BEVEREN KARIG BELOOND VOOR ZOVEEL GOEDE VOETBALINTENTIES JONG LOKEREN VLOERT "GREAT OLD" VK DE PLUIM ZOEKT SPELERS RIK PAUWELS: "PUBLICITEIT VOOR HET VOETBAL..." JOOP ZOETEMELK GEEFT PROF GILD EEN LES TEVREDEN SK BEVEREN De Voorpost - 6.9.1985 - 29 SC LOKEREN - ANTWERP 2-0 De piepjonge ploeg van trainer Aimé Anthuenis heeft zaterdag j.l. op Daknam, voor zo'n 5.500 voetballiefheb bers, blijk gegeven van een tomeloze inzet en teamgeest. Een uitermate zwak Antwerp, inspiratieloos ook, werd puntenloos huiswaarts gestuurd. Volledigheidshalve dient wel gezegd dat doelman Schippers niet meedeelde in de malaise van z^n team: zonder een paar schitterende reddingen van de Antwerpse goalie waren de Haan jongens al veel eerder door de knieën gegaan. Daarente gen had Bob Hoogenboom het aan de overkant allesbehal ve moeilijk. Hij kreeg amper één moeilijke bal te pareren. De zege voor de thuisploeg was méér dan verdiend. Aanvankelijk diende het team van Arie Haan zich in de beginfase aan als een sterk gegroepeerd elftal. Schijn bedriegt echter en een wilskrachtige Van Cauter, geassisteerd door het M'Buyu-duo - ook weer in een sublieme dag - voelde al zeer snel aan hoe het mid denveld kon uitgespeeld worden. Vanaf dat moment was het Antwerpse liedje al gezongen... Lokeren wist echter, on danks een paar mooie akties, het karwei aanvankelijk niet te klaren. Er werden wel kansen gekreëerd maar door gebrek aan zelfbeheersing, haasting, kwam men voorals nog niet tot resultaten. En zoals we al zegden, een ster ke doelman Schippers was bij de pinken als er al eens een gaatje gevonden werd. F.en paar scoringskansen ble ven onbenut en Lokeren diende dus tot na de rust te wachten vooraleer het aan het verdiende doelpunt kwam. De tweede helft was nog geen kwartier oud toen een brutale en agressieve Ver niers er Angelo Nijskens doodgemoedereerd uit schopte. Dat agressieve ge drag van het Antwerpse elf tal viel trouwens al op van vroeg in de eerste helft, de Beveren - Anderlecht 1-1. Anderlecht speelde dikwijls in de verdrukking. Zeven Brusselaars moeien hier Albert en Lambrichts in loom houden (dw) Voetbal. Patrick Van Veir- deghem kreeg in het Appelse Volkshuis de trofee van de supportersvriendelijkste spe ler van SC Lokeren (ADW) drie gele kaarten waren dan ook meer dan verdiend. Gentenaar Didier Verheu- ge kwam in voor de gekwet ste Nijskens. Lokeren ging verder op zijn élan en in de 80ste minuut kwam dan het verlossende doelpunt. Een sterk spelende Versavel stuurde Rik Van Cauter weg op rechts, deze leverde een gemeten voorzet af en Ver- heuge werkte ongenadig af. Meteen sloeg de vlam in de pijp in het Lokerse stadion. Amper tien minuten later kopte Rik Van Cauter - weer hij - een voorzet van De Vriese naar de inlopende Di- mitri M'Buyu en Nicky Schippers mocht zich voor de tweede keer omdraaien. Met het "great old" Ant werp werd door een offensiei en dartel Lokeren de vloer geveegd. De paar kansjes van de ploeg van Arie Haan uitgezonderd - niet één spe- vielen echter in het niet bij 'er citeren die op zijn waarde de vracht kansen die de Dak- presteerde. De uitblinkers nam-boys wisten te kreëren. bij Sporting Lokeren? Niet Haan himself kon na de wed- één. Er waren er twaalf. strijd - doelman Schippers Vivian BOGAERT Met het oog op de nieuwe Setokkompetitie is VK De Pluim op zoek naar enkele nieuwe spelers voor de verdediging. Vorig jaar zowat een middenmoter in de kompetitie had tegenslag toen enkele vaste pionnen het opstapten om bij Blauw-Wit te gaan spelen. Geen nood echter. Door toedoen van o.m. Paul De Wever, kan men nu op een klasseteam rekenen. Toch wil men de kern nog uitbreiden. Vooral omdat er tijdens de wintermaanden gemakkelijk gekwetsten vallen. Wie inter esse heeft om met deze vriendenploeg samen te spelen kan eens kontakt opnemen met Paul De Wever, 't Brughuis, Werf, in Aalst. (jmhl SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 VOETBAL iEVEREN - ANDERLECHT 1-1 i nieuwkomer Marinelli in de slotfase van de wedstrijd de bal voorbij een muur van inderlechtspelers in doel legde, kreeg SK Beveren slechts gedeeltelijk waar het eigenlek echt op had. Beveren kwam langs Anderlecht dat eerder gelukkig op voorsprong was .'komen en dat gans de wedstrijd meer aan verdedigen dan aan aanvallen moest denken. ïeveren speelde fris en inventief en alleen onkans en een sublieme doelman Munaron ield de Waaslanders van de overwinning. Er werd snel gestart en voor al Anderlecht leek erg zenuw achtig. Een massa fouten en Beveren dat al snel in de bui- tenspelval zat. De eerste kans was voor Anderlecht dat met Vercauteren de laatste verde diger omspeelde maar hoog over joeg. Beveren kwam meer en meer in de wedstrijd en na een kwartier was het triest te note ren dat de kampioenen ut Brussel eigenlijk vooral aan verdedigen dachten. Stalmans schoot op een laaguitvallende Munaron en de kleine Hans Christiaens werd voor een be denkelijk buitenspel terugge- vlagd. De Wilde had in die periode slechts wat werk op een paar hoge ballen. Rond het halfuur leek het eerste vuur geblust en het werd rustig op en rond het Freethiel- veld. De twee supportersclans hadden tot dan nochtans hun best gedaan. Toch kwam Be veren erg dicht bij een eerste doelpunt toen Stalmans aardig opende op Creve maar Chris tiaens de voorzet slecht op het hoofd nam. Marek Kusto was nog maar eens de beste Waas- lander en met de snelle Pool had het Anderlechtgezelschap de handen vol. Beveren stapel de de hoekschoppen op maar geel-blauw bleef toch onmon dig in de afwerking. Hans Christiaens, erg beweeglijk en een lust voor het voetbaloog, kreeg een staande ovatie van de volle Freethieltribunes voor een onvergetelijke beweging die nochtans weer niets ople verde. Onmiddellijk daarop kreeg topschutter Erwin Van- denbergh een enige, en ook zijn enige, kans op een doel punt. Naar het einde van de eerste helft werd er opnieuw bitsiger gespeeld met bijvoorbeeld geel voor Lambrichts. De laatste goede aktie was toch maar voor Beveren dat met Albert zwak op Munaron besloot. Na de rust liep Scifo onmid dellijk tegen geel aan en het was duidelijk dat Enzo niet in zijn dagje was. Hij reageerde nerveus op zijn eigen onkun de. Vercauteren moest een bal van de lijn halen en doelman Munaron kon zich heerlijk boos maken. Even later opnieuw sensatie toen Christiaens in het straf schopgebied werd neergelegd en scheidsrechter Goris zich de woede van Freethiel op de nek haalde. Anderlecht bleef op vallend zwak presteren en het was dan ook volledig tegen de WIELRENNEN Beveren-Anderlecht 1-1. Met twee tegen vier. Christiaens en Smedding waren beter dan de Beveren-Anderlecht 1-1. Munaron kan prachtig redden op deze uithaal van Crevi kampioenen (dw) Beveren-Anderlecht 1-1. Christiaens die zo pas een kopstoot kreeg, mocht ook nog tegen geel aankijken (dw) "Het resultaat kan me maar half bekoren maar het spel dat Beveren hier toonde stelt me erg tevreden", zei trainer Rik Pauwels onmiddellijk na de wedstrijd. "De topper heeft gegeven wat men ervan kon verwachten. Anderlecht speelde terughoudend en met een bang hart. Ik had dat zo verwacht en de spelers wisten dat ze een verdedigend ingestelde tegenstander zouden treffen. Bijna werd Beve ren onrechtvaardig behandeld, het gelijkspel is slechts halve rechtvaardigheid. Wat hier op Freethiel te zien was, is publiciteit voor het voetbal." Hoe het nu verder zat met de gekwetsten, vroeg men Rik Pauwels. "Marck Kusto lijkt nogal zwaar geraakt en hopelijk krijgt men hem weer fit voor de wedstrijd tegen Club Brugge. Men noemt zoiets een "professionele" fout, dat zal dan ook wel... En verder start Jaspers met de loopoefeningen en mogen we gelukkig zijn dat én Patrick Gorez én Peter Creve blijkbaar geen last meer ondervinden. De korte onderbreking, geen voetbal dit weekend vtjegens de inter land in Polen, moet onze smalle kern wat nieuwe adem geven." (H.A.) gang van het spel in dat de Brusselaars op voorsprong kwamen. Peruzovic schoot zwak voorbij de Beverse ver dediging in doel. Beveren voelde dat het an ders moest en bleef drukken. Marek Kusto, een angstbeeld voor Olsen woensdagavond, raakte dicht bij de gelijkmaker maar hij vond de knie van Munaron. En Munaron ffcek wel een konijnepoot onder de knalrode trui verstopt te heb ben want hij redde nu alles. Marinelli en Creve vinden hem op hun weg en ook Kusto en Stalmans raken niet voorbij het rode textiel. Beveren bleef drukken en op de tribunes werd men ner veus van de onrechtvaardige toestand. Die onvrede, ook op Joop Zoetemelk wereldkampioen! Wie met die uit spraak een week terug voor de dag kwam, werd geen serieuse blik meer gegund. Dat kon toch niet. Een renner wiens afscheid aan de wielersport nakend was. Een renner die aan uithollen toe was. Een renner die, wellicht voor zijn toch wel ruime staat van verdienste in de Nederlandse prof wielrennerij, een laatste selektie voor het WK had gekregen. Die Joop Zoetemelk moet noodgedwongen zijn afscheid nog wat uitstellen want Joop werd zondag in het Italiaanse Montello dus wel wereldkampioen Men had daar in de verste verte geen rekening mee gehouden. Er waren trouwens favorieten genoeg en men dacht in Montello weer een groots wereldkam pioenschap te krijgen. Het werd niet veel soeps. De gedoodverfde favorieten hielden het ronden voor het einde al voor bekeken en de heren Hinault, Vanderaerden, Anderson,... hoor den de zege van Zoetemelk over de radio onder de douche. In de kopgroep zaten trouwens nogal wat tweederangsfiguren uit de wielrennerij. Of zeggen de namen van Maier, Muller, Martinez en bievoorbeeld Bruggemann u echt zoveel! Neen, het werd een mat WK. De elite toonde duidelijk gebrek aan beroepsernst en het lijkt dat rijden in een nationale trui echt geen behoorlijke stimulans betekent. Ook niet, zeker niet, voor onze landgenoten. De Belgen kwamen er helemaal niet aan te pas. Alleen titelverdediger Claude Criquielion deed wal van hem gevraagd was: de trui verdedigen. Maar verder nie mand. Drie Belgen haalden het einde. Dat dan precies in een wereldkampioenschap dat op Belgische maat was gesneden. Je moet het maar doen. Eddy Merckx vond dat de toprenners zich zondag moesten schamen voor hun laksheid en Eddy zal daar ook wel gelijk in hebben. Maar dat alles doet niets af aan de prestatie van de 38-jarige Zoetemelk. De renner die uit vijftien jaar prof wielrennerij toch al wal haalde, in 1980 bievoorbeeld de Tour de France, was nu bekwaam zijn beroepsernst verder door te trekken. Met Zoetemelk aan het hoofd zit de prof gilde wellicht toch wat verveeld. Een renner in de herfst van zijn karriere staat hun een jaar als toonbeeld. Hugo Aerts het veld, betert er niet op wan neer Marek Kusto door Olsen van het veld wordt getrapt. Olsen houdt er geel aan over, Kusto een zware verrekking in de dij. Beveren bleef in een betere uitslag geloven en de Wase topklub kreeg tenslotte ook gedeeltelijk waar ze recht op had. Marinelli, de Wase nieuwkomer, zet een vrijschop eerst in en daarna door de muur. Munaron is dan toch geslagen. Beveren leek toen moege streden en de geel-blauwe voetbalhoop moet het initiatief nog enkele minuten aan An derlecht laten. Het gelijkspel tegen kampioen Anderlecht houdt SK Beveren in de top van de rangschikking en de wetenschap dat het ene puntje slechts een matige beloning vormt voor zoveel goede voet balintenties, geeft de Beverse voetbalsupporter stof tot dro men over een voor SK Beve ren heerlijke nieuwe kompe titie. Hugo Aerts Na de misstap van SK Beveren op de openingswed strijd van de nieuwe kompetitie op de Antwerpse Bosuil, heeft de Wase voetballeider zich aardig her pakt. Trainer Rik Pauwels weet eigenlijk niet zo best waarover hij het meest verheugd moet zijn. Beveren staat, ondanks de afwezigheid van Theunis, Gorez, Jaspers en zaterdag ook nog Feter Creve in de top van de rangschikking. De jonge Hans Christiaens blijft erg schietlustig, ook op Waterschei zorgde de Zeienaar voor de Wase aansluitingstreffer. De kleine Chris tiaens loopt lekker in het blauw-gele gezelschap nu hj zowat zeker lijkt van zijn vaste stek in de ploeg van Pauwels-Matthijs. "Het is prettig spelen bij dit Beveren. De resultaten zijn er ook en Beveren staat, ook wat tot onze eigen verrassing, bovenaan de rangschikking. Over het vertrek van Hein Schönberger is iedereen nu heen. Marek Kusto draait geweldig goed en de nieuwe Marinelli heeft zich vlot aangepast. Beveren kan nu alle kanten uit terwijl dat voorheen met Schönberger als spelbepaler toch te stereotiep gebeurde. Kwetsuren blijven ook dit seizoen Beveren achtervol gen en op Waterschei moest nu ook Peter Creve langs de lijn blijven. Een virale infektie van lever en milt baarde de klubdokters ernstige zorgen. Gelukkig maar dat Rik Pauwels dacht woensdag Patrick Gorez te kunnen gebruiken, ledereen bij Beveren keek maan dagavond trouwens uit naar de komst van Anderlecht naar Freethiel. Freethiel, dat zo hoopte men althans, eindelijk nog eens kon vollopen. Ook Hans Chris tiaens droomde al van de partij tegen de landskam pioen. "Altijd iels speciaals. We moeten ons daarvoor niet laten motiveren. Tegen Anderlecht moet Beveren publiciteit maken voor het verdere seizoen. Freethiel krijgt een onvervalste topper." (HjK.)

De Voorpost | 1985 | | pagina 29