«af3 Opdorp, een weekend lang bulkend van kuituur ui Lebbeke nam afscheid van «de Zusters van het Gasthuis» Lebbeeks Dorpsfeest '85 JNM's Hererenbosch: op de bres voor natuur en milieu Wieze krijgt zijn eigen stran tfi 10 - 6.9.1985 - De Voorpost Het is soms opvallend, schrijft Bob Van Den Broeck, algemeen coördinator van het Kultureel Weekend te Opdorp-Buggenhout in een knipogende persmap (proficiat aan de samenstellers!), dat mensen die Opdorp dertig, veertig jaar geleden gekend hebben, met veel heimwee terugblikken naar de «tijd van toen». Waar zijn de jaren, toen de Dries nog bevolkt was met kleine boerderijen, vele cafeetjes, de tyd van de brouwerij, de maalderij, de smidse, het klooster, het gemeentehuis, het kasteel? Hoelang is het al geleden dat er nog aardappelen gepoot werden op de Dries? Er blijven enkel herinneringen. En toch is het alsof de sfeer van vroeger in Opdorp nog te snuiven is. Komt het nu door zijn vermaarde jaarmarkt of door zijn rustgevend dorpsplein? Feit is dat elke inwijkeling er zich vlug thuisvoelt en nog zelden dit plekje verlaat. Ook Opdorp is niet ontsnapt aan de vooruitgang, de moder ne ontwikkelingen, de fusie, de bouwexplosie van de jaren zeventig. Maar gelukkig gin gen vervuilende industrie en autowegen aan dit dorp voorbij. Schertsend wordt beweerd dat Opdorp de residentiële wijk geworden is van Buggenhout Een bewering waarin veel aan dacht zit, want vele mensen uit het onderwijs, bedienden en kaderleden zijn zich hier ko men vestigen. De woonkernen langs de Vierbunderstraat en d'Hofstee zijn bevolkt met jonge mensen en stilaan wordt ook de Dries ingenomen door nieuwe gezinnen. 1985 zal in de annalen van Opdorp gegrift worden als het jaar van verschillende opmer kelijke gebeurtenissen. Belangwekkende evenementen Zo werd een aanvang gemaakt met de restauratie van het eeu wenoude parochiekerkje. De Opdorpse parochianen zijn de gemeente spontaan bijge sprongen om de werken te hel pen financieren en de paro chiefeesten die daartoe werden georganiseerd, hebben de stoutste verwachtingen over troffen. Opdorp was tijdens deze fees ten één familie. Iedereen was op het appel, drukte pastoor Troch het uit. De Opdorpse zieleherder was trouwens on der de indruk van de genegen heid en het samenhorigheids gevoel dat de Opdorpenaars zo typeert. 1985 is ook het jaar dat de nieuwe gemeenteschool (offi cieus) in gebruik wordt geno men. Een droombeeld voor velen dat werkelijkheid is ge worden. Dat deze school in minder dan drie jaar kon ge pland en gerealiseerd worden, via subsidies, is een geschenk zonder voorgaande. Dat het klooster ondertussen begonnen is met de nieuwe kleuterschool wordt eveneens dankbaar ervaren door de Op dorpse gemeenschap. Een derde hoogtepunt voor Opdorp is de openstelling van het fietspad «De Tweehaag». Ook hier heeft de gemeente een gelukkig initiatief geno men. Het fietspad, hoewel slechts enkele honderden me ters, is van groot belang. Nu kan de Opdorpse jeugd, kan dat trouwens iedereen, het ge vaarlijkste stuk van de Vidt- straat ontwijken. Dat dit fiets pad ook nog vertrekt in het midden van de Dries en de kortste weg vormt naar Bug- genhout-Centrum, maakt deze realisatie nog meer opportuun. Kultureel Weekend Ook de organisatie van het kultureel weekend, noemt Bob Van Den Broeck. een gebeur tenis die weerklank mag krij gen. Het entoesiasme en het dynamisme van de Opdorpse verenigingen zijn bewonde renswaardig. Krisis en luste loosheid schijnen in Opdorp geen vat te krijgen, aldus de algemene koördinator. Wanneer je trouwens een blik werpt op de diverse aktivitei- ten en tentoontellingen die op vrijdag 13, zaterdag 14 en zon dag 15 september a.s. in en om de Opdorpse Dries zullen ont plooid worden, moet je tot de vaststelling komen dat de Bug- genhoutenaars in het algemeen en de bewoners van Opdorp in het bijzonder van wanten afweten. Een blik op het programma: Vrijdag 13 september 17u30: Herdenking Maurits Schelhout - Kaatslutte Tollcm- beek-Braine (met verzekerde deelname van Brandsma). op het terrein voor zaal Madeion 18u30: Opening van het Kultu reel Weekend m.m.v. «Met moed vooruit». 18u45: Opening van de ten toonstelling «Beste Belgische Persfoto 1984» in zaal Drij- toren. 19u00: Vertrek onder begelei ding van de fanfare, richting Stelenmolenstraat, waar de openstelling zal gebeuren van het fietspad «Tweehaag». Aansluitend rondgang naar de verschillende tentoonstellin gen. Opening van de Boeken beurs in de gemeenteschool (KWB). Infostand van de BGJG in zaal Eldorado. Iko- nententoonstelling van Noëlla Adams in de pastorij (KVLV). 19ul5: Voordracht door Jean- Pierre Bertin bij de opening van de Boekenbeurs in de ge meenteschool (KWB) 20u00: Proklamatie Prijs van Buggenhout in zaal «De Hert». 21u00: Openingsreceptie in de centrale circustent van KVLV en Landelijke Gilde op de Dries. Zaterdag 14 september 13u00: Alle tentoonstellingen geopend 14u00: Opslaan basiskamp door de Scouts Briel, rechto ver café Aksent Dries. Krijttekeningen en schilderin gen op borden voor alle kinde ren op het wegdek voor de gemeenteschool 11.11.11.-ko- mitee). Wedstrijd met zelfge- vouwen papieren vliegers en doorlopend volkssporten aan het houtmagazijn achter de. zaal De Hert (VHB). Diavoor stelling over de voorbije aktivi- teiten van de Scouts Briel in circustent Dries. Doorlopende video-montage: «Zo leefde Buggenhout toen», in zaal De Hert. Doorlopend optreden van Volkskunstkring «De Bosuilen» op diverse plaatsen op de Dries. 15u00: Uitreiking van de Na tionale Raffeisenprijs aan de Landelijke Gilde uit Opdorp in de circustent. Opgeluisterd door de samenspelgroep van de Gemeentelijke Muziek school en optreden van het trio Juul Van Hoeck. Kennisma king met de computer in de gemeenteschool (KWB). Ani matiefilmpjes voor de jeugd door de Culturele Centrale in het Jongenstehuis, Veken- straat. 16u00: Kindertoneel «Den Dries op stelten» door het ge zelschap Guido Keppens in zaal Eldorado. (BGJG). De monstratie «Zelf wijn maken» aan de hoogpoorten van de pastorij door de wijngilde «Waeyendaelle» 17u00: H. Mis opgeluisterd door het kinderkoor «De Para- foontjes» o.l.v. Rita Schelf hout en Eric Jacobs. 18u00: Kinderkabaret «Kalan der» in de refter van het Jon genstehuis (Red Star). Wan delconcert door de kon. Fanfa re «De Morgenster». Aanslui tend om 18u30, optreden in zaai Madelon. 18u30: Optreden van de turnkring «Nut en Vermaak» m.m.v. de turnkring uit Zele, op het plein voor de kerk. 19u30: Ontspanningsavond in de circustent met animatie door de groep Pepijn en om 20u30 optreden van Opdorpse KVLV-leden in «De Vrouw door de eeuwen heen». 20u00: Voorstelling Proza-po- czie-grafiek van Moris De Smet en Marcel Catry in de post Dries (CSC, in samenwer king met SW en Jeugdhuis 't Pilaartje). 21u00: Optreden van een skif- flegroep op de Dries (Vrien den van Radio Komitee). 22u00: Groot Kampvuur met zang, muziek en dans door scouts Dries op het midden plein Dries. Zondag 15 september lOuOO: Alle tentoonstellingen geopend Plechtige hoogmis opgeluis terd door St.-Gregoriuskoor van Buggenhout o.l.v. Jan Van Den Bossche. Volkssporten voor iedereen aan het houtmagazijn achter zaal «De Hert» (VHB) lluOO: Aperitief met jonge Opdorpenaars op het podium in de circustent. Dries (Parafo- nenkoor). Volleybalwedstrijd op de Dries door BGJG-jongeren. 13u00: Rommelmarkt voor groot en klein op het pleintje voor de kerk (KAJ en VKAJ) 14u00: Activiteiten in het kamp van de Scouts Briel Windvliegerwedstrijd voor alle kinderen op de speelplaats van Je Buso-school (Buso) Wedstrijd voor zelfgevouwen papieren vliegers aan het hout magazijn achter zaal De Hert. ,'VHB) 14u30: Doorlopend optreden van de Volkskunstkring «De Bosuilen» op diverse plaatsen op de Dries. Diavoorstelling over de voor bije aktiviteiten van de Scouts Briel in de cirkustent. 15u00: Demonstratie van de Landelijke Ruitervereniging en de ponyrijders in het mid den van de Dries. Kennisma king met de computer in de gemeenteschool (KWB) Optreden van Eric Van Rans- beeck, dwarsfluit en Edward Mertens met voordracht uit ei gen werk in «Aksent», Dries. Optreden van toneelgezel schap Guido Keppens in de circustent. 16u30: Wandelconcert door de kon. Fanfare De Eendracht: aansluitend om 17 u. optreden in zaal Madelon. 17u00: Toneel, play-back en dans door de jongens van het MPI Capellderij. de optredens gaan door in de refter van het kasteel Vekenstraat 1. 17u30: Wandelconcert door de kon. Fanfare St.-Isidorus, aan sluitend om 18 u. optreden in zaal Madelon. 18u30: Prijsuitreiking van de tekenwedstrijd in de circustent (Landelijke Gilde). 20u00: Slotconcert in de St.- Amanduskerk m.m.v. Kon. Fanfare «Met moed vooruit», o.l.v. Petrus De Vleeschou- wer, het kon. Gemengd Para- fonenkoor, o.l.v. Eric Van Ransbeeck en het Buggen- houts Kamerkoor o.l.v. Ann Adriaensens. 21u00: Slotreceptie voor de uitvoerders van het slotconcert en voor alle medewerkers aan het Kultureel Weekend, in de circustent, aangeboden door de Kulturcle Werkgroep Tentoonstellingen Aan tentoonstellingen zal het evenmin ontbreken tijdens het komend kultureel weekend. De bezoeker heeft de keuze uit: - Prijs van Buggenhout, voor behouden voor grafiek (Kultu rcle Werkgroep). Zaal De Hert, Dries. - Tentoonstelling «Wedstrijd van de beste persfoto 1984» (Prijs Leo Tindemans) (Kultu rcle Werkgroep), zaal Drij- toren - Tentoonstelling over Kar- toens door de Kartoenistenvereniging «De Kever Boekenbeurs (KWB- Opdorp), Gemeenteschool. - Ikonen van Noëlla Adams (KVLV-Opdorp), Pastorij, Dries - Tentoonstelling «63 jaar KVLV-Opdorp», circustent Dries Infostand en diamontage BGJG-Opdorp, Eldorado Dries. - Posterbeurs, tentoonstelling van oud naar nieuw en proe ven van plattekaashapjes (KAV-Opdorp) in de poort van Miel Meys, Dries 73 - Tentoonstelling Land- en Tuinbouwprodukten ten toonstelling wedstrijd kinder tekeningen (Landelijke Gilde Opdorp) circustent. - Tentoonstelling Wereldsoli- dariteit en Wereldwinkel (ACW-Opdorp), gemeen teschool Dries. - Tentoonstelling «Van opna me tot foto» en een selectie van diamontages (Fotoclub «De Lens») Zaal De Hert - Heemkring Ter Palen stelt zijn deuren open van zijn nieuw lokaal in het kasteel van het Jongenstehuis, met «Leven en Werk van onze vroegere dorpsgenoten». Het jaarboek «Bebouwing en bewoning te Opdorp in 1930» is daar tevens te bekomen. - Tentoonstelling Grafiek Marcel Catry. in De Post (Dries) (CSC) - Infostand met materialen voor het vervaardigen van vruchtenwijn en tevens de monstraties door de wijngilde «Waeyendaelle» op de binnen koer van de garage van de pastorij. Dries - Ontwerpen en maken van glasramen door Brigit De Wolf, in de woningen nr. 4 en 5 Dries. - Tentoonstellingen van Cac tussen infostand (Cactus- weelde), circustent - Boekenbeurs. Derde We reldliteratuur, fototentoonstel ling, infostand, diamontage, kindertekeningen en brief- schrijfactie van Amnesty Inter national (11.11.11-komitee Buggenhout), gemeenteschool - Infostand door de Vrien denkring Revalidatiecentrum in de woningen 4 en 5, Dries - Geschiedenis van het Jon genstehuis en de groei naar het MPI, werken gemaakt door de jongeren van het MPI-Capel- derij. Villa van de Capelderij, Vekenstraat 1 - Werken van de leerlingen Ruwbouw en Mechanica in de werkplaatsen van en inge door Buso, Capelderij - Tentoonstelling over Activiteiten van Voetb< Red-Star», i.v.m. Jeugd king, in de villa van dc C£ derij, Vekenstraat 1 - Tentoonstelling van miek door Ann Van Asscljei woningen 4 en 5, Dries - Schilderijen van Chris Hoeymissen in zaal Hert», Dries - Tentoonstelling van de i thologische vereniging Bosvrienden» in het s huis, Dries - Info-scouts-Briel in b siskamp. pal over Ak Dries - Fototentoonstelling «15 Basket Buggenhout» plaats zaal De Hert. Pierre Van Ra met istipi fzom Iaj idscl :n r ena£ j chte st o: Loc rs o elieu ert c :t m ju belic bin d, di hc Jing Het Lebbeekse Dorpsfeest was vorig weekend aan zijn derde editie toe. Gespreid over drie dagen vrijdag kwamen de derde leeftijders aan hun trekken, zaterdag kwamen de georganiseerde jongeren aan bod en zondag was iedereen verwacht groeide dit gezamelijk initiatief van de drie gemeentelijke adviesraden (Welzijnsraad, Jeugdraad en Kultuurraad) uit tot een bij pozen attraktief evenement, dat wel niet de grote massa Denderbellewaarts lokte, maar vooral zij die er aktief aan deelnamen een paar uurtjes prettige ontspanning bezorgde. «Dorpsspel zonder gren De ouderen zetten aan i kompetitie, kropen o.a. zovelen mogelijk in eet s tandse kever, dc jongeret hun kant werden kreatie ziggehouden. 's Avonds ging nog een v dansbal door, opgelui Hadden bepaalde mensen de Dorpsspel seerde jeugd nam zaterdag in door de groep «Zakdoek» hoop gekoesterd dat de deel- j)e grootlebbeekse georgani- groten getale deel aan het name van de Gemeentelijke Kulturele Raad aan dit evene ment nieuwe impulsen zou toe dienen. dan werden die in hun verwachtingen teleurgesteld Het zondagprogramma bood overigens weinig origineels, de meeste initiatieven waren trou wens «opgewarmde kost» Derde leeftijders in koncert Vrijdagnamiddag was het zin gen en voordragen geblazen in een tent, waarin de derde leef tijders zaten te puffen onder dc laatste augustuszonnestra- len. Traden er achtereenvol gens voor het voetlicht: Petrus Van der Steen (samenzang). Mevr. Clemence Ringoot-Van Stichel (voordracht), Leon en Mare Siccard (sketches), Hed- wig Strobbc (zang), Julienne Van Hove (play-back), Frede- rika Neuwirth (piano), Achiel Vermeiren (met een typering van een schoolmeester, die zeer in de smaak viel), Odille- ken De Saedeleer (zang), Su zanne De Man, Deiphine Hey- mans en Maria Parewijck (sketch). Julia Mertens (voor dracht), Maria Parewijck (mo noloog), Louis De Raes (mondharmonika), Marcel Lissens (de Lebbeekse Jean Walter), en de Gebroeders Van der Straeten (samen zang). Voor de muzikale begeleiding zorgde Marcel Schelfhout aan het orgel Achteraf kregen de aanwezigen nog een variété programma aangeboden, Met o.a. Lou Marvel, Emmy Van Es en Tony Geys. heeft moeten werken Buiten deze materiële dienst verlening hebben de zusters zich ook steeds ingezet voor de geestelijke begeleiding van de bewoners van het rustoord. O.a. brachten ze de bejaarden naar de kapel en zorgden ze voor dc eucharistieviering. Doorheen gans de periode van hun aanwezigheid in ons be jaardentehuis, benadrukte de voorzitster, is het verzorgen van bejaarde en dikwijls zieke en lijdende mensen de uitdruk king geweest van hun menselij ke barmhartigheid. Door hun jarenlange inzet, in nederig heid en offervaardigheid, is er een sterke gevoelsmatige band gegroeid tussen de zusters en de bewoners van het rustoord. Het is met pijn in het hart dat ze hen zien vertrekken. Maar het zijn niet alleen de bejaarden die hun gevoelens van spijt trachten te onder drukken. besloot de voorzit ster. Ook de leden van de Raad en het personeel betreu ren zeer sterk het vertrek van de zusters. Ondanks dit ver trek blijft de zustergemeen- schap echter verder leven in ons hart en in het hart van de gehele Lebbeekse bevolking. Na het wederwoord van de Zuster Algemeen overste werd de ontvangst besloten met een drink. Achteraf zaten de af scheidnemende zusters, samen met hun familieleden, in het OCMW-bejaardentehuis, aan een feestmaal aan. Pierre Van Rossem Vorige week zaterdag nam de Lebbeekse gemeenschap afscheid van de zusters Evarista, Albertine, Maria en Monique, zusters van de Congregatie van St.-Vincentius a Paulo, die nu ze het Lebbeekse OCMW verlieten, een eind zetten achter een meer dan 112- jarige gewaardeerde aanwezigheid van deze congregatie in het rusthuis voor bejaarden. De feestelijke klanken - geproduceerd door het Koperensemble van de Gemeentelijke Muziekschool, o.l.v. Geert De Praetere - de geschenken en toespraken waren vorige zaterdagmorgen in de raadszaal van het gemeentehuis dan ook oververdiend. Meer dan een eeuw ben. de wedde en het verze- ken. Naast hun hoofdbezig- daadwerkelijke inzet kerd pensioen de plaats inge- heid, die erin bestond de be- Ingeleid door ceremoniemees- nomen hebben van de naasten- jaarden te verzorgen, waren er ter-met-dienst, schepen Jozef liefde en van de kristeiijke nog heel wat nevenaktiviteiten Hiel, die er terloops aan herin- caritas. die door de zusters nog zeer nerde dat precies vijf jaar gele- Onze Lebbeekse zusters, be- stipt en met volle toewijding den de «Broeders» Lebbeke klemtoonde de burgemeester werden uitgevoerd. O.a. was- hadden verlaten, voerde aller- verder, zijn steeds trouwe op- sen, strijken, koken, eten op- eerst burgemeester Moeyer- volgsters en geestelijke erfge- dienen, zorgen voor de tuin, soon het woord. namen gebleven van hun pa- het beantwoorden van telcfo- De zusters, aldus de burge- troonheilige St.-Vincentius nische oproepen na de norma- meester, hebben zich geduren- Paulo. Ze zijn de levende scha- Ie diensturen en, indien nodig, dc meer dan een eeuw daad- kei tussen heden en verleden, het helpen verzekeren van de werkelijk ingezet voor de ver- zij verenigen met de moderne nachtdienst Uit al die taken zorging van de bejaarden, arm bejaardenzorg de menselijke blijkt overduidelijk dat de zus- of rijk - zonder onderscheid - benadering van de bejaarden, tersgemeenschap steeds hard hebben ze bovendien liefdevol zij waarborgen door hun stille verzorgd, eventueel op de aanwezigheid de inslag van dood voorbereid. Wat zij voor naastenliefde in de gerationali- de mensen van Lebbeke en in seerde bejaardenverzorging het bijzonder, overeenkomstig van heden, hun orderegel, voor de minst- Nadat de h. Moeyersoon. in bedeelden onder ons gedaan naam van de gehele bevolking, hebben, is met geen materiële de zusters en hun kongregatic begrippen uit te drukken. Van- dankte voor hun meer dan daag de dag, vervolgde F. honderdjarige belangeloze in- Moeyersoon, is de ziekenver- zet. overhandigde hij dc vier plcging en de bejaardenverzor- afscheidnemende zusters een ging gerationaliseerd. Verricht gouden medaille, waarvan de ook door bekwame specialis- voorkant de beeltenis van ten en gediplomeerd perso- O.L.Vrouw van Lebbeke necl. Op dat vlak hebben wij draagt en de achterkant de geen reden, om onze verre kerk van Lebbeke voorste!:, voorouders te benijden En toch. Kunnen wij soms niet Diverse taken met weemoed terugdenken Op haar beurt richtte een ove- aan de warme, menselijke, rigens duidelijk ontroerde meer persoonlijke verzorging OC'MW-voorzitster Arsène De van de zieke en bejaarden uit Mol, woorden van dank aan vroegere tijden? het adres van de zusters. Wan- Met het vorderen van de we- neer we even in het verleden tenschap en van de technische terugblikken", aldus dc voorzit- middclcn waarmee de zieken ster, dan stellen wc vast dat op en bejaarden nu begeleid wor- 6 april 1873 de eerste zuster- den, kan wel eens iets van de overste zich samen met vijf begrijpende goedheid teloor medezusters te Lebbeke kwam plceSg8""' teTOpakmnmi Sindsdien hebben de zuslcrs Lebbeke. De vier zusiers van hel OCMW werden feestelijk uitgewuifd (v) eens de bejaardenverplcging zich intens en vol overgave als roeping verdrongen heb- beziggehouden met diverse ta- Lebbeke. Dorpsfeest en duS een massale toeloop. Er bleven maar onbezet in de feesttent (v) paar stot ap. Lebbeke. Ook de jeugd werd betrokken bij het grote dorpsfeest in Denderbelle (v) JNM staat voor «Jeugdbond voor Natuurstudie en Milieu bescherming» en is een vereni ging die zich richt tot jongeren van 12 tot 25. Via verschillen de afdelingen is JNM verspreid over geheel Vlaanderen. De werking van dc JNM-afdeling 's Heerenbosch spreidt zich uit over hoofdzakelijk de gemeen ten Maldcrcn. Buggenhout en Londerzeel en in mindere ma te over de gemeenten Lebbeke en Kapellc o/d Bos. De wekelijkse aktiviteiten staan uiteraard steeds in het teken van natuur en milieu en zijn steeds gevarieerd: toch ten, beheerswerken. opruim en recyclageakties. info-avon- den en gewoon pure ontspan ning. Dc afdeling 's Heeren bosch telt ook verschillende werkgroepen die zich specifiek met één deel van het natuurge beuren bezighouden. Zo zijn er dc plantcnwcrkgroep, de vogel-, zoogdieren-, viezebees- tcn- (insckten) en libellen- werkgroepen, RANA (amfi bieën en reptielen) en dc mi- lieuwerkgrocp. In dc loop van dc maand sep tember staan diverse aktivitei ten geprogrammeerd. Zo wordt op zaterdag 7 september een bustocht naar de Borinage ondernomen. Worden aldaar bezocht: dc moerassen van Harchies (biologisch zeer waardevol), kastelen en uiter aard de steenkolenmijn. Op zondag 15 september neemt JNM's Heerenbosch deel aan het «Potten- en Pannenconcert van VAKA Dendcrmonde, op zaterdag 21 september wordt aandacht besteed naar dc vo geltrek en een week later wordt een infonamiddag be legd rond «Ons Leefmilieu». Geïnteresseerde jongeren van 12 tot 25 mogen geenszins I laten een kijkje te nemen een van deze wekelijkse akt teiten. Het lidgeld bedra voor de resterende vier ma den van dit jaar, amper 100 jf Informatie is te bekomen Gilbert Verbeken, Lemmek ur' 37, 2910 Maldcrcn en bij Je pi Dc Lannoy, Dicpmccrstr 30. 9360 Buggenhout (0 33.22.87). (p let IK- Twin tig ton zand. heel veel water, strandstoelen, parasols, rubberbootjes, strandattribu- ten en goede bcachpartymu- ziek zijn de ingrediënten van de eerste strandparty van dc oud-leiders. Het was prins kar naval 1985 «Vandam» die en kele van deze zanderige party's meemaakte. Hij dacht dat dit ook in Wieze kon gebeuren. Dc eerste kontakten werden gelegd en Jan Moens werd be reid gevonden om zijn «ajuin» vol zand te kappen. Enkele pientere oud-leiders staken een animatieprogramma met waterspclcn in elkaar en dc rest moet gebeuren met de medewerking van Jan en alle man. Zaterdag kan vanaf 14 uur iedereen deelnemen aan de watcr^^en. Deze bestaan uit enkele individuele tjes. De speler die hel me aantal punten verzai wordt winnaar. Er kan deelgenomen worden ploeg Wie minstens met 5 p soncn inschrijft heeft reeds ploeg. Er zijn prijzen voord zowel individueel ploeg. Deelnemen kost 50 maar deze worden meteen o gezet in 2 drankbons. Vi uur wordt de beachparty d aangevangen. Zalig een pin1 drinken, een stukje proc n van de lekkere barbecue of dc kaasschotel of de beent] 'n, eens uitstrekken op de dal vloer. Dc prijsuitreiking de waterspelen vindt pli rond 21 uur. Aangepaste kledij vereist! bc laai J hei

De Voorpost | 1985 | | pagina 10