Lisamariekes iedereen te sterk in Deiremondse Spelen Si mrwwwwvTi IHBH Multifocale brilleglazen nu ook EXTRA DUN. Optiek De Clerck 14 - 20.9.1985 - De Voorpost Voor de allereerste keer organizeerde het Dendermondse karnavalverbond een spelna- middag voor de aangesloten karna val verenigingen. Een idee die binnen het karnavalver bond al geruime tijd leefde. Men heeft zelfs een tijdlang gespeeld met de gedachte de mannen van Aalst uit te dagen in een soort spel zonder grenzen. Maar die van Aalst zijn blijkbaar de mening toegedaan dat ze van een kale reis zouden terugkeren en bleven liever in hun «keizerlijke» stede. Dus dan maar echte «Deire- van de zeven spelletjes die uit- present, maar verdrongen zich mondse» spelen met eigen volk eindelijk een einduitslag zou- rond de nadarafsluiting ook de en eigen inzet. Van de negen- den moeten opleveren. Stond supporters. We schatten ze op tien kamavalverenigingen die eenieder die in de voormiddag een duizendtal, het verbond telt, lieten er zich even langs kwam om polshoog- Scheidsrechters, geleverd door veertien inschrijven. Een suk- te te nemen, met levensgrote de deelnemende ploegen, ses dus wat het deelnemers- vraagtekens in de ogen, uit de draafden zenuwachtig heen en aantal betrof. Dat die vereni- mond van de organizatoren weer en onder het alziend oog ging - eentje verklaarde het kreeg men al evenmin enige van Keizer Freddy en prins echt niet geweten te hebben - kommentaar te horen. Alles Wim werd klokslag 14.00 uur ook nog eigenhandig een joker bleef top secret en dat hoort het startsein gegeven. Onder- ontworpen hadden om op een ook zo. tussen was ook het kamaval- of ander spel in te zetten, ver- komitee net voor de ingang hoogde alleen maar het deco- Er tegenaan van ons blad geïnstalleerd en nun. Kort na de middag werd dan konden de dorstigen onder Zo kon men het zondagvoor- verzamelen geblazen. Dat kon meer daar terecht voor de no- middag meemaken dat de omdat een felle regenbui pas dige verfrissing. Het bleek Dendermondse kamavalisten was voorbijgetrokken en zo- noodzakelijk en heilzaam te met man en macht de Oude waar de enige regendruppels zijn. Voor sommigen zelfs al te Vest belegerden. In een mum van de hele dag had gebracht, heilzaam, want ze keken wat te van tijd was de straat met na- Zij het dan overvloedig. Maar diep in het glas en vergaten darafsluiting deskundig afge- het werd spoedig weer droog, zowaar op het juiste moment sloten en werd het verkeer om- De zon kwa er weer door en op het appèl te verschijnen, geleid. Een waterzonnetje alleen een soms wat te felle Dat in de Brusselsestraat on- stemde tot tevredenheid. Bij- wind was hinderlijk. Toen het dertussen de ruim tweehon- gevolg begon men dadelijk hele spel moest beginnen, wa- derd fietsers voor de vrede met het in elkaar timmeren ren lang niet alleen de spelers voorbijtrokken, deerde de kar- navalisten niet. Ze gunden ze zelfs geen oog, want ze waren al te veel begaan met hun ei gen bezigheden. Het werd een drukke, faire, harde strijd om de eerste plaats. De inzet, een pracht van een wisselbeker, geschon ken door Groep De Cuyper, en als aanmoedigingsprijs voor alle deelnemende ploegen een perkamenten diploma, goed om een ereplaats te krijgen in het lokaal van herkomst. Wie uiteindelijk die beker in de wacht zou slepen, was na tuurlijk de grote hamvraag en het leuke van de hele zaak was dat niemand dat met enige ze kerheid kon voorspellen. Zelfs niet wanneer de veertien ploe gen evenveel spelronden had den afgewerkt, was het skore- bord zo een ingewikkelde zaak, dat geen zinnig mens zich waagde aan een uitspraak. Gissingen waren er in over vloed. Maar een haarjuiste uit slag, die durfde niemand te geven. De jury zou dat later op de avond van naaldje tot draadje berekenen en naar voor komen met een resultaat dat geen tegenspraak duldde. Gezien het algemeen en lang- Dendermonde. De rode draad werd gevormd door een Ros Beiaard puzzel (v) Dendermonde. De Lisamariekes die de eerste editie glansrijk zouden winnen (v) van stuur Dendermonde. Lang niet eenvoudig om zo doorheen een hindernissenparkoers te hossen (v) Dendermonde. Zotterkantnie strandde op een gedeelde vierde plaats (v) durig applaus dat de winnaars te beurt viel, was iedereen het eens met de gang van zaken. Zeven spelletjes Aan wiens hersenkronkels de zeven verschillende opdrach ten zijn ontsproten, dat weten we gelukkig of helaas - het is maar zoals je het bekijkt - niet. Gelukkig omdat we de proe ven niet moesten afleggen, he laas omdat we voor sommige onderdelen er wel graag waren bij geweest. Laten we de volg orde kronologisch nemen en beginnen met het eerste spel. Gewapend met de wetenschap dat de veertien deelnemers op de hoogte waren van de Den dermondse rijkdom aan sagen en folklore kon men zich aan een en ander verwachten. Dat was ook zo en de Stouse Plek kers, de Wardjesvrienden, de Chikkebollen, de Lizamarie- kes, de Comellekes, de Grem- bys, Zotterkantnie, de Polder boeren, de Schensjmoelen, Denderroosje (een nieuwe groep), Aef d'r Vast, de Wel komvrienden, de Boemeleirs (met onder meer Bert Bakker) en de Skoezies waren dan ook menig keer beduusd. De eerste opdracht bestond er zowaar in enige maagd te be vrijden uit haar netelige posi tie. De maagd moest door drie spelers worden bevrijd uit een versterkte burcht. Via een hel lend vlak, maar gehinderd door een stevige elastiek, moesten de drie stoere ridders proberen het meisje van hun dromen te bereiken. Voor de meeste ploegen geen al te moeilijke opdracht. De Chik kebollen hadden voor de hele klus nauwelijks 15 sekonden hard werken nodig. Daarmee skoorden ze dan ook biczon der hoog. Andere ploegen ver liep het minder goed. De Stou se Plekkers bijvoorbeeld lijken niet bepaald maagd-vriende lijk te zijn. Maar ze beloofden daar in de toekomst wat aan te zullen doen. In het tweede spel kwam het erop aan zoveel mogelijk man netjes omver te kegelen met een bal. Makkelijk zal je zeg gen. Maar vergeet niet dat je werd geblinddoekt en dat die mannetjes aan een niet onaan zienlijke snelheid ronddraai den op een rad van fortuin. Reken daarbij nog dat naast je keihard links, rechts, hoger, lager, harder, stiller en andere raadgevingen worden ge schreeuwd, dan verlies je al vlug het noorden. En punten natuurlijk. Vele ploegen beten zich trouwens de tanden stuk op dit spel. Op de vijf minuten tijd die werd gegeven moest het al heel goed meezitten om een degelijk resultaat te behalen. Spel nummer drie met de Flau- zemakers in de hoofdrol was eigenlijk meer bedoeld om even naar adem te happen. Een aantal spelers moest zo snel mogelijk een hindemispis- te nemen en op bepaalde mo menten zich met pruik en kle dingstukken omkleden tot Flauzemaker. Een spel dat aan de echte kamavalisten ook de gelegenheid bood om de gekke fratsen te tonen die het publiek dankbaar met applaus be dacht. Spanning en pret viel er te Dendermonde. De Stouse Plekkers vonden het nodig zaterdag hun jaarlijks feest te organizeren, terwijl ze zondag in de arena moesten voor de eerste uitgave van de Deiremondse Spelen. Is dat de reden misschien waarom ze niet verder geraakten dan een zesde plaats (c) beleven bij het vierde spel, waarbij de knaptanden werden ingezet en waarbij drie knap tanden aan elke ploeg moesten proberen zoveel mogelijk hoe den door te geven. Een spel dat ook bij velen aanleiding was tot zenuwen, want af en toe weigerden die knaptanden wel eens dienst. Freddy Bae- ten wist daar een efficiënte oplossing voor. Maar de Pol derboeren bleken in dit spel biezonder sterk te zijn met liefst 12 hoedjes in de mand. De Lisamariekes van Freddy deponeerden er 9. Niet onaar dig dus. Spel nummer vijf of een rondje met het Ros Beiaard. Een pracht van een paard bereden door de vier heemskinderen, waarbij drie ervan het noorden kwijt waren en achterwaarts het paard moesten beklimmen om dan zo een hindernissen- parkoers af te leggen. Met een scherpe tijd van 44 sekonden zat Zotterkantnie hier weer uitstekend. Het zesde spel was het reuzen- spel. Met een geleende reus van de Chikkebollen moest men proberen geblinddoekt en op kommando zo snel moge lijk een aantal ballonnetjes door te prikken. Een spel dat aanzette tot heel wat hilariteit, vooral wanneer links voor sommigen rechts bleek te zijn en omgekeerd Bleef dan nog de rode draad of het oplossen van de puzzel. Een fraai getekend en geschil derd Ros Beiaard dat defileer de op de Grote Markt moest in kleine vakjes worden samen gesteld. Zolang men bleef tot de figuur van het paard geen enkel probleem, maar wan neer de lucht aan de beurt kwam, veranderde dat wel even. De uitslag Ondertussen draafden ijverige zoekers de Oude Vest af met de bedoeling de prijsvraag van het handelscentrum 't Vestje op te lossen. Want daarmee kon men mooie prijzen in de wacht slepen. Honderden for mulieren werden uitgedeeld en ook ingevuld, zodat het een hele klus werd om de winnaars tevoorschijn te toveren. Daar is men uiteindelijk in geslaagd. Wie dat allemaal was, leest u zo dadelijk. We geven eerst het resultaat van de eerste «Deiremondse Spelen». Winnaars werden de Lisama riekes met 96 punten. Een af getekende overwinning want nummer twee, de Schensjmoe len, bleven steken op 88 pun ten. Op de derde plaats de Welkomvrienden met 80 pun ten en de Wardjesvrienden en Zotterkantnie deelden de vier de plaats met 78 punten. De zesde rang was voor de Stousse Plekkers met 76 punten en dan volgden de Chikkebollen met 71 punten. Op de achtste plaats Aef der Vast met 70 punten en negende werden den Skoezie Boys met 60 pun ten. De tiende plaats was voor de Boemeleirs met 58 punten, de elfde voor de Cornellekens met 56 punten, de twaalfde voor Denderroosje met 54 punten en op de dertiende plaats eindigden met 52 punten de Polderboeren en de Grem- by's. Zodat deze eerste spelen eigenlijk geen laatste kenden, alleen maar twee voorlaatsten De Lizamariekes kregen de wisselbekcr voor een jaartje mee naar huis, tot groot jolijt van Freddy en zijn trawanten en tot groot genoegen van alle deelnemers. Meteen werd de basis gelegd voor een nieuwe uitgave volgend jaar, met an dere spelletjes maar met de zelfde spelers. Het wordt ur kijken en afwachten. Etalageprijskamprijskamp «Winkelcentrum 't Vestje» 1012 juiste antwoorden, pnjzen te verdelen. Nog resterende prijzen mot ten afgehaald worden voor 1: oktober 1985 bij Beebé boe tiek, Oude Vest. De volgende personen: 2 Re niers Ilse, 4. De Munter Hilde 5. Roggeman Els, 8. Govaert Luc, 9. Dierick Herman, 13 Govaerts Guy, 15. Willy D< Troch, 16. Aerts Irma, 17. Df Loose Patricia, 18. De Woa Cris, 20. Colman Ronny, 25 Saeys Nicole, 26. De Loozi Pierre, 34 Vercammen Kari ne, 36. Ghijs Philip, 39. Vai Vossole Bart, 43. De Saedelei Karine, 44. Slabbinck Pieter 46. De Smet-Van Deurbroeck 47. De Munter Martha, 60 Dierick Kris, 62. Buggenhou Emilienne, 63. Van den AD beele Anik, 66 Roggemar Frans, 69. Mareels Heidi, 70 Van den Broeck Carmen, 73 Van den Steen Femand, 74 Verpoest Sonya, 75. Van der Abbeele Carmen, 76. De Mun ter Hilda, 78. Carmen TJoen 82. Goossens Sandy, 83. Dt Smedt Constant. 84. Janssen! Jozef, 86. Goevaert Nancy. Het Karnavalverbond dank Groep De Cuyper en winkel centrum 't Vestje voor hur steun. TE KOOP GEVRAAGD: piano o vleugelpiano in okkasie. Z.w tel 051/30.78.23. Vakantie zonder grenzen is de titel van een nieuwe Unicef aktie die erop gericht is hulp te verlenen aan de noodlijdende bevolking van Soedan. Unicef stelt voor tien procent van uw vakantie-uitgaven af te staan voor dit doel en te storten op het rekeningnummer 000- 0000055-55 met de vermelding «Vakantie zonder grenzen». Meer dan honderd Philips pro- dukten hebben een aandeel in 1'CHW-C 1 A - in de Belgische bioskopen zal te zien zijn. Zo onder meer een Philishavc die tot afluistcr- apparaat is omgebouwd en een Pocket Memo van Philips. De Belgische Vereniging der Geneesheren Akupunkturis- tcn huldigen hun nieuwe socia le zetel in de Bollandisten- straat 15 te 1040 Brussel in. Randdikte mei het ic Titalglas. Éénderde dunner. MODEBRILLEN KONTAKTLENZEN Burg. Potiaulaan 12 - Tel. 052-21.31.72 Oude Vest

De Voorpost | 1985 | | pagina 14