[EUWKOMER ÏLTA MELSELE ÏEFT EERSTE PUNTEN INNEN MOREEL STERK BEVEREN KAN DE LEIDERSPLAATS PAKKEN FRANS DE MEULENAERE, PIONIER VAN DE BOKSSPORT IN WAAS OVERLEDEN I00GSTAAND VERTOON GUNTHER VAN STEELANDT IN GOEDE KONDITIE De Voorpost - 13.9.1985 - 29 Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05^21.40.60 ELTA - LOVENDEGEM 3-0 I", ging het zondagavond door de hoofden van de Lursleden, spelers en supporters van Svelta Melsele na j-0 zege tegen SK Lovendegem. De zucht die de Svel- slaakten had inderdaad een opluchtende betekenis, ege tegen Lovendegem en vooral de manier waarop tot stand kwam doet voor de blauwwitten het beste hoeden voor hun maidenseizoen in eerste provinciale. Jlscle raakte daar dit sei- Jimmers verzeild door vo lar in een dubbele test- Irijd FC Brakel te pen. lor de noorderjongens I 1985-86 een uniek jaar Ivoor het eerst in de ge- penis zal de Melseelse |alploeg in de hoogste eiale reeks voetballen, t klubbcstuur zocht in de Kerperiode dan ook ijverig versterkingen Met de krving van Gerrit Toté Dendermonde) en Luk I Haevere (ex SK-Sint-Ni- I, Jong Lede en Delta lerzeel) hoopte men vol- |de talent en ervaring in de te hebben om in eerste se te kunnen. Groot was echter de ont goocheling bij Melsele toen veertien dagen voor het begin van de kompetitie bleek dat Luk Van Haevere medisch niet geschikt meer werd bevonden om nog verder te voetballen. De ex-Sportkring Sint-Niklaas- speler had immers, na enkele trainingen met Melsele, ern stige hinder van zijn achilles pees. Na raadpleging van prof. Martens in Pellenberg bleef er maar één konklusie over: stop pen met voetballen. Van Haevere, de man die ervaring en maturiteit in Mel sele moest brengen, verdween van het toneel en zodoende trok men bevreesd de kompe titie in. Veertien dagen terug liep het nochtans lekker op Olsa Brakel. Het werd wel een 2-1 neder laag doch de spelers voelden wel dat zij niet de mindere ploeg waren. Zondag werd het tegen Lo vendegem dan een eerste zege. De partij startte vrij gelijkop- gaand met een afwachfend Melsele dat een eerste verwit tiging kreeg toen Lemmens zich vanop het middenveld vrijwerkte, een strakke voor zet gaf tot bij Andries, doch zijn kopstoot werd door doel man Smits via de dwarsligger uit het doelvlak geslagen. Mel sele was meteen gewaar schuwd en trok zelf in het offensief. Dirk Smet ontfutsel de de bal aan een Lovende- gemse verdediger, doch hij be sloot op doelman Van Herzee- le. Het bleek maar uitgesteld want op het kwartier viel de openingstreffer. Waem werd foutief gestuit en Frank De Keersmaecker mocht de vrije trap nemen. Een misstap dan in de bezoekende defensie en Waem kon de vrijschop met een verlengen (1-0). Melsele bleef nu het roer in Voetbal. Luc Van Haevere van SK Sint-Niklaas moest bij Svelta Melsele de defensie organiseren. Hij kreeg ech ter van de dojter de wenk om niet meer te voetballen, wat meteen een verzwakking is voor Svelta. (Iv) VDRACHT ZELE - DOORNIK 3-1 leen overtuigende wedstrijd heeft Eendracht Zele op Verdiende wyze afstand genomen van titelkandidaat ng Doornik. Deze tweede opeenvolgende zege onder af de veelbelovende kompetitiestart en bracht meteen "vestiging van de goede prestatie vorige zondag op topper met Racing rnik kon zich geen betere wensen na een vroeg >unt van Mare Cooreman. thuisploeg, gestimuleerd dit sukses, bleef het wed- Ibeeld beheersen terwijl mik moeizaam van deze ffer herstelde. Met Plae- aan de aftrap als schaduw Carbonelle en De Braban- als waakhond bij Lecloux te linksachter Freddy Ja- zich uitstekend van zijn acht goed bij het midden- aan te leunen zodat Peers- en Cneudt vrijuit het lo- offensief konden onder- icn. Na de rust pakten de :n zelfs met een driemans voorhoede uit om de achter stand weg te werken. Een nieuwe vrijschop van Cneudt leidde de tweede lokale goal in met Van den Broeck als afwer- ker ter plekke. De thuisploeg bleef zich doelkansen schep pen en raakte nooit in paniek toen De Bel een vrijschop van Lammens tot een doelpunt omboog. Frank Van den Broeck, opnieuw in goede doen, zorgde uiteindelijk voor een knappe apoteose twee mi nuten voor tijd. Hij verlengde een aktie van Cneudt voorbij een onthutste Rommelaere en kruidde deze knappe wedstrijd met een derde treffer. Begrij pelijk vreugde in het lokale kamp en spontaan applaus van het supporterslegioen toen de Zeelse akteurs voldaan de kleedkamers opzochten. Mare Cooreman liet zich deze kleine hulde welgevallen en vroeg zich af hoelang dat kon gele den zijn... "Onze prestatie was kollek- tief af', aldus de Zeelse mid denvelder "Het is prettig voetballen als iedereen werkt voor mekaar. Het lijkt erop dat onze prestaties week na week in crescendo gaan. De wedstrijd zelf verliep ideaal. Een vroeg doelpunt bracht het vertrouwen in de ploeg en de kansen bleven komen. In een 3-0 score aan de rust had wel licht niemand graten gevon den. Het verdiende tweede doelpunt kwam er vroeg na de rust en het beslissende kort voor tijd. Ondanks de reputa tie van Doornik had ik een overwinning vooropgesteld. Ik denk dat wij met onze huidige konditie niemand moeten vre zen. Hopelijk kunnen wij dit nog een tijd lang volhouden." (A.J.Z.) hacht Zele-Doornik: 3-1. Mare Cooreman duikt alleen op voor de bezoekende doelman koort het eerste Zeelse doelpunt, (bvw) ZONDAG OP OLYMPIA Nadat SK Beveren op eigen Freethiel propaganda maakte voor het voetbal met de topper tegen landskam pioen Anderlecht moet geel-blauw opnieuw voor het hoogtepunt van een kompetitiedag in het veld. Op Olympia spelen zondag immers Club Brugge en SK Beveren voor de hoogste plaats in de rangschikking. Brugge draait opvallend goed en vooral de nieuwe aanwinst Jean-Pierre Papin doet de Brugse harten sneller kloppen. Papin, wellicht nazaat van de grote Papin met de stoompot, zet inderdaad Club Brugge onder stoom en met de doelpunten laat de jonge Fransman ook nog zelf wat stoom af. Een figuur die zondag best van nabij wordt gevolgd. Brugge heeft natuurlijk nog andere pijlen op zijn boog. Ceulemans, Degryse, Verheyen, stuk voor stuk sterspelers van het blauw-zwarte voetbalgeheel. Bij Beveren beseft men de moeilijkheidsgraad van de opdracht maar de Waaslanders hebben zich toch in alle rust op het treffen voorbereid. Er is op Freethiel beter nieuws van de ziekenboeg. Creve en Gorez moeten nu volledig fit zijn, Marek Kusto kan na een niet zo zware verrekking weer lijn in de ploeg leggen. De korte Poolse onderbreking heeft voor adempauze bij Beveren gezorgd. Dat deed vooral de jonge Salvini Manneüi deugd die als 22-jarige uit derde klasse onmiddellijk vormgever moest spelen bij Beveren. Hij deed dat uitstekend maar vreesde zelf toch ook de inspanningen. Slechter nieuws is er voor de jonge Carl Massagie. De beloftevolle jonge spits werd zwaar gekwetst tijdens een vriendschappelijk beloftentornooi in Nederland. Bij Carl werden de gewrichtsbanden gescheurd en deze week al werd hij in Pellenberg geopereerd. Zijn herstel kan men pas verwachten na nieuwjaar. Dan zal ook Paul Theunis weer terug zijn. De Limburger geneest snel van zijn blessure en de moed en inzet van Paul kennende... Eddy Jaspers tenslotte is ook bijna terug. De Antwerpenaar liep de voorbije week al met zijn gezellen mee, maar Rik Pauwels zou er toch de voorkeur aan geven Eddy volledig te laten herstellen vooraleer opnieuw de wei in te sturen. Bij Beveren heerst ondertussen opnieuw de sfeer die de Wase klub jarenlang zo biezonder maakte. Ieder is bereid iets meer te doen voor wie die dag iets minder presteert. Dat is voor trainer Rik Pauwels een grote troef en de positieve resultaten van de kompetitie- aanvang vormen een machtige hefboom. Club Brugge weet dat op Olympia ieder duel de volle pot moet opleveren. Een gelijkspel betekent voor de Westvlamingen hoe dan ook verlies. Brugge moet aanvallen en komen en dat moet het voor SK Beveren wel wat makkelijker maken. De Waaslanders vragen niet beter dan om via de flanken ruimte te scheppen voor de aanvallers. Vroeger gebeurde de aanval nogal stereotiep over Schönberger. Nu de oude meester weg is lijkt Beveren plots meer mogelijkheden te hebben. De wedstrijd Club Brugge-SK Beveren moet uitmaken wie na zeven speeldagen de rangschikking van de kompetitie mag aanvoeren. Zeven was steeds een heilig getal. Halen de voetballiefhebbers, Olympia zal ongetwijfeld aardig vól lopen, er ook hun voordeel uit? Hugo Aerts handen houden. Patrick Waem schakelde nog eens drie man uit en trok dan voor tot bj Dirk Smet die echter te zwak be sloot en daarmee de kans op 2- 0 liet liggen. Beide ploegen wiegden mekaar in slaap en meteen zat de eerste helft er op. Nauwelijks waren alle toe schouwers uit de kantine voor het begin van de tweede helft of het was reeds raak. Een krasselende Lovendegemse verdediging wist geen raad met een oprukken van Dirk Smet. Dirks voorzet werd, door doel man Van Herzeele gelost en de gevolgde Waem had maar in te leggen. Patrick Waem probeerde zelf nog eens, doch bleek te egoïstisch. Op het uur werd de partij beslist. Een aktie, op het middenveld, begonnen bij Storms, bracht Waem op de rechterflank. Hij passeerde drie spelers en besloot op het doel. De bal ging echter voor langs doch ver naast de tweede paal stond Dirk Smet nog op gesteld die vanuit een erg moeilijke hoek voor 3-0 zorg de. Melsele trok nu natuurlijk eerder de defensieve kaart maar zou langs Mark Van Strijdonck toch nog de beste kans krijgen. Aan de overzijde noteerden we enkel een gele kaart voor Hoste. Na afloop natuurlijk niets dan blijde gezichten bij Melse le. "Zie je wel dat ze het Voetbal. Gerrit Toté van KAV Dendermonde moet nog gedurende een week zijn knie verzorgen en is dan pa raat voor de kompetitiestart met Svelta Melsele. (Iv) Het is maanden stil geweest rond Gunther Van Steelandt. De amateur uit Haasdonk vervulde zijn militaire dienst en kreeg van zijn oversten geen of weinig gelegenheid om te trainen. Dat had een ongunstige invloed op zijn konditie. Sedert eind juli is zijn legerdienst achter de rug en is de Haasdonkenaar intens beginnen trainen. Twee keer werd hij tweede en evenveel keer derde. "De legerdienst heeft mij parten gespeeld», zegt Gunther Van Steelandt. «Niet alleen verloor ik de konditie. Ook het moreel zakte naar een dieptepunt. Sedert ik opnieuw gelegenheid kreeg om voluit te trainen is het allemaal beter beginnen gaan. Ik kon mij weer laten opmerken en eindigde telkens vooraan. Tijdens het voorbije weekeinde werd ik vierde in St.- Gillis-Waas. Drie renners waren voorop. Ik was lid van een achtervolgend groepje en won de spurt voor de vierde plaats. In Nieuwkerken, waar ik zesde werd, was ik voorop met o.a. Ludo Giesbets en Didier De Witte. In de spurt kon ik nog niet krachtig genoeg uithalen, hoewel het verschil met de sinnaar niet zo groot was». Gunther Van Steelandt die vorig seizoen als junior elf overwinningen op zijn aktief bracht, hoopt weldra op een zege als amateur. Tijdens de komende winter gaat hij in het veld crossen en wijkt hij geregeld uit naar de wielerbaan in G.ENT. Het is zijn betrachting om een stevige basis te leggen voor volgend seizoen. Dan wil een gemotiveerde V.AN Steelandt alles zetten op de wielrennerij. E.D.M. 'iele-Doornik: 3-1Frank Van den Broeck, uitblinker e rechtstreekse tegenstander, (bvw) auteur van twee goals, dribbelt Als de bokssport in Sint-Niklaas gedurende enkele tientallen jaren kon opbloeien dan was dat in niet geringe mate te danken aan de op dat vlak onverdroten inspanningen van Frans De Meulenaere. Hij stoomde heel wat latere kampioenen klaar, worstelde en kwam steeds weer boven. Vrijdag 6 september overleed Frans De Meulenaere op 89-jarige leeftijd. De oudere generatie kende hem wellicht beter als den bakkerRond de eeuwwisseling immers oefenden Frans' ouders aan de Houten Schoen in Sint- Niklaas de bakkers stiel uit. Toen hij nog vrij jong was voelde De Meulenaere zich al aangetrokken tot de gevechtssporten. Worstelen, boksen en gewichtheffen; wie die sporttakken beoefenen wou kon, in het begin vun de jaren twintig, in klubverband terecht bij de roemrijke Mon (Monsken) Van den Bosch aan de Ankerstraat. Vooral het boksen sprak Frans aan. En hij stond aan de wieg van de Boxing Club Sint-Niklaas, opgestart in 1922. Zowat een halve eeuw lang zou hij die boksersvereniging bezielen, hij was ook de financiële motor van de klub. Heel wat Belgische kampioenen en, vanzelfsprekend, regionale cracks leidde De Meulenaere op. In de jaren veertig boksten vanuit de Sint-Niklase vereniging Stekenaar Staf De Paepe en Sint-Niklazenaar Leon Boone bekendheid bijeen. Maar 't pad van de Sint-Niklase boksers liep niet steeds over rozen. Zo diende herhaaldelijk van lokaal te worden gewisseld: Europa, Casino, Commerce, De Graanmaat, daar vonden de gevechtssporters onderdak. Kort na de tweede wereldoor log werd café Boksklub in de Dalstraat te Sint-Niklaas de thuishaven van Frans en zijn maats. In de zeventigerjaren deemsterde de bokssport weg in Sint-Niklaas. Gaan trainen in de stedelijke sporthal bleek géén haalbare kaart. Ook de worstelvereniging Willen is Kunnen - De Meulenaere was ook bij de stichting van dié klub betrokken - vond haar draai niet in de sporthal. Troeven en onderscheidingen In Belgische boksmiddens genoot Frans De Meulenaere een goeie faam. Hij en z'n Sint-Niklase team namen aan ontelbare meetings deel. Boxing. Club Sint-Niklaas bracht na pakweg 1950 heel wat talentrijke sportlieden in hjn. We noemen graag Jef Van Tricht, Frangois Meul (die het tot beroepsbokser bracht), André Sertijn, René De Schepper, Williams, John Bauwens, Gerard Hansens, René De Block, Frangois D'Hanis, Danny De Maere, Frangois Penneman en vooral Hammenaar Peter Suy. Frans De Meulenaere kreeg in 1961 de eremedaille voor sportverdienste in Sint- Niklaas. Ook verschillende eretekens van de Belgische boksfederatie (waaronder een gouden en zilveren medaille) sleepte hij in de wacht. Ook Boxing Club Sint-Niklaas gooide soms hoge ogen. N.a.v. het vijftigjarig bestaan, in 1972, werd de klub op het Sint-Niklase stadhuis ontvangen. Een halve eeuw lang maakte Frans De Meulenaere méé het wel en wee van de Sint- Niklase, zeg gerust Wdse bokssport. Sportief Waasland verliest een pionier. W.V. kunnen", besloot sekretaris Aps. "Deze zege moet zeker ons moreel nog sterker aan scherpen in de komende matchen. Wanneer we dan weldra opnieuw over de dien sten van Toté en Peter Van Mieghem kunnen beschikken zal je nog raar opkijken van Svelta!" besloot de Melseelse sekretaris en man van de aard beien en het OCMW. I. I LEG EERT

De Voorpost | 1985 | | pagina 1