u n SPORTKRINGSPROKKELS üw 30 L0F0MB0 EN LACROIX SCHITTEREN STREMERSCH MET VANDENBERGH-ALLURES! VAN BLADELS SLIPPERTJE WERD FATAAL (2'Provinciaie VEEL KANSEN VOOR VRASENE GEHAVEND L0KERSE KRUIBEKE HEEFT PSYCHOLOGISCH PUNTJE mm LOGISCH RESULTAAT 32 - 6.9.1985 - De Voorpost SK SINT-NIKLAAS - NATIONALE ZAÏRESE PLOEG 2-3 Dinsdagavond opmerkelijk veel belangstelling voor de oe fenpartij welke geel-blauw te gen de geheel in het groen uitgedoste Leopards voor het voetlicht bracht. Trainer No- vak had voor zijn ploeg dan wel een sterk gewijzigde slag orde uitgestippeld: zo werden eerste doelman Demeyere, Truyens en Vandenhende op tijdelijk non-aktief gesteld en mocht de tweede garnituur, of de mensen die wel kans maken op de eerste ploeg, de schoe nen aanbinden. Dat betekende dus Geert Mestdagh in de eer ste en Geert De Maeyer in de tweede helft tussen de palen, verder Frank De Daele, Jean- Marc Verlinden, Jan Simoen en Kadibanga in de startopstel ling met nadien nog de kans aan certitudes Deproot en Verbruggen, en zelfs Danny Haberkorn hun kunnen te be wijzen. Het werd op zijn minst ge zegd een gezapige oefenpartij waarbij we voor de zoveelste keer het organisatietalent van Nkongolo (nu bij de Léopards) konden bewonderen. Aan het kwartier werd een foutje tus sen Stefan De Maere en kee per Mestdagh optimaal uitge buit door de sterk opzittende Lofombo. Geen nood echter, Eric Lacroix slalomde op zijn eigenste manier naar voren toe en gelukte een fortuinlijk ca- ramboledoelpunt (1-1). Inmiddels wierp Jean-Marc Verlinden zich op als vlotte VOETBAL St. Niklaas - Leopards 2-3. Kadibanga loopt zich gemakkelijk vrij dw speler doch zijn invallen wer den slecht begrepen door Ka dibanga en Simoen. Op slag van rust mocht Lofombo van een Daterende Wase verdedi ging zijn gang gaan en kon de Bornem-speler moeiteloos de te laat reagerende Mestdagh passeren (1-2). Ook in de tweede helft kon den de Léopards hun suppre- matie bestendigen maar sloe gen ze pas één keer suksesvol toe wanneer Malombo van ruim twintig meter keihard in het dak van het doel kegelde. Nadien belandde er nog een kopstoot van Kaniki op de dwarsligger en trokken de Za- ïrezen zich wat terug in eigen verdediging met de overtuiging dat SK toch niet veel aanval lends vermocht. In de 75ste minuut was dat wel eventjes anders omdat een haarfijne vrijschop van Verbruggen door Erik Lacroix puik werd omgezet en er nog enkele on overzichtelijke holder-de-bol- der-aanvallen van Wase zijde volgden. Les uit dit alles is voor No- vak waarschijnlijk dat er nog enkele alerte vervangers voor handen zijn zoals Verlinden, De Daele en De Maere. Voor de rest is het voorlopig nog zaak om in reserveverband het nodige ritme en leergeld te betalen. (M.N.) KLAUWAERTS KEMZEKE - STANDAARD DENDERLEEUW: 3-1 Zo in het begin van elke kompetitie hebben we wel eens de neiging entwat te overdrijven maar toch moet gezegd dat de eigen supporters van Klauwaerts Kemzeke zondag zelfs met open mond vielen bij het zien van de drie doelpunten van hun meest wispelturige aanvaller Gerry Stremersch. De euforie voor de overwinning was ook gegund maar toch waarschuwd Alex De Block voor misschien wel overmatig veel vreugde en blijft hij beklemtonen dat de rood-zwarten met de voeten op de grond moeten staan. Klauwaerts kon met zijn voor opgestelde basiself aanzetten en namen van het begin af aan het initiatief tegen de Arnolis- ploeg die zich eigenlijk er dui delijk in vergenoegden de skoorloze drawn op het bord te houden. Van plaatselijke zijde werden hoedanook de beste aanvallende bewegingen opge zet met vooral Jaak Joris in foeriersrol het was overigens de oud-Heirnisspeler die aan de 20ste minuut ook een pas op maat doorstuurde naar de snel inrennende Gerry Stre mersch. Met een precies vluchtschot lukte die ook de openingstreffer. Met deze voorsprong op zak bleef de Samsonmeute de bes te spelmomenten verzorgen en was het aan onkans te wijten dat onder andere Boon en Van Himste niet konden aandik ken. Denderleeuw kon in de eerste helft nauwelijks iets of fensiefs verzinnen, hoe sterk Staels ook de Klauwaertsver- dedigers verontrustte. Na rusten grotendeels hetzelf de spelbeeld maar toch eerst konster,atie onder de toe schouwers. Aan de 50ste mi nuut werd de targetman van de gasten in het straatje gestuurd en meteen schoof Jempi Staels naast de weerloze Klauwaert- sportier in doel. De lokalen waren daar wel eventjes van geschrokken maar bouwden op zo een degelijke manier een meesterschap op dat de Stade- naars vooral in het vijfde en laatste kwartier tereke moest vangen bij evenveel schietpo- gingen lanceerde Boon met Stremersch een vlotte aanval middels een vloeiend één twee. Gerry tipte zeer oppor tunistisch naast de zwakke gastkeeper alweer binnen zon der dat een tegenstander in zijn omgeving kwam (70ste mi nuut: 2-1). Een center van een blijkbaar herboren Jean-Pierre Boon werd onmiddellijk daar op op een haar na gemist door Saman maar dat was slechts uitgesteld. Na een verre in- worp op rechts pikte Stre mersch op een enig mooie wij ze de bal uit de lucht, draaide om zijn as en had dan nog het vernuft om met een lam voetje in de tegenovergestelde hoek te tikken. Gerechtvaardigd ge juich en bewonderende kreten voor Stremersch van de ruim geschat 150 aanwezigen en de quasi zekerheid dat de match was beslist. Boon miste vervol gens een open kans maar maakte dat gauw goed door twee keer toe goeie voorzetten af te leveren waarop spijtig genoeg niet afdoende werd ge reageerd door Van Himste en Stremersch. De wedstrijd kreeg net voor affluiten nog een waardige afsluiting wan neer nog maar eens Stre mersch met een harde halve omhaal inschoot maar de Den derleeuw-doelman was won derwel bij de zaak. De reakties van bestuursle den en trainer waren natuur lijk navenant. Dat was ook niet meer dan gerechtvaardigd want na een onfortuinlijke ver- liespartij voor zeven dagen in Stekene tegen het plaatselijke Sportief, was men aan de Krie- kepitte wat voorzichtig gewor den. Zondag verliep echter bij na alles optimaal: Jaak Joris leefde zich uit in zijn rol van verdedigend middenvelder die lange tijd de bal moet inbren gen en dan nog een goeie pas kan weggeven. Gerry Stre mersch pikte op die passen opportuun in en had zelt een dag uit de duizenden, een dag je waarvoor men hem zo graag in rood-zwarte shirt ziet en waarop de verdedigers van de tegenpartij alle kleuren van de regenboog zien. Komt er nog bij dat Denderleeuw achter aan werkelijk opvallend zwak was en nooit iets kon inbren gen tegen de Kemzeekse aan valsgolven. Ook heerste er te vredenheid over het spel van de beide flank verdedigers: Martin Van Dale mikte im mers goed in op het spel van zijn makkers en Danny Saman kwam langs zijn vleugel nau welijks in problemen. Daarmee kan zondermeer ge steld worden dat de ouverture op zijn best is verlopen voor de mannen van voorzitter Wcyn. Toch stak Alex De Block een gepaste waarschuwende vinger omhoog en zegt hij niet voor niets dat de spelers in de ko mende weken moeten bewij zen dat dit geen toevalstreffer was. «Volgende week tegen Robur zullen we al meer we ten, maar ik moet toegeven dat ik niet had gedacht dat onze ploeg tot zulk een knappe prestatie als zondag in staat was!» voegt Alex nog volledig heidshalve toe. Na onze ondeugende gelijkaardige rubriek van vorige week gaan we ietwat gas terugnemen en zijn zelfs bijna aan vakantie toe. Dat kan jammer genoeg niet worden gezegd van de Sportkringers die zaterdag goed uit de startblokken kwamen maar alweer te weinig trefkracht lieten bewonderen. Hoorden we een Eisdens be stuurslid niet zeggen dat zijn ploeg dan wel gedurende een volledig uur overspeeld was maar wel een terechte strafschop werd onthouden in de tweede helft. Ook trainer Novak had het over een Eisdense ploeg die zondermeer een goeie indruk liet maar in de eerste helft niet moest afrekenen met hardwerkende offensief spelende Sportkringers. In de tweede helft zette de eigen ploeg dan een tandje bij maar tot tweemaal toe troffen we doelhout. Indien het derde doelpunt wel bijtijds valt, kunnen we zonder enige vrees verder doordrukken maar nu zat er nog steeds de vrees in dat we op een gelijkstellende counter zouden lopen». Toch moest Ladislav eventjes nadenken wanneer hem de vraag werd gesteld wie of wat in het middenveld goed presteerde. Hij ontweek deze vraag door enerzijds te stellen dat Fred Truyens nog niet helemaal in orde was en in de tweede helft met een inspuiting verder moest en dat hij voorlopig wel Peter Van Wambeke in de spits moest uitspelen. Ook het feit dat Aimé Nkongolo de match tegen Hasselt van aanstaande zaterdag onbeschikbaar wegens de terugwedstrijd te gen Marokko in Kinsjasa was hem niet bekend, en dat is toch op zijn minst gezegd frappant. Met dezelfde Zaïrese libero hadden we ook een korte babbel. Aimé is inderdaad in korte tijd reeds voldoende geaccepteerd in de Wase huishouding maar was zaterdagavond toch eventjes ontgoocheld omdat hij zo weinig carte-blance krijgt om eens iets aanvallends te forceren. «Ik weet natuurlijk wel dat ik een oefen match een zelfde raid doorvoerde welke beantwoord werd met een doelpunt maar omdat ik vanavond zag dat het in de voorhoede niet zo vlot verliep achtte ik hel wel nodig nog eens mijn neus aan het venster te steken. Door die opmars kreeg ik echter nogal wat reklamaties van mijn kollega-verdedigers en inzonder heid van kapitein Gino Nijs, terwijl ik na afloop van de wedstrijd ook een terechtwijzing moest weerstaan van de heer Novak. Weet echter dat ik die sporadische- aanval-wijze eigenlijk gewend ben en dat het voor mij wel eventjes wennen zal worden om me helemaal tot verdedigen te beperken. Maar geen verdere moeilijk heden, ik zal in het vervolg doen wat men van mij verlangt, sloeg de vriendelijke Zaïrees tenslotte dee moedig op eigen borst. Ook met de andere nieuwelingen in de ploeg maakten we voor zover nodig nog eens kennis. Patrick Verbrug gen die vorige week in onze kolommen al even aan bod kwam was terecht tevreden met zijn wedstrijd maar zat wel met een behoorlijk gezwollen knie opgezadeld. Onder het betten met een ijsklomp gaf hij zijn karige impressies mee: Tegen zulk een tegenstander voetbal len is beslist niet makkelijk. Het liep bij ons heel wat beter dan vorige week maar de aanvallende invallen kregen nu eenmaal te weinig bekroning. Vergeleken met het bevorderingsvoetbal dat ik totnogtoe gewend was moet ik alleszins zeggen dat de snelheid van uitvoering heel wat hoger ligt in tweedes. Wat vroeger gewoon lopen was wordt plots rennen. Niettemin heb ik goeie hoop me verder door te kunnen zetten. Tenslotte keeper Demeyere aan de (Franstalige) tand gevoeld. Hij blikte op de voorbije match terug als een ondankbare voor de doelman. «Eisden is inderdaad een gevaarlijke counterploeg en als je dan als keeper met het minimum aan pakwerk voor zulk een gelukte tegenstoot komt te staan, is algauw uw prestatie verkorven. Toch heb ik vaste hoop dat de koördinatie met mijn verdedigers zal verbeteren en voel ik voldoen de dat de trainers het volste vertrouwen in me heb ben.» Rudy is dus momenteel 28 jaar, afkomstig uit Moeskroen, gehuwd met een Sintniklase en woonach tig in Marke (dichtbij Kortrijk). Hij is part-time hulp kok in een school te Moeskroen en heeft eigenlijk nog maar één enkele klub gekend voor Sportkring. Dat was dan Excelsior Moeskroen, een voormalige derdeklas ser, nu bevorderingsploeg waarop hij na jaren lange dienst uitgekeken raakte. Toch merkte hij dat een overgang meermaals werd geblokkeerd en heeft hij dan vorig seizoen een jaar schorsing geriskeerd om uit de greep van de Henegouwse dirigenten te geraken. In tussentijd bleef hij de konditie onderhouden en mee spelen in een amateursvereniging. Rudy is een ontdek king van technisch adviseur Willy Meersman die in zijn Vigor Wuitens Hamme-periode meermaals gekon- fronteerd werd met de technische bagage en volledig keeperstalent van Demeyere. Voorlopig is hij 1 jaar aan het Puyenbeke maar dat is met mogelijke optie. Zijn kleine gestalte vindt Rudy eigenlijk geen onover komelijke handikap want met een goeie détentie maakt een keeper veel goed. Hopelijk helpt deze man Sportkring uit de reeds jarenlange doelwaterszorgen? De volgende opdracht van S.K. Sint-Niklaas is zeker niet van de poes: een verplaatsing naar de groen-witte hoofdstedelingen van de provincie Limburg is inder daad allesbehalve makkelijk. De opstelling zal slechts op één enkele plaats gewijzigd worden (noodgedwon gen dan). Dat komt door het feit dat Nkongolo zijn internationale verplichtingen moet nakomen en met de Léopards Marokko gaat proberen overwinnen op vaderlandse bodem. Stefaan De Maere wordt de laatste man van dienst tegen Sporting Hasselt en afgaande op diens prestatie tegen La Louvière kan dat weinig problemen meebrengen, hoewel de automatismen in de verdediging wel steevast lijden onder dat voortdu rend gewissel. De hoop aan de Watermolenstraat is dat men tegen de formatie van Jef Vliers minstens één puntje houdt en dat ligt in de lijn der mogelijkheden want Sporting gaf een mistroostige indruk in de seizoensopener tegen Sint-Truiden. Die nederlaag tegen de Kanaries kan echter andere konsekwenties hebben, maar met de gedane ervaringen in de ploeg moeten Nijs en kompanen de sterkste tegenwind toch kunnen opvangen... (mn) iAM )nmic igriil ehot oor I nkelt itgek iel )ptim amei Uit tnge SK LEBBEKE - KERKSKEN 0-1 king en een voortreffelijke den dat de cijfers ruimere vor- Meldert-doelman verhinder- men aannamen. (d.v.v.) DENDERLEEUW - LOKERSE SV 1-0 rechter aarzelde toch niet om de thuisploeg een strafschop toe te kennen. V^rbelen liet die unieke kans niet onbenut om zijn ploeg op voorsprong te schieten. Aangevuurd door die "on rechtvaardigheid" ging Loker- nu plots heel wat vinniger H. VRASENE - MELDERT 2-1 Lang heeft Herleving Vrase- tigen. ne niet gewacht om zijn sup- Dat kon Herleving na de porters het eerste doelpunt van pauze wel. De bezoekers wer- de nieuwe kompetitie aan te den zowat kompleet over- bieden. Reeds na drie minuten speeld, maar voorlopig bleef opende Lardinoit de score, dat zonder konkreet resultaat trouwens ook het eerste doel- Tot Lardinoit na een kwartier punt uit tweede provinciale B. uithaalde en zich daardoor sa- Meldert was evenwel men met Stremeersch (Kemze- geenszins geïmponeerd door ke) aan de top van de nog Lokerse SV heeft geen geluk zet in het strafschopgebied die vroege opdoffer. De be- jonge topschutterslijst plaat- gehad in zijn eerste ontmoe- kwam op de arm van libero De zoekers trokken op zoek naar ste. Die twee waren immers de ting van het nieuwe seizoen. Vos terecht (die stellig beweer de gelijkmaker en vonden die enigen die op de eerste speel- Het ging niet alleen de boot in de dat het een aangeschoten halfweg de eerste speelhelft. dag tweemaal konden scoren, bij Denderleeuw door een om- bal betrof). Maar de scheids- Verveken bracht de stand in Die winst van Vrasene was streden doelpunt, het verloor evenwicht, gezien het spel- afgaande op de tweede speel- bovendien ook De Vos en beeld tot dan toe beslist niet helft zeker verdiend te noe- Nimmcgeers wegens uitsluitin- onverdiend te noemen. men. De thuisploeg scoorde gen. Dat kan hen nog enkele Voor de rust viel verder niet niet alleen twee doelpunten weken inaktiviteit kosten, zo veel meer te beleven. Kans- maar een positieve vaststelling Denderleeuw begon sterk, jes kwamen er wel aan beide voor het verdere verloop van alhoewel vrij nerveus, aan de kanten, maar geen van beide de kompetitie is alleszins ook wedstrijd. De eerste kansen ploegen kon zich in die mate dat Herleving heel wat meer werden de nek omgewrongen, doorzetten dat ze een voor- kansen had weten te kreêren. maar na ruim twintig minuten akteren. Dat had geen sprong hadden kunnen wet- Maar een nonchalante afwer- lukte het dan toch. Een voor- konkreet resultaat, al hadden de rood-witten de wedstrijd volledig in hun greep, scoren deden ze niet. Binnen de vijf minuten werd Lokerse dan herleid tot negen man. Een identieke situatie als bij het thuisdoelpunt werd door scheidsrechter Coppens niet bestraft. De Vos ging na drukkelijk protesteren en kreeg geel onder de neus ge duwd. Toen hij verdere kritiek bleef uiten, mocht hij zich gaan omkleden. Dat lot was ook Geert Nim- megeers beschoren, enkele mi nuten later. Bij een forse tackle kreeg hij prompt rood te zien. Lokerse trachtte met ne gen man nog wel de scheve situatie recht te zetten, maar uiteindelijk bleek dat een te zware opdracht voor het team Voetbal. In de Beker van de Denderstreek speelde Schroevers Moorsel tegen Eendracht van ,ra'ner Van den Broeckc. Meldert (da) (d.v.v.) SK Lebbeke heeft op zijn veld tegen Kerksken een on verdiende nederlaag geleden. De thuisploeg was meestal in het offensief, maar botste op een tegenstrever die tot het uiterste ging en niets aan het toeval overliet. Verliep de eerste helft nogal verdeeld, dan was het toch Lebbeke dat de beste kansen afdwong. Daartegenover staat dat de bezoekers slechts spora disch een vuist maakten. Na de hervatting was Lebbe ke doorlopend in het offensief. Chris Misotten en Luc Van Hauwermciren namen be stendig de bezoekende doel man onder vuur. Die onder scheidde zich uitstekend en kon de figuur van de wedstrijd worden genoemd. Een doel punt hing bestendig in de lucht. Het zou er komen, maar dan aan de kant waarlangs nie mand het had verwacht. Een kwartier voor tijd treu zelde Bruno Van Bladel iets te lang met de bal die hij zich liet ontfutselen. Een bezoekende speler verscheen echter in het Lebbeekse doelgebied waar keeper Jansegers hem in zijn opgang 'afremde'. Reglementair? Volgens Jansegers en de Lebbeekse spelers wel Ook volgens het 'slachtoffer', dat naar verluidt nadien zou ver klaard hebben dat hij zich ge woon had laten vallen. De scheidsrechter floot voor penalty en dat had een doel punt en een Lebbeekse neder laag tot gevolg. Onverdiend verlies, zong men achteraf in koor. "We hadden minstens een puntcndeling verdiend", zegde voorzitter Eric Buytaert. "Toch zullen we de komen de weken moeten wennen aan tegenstrevers die andere slag zinnen dan 'voetbal' in hun vaandel voeren. Een algehele inzet zal telkens primeren bo ven vaardige akties, willen we punten winnen. Belangrijk is wel dat er onder de spelers een voorbeeldige verstandhouding heerst. Dat is een belangrijke troef. Nu zondag reizen we naar Geraardsbergen. Een tweede opeenvolgende neder laag in dit vroege stadium van de kompetitie mogen we ons niet veroorloven." (k.d.m.) Voetbal. De nieuwe aanwinsten van SK Erembodegem met rechts de trainer, (da) KRUIBEKE - GERAARDSBERGEN 1-1 Kruibeke heeft zijn debuut in tweede provinciale niet ge mist. In zijn eerste wedstrijd van het seizoen speelde de kampioen uit derde provincia le E van het seizoen '84-'85 1-1 gelijk tegen Geraardsbergen en haalde zodoende het psy chologisch belangrijke eerste punt binnen. De thuisploeg vatte de wed strijd aan met de beste bedoe lingen. Ze dwong een licht vel- doverwicht af, evenwel zonder dat het in uitgespeelde kansen resulteerde. Het was daarente gen Geraardsbergen dat voor het openingsdoelpunt tekende halverwege de eerste periode. Dat doelpunt kwam op naam van Nijs, vorig jaar nog aktief bij Excelsior. De bezoekers bleven in een aangename en goede wedstrijd nu licht domineren, vooral dank zij hun technische bagage die wel iets groter mocht wor den ingeschat. Doelman Clem- hout kon evenwel verder on heil voorkomen. De beste kans om op gelijke hoogte te komen kreeg de nieuweling in tweede provin ciale toen Stitsels een straf schop mocht trappen. Maar keeper De Taeye kon het ge lijkstellende doelpunt voor komen. Toch zou dat er alsnog ko men, vijf minuten voor tijd. Een afstandsschot van Goosscns vanop dertig meter, bracht vijf minuten voor het einde van de wedstrijd de bordjes dan toch nog in even wicht. "Om konklusies te trekken is het uiteraard nog veel te vroeg", zegt sekretaris Her man Nielandt van Kruibeke. "Maar toch moeten we aardig kunnen meedraaien. Daarmee bedoel ik dan wel niet dat we zullen meespelen voor de titel. Maar ongeveer halfweg, dat moet wel lukken. Dat was trouwens wat we steeds heb ben vooropgesteld. En de start is veelbelovend". (D.V.V.) HEIKANT ZELE - BRAKEL 1-1 Heikant heeft in de ope ningswedstrijd van de kompe titie tegen één van de smaak makers uit de reeks een goed resultaat behaald. De lokalen beten een moeilijk wedstrijd- begin door in een periode waarin het eerste Brakelsc doelpunt viel. Na twintig mi nuten kon de thuisploeg zich herstellen en keerde het wed- strijdbceld om na het tweede maar own-doelpunt van de be zoekers. Na de rust gaf Hei kant zelfs de toon aan en kwam Brakcl offensief niet meer aan bod. De Coninck in eerste instantie en Frank Van den Abbeelc rond de 75ste minuut kwamen zelfs oog in oog met de Brakelsc doelman maar tot een ultieme zege kwam het niet... "Wij hebben onze tegenstander een degelij ke repliek bezorgd", aldus Heikanttraincr Van Lcrberg- he. "De eerste twintig minuten was Brakcl de best voetballen de ploeg. Via een herschikking in het stcunvlak kwam er even wicht in de wedstrijd. Na de rust kregen wij zelfs de beste kansen zodat deze puntcnde ling als een logisch resultaat mag worden beschouwd." (a.j.z.)

De Voorpost | 1985 | | pagina 32