lendermondse raad als een sneltrein folksunie wil meer werk en minder lasten n een vrij Vlaanderen ACW Dendermonde met volksverbonden kandidaten op CVP lijsten Dieven hebben het gemunt op video- en hifimateriaai Typisch septemberweer De Voorpost - 20.9.1985 - 13 Bloso verven van deK>r het feit dat burgemeester Cool wegens ziekte verstek jzigm-ende te geven, werd de jongste Dendermondse gemeen te vzwraad voorgezeten door eerste schepen Dierick. Die was esIuutykbaar gehaast, want in een mum van tijd was de zitting or dcej 27 punten op de openbare vergadering afgelopen, an Sde,dat enke,e. afwez'g®n om uiteenlopende redenen waren :preci-rontschu,digd' P8^ hÜ met vastberadenheid het eerste uit aan. Het betrof een begrotingswijziging van het nischeCMW waarbij niemand enige bemerking had zodat het 'agen.int zonder meer werd goedgekeurd, prijs; eraad11 eerste tussenkomst no- dat men op die wijze wil pro- tweg.srden we toen de begrotings- testeren tegen de wijze waarop somjziging van de kerkfabrieken het dossier door andere instan- enkel'sPrake hwamen SP fraktie- ties dan de raad op de lange :ente.^er '-5e Batselier verklaarde baan werd geschoven. De VU t men zich kon verzoenen sloot zich bij monde van Her- »rond de nul°pcratie van de man Van den Abbeele bij deze tbrei-fabriek van Sint-Ursmarus houding aan. Het voorstel aan0sroc*e' maar n'et met d'e werd geformuleerd om een eente0 Lutterzele waar de stad brief te sturen naar het bis- 260 p.000 fr moet bijpassen. De dom, wat schepen Dierick be- rdiskontering van de lenin- loofde te doen en bij CVP stijds P voor wat de kerkfabriek raadslid Pauwels de bemerking loer-r? Lieve Vr°uw Centrum ontlokte: «ik zal mijn nonkel over- D8'nB- °P dat punt zou de SP daarvan op de hoogte bren- [jetgrh onthouden, zo verklaarde gen». ;ente Voorzitter Dierick liet dat emaal door de sekretaris no- Gunstig advies werd gegeven maar 'en- °ok biJ de rekening wat betreft het herstel van de s de B4 van de kerkfabriek Onze beiaard van de Sint-Aldegon- gen,ïve Vrouw van Zwijveke diskerk in Mespelare. De wer- nand P de SP ach onthouden, al- ken zouden 1.973.705 fr kos- dens Batselier. Gewoon om- ten. geen Leningen Na de mededeling over het kasnazicht van het tweede kwartaal, werd unaniem beslo ten de retributie op het afleve ren van deurwaardersexploten af te schaffen. Daarop werd de retributie gestemd op het ge bruik van de oude gemeen teschool van Appels, waar men 100 fr dient te betalen voor het gebruik van een klas lokaal. Dat is minder dan el ders, maar dat komt omdat die lokalen niet bemeubeld zijn. Zo deelde schepen Borms van financiën mee. De eenmalige toelage aan FC Baasrode (6.000 fr) voor het organizeren van een jubileum- wedstrijd naar aanleiding van het behalen van de titel van Koninklijke Vereniging. VU fraktieleider Herman Burgh grave vroeg het schepencollege voorzichtig te willen omsprin gen met het toekennen van «eenmalige» subsidies. Bij een veelvuldig gebruik zou men wel eens een sneeuwbaleffekt kunnen krijgen waarschuwde hij. Maar in dit geval leek hem de toekenning normaal te zijn en toe te juichen. Schepen Dierick beloofde rekening te zullen houden met die opmer king. Bij het stemmen van de leningen, onthielden de twee oppositiepartijen zich. Het lijstje van de leningen stelt bedragen voor van 1 miljoen voor herstellingswerken van voetpaden in het stadscen trum, 1,7 miljoen voor de aan koop van een zware zelfrijden- de grasmachine, 429.(XX) fr voor de aankoop van een twee dehands bestelwagen, 417.000 fr voor bijkomende herstel lingswerken aan de stadswe gen, 2,6 miljoen voor een doorlening aan het OCMW voor de aankoop van een scin- tillatiekamera voor het stede lijk ziekenhuis, 2,7 miljoen voor de aankoop van het ge- bouwenkompleks Belgica en 403.000 fr voor het plaatsen van telefonie- en zendappara tuur in het administratief centrum. Daarop werden zonder meer een aantal overheidsopdrach ten goedgekeurd. Meer geld voor herstel van wegen Nog steeds zonder enige rand- bemerking werden de punten die betrekking hadden op het patrimonium en de openbare verlichting gestemd. Telkens vroeg voorzitter Dierick of ie mand opmerkingen had, om dan te vragen wie tegen stem de, wie zich onthield en wie voor was. Na een kwartiertje vergaderen was men al aan punt 15 geko men en dat was de definitieve vaststelling van het rooilijn plan van de Rootjensweg te Grembergen. Ook de rooilijn voor de verkaveling Mevrouw Courtmanswijk, derde fase werd door iedereen aanvaard. Bij het punt over de buitenge wone herstelling van de we gen, wilde VU raadslid Her man Van den Abbeele weten of schepen Dierick nu meer kredieten had gevraagd voor dit doel. De betrokken sche pen deelde mee dat die gelden inderdaad zijn gevraagd, maar dat de begrotingskommissie zich nog moet uitspreken en zolang dat niet was gebeurd, wilde hij daarover niets meer kwijt. Hij wil ook eerst de mening van het schepencollege kennen. Bij de bespreking van het punt over de herstellings werken aan de gevel, het bui tenschrijnwerk en het dak en het plaatsen van een lift voor minder-validen in het stadhuis, deed VU fraktieleider Herman Burghgrave opmerken dat het hem genoegen deed te verne men dat het schepencollege van dit punt werk heeft ge maakt. De VU had daar al eerder op aangedrongen. Ook het ontwerp van de kol iektoren ld en lc werd ge stemd. Personeel Bij de bespreking van de pun ten onder de hoofding perso neel. maakte men slechts be merkingen bij het punt over de vergoeding van de reiskosten van het college van burge meester en schepenen. Nie mand is gekant tegen deze reis- vergoeding, maar de oppositie, zowel de SP bij monde van De Batselier als de VU bij monde van Burghgrave, was van oor deel dat men toch een kleine verrechtvaardiging zou moeten geven. De oppositiepartijen zouden zich bij de stemming onthouden. Schepen Dierick reageerde. Het gaat om een vergoeding van 71.000 fr per jaar en dat is merkelijk minder dan in andere steden. De voorzitter voegde dan bij hoogdringendheid een punt aan de dagorde toe. Het be treft het vakant verklaren van een aantal betrekkingen in de Stedelijke Hogere Nijver heidsleergangen. Toen de aanpassing van het verkeersreglement in de Jef Scheirsstraat te Oudegem ter sprake kwam, vroeg SP raads lid Verbeke zich af of men het besluit wel juist had geformu leerd. Aan de straatzijde waar geen huizen staan mag niet worden geparkeerd en aan de kant waar de huizen staan wel. Het besluit, aldus schepen Herman van verkeer is juist. Men heeft trouwens bij de be handeling van dit probleem een rondvraag gedaan in de straat en de meerderheid had zich voor deze oplossing uitge sproken. Het was dit punt dat SP fraktieleider De Batselier in het midden bracht dat de stemming niet volgens de re gels verliep. Die moet hoofde lijk gebeuren. Elk raadslid moet mondeling zijn voor of tegen kenbaar maken. Sche pen Dierick zag daar geen pro bleem in, maar hield zich toch bij zijn systeem. De raadszit ting was immers zo goed als voorbij. Men diende nog enkel het punt over het gemeen schappelijk leerlingenvervoer in Baasrode af te handelen. En daarover werd nog het langst gepalaverd, ofschoon iedereen het er over eens was dat men voor de beste oplossing had gekozen. Alleen vond de VU het spijtig dat men de basis school van Baasrode nu een levensbeschouwelijk karakter heeft gegeven en vanuit de SP wilde men weten of deze vraag naar gemeenschappelijk ver voer uitging van de stad of van elders. Schepen van onderwijs Meulebroek zei dat de minister van onderwijs onder meer Dendermonde had uitgekozen om het gemeenschappelijk leerlingenvervoer te organize ren. Daar kon men niet aan voorbij. Hij heeft het pro bleem voorgelegd aan het Ver bond van Steden en Gemeen ten en daar had men de goede raad gegeven zich administra tief tot een levensbeschouwing te bekennen. Dat had niets te maken met de diploma's van het personeel, want die zijn netjes verdeeld. Heer werk, minder lasten in een vrij Vlaanderen» is het jotto waarmee de Volksunie de komende parlementsver- "ingen tegemoet gaat. Een motto dat een heel program- inhoudt, zo verduidelijkte Jef Verhaegen, arrondisse- •nteel VU voorzitter in Dendermonde tijdens een pers- nferentie waarop niet alleen bet programma, maar ook kandidaten voor Dendermonde werden voorgesteld. itgart De Beul die uit het Itionale programma in sa- nwerking met enkele leden in het arrondissementeel be- lur, een zestal prioriteiten >or de Dendermondse kandi- r ^ten distilleerde, stelde dat ^|ftn Vlaamse staat een hoop- ^Htlle toekomst kan tegemoet ^Han wanneer men eindelijk ^Kstapt van de onrechtvaardige ^Brdeelsleutels die nu worden 'T5ban,eerd en wanneer Vlaan- .trcn op eigen vleugels gaat Miegen. _es-punten plan en eerste en zeer voornaam unt dat de Dendermondse TJ kandidaten vooropstellen meer werk en welvaart. Rap- ui :r gezegd dan gedaan natuur- nk3k en een 'idelc slogan wan- *er men geen konkrete voor- Den terzake kan indienen. Volksunie heeft die voor dien: men wil de jeugdwerk- isheid te lijf gaan met aan ingc werklozen beneden de jaar en aan alle schoolverla- rs tot 5 jaar na hun studies in leergeld te laten uitbetalen >r de RVA. De werkgever >u de rest van het normale >n bijpassen. Men heeft zijn lenkingen bij de aanpak van werklozenbégeleiding. Die et in elk geval op een meer imstige basis gebeuren en V.fooral de oudere en langdurige vcrklozen moeten worden be- eiligd De lasten van de on- rnemingen moeten worden 'rlaagd om het investerings- limaat te verbeteren en van ipitaal belang voor de streek dat het arrondissement Den- rmonde wordt erkend als iuropese ontwikkelingszonc. :n voorstel dat door de VU irlementairen met steun van streekparlemcntaircn in ka- ter en senaat werd ingediend. [Bovendien pleit men voor een loepele organizatie van de ar beid en een herverdeling van Ie arbeidstijd. De werktijd tou op vrijwillige basis en ge- '"cgeld per bedrijf moeten wor- lcn bekeken. De VU is geen voorstander van een veralge- ®"*iccnde en verplichte arbeids duurverkorting Een tweede ïcr punt in het programma is leefmilieu. De VU, zo 'ordt gesteld, was de eerste ■artij die het natuurbehoud en Ie leefmilieuopdracht als een olitieke opdracht stelde. Dat |as in 1969. Ondertussen is er heel wat gebeurd. Maar cr ■lijven een aantal eisen. On der meer de bescherming van de natuur en de zorg voor een waardevol patrimonium. Ver taald naar Dendermonde toe houdt dat in behoud van de oude Dender in het stadscen trum, bescherming van natuur parken als de Bunt, Driegoten, Vlassenbroek, Sint-Onolfspol- der, de meersen van Kalken, Belle Broek, Waasmunster, Overmere-Donk en Buggen- hout bos. Onder dat punt res sorteert ook de verkeersveilig heid waarbij men streeft naar een arrondissementeel fielspa- denplan en een betere organi zatie van het openbaar streek vervoer in het arrondissement. Bij het ruimtelijk beleidsplan hoort ook een nieuw woonbe leid, waarbij men eerder denkt aan een wooninbreiding dan -uitbreiding. Op de derde plaats wil men paal en perk stellen aan de politieke benoemingen. Be kwaamheid en inzet, zo zegt de VU, is belangrijker dan poli tieke aanhorighcid. Men wil ook een einde stellen aan het feit dat mensen een omweg moeten maken om langs poli tieke weg vlugger te kunnen genieten van tegemoetkomin gen waarop ze recht hebben. Op de vierde plaats wil men zich inzetten om de koopkracht te herstellen. De overheidsschuld is volgens de VU de voorbije vier jaar ver dubbeld en bedraagt nu 5.000 miljard frank. De inleverings- politick die werd gevoerd, ver liep niet rechtvaardig. Kaders en middengroepen werden zwaar aangetast in hun koopkracht, terwijl aan deze bevolkingsgroep steeds zwaar dere taken en verantwoorde lijkheden in hun job werden opgedragen. Men pleit ook voor een sober beleid. De VU gaat een sobere campagne voeren. Men steekt het niet onder stoelen öf ban ken, maar de partij zal 16 mil joen besteden aan de verkie zingscampagne, wat neerkomt op 3 fr. per Vlaming. Men doet evenmin mee aan personen- kultus omdat politiek ploegen- werk is. Men opteert voor een wettelijke regeling met beper king en kontrole van de verkie zingsuitgaven. Blijft dan nog het zesde belan- genpunt: een gezins- en kind vriendelijke politiek met aan dacht voor de thuiswerkende ouders en bejaarden. Ouders die zelf hun kinderen willen opvoeden en dus niet uit wer ken gaan, moeten kunnen re kenen op waardering en steun van de overheid. De VU pleit voor een uitkering van een sociaal-pedagogische toelage, voor een gezinsvriendelijke fis- kaüteit, meer mogelijkheden om deeltijds werk of het werk te onderbreken gedurende een aantal jaren. Wat de bejaarden betreft verwerpt men de idee dat mensen die niet meer pro- duktief zijn in het arbeidspro ces, aan de kant worden gezet. Ook deze mensen moeten van uit hun levenservaring en in zichten hun zeg hebben in het beleid. Oudere mensen moe ten. trouwens bijgestaan wor den om zolang mogelijk zelf standig te leven in hun ver trouwde leefomgeving. Dat is mogelijk door het scheppen van aangepaste huisvesting, door een goede uitbouw van de bejaardenhulp en door het scheppen van een zinvolle tijdsbesteding en sociale kon- taktmogeüjkheden, door het invoeren van een verlof om ouders te verzorgen. Dat geldt niet alleen voor vrouwen, maar ook voor mannen. De kandidaten Daarop werden zeer in het kort de kandidaten voor de komende verkiezingen voorge steld. De senaatslijst wordt aangevoerd door de 49 jarige huisarts en uittredende senator Walter Peeters uit Hamme. waar hij gemeenteraadslid is. Op de derde plaats staat Lut- gart De Beul, bediende van beroep en gemeenteraadslid in Dendermonde. De opvolgers zijn: op de tweede plaats Au gust Van den Brande uit Wet- teren. Hij is beambte van be roep en gemeenteraadslid ip Wetteren. Op de vierde plaats staat de 62-jarige huisarts Jules Van Boxelaer uit Waasmun ster en op de zesde plaats Mar cel De Waelc, schepen van openbare werken in Zele, pro vincieraadslid en adjunkt kon- troleur. Hij is 60 jaar. Bij de kamer vindt men op de eerste plaats Johan De Mol. Een 36- jarige man die uittredend ka merlid is en in Lebbeke ook in de gemeenteraad zetelt. Leona De Lamper bekleedt de twee de plaats. Zij is 46 jaar, zelf standige van beroep en ge meenteraadslid in Waasmun ster. Op de derde plaats komt Herman De Wulf, 28 jaar. Hij is voorzitter van de VU Wette ren en bediende van beroep Marc Van Mossevelde staat op de vierde plaats. Hij is ge meenteraadslid in Zele, is 56 jaar en is technisch ingenieur. De opvolgers zijn: Herman Van den Abbeele uit Schoon- aarde die gemeenteraadslid in Dendermonde is en textiel- technicus van beroep. Hij is 49 jaar. Op de tweede plaats Mar leen De Bruyne, een 36-jarig gemeenteraadslid uit Overme- re. Op de derde plaats komt de 43 jaar jonge André De Rijcke uit Kalken Hij is er gemeente raadslid en is chemicus. Vierde bij de opvolgers staat Ferdy Willems. Deze licentiaat ge schiedenis is 41 jaar en is ge meenteraadslid in Dender monde. De vijfde plaats is voor Willy Ost, een 32-jarige regent uit Moerzeke en de zes de plaats voor arrondissemen teel VU voorzitter Jozef Ver haegen uit Buggenhout. Hij is regent van beroep, is eveneens 32 jaar en zit in de OCMW- raad van Buggenhout. Komen we dan bij de provin- cielijsten. De lijst van het kan ton Dendermonde-Wetteren wordt geleid door uittredend provincieraadslid Herman Burghgrave. Hij is 51 jaar en is ook gemeenteraadslid in Den dermonde. Hij is leraar van beroep. Op de tweede plaats volgt de 43-jarige Elien Crom- been uit Serskamp. Hij zetelt ook in de gemeenteraad en is technisch ingenieur. De 32-ja- rige dierenarts Hubert Willems uit Schoonaarde bekleedt de derde plaats en de vierde plaats wordt bezet door André De Rijcke uit Kalken. Op de vijfde plaats vinden we Leo Callaert, een 42-jarige onder wijzer uit Lebbeke weer. Hij maakt er deel uit van de ge meenteraad en van het OCMW-bestuur. Op de zesde plaats staat Luc Eeckhout. Hij is woonachtig in Wetteren, is 26 jaar en vertegenwoordiger. Hij is arrondissementeel Vujo- voorzitter. Op de zevende plaats de 38-jarige handelaai Romain Pieters uit Massemen en op de achtste plaats Jean- Pierre Willems uit Buggen hout. Hij is 36 jaar en is verze keraar van beroep. Hij is voor zitter van de VU Buggenhout. De lijst van het kanton Zele- Hamme: op de eerste plaats Marcel De Waele uit Zele. Op de tweede plaats Marcel Phi lips uit Waasmunster. Een 51- jarige paswerker die in Waas munster in het OCMW zetelt. De derde plaats wordt ingeno men door Eric Van Hauwer- meiren. Hij is 33 jaar, bedien de en gemeenteraadslid in Ber- lare. De vierde plaats is voor Walter Peeters uit Hamme. Dendermonde. De ACW kandidaten (v) Zoveelste Inbraak In Dendermonde De plaag van videodiefstallen en ander hifimateriaai, duurt onverminderd voort. Vorige week kreeg Jan Ooms, aan de St.-Gillislaan ongewenst be zoek. In de nacht van dinsdag op woensdag was de zaak van Patrick Gilen, Stationsstraat in Dendermonde, het mikpunt van dieven. Die gingen er aan de haal met vijf video's, een kamera, een televisietoestel en een stereoinstallatie. Het echtpaar Gilen betrekt een woning, net naast de winkel. «Rond 3 uur werd ik plots ge wekt door gerinkel van glas», aldus mevr. Gilen. «Ik maakte mijn man wakker We renden naar het venster en zagen net twee auto's in vliegende vaart wegrijden. De ene, een don kerkleurige Toyota koos de rchting van het viadukt. De andere wagen snelde richting rond punt. Onmiddellijk heb ben we telefonisch de rijks wacht verwittigd. Die was ter stond ter plaatse. Uit de vast stellingen is gebleken dat de dieven zich toegang hadden verschaft door het verbrijzelen van de ruit. Dat hebben ze gedaan door middel van een ijzeren staaf, die ter plaatse werd achtergelaten. De inbre kers droegen ook handschoe nen. Nergens werden immers vingerafdrukken gevonden.» Het is de tweede keer in enke le jaren tijds dat het echtpaar Gilen dieven over de vloer krijgt. Een eerste maal werd de zaak vrijwel volledig leeg geroofd. Deze keer bedroeg de buit ongeveer 400.000 fr. Toch is er hoop dat de daders worden gevat. Enkele dagen voor de inbraak werd een ver dachte (en overigens in de streek bekende) figuur opge merkt. Hij vertoefde geruime tijd voor het venster en maakte kennelijk een inspektieronde. Die persoon wordt nu door de rijkswacht opgespoord. Voor het echtpaar Gilen komt de overval zwaar aan. Ze zijn niet verzekerd, wat betekent dat het om een globaal verlies gaat. (edm) Het Algemeen Christelijk Werkersverbond (ACW) Den dermonde heeft voor de komende parlementsverkiezingen zyn vertrouwen geschonken aan de CVP als de party waarbinnen ze best haar programma realiseerbaar voelt. Een keuze die niemand zal verwonderen, want in het verleden heeft het ACW aan deze party steeds de voor keur gegeven. tegenwoordiger Jan Lenssens die de voorbije vier jaar ge meenschapsminister is geweest van leefmilieu, waterbeleid en onderwijs. Hij heeft binnen het ACW zowel landelijk als arrondissementeel reeds heel wat gepresteerd en is sedert 1974 volksvertegenwoordiger. Hij is ook lid van het nationaal CVP-partijbestuur en -bureau. Hij is voorzitter van het Ver bond der Kristelijke Zieken fondsen te Dendermonde. Dendermonde. Zij zullen het tijdens de komende verkiezingen voor de VU-Dendermon- Onze weersverwachting De zwakke storing die in de nacht van donderdag op vrijdag over ons land trok vormde de voorste begrenzing van koelere oceaanlucht. Daarin heeft zich een zwakke wig van hogedruk ontwikkeld die een relatief gunstige invloed uitoefent. Een atlantische storing kan laat zondag of begin maandag tijdelijk wat regen veroorzaken. Vandaag vrijdag worden de opklaringen geleidelijk breder maar kan er nog een enkele bui vallen. Bij een matige westenwind wordt het ongeveer 20°. Zaterdag en zondag zijn er perioden met zon, hoewel later op zondag de bewolking kan toenemen en er wat regen kan vallen. Het blijft ongeveer 20° bij een overwegende westen- tot zuidwestenwind. Na de doortocht van die smalle en niet zo aktieve regenzone komen we maandag en dinsdag opnieuw in opklaringen terecht. Het ziet er dus niet zo slecht uit de komende dagen. (edm) Zat het er heel even in dat er in het Vlaamse land een eigen werknemerspartij zou komen, dan is men van deze idee afge stapt, omdat het ACW zich niet geroepen voelt om zich om te vormen tot een politieke partij. «Dat is zijn opdracht niet. Wel wil het ACW op alle niveau's personen afvaardigen in die politieke partij waarin het ACW haar vertrouwen kan en wil stellen», zo verklaarde Rik Van Dijck tijdens een perskonferentie waarop de ACW kandidaten werden voorgesteld. Dat men zich terugvindt bij de CVP heeft ook zijn redenen. Die keuze vertrekt immers van een aantal voorwaarden en een eerste is dat het ACW pro gramma duidelijk in het CVP programma moet terug te vin den zijn. Die waarborgen zijn aanwezig. Daarnaast moeten de ACW-eisen gerealizeerd worden en dat brengt met zich mee dat men voor de ACW kandidaten behoorlijke plaat sen heeft gevraagd en ook ge kregen. Men heeft die kandidaten met de nodige zorg uitgekozen, al dus de ACW woordvoerder die stelde dat elke kandidaat werd getoetst aan een aantal voorwaarden: ze moeten reeds twee jaar in de beweging ver antwoordelijke taken vervul len, slagvaardig zijn en gratis dienstbetoon leveren, het moeten personen zijn die nauw verbonden leven met de werk- nemersgroep en zelfs aktief zijn binnen de Christelijke Werknemersbeweging. De kandidaten moeten ook volks verbonden zijn zodat ze ook kennis hebben van wat werk nemers van de politiek ver wachten. Wie z(jn ze? Wie zijn nu die ACW kandida ten van het arrondissement Dendermonde en welke plaats hebben ze gekregen op de lijs ten? De kandidaten gaven daar zelf een antwoord op. De kamerlijst wordt aange- Een andere kandidaat van het ACW op de kamerlijst is John Taylor, sedert 1983 burge meester van Wichelen. Hij is eerste opvolger. Hij is licen tiaat handels- en financiële we tenschappen en licentiaat con sulaire wetenschappen en ar rondissementeel voorzitter van Ziekenzorg, lid van het arr. ACW bestuur en bestuurslid van ACW Serskamp-Wiche- len. De vierde opvolger op de kamerlijst is Marie-Therese Maes Uit Waasmunster die daar sedert 1983 schepen van financiën jeugd en gezin is. Deze onderwijzeres is be stuurslid van het ACW Waas munster, bestuurslid CM en sekretaris van Ziekenzorg. Op de vijfde plaats als opvol ger staat Marc Raman uit Kal ken. Hij is hoofdleider van de KAJ van Kalken en een van de vele jongeren op de lijst. Op de tweede plaats op de provincielijst voor het kanton Dendermonde-Wetteren staat het uittredend provincieraads lid Robert Declerck uit Laar- ne. Hij is daar ook sekretaris van het ACW en lid van het ACW Hoofd- en dagelijks be stuur. Hij is tevens voorzitter van het arr. Wercldsolidariteit en als scheikundige van beroep nauw begaan met het leefmi lieu. Op dezelfde lijst staat Albert De Smet uit Dendermonde op de derde plaats. Ook hij is een van de jonge kandidaten. Hij is arrondissementeel en pro vinciaal voorzitter van de CVP jongeren, medewerker op het kabinet van gemeenschapsmi- juridisch medewerker van de dienst rechtshulp voor verbrui kers van de Koöperatie. Op de vijfde plaats vinden we Eddy De Vos uit Buggenhout terug. Nog een jonge kandidaat die sedert 1983 gemeenteraadslid is in Buggenhout en vooizitter is van ACW Opstal, be stuurslid van het gemeentelijk ACW Buggenhout en lid van het arr. ACW hoofdbestuur. Op de lijst voor de provincie, kanton Hamme-Zele heeft burgemeester Willy Strobbe van Waasmunster de derde plaats gekregen. Hij was van 1977 tot 1982 schepen van kui tuur, onderwijs en jeugd in Waasmunster, waar hij ook bestuurslid is van het ACW en in die hoedanigheid deel uit maakt van het arr, ACW hoofdbestuur. De senaatslijst dan, met op de derde plaats bij de effektieven de Lebbeekse burgemeester Frans Moeyersoon. Hij heeft er al een lange politieke loop baan op gemeentelijk vlak op zitten. Was lange tijd schepen in Lebbeke (van 1971 tot 1983) en is er nu burgemeester. Hij is bestuurslid van het ACW van Lebbeke. Eerste opvolger op de senaats lijst is mevrouw Mariette Buy- se die van van oktober 1981 tot oktober 1982 senator was. Zij is privé-sekretaris van gemeen schapsminister Lenssens en vervulde dezelfde funktie bij staatssekretaris De Bondt. Mevrouw Buyse, die handels regentes van beroep is, neemt ook de taak van OCMW voor zitter van Dendermonde ter harte, zij is er gemeente raadslid en bestuurslid van het ACW en CM te Dender monde. Met deze tien kandidaten gaat het ACW van Dendermonde de verkiezingen van 13 okto ber hoopvol tegemoet. Vlied, de Vlaamse Instelling voor Edukatieve Dienstverle ning en Voortdurende vor ming, organizeert een aantal aktiviteiten op basis van vrije inschrijving. Het zijn kursus- sen over allerlei onderwerpen zoals «strips», «omgaan met anderen», kuituur van de In dianen in Noord-Amerika», «Kruiden», «taalkursus voor beginners», enz. Voor meer informatie: Vlied, Kortrijkse- steenweg 861 te 9000 Gent.

De Voorpost | 1985 | | pagina 13