Liefhel ibers sp orten zo 4* F.C. DE COCK - V.K. VOLKSUNIE 4-5 :goj WALIVO'S WEDSTRIJD VAN DE WEEK WALIVOTHEEK Zondag gaat vijftiende «Liefhebbersvoetbaltomooi van Stekene» van start GOEDE START VAN FC SPORT VI WETTERSE LIEFHEBBERSVOETBALBOND 46 - 6,9.1985 - De Voorpost 1 1 L Walivo is al begonnen. Bijna een 100-tal ploegen in zeven reeksen zullen wekelijks weer met vreugde en ontgoocheling worden gekonfronteerd en die maandenlange kompetitie- strijd wordt voor enkele dui zenden Wase amateurs, ander maal het symbool der sportie ve ontspanning. Daarbij zijn er meerdere ploegen met duide lijke titelambities die straks misschien worden afgezwakt en dan een reeks, waar het ontwijken der degradatie méér centraal staat. Een zorgeloos kampioenschap wordt het voor de ploegen van de midden moot. Ploegen waarbij meestal de nodige stootkracht ont breekt om zich als een ernstige titelkandidaat te doen gelden en die anderzijds voldoende voetbaltalent in huis hebben om zelden of nooit bij een degradatiestrijd te worden be trokken. Tot die laatste kate- gorie behoort V.K. Volksunie uit Nieuwkerken nu al een aantal seizoenen in Walivo's zondagse topklasse. Tijdens het vorige kampioenschap nog goed voor een behoorlijke ze vende plaats en voordien de den de geel-zwarten het nog beter Reeds een tweetal jaren is André Martens de coach bij V.K. Volksunie en bij de spe lerskern van vijftien werden een drietal nieuwelingen opge nomen: Mark De Bock, André Van Der Loo en doelman Al- bert Thuy. Ook nu wordt door V.K. Volksunie voor een plaats in de bovenste helft van de rangschikking geopteerd Een ploeg, die zichzelf geen titelkansen toemeet en de voetballers van ere-voorzitter René Perdaen zijn blijkbaar tevreden met het verworven statuut van betere ploeg. Dat imago is het Sint-Niklase F.C. De Cock al verschillende sei zoenen kwijt en telkens kon de tuimeling naar de tweede reeks slechts op het einde worden voorkomen. Blijkbaar wordt het nieuwe kampioenschap daar nu helemaal anders beke- Liefhebbersvoetbal. Nieuwkomer FC Cado wordt meteen getipt als een der kandidaten o zege in het tomooi van Stekene (gremar) «Koning voetbal» heeft sinds enige tijd weer zijn intrede gedaan in onze kontreien. Her en der en vooral aan en rond de toog wordt weer gediskussieerd of Lokeren nu al dan niet zal degraderen met die jonge ploeg, of Beveren- zonder-Schönberger nog een voorname rol zal kunnen spelen in 's lands hoogste afdeling én over de vraag hoeveel Afrikanen er nu werkelyk by S.K. Sint-Niklaas voetballen... In en rond Stekene zyn de diskussies over de verrassende zege van FC Sportief in de wisselbeker Boeykens nog niet volledig uitgestorven en daar zijn reeds de eerste kompeti tie-uitslagen met zowel winst (Kemzeke), gelijkspel (Straatje) als verlies (Stekene) voor de Groot-Stekense ploegen. In liefhebbersvoetbalkringen is menigeen nog steeds niet uit gepraat over de manier waarop V.K. Were Di, de kampioen van vorig seizoen, het Tornooi van Stekene de rug toekeert en naar Walivo is overgestapt. Vermits ook Safari niet meer aan de start zal verschijnen (opgedoekt) diende te worden uitgekeken naar «nieuw bloed». Oorspronkelijk kwa men voor de twee verlaters ook twee nieuwelingen in de plaats, namelijk F.C. Cado uit Klein-Sinaai (vroeger FC Palm en FC Klein-Sinaai) en F.C. Benelux van Stekene-Koe- wacht. Deze laatste ploeg liet het evenwel afweten vooraleer de kompetitie van start ging: al of niet wegens gebrek aan spelers! Uit het voorgaande blijkt dat het 15de «Liefhebbersvoetbal- tornooi van Stekene» van start gaat met 12 ploegen, dus één minder dan vorig jaar. Een gemeentelijk voetbaltomooi zonder Were Di nog wel: dat wordt even wennen... Naast de eigenlijke kompetitie over 22 wedstrijden is ook nu weer een bekerkompetitie. En «kompetitie» is hier deze keer op zijn plaats, want de 12 ploe gen worden in twee groepen ingedeeld. Deze twee reeksen van 6 ploegen spelen onder elkaar een mini-kompetitie, waarvan de eerste twee per reeks de eindronde spelen. In reeks A zitten S.K. Anker, S.K. Bosdorp, F.C. Schutters hof, F.C. Vagebonden, KWB Stekene en V.K. Gouden Leeuw terwijl gorep B is sa mengesteld uit F.C. Canada, F.C Cado, KWB Hellestraat. Sint-Andries, F.C. Sporthal en F.C. Atlantic. Favorieten Met het niet meer aantreden van V.K. Were Di is er dus een kandidaat-kampioen minder. In theorie altans, want... F.C. Cado komt via de grote poort het Stekense voetbaltomooi binnen. Inderdaad, deze ploeg vierde reeds her en der triom fen in de zaterdag reeks van Stevra en zowat geheel liefheb- bersvoetbal-minded Stekene verwacht deze ploeg als één van de voornaamste kandida ten op de kampioenstitel. Of ze het zullen kunnen waarma ken is een ander paar mouwen, want F.C. Atlantic is meer dan ooit gemotiveerd om het er eens serieus voor te doen. Vo rig jaar reeds waren de paarsen de dichtste belagers van Were Di en er kwamen enkele «def tige» versterkingen in de ploeg. Insiders zien in dit At lantic dan ook dé of de andere topfavoriet voor de 15de titel in het tornooi van Stekene. Wanneer we het over favorie ten hebben kunnen we niet langs S.K. Bosdorp om. Inder daad. de (bijna) ontelbaar- veelvuldige kampioen is en blijft ondanks de veroude ringsverschijnselen bij sommi ge spelers één van de betere ploegen van het Stekense Tor nooi. Zeker nu naar we vernamen er enkele verster kingen werden opgenomen in de kem. Dit vernieuwde Bos dorp zou wel eens de spreek woordelijke «derde hond» kunnen zijn... Een andere ploeg die bijna telkens als één der favorieten wordt getipt is S.K. Anker. Ook nu weer onderging de ploeg een metamorfose en ook nu weer vrezen we dat er té veel wijzigingen werden door gevoerd om een hechte ploeg te vormen, een bedreiging voor reeds genoemd trio. Al bij al zal dit S.K. Anker een «kwade» tegenstander blijven. Meteen zijn we rond wat de mogelijke titelkandidaten be treft, want F.C. Canada onder ging een ware aderlating en KWB Hellestraat wordt eerder een kandidaat rode lantaarn dan een kandidaat-kam pioen... Voor de eerste speeldag kun nen we dan ook bezwaarlijk een «juiste» pronostiek geven. Al zien we in Bosdorp, Vage bonden, KWB Stekene, Atlan tic en Sporthal toch mogelijke winnaars. Anker tegen Cado kan best een spannende partij worden mét hopelijk een scheidsrechter die bij de pin ken is.. KWB Hellestraat - Bosdorp (2) Vagebonden - Sint-Andries (1) Gouden Leeuw - KWB Stekene (2) Canada - Atlantic (2) Anker - Cado (X) Schuttershof - Sporthal (2). ken. Misschien ook door het aantrekken van een vijftal nieuwelingen en daarmee werd de spelerskem van F.C. De Cock opmerkelijk versterkt: Edwin Meiresonne, Kurt De Tender, Jacky Knaepen, Christiaan Van Dam en Mark Van De Velde Voldoende om ook enkele ambities los te we ken en Freddy Van Boxelaer, de klubsekretaris, opteert voor een plaats binnen de eerste drie. Een optimistische voor spelling alleszins en vorige zondag bij de openingsmatch tegen V.K. Volksunie, liep F.C. De Cock al op de eerste ontgoocheling. Een verloren situatie werd door de voetbal lers uit Nieuwkerken tenslotte nog naar een onverhoopte winst omgebogen. Nochtans was het voor F.C. De Cock allemaal goed begonnen: een receptie voor de match met de Sint-Niklase schepen Wemer Rogiers en een nieuwe voetbaluitrusting van transport Van Duyse uit Vrasene. Blijk baar bijzonder stimulerend voor de lokale ploeg en kort na de aanvang van de match liep F.C. De Cock al in het offen sief. Naarmate dat de tijd vor derde werd dit duidelijker en V.K. Volksunie kon daar tegenover niet veel stellen. Vooral in het middenveld kwa men de gasten weinig aan bod en het snelle speltempo dat door F.C. De Cock werd opge legd noopte V.K. Volksunie herhaaldelijk tot wanhopig aanklampen. Reeds vrij vroeg noteerden we het eerste lokale doelgevaar: een poging van Edwin Meiresonne werd ech ter door het doelhout geweerd. Het bestendig aandringen van F.C. De Cock werd tenslotte toch beloond en Jacky Knae pen verzilverde een aangeven van Danny De Roeck (1-0, 7' min.). De lokalen wilden toen blijkbaar méér en voor V.K. Volksunie dat moeilijk aan het juiste toerental geraakte, wer den het moeilijke ogenblik ken. Met een ongepaste terug speelbal tekende Etienne Goossens de aanvoerder van V.K. Volksunie bijna voor een own-goal en verdediger Eddy Heyndrickx voorkwam kort nadien dat de lokale voor sprong werd verdubbeld. Met technisch goed aanvalspel kreëerde F.C. De Cock ook enkele betere doelkansen. Nochtans hield de defensie van V.K. Volksunie, met doelman Thuy als het voornaamste sluitstuk, stevig stand. Voor die ploeg werd een scherpe aktie van F.C. De Cock fataal: op een voorzet van een dik wijls goed geïnspireerde Mark Van De Velde, scoorde Jacky Knacpcn nogmaals (2-0, 25' min.). Na dat doelpunt pro beerde V.K. Volksunie om te reageren en de geel-zwarten werden nu al eens meer in het doelgebied van F.C. De Cock opgemerkt. Zonder veel ge vaar echter en een degelijke verdediging van F.C. De Cock hield de bezoekende aanval lers meestal op afstand. Slechts André Van Duyse en André Van Der Loo zouden toen en kele betere momenten voor V.K. Volksunie laten noteren. In die periode geraakte de be zoekende Etienne Goossens nog aan geel wegens een fou tieve tussenkomst. Tijdens de pauze wisselden de beide ploe gen: bij V.K. Volksunie werd een gekwetste Eddy Heyn drickx vervangen door Her man Van Britsom en bij F.C. De Cock ruimde Danny De Roeck de plaats voor Kurt De Tender Aanvankelijk zag het er naar uit dat de bezoekende ploeg de bakens zou verzetten. Dat duurde echter niet lang en een fysisch sterker F.C. De Cock nam de wedstrijdteugels nogal zelfzeker over. Met bij val trouwens en Kml De Ten der doelde onhounbaar (3-0, 50* min.) Ondanks deze veili ge voorsprong werd het ver volg echter een spektakelstuk waarbij de sensatie vooral tij dens het laatste halfuur werd aangeboden. Toen kantelde de wedstrijd volledig en kwamen nog helemaal onverwachts de schutters van V.K. Volksunie. Het begon met een vrijschop van Wim Thierens op de paal en toen konden de gasten nog niet helemaal overtuigen. In die periode werd voor V.K. Volksunie nog teveel balver lies opgetekend en stak er zel den enige variatie in de aanval len. Toen André en Willy Van Duyse dan toch een uitsteken de aktie lieten bekijken, scoor de laatstgenoemde onverbid delijk (3-1, 63' min Enkele minuten later sensatie in het doelgebied van F.C De Cock, verdediger Alain Van Gasse ontzette de bal nogal ongeluk kig op het lichaam van André Van Duyse en de aansluitings- trcffer was geboren (3-2, 65' min.). Bij de lokalen werd de voornoemde Alain Van Gasse onmiddellijk vervangen door Etienne Goeman. Nochtans stond F.C. De Cock achteraan duidelijk aangeslagen en Willy Van Duyse van V.K. Volksu nie, profiteerde daar doelma tig van (3-3, 68' min.). De onzekerheid zou bij F.C. De Cock zelfs nog toenemen en toen Etienne Goossens met een goede poging werd geci teerd, scoorde André Van Duyse bij de rebound nog maals voor V.K. Volksunie (3- 4, 73' min.). Een degelijk lei dende Luk Van Stcelandt had het rijtje der doelpunten ech ter nog niet helemaal opgete kend. Een wanhopig reage rend F.C. De Cock kwam te rug gelijk: een hoekschop van een balvaardigc Jacky Knae pen werd door Edwin Meire sonne feilloos ingeknikt (4-4, 78* min.) Deze bijzonder spannende en aantrekkelijke match kon meteen weer alle kanten uit en V.K. Volksunie met een verdienstelijke Mark De Bock, zou nogmaals juic hen. Een inzenden van Wim Thierens was daarvoor vol doende en toen scoorde Willy Van Duyse wéér met het hoofd (4-5, SfF min.). Op het terrein aan de Hogen Heirweg te Sint- Niklaas was het daarom nog niet helemaal bekeken. Tij dens de laatste minuten hen gelde F.C. De Cock terug met overtuiging naar de gelijkma ker en bij een verwarde fase na een vrijschop, knalde Kurt De Tender de ultieme lokale kans hopeloos naast... Roger Van Laere KLAPPERBEEK-FC SPORT: 1-6 UITSLAGEN Zaterdag le afdeling Habotim-Avanti 0-0 Sparta-V.K.W. 70 2-1 Drie Linden-Jacky Boys 3-2 Temsica-1000 Appels 4-2 Inter-Raap 1-1 De Zwervers-Boemerang 0-4 Bondgalm-Comer 1-1 2e afdeling Herten Aas-Siera 7-5 Wijnveld vrij Milano-Doregem 1-1 Puyvelde-Rodeo 6-1 N. Marokko-Vivak 2-2 Hemelaer-Motoreco 5-0 Club 69-Bristol 1-1 3e afdeling: reeks A Zw. Parels-Tromp 0-9 Landhuis-L.V.K. 3-1 Novelty-Ankerhof 1-6 Familia-Eendracht 1-3 El Aiyoune vrij De strijders vrij 3e afdeling: reeks B Bazel-Hassania 3-2 Wazoo-Kesteloot 4-0 Steels-Hof v. Grembergen 0-4 Coulier-Dino Boys uitg. Back-home-Nantes 1-4 Zondag le afdeling De Cock-Volksunie 4-5 Beenhouwcrken-Sparta 04) Wijnveld-Drie Linden 5-2 Troch Textiel-Sanicentral 3-1 Geywa-Bonaparte 1-2 Bondgalm-Slachthuis 3-2 Desfo vrij 2e afdeling Hemelaer-Ruitershoeve 7-0 Habotim-Siera 0-4 Metallo's-Centrumvrienden 1-3 Post-Klub 65 4-1 Were Di-Studio 69 4-0 VK Fan-Wijnveld 6-2 Van Gavere-Rode Duivels 2-9 Oostberg-Den Bolhoed 1-4 Damesreeks Bonte Girls-Ankergirls 6-0 Goalgetters-Siera 6-0 Zillebeek-Wijnveld 0-7 Raapse Girls-Wepogro 2-7 Luitentuit-J.M. Pfaff 1-0 Super Stars-VK Hamme 0-4 RANGSCHIKKING Zaterdag le afdeling 1. Boemerang 1 1 0 0 4 0 2 2. Temsica 110 0 4 2 2 3. Drie Linden 1 110 0 3 2 2 4. Sparta 1 110 0 2 12 5. Bondgalm 1 10 0 1111 Corner 10 0 1111 Inter 10 0 1111 Raap 10 0 1111 9. Avanti 10 0 10 0 1 Habotim 1 10 0 10 0 1 11. V.K.W. 70 10 10 12 0 12. Jacky Boys 10 10 2 3 0 13. 1000 Appels 1 1 0 1 0 2 4 0 14. De Zwervers 10 10 0 4 0 2e afdeling 1. Puyvelde 110 0 6 12 2. Hemelaer 1 1 1 0 0 5 0 2 3. Herten Aas 1 1 0 0 7 5 2 4. N. Marokko 10 0 12 2 1 Vivak 10 0 12 2 1 6. Bristol 10 0 1111 Club 69 10 0 1111 Doregem 10 0 1111 Milano 10 0 1111 10. Wijnveld 1 0 0 0 0 0 0 0 11. Siera 1 10 10 5 7 0 12. Motoreco 10 10 0 5 0 13. Rodeo 10 10 16 0 3e afdeling Reeks A 1. Tromp 110 0 9 0 2 2. Ankerhof 110 0 6 12 3. Eendracht 110 0 3 12 Landhuis 1 1 0 0 3 1 2 5. Familia 2 110 4 4 2 6. El Aiyoune 0 0 0 0 0 0 0 De Strijders 0 0 0 0 0 0 0 8, Novelty 10 10 16 0 9. Zwarte Parels 1 0 10 0 9 0 10. L.V.K. 2 0 2 0 2 6 0 3e afdeling Reeks B 1. Hof v. Grembergen 110 0 4 0 2 10 0» bez'8 Wazoo 3. Fortuna/Nantes 4. Bazel 5. Coulier Dino Boys 7. Hassania 8. Back Home 9. Kesteloot Steels le afdeling Zondag 1. Wijnveld2 2. Volksunie 3. Bondgalm2 4. Troch Textiel 5 Bonaparte 6. Beenhouwerken Sparta 2 8. Desfo 9. Geywa 10. Slachthuis 11 Sanicentral 12. De Cock 13. Drie Linden 2 2e afdeling zondag 1 Rode Duivels 2. Hemelaer2 3. VKFan 4. Siera 2 Were Di 6. Den Bolhoed Post 8. Centrumvrienden 9. Metallo's 10. Klub65 Oostberg 12. Habotim2 Studio 69 14. Wijnveld 3 15. Ruitershoeve 16. Van Gavere Damesafdeling 1. Wijnveld Girls 2. Bonte Girls Goalgetters 4. Wepogro 5. VK Hammc 6. Luitentuit 7. J.M. Pfaff 8. Super Stars 9 Raapse Girls 10. Siera Ladies Anker Girls 12. Zillebeek Programma Zaterdag (telkens om 15 n.) le afdeling Bocmcrang-Bondgalm (Steeman) Raap-De Zwervers (V.D. Voorde F.) 1000 Apj)cls-Intcr (Moortgal) Jacky Boys-Temsica (Plaquct) VKW 70-Drie Linden (V.D. Voorde A.) A van ti-Sparta (Bals) Corner-Habotim (Van Brussel) 2e afdeling Motorcco-Club 69 (Wijmcersch) Vivak-Hemclaer (Van Roycn) Rodeo-N Marokko (Michicls) Dorcgcm-Puyveldc (De Rudder) Milano vrij Siera-Wijnveld (Van Steelant Ludo) 14 u. Bristol-Herten Aas (Van Stcelandt Luc) 14.3 3e afdeling - reeks A El Aiyoune-Zw. Parels (Vergauwen) L.V.K. - De Strijders (De Bock) Ankcrhof-Familia (Smet) Eendracht vrij Tromp-Landhuis (Van Hoomijck) Novelty vrij 3e afdeling - reeks B Dino Boys-Back Home (Pannecoucke) Hof v. Grembergen-Coulicr (Van Micghcm) Kcslcloot-Stccls (Boonc) 14.30 u. Hassania-Wazno (Van Geem) Nantes-Bazel (Van Steelant R.) Zondag (telkens om 10 u.) le afdeling Bonapartc-Bondgalm (Van Steelandt Ludo) Saniccntral-Geywa (De Jonghe) Drie Linden - Troch Textiel (Wijmcersch) Desfo - Wijnveld (De Dobbclacrc) Sparta vrij Volksunie - Beenhouwerken (Felix) Slachthuis-De Cock (Bals) 2e afdeling Siera-Oostbcrg (Van Micghem) Den Bolhoed-Hcmelaer (De Permcntier) Ruitcrshocve-Van Gavere (De Rudder) Rode Duivcls-VK Fan (Michicls) Wijnveld-Wcrc Di (V.D. Voorde F.) Studio 69-Posl (Moortgal) Klub 65-Metallo"s (Pannecoucke) 9.45 u. Ccntrumvriendcn-Habotim (Van Stcelandt Luc Damesreeks (telkens om 15 u.) J.M. Pfaff-Bonte Girls (Van Geem) Sicra-Supcr Stars (De Dobbelcre) VK Hammc-Zillcbeck (Felix) Wijnvcld-Raapsc Girls (Plaquet) Wepogro-Luitentuit (Van Hoornijck) Anker Girls-Goalgcttcrs (Van Stcelandt Luc) 1 1 01 1 1 0 I I 1 0 I II o a 11 o a 1 1 0 I 1 0 1 I 1 0 1 (ijioetb< 1 0 1 1 0 1 1 0 1 0 1 0 1 o - FC L Den Luiti Klcii 10. De spelende vrienden Samenstelling der reeksen Eerste afdeling 1. Muguet 2. Raes 3. De Beurs 4 Lamot 5. Den Berg 6. Club 72 7. 't Jagershof 8. Kado 9. Bonanza 10. Wiels Tweede afdeling 1. Boskant 2. 't Half Maantje 3. 't Geheim 4. De Vriendschap 5. Riva 6. Zuidlaan 7. Molenhoek 8. A.S.T.W. 9. Cristal 10. Muguet B. Derde afdeling 1. Sporting 2. Breughel 3. Lamot B 4. Tivoli 5. Houtem 6. Sportief 7. Kroesken 8. De Kroon 9. Tuf-Tuf Bekerwedstrijden voor 7 sep tember 1985 Zuidlaan-Bonanza De Vriendschap-De Kroon Lamot-Dc Beurs Molcnhock-Cristal Lamot B-Houtem Sporting-'t Geheim Tivoli-Dc Spelende Vrienden 't Jagershof-Wiels Tuf-Tuf-Krocskcn Den Bcrg-Boskant 't Half Maantjc-Breughcl A.S.T.W.-Sportief Club 72-Riva Muguet B-Kado Raes Muguet. De Dendcrmondsc klub is erin geslaagd haar eerste kompeti tiewedstrijd suksesvol af te werken. Het werd een zware nederlaag voor de thuisploeg, maar FC Sport had wel het dubbel aantal doelpunten kun nen skoren. In de eerste helft, met de bal doorlopend op de helft van Klapperbeek, toonde FC Sport hoe voetbal moet gespeeld worden. Toch moes ten de Denderzonen wachten tot de 25' min. alvorens op voorsprong te komen. Een hoekschop van Van der Strae- tcn werd door Dauwe in één tijd binnengetrapt: 0-1. Daarna kwamen De Boeck, Van Heek en Dauwe nog dichtbij een doelpunt, doch zij konden niet afwerken. Twee minuten voor de rust werd het dan toch 0-2. De Boeck knalde een vrijschop keihard binnen: 0-2. Bij FC Sport bleven Staclens cn Vander Stracten in de kleedkamer, hun vervangers waren Jacobs en Barth. Na precies één uur voetballen kreeg FC Sport een strafschop na handspcl van Van Camp. Dauwe kende geen genade en bracht 0-3 op het bord. Drie minuten later was het weer raak. Van Geert kreeg de bal aangespeeld van De Jager, in gekomen voor Van Heek, cn schoot onhoudbaar binnen: 0- 4 Nog vier minuten later waagde aanvoerder Walrae- vens een ver afstandsschot: 0-5. Nadat De Bock nog een prachtkans in de wolken had geschoten, zorgde Dauwe voor 0-6 met een twintigmeterschot Drie minuten voor affluiten moest Sportdoelman Van de Wiele zich toen gewonnen ge ven na een schot van Van Camp: 1-6. FC Sport: J. en P. Van de Wiele, A. Walraevcns, N. Col- Iewacrt, D. Van Geert, P. Van der Straetcn (46' Barth), Van Heek (61' De Jager), R. Jas- paert, M. De Boeck, F, Stac lens (46' Jacobs), P. Dauwe. (jr) Liefliebbersvoetbal. FC Tromp behaalde goede resultaten in verscheidene tornooien (d>

De Voorpost | 1985 | | pagina 46