1(5 0 EENDRACHT AALST OP HET NUMMER GEZET IN NOG STEEDS HETZELFDE BEDJE ZIEK SUPPORTERSKLUB «DE REMBRANDTVRIENDEN» VERWELKOMT LEROT EN DEMEYERE ALS PETERS Voetbaluitslagen Voetbalkalender KADIBANGA IS ER, MAAR DAT IS VOORLOPIG ALLES LOKERSE KATTEBELLETJES OVERLOED AFGESTRAFT EENDRACHT AALST: EL FAHEM PARAAT 30 - 6.9.1985 - De Voorpost VOETBAL 2' Nationale Zaterdagavond had midden een echte moessonregen en na de opwekkende thuiswinst tegen Patro Eisden was het aan en in de café Rembrandt aan de Breedstraat een drukte van belang. Stamineehouder Walter Dobbelaere hield zijn uitspanning extra lang open om alle dorstige leden van de plaatselijke supportersklub van SK Sint-Niklaas op hun wenken te bedienen. men Cieorges en Annie immers Ook voorzitter Georges tot de konstatatie dat enkel Vergucht, sekretaris Anny "eenzame Waal" Mark Leroy Koudijzer, ondervoorzitter geen peter was van zulk een Martin Becuet en schatbe- klub. Daarmee was het hek waarder Willy Van Goethem van de dam en tot nog toe kent waren druk in de weer om alle dit geheel een gestadige uit- belangstellenden en mogelijke breiding, momenteel ruim zes- niet-leden nog warm te maken tig leden zelfs. Er worden geen voor hun vriendenklub. Merk- bussen ingelegd naar matchen waardig is wel de reden waar- op verplaatsing maar wel pro- om men in de Breedstraat tot nostiekwedstrijden georgani- een dergelijk initiatief kwam. seerd. Verder wordt er ook Toen er twee jaar terug nogal geregeld een tombola gegeven wat supportersklubs voor SK en de daaruit voortkomende Sint-Niklaas ontstonden, kwa- baten plus inschrijfgelden van de leden worden allemaal voor feestavonden benut. Nu doelman Rudy Demeye- re eerste doelman is geworden bij geel-blauw en gezien de dochter van den Walter, Sonja Dobbelaere toevallig of niet de echtgenote is van de man uit Moeskroen, werd ook aan Ru dy het peterschap aangeboden. Met twee Henegouwers niet zo alleen meer, dachten Mark én Rudy waarschijnlijk, want za terdag werden ze beiden ook aan hun peetkinderen voorge steld. In dat kader was het dan ook frappant dat de beide Wa len wat verweesd tussen al dat Vlaamse feestgewoel inston den, maar naargelang het bier en schuim wijn vloeiden kwa men de beide talen dichter tot elkaar en verbeterde het Ne derlands van de beide peters. (m.n.) 1' nationale Waterschei-Beveren Lokeren-Antwerp 2' nationale Sint-Niklaas - Patro Eisden Berchem - Eendr. Aalst 3' nationale A Jong Lede - VK Ninove Diegem - E. Zele Bevordering A VW Hamme - Borgerhout 4' provinciale SK Aalst - St. Wetteren Winnik - KAVD Olsa - Melsele Temse - Haaltert 2' provinciale B Kruibeke-Geraardsbergen Appelterre - Stekene Sp. Schellebelle - Robur Kemzeke - St. Denderleeuw Heikant - Brakel FC Denderleeuw - Lokerse H. Vrasene - E. Meldert SK Lebbeke - Kerksken 3' provinciale D Nieuwerkerken - Gijzegem Burst - E. Houtem Meerbeke - SK Overmere Erpe - Berlare Hofstade - Bambrugge Mere - Massemen 3' provinciale E Haasdonk - Kieldrecht 1-1 Baasrode - Vrasene 2-2 Wieze - Excelsior 4-2 Opstal - St. Gillis-W 0-1 St. Gillis-D. - Oudegem 2-1 Kallo - Klinge 0-1 Waasmunster - St. Pauwels 2-3 Grembergen - Bazel 1-2 4' provinciale B Val. Overmere-Gentbrugge 1-1 4' provinciale F Edixvelde - Woubrechtegem 1-0 Wichelen - Hillegem 0-1 Westrem - Hillegem 0-1 Aaigem-Smetlede 3-1 Serskamp - Erondegem 4-3 4' provinciale G Erembodegem - Terjoden 1-1 TK Meldert - Opdorp 2-3 Schoonaarde - R. Lebbeke 1-0 W. Moorsel - S. Moorsel 3-1 Baardegem - Buggenhout 1-0 Herdersem - Iddergem 1-1 Appels - Doggen 1-0 4' provinciale H Moerbeke-Rupelmonde 2-1 Verrebroek - Sinaai 3-1 Tielrode - Sombeke 04) Wachtebeke - White Boys 1-0 Meerdonk - Gerda 2-3 Hoogeinde - SK Lokeren 0-1 Lutterzele - Eksaarde 1-1 Straatje - Boonwijk 04) 1* Nationale Eendracht Aalst heeft het nieuwe seizoen bar slecht ingezet. Een 4-0 nederlaag op Berchem Sport stemt tot nadenken vooral nadat met veel tamtam aangekondigd werd dat het Aalsters team voldoende was versterkt om de beste klubs uit de tweede nationale tegemoet te kunnen treden. Wel, de eerste konfrontatie met een van deze betere klubs is falikant uitgevallen. Aalst kon wel tot aan de rust gelijke tred houden, maar werd na de kampwisseling op het middenveld gewoonweg weggespeeld. Er was absoluut geen progressie en vooral werd er veel te traag geakteerd tegenover een tegenstander die het allemaal veel eenvoudi ger, maar dan vooral sneller uitvoerde. Na het tweede thuisdoelpunt was bij Aalst de kohesie zoek en ging men zich bezondigen aan individuele nummertjes om toch iets te kunnen forceren. Hierdoor kwam voor Berchem een idea le ruimte vrij om countervoet bal te produceren, met het ge kende gevolg. Dat het hele maal niet ronddraaide bij Aalst, kan onderschreven wor den door het feit dat zelfs Bas- sett een strafschop niet kon ombuigen tot een wellicht ver diend eerreddend doelpunt. Na de wedstrijd natuurllijk een adembenemende stilte in het Aalsterse kamp. Het duur de een hele tijd vooraleer ie mand de juiste woorden kon formuleren om die hamerklop wat te verzachten PR-man Roger Van de Wae- ter deed er geen doekjes om "We werden in de tweede helft op ons nummertje gezet door een sterke tegenstander die- al onze fouten perfekt wist uit te buiten. Voor velen van ons en zeker voor de spelers is het een ontnuchtering. Het is duidelijk dat Van Roy en Co een flinke revanche verschuldigd zijn, maar ik denk dat ze die strie mende nederlaag vooral mo reel zullen dienen te moeten verwerken om de stukken zo snel mogelijk te lijmen", dixit Roger Van de Waeter. Leo Canjels van zijn kant meent dat de zware nederlaag te wijten is aan een resem faktoren. "Tijdens de eerste helft konden we Berchem nog wel de baas, maar na de kamp wisseling speelden we gewoon weg zwak. Berchem heeft han dig kunnen profiteren van de traagheid van onze maneuvers. Toen we bij een 2-0 achter stand geprobeerd hebben om er offensief nog iets aan te doen, was de koncentratie on voldoende en kon Berchem vrij gemakkelijk counteren. Ik hoop nu maar dat mijn pou- lains klaar wakker zullen ge schud zijn", aldus Leo Canjels, die verder dc hoop uitdrukte om tegen RC Jet, zaterdaga vond om 20 u. te kunnen be schikken over Hoebeeck en El Fahem. Volgens de Nederlan der dan toch twee spelers van een betere klasse. (abl) 2' nationale Zaterdag 7 september te 20 u. E. Aalst - Rac Jet (Moons) Hasselt - St. Niklase (Bosschaerts) 3' nationale A Harelbeke - J. Lede (Pollet) E. Zele - RC Doornik (Monnens) Bevordering A Wielsbeke - VW Hamme I' provinciale KAVD - Evergem (Okladnicoff) St. Wetteren - Temse (Meganck) Ertvelde - SK Aalst (Mestdagh) Melsele - Lovendegem (Stevens) 2* provinciale B S.V. Geraardsbergen - SK Lebbeke (Verniers) E. Meldert - Kruibeke (De Keyser) Lokerse - H. Vrasene (Taeleman) St. Denderleeuw - Heikant (De Vrieze) Robur - Kemzeke (Van Daele) Stekene - Schellebelle (Lievens) 3' provinciale D Gijzegem - Mere (Moons) Bambrugge - Nieuwerkerken (Roland) Berlare - Hofstade (Boeykcns) SK Overmere - Erpe (Roeiandt) Heldcrgem - Burst (Arijs) 3* provinciale E Bazel - Baasrode (De Waele) Kieldrecht - Excelsior (Van Hoey) St. Pauwels - Haasdonk (Cooreman) Kiinge - Waasmunster (Dobbelaere) Oudegem - Kallo (Phillips) St. Gillis-Waas - St. Gillis D. (Teugels) Grembergen - Opstal (Burm) KI. Vrasene - Wieze (Van Leuven) 4' provinciale B Rabot - Val. Overmere (Roels) 4* provinciale F Grotenberge - Aaigem (De Vlieger) Oordegem - Letterhoutem (Put) Woubrechtegem - Wichele (Pollez) 4' provinciale G Doggen - Okegem (De Vleeschauwer) Terjoden - Appels (Delmotte) Iddergem - Erembodegem (Speleers) Buggenhout - Herdersem (Heerwegh) S. Moorsel - Baardegem (Heyse) R. Lebbeke - W. Moorsel (Verstraeten) Opdorp - Schoonaarde (De Schrijver) Welle - TK Meldert (De Decker) 4' provinciale H Boonwijk - Verrebroek (Van der Stylen) Rupelmonde - Straatje (Van Mieghem) Eksaarde - Moerbeke (Santon) SK Lokeren - Lutterzele (Van der Jeught) Gerda - Hoogeinde (Maes) WB St. Niklaas - Meerdonk (Laureys) Sombeke - Wachtebcke (Reyniers) Sinaai - Tielrode (Vercauteren) De langverwachte witte merel uit Zaire is dan toch neergestreken in Sint-Niklaas maar tot onze verbazing werd hij zaterdagavond door zijn Wase beschermheren van de verzamelde pers weggehouden en zondagmorgen was hij reeds uit zijn veilig onderkomen - een niet nader te noemen hotel in het putje van de stad - verdwenen omstreeks negen uur. Dat terzijde, het gaat immers over de 23-jarige Kombenze Kadibanga, een man die voorheen nog bij Matatele voetbalde en een speler wiens kwaliteiten door Nkongolo duidelijk worden onderkend. Naar Aimé's zeggen is Kadibanga balvaardiger dan Makukula en beantwoordt hij vooral beter aan de eisen van het Westeuropese voetbal, met "Fidel" - zijn wat versimpelde Belgische roepnaam - hebben we zelf nog niet kunnen praten, maar het is wel zeker geworden dat de tweede bij SK Sint-Niklaas pleis terende Zaïrees de eerstvolgende weken nog niet kompeti- tief is. Dinsdagavond maakte Kadibanga immers een erg lome indruk, schakelde zich amper in en werd dan ook terecht aan de rust vervangen. Na enig zoekwerk bleek dat Kadi sedert zijn aankomst in België deftig wat last had ondervonden van het kouwe klimaat en dat hij ook van de eerste training van maandag een kater had overgehouden. Toch is duidelijk dat deze man met zijn gestalte en zijn atletisch vermogen (sommigen vergelijken hem met Hru- besch!) voldoende troeven bezit om het in de nabije toekomst waar te maken in geel-blauw shirt. Daartoe zal hij wel nog enkele kilootjes moeten verliezen en zal zijn konditie - hij lag meer dan twee maanden stil - danig moeten beteren. Maar goed, het wordt dus nog een tijdje afwachten en inmiddels kunnen we nog een nieuwe zwarte speler tegemoet zien in de figuur van de uit Congo Brazaville afkomstige Nkimole. (M.N.) S.K. SINT-NIKLAAS - PATRO EISDEN: 2 - 1 De vaststelling is al eerder gemaakt in de voorbereidende matchen maar kwam nogmaals schrijnend tot uiting in de eerste thuismatch van het pas gestartte voetbaljaar: Sportkring heeft nood aan echte doelpuntenmakers. Wat zaterdagavond door Van Wambeke, Vandenhende en Verbruggen in willekeurige volgorde werd gemist was werkelijk niet op papier mee te geven. Toch moet anderzijds toegegeven worden dat Sportkring vooral in de tweede periode ruime twee klassen sterker was maar dat moet hoogstnodig in de score tot uitting komen. Het traditionele trainerspraatje na de wedstrijd Lokeren-Antwerp bracht eigenlijk niets nieuw aan het licht. Trainer Arie Haan liet vrij lang op zich wachten vooraleer hij de kleedkamer verliet: "Een normale uitslag voor wie de wedstrijd heeft gezien", stelde hij. "Lokeren overtroefde ons in alle opzichten. Alleen onze doelman heeft erg zijn best gedaan om de 0-0 op het bord te houden. Dat kan van de rest van het team niet gezegd worden. Die liepen er bij te slapen... Het jonge Lokeren heeft ons een lesje geleerd", aldus nog de Antwerp-coach Trainer Aimé Anthuenis van Sporting daarentegen had de glimlach van de grote dagen. Al was hij aanvankelijk wat pessimistisch gestemd, zoals hij later zou bekennen. "Na een goed uur spel dacht ik dat alles weer falikant zou uitdraai en. Wij waren de betere ploeg, dat wel, maar mede dank zij de sterke prestatie van Schippers konden wij een vijftal doelkansen niet benutten. Tegen een gerou tineerd team als Antwerp vreesde ik dan ook het deksel op de neus te krijgen, net zoals in de wedstrijd tegen Beveren. Vooral vóór de rust liet de ploeg op mij een sterke indruk. Maar onze jóngens bleven het beste van zichzelf geven en waren taktisch zeer sterk. Het onderling overnemen van de taken verliep prima, zodat Antwerp goed werd opgevangen en wij in de slotminuten beloond werden voor de geleverde inspan ningen", vertelt de Lokerse oefenmeester Pechvo gel Angelo Nijskens werd aan het uur zwaar getackeld door Verniers. De hinkende Hulstenaar werd vervan gen door Didier Verheuge. De kwetsuur bleek achteraf niet zeer ernstig te zijn, er werden geen spieren geraakt en Angelo stelde dat het mits een goede verzorging tegen woensdag (Standard-Lokeren) wel in orde zou komen Standard-Lokeren eindigde trouwens op een 2-2 stand met doelpunten van... Nijskens en Dimitri M'Buyu Nieuw in de ploeg en toch niet nieuw was Lebbekenaar Raymond Mommens. Na een aanslepend konflikt met zijn klub is dus voorlopig het doek gevallen over het Mommens-feuilleton. Het kwam tot een akkoord en meteen zette Raymond zijn handtekening onder een nieuwe verbintenis voor één seizoen Goed nieuws van Swat Vander Eist. Het tegen RW DM opgelopen letsel evolueert in gunstige zin en gisteren, donderdag, mocht hij uit het gips om uit te maken in hoeverre de kuitbeenbreuk hersteld is en wanneer met de revalidatie kan gestart worden Aimé Anthuenis reist maandag a.s. naar het buitenland om alsnog uit te kijken naar eventuele versterking Niet alleen de Lokerse aanhang was dolgelukkig met de eerste zege van de Daknam-ploeg. Daar waar de supporters het team op een staande ovatie onthaalden, trakteerde voorzitter Keppens met de brede smile zijn poulains op champagne: "Deze positieve wedstrijd voor spelers én trainer vormt een verdiende bekroning voor weken hard werken", glun derde de Lokerse voorzitter zo fier als een gieter Feestvarkens na de wedstrijd Lokeren-Antwerp waren uiteraard goalgetters Didier Verheuge en Dimi tri M'Buyu. En dat er gevierd werd, hoeft verder geen betoog... (v.b.) EENDRACHT APPELTERRE - SPORTIEF STEKENE: 2-0 Het werd zondag op het veld van de tabakplanters zeker geen aantrekkelijke konfrontatie omdat enerzijds de messenvechters de boel lang hermetisch gesloten hielden achterin en de thuisploeg anderzijds weinig echte aanvallende krachten verbruikte. Vooreerst moet natuurlijk vermeld dat Patrick Merckx nog geel gestraft van vorig jaar en Lieven De Cock, al enkele weken afwezig wegens een voetkweLsuur, in de Stekense slagorde ontbraken. In hun plaats kwam respektievelyk Pascal Merckx en Freddy Van Goethem. Het voetbalseizoen werd op waardig Belgische dus natte wijze ingezet, en in het begin kwam er zelfs nogal wat blik sem en donder bij te pas. Die natuurelementen kregen geen analogie in het vertoonde spel van de eerste helft want hoe zwak de paars-witte verdedi ging ook akteerde, SK vond geen gepast gaatje om keeper Gerets te verslaan. Zelfs wan neer Yvan Hoste een slechte terugspeelbal produceerde aan het kwartier en Danny Van denhende moederziel alleen naar de Eisdense muit kon lo pen kon keeper Gerets het leder uit de voeten graaienIn de daaropvolgende aktie wou Danny echter lik op stuk en dolde hij zolang met verdedi ger Pierre Smeets dat een dui delijke fout in de fatale zone niet uit kon blijven. Scheids rechter Soenens wees katego- riek naar de stip en Van Wam beke klaarde de klus (1-0). Sportkring wou nu wat graag de kloof uitbouwen maar een assist van Verbruggen naar Deproot leverde enkel een corner op. Patro mocht dan het derde kwartier wat naar zich toe halen en regisseur Hoste manouvreerde zijn pio nnen keurig naar voren. Even voor het halfuur leverde dat ook een terechte gelijkirjakcr op omdat Yvan helemaal mocht doorstoten en dan naar rechts legde waar Lavalette goed terugspeelde. Met een rechtstreekse droge knal gaf Hoste zelf doelman Demeyere het nakijken. Patro ruikte nu eventjes de kans maar zowel Nkonogolo als Leroy hielden het hoofd koel. Vervolgens was Peter Van Wambeke, die overigens nooit zijn draai vond, veel te zelfzuchting wan neer hijzelf besloot daar waar niet minder dan drie maats vrij liepen. Ook Verbruggen en Vandenhende gaven blijk van veel inzet maar onvermogen tot afwerken en gelukkig bleef doelman Demeyere van zijn kant attent want bij een uit braak Kariagiannis-Lavalette moest hij ver uit zijn doel. De Limburgers bleven via de aanbrengers Borkelmans en Winkels verre raids doorvoe ren maar het echte gevaar loer de nog steeds aan dc Eisdense doelmond waar Van Wambeke alweer een prima kans nekte en dan met een bonsende vluchtschot Gerets tot een knieval verplichtte. De jonge re broer van dc bekendere Erik kon evenwel in twee tij den redden. De goal die al lang in de lucht hing viel dan toch even later omdat Vandenhen de op zijn nieuwe (snijdende) wijze twee tegenstrevers in plan liet en dan nog een voor zet op maat afleverde welke aan de eerste paal makkelijk werd binnengekopt door Mark Noë. Nog voor rust werden kopbaldoelpunt van Van Wambeke afgekeurd voor Eendracht Aalst presenteert zaterdagavond om 20 uur de eerste van vier avondwedstrijden, die als een test gelden i.v.m. het aanlokken van een groter kijkerspubliek. De eerste "nocturnegast" heet RC Jet, volgens ingewijden de te kloppen ploeg. De Brusselaars, die verleden seizoen uit eerste nationa le tuimelden, hebben hun zwakste kant van het team, het verdedigingskompartiment, versterkt met de inbreng van de 30-jarige Tsjech Jozef Barmos, die dit jaar in zijn vaderland werd gelauwerd als de beste libero. Bassctt en Co staan dus voor een extra zware opgave om dit Tsjechische monument te kunnen ontmantelen. Dc vraag kan ook gesteld worden of de Eendrachtboys al voldoende hersteld zijn van de k.o. die ze moesten inkasseren op Berchem. Oefenmeester Canjels heeft in de loop van de week eens ernstig gepraat met zijn kern en de resultante hiervan was dat het oefenprogramma, volgens insiders bij de voorbereiding van het nieuwe seizoen te zwaar, werd aangepast. Positief is het feit dat El Fahem, genezen van een teenkwetsuur, weer gcvcchtsklaar is maar van een wedcr- optreden van Jan Hoebeeck is vooralsnog geen sprake. Verder werd tijdens een oefenpartijtje op Asse de Lim burger Ennekcns weer uitgetest als libero en kreeg Luk Limpcns opnieuw een rol op het middenveld toebedeeld. Het wordt voor Aalst een zware opdracht om RC Jet, wellicht dubbel gemotiveerd om de eerste zege van het seizoen te boeken, onder bedwang te houden. PR-man Roger Van dc Waeter meent dat heel wat zal afhangen van het ritme dat de Brusselaars zullen kunnen of mogen ontwikkelen, maar onderstreepte het feit dat geenszins verloren mag worden om het debuut van de kompetitie niet helemaal in rook te zien opgaan. (abl) voorafgaandelijke offside. Na rusten sloeg algauw dc vlam in de pan met twee gele kaarten eentje voor Smeets en dan voor Van Wambeke. Te voren hadden Vandenhende, Mesottcn en Gfeyn al tegen een geel karton aangekeken. Dan viel ook een onbestrafte fout te noteren begaan op een Limburger binnen de grote backlijn. Als antwoord een schot van Van Wambeke van dichtbij door Gerets kansrijk met de vuisten geweerd, ook op een zwakke kopbal van Noë liet de Eisden-keeper geen krimp en na een prima aanval via Nkongolo en Verbruggen kon ook Vandenhende de bal niet inknikken. De Drccsen- boys waren door deze blitz- start van de Klaaskcns danig verrast maar wat de lokalen ook verzonnen doelpunten kwamen er niet meer. Een tweede offsidedoelpunt van Verbruggen, een gele overtre ding van Ivo Smeets op de alweer ongrijpbare Lacroix, en een stevig duel tussen Vanden hende en doelman Gerets wa ren nog vermeldenswaardige feiten. Konogolo ontbond dan ook nog eventjes zijn aanval lende duivels maar zijn atoom schot miste de goeie richting, werkelijke rode fout beging op punten iedereen'op zijn hon- Spellcider Soenens was van de doorgebroken Verbruggen ger liet. Zal de op de tribune zijn kant ook nog niet uit roda- Een jammer slot aan de match zittende Kadibanga daar ver- geperiode want hij sloot de die qua spektakel zeker ieder- andering in kunnen brengen? ogen wanneer Van Weerd een een voldeed maar qua doel- (mn.) De speeltrant van de Sportief- mensen was eigenlijk voorspel baar men wist immers niet wat men met Appelterre aan moest en nam dan maar het zekere voor het onzekere met nogal wat terugspeelballen en voor de rest overmatig voorzichtig positiespel.. In de eerste vij fenveertig minuten bijgevolg weinig spannende fasen hoe wel doelman Vandewiele in de 5de minuut wel al een schicht van De Nil moest wegzweven. Voor de rest probeerden voor al Van der Bracht en Torrc- kens vanuit het middenveld hun kollega's aan het lopen en skoren te krijgen maar het was niet gebaat tegen een erg auto ritaire en sekure Wase de fensie. Aan de overzijde twee zeldza me counters met eerst en voor al Pascal Merckx en dan nog Luk Van Lierop die dichtbij een doelpunt waren. Na de akademische tien minu ten kregen de aanwezigen een zelfde eentonig spelbeeld te zien maar langzaamaan brak de overuiting door in de Ste kense gelederen dat men ei genlijk wel die tegenstander aankon. Een eerste uitbraak werd goed ingeschoten door Pascal Merckx maar keeper D'Hoker kon net de bal van onder de deklat wegslaan. Ook een volgend schot van De- clercq en een kopbal van De Boom werden door de Een- drachtkeeper erg overtuigend onschadelijk gemaakt, maar inmiddels begon Sortief wel uitgesproken in de aanval te gaan en raakte men zelfs wat overmoedig. Nadat Geert Smet nog eens over links mee oprukte maar dat alles slechts een geharrewar zonder meer opleverde en schoten van De Clercq en Van Lierop over het thuisdoel belandden, beteken de de 79ste minuut werkelijk het keerpunt van de match. Van der Hal raakte op dat moment verrassend ver, werd te laat aangevallen door een Stekenaar en kon de weerlloze Vande Wiele makkelijk voor schut zetten. Sportief besefte op dat moment dat het nog kort tijd was en ging met nog meer energie naar de Appel- terre-kooi dringen. Tegensto ten waren dan ook schering en inslag en hierbij werd thuisspc- ler Van der Bracht gepakt door Rudy De Clercq, bijge volg penalty welke door die zelfde Van der Bracht hoog over werd geschoten. In de rcaktie borstelde speler-trainer Van Goethem een vrijschop naar het doel van D'Hoker maar deze laatste kon alweer wegpunchen. Spelmaker Torrekens kwam daarop aan de bal, rukte onge stoord op en schoot vanop ruim twintig meter in, doelman Vandewiele kreeg dat schot niet onmiddellijk onder kon- trole zodat de rebound door Van der Bracht werd ingetikt. Toch kon zegsman Persoon uit dit slecht afgelopen ope ningsnummer van dc kompeti tie enige pluspunten plukken. Hij hoopt immers dat dc gang van zaken een lesje inhoudt voor dc nabije toekomst. «Ap pelterre keek in de tweede helft de kat uit de boom en maakte de doelpunten wat ook punten opleverde. Wij lieten daarentegen de thuisploeg aanvankelijk beuken maar werden na verloop van tijd te zelfzeker en kregen zodoende de rekening aangeboden. Ver geet ook niet dat men in Ap pelterre deftig versterkt is en niet zonder enige reden naar dc hoogste onderscheidingen dit seizoen mikt!» Hoe je het ook draait of keert, Sportief moet zondag zeker de zaken corrigeren en moet dat dan aan eigen huis doen tegen een andere verliezende forma tie van zondag Schellebelle. E.cn ploeg die vorig jaar de promotie naar tweede afdwong en danig versterkt uit dc trans ferperiode kwam. Voor zon dag is het wedcroptredcn van Patrick Merckx zeker gepland en zou het ook mogelijk kun nen zijn dat Lieven De Cock herneemt. (MN) Voetbal. Sint-Niklase S.K. met Kadibanga speelde tegen de Zairese nationale ploeg (dw)

De Voorpost | 1985 | | pagina 30