MAES, SPORTVROUW EN GOOSSENS, SPORTMAN HET JAAR IN LEBBEKE Ti 1636, :ef, Aa demelri nbodei |vcr Frt an Sclj t, 1616] ef, Aal ver Fri Oe La letiekklub Lebbek - ortdienst tot sport gericht en is in de van atleten provii lurits Van der Str achten achter de v mes gerangschikt in derde national' ortvrouw Anja Maes werd geroepen tot spo n het jaar. Zij slo •bbeke. Squadra Femina (c) lebbeke. Korfbalklub Atlantis (c) De Voorpost - 30.8.1985 - 37 LEBBEKE BEKROONDE KLUB zij sinds twee jaar een vaste waarde in de eerste ploeg is geworden. Van haar wordt gezegd dat zij op weg is om één der beste handbalspeelsters van België te worden. Naast handbal beoefent zij ook tennis, zwemt en speelt geregeld een partijtje volley. Om haar reeds bewezen diensten bij Avanti Femina en de volle inzet voor de sport werd Anja Maes, zus van de Avanti-gebroeders André en Hedwig Maes, uitgeroepen tot sportlaureaat. Sportman Marc Goossens is in de voetbalsport een bekend figuur. Hij speelde voor SK Lebbeke, FC Wieze, Wilskracht Moorsel en Eendracht Opstal. Twee jaar geleden was hij lid van het kampioenenteam van de Buggenhoutse provincialer. Tussen 1981 en 84 was hij trainer bij de scholieren van SK Lebbeke waarmee hij drie titels won Vorig seizoen won hij de titel met de juniores. Vanaf nu leidt hij het eerste elftal van SK Lebbeke. In het minivoetbal werd hij zeven keer kampioen met de ploeg waarvan hij lid was. Omwille van al die prestaties werd hij tot laureaat aangeduid. De dames van Avanti (c) Sportfeest in Lebbeke. De sportverdienstelijken en laureaten samen op de foto. (gb) Z.V.C. De Goalgetters behaalden eveneens het hoogste puntentotaal in derde provinciale en stijgen naar tweede. Avanti Lebbeke won de Beker van België. Dat is allang geen nieuws meer. Zijn handballers Dirk en Koen Verhofstadt, Hedwig en André Maes, Mario Mertens, Hendrik Vermoesen, Fred Comclis, Peter De Smedt, Joris De Pauw, Jan Vermeir, Luc Van Mol en Bart Van Ransbeeck, evenals trainer- coach Lucien De Nil, waren ook bij de gevierden. Mürc Goossens, Anja Maes en Maurits Van der Straeten samen met enkele leden van de sportraad (gb) Lebbeke. De miniemen var. SK Lebbeke (c) Lebbeke. Mare Goossens, de Lebbeke. Anja Maes werd de sportman van het jaar (c) sportvrouw van het jaar (c) Lebbeke. Raf Tilburgh en Andy De Tobel werden gehuldigd als provinciale kampioenen veldlopen (gb) Lebbeke. De scholieren van SK Lebbeke (v) ebbeke werd door de gemeentelijke sportraad van Lebbeke en door de sportklub van het jaar aangewezen. AC Lebbeke werd dertig jaar geleden in de gemeente Lebbeke een begrip geworden. In die periode behaalden provinciale en nationale titels. Voorzitter Renaat Biesemans, sekretaris er Straeten en trainer Walter Van Ransbergen vormen de stuwende vereniging. Bij de stand der Interklubkampioenschappen staan de in tweede afdeling evenals de heren veteranen. De heren zelf komen le afdeling. Défilé Alvorens de namen van de sportklub, de sportman en de sportvrouw van het jaar werden bekendgemaakt, kwam er een défilé van sportbeoefenaars, allen leden van diverse klubs die in het afgelopen seizoen een titel wonnen of belangrijke prestaties leverden. Dat was het geval met de kadetten van korfbalklub Atlantis. Zij werden provinciaal en nationaal kampioen. De miniemen van deze vereniging wonnen de provinciale titel. Ook Avanti-Fcmina telde kampioenen in haar rangen die gevierd werden. Het ging om de miniemen en scholieren. Zij wonnen een provinciale titel. Feest ook bij HBC Lebbeke waar kadetten en scholieren provinciaal kampioen werden. Squadra Femina telde drie kampioencnploegen. De pupillen werden nationaal kampioen. Verderde kadetten en seniores die provinciaal kampioen werden. Ook voetballers bestegen het podium. Dat was het geval met de gewestelijke juniores, scholieren en miniemen van SK Lebbeke, evenals de reserven. De vollcybalklub KWB Denderbelle werd eveneens in de hulde betrokken omwille van het behalen van de titel in het Falos-verbond Dendermonde. Het zaalvoetbal kwam eveneens aan bod tijdens de feestavond. De seniores van Z.V.C Royal Lebbeke speelden kampioen en promoveren naar eerste provinciale. Hun collega's van Individuele kampioenen Door de sportraad van Lebbeke werden ook tal van individuele kampioenen gevierd. Dat was het geval voor Kristel De Mey, Patricia De Saedeleer, Maggy Heyvaert en Patricia Van Der Zanden. Zij werden als leden van AC Lebbeke provinciaal kampioen voor 4 x 100 m. Provinciaal kkampioen 4 x 400 m. werden Linda Berghman, Monique Van Wemmei, Ghislaine Van Praet en Rita Van Hauwermeiren. Nationaal kampioene bij de marathon-veteranen werd Angèle Mertens. Op de lange lijst van kampioenen ontbrak uiteraard Chris De Ridder niet. Hij werd V. A.L.-kampioen polstok- indoor, nationaal kampioen polstok en beloftenkampioen polstok. Verder kregen we Raf Tilburgh (prov. kampioen veldlopen, pupillen), Andy De Tober (prov. kampioen veldlopen miniemen) en Ghislain Van Praet (prov. kampioen 1500 m. seniors). Als individuele sportverdienstelijken verschenen op het podium: Rudy Van den Broeck (korfbal), Viviane Quarin (handbal), Luc Vercauteren (volley), Elza Brusselmans (omni-sport). Dirk Goossens (zaalvoetbal), Arthur Buslot (voetbal), Raymond De Bauw (atletiek). Mare Jacobs (judo). Geert Vinck (voetbal), Robert De Mcycr (volley), Maurits Van der Straeten (atletiek), Henri Van Bosbeke en Urbain Monsieur (marcheren). (E.D.M.) lid van het kampioenenteam. Haar internationaal kontakt tijdens tornooien in Zweden, Duitsland en Nederland hebben ertoe bijgedragen dat Lebbeke. Zaalvoetbalklub De Goalgetters (c) Lebbeke. De jeugd van Ajax Lebbeke c sportvrouw sloot zich op negenjarige leeftijd aan bij Avanti Lebbeke-Femina en speelde tot haar zestiende in de tweede ploeg. In die periode was zij een paar keer

De Voorpost | 1985 | | pagina 37