KWAM ER UITEINDELIJK NIET ELKÉEN HELFT BEGIN IN MINEUR BERTRAND BOVEE LEVERT EERSTE JUVENTUSWINST FLAUW AFKOOKSEL ftUIEVRAIN 36 - 6.9.1985 - De Voorpost t JUISTE DRAWN red STAR haasdonk - VOETBAL T (4*Provincial, SK KIELDRECHT: 1-1 WHITE STAR MEERDONK - GERDA 2-3 Te Lokeren won André Poppe de hoofdprijs voor Omer Bae- tc. Poppe-Raes, Petrus Gee- rinck. Gebroeders Minncbo, Gerard Vermoens, Baziel Boone, Piet Mariman (8e en 12e), Marcel Van Puyen- broeck. Boogschieten. De Sint-Niklase liggende wipmaatschappij De Volksvrienden» bestaat vijfentwintig jaar (Iv) Vlaams Sportverbond. Moderne uit Zele, kampioen in de zaterdagse 2' afdeling, liet zich opmerken Iv Na afloop van een voetbal partij is het natuurlijk altijd aangeraden zich in verbinding te stellen met de winnaars maar deze keer hebben we deze gulden regel met de voe ten getreden en vroegen we aan Meerdonksekretaris Ver meulen zijn impressies. In een duidelijk taaltje liet de nieuwe Stars-spreekbuis doorschemeren dat zijn vereni ging eerder ongelukkig in het verlies gespeeld werd en dat mag niet alleen uit het score- verloop blijken maar wordt ook duidelijk als hij onomwon den beweert dat Gerda-keeper Franky De Pelsmaecker de on betwiste matchwinnaar was. "Het werd zonder enige twijfel een genietbare partij waarin het spel goed op en neer ging en wij via een volley van Cappaert na hoekschop van Etienne Van den Bogaert verdiend op winst kwamen. Gerda liet zich echter niet on betuigd en stelde middels een snelle aktie via Van de Neuc- ker gelijk Ook na de kam pwisseling bleef de match gelij- kopgaand en kon Ronny Ste vens even voor het uur doel man De Pelsmaecker eindelijk te grazen nemen middels een keihard schot in de kleine hoek. Dan ging onze achterlijn tot tweemaal toe in de fout en dat werd evenveel keer afge straft. Eerst beoordeelde Ar nold Smet een hoge bal slecht en was het voor Merveille een klein kunstje in te duwen. En in de 80ste minuut ging Ronald Van den Bogaert duidelijk in de fout, dus gelegenheid te over voor Patrick De Roeck de twee puntjes in Gerdabezit te schieten. Tevoren de onbetwi ste save van de wedstrijd aan stippen wanneer een keiharde kopbal van Van Hoye door de Sint-Niklase doelman nog werd weggehaald, alsook twee zuivere vrijschoppen van Etienne Van den Bogaert wel ke door de attente bezoekende laatste man werd gegrepen". Uit een en ander mag wel blijken dat de White Stars op mindere wijze het seizoen zijn ingestapt, toch mochten ze ei genlijk wel een puntje verant woorden tegen dit sterk homo gene Gerda. Volgende week staat het voorlopig niet op be teren voor oefenmeester Hugo Marin en zijn discipelen want een verplaatsing naar de Puit voet (tegen White Boys) was vanouds al geen sinecure en zonder laatste man Etienne Van den Bogaert wordt het zeer zeker problematisch! (M.N.) STRAATJE STEKENE - RAC. BOONWUK 0-0 De wind speelde zondag een bijzondere rol in de Waasder by tussen Red Star Haasdonk en Kieldrecht. De ploeg die de wind in de rug had maakte inderdaad de beste zaken en kon in de periode van meesterschap ook één doel punt aantekenen. De thuisploeg kon dus zoals geweten geen beroep doen op de geel-geschorste Franky Van Leuvenhaeghe wat trainer Pe permans deed kiezen voor Eric Schelfhout, Benny Daemen en Lieven Verhelst in de aanval. Laatstgenoemde was eigenlijk wel een verrassing want Lieven kan inderdaad niet geregeld trainen en mist uiteraard het nodige wedstrijdritme. In de eerste helft had Red Star de wind mee en dat betekende onderandere dat Johan De Rop enkele keren van ruime afstand kon inkogelen, de SK- keeper klaarde echter deze klusjes. De polderploeg was eventjes gevaarlijk via Jurgen Penneman en Joris De Witte maar ook keeper Buytaert deed wat van hem mocht ver wacht worden. Na een bijna verzilverde Kieldrechtse cor ner via Verplancken, ging Red Star er even voor het halfuur snel vandoor. De daaruit voortkomende hoekschop werd door Heirman goed voor gegeven en daar stond Benny Daemen klaar om inte knik ken. Kieldrecht was door dit doelpunt kennelijk uit zijn lood geslagen maar Red Star kon de dan ontstane kansen niet verzilveren omdat eerst Daemen en dan Eric Schelf hout alleen voor de gastdoel- man overhaast probeerden te skoren. Een vrijschop van spe ler-trainer Pepermans werd ook door Daemen overgekopt wat de reeds bereikte 1-0 rust stand op het bord hield. Kieldrecht kwam in de tweede periode pas echt opzetten met de wind dus als bongenoot. Twee inworpen van specialist Penneman waren dan wel ver rassend maar Buytaert hield zijn netten schoon. Aan het uur viel de verdiende gelijkma ker dan toch omdat een vrij schop vanop verre afstand goed tot bij Van de Perre kwam en deze bezoeker met een prachtig vluchtschot succes kende. De Poldermannen had den op dat moment letterlijk en figuurlijk de wind in de zeilen, het enige wat de thuis- formatie daartegen kon verzin nen was specifiek de counter toer opgaan en zelf nogal potig voor de dag komen. Hierbij past het wel de vier gele kaar ten aan te stippen welke scheidsrechter Van Damme nogal lichtzinning uitreikte aan V.AN Boxcelaer, De Witte, Van Lemmens en Van Meir- venne. Nog één keer kwam de Haasdonkse defensie in verle genheid maar Jurgen Penne man miste tot twee keer toe van een niet. De slotsom van de partij mag zeker zijn dat de rood-gelen in mineur zijn van start gegaan en afgaande op het volledige wedstrijdverhaal zelfs ietwat gelukkig mogen zijn met de puntendeling. Oefenmeester Pepermans weet meteen dat er nog wat wek aan de winkel is en zal waarschijnlijk zelf een andere post in het elftal gaan aanne men de komende weken. Het probleem van de voorstopper blijft inderdaad een netelig probleem en mensen als Van Boxcelaer en Stevelinck zijn nu eenmaal nuttiger op e< andere positie. Zaak is nu dat in korte tijd vertrouwen brengende puntji worden afgedwongen. Of d zondag al in Sint-Pauwels ka tegen het kermisvierende He L. leving is een prangende vraaj die wij in alle eerlijkheid oni kennend beantwoorden... Ml* GEEN RISIKO'S SK EREMBODEGEM - SK TERJODEN 0-0 En dat geldt eigenlijk voor beide ploegen die werkelijk nooit mekaar in verlegenheid konden brengen. Boonwijk is zoals U wellicht weer de ploeg die verleden jaar na een arm tierig seizoen degradeerde en momenteel door terreinpro blemen en dergelijke wordt ge teisterd. In de eerste periode konden de plaatselijke blauw-gelen nauwelijks een aanvallende vuist maken en ging het er langs beide kanten rommelig aan toe. Dat verbeterde naar de rust toe omdat achtereen volgens André Smet, Erwin Van Camp (middels een lob bal) en Van Quathem (met kopbal) de gastkeeper belaag den. Ook na de citroentjes een over en weergaand spelbeeld wat dan wel veel balbezit voor de thuisformatie maar opval lend weinig scoremogelijkhe den opleverde. Straatje dwong dan wel goeie pogingen af via Van Quathem, Smet cn Goossens, maar Boonwijk loerde op een tegenaanval om de winst te kunnen opeisen. Twee minuten voor tijd was een aanvallende spits ook on derweg naar de winsttreffer maar zijn solotocht werd keu rig verhinderd door doelman Lardinoit. Zoals u merkt een match waarin niet zoveel ter apen was en dat steekt toch wel schril af tegen het seizoenbegin van de Straatjesmannen vorig jaar. Toen werd eerst gewonnen op SK Lokeren met 0-1 en stak men vervolgens de ambities niet onder stoelen of banken met een thuisoverwinning te gen Buggenhout (3-1). Nu ver loopt alles heel wat minder overtuigend maar dat is vol gens sekretaris Lammens niet meer dan logisch. "We sukke len momenteel met twee ge blesseerden: Rudy Verschue- ren is al enkele tijd out wegens liesletsel en nu zal ook Luk Audenaert hoogstwaarschijn lijk enkele maanden onbe schikbaar zijn door een slepen de kniekwetsuur welke in het slechtste geval via een menis cusoperatie moet opgelost worden. Neem daar dan nog bij dat we in volgorde Pascal D'Hondt, Mark Van Himste en Gino Franckaert - stuk voor stuk vaste spelers uit de basis van vorig jaar - verliezen en dan is het wel duidelijk dat de ploeg met aanpassingsprob lemen sukkelt. Toch moet ge zegd worden dat de nieuwe spelers (Verberckmoes, Raey- maeckers, Van Quathem en De Gendt) zich allen dubbel inzetten om het beste op de grasmat te leggen maar intrin sieke kwaliteit is er zeker min der dan voorheen." Ondanks deze gegevens durft de Straat- jessekretaris toch nog een ken tering tegemoet zien en die zou dan zondag tegen Olympia Ru- pelmonde moeten bewerkstel ligd worden. Voor alle sympathisanten van Straatje Stekene is er op zondag 28 september een mos selfestijn in de kantine. Voor de prijs van 250 frank per per soon zoveel als men wil. Tele foneer 03/779.87.43. (M.N.) SCHOONAARDE - RP LEBBEKE 1-0 Deze Erembodegemse der by eindigde op een logisch ge lijkspel dat beide trainers na afloop kon bevredigen. De thuisploeg, enigszins als under dog gestart, toonde zich de evenknie van haar gerenom meerde tegenstander die vorig seizoen net naast de titel greep en zich bovendien nog goed versterkte. Dusong kopte een mooie kans in duikvlucht over en na de rust misten Dirk Mer- tens en Bruno Cooman doelrijpe kansen. De Terjodenaren lieten zi evenmin onbetuigd en daa den eveneens enkele malen g vaarlijk op voor doelman Bt Coppens. Het laatste kwartier nam* geen van beide teams nog ko's, zodat de wedstrijd eb digde zoals hij begonnen was (j.V.L. TE TRAAG TK MELDERT - OPDORP 2-3 Met nipte, maar geenszins onverdiende cijfers, heeft Ju- ventus Schoonaarde de eerste kompetitiewedstrijd tot een goed einde gebracht. "De match kende doorlo pend een licht overwicht in ons voordeel", zegt klubleider Beuckelare ons. "Dat wil niet zeggen dat de bezoekers een ongunstige in druk lieten. Dat in geen geval. Ik meen zelfs dat Lebbeke sterker geworden is in vergelij king met vorig seizoen. Tij dens de eerste helft werden er weinig of geen kansen gescha pen. Dat veranderde wel na de rust. Toen zijn we langs Ber- trand Bovee tot scoren geko men. Het was een knap doel punt vanop vijfentwintig meter. Dat de bezoekers zouden reageren lag in de lijn van de verwachtingen. Doelman Van Mossevelde heeft ons toen overeind gehouden. Hij is een paar keer knap tussenbeide ge komen en allicht heeft hij de gelijkmaker verhinderd. Ik veronderstel en hoop dat we een behoorlijk seizoen zul len realiseren. Met Bertrand Bovee (RC Wetteren) en An dré Maes (Eendracht Zele) hebben we onze rangen ver sterkt. Nu zondag ondernemen we de verplaatsing naar Op- dorp. Daar moeten we aan de winnende hand blijven." Rapide Lebbeke moet thans op eigen veld de gelegenheid te baat nemen om de eerste punten na te streven. (e.d.m.) Verrassende overwinning van de bezoekers. Thor Koke rij verloor erg kostbare punten door zelfoverschatting. De in zet liet te wensen over en er werd erg traag geakteerd. De verdediging stapelde de blun ders op zodat de bezoekende aanvallers zich naar hartelust konden uitleven- Het werd 0-1 via een terecht toegekende strafschop en evei later liepen de gasten zelfs ui tot 0-2. De Mesmaker knaldt de spanning terug in de match maar Opdorp reageerde flink via een derde doelpunt In dt slotfase kon De Thaye nog milderen, maar veel aarde aan de dijk bracht dit niet voor de ontgoochelende thuisploeg. (J.D.L.) DOOR HET OOG VAN DE NAALD HERDERSEM - IDDERGEM 1-1 APPELS - DOGGEN 1-0 De wedstrijd tussen Sparta Appels en Doggen Erembode- gem is maar een flauw afkook sel geworden van wat voetbal in feite te bieden heeft. De eerste helft verliep evenwich tig. Alleen Christiaens maakte een vuist. Voor de rest bleven de aktics in het doelgebied beperkt tot wat schermutse lingen Na de hervatting nam Ap pels wat mee initiatief. Dat leidde op de zeventigste mi nuut tot een doelpunt waarvan Geldof de auteur werd, maar Christiaens het voorbereiden de werk leverde. De bezoekers hebben daar op nog getracht om de gelijk maker te scoren, maar slaag den niet in hun opzet. Met het materiaal dat wc momenteel voorhanden hebben, moeten we bekwaam zijn om een gun stige rangschikking na te stre ven, zegt men in Appels. We beschikken over een uitgebrei de kern met veel evenwaardige spelers. De komende weken zal er natuurlijk verbetering moeten intreden. De Spartanen gaan nu zon dag Terjoden bekampen. Een gelijkspel wordt in uitzicht gesteld. (E.D.M.) Kcyboys Iddergem is te Her- dersem door het oog van de naald gekropen. De bezoekers kwamen amper in het stuk voor, maar konden echter wel rekenen op een erg attente doelman, die werkelijk alles uit zijn doel vlak ranselde. Pa trick Hanselaer nam de bezoe kende doelman dan toch eens te grazen, maar dit bleek on voldoende want uit een van hun schaarse tegenstoten puur de Iddergem een strafschop die door de thuisploeg betwist werd omdat de fout voor de strafschopzonc gebeurd zou zijn. Bij deze penalty was Ben ny De Cooman kansloos, zo dat SK naar een tweede treffer op zoek ging. De gasten verde digden echter keihard en kon den een puntje naar huis mee nemen. (j.V.L.) De To 9300 GELIJKMAKER BLEEF UIT APPELS - DOGGEN EREMBODEGEM 1-0 Kleiduif schieten. Op het Buggenhoutse gemeentehuis werd William Lemmens gehuldigd omdat hij Oostvlaams kampioen kleiduifschieten werd (c) Doggen verloor hun eerste kompetitiematch ondanks een erg knappe prestatie. De Erembodegemnaren namen het grootste gedeelte van de match voor hun rekening, maar kwamen niet tot scoren. De thuisploeg was weliswaar sterk begonnen maar moest reeds vlug het initiatief aan de gasten overlaten. Mare Schelf hout besloot eens nipt naast en DUIVENSPORT Maurits Van Acker, Alain Van Hoeck, René Van Den Broeck, André Poppe en Etienne Van De Steen Noël Callebaut kwam twee maal dichtbij een doelpunt, maar het verhoopte doelpunt bleef uit. Nadat Geert Suys vervangen werd door Jan Sonck viel op tegenaanval het enige thuisdoelpunt langs Geldhof. Eric Haeltcrman werd nog vervangen door Guy Den Dauw, maar de gelijkma ker bleef uit. (J.V.L.) Te Uitbergen was Maurits Van Acker goed voor de le en 4e en met een koppel volgduiven betekende dit de eerste serie. Frans Van Cauteren begon met de 2 prins, maar hij klopte met de 8e, 18e en 18e vroege series. Kopduiven voor Frans Buysse (3c en 10e), Willy Van De Wielle, Marcel Van Den Berghe, De Maesschalck- D'Hondt, Albert Van Hecke Bij de oude duiven won René De Cock voor Frans Stevens (2e en 4c), De Maesschalck- D'Hondt, Willy en zn. Roe- landt, Gustaaf Ongena, Jozef Bayens. Bij de jaarlingen won Frans De Palmenaere voor Willy en zn D'Hondt, Frans Stevens (3e en 4e), De Maes- schalck-D'Hondt, Marcel Van Den Berghen. In het verbond St.-Gillis- Moerzeke - Baasrode werd de eerste prijs bij de jonge duiven gewonnen door Alain Van Hoeck. voor Alex Robbc- recht. Jozef Van Keer, Albert Van Der Vorst, Camiel Al- laert, Francois Saerens, Lucien Moëns, Hendrik Quisquater, Louis Vermeulen. Aan de 26e prijs won Francois Saerens de eerste bonserie. Thierens Wil genhof won de eerste serie van vier aangeduid. Bij de oude duiven was de eerste prijs voor Van Den Eede-Schouwaert voor Lucien Moens. Georges De Backer, Jozef Debbaut (4e en 5e), Van Riet-De Ridder (6e en 8e), Louis Vermeulen. Frans De Backer was de eerste bij de jaarlingen voor Florent Van Mulder, André Van Hau te, Jozef Debbaut (4e en 10e), Van Riet-De Ridder, Van Landcghem-De Proft, Etienne De Backer, A. W. Annerel, Ulric Moorfgat. Te Melsele was René Van Den Broeck met de le en 11e de liefhebber met een goede pres tatie Er werd zeer sterk ge speeld door Ben De Mayer, Leon Cools, Franky De Schep per (4e en 10e), Gustaf Mar tens, Luc Van Bergen, Omer Heerwegh, Fideel Hollanders, Lucien Proost. Bij de oude duiven klokte Lu cien Proost de le prijs voor MOEIZAME ZEGE EDIXVELDE - WOUBRECHTEGEM 1-0 De thuisploeg haalde een De Saedeleer, die raak trof op erg moeizame overwinning te- aangeven van Gunther Van gen een hardnekkig verdedi- den Steen, gend SK. Edixvelde had wel Bij de gasten was de nieuw voortdurend veldoverwicht en aangeworven De Pauw die schiep zich wel tal van kansen, overgenomen werd van Terjo- maar de afwerking bleef in den de spelbepalcnde figuur, gebreke. maar hij kon echter op erg Het enige doelpunt werd ge- weinig steun rekenen, scoord door de erg jonge Chris (j.v.l.) Vlaams Sportverbond. De afvaardiging van Jong Bijlken uit Lokeren, kampioen in reeks 2- B van de zondagvoormiddagkompetitie, geflankeerd door de heer Gilbert Thys, Walivovoor- zifter (Iv) Omer Geleyn, Frans Vereist, René Van Lierop, (4e en 7e), Gaby Van Den Bossche, Rc- my Eeckelaert, Rob Van Den Eeckhoudt. Jan Hollanders klokte de snelste jaarlinge. Een zeer goed resultaat voor Gaby Van Den Bossche met de 2e, 3e en 4e prijs van drie getekende duiven. Vroege prijzen voor Henri De Baere, Armand Van Hoorick, Gus taaf Martens. Tc Lede hernieuwde Etienne Van De Steen zijn zege van vorige week. De andere po diumplaatsen gingen naar Ka rei Everaert en Maurice Vlae- minck. In de kijker speelde Emiel De Nijs zich met de 4e, 5e, 6e en 12e prijs. Vroege duiven voor Paul DeCroock, André Govaert, Frans en zn. Daelman. Bij de oude duiven een zege voor Goessens-Vij- verman voor André Govaert (2e en 4e), Maurice en zn. Nijs Marcel, Van Limbergen, Fran cois Piscador (6c en 8e), Ro bert De Vos. Paul De Croock won bij de jaarlingen voor An dré Govaert (2e en 3e), Roger De Kuyper, Hubert Matthijs, Prosper Grysouillc, Goessens- Vijverman, Jozef Cobbaut, Van Extergem en zn., Gerard Beerens. Vlaams Sportverbond. Bridge kampioen in reeks 2 van zondagnamiddag zette zich voor de gelegenheid nog eens in volledig tenue (Iv)

De Voorpost | 1985 | | pagina 36