WBK, een moderne visie op turnen F.C. HOOP EN VREUGD EN V.K. hamse TIENKAMP FREMA BIJ DE VETERANEN... nieuwkomers deden het Tienkamp in Hamme: ook de tennissers van TC 78 wilden hun krachten wel eens kot. meten (vh) Verschillende voetbaltornooien worden reeds lang als een vaste waarde beschouwd. Ook dit van Klub 65 uit Nieuwkerken dat telkens groots wordt uitgebouwd. Nu reeds voor de zesde maal en op de terreinen in de Meesterstraat te Nieuwkerken was er tijdens het vorige weekend een drukke voetbalbedrijvigheid. Niet minder dan 9 ploegen hebben aan dit voetbaltornooi van Klub 65 deelgenomen. Voor het eerst werd er nu ook voor een wisselbeker gespeeld, geschonken door Gabriele Fierens de ondervoorzitster van de Nieuwkerkense voetbalploeg. duidelijk tegen A.F.C. Wood stock. Daarmee waren de nummers drie en vier ook ge kend en dan kwam de finale. Deze was evenwichtig tijdens de eerste helft met de betere kansen echter voor F.C. Her ten Aas. Het eerste doelpunt werd nochtans door F.C. Hoop en Vreugd na ongeveer een kwartier spel aangetekend UITSTEKEND Zaterdag 24 augustus organiseerde de gemeentelijke sportraad Hamme op het gemeentelijk speelplein de derde Hamse tienkamp. Er waren tien ploegen ingeschreven. Na negen van de tien af te leggen proeven stond Hamvoc aan de leiding, maar in het laatste onderdeel, de aflossing, waarmee dubbele punten te verdienen waren, deden zij het niet zo best. Hun naaste konkurrenten, Judoklub 1 en Wielstraat presteerde beter. Zo bleef de spanning erin tot het einde. Liefhebbersvoetbal. De veteranen van Kracht en Geduld in het tornooi van Club 65 in Nieuwkerken (dw) Zoals bij alle aktiviteiten van was meteen ook geplaatst voor (0-1). Niet lang daarna zou de buitensporters, heeft ook de algemene finale. In de F.C. Herten Aas echter niet het 6' voetbaltornooi van Klub tweede reeks was F.C. Hudino onverdiend gelijkstellen en dat 65 onder de weinig gunstige Boys met slechts zeven spelers werd meteen ook de ruststand weersomstandigheden gele- een gemakkelijke prooi voor (1-1). Na de hervatting bleek den. Vooral zaterdag was de F.C- Centrumvrienden uit Bel- F.C. Hoop en Vreugd beter publieke belangstelling ul lijk minder. Beter was het tij sele. Deze laatsten wonnen geïnspireerd en dat resulteerde dan ook vrij vlot en tegen F.C. in een duidelijk overwicht, dens de finales. Ondanks de Hoop en Vreugd, speelde F.C. Ondanks een paar v. en/.ende overvloedige regenbuien heb- Centrumvrienden scoreloos kansen voor F.C. Hoop en ben de deelnemende ploegen gelijk. Belangrijk werd nadien Vreugd bleef de st.nd lang voor een reeks vrij spannende jjet resultaat van de match tus- ongewijzigd en uiteindelijk uiterst aantrekkelijke sen p.C. Hoop en Vreugd en werd het dan toch 1-2. Kort a ir. <t» p c. Hudino Boys met negen, daarna faalde F.C. Hoop en Toen kwamen er zelfs dubbele Vreugd echter bij een straf- matchen gezorgd. In die om standigheden was ook sportiviteit opvallend. In een cijfers op de plank in het voor- schop en werd de kans naar tuioolft-il .ua/Irtrllrior, m.ctA r_ twaalftal wedstrijden werd slechts één geel kaartje getrok ken en voor het scheidsrech terlijke drietal Eddy Bals, Ro- was de kwotering dan ook uit stekend. Uitstekend was ook zoals gewoonlijk, de organisa- TECHNISCHE RESULTATEN (4-3) 1-0 (4-4)0-1 deel van F.C. Hoop en Vreugd een grotere voorsprong verke- en voor die mannen werd het ken. Temeer omdat het coun- dus ook de algemene finale, tervoetbal van F.C. Herten - i- - - Eerst werden nochtans de Aas niet altijd ongevaarlijk bert Felix en Norbert De Bock troostingswedstrijden gespeeld verlk p en tenslotte kwam deze A. „ven voor d(, en de z(,sde plocf, [jmg la|]gszlJ (2 2) Een plaats stonden Klub 65 met vri, logisch resultaat trouwens - F.C. Hudino Boys tussen de b deze boeiende finale waar üe van dit tornooi. Voorzitter krijtlijnen. De organisatoren beslissing naar de straf- André Vercauteren en zijn slaagden erin om de Sint-Ni schoppen werd geschoven. Dat groep verdienstelijke mede- klazenaren op afstand te hoi- werd een bijzonder spannend werkers staan daar alle jaren (jen en p.C. Ccn' r - toemaatje en toen scoorde borg voor Alleen het optre- vrienden slaagde daari vrij F.C. Hoop en Vreugd, een den van de plaatselijke Jiu- maal méér dan Herten Aas Jitsuklub dat als een toemaatje werd aangekondigd, kon door de eerder vernoemde weer somstandigheden niet door gaan. In aanwezigheid van de Sint-Niklase sportschepen Lie ven Lenaerts en Gerard Bon- tinck, de sportraadvoorzitter, werd een trofeeënuitreiking het sluitstuk van het tomooi. De wedstrijden: Voor de drie veteranenploe- gen een tomooi met kompeti tieallures. Daarin nam V.K. Frema uit Melsele een bijzon der goede start. Een doelpunt volstond voor een overwinning tegen F.C. 1000 Appels en te gen het Sint-Niklase Kracht en Geduld zou V.K. Frema het bravourstukje herhalen. Met een het maximum der punten :en de match tussen F.C. Kracht en Geduld en F.C. 1000 Appels uit Sinaai was een bijkomstigheid. Na een uiter< spannend duel wonnen de eerstgenoemden met het on - ven doelpunt van drie. Oil b t- zelfde patroon werd het ot nooi van Klub 65 gesr.eld. Twee reeksen van drie p - en in de eerste won F Her ten Aas de opening snavh .e- gen Klub 65 met 2- i. uc - nisatoren revanch ;erden zi echter met de kleinst mogelij ke winst tegen A.F.C. Wood stock. Deze ploeg kreeg van F.C. Herten Aas daarna één zelfde traktatie en deze laatste Veteranen: V.K. Frema-' .C. 1000 Appels F.C. Krach .n Ged.-V.K. Fremp F.C. 1000 »ppels-F.C. Kracht er Geduld Eindsta .d: 1. V.K. Frema 2. F.C. Kracht en Geduld 3. F.C. 1000 Appels Bijgevoegde vriendenwedstrijd: F.C. Metallo's-F.C. Van Gaevore Liefhebbersploegen Reeks 1: Klub 65-F.C. Herten Aas F.C. Woodstock-Klub 65 F.C. Herten Aas-F.C. Woodstock Eindstand: 1. F.C. Herten Aas 2. F.C. Woodstock 3. Klub 65 Reeks 2: F.C. Hudino Boys-F.C. Centrumvr. F.C. Centrumvr.-F.C. Hoop en Vreugd F.C. Hoop en Vreugd-F.C. Hudino Boys Eindstand: 1F.C. Hoop en Vreugd 2. F.C. Centrumvrienden 3. F.C. Hudino Boys Voor de vijfde en zesde plaats: Klub 65-F.C. Hudino Boys Voor de derde en vierde plaats: F.C. Woodstock-F.C. Centr nvrienden Finale: F.C. Herten Aas-F. op en Vreugd Fair-playbeker: F.C. Herten Aas. (2-3) 1-2 (4-3) 1-0 2 2 0 0 3 14 2 110 2 12 2 0 2 0 13 0 (4-5)0-4 (4-4)0-0 13-0 2 1 0 1 13 0 3 2 10 1 4 0 3 2 0 2 0 0 17 0 (na strafschoppen 4-5) Uoger Van Laere TURNEN De tumsport zit weer in de lift. Her en der schieten groepjes uit de grond die zich wekelijks toeleggen op het behoud of het verbeteren van de konditie of de figuur Of je't nu gym noemt of dance, body-impro- vcment of moving, het is en blijft turnen. Toch kan je niet ontkennen dat er in de tum sport sinds enkele jaren een nieuwe wind blaast. De vroe gere tumklubs bestaan nog slechts fragmentarisch. De starre opbouw en de eentonig heid heeft plaats moeten rui men voor een levendig, dyna misch en enthousiast bewegen. «Werken baart Kracht» is al sinds enkele jaren mee met deze evolutie. De klub biedt levendige gym voor allen, jon gens en meisjes vanaf 5 jaar, dames en heren zonder leef tijdsgrens. Als erkende en ge vestigde klub legt ze zich bo vendien niet louter toe op één vorm van turnen, maar laat turnen toe in al zijn vormen. Zo bestaan er naast de kondi- tiegroepen ook trainingen in het echte Olympisch turnen, maar ook specialisaties in tum bling en trampoline kunnen er beoefend worden. Alles kan zowel rekreatief als kompeti tie! en tegen een aantrekkelijk tarief, aangezien het niet gaat om een privé-initiatief maar om een dienstverlening. Zo evolueert WBK ook dit jaar weer mee. De klub wordt nog breder. Vanaf september '85 opent ze een afdeling Sportieve Ritmische Gymnas tiek, waarbij liefhebbers van gebruik van, de klub is er voor het turnen met lint, knots, touw, hoepel en koord in deze aparte discipline zullen opge leid worden. Inspelend op de nieuwste trend start WBK eveneens vanaf september '85 met een afdeling Gymdance, waarbij gymbewegingen en choreografische elementen op moderne muziek worden ge- kombineerd. Nu de Aerobicra ge voorbij is, wordt dit de opvolger, prettiger en minder eentonig. WBK is mee met zijn tijd! Elke afdeling traint minimaal twee uur per week en elk lid heeft voor hetzelfde lidgeld vrije toegang tot meer dere afdelingen. Het wordt dus weer een boeiend seizoen voor deze turnklub. We kijken al uit naar het Galaturnfeest op 14 de cember, een attraktie binnen de Dendermondse tumsport, een gebeuren dat gedurende de laatste vijf jaar werkelijk uitgegroeid is tot een echte show. Er zijn reeds 300 leden bij WBK. Nieuwkomers en ge ïnteresseerden kunnen voor het komend seizoen inlichtin gen bekomen of inschrijven op het sekretariaat, Platanenlaan 30 (Blauwe steen) te Dender- monde. Telefoon: 052/ 21.04.82. De trainingen heb ben plaats in de turnzaal van de Sporthal te St.-Gillis-Den- dermonde. WBK biedt meer dan sport, het biedt ook vorming, licha melijk en geestelijk. Maak er Proeven Onder de tien af te leggen proeven, verspringen, pieren, krachtbalwerpen, basket-doel- werpen, puitschieten, gaaibol- len, vogelpik per fiets en aflos sing waren er nog twee proe ven waarin twee ploegen tegen elkaar uitkwamen; minivoet bal en indiaca. De minivoet balwedstrijden werden gewon nen door Hamvoc, Landelijke Gilde, TC 78, Judoklub 1 en de Wielstraat. Zij haalden het respektievelijk van Zwivoba 1, Zwivoba 2, AC Hamme, De Porky's en Judoklub 2. Door de slechte wersomstandighe- den moesten vier van deze wedstrijden in de sporthal ge speeld worden. In het kracht balwerpen was Zwivoba 1 de beste, zowel de mannen als de vrouwen deden het schitte rend. Uiteraard kwamen de judoploegen in de proef goed naar voor. Hel basketdoelwer- pen werd gewonnen door Hamvoc, vóór de Porky's en Zwivoba 2. Hamvoc trof 15 keer raak. Voor het puitschie ten, waaraan de ganse ploeg moest deelnemen en waarmee dubbele punten te verdienen waren, was het opnieuw Ham voc, dat zich het best wist te rangschikken vóór TC 78 en Zwivoba 1. Het was toen al duidelijk dat de winnaar van vorig jaar, De Landelijke Gil de van Sint-Anna, het moeilijk zou krijgen om die overwin ning te herhalen. Vooral bij het krachtbalwerpen hadden zij veel punten moeten prijsge ven. Omdat het fors begon te regenen, werd het verspringen in de voormiddag stopgezet en verschoven naar de namiddag. De Porky's van wie verwacht werd dat zij het goed zouden doen in de caféspelen, vooral omdat zij er ernstig op geoe fend hadden, behaalden de laatste plaats in het puitschie ten en mochten hiermee de overwinning vergeten. Na de middag moesten nog zes proe ven worden afgelegd. In het pieren deden de Porky's wel hetgeen van hen verwacht werd, zij wonnen, vóór Zwivo ba 1 en de Wielstraat, een nieuwkomer in de tienkamp, maar door hun regelmatige prestaties, een outsider voor de overwinning. Het verspringen werd gewon nen door de Wielstraat, vóór de landelijke gilde en de Por ky's. In het gaaibollen, waar aan alleen de dames en de kinderen mochten deelnemen, toonde Sint-Anna zich de sterkste, samen met TC 78 en Judoklub 2. Het vogelpik per fiets was een moeilijke proef. Alle leden van de ploeg moes ten hieraan deelnemen. Bijna 90% van de deelnemers gooi den de pik naast de schijf. Het werd nog moeilijker gemaakt door de weersomstandighe den, maar het was voor ieder een gelijk. Judoklub 1 werd hierin de laureaat met 35 pun ten, gevolgd door 4 ploegen met 20 punten: Hamvoc, Zwi voba 1, De Porky's en de Wiel straat. St. Anna en Judoclub 2 troffen geen enkele keer raak. Indiaca werd weer noodge dwongen in dc gemeentelijke sporthal gespeeld. Verwonder lijk was de uitslag Hamvoc - TC 78: de tennissers haalden het tegen de volleyballers. Zwivoba 1, die dit spel goed kennen, kregen er de Porky's onder en de Judoklub 1 hield er de tweede ploeg van Zwivo ba onder. St. Anna haalde het van Judoklub 2 en de spelers van AC Hamme werden ver slagen door de Wielstraat. Iedereen was nieuwsgierig naar de voorlopige tussenstand na 9 proeven. Hamvoc stond met twee punten aan de leiding voor Zwivoba 1 en dan ge volgd door de ploegen van de judoklub 1 en de Wielstraat. Voor de laatste proef, de aflos sing telden dubbele punten. Vele deelnemers waren reeds moe en moesten nog beginnen aan het zwaarste onderdeel. Ieder lid van de ploeg moest 100 meter lopen in een strie mende regen. Deze proef moest de beslissing brengen. Hamvoc startte en zette geen al te goede tijd meer. Maar Swivoba 1 deed het nog slech ter en verspeelden hiermede de kans op de overwinning. De lopers van AC Hamme wilden kost wat kost dit onderdeel winnen, zij persten er alles uit en hun tijd werd een streefdoel voor de judoklub en de Wiel straat. Beide ploegen slaagden er echter niet in AC Hamme in dit onderdeel te verslaan. Om dat er met deze proef dubbele punten te verdienen waren, werd er met spanning uitgeke ken naar de uitslag en de pres taties van de andere ploegen. Een exaquo voor de eerste plaats was niet uitgesloten en dan zou een elfde proef de beslissing moeten brengen. De jury telde de punten op en er bleek slechts twee punten ver schil tussen de Hamse volley- balklub Hamvoc en Judoklub 1, Daarom werden alle uitsla gen nog eens nauwkeurig na gekeken en werd in de bom volle kantine van het gemeen telijk speelplein de uitslag van de derde Hamse tienkamp be kend gemaakt. Hamvoc werd tot winnaar uitgeroepen van de derde Hamse tienkamp. De ploegleider mocht uit handen van Burgemeester Baert de wisselbeker in ontvangst ne men. Alle ploegen mochten een aandenken in ontvangst nemen uit handen van Schepen Van Couwenberghe. Alle -pe- lers kregen een mooie herinne ring aangeboden. Door de af wezigheid van Schepen van Casteele, wegens verblijf in het buitenland, dankte de voorzitter van de sportraad, Albert Pieters, alle ploegen /oor hun deelname en sportie ve inzet. Hij hoopte dat ieder een volgend jaar opnieuw zou deelnemen. Niet alleen de le den van Hamvoc waren dolge lukkig, ook de Wielstraatspe- lers waren dolblij met de derde plaats. De nieuwkomers deden het. Uitslag: 1. Hamvoc 93 punten, 2. Ju doklub 1: 91, 3. Wielstraat 89, 4. Zwivoba 1 83, 5. De Lande lijke Gilde St. Anna 81, 6. TC 78 74, 7. De Porky's 73, 8. AC Hamme 72, 9. De judoklub 2 en Zwivoba 2: beiden 49 punten. bd Turnen. Eén van de W.B.K.-groepen tijdens de training Turnen. Een deel der leden van Werken Baart Kracht 40 - 30.8.1985 - De Voorpost HET ZESDE Z0MERT0RN00I VAN KLUB 65 IN NIEUWKERKEN HAMVOC WINT DERDE Tienkamp in Hamme: de ploeg Parkus uit Moerzeke (vh) Tienkamp in Hamme: Hamme Sint-Anna mocht rekenen op deze deelnemers (vh) Tienkamp in Hamme: het team van AC Hamme (vh) Tienkamp in Hamme: de ploeg van White Star Wielstraat (vh)

De Voorpost | 1985 | | pagina 40