BUROTECHNIK: ERVARING EN KWALITEIT TEGEN MEER DAN SCHAPPELIJKE PRIJZEN burotechnik la het atelier, misschien nog een stukje grond ichtste Vedad-Autoshow in Wieze IN DE KERKSTRAAT TE DENDERMONDE KOPIE 2FR kantoormach. HERSTELLINGEN SCHOOLGERIEF De Voorpost - 6.9.1985 - 7 weede Dakfeesten in Sint-Gillis-Dendermonde jnthaalhuis "Centrum Van Assche" in de Van Langenho- at, zeg maar 't Dak, vierde het voorbye weekend st. Voor de tweede keer werden er Dakfeesten georga- terd met de bedoeling natuurlyk wat geld by elkaar te ngen om het huis wat meer financiële armslag te geven. iDak wordt immers nogal eens over het hoofd gezien oneer er van overheidswege gelden worden uitgedeeld. Zaterdagvoormiddag mocht Pak officieel een atelier in- digen. Officieel dus, want atelier werkt al geruime I en tot eenieders verbazing bewondering, waren er ech- staaltjes van vakmanschap bewonderen. Hugo Baert, orzitter van 't Dak, sprak o kort welkomstwoord uit en keek even achterom, 't Dak heeft al een hele weg afgelegd. Men startte in Lebbeke omdat men had kunnen ervaren dat er nog een grote leemte was wat de opvang van zeg maar marginalen van deze maat schappij betrof. Het opvangcentrum, waar deze mensen terecht konden. was echter maar een pleister op de wonde, want de behoef ten zijn heel wat groter dan de zorg die men kan geven. Slechts gedurende zes maand kunnen de jongeren er blijven en dan wordt gehoopt dat zij in deze samenleving hun weg wel zullen kunnen vinden. Een hoop die in meerdere gevallen ijdel is, want het gebeurt wel eens dat de jongens van 't Dak na verloop van tijd terugkeren. In een even armzalige toestand als de eerste keer. Maar dat weegt lang niet op tegen de goede resultaten die men heeft behaald: heel wat jongens heb ben er de nieuwe en vereiste levensmoed en -wil gekregen om zich er doorheen te slaan. Dat laten ze dan ook weten met een kaartje of een briefje. Het meest onthutsend is vol gens Hugo Baert wel dat de meeste bewoners niet alleen werkloos zijn, wanneer ze naar 't Dak komen, maar het allicht voor langere tijd of misschien wel voor altijd zullen blijven. Het kwam er dan ook op aan hen een bezigheid te geven. Een nuttige en aangename vrijetijdsbesteding. Dat kost geld, maar het was een 'must'. Zoals men bijvoorbeeld in Lebbeke er in geslaagd was e (c e tijd staat niet stil. Wie herinnert zich nog de reuzetent op de Oude Vest, op de plaats aar nu het prachtig handelscentrum staat en waar een hele tyd geleden de endermondse autodealers uitpakten met een geweldige autoshow waarop alle merken itgebreid te bewonderen waren? foor Dendermonde en verre omgeving betekende deze autoshow een echte innovatie, int tot dusver bezat het Brusselse autosalon zowat het alleenrecht om een dergelijke uiifestatie van hoog niveau op te zetten. Eendrachtig hadden de Dendermondse ragisten, die zich verenigd hadden en hun clubje de naam Vedad hadden gegeven, zich chter het initiatief geschaard. In plaats van ieder op eigen houtje een show, een grote tamenlyke tentoonstelling, waarby de kandidaat-kopers de mogelijkheid zouden ■jjgen te vergelijken, te kiezen en te keuren op een beperkte oppervlakte, zonder lorme verplaatsingen te moeten doen. Het geheel werd al van by de aanvang omgeven nor enkele stands waar men rustig op adem kon komen. Van bij de aanvang leek de- organisatie een sukses te Ettelijke autofanaten imen langs en men ver- ht ook aardig wat wagens :teen was men gestart voor i lange reeks, want de Ve- l-mensen besloten om ver te doen. Liefst nog jaar- ils. Van jaar tot jaar werd de low een sukses. Maar toen de ond aan de Oude Vest door stad werd verkocht en er in 8... tn mum van tijd een riant J:bouw werd opgetrokken, ende men uit te kijken naar cn nieuwe ruimte. Die werd wonden in Wieze, waar men na, i de Oktoberhalle C een -olg racht van een oppervlakte wa teft en waar de mogelijkhc- m voor de exposanten legio jn. De Vedad-autoshow won in allure en voor het Dender- ondse publiek was de kleine crplaatsing naar Wieze geen (■overkomelijke hinderpaal, itegendeel, men kwam in n grote drommen naar de :toberhallen om zijn goed keurend oog te laten rusten op de glimmende koetswerken van de allernieuwste modellen. Nu is men al aan de achtste uitgave van deze autoshow toe. Vedad-voorzitter Antoine Van den Abbeele, ondervoor zitter Emiel Holvoet, sekreta- ris-schatbewaarder Philippe Roedolf en feestleider Phile mon De Ruysscher hebben weer hard gewerkt om de uit gave anno 1985 een even mooi als suksesrijk verloop te geven als de voorgaande jaren. Ook nu weer zullen alle merken present zijn op de autoshow. Met hun allerlaatste nieuwig heden natuurlijk. Dat bete kent dat er naast de zeer popu laire kleinere wagens, die mo menteel erg in trek zijn, ook de grotere limousines, de luxe auto's en zelfs de 4 x 4 model len te kijk worden gesteld. Na tuurlijk pakt elk merk wel uit met een blikvanger in een de- kor dat dit van het Heizelsta- dion zeer sterk zal benaderen. Reken daarbij de vriendelij ke ontvangst, de mogelijkheid om een rustig gesprek aan te gaan met de dealers, de tijd die men vrijmaakt voor U, dan weet u dat deze autoshow ook in 1985 een kanjer van een sukses wordt. Gratis Waar u voor het Brusselse salon nogal diep in de geldbeu gel moet tasten, kan u in Wie ze in de Oktoberhalle gratis binnen. Dat is een eerste en niet te versmaden geschenk van de Dendermondse auto dealers die daarmee hun gene genheid tegenover hun trouw publiek willen tot uitdrukking brengen. Binnen in de halle C werd gezorgd vooi de nodige sfeer. Er zijn voldoende rustplaatsen voorzien, de wandelgangen zijn breed en de verschillende schitterend uitgebouwde stands zijn ook duidelijk ge merkt, zodat het beslist niet moeilijk is om van bij de in gang regelrecht naar uw favo riete merk te stappen. Al zou het verkeerd zijn om ook geen aandacht te schenken aan de anderen. Een bezoek aan de achtste Vedad Autoshow in de Okto berhalle C te Wieze kan best een dagje uit zijn voor het hele gezin. Misschien is het voor sommigen het in vervulling gaan van een reeds lang ge koesterde droom of blijft het voor anderen bij een droom, vast staat dat het een uitgele zen kans is om in een en de zelfde plaats kennis te maken met de enorme verscheiden heid aan auto's dat momenteel op de markt is. Het is aan U om kwaliteit, prijs en natuur lijk ook de voorkeur af te we gen. Het kan allemaal in een unieke sfeer, een aparte gezel ligheid en bij een glaasje. Mocht u niet ter plekke kun nen overgaan tot een definitief besluit, dan zijn de Vedad- leden steeds bereid U alle ge wenste inlichtingen en doku- mentatie op eenvoudig ver zoek te verschaffen. De achtste Vedad Autoshow heeft plaats van vrijdag 6 tot en met maandag 9 september. Men kan er een kijkje nemen op vrijdag 6 september van 17 tot 21 uur. zaterdag 7 en zon dag 8 september van 14 tot 20 uur en op maandag 9 septem ber van 17 tot 21 uur. Iedereen is er van harte welkom. een akkertje te gaan bewerken en men in Sint-Gillis over een tuin kan beschikken die vol gens strenge biologische nor men wordt onderhouden. Kip pen, konijnen, eenden en an dere huisdieren worden er met zorg omringd. Zo groeide de idee naar een atelier met de nadruk op een schrijnwerkerij. Hout als levendig materiaal om mee te werken. Men vond eerst onderdak in een loods die al vlug te klein was geworden. Dus verhuisde men naar een ander deel van het gebouw, waar togen, frigo's en andere dingen uit lang vervlogen tij den deden terugdenken aan de glorie van de Brouwerij Van Assche. Men begon met de ruimte vrij te maken en ze vervolgens ook in te richten. Met eigen mensen en met ma teriaal dat men her en der kon krijgen of aan een schappelijk prijsje kon kopen. De slotsom was dat men in totaal 25.000 fr. heeft uitgegeven voor een rian te werkruimte. Plaats in over vloed, voldoende licht en ook lucht. Geen luxe, dat niet. Handige handen maakten met de motor van een afgedankte wasmachine zowaar een kleine draaibank en van het een kwam het ander. Nu is men zover dat men zich met veel sukses waagt aan allerlei her stellingen van meubels. De Dakbewoners zijn in de wol ken, de klanten dik tevreden. Wat kan men nog meer verlan gen. Winstbejag streeft men in geen geval na. Men legt de nadruk op de zinvolle vrije tijdsbesteding, waarbij aan de jongens de kans wordt gebo den een vak te leren. Een tuin Hugo Baert wist met zijn dankwoorden geen blijf. Het draait immers allemaal prima op dit ogenblik. De abt van Dendermonde werd bedankt omdat hij en zijn kloosterge meenschap de lokalen ter be schikking hadden gesteld, de bewoners kregen een pluim voor het gepresteerde werk, het team van medewerkers werd geroemd om zijn inzet en de sponsors werden ook niet vergeten. Daarmee is men evenwel og niet aan het einde gekomen, 't Dak betekent niet stilzitten, altijd maar bezig zijn, noden opvangen en leni gen. Zo hebben drie jonge mannen de ruimte gekregen om zich te integreren in de Dendermonde. Even kijken naar de vele prijzen die er met de tombola te winnen waren M Dendermonde. Zuster Jozepha stelde de schepenen Van Gucht en Dierick voor aan haar medewerkers (v) maatschappij van elke dag. Zij zijn apart gaan wonen. Drie mannen die de zuivere lucht van een stukje landbouwgrond willen inademen en die grond ook willen bewerken. Geld om dat stukje grond aan te kopen is er niet. Maar 't Dak weet dot er op deze aardbol en vooral in Dendermonde en omgeving nog goeie zielen wonen. Een stukje grond, een voorschoot groot, zal allicht wel iemand in bruikleen willen geven. Het mag zelfs in Denderbelle- Broek zijn, zegt men in 't Dak. Het zou voor de drie jonge mannen een ideale kans zijn om te bewijzen aan zichzelf en aan de hele gemeenschap, dat ze evenveel waard zijn als ie mand anders. Feesten De tweede Dakfeesten wer den voor een flink deel van de dag gezegend met zonnig weer. Vandaar dat de Rom melmarkt, de Vlaamse kermis en het pannekoekenkraam op volle toeren konden draaien. Tot groot jolijt van iedereen die langs kwam. Ook de ten toonstelling met werken van enkele gasten, kreeg veel be- ziens. Terecht, want ook nu weer waren er prima dingen te zien. Later op de avond startte de barbecue, waarvan de vuren al van in de vroegste vroegte stonden te wachten op deskun dige koks. Als men bovendien ook nog weet dat 't Klein Mu- ziekske zorgde voor de feeste lijke muzikale noot, dan weet men ook dat deze Dakfeesten een sukses werden. Jammer dat laat op de avond een stort vlaag de feestroes kwam tem peren. Op vrijdagavond 30 augustus opende in de Dendermondse Kerkstraat een I splinternieuwe zaak. Johan Van Malderen en Josée De Maeyer mochten er vele vrienden en bekenden begroeten en onder hen uiteraard de schepenen Dierick I en Hermans. Aan deze officiële opening van BUROTECHNIK is heelwat werk voorafgegaan en dat is duidelijk te zien. De zaak oogt opgeruimd en fris, wat I niet gemakkelijk is in een kleine ruimte waar dus vooral bureau-artikelen worden aan de man gebracht. Schepen Dierick wees in zijn openingstoe spraak op de moed die er nodig is om in deze tijd nog een eigen zaak te beginnen. Voor hem toont het jonge paar dat het nog gelooft in de toekomst en hij hoopt dus dat ze zullen slagen in hun opzet. Burotechnik in de Kerkstraat is dus uiterst centraal gelegen, in het hart van Dender monde zelfs, niet zo ver van alle belangrij ke administratieve gebouwen, dicht bij de scholen en met een grote parking op een vijftigtal meter: de Grote Markt. Johan Van Malderen, de zoon van een bekend voetballer, weet van aanpakken. Al twaalf jaar zit hij nu in het vak. Hij heeft zowat alle soorten en merken van schrijfmachines en andere bureau-appara- tuur binnenstebuiten gehaald. Eerst werk te hij een vijftal jaren bij de firma De Volder in Dendermonde en later geraakte hij bij Olivetti in Antwerpen. Zijn eerste ervaringen waren uiteraard met mechani sche machines, later werd overgeschakeld op elektrische en nog later op elektroni sche toestellen. Bij Olivetti werkte hij zes jaar in die branche. Hij leerde er alle Even het glas heffen op het sukses van de zaak, zegt Johan Van Malderen. Echtgenote Josée staat er glunderend bij. Schepen Dierick heeft duidelijk pret tijdens het dankwoord van de heer Van Malderen. Ook schepen Hermans deelt in de gezelligheid. kantoormachines kennen en herstellen. Eén van zijn specialiteiten is het herstel len van IBM-schrijfmachines met een «schrijfbol». Zijn vorige werkgever brengt die nu nog steeds bij hem. Daarbij komt uiteraard nog dat Olivetti voor hem geen geheimen heeft. Van de schrijfmachines tot de soms zeer ingewikkelde kasregisters. In het frisse wit-rode interieur van de zaak ligt alles zeer overzichtelijk te kijk. Klan ten moeten niets vragen, ze zien onmid dellijk wat er wordt aangeboden: van een flesje lijm tot schermen voor computers. Johan heeft hier twee maanden gewerkt om van de eerder verouderde ruimte toch een gezellige zaak te maken. Hij is daarin trouwens volledig geslaagd. «Alles heb ik hier zelf gemaakt, zegt hij. Tot de kasten en de verlichting toe.» Omdat Burotechnik dichterbij twee be langrijke scholen ligt, wordt er ook aller lei schoolgerief verkocht. En dan zijn er de fotocies. Goedkoper kan echt niet: 2 luttele franken en indien de hoeveelheid groot genoeg is kan het zelfs voor ander halve (1,5) frank). De bedoeling is dan wel dat dit een soort van self-service is. Uiteraard maakt Johan de klant eerst vertrouwd met het toestel. Dat toestel is een Sanyo. Johan Van Malderen en Josée De Maeyer zijn immers de hoofdverdelers in de streek van dat merk. Het gamma van Sanyo is zeer uitgebreid: fotokopieerma chines, dikteerapparaten, alibifoons, en- zomeer. Het Japanse merk is vooral sterk in verfijnde en kleine apparaten. Zo de monstreerde Johan een handige draagba re fotocopiër. waarschijnlijk de kleinste en de meest funktionele op de markt. 1 Voor schrijfmachines zweert Burotechnik bij Olympia, wegens de degelijke Duitse kwaliteit. De kasregisters zijn meestal van Omron en de wetenschappelijke reken machines van Texas Instruments. Dit merk houdt trouwens in deze maand sep tember een speciale promotiekampanje met niet alleen verlaagde prijzen, maar tevens een wedstrijd, waarmee een video en vele walk-men kunnen gewonnen wor den. Ook Olympia heeft door dat september een belangrijke maand is voor de aanschaf van schrijfmachines. Zo organiseert dit wereldbekende merk een speciale aktie voor de scholen met kortingen tot -20% tot eind september. Burotechnik heeft dus alles wat moet: ervaring, keuze, techniciteit en zeker niet te vergeten een vriendelijke service en daarvoor zorgt natuurlijk ook Josée De Maeyer. (publirep DC) STEEKKAART BUROTECHNIK Johan Van Malderen-Josée De Maeyer Kerkstraat 32-34, 9330 Dendermonde Alle bureau-artikelen Schoolbenodigdheden Herstellen van kantoormachines (alle merken Sanyo, Olympia, Omron, e.a. Open tijdens de gewone uren.

De Voorpost | 1985 | | pagina 7