r I I ist je konditie! (3) Ene de boom bij de seniores SPORTKONDITIEDAG J2RDE HABROECK-STRATENLOOP KEMZEKE: ALWEER MINIVOETBALTORNOOI IN BERLARE portkonditiedag met medewerking van Groep De Cuyper CHTSTE INTERNATIONALE CHTDORPENTOCHT IN BEVEREN TRIM-JE-FIT-CLUB vzw DE KAMPIOEN IS EEN SANDER! Reds Lebbeke wel, Royal Lebbeke niet verder in de beker DE VOORPOST De Voorpost - 30.8.1985 - 41 menwerking met de Kruibeekse Lopersploeg organi- |e het Kemzeekse Habroeckwijkkomitee ter gelegen- van z'n jaarlijkse feesten nu reeds voor de derde keer •aditionele «Habroeck-Stratenloop» tijdens het voor- weekeinde. Ondanks het eerder onstabiele weder nen niet minder dan 170 lopers naar Kemzeke akt. kens, 7. Robby Stevens, 8. Sebastiaan Vlaminck, 9. Johan Verstraeten, 10. Dimitri Cuyvers. Miniemen meisjes: 1. Leny Deyaert, 2. Kristien de Wilde, 3. An Andries, 4. He- leen de Wilde. Miniemen jongens 1. Egon Schoenmaeckers, 2. Kris van Dam, 3. Tom Deyaert. Kadetten meisjes: 1Irina Pieters. Kadetten jongens 1. Ivan van Eetvelt, 2. Michel van de Velde, 3. Patrick Daelman. Miniemen chirojongens 1. Gunther de Cauwer, 2. Joris Stuer. ipben jongens: Ihristoph Oelbrandt, 2. IVervaet. 3. Maarten Ver- knins meisjes nanca Janssen, 2. Sara jelaere, 3. Katrien De (trlinck, 4 Cindy An- 5. Marijke Pieters, 6. de Block, 7. Iris Pauwels ficky De Block. i jongens: 1. Gerry 2. Ivo Janssen, 3. Rottheir, 4. Styn Ver ten Ben meisjes fidi Kluskens, 2. An de 3. Wendy Annaert. Oen jongens lennis Pieters, 2. Bart de Jerlinck, 3. Carlo de Be- 4 Timothy Formesyn, 5. y Annaert, 6. Mare Klus- Scholieren meisjes: 1. Veerle Beullens, 2. Nicole Simoens, 3. Magie de Meester. Scholieren jongens: 1. Raf van Hove, 2. Filip de Meester, 3. Dirk de Witte, 4. Yvan van Hecke. Juniores heren 1. Guy Veldeman, 2. Kris van Wiele, 3. Danny de Meester, 4. Peter de Paepe, 5. Luc van Zele, 6. Danny Smet, 7. Eddy De Decker, 8. Leo Verhaegen, 9. Edwin Neels. Seniores heren 1. Rene de Boom, 2. Erwin van de Cauter, 3. Patrick Vla minck, 4. Luc van Steelandt, 5. Patrick Bogaert, 6. Roger Ver meulen, 7. Dirk Gerlo, 8. Geert Smet, 9. Wilfried Geers, 10. Frank Vervaet, 11. Hugo van Camp, 12. Rony de Geest, 13. Karei van Britsom, 14. Mare de Jonghe, 15. Mare van Vlierberghe, 16. Wilfried Dha- nis, 17. Freddy van den Hen- de, 18. Peter Pilaat, 19. Patrick de Bock, 20. Eddy van Lan- deghem. Veteranen dames: 1. Yvonne de Rijck, 2. Frida Waegeman, 3. Gerda van den Hende, 4. Inge Bertram, 5. Mia Kuterna, 6. Maria Mertens. MINIVOETBAL Stratenloop in Kemzeke. Enkele stoere veteranen-stratenlo- pers die in de Hazebroeckwijk voortreffelijk presteerden: Maurits Van Puyembroeck, 5de bij de plus-vijftigers, Rudy Claus, die won bij de veteranen plus 35 en Martin Dockx die beslag legde op de 3de plaats in diezelfde reeks, (gremar) Kimpe, 3. Gilbert Pieters, 4. iuu.vH.il Rik D'Hollander, 5. Norbert *3 "^Martin de Meester, 6. Antoine de Veteranen heren «plus 50 jaar» 1. Gerard van Huffelen. René Marckx, Dockx, 4. Ludo Oorts, 5. Maurice van Puyembroeck, 6. Luc Eyckens, 7. Frans Jeanty, 8. René Schoenmakers, 9. An- dré De Greyte, 10. Lucien De wisselbeker werd overtui- Rots, 11. Louis van Linden, gend gewonnen door de Krui- 12. Jos Vervoort Veteranen heren «plus 35 jaar» 1. Rudy Claus, 2. Julien de In de sporthal van Berlare was er vorige week een minivoetbaltor- nooi met niet minder dan 40.000 fr naturaprijzen We kregen hierover volgende uit- Gorion-Joker 0-4 Den Draver-Moriaens 0-2 Pompierken-Gorion 0-4 Joker-Den Draver 5-1 Moriaens-Pompierken 1-1 Gredi Bauwens-Minibond 3-1 BAC Raemdonck-Moerm. Bomw. 0-2 Argenta-Gredi Bauw. 2-6 Minibond-BAC Raemdonck 1-1 Moerm. Bomw.-Argenta 18-1 Sportivo-Mini Sparta 3-0 Hogeweg-Tijl 3-3 E. Donk-Sportivo 1-2 Mini Sparta-Hogeweg 2-9 Sportieven-Spectrum 1-1 BaetVDM-B VDM Sport 1-5 Spectrum-Meceno 0-1 Tijl-E. Donk 3-1 Sportivo- Hogeweg 3-1 Hogeweg-Donk 4-3 10-0 Tijl-Sportivo Mini Sparta FF Gorion-De Draver Joker-Mor. Bacrt 2-1 De Draver-Pompierken 3-3 Mor. Baert-Gorion 1-1 Pompierken-Joker 0-1 Gredi Bauwens-BAC Raem donck 3-3 Minibond-Moerm. Bomw. FF BAC Raemdonck-Argenta 7-1 Sportieven-Baert VDM 1-1 Baert VDM-Mikeno 4-0 Mekeno-Sportieven 0-1 Speetrum-Baert VDM Sport 0-6 Mekeno-Baert VDM 0-5 Baert VDM Sport-Sportieven 3-1 Uit deze voorselektie kregen we dan volgende halve finale-uitsla- gen. Gorion-Moertn. Bomw. 4-3 Hogeweg-Baert VDM 5-3 Joker-Gredi Bauwens 5-4 Tijl-Baert VDM Sport 2-5 Op zaterdag ging het dan ereplaatsen. Merken we op dat de ploeg Hogeweg die voor het eerst in kompetitie haar kans gaat met de vijfde plaats een goede uitslag noteerde. Voor de 7e en 8e plaats ging het tussen Moerm. Bomw. en Baert VDM 6-3 Voor de vijfde en zesde plaats ging het tussen Gorion-Hogeweg 3-4. Voor de 3e en 4e plaats ging het tussen Gredi Bauwens en Tijl 8-2. Tenslotte in finale ging het tussen Joker Uitbergen en Baert VDM Sport. In de eerste periode kwam Baert VDM Sport aan de leiding met 0-1 bij strafcomcr. In de twee de periode werd het 0-2 en kon Joker milderen tot 1-2. In de derde act scoorde Baert VDM Sport en kon Joker in extremis nog een strafcorner aantekenen buiten de tijdslimiet en tot 2-6 milderen. Baert VDM Sport was ontegen sprekelijk de beste. Westerlinck, 7. Herman Eetvelt, 8. René Cole, 9. Fred De Backer, 10. Gilbert Min jou. beekse Lopersploeg (KLP) vóór Walo. r de Trim-je-fit-club vzw wordt op zondag 8 septem- I doorlopend van 10 tot 13 uur in de sporthal van Sint- Is een sportkonditiedag georganizeerd. Iedereen kan jratis en zonder verbintenis de eigen konditie komen len. lesten ir middel van een testbat- kunnen alle aanwezigen volgende lichaamscigen- Ippen testen: de lenigheid, Jlirachl, het evenwicht, de ■tiesnelheid. de koördina- Icn de uithouding. Daaren- Vn vindt ook de bepaling het ideaal gewicht plaats, r de meting van de presta- wordt zowel beroep ge- i op hiervoor ontworpen ttellen als op eenvoudige, is toepasbare methodes. deze faktor wordt de lenigheid van het bekken- en het schou dergewicht nagegaan. De kracht De twee krachtkomponenten die zullen gemeten worden zijn de sprongkracht (vertikale lint meter) en de handkracht (handdynamograaf) Het evenwicht De evaluatie van het even wicht gebeurt aan de hand van een elektrische stabilometer. De oog-koördinatie wordt na gegaan door middel van een sneltiktest. Het lichaamsge- voel (ruimteperceptie) is het onderwerp van een asymmetri sche test. De uithouding Aan de hand van een step-test wordt de uithouding onder cij fers gebracht. Op de home trainer wordt het rekuperatie- vermogen gemeten. De uit houding van de arm- en buik spieren komt aan de beurt tij dens de push-ups en de sit-ups. Tot slot De verantwoordelijken van de Trim-je-fit-club vzw willen door de organisatie van deze sportkonditiedag meer mensen aanzetten tot het aktief sporten. Niet alleen een ernstige bege leiding bij het sporten is be langrijk, maar ook de inzet en de regelmaat dragen bij tot het verbeteren van eigen mogelijk heden. Voor de oudere lezers kan het pen stimulans zijn te weten dat konditicverbetering mogelijk is tot 70 jaar. De reaktiesnelheid Om het rcaktievermogen te testen wordt de tijd gechrono metreerd die iemand nodig heeft om op een lichtflits te reageren (reaktietijdmeter) mgheid een idee te krijgen van De koordinatie rtkonditiedag. Steeds meer mensen streven een goede konditie na... dag 1 september is de gemeentelijke sporthal aan de pperstraat het vertrekpunt van vyf wandelroutes rhecn de acht Beverse deelgemeenten. Dit initiatief, dateert uit het «Jaar van het Dorp» 1978, kende iddellijk veel byval met ongeveer 1600 wandelaars, jaar brengt de sportraad enige vernieuwing in de ule. De 5- en 1 O-kilometerafstanden worden ingericht wandel-zoektocht met start te 13.00 u. aan de sporthal, bijkomende attrakties worden een sportkwis en volks- en georganiseerd. 17 u. binnenlopen. De prijsuit reiking vindt plaats te 18 u. de sporthal. Er zijn speciale prijzen voorzien voor de jong ste, de oudste en de verstko mende deelnemer. Ook de grootste groep en de grootst vertegenwoordigde wan delklub worden met trofeeën bedacht. Ook schoolgroepcn jeugdgroepen en mindervali dengroepen komen hiervoor in aanmerking eraard blijven de lange-af- brevet plus plaket (80 fr). Het d-wandelaars niet versto- zelfde geldt voor de 30 km van hun 50-kilometertrip. 20 km tochten. Vlugge benen in de ochtend kunnen kunnen zelfs nog starten na de reeds inschrijven voor een middag maar moeten er wel (30 fr.) en/of voor een zorg voor dragen dat zij vóór Nieuwe impulsen Er werd door de organisatoren duidelijk gesleuteld aan de 5 en 10 kilomctertochten die de Volkse ross in Be veren. E twintigtal jongeren kwamen aan de start en liepen 3 op zondag 8 september organiseert de Trim-je-fit-club vzw voor al diegenen, geïnteresseerd in hun lichamelijke geschiktheid een sportkonditiedag. Op deze dag kan iedereen gratis zijn (haar) konditie komen testen. De aktiviteiten vinden doorlopend plaats van 10tot13uurinde gemeentelijke sporthal van Sint-Gillis- Dendermonde (Van Langenhovestraat). Benodigdheden: sportkledij m.m.v. GROEP DE CUYPER Seizoenshervatting aerobic Maandag 9 september - sporthal Ap pels van 21-22 uur. Woensdag 11 september - sporthal Sint-Gillis van 20 tot 21 uur. Zaterdag 14 september - sporthal Sint- Gillis van 10 tot 11 uur. Minivoetbal in Berlare. De Uitbergse jongens van Joker verloren met 6-2 de finale v Berlaars minivoetbaltornooi tegen Baert VDM Sport (jj) Minivoetbal in Berlare. Baert VDM Sport won de finale tegen Joker Uitbergen met 6-2 cijfers (jj) ZAALVOETBAL Volkscross in Beveren. Bruno Moens was de snelste jonge loper. Hij kreeg bloemen en de trofee uit de handen van schepen Smet (Iv) laatste 2 jaren een lichte terug- een landelijke tocht langs goed yuf '1 Sporthal. Verdere val kenden wat het begaanbare wegen. Zelfs kin- '"lichtingen over deze interes- deelnemersaantal betreft. De derwagentjes zijn hier geen sante acht dorpentocht kunnen plaatselijke tochten worden hinder. De 10 kilometer loopt bekomen worden bij A. Van niet meer georganiseerd in de meer de richting Vrasene uit. Velde. W. Van Doornyck- diverse deelgemeenten, maar Speciale pijlen tonen beslist de s,raaI GS te Haasdonk of op gecentralizecrd in Beveren. goede weg. Onderwijl zijn <'e sportraad bij A. Lingier, De kleinste tocht (5 km) loopt volksspelen en wat zoekwerk Dorpsstraat 24, Kieldrecht. de richting van de Midden- een aangename bezigheid Voor Beveren: K. Smet, Mei- heide uit en de Permanstraat, Start van de 5 en 10 km om 13 doornlaan 43. Wvdv HENGELEN: KAMPIOENSCHAP VAN DE STAD DENDERMONDE Zaterdag jl. had op de waters van de Brusselse Forten, ter gelegenheid van Dendermon- de-kermis, de jaarlijkse vis- prijskamp plaats. Liefst 359 inschrijvingen kwa men binnen. Zij gingen'om 14 u.. in een nat weer, van start. Reeds vlug was het duidelijk dat Van de Vondel Arthur, beter gekend als «Tuur van den Toledo», vissend lid van de 33 Sanders, dicht zou eindi gen. In het eerste gedeelte van de drie uur durende wedstrijd, ving Tuur immers 2500 g. bij een. Maar toen begon de naast hem zittende visser overvloe dig te voederen, zodat Van de Vondel nog twee visjes op het droge kon halen. Toch won hij met ruim verschil Want Van Extergem W. en Geerts R,, resp. tweede en derde, vingen een halve kilo minder. Het kon dan ook niemand ver bazen dat 33 Sanders-voorzit- ter Francois Van Ighcm na de wedstrijd een gelukkig man was. Tussen haakjes vermeld, de voorzitter werd 50ste met 810 g. De ererceks werd gewonnen door, hoe kan het anders. Okapi Fishing Club. Met De Bleser A. (4C met 1980 g), Vercammen L. (9* met 1530 g) en De Clercq R. (13* met 14(K) g.) had hei een grote voor sprong op de andere klubs. 33 Sanders had het hen echter moeilijk kunnen maken als Jef Parewijck had meegedaan Deze «veteraan» kent de Brus selse Forten beter dan ieder ander. Moed en Geduld werd ook beloond, omdat het met de meeste leden opkwam. 30 in totaal. Okapi kon daar «slechts» 26 vissers tegenover plaatsen. Ook nog vermelden dat Van de Vondel deze zege zeker verdiende en dat hij vol gende maand ook nog kans maakt, kampioen van de klub te worden. Met nog één reeks Zodra de maand september in zicht komt. worden ook de zaalvoetbalkompetities terug op gang geschoten. De Belgi sche Zaalvoetbalbond organi- zeerde, als voorbereiding op het nakend seizoen, de eerste twee bekerronden in de Beker van Oost-Vlaanderen, nog voor de kompetitie een eigen lijke start nam. Voor heelwat ploegen betekent deze beker kompetitie dus meteen een goede voorbereiding. Voor de kersverse eersteprovincialer Royal Lebbeke ging het echter niet van een leien dakje. Eerst en vooral diende coach André Tilley in de week voor de bekermatch bij HSV Temse zijn ontslag in. Het was met een te laat om nog naar ver vanging uit te zien. ook zijn de Lebbekenaars nog steeds op zoek naar een valabele spits die in het wegvallen van Peter Roelandts en Mamix Brussel- mans kan voorzien. Geen al te beste uitgangsposi tie dus bij Royal doch de ge moederen bleken ondanks al les nogal gerust. De verplaat sing naar tweedeprovincialer HSV Temse zou normaliter geen probleem mogen ople veren. Het begon al meteen verkeerd. Met twee doelpunten binnen de minuut eerst Ludo Van Riet en later Rudy Peerens stond HSV na 5 minuten reeds 2-0 voor. Na een lange en moeizame achtervolging kon Royal nog voor rust de schade herstellen met twee doelpunten van Stijn Mannaert. In een gelijkopgaande tweede helft zou Temse de beste kan sen krijgen en ging dan ook verdient met de zege aan de haal. Chris Verbeeck zorgde voor 3-2 en met een vierde thuisdoelpunt langs Patrick Servotte was Lebbeke er aan voor de moeite al kon Stijn Mannaert in de slotfaze nog een derde doelpunt lukken. Bij Reds Lebbeke ging het heel wat makkelijker. Bij de rust tegen SM Van Damme was het 1-1, na doelpunten van De Buynter voor de bezoekers en Hofman voor de thuisploeg. In de tweede helft kon Reds het overwicht krachtiger in doelpunten omzetten. Abeel zorgde voor 2-1 doch nogmaals De Buynter zette de ploegen opnieuw gelijk. Met treffers van Hofman, Sic- card (3), en Abbeel was het 5 minuten voor het einde reeds 7-2. In de laatste minuut kon den de bezoek -s nog één keertje scoren. F eds Lebbeke bekert meteen minstens een ronde verder. (I.E.) te vissen staat hij op de derde plaats, in het spoor van Van Ighem en Jacobs. DF. UITSLAG: 1Van dc Vondel A. 2. Van Extergem W 3. Geerts R. 4. De Bleser A. (n° 143) 5. De Block G.(n° 162) 6. Van Hoeckc R 7 Van Damme P 8. Van Herrewcghe E. 9. Vercammen L. 10. Van der Eist P. 2750 g 2370 g. 2280 g 1980 g 1980 g. 1750 g. 1720 g. 1640 g. 1530 g. 1500 g Wie van alles op de hoogte wil wezen moet lezen

De Voorpost | 1985 | | pagina 41