Diamanten Pater Longinus in Lokeren gevierd Hamse gemeenteraad verkeerde nog in vakantiestemming 7 De Edele «Bridge-Konste» te Lokeren Gebabbel met Gertje uit «Midas» Hamse Raadsprokkels lei 12 - 20.9.1985 - De Voorpost Iedereen 'cede kurs te lerenke ig, als kaai gevraag :r besch< hiervo ;cn wen; e bekent 3 Vcrma sus. De eerste kursus verleden jaar telden in de twintig leden, en het is vandaaruit dat de club wij hier schrijven Brid- Vorige week kwam de Hamse gemeenteraad voor het eerst na de vakantieperiode samen. De Raadsleden Boeykens en Huylebroeck waren afwezig. Zij werden verontschuyldigd door Burgemeester Baert, die de zitting voorzat. Verschillende raadsleden en schepenen verkeerden nog in vakantiestemming en waren in een humoristische bui. De agenda werd vlot afgewerkt. Bijna alle beslissingen werden met eenparigheid van stemmen genomen. Enkel raadslid Willaert had een opmerking op het verslag van de vorige zitting. Toch keurde hij het verslag goed. Burgemeester Baert legde twee leningsdossiers voor aan de gemeenteraad, voor de aan koop van materiaal en machi nes en een guillotineschaar in het Gemeentelijk Instituut voor Technisch Onderwijs. Le ningsbedrag één miljoen. De begrotingswijzigingen voor 1985 van de kerkfabriek O.L. Vrouw Zogge en Sint Pieter Hamme. werden goedge keurd. In Zogge blijft het ge meenteaandeel ongewijzigd, niettegenstaande de ontvang sten en uitgaven vermeerderd werden met 2,5 miljoen. In Sint-Pieter werd de gemeen telijke bijdrage wel verhoogd, met 19.000 F. De ontvangsten en uitgaven werden met 4,7 miljoen verhoogd. OCMW Op de agenda van de openbare zitting stonden enkele punten die betrekking hadden op het OCMW. Zo werd de dienst jaarrekening 1984 van het OCMW en van het Fabiolazie- kenhuis aan de gemeenteraad ter goedkeuring voorgelegd. De OCMW-rekening vertoont een overschot van 2,6 miljoen. Voor het Fabiolaziekenhuis was er in 1984 een tekort van 5 miljoen. Dit tekort zal gedra gen worden door de gemeen tekas. Toch mag men stellen dat men er in het ziekenhuis goed is vooruit op gegaan. En kele jaren geleden bedroeg het tekort nog 10 a 12 miljoen. Er werden in 1984 meer zieken opgenomen in de kliniek ten overstaan van de vorige jaren. Raadslid Willaert beklaagde er zich over dat er teveel be spaard wordt op de rug van het personeel. Door een perso neelsstop is er tijdens de va kantieperiode een te grote stress gelegd op de overblij vers, zegde de heer Willaert die nog aandrong om stagiairs of jobstudenten aan te werven tijdens de vakantieperiode. Raadslid Mevr. De Braban der, die ook zetelt in de OCMW-raad drukte haar ver wondering uit over deze perso- neelsklacht. Alles werd vooraf besproken met de verschillen de diensthoofden en er zijn nog geen klachten binnenge komen van het personeel. Bur gemeester Baert wees erop dat men vroeger sneller overging tot vervangingen. Nu vervangt men pas als het een onderbre king is van meer dan een maand. Wie echter niet tevre den is, kan zijn job altijd laten staan, aldus de burgemeester, die er nog op drukte dat nie mand in openbare dienst te klagen heeft over zijn werk. In het privé moet men veel har der werken. De vastbenoem den hebben in onze maat schappij een bevoorrechte plaats, zij mogen blij zijn dat zij nog kunnen werken, aldus de burgemeester. Tijdens deze vergadering werd er voor een OCMW een bijkomend kre diet gestemd van 700.000 F. om de aanvragen inzake steun verlening aan de minstbegoe- den in de gemeente tot het einde van het jaar te kunnen uitbetalen. Deze beslissing was noodzakelijk, aldus schepen van financiën. Jozef De Gey- ter. Tevens sloot de gemeente, het OCMW en Intergem een overeenkomst af, in verband met de begeleidingsmaatrege len bij dreiging van schorsing van gas- en elektriciteitsleve ringen voor huishoudelijk ge bruik. Het OCMW dient op sociaal en budgettair vlak te zorgen voor begeleiding. Daarbij bestaat zelfs de moge lijkheid tot het tijdelijk op schorten van de schorsingspro cedure en het plaatsen van een laatschakelaar door Intergem in overleg met het OCMW. Het OCMW geniet voor de uitvoeringen van deze over eenkomst, financiële hulp van Intergem. Raadslid Goossens vroeg om diskreet om te gaan met de namen van de minstbe- goeden. WERKEN In 1984 besliste de gemeente raad tot het uitvoeren van ver- fraaiïngswerken in de Peper straat, Kapellestraat, Hofter- bossen, Kleinhulst, Tweebrug- genplein en parking Nieuw- straat. In een eerste fase zal de parking van de Nieuwstraat worden aangepakt. Een ont werp werd aan de gemeente raad voorgelegd. Hieruit bleek dat slechts 35 wagens op de parking zouden kunnen staan, en de uitvoering zou gebeuren in betonstraatstenen. Tussen de parkeerruimten wordt ter verfraaiing van het straatbeeld een gepaste groenbeplanting voorzien. De kosten worden geraamd op 3 miljoen. De toe lagen die voor dit werk zullen worden aangevraagd bedragen in principe 30% van de kost prijs. Burgemeester Baert zeg de dat men iets aan de parking moet doen. Zo kan het niet langer blijven duren. De om wonenden krijgen teveel last van het water en hevige stort regens. Dit kan ons ten laste gelegd worden bij eventuele schade aan de woningen en kan ons duur te staan komen, aldus de burgemeester. Daarom kreeg dit projekt voorrang. Schepen Vincart zegde dat hij mits herindeling van de parkeerruimten, nog 10 parkeerplaatsen kan bij kreëe- ren en dat ook de uitvoering van het werk kan versoberd worden door gebruik van an dere materialen. Men mag ook niet vergeten, aldus de sche pen van openbare werken dat in dit projekt ook de heraanleg van de koer van het gemeen tehuis die in erbarmelijke staat is, begrepen is. De schepen wil tot slot de groenbeplanting tus sen de parkeerruimten beper ken. Mits het aanbrengen van deze wijzigingen aan het ont werp, gaf de gemeenteraad zijn akkoord aan dit projekt. Na de winter startte men in de Waterstraat met wegen- en rio leringswerken. Deze werken vorderen slecht en hebben reeds heel wat problemen op geleverd. Het gemeentebe stuur treft hierin geen schuld en zij hebben de aannemer reeds meerdere malen op zijn princiepsbeslissing vast voor tekortkomingen gewezen. De het toekennen van verlof voor aannemer heeft tot 31 oktober verminderde prestaties wegens de tijd om de werken te vol- sociale of familiale redenen tooien. Voor die tijd kunnen aan het gemeentepersoneel. wij niet ingrijpen, aldus de burgemeester, die ervan over- De stageperiode van de heren Frans De Witte, Henk De tuigd is dat de inwoners van Loose, Paul Lecocq, en mevr. deze straat met de last zitten. De werken moesten toegewe zen worden aan de laagstbie- dende. Schepen Vincart sprak pessimistisch over de gang van Norbertine Van Damme werd verlengd voor het schooljaar 1985/1986. De heer Eric Temmermans werd aangesteld als stagedoen- zaken. Ik durf de inwoners niet de leerkracht muziek- geschie- garanderen dat de werken denis aan de gemeentelijke voor de winter zullen voltooid muziekschool. Het ontslag in- zijn. Ik hoop dat de aannemer gediend door de heer Henri zich zal herpakken, maar hij sukkelt verder omdat hij moet besloot de schepen. De gemeenteraad besliste om enkele vierkante meter grond te verwerven voor het verwe zenlijken van de nieuwe rooi lijn in de Waterstraat. 9 grond- wervingen zijn noodzakelijk. Acht eigenaars staan hun grond gratis af, één eigenaar wordt vergoed voor 3.000 F. GEHEIME ZITTING In de gehime zitting stelde de Geerinckx als lid van de be- stuurskommissie van het ge meentelijk Instituut voor tech nisch onderwijs, werd aan vaard. Hij wordt in deze funk- tie vervangen door Leo Puy- laert. Voor het gemeentelijk lager- en kleuteronderwijs werden de vakantie- en verlof dagen voor het huidig school jaar vastgesteld. BD Volgens Mattheus is het ryk der hemelen gelijk aan een noS >wee andere confraters, koopman die kostbare parels zocht, totdat hij er eindelijk Pater provinciaal die de homi- een gevonden had, de wondermooiste van allemaal... Na |je h'e|d had als tema gekozen: tweeduizend jaar herleven de parabels van Jezus nog priesterschap, waarvan hij attud efce dag opnieuw, a, in Lokeren. Daar hS Tu men met een parel gevonden, maar nog veel meer: een „adat pater Longinus de laat- diamant van het zuiverste water. En die diamant heet Pater Longinus. SPORTINSTELLINGEN: Om in de toekomst van Bloso een tussenkomst te kunnen genieten voor het aanwerven van een sportverantwoordelijke werden de statuten van de*"" h' vzw Sportinstellingen gewijzigd. De belangrijkste wijzigin énde gen komen voor in de bepalingen dat de leden van de vzwraad worden aangeduid voor 50% door het gemeentebestuurykbaJ volgens het evenredig stelsel en voor 50% door deE( 27 gemeentelijk erkende sportraad. De leden ontvangen.^ geen zitpenningen meer en het kontrolerecht van de gemeenteraad, wat betreft de uitgaven, wordt gepreci-f seerd (250.000 F). mt a TWEEDEHANDSWAGEN: De gemeenteüjke technischeCMV dienst heeft dringend behoefte aan een bestelwagen, int zc Gezien de beperkte begrotingskredieten werd er prijs gevraagd voor een tweedehandswagen. De gemeenteraad!0 ee besliste een onderhandse aankoop te doen van een twee-j. 0 dehands bestelwagen Ford, met dieselmotor voor de somP#°: van 110.000 F. Deze wagen die dateert uit 1977 zou enkel'sPra gebruikt worden om rond te rijden in de gemeente. er Hierdoor worden de afstanden beperkt. ®e GRONDEN: Aan de PVBA Algroen werd 600 m2 grond r.® verkocht op het Industrieterrein Zwaarveld, voor uitbrei-j*" ding van hun bedrijf. Ook de N.V. Bexco denkt aanm*9* uitbreiding. Zij kopen 511 m2 grond aan van de gemeente en 2210 m2 van DDS. De gemeentelijke grond kost 260 F'^V de m2. 'disk VERKOOP: De deelgemeente Moerzeke heeft destijds0 vo' voor het uitvoeren van waterbeheersingswerken te Moer- P® zeke, gronden onteigend. Nu heeft men een grond over-0#0® schot van 11 a die men wil verkopen. De strook is 10 meter* 00 breed en de schattingswaarden is 86.850 F. De gemeente zal overgaan tot een publieke verkoop. emaa OMLEGGING: In de Lippeveldstraat, vroeg een eigenaar JfJ1' van een woning om de voetweg nr. 60 die volgens de 04 vf plannen dwars door zijn woning loopt te willen omleggen,ïv® achter zijn eigendom. Deze voetweg wordt door niemand 0 r® meer gebruikt en is zelfs niet meer herkenbaar. Tijdens s het onderzoek van bate en kommer werden er geen bezwaren ingediend. De gemeenteraad verleende uiter aard zijn akkoord, want deze voetweg is immers niet meer herkenbaar. ONDERHOUD: In 1985 moeten er nog herstellingswerken uitgevoerd worden aan verschillende gemeentelijke ge bouwen, voetpaden en buurtwegen. Daarom heeft men steenslag en bouwmaterialen nodig. De gemeenteraad |1 besliste om deze materialen aan te kopen via een beperkte offertcaanvraag. Kostenraming 200.000 F. BD tfeei ste zegen had gegeven barstte er in de kerk een minutenlang .-.ti.- l v applaus los. Zoiets waren wij De naam Longinus U.ntt in voor hem met zo maai het in Qlm, kerkcn Lokeren als een klok. Ook zijn beoefenen stemklonk destijds als een Neen hij bronzen klok. Wan. w,e zeg. als hij de perfektie bereikt SaTwaar de vemnaperingen Longinus. agt meteen ook had. Hoeveel honderden werde„ gesd,01lk,,n |^de[«e„ predikant. Hoeveel retraites, kunstfoto s pnjken er met m hield erian de feesteüng per- missies; meimaanden, negen tal van huizen van bevriende - e^Lr-htc" 8ewoon- En daarna trokken zc ««e tecep- tiezaal waar de versnaperingen werden geschonken. Iedereen Hamme: Jaarmarkt. Linda Lee uit Tielrode kreeg tijdens het vrij podium veel belangstelling (vh) dinsdagen en andere gelegen- Lokeraars? heidssermoenen heeft die man Een van zijn andere talenten, niet gepreekt? Hij zelf zal er die bij sommige Lokeraars wel ook wel al de tel zijn kwijtge- iets minder bekend zijn: zijn raakt. De minderbroedersorde liefde voor de muziek. Nu dat telde destijds vele knappe pre- het met zijn ogen niet zo goed dikanten: een Norbertus meer gaat en hij de fotografie Broeckaert, een Philotheus heeft moeten opgeven, kan hij Van Lierde, en noem maar op. zich nog uren lang in zijn rui- Maar al die confraters zullen me gezellige kamer verlustigen het ons van uit de hemel niet met het beluisteren van klas- kwalijk nemen als wij Longi- sieke muziek: Bach, Mozart en nus De Munter vernoemen als nog anderen, een van de besten, misschien Pater Longinus was ook een wel de allerbeste. Zestig jaar «Theresia Neumann-specia- lang staat pater Longinus nu al list». Als geen andere heeft hij aan het altaar des Heren. Dat de «gestigmatiseerde van Kon- betekent dat hij meer dan nersreuth» gevolgd, bestu- twintigduizend keer de altaar- deerd, de geschriften over haar trappen is opgegaan Intro- geraadpleegd. Het is een hele ïbo ad altare dominum om biblioteek op zijn eigen gewor- het heilig misoffer op te dra- den. En hij schroomde er ook gen. En als we nu toch begon- niet voor om sommige al te nen zijn met een evangelische oppervlakkige schrijvers in het parabel, dan denken wc onwil- openbaar aan de kaak te lekeurig nog aan een andere: stellen. Pater Longinus was de man die Kijk: wij geloven nu dat wij van zijn Heer vijf talenten had juist geteld vijf talenten van meegekregen. Hij heeft met Pater Longinus hebben opge- zijn talenten gewoekerd voor noemd. In feite zijn dat er nog de Heer en hij zal ze tijdens veel meer. Maar dat heuglijke zijn lange leven wel verdub- feit van die zestig jaren ver beid hebben. Een van de talen- dienstvolk priesterleven ten van pater Longinus hebben mocht in Lokeren niet onopge- wij al vernoemd: zijn buitenge- merkt voorbijgaan. Te meer woon redenaarstalent. Maar dat Longinus van die zestig soonlijk de hand te komen drukken, en vele geschenken werden hem aangeboden Pa ter Longinus zat daar stilletjes bij, onvermoeid en met zijn bekende monkellach, en men kon hem zijn 86 jaren niet aanzien. Van ganser harte zeg gen wij hier: «Pater Longinus, proficiat, bedankt voor alles, en ad muitos annos! Lokeren. De jubilaris aan het altaar bijgestaan door zi J.V.L. vriend en confrater pater Theotiem. Onder alle kaartspelen, en er ge-sport dan is dat geenszins dan is ontstaan, zijn er vele, is er een spel dat overdreven. Want Bridge be- welkom op die tweede torenhoog boven alle andere hoort tot de internationale om het bridgespel te uitsteekt. Dat is «Bridge». Het denksporten, zoals ook trou- nen als ontspanning, als is een echt boeiende sport, wens het schaakspel. En ook spel, als denksport of als maar... niet gemakkelijk! Het voor Bridge worden wereld- del tot sociaal contact, vraagt vanwege de speler een kampioenschappen georgani- tweede kursus begint op zekere koncentratie, het is een seerd! dag 20 september 1985 om intelektueel spel en het vraagt Maar... om zomaar bridgespe- uur in het lokaal «De heel wat berekeningen. Ier te worden, zelfs al is men Poort». Er wordt wel Verleden jaar werd in Lokeren een beste kaartspeler (bieden, schrijvingsgeld een nieuwe Bridge-club ge- whisten, etc...), is zonder eni- Maar dat wordt zeer sticht: «De Raap», met als ze- ge initiaties zeer moeilijk te den gehouden Wie tel de «Groene Poort» op de bereiken. Er zijn in dat spel te nog meer inlichtingen Markt. Naar aanleiding van dit veel knepen die men onder de kan terecht bij onze éénjarig bestaan organiseerde hand moet hebben. En juist nu stadsontvanger Hugo de club begin september open- om die knepen te leren kennen re, Kopkapellestraat 23 te deur-dagen. De bedoeling organiseert de bridgeclub «De keren (tel. 091/48.13.07). hiervan was de bridgesport Raap» een tweede bridge-kur- staan wij even stil bij de andc- jaren er misschien wel vijftig meer bekend te maken bij het sus. De - - grote publiek. jaar En als Hamme. Jaarmarkt. Zoals gebruikelijk was het defilee van de paarden de grootste publiektrekker (vh) re. Pater Longinus was in de van in Lokeren heeft doorge- eerste plaats een diepgelovig bracht. Zodat we kunnen zeg- priester. Zijn hele leven stond gen: Longinus De Munter, ge- ten dienst van zijn Meester, boren in West-Vlaanderen Overal waar Longinus kwam, (Dadizele 1899), gestudeerd ging hij rond «al weldoende», o.a. in Limburg (Sint-Truiden) En hier mogen wij heel zeker is een echte Lokcraar geWor- zijn mateloze verdiensten niet den. Een figuur waarop wij vergeten die hij aan vele onge- allemaal fier en trots op mogen lukkigen na de oorlog bewezen zijn. Wij hebben dat gezien bij heeft tijdens zijn aalmoeze- zijn jubileummis. De stemmi- niersdienst in het hechtenis- ge paterskerk zat stampvol, kamp. Velen zaten er daar ten Op het hoogzaal waren niet onrechte, anderen waren er min dan twee koren die samen die het verdiend hadden, maar de gregoriaanse zangen van de dat telde voor pater Longinus O.L.Vr.-mis uitvoerden. Dat niet: hij zag alleen ongclukki- zal wel een kolfje naar de hand gen en noodlijdenden die van de feesteling geweest zijn. moesten geholpen worden. Aan het altaar werd de jubüa- Een ander talent van pater ris bijgestaan door medekon- Longinus: zijn fotografiekunst, celebrerende priesters: pater waren er meer dan 450 bezoekers, terwijl men zondag meer dan hel dubbele kon tellende Wij zeggen hier wel juist ge- provinciaal, pater pastoor; de- Bijna alle Lokerse socio-kulturele verenigingen hadden een stand opgesteld. Op heiu past: «kunst». Fotografie was ken Lebacq van Lokcrcn en middenplein werden demonstraties gegeven van volksdans en judo (polo) Lokeren. Het bilan van de eerste Kasteelfeesten is ongetwijfeld positief. Vorige zaterdag Normaal gezien zou hier nu een foto van Gertje moeten prijken. Helaas Gertje vond geen afbeelding van zichzelf goed genoeg om dit progressief blad te versieren. Zo mooi, zo blond en nooit alleen. Gertje, alias Siegfried is de knapenbroeken al lang ont groeid, zijn ondeugendheid is gebleven. Momenteel is hij een toonbeeld van gelukkig zijn. Terwijl de eeuwige regen de beken doet zwellen en neurose kweekt in zielen die naar zon hunkeren, zit Gertje naast mij aan tafel. Vóór hem een gezonde pint, af en toe sopt hij een -lienssuikertje' in zijn bier, hij snoept het op alsof hel de duurste delikatesse is. Omdat het jeugdfeuilleton weer te zien was op het scherm, ook al omdat Gertje nu bijzonder in hel oog loopt, vooral in Antwerpen, en wij... Gertje op de meest onverwachte momenten in ons deurgat zien verschijnen, loont het zeker de moeite dat beroemd personage wat nader te belichten. Gertje is nu helemaal Siegfried, hoewel.. Familienaam en adres laat ik wijselijk achterwege of de fans lopen zijn huisdrempel plat. Hel begon allemaal met de vriendin van moeder, 'Kris Smet-, alom bekend om haar goeie programma's op radio en T. V. Zij had oog voor de talenten die in mij kiemden. Na enige proefopnamen maakte ik als zesjarige knaap mijn debuut voor de kamera's, 't Schijnt dat ik in 't begin nogal schuchter was, misschien was dat juist een van mijn charmes. Soms was ik veertien dagen of langer van huis weg en om dat te /compenseren werd ik door de collega's meer verwend dan goed voor me was. Goed dat moeder een oogje in 't zeil hield, om mijn geestelijk welzijn gezond te houden. Vonden jouw zusje en broertje dat niet erg dat je zolang weg bleep Die vonden dat blijkbaar normaal. Waren die opnamen niet vermoeiend voor jou? Jawel, altijd maar opnieuw alles herhalen, soms door de fout van anderen. Had je niet graag willen meedoen in andere jeugdfeuille- tons? Ja en die kans zat er dik in, doch moeder vond dat ik teveel zou achter raken op school. Hoe was het als jij weer als gewone jongen op de speelplaats verscheen? Van gewoon ravotten met vriendjes was helemaal geen sprake Klein en groot kwam rondom mij staan, ze wilden me 'life» zien Ik onderging het sukses met welbehagen Waar liep jij later school, had men daar weet van Gertje uil Midas? Collegetijd, mooie tijd, mocht ik kiezen ik koos weer voor Hemaco. Vooral de sfeer van 't internaat vond ik tof. Was het niet streng? Aanpassen hé. Na de humaniora-tijd volgde dan weer internaat, zij het dan op een ander niveau. In Dendermonde op 't college wisten sommige leraars wel degelijk dat ik Gertje geweest was. Zij hebben praktisch nooit mijn ij delheid (hm) gestreeld. Hoe voel jij je momenteel, voel jij de slechte tijd? 't Is hier nog tamelijk goed, vergeleken met andere landen. Ben je gelukkig? Rare vraag, baja, waarom niet. Vind jij jezelf nog terug in dat kleine ventje van toen? Ja en mensen die me goed kennen beweren dat eveneens, ik drijf mijn willetje door en ondeugend ben ik ook nog (dal is duidelijk merkbaar) Is het waar, heb jij je hart aan zee verpand? Ik heb de zeevaartschool gedaan, avontuurlijke kant van de zaak. Met ouder worden bekijk je de zaken anders, men moet zoveel achterlaten, men vervreemd te veel. Dus., begint een eigen zaak aan wal me te interesseren. Hou je van de natuur? Zeer zeker, meer bepaald van de zee, het ruisen van de zee brengt me in meditatieve stemming. Ik wordt er rustig van. Wat zijn je lievelingskleuren? Blauw en maagdelijk wit. Wat eet je het liefst? Visgerechten. Sterrebeeld? Weegschaal. Heb je een vaste vriendin? 't Is voor mij heel moeilijk om iemand te kiezen, nochtans ik heb al veel gezocht. Heb je een (hechte) echte vriend aan wie je alles kan vertrouwen? Ja een hele goeie maar die zit nu op zee. Mijn andere vriend, maar dan iemand van het zuiverste alooi is overle den. Ik leerde hem kennen op 't college. Hij gaf me een ruimere kijk op het leven. Vooral zijn filosofie: Vrij leven zonder te kwetsen. Ik blijf hem steeds dankbaar gedenken. Velen verloren met hem een goede vriend. In mijn gedach ten blijft Carlos verder leven. Wat denk je nu over de glorietijd van toen? Tof dat ik het meegemaakt heb. 't Zijn schone jeugdherin- - neringen, zoals mijn moeder het placht te zeggen. 't Schijnt dat men in Antwerpen direkt Gertje in jou herkende? Ja de belangstelling was daar groot, ze waren er rap bij om me te interviewen. Ik voelde me wel gecharmeerd. Mocht je nu weer de kans krijgen om aan een of ander TV programma mee te werken, zou je het doen? Sorry maar hier in België zie ik daar geen toekomst in. Nederland is daarvoor meer geschikt. Tenandere serieuze akteurs krijgen hier zelden kans om naar voor te treden. Ben je nog niet zinnens een gezinnetje te slichten? Ik trouw niet voor mijn dertigste (zal ik onthouden jong). Ik hou van meisjes. Aan wat moet het vrouwelijk schoon dan voldoen om in jouw smaak te vallen. Moeilijke vraag... Eigen persoonlijk heid, zeker niet onderdanig, moet vlot overkomen. Siegfried, waar zet jij de boemeljes buiten? Binst de week in Antwerpen op de Keiserlei. In de weekends soms in een welgekende discoteek in Asse. Ik hou van afwisseling. Siegfried oogt naar de klok en vindt dat het tijd wordt om op te stappen. Ik mag besluiten met de volgende reklame voor hem, uitgesproken door hemzelf: ik rook niet, drink niet en kijk niet naar de meisjes», (de leugenaar). Siegfried, en omdat we nog steeds T. V. -loos zijn, heb ikzelf je nooit kunnen aanschouwen op hel scherm. Ik heb wel foto's gezien uit de tijd van toen, men heeft toen triomftochten georganiseerd voor en met jou. Friebel en Lamoer zijn in mijn plaats gaan kijken (soms) bij Elsemie. Ik kan je met de hand op het hart verzekeren: Jouw sukses is weer groot, en zeker bij de makers van Friebel.

De Voorpost | 1985 | | pagina 12