/september f OPENDEURDAGEN eronila meubelen Vijftig jaar koningin Astrid, een halve eeuw Philatelia Alosta DIT WEEKEND GOOIT MEUBELFABRIEK ERONDA DE DEUREN WIJD OPEN! ZONDAG Meubelfabriek Kuilstraat47-49 9411 ERONDEGEM (bij Aalsl C7 fcwMn Al. Tel-053/21.29.25 Openingsuren: Kantkursus in de regio Aalst-Erpe-Mere ,ei K.W.B. Erembodegem start werkjaar omtrent «Hoopvol perspektief» Sint-Amandusviering en koekenbedeling te Erembodegem Hoevefietstocht te Vlekkem Milieudriedaagse van ALEM gematigd sukses 14 - 6.9.1985 - De Voorpost Aalst. De eeuwenoude Sint-Amanduskapel te Erembo degem P ^\V VIlL/M weekdagen:8-18u. mm I I m zat. &zon. 14-18U. Uitgerekend op een paar dagen na dag op dag by de 50e verjaardag van het ongeval te Küssnacht waar koningin Astrid het leven verloor viel de Koninklijke Postzegelclub Philatelia Alosta, oudste club van Aalst en aan haar 50e verjaardag toe, de eer te beurt de voorverkoop van de postzegel «Koningin Astrid» te mogen organiseren op zaterdag 31 oogst en zondag 1 september te Aalst in de belfortzaal die bij de opening eivol liep en beide dagen quasi overrompeld werd. Het betreft hier een postzegel beurt de kade verlaten en hun Alosta zich getroost om steeds van 12 fr., donker- en licht- weerzien vond midden op de nieuwe leden aan te trekken, bruin, in heliogravure en met loopplank plaats. Ten aan- Zo ging er nu een tentoonstel een oplage van ruim 8 miljoen, schouwe van duizenden men- ling door waarbij aan de expo- Voorverkoop die gelijktijdig sen vielen ze in eikaars armen santen geen enkele norm werd plaatsvond te Brussel, Borger- en omhelsden ze elkaar op een opgelegd. Gewoon om moge hout, Gembloux en Amay. manier die aan duidelijkheid lijke drempelvrees te overwin- Deze zegel is vanaf verleden niets te wensen overliet. nen. Wel tematisch, iets wat- maandag in elk postkantoor te Bij dat «Antwerps monument» destijds door wijlen Fons Sin- krijgen. Te Aalst was er echter en die omhelzing op de loop- gelijn werd doorgedrukt. Met de speciale afstempeling waar- plank ontstond tussen Astrid liefst 24 tentoonstellers in een op de filatelisten afkwamen, en het volk meteen een band zeer gevarieerde expo werd Te meer daar hij gepresen- die nooit meer zou aflaten, een het alleszins een sukses. Een teerd werd op een afbeelding soort hevige verliefdheid waar- tip van de voorzitter om post- van het standbeeld van Konin- op de rede geen vat meer had. bedienden-afstempelaars er at- gin Astrid op het Keizerlijk In dat jong en hartveroverend tent op te maken hun stempel Plein. Meer dan een toeval meisje had een volk een beeld steeds korrekt te zetten zal het uiteraard dat Aalst voor deze gevonden van een witte voorwerp uitmaken van een voorverkoop werd uitver- sprookjesprinses uit het land dienstnota in de posterijen, koren. van elfen en feeën aan boord van een blank karveel. Karnavalzegel Een sprookje Was er reeds een koning-rid- Staatssekretaris Paula Ze kwam te Antwerpen van uit der, nu kwam er tevens een D'Hondt - Van Opdenbosch zee aan. Langzaam naderde sneeuwprinses. deelde mede dat er volgend het schip en zagen de aanwezi- jaar een karnavalzegel komt ge Belgen vol nieuwsgierigheid Opening waarvan de voorverkoop zal hun nieuwe prinses verschij- Direkteur-generaal van de plaatshebben te Aalst en te nen. Ze was helemaal in 't wit, posterijen Herdewijn schetste Binche, de twee nationale kar- met witte bontkraag en witte het leven, te kortstondig van navalsteden. Te Aalst wordt vilten klokhoed, zoals die des- de tragisch overleden konin- het een organisatie van de ver- tijds werd gedragen. gin, en burgemeester Ray- schillende postzegelkringen in Ze had alleen maar oog voor mond Uyttersprot belichtte samenwerking met het stads- de kade en toen ze Leopold Philatelia Alosta, oudste, bestuur, herkende, maakte ze gebaren grootste en énige koninklijke naar hem toe. Ze zag er stra- postzegelkring van Aalst waar- LH lend uit en erg ongeduldig, en na de opvolger van «prins toen de loopplank was uitge- Bob», voorzitter Urbain Le- legd, ging ze daar haastig op compte de inspanningen be- af. Prins Leopold had op zijn klemtoonde die Philatelia De regio Aalst-Erpe-Mere, Haaltert is steeds een centrum van de kant geweest. Met als voornaamste afzetgebiedei Brussel en Brugge, historische steden door vele buitenlan ige ders bezocht. In Haaltert alleen reeds waren Amerika en Japan tonen be tijdens beide wereldoorlogen langstelling voor wat de Den niet minder dan 37 kanthande- derstreek op dit vlak presteert laars gevestigd met gemiddeld Fijna naaldkant en kunstigi reej! elk een 30-tal werkneemsters kloskant worden inderdaai wat het aantal werksters rond onbetaalbaar en worden enkt het duizendtal bracht. Niet al- nog vervaardigd als hobby, leen de kwantiteit was er, ook Door de zorgen van het Da de kwaliteit. Het wereldver- vidsfonds wordt bij deze illus ma maarde in 1889 opgerichte tere traditie aangeknoopt Aalst. In het Belfort had de voorverkoop plaats van de nieuwe postzegel gewijd aan kanthuis Minne-Dansaert worden in de Warande koningin Astrid (a) wel' richtte een kantschool op om Haaltert kursussen georgani jonge kantwerksters te vormen seerd. Tien lesavonden van elii en door betere technische vor- twee uur. Drie jaren naaldkanij ming naar hogere kwaliteit te (point de Venise), 3 jarei streven. Werken van die firma stropkant en 1 jaar Russisch» zijn trouwens ook vandaag nog kant. Voor de forfataire i» te Brussel in het Museum voor schrijfprijs voor de lessen vai Kunst en Geschiedenis te be- 1500 fr. worden U bovendiei wonderen. O.m. het prachtig een overgrote keuze aan oud» kantstuk waarmede in 1905 de kantpatronen en een uitgebrei Grote Prijs van de wereldten- de handleiding ter beschikkin ®e toonstelling te Luik werd gesteld. Wt behaald. 780-5280208-26 van Davids »or Ook vandaag nog is kant aan fonds Haaltert. Meer info bi de orde, zij het dan met strik- voorzitter Omer Van CrompL-je werk en lintjeskant en blijven haut, Brentegem 7 te 945( n ook Brussel en Brugge belang- Haaltert. Tel.: 053/77.79.31. rijke afzetcentra. Maar ook "I II' :lkW( ,ni I d» U-V ovi am fTck nlo 1 verkrij- hol Aalst. Het was een drukte van jewelste (a) De Sint-Amanduskapel te Erembodegem: een eeuwenoud bedevaartsoord, een gebouw met historische waarde... Over de oorsprong van deze kapel bestaan verscheidene legendes. In de kapel werden eertijds verscheidene missen - - kI M fundaties ges,St. De enige behouden fundatie, ten wekel„kse repel,hes voor een volgende toneelproduktie eoenngen va. .Ti)l en Nele. jaarlijkse mis met koekenbedeling gewoonlijk In de eerste de toneelgroep -Tijl en Nele.. de mgen totffkring. iedereen helft van september, wordt thans gecelebreerd op dinsdag jn «Kleine Raak» het maand- buurt en parochie ervaren en Onder het tema «Hoopvol perspektief» startte op 1 KWB-afdeling begint op zater- ber richten K.W.B. en K.A.V. september het nieuwe werkjaar van K.W.B.-Erembode- dag 21 september te 19.30 uur samen ook hun vijfde ectfes- gem. En meteen zorgde het aktieve afdelingsbestuur voor een gevarieerd september-maandprogramma met deelname aan de FALOS-volleybalkompetitie, een nieuwe rc derde zaKrdag va„ de mcm. SICak o[vene belotprijskamp, een wandelzoektocht, een K.W.B.- maand, uitgezonderd novem de Crypte (onder de tijn in. Vanaf 11.30 u. tot 20 u. O.L.Vr. Hemelvaartkerk). De staan er in het Parochiehuis kaartingen hebben plaats iede- twee lekkere schotels op het menu: steak of verse roze zalm met fritten, elk aan de prijs De KVLV en Landelijke Gilde prijzen in natura. van Erpe-Mere (Vlekkem) or- Inlichtingen kan ganiseren op zondag 8 septem- gen samen met de inschrijving ber a.s. hun vierde Hoevefiets- tussen 14 en 15 uur) in de tocht Het wordt weer een ge- Parochiezaal (Voistraat) te zellige zoektocht langs de tal- Vlekkem, waar terzelfdertijd (ej rijke en rustige wegen van de de vragenlijst en de wegbe- deelgemeenten in Erpe-Mere. schrijving afgeleverd wordt. Het is bovendien een gelegen- Om deel te ndmen betaalt men heid om kennis te maken met 60 fr maar kinderen tot 12 enkele van de talrijke land- en jaar en leden van de jeugd- tuinbouwbedrijven die de ge- groeperingen hoeven slechts meente rijk is. 40 fr. neer te tellen om te|^r Ook aan deze vierde uitstap, mogen deelnemen, die gepaard gaat met het op- Met de prijsuitdeling om lossen van vrij gemakkelijke uur is er ook een gezellig vragen, zijn natuurlijk talrijke menzijn voorzien en de feesta- waardevolle prijzen verbon- vond wordt opgeluisterd door den. Zo kan de winnaar kiezen animator A. De Bock. tussen een fiets, een radio e.a. 10 september om 8 uur 's morgens. K.A.V.-eetfestijn, een visaankoop - dienstverlening, en ber omwille van de toneelop- van 250 fr kinderschotels aan -* 150 fr. Kaarten hiervoor zijn te beko- t men bij de wijkmeesters blad van K.W.B. Erembode- meteen onderzoeken hoe we Zondag 22 september nodigt K.W.B. en kernleden K.A.V K.W.E Erembodegem start Bestellingen van vis kunnen hiervoor afgegeven worden bij Jos Langelet, Ronsevaalweg 9, ten laatste tot 22 september De vis kan dan afgehaald wor den bij Achiel Van Autrève op 27 september tussen 18 en 19.30 u. gem lezen we: «1985-'86 is het daar iets kunnen aandoen. Met K.A.V.-K.W.B. Erembode- Het oudste bedevaartoord in werden de broodjes door de ]aatste jaar in de werking om- ideeën en voorstellen hierom- gem iedereen opnieuw uit voor op vrijdag 27 september terug Erembodegem is toegewijd celebrerende priester te grab- trent «Hoopvol perspektief». trent kan iedereen terecht op een «gezins-wandelzoektocht» met de dienstverlening «Vis- aan de H. Amandus, wiens beien geworpen, algemeen ge- j)e twee voorgaande jaren de Raadsvergadering van za- doorheen Erembodegem. Ver- aankoop», feestdag valt op 6 februari. De kend onde de naam van Koe- hebben we langs informatie, terdag 26 oktober. trek op het Kerkplein tusaen kapel wordt reeds vermeld in kengrabbeling, heeft plaats na vorming en aktie onze visie Maar voor de maand septem- 14 u. en 14.30 u. Formulieren 1343. Deze bidplaats werd in de mis. Deze broodjes werden bepaald op de samenleving van ber noteerden we nu reeds vol- en wandelroute zijn dan te bc- 1582 door de Geuzen vernield, eertijds gebruikt tegen "de de toekomst: projekt 2000 met gende aktiviteiten: komen aan de ingang van het verscheidene jaren later her- worm in het land". Toen boor- ajs grote tema's: arbeid, leef- De volleybalploeg startte op 1 Parochiehuis Prijs 30 fr. per steld of herbouwd en gewijd in den de boeren op de vier hoe- milieu, vrede, inkomen, vrije september de nieuwe kompeti- formulier. Groepen of jeugd- 1636. Een latere restauratie ken van hun perceel grond een üjd, demokratie, de hoopvolle tie op vriendschappelijke basis verenigingen mogen ook per dateert van 1913. gat met een hoppeboor. Daar- initiatieven rond «Samen: be- met ploegen van andere afde- groep werken. Duur van de Rond de naam van de ge- in wierpen ze een stuk Aman- ter en goedkoper». lingen uit het KWB-verbond wandeling is ongeveer 2 uur. vierde heilige werden tal van duskoek, waarna ze kruisge- j)e afsluiting van de werking Aalst. De oefenstonden heb- Rond 17 uur worden de deel- legenden geweven. In de kapel wijze over hun akker stapten omtrent «hoopvol perspektief» ben iedere dinsdag om 20 uur nemers dan terug verwacht op prijkt een houten beeld van de en smeekten hun te vrijwaren krijgt haar hoogtepunt op de plaats in de Sportschuur Den- het Kerkplein, waar men als heilige, 1,15 m. hoog, op het van de worm in het land. plaatselijke projektdag van derdal, Kortestraat, Erembo- schiftingsvraag enkele prakti- altaar. Hij is afgebeeld in een In de nabijheid van de Sint- zondag 6 april 1986. Het wordt degem. De thuiswedstrijden in sche proeven dient af te leggen bisschoppelijk gewaad, draagt Amanduskapel bevindt zich een afdelingsfeest waarop september hebben er plaats op onder vorm van volksspelen, in de rechterhand een kerk, in een bron: "het Sint-Amandus- iedereen van de parochie uit- 8 september (Erembodegem - In afwachting van de bekend- de andere hand een bis- putteken". Het water van deze genodigd wordt en waar we de Dcnderhoutem) en op 22 sep- making der prijswinnaars is er schopsstaf. De kerk verbeeldt bron werd vroeger gebruikt te- opdrachten van projekt 2000 tember (Erembodegem - Ap- gezorgd voor gezellig samen- ongetwijfeld de talrijke kerken gen zieke ogen en eveneens eens ekstra in de kijker plaat- pelterre), telkens om 10 uur. zijn rond volleybal en volks- en kloosters die de heilige tegen de worm op de akkers... sen Daarnaast willen we dit Supporters zijn er zeker van dans voor jong en oud. bouwde. In Oost-Vlaanderen Trouwens... boven de ingang werkjaar ook eens ekstra aan- harte welkom! trouwens alleen roepen trou- van de kapel stond het steeds dacht besteden aan de noden Het nieuwe belotkampioen- Met de Erembodcgemse jaar- De eerste Milieudriedaagse van Erpe-Mere, georganiseerd door de Aktiegroep Leefmilieu Erpe-Mere (A.L.E.M.) in samenwerking met de Regionale Aktiegroep Leefmilieu Dender en Schelde (RALDES) behoort alweer tot het verleden. In het Oud Gemeentehuis in driedaagse betreft, is ALEM de Nieuwstraat van Mere kon- toe aan een evaluatie. Hierin den de belangstellenden na de kan ondermeer worden gesteld vopropening op vrijdag 16 au- dat er een tamelijk goede op- guStus drie dagen lang (van 17 komst vanuit de leden werd' tot 19 augustus) de diverse genoteerd, evenals vanuit het wens tientallen parochies de te lezen: "H. Amandus, pa- Heilige Amandus aan als hun troon tegen de zeere ogen en bijzondere beschermer. De re- den worm in 't land..." likwie, die in Erembodegem Dit alles is gesteund op twee vereerd wordt, is een stukje legendarische wonderen uit been: "ex ossibus S. Amandi het leven van Sint-Amandus: problemen die we in de schap van de Erembodegcmse markt, op maandag 30 septem- stands bekijken, die door de globale publiek. Wat de politi-, organisators en de medewer- ci betreft, was de opkomst ge kende verenigingen (Bond Be- ringer: slechts enkele volksver- terleefmilieu, Stichting Leef- tegenwoordigers werden gesig- milieu. Natuur 2000, RAL- naleerd, het Schepencollege DES, ALEM) waren opge- was nagenoeg volledig afwe- stcld. en die alle betrekking zig. Alleen de heer burgemces- hadden op ons leefmilieu. Te- ter kon men op zondag begroe- vens kon men de video-film ten, en op maandag de heer gaan bekijken, die door schepen De Wolf. Wat de op recht bij dhr. Kindermans Flo- ALEM in samenwerking met positie betreft: deze was goed rent, Nieuwstraat 11 Erembo- (je heer h Van Den Bossche vertegenwoordigd, degem. Heel K.W.B. Erembo- werd gerealiseerd en waarin Al bij al kan men niet spreken degem kijkt met belangstelling het leefmilieu van Erpe-Mere van een denderend succes, uit naar al deze fijne en gezelli- concreet in woord en beeld aan maar heeft ALEM toch reden bod kwam. te over om met tevredenheid Nu de boeken voor het jaar '85 op de voorbije Miiieudriedaag- zijn gesloten, wat de Milieu- se terug te blikken. Zaterdag 5 oktober a s. wordt ook gestart met de voorberei ding van de K.W B.-verbonds- bedevaart 1986. Voor nadere informatie kan men steeds te- ge dagen! (DB.) Episcopi et Confessoris" authenticiteitsbrief dateert van juli 1845. Vroeger werden in de kapel verscheidene missen, jaargetij den en fundaties gecelebreerd. De oudste en het best geken de. de enige behouden funda- een blinde kreeg het gezicht terug, na zich de beide ogen gewassen te hebben met het water waarin de heilige zich de handen had gewassen, het in de grond terugjagen van een slang. En daarom ook wordt de eisdeaevanJoosMoock.pe sim.Ama„duskapt| stichtingsdatum ervan is onbe- bod iede, bcgjn scp. kend Deze jaarlijkse mis met Kmb|r dc trcf^laats „J„ hecj koekenbedeling heeft nu wa( jnwoners u][ deze gemeen plaats op dinsdag 10 september ya|) daarbuiu.» te 8 uur s morgens). Deze koekenuitdeling, tot ca. 1945 (d.b.) Op zaterdag 7 en zondag 8 september komt de klant bij de fabrikant. Dit is uw kans om eikels meubels te zien worden, kom maar rustig rondkijken, wij zorgen voor een gratis drink. En... we hebben een verrassing voor de kinderen.

De Voorpost | 1985 | | pagina 14