hun reklame op de affiche - of het schenken van de naturaprij- zen verbonden aan de reuze-tombola. Ziehier het kaatsmenu Schifting op zaterdag 31.8.1985 Klieksken - Moleken en Smisken. Schifting op zaterdag 7.9.1985 Moderna - Lindeken en Rapidc Finales op maandag 9 september 1985 Al deze wedstrijden beginnen om 14 uur. Hogere III - Liga aandcren Ovcrboelarc - Wieze Sportief Brussegem - Merchtcm SV Grimmingc - Hamme Zogge Appelterre - Baasrode Adec Kastel - Zandbergen Zele - Okegem Zondag 1.9.1985 Op het stationsplein tc Lcbbeke Tollembcck - Ninove (aanvang te 15 uur) (zie programma elders in dit blad!) Wedstrijden om het kampioenschap van Vlaanderen Gewestelijke Bevordering 31.8: Idcgcm - Terjoden 1.9: Tcrjodcn - Idegem. lagere I 31.8:1 lamme SK-Geraardsbergen 1.9: Geraardsbergen - Hamme SK Lagere II 31.8: Ronse SK - Baardegem 1.9: Baardegem - Ronse SK (A.T.) KWB/Vadebo - Van Maldercn - Sneeuwwitje (3-12). Ook hier trok de thuisploeg aan het korste eindje. Dat was al duidelijk van bij de start Technisch waren de thuisspe- lers de minderen vooral nu de «grote Everaert» ontbrak. Met een 2-6 aan de rust was het verdikt al bijna gevallen. Bij de bezoekers werd dan Leon Baert ingebracht. Maar dat was geen verzwakking. De grote voorsprong die ze had den verworven hebben ze nog verder kunnen uitbreiden. Tegels Rik - Brielvrienden (4- 12) De bezoekers liepen direkt uit tot 0-4. Ook al moet wor den gezegd dat ze twee keer naecn het spel binnenhaalden met een 40/40 score. De jon gens van Tegels Rik lieten het niet aan hun hart komen en Schiftingen op zondagen; 1.9 - 8.9 - 15.9 en 22.9.1985 (aanvang 14 uur) finale op zondag 29 september om 14 uur. Zondag 1.9.1985 Meub. De Backer Opstal - De Ster Opstal - Backer club Merchtem. Zondag 8.9.1985 Keizervrienden Opwijk - Kelly Opstal - Welkomboys Opstal. Zondag 15.9.1985 Kevers Opwijk - Groendalers Moorsel - Klodderzak Zele. Zondag 22.9.1985 Moleken Lebbeke - Willemsvrienden Steenhuffel - Boere- schuur Opstal. Finale op zondag 29.9.1985 Al deze wedstrijden worden gespeeld in de Stenestraat te Buggenhout-Opstal. Aanvang telkens om 14 uur. draaide de motor van de VA- jongens op volle toeren. De ploeg, bestaande uit de knap spelende Bart Claes en Johan Nobels, bijgestaan door de goed kerende Timmy Joos en Mario en Gunter Verhulst, vormde een homogeen geheel. Baasrode hield hun tegenstan der in een,wurggreep. Via 1-1 stevende VA-Baasrode in «één ruk naar een 1-7 rust stand». Na de pauze bleef de van talent gespeende VA- ploeg haar spel opdringen en het geleverde spelpeil kende een zeer grote kwaliteit. Met hun moordende opslagen kaatsen. Het Lindeken, nog een Lebbeekse vertegenwoordiger op het Dendermondse KAATS KALENDERS K.N.K. LIGA VLAANDEREN AATSEN IN HAMME kaatsen. Moderna Lebbeke kwam meedoen aan het kermistomooi op de Oude Vest in j Dendermonde (c) ae week werden er geen Trassingen genoteerd. Het iren de verwachte uitslagen binnenliepen, jyota - La Patrimoine - Ro- nia/Banden de Keersmacker •12) der had tussen die twee vijf wat meer strijd ver- icht. De thuisploeg echter »am met een sterk vertim- erdé formatie op en dat heeft ch laten voelen in de einduit- Rodania met kapitein Ar- ur Marien, Luc De Malsche, obby Segers, Francois Burill Johan Verheyden hebben bij de aanvang hun wil pgedrongen. De lokalen wa nt niet in staat hun wil op te ringen. Zonder echt veel Deilijkhcden konden de be- Dekers de volle buit mee moet Kastel nu aanstaande zondag een driepunter kunnen halen tegen het bedreigde Zandbergen. Brussegem daar entegen moet op verplaatsing bij de buren uit Merchtem. In deze reeks verloren zowel Hamme Zogge bij Merchtem als Baasrode Adec bij Over- boelare. Voor beiden is de kwamen terug tot 3-4. Ze mis ten van een niet de aansluiting 3-5. Ook in het volgende spel weer 40-40. Maar weer ging het spel naar de bezoekers. Dat sneea nun wat de adem af zodat de bezoekers naar een vlotte 3-11 voorsprong gingen. Nogmaals konden de gast heren een spel meepikken. Verder zijn ze niet geraakt. Want in het volgende spel maakte de Brielvrienden de wedstrijd uit. 1. Rodania 132 2. 't Vissershof 110 3. Brielvrienden 107 4. Van Maldercn 103 5. Toyota/Lc Patri 95 6. Tegels Rik 87 7. KWB/Vadebo 78 8. Ons Vermaak 33 Op dc voorlaatste speeldag in de Hogere III reeks, werd de absolute topper Brussegem - Kastel afgewerkt. Niet minder dan driehonderd kaatsliefheb- bers, waaronder nationaal se- kretaris André Van Langenho- ve waren present aan de kerk van het Brabantse Brussegem. Het bezoekende vijftal van Kastel liep vrij vlug 0-2 voor, maar de thuisploeg replikeerde gevat zodat het 4-2 werd. Aan de rust had Kastel reeds een 6- 8 voorsprong. Al bij al een verdiende voorsprong voor Rap en Vlug, wegens een ster ke terugslag, met een sublieme Herman Vernimmen Na de rust kwamen de bezoekers bij (foutieve) scheidsrechterlijke beslissingen, zodanig onder de indruk, dat de jonge Kastelse spelers er niets meer van te recht brachten. Zo vond Be nny Van Haver middel om over de koordlijn tc gaan staan, op een ogenblik dat dit niet mocht en gooide klcinmid- den Luc Vermeer de bal tot tweemaal toe in het publiek. Dit kostte Kastel tweemaal een straf vijftien - maar ook mag men kortelings een be zoek brengen aan de groene tafel in Aalst. Dat dit dan nog niet genoeg is, was ook het feit dat Francois Burill niet kon aantreden omdat zijn hand schoen bij de weging 8 gram te zwaar werd bevonden. Al bij al trokken de Braban ders met een sublieme Guy Heymans de overwinning naar zich toe. Door deze nederlaag kompetitie al lang bekeken. Voor wie de laatste speeldag nog belangrijk is, zij het dan voor de degradatie is het vijftal van Wieze Sportief. De Brou wers lieten zondag op eigen baan tweemaal een voorsprong (8-5 en 14-10) uit handen gaan. Zodat uiteindelijk Grimminge zegevierde met 14-15 cijfers. Zondag staat voor Wieze Sportief de belangrijke wed strijd in Overboelare op het kaatsmenu. Wie van beiden verliest maakt de buiteling naar Bevordering. En aangezien in het kaatsen maar één ploeg kan zegevie ren, zal de spanning gewaar borgd zijn. BEVER 3 VA BAASRODE 13 VA Baasrode, de kersverse bekerhouder van België, moest voor zijn eerste wed strijd (in het kader van het kampioenschap van Vlaande ren) afreizen naar het Brabant se Bever. Deze ontmoeting werd met veel spanning tege moet gezien. Vol goede hoop reisde een volle autobus sup porters mee af om de Baas- roodse youngsters een riem onder het hart te steken. De thuisploeg zorgde vervoor, dat het eerste spel in Bever bleef. Maar vanafa het tweede spel maakten ze het de thuisspelers behoorlijk lastig. De Beverse jeugd was als aan de grond genageld. VA Baasrode bouw de zijn voorsprong uit tot 1-10. De bezoekende coach veroor loofde zich de weelde zijn twee invallers, Staes en De Kimpe, spelgelegcnheid te bieden. Be ver kon tijdens de aanpassings- en verademingsperiode terug komen tot 3-10. Eens de inval lers mee ronddraaiden, rondde VA de wedstrijd af met een 3- 13 overwinning. De terugwedstrijd, die gepland was voor zaterdag 31 augustus omstreeks 15 u. lijkt nu een loutere formaliteit te worden voor de VA-pupillen. Na de Beker van België gewonnen te hebben, staat hen niets meer in de weg om een dubbelslag thuis te halen. Het kampioen schap van Vlaanderen ont breekt r.og op het palmares! Eenieder in de kaatsfamilie spreekt vol lof over de Baas- roodse ploeg Men raakt er maar niet over uitgesproken. Elke tegenstander verbaast zich over de talenten die in het team schuil gaan. De sterke opslagen van de VA-pupillen maken op elke kaatsliefhebber een grote indruk. Volgens de echte kenners is de ploeg, die VA Baasrode kan verslaan de kampioen van België. Maar wanneer deze jongens hun ze nuwen de baas kunnen blijven en op hun waarde blijven spe len, ziet men niemand of geen enkele ploeg in staat deze Baasrodenaars te kloppen.

De Voorpost | 1985 | | pagina 35