REUZESUKSES VOOR TRIM JE FIT-KONDITIEDAG CHE BEZWIJKT IN SLOTKWARTIER SPORTIEVE FAMILIE BRUS IN BERLARE RODE DUIVELS OP ZOEK NAAR GESCHIKT STADION VRIJSCHOPPEN VAN ALAIN CNEUDT De Voorpost idcaM ,evich Sportkonditiedag MET MEDEWERKING VAN DE VOORPOST konditiedag, georganizeerd door de studenten lichamelijke opvoeding aan de Vrije liversiteit van Brussel, in samenwerking met de plaatselijke Trim Je Fit-klub van de tnilie Waumans is uitgegroeid tot een onverwacht sukses. portkonditiedag. Volle inspanning op de home-trainer (foto Piet Hermans Wie is gelukkig met zijn gewicht (foto Piet Hermans) Deze manifestatie, een pri meur in het Dendermondse, was eigenlijk een project van drie studenten: Conny Borms, Lieve Callens en Ann Van Caeckenberghe, maar in totaal werken een twintigtal studen ten mee aan het afnemen van de proeven en ook de verant woordelijken van V.U.B. kwa men de zaak van nabij bekij ken. Het geheel werd voorge steld als een happening met een twintigtal standen, waar de deelnemers de verschillende testen konden afleggen. Dankzij uiterst verfijnde toe stellen uit de dienst van profes sor Jan Borms kon iedereen op wetenschappelijke wijze zijn fysieke kwaliteiten en gebre ken laten vaststellen. Bij de ingang aan de infostand kreeg eenieder een scorekaart en van daar belandde men aan de stand waar het ideaal ge wicht werd bepaald. Voor sommigen wel een ontgooche ling, maar misschien ook een prikkel om de zaak wat meer van nabij te volgen. De lenigheid in het algemeen viel meer mee bij de dames, want daar scoorden de mannen veel lager. Iets verder echter, bij de krachtproeven, was het net omgekeerd. Het evenwicht werd gemeten met een zeer komplex toestel: de stabilome- ter en hier waren de punten niet bijzonder hoog. De reaktiesnelheid, bepaald met de visutest, viel wel mee en de koördinatie met sneltik- ken en assymetrische oefenen was ook niet te zwaar, maar dan kwamen de uithoudings- proeven. Step-test en hometrainer voor de rekuperatie, de sit-up voor de buikspieren en push-up voor de armspieren waren voor sommige deelnemers martelingen, maar iedereen deed zijn best, ging tot het uiterste en wilde een goede prestatie neerzetten. Na al de proeven kregen de deelnemers nog een algemene beoordeling, enkele raadge vingen in verband met verdere konditietraining en dan kon ieder wat rekupereren bij de videomontages over aerobic- lessen in de Trim Je Fit-klub in Sint-Gillis en Appels. Het werd een zeer geslaagde sportdag met meer dan drie honderd bezoekers en een tweehonderdtal deelnemers. Volgend jaar willen de organi satoren hun proeven nog wat bijsturen en dan worden wel vijfhonderd deelnemers ver wacht. LEDE - BINCHE 5-1 g Lede heeft zonder problemen de twee punten kunnen huis houden tegen een goed spelend Binche. Zonder gekwetste Franky Vanderschueren maar met Carller de ploeg wist Lede zich een 2-0 voorsprong toe te Van dan af aan was alles in kannen en kruikyn. begon zich volledig in de aanval te storten. Zo Lede veel ruimte wat het vooral in de eerste helft was. Een technisch vaardiger Binche nam de eerste aanval len voor zijn rekening. Scifo was de draaischijf in het mid denveld en hij lanceerde naar hartelust de gevaarlijke Ber nard. Bij Lede ontbrak het aan precisie. Rond het kwartier wist de thuisploeg toch de ba kens te verleggen maar men kon niet beletten dat het eerste echte gevaar van bezoekende zijde kwam. Bernard nam Vijt zwaar op de korrel. Tot twee maal toe zelfs, want in de 24ste minuut soleerde diezelfde Ber nard maar besloot naast. De tegenaktie liet niet lang op zich wachten. Een hard werkende Frans Vanderschueren kopte echter in de handen van Coli- Lede kwam beter in de wedstrijd en het verraste dan ook niemand toen de thuis ploeg op voorsprong klom. Na een schitterende kombinatie Carlier-Geeraerts wist Van derschueren de bal over de lijn te tippen. Vijf minuten voor inrukken kreeg Carlier nog een kans maar hij besloot te zwak op Colinet. Ook de twee de helft kende aanvankelijk een evenwichtig verloop. Lede leek vooreerst wat op zeker heid te gaan spelen toen Binche in volle inspanning ge wikkeld was om de gelijkma ker af te dwingen. De beste kansen waren in het vierde kwartier echter voor Vander schueren en Carlier. Een twee de lokaal doelpunt liet echter het doek vallen over de partij. Na een afgeweerd schot van Carlier wist Vcrhelle te scoren. Twee minuten later duwde Lorré er nog eentje bij. Nu stormde Binche met man en macht in de aanval en dit resul teerde in een treffer in de 77* minuut. Patrick Colinet ver schalkte een ver uitgekomen Vijt. Binche bleef komen en Lede kon nu volop counteren. De thuisploeg legde het zeer slim aan boord. Doelpunten konden niet uitblijven. Guido Carlier scoorde op pass van Vanderschueren terwijl Lorré de eindcijfers vastlegde in de slotfase. Lede behaalde een mooie overwinning al was de verdienste van Binche zeker Philip, Johan en Ann Brijs: atleten in spe. Nu al is de trofeeënkast rijk gevuld (jj) Willy Brijs en Marleen Bosschman, uit de Wipakkerstraat in Bcrlare, hebben vijf kinderen en hel lijken wel allemaal topatleten te zullen worden. Daaraan is vader Brijs, een oud- amatcurwielrenner, natuurlijk niet vreemd. Philip (14) kan reeds een mooi palmares voorleggen. In 1984 werd hij klubkampioen op de 200 meter met een tijd van 25,1, In datzelfde jaar liet hij over de 100 meter 12,2 afdrukken. Hij deed 2'15" over de 800 meter. In 1985 werd hij Oostvlaams kampioen in het verspringen met 5,37 meter. Hij is onlangs nog kampioen geworden in de 4 x 800 meter Annckcn is rekordhoudster van haar klub bij de pupillen op de zestig meter. Zij legt die afstand af in 8,7 sekonden. Zij is amper 12 jaar De elfjarige Johan wil in het spoor van broer en zus. Hij is een driekamper, die reeds heelwat eerste plaatsen op zijn palmares heeft staan. Ook de andere kinderen zijn in dezelfde zin opgegroeid, zodat we over enkele jaren de mannen van Brijs zeker in het oog zullen moeten houden, (jj) AKTUEEL Na de weigering van de FIFA, de wereldvoetbalbond, staat het zo goed als vast dat Belgie-Nederland op 16 oktober niet in het Brusselse Heizelstadion kan worden gespeeld. Na de gebeurtenissen van 29 mei, de bloedige tragedie van de Europese bekerfinale, kan de Belgische voet balbond trouwens moeilijk de keuze van de Heizei verantwoorden. Er werd aan het stadion wel gewerkt maar echt in orde is de Brusselse voetbaltempel toch nog niet. Misschien wel voor rustige atletiekfans maar zeker niet voor onstuimige voetbalfreaks. De KB VB was al niet opgetogen met de voorstellen van de stad Brussel. Deze wenste immers dat de Heizei slechts voor driekwart zou gevuld zijn: 45000 toe schouwers, genodigden inbegrepen. De stad wenste ook dat het risiko van Nederlandse supporters zou beperkt worden. Daarom waren er voor Hollandse fans maar 5000 kaarten voorbehouden. Na de weigering door de FIFA zit de bond nu echter met een nieuw probleem. Waar men in het verleden voor de derby der lage landen' al eens uitweek naar de Antwerpse Bosuil is dat na het verslag van de kommis sie, die het Bosuilstadion als onveilig klasseerde, ook uitgesloten. Volgens bondsvoorzitter Louis Wouters blijven er nog twee mogelijkheden. Ofwel het Ander- lechtse Vandenstockstadion ofwel het Brugse Olympia. Een spoedige beslissing dringt zich op maar de bond hoopt nog op... Men had financieel immers gerekend op 50.000 betalenden. Dat kan dus nergens meer. Kwade tongen zagen de Rode Duivels trouwens al naar het Parijse Prinsenpark uitwijken. Een late zo- merkwakkel. Hugo Aerts Paardensport. Groot sukses voor de LRV-organisatie in de Doornstraat te Temse. In de proef voor het achttal dressuur behaalde 't Soete Waasland voor de twaalfde maal de titel van kampioen van Oost-Vlaanderen. (dw) hoger dan de cijfers wel laten vermoeden. Met vier punten uit drie wedstrijden heeft Lede een ideale uitgangspositie om het zware werk bij koploper Zele aan te vatten. Het belooft een aantrekkelijke derby te worden. De scheidsrechter: Vande- venne. De ploegen: Jong Lede: Vijt, Baten. De Rijck, Bettens, Ecckhaudt. Mertens (63' Verhelle). Loop mans (68' Gerrit De Winne), Lorré, Geeraerts, Vander schueren, Carlier, Vergeylen. Binche: Colinet, Graux, Sche- na, Cestaro (46' Musique), Co linet, Demol, Fogolin, Scifo, Miceli, Habran, Bernard (61' Piette), Wauters. De doelpunten: 1-0: Vanderschueren (30'), 2- 0: Verhelle (73'), 3-0: Lorré (75'), 3-1: Patrick Colinet (77'), 4-1: Carlier (81'), 5-1: Lorré (86'). Geel: Scifo (30'), Baten (55'). (G.D.T.) PAARDRIJDEN De Voorpost - 20.9.1985 - 29 FRANCS BORAINS - EENDRACHT ZELE 1-2 te werken zodat ik moeilijke momenten heb doorstaan. De- Na een nieuwe zege bn de fusieploeg Francs Borains is 8enaam kijkstuk te laten uit- ze nieuwe zege doet echter Eendracht Zelc alleen leider geworden. Via een zes op zes Na wekm ver' ïd lee<1 verget,!n °°kiü keck rj.6 I i r i K phchte rust wegens een ik jammer genoeg reeds tegen hebben de Zeienaars zelfs een kloof geslagen vm twee voetkwetsuur had ik nog een mijn tweede gele kaart aan», punten op hun naaste achtervolgers. Een wapenfeit dat konditionele achterstand weg (aizi sedert hun debuut in derde klasse tot heden een uniek feit betekende. In tegenstelling met de spekta kelwedstrijd tegen Racing Doornik scheerde het duel met de nieuwkomers uit de reeks geen hoge toppen. De hobbeli ge toestand van het terrein en de lokale aanpak liet immers geen sprankelend voetbal toe. Niettemin haalde de wedstrijd een evenwichtig peil. De thuis ploeg voerde de forcing maar slaagde er nooit in Eendracht onder druk te plaatsen. Een uitglijden van libero John Christiaens zou nochtans het eerste doelpunt inleiden. Dit lokaal sukses werd echter kort voor de rust teniet gedaan na dat Cneudt een vrijschop rechtstreeks in doel had ge trapt. In de tweede helft kreeg Van den Broeck twee uitge speelde doelkansen voor de voeten maar tot een doelpunt kwam de Zeelse topscorer ech ter niet. Alain Cneudt nam zijn taak met het nodige brio over. Na een dubbele fout van Wauters en Tuminski op Pie- ters plaatste de Zeelse aan winst zijn tweede vrijschop suksesrijk voorbij een hopelo ze doelman Calbert. Deze tref fer werd hard aangevochten door de Walen die de mening waren toegedaan dat het hier om een onrechtstreekse vrij schop ging. Scheidsrechter Theus de beste akteur op het veld, liet niet betijen maar kon niet verhelpen dat de thuis ploeg het wedstrijdeinde kruidde met brutale tussen komsten waarbij De Braban der nog een kwetsuur opliep. Rechtsachter Filip Plaetinck noemde deze onverhoopte evolutie een verlengstuk van de uitstekende aanloop naar de kompetitie. «Door de gege ven omstandigheden hebben wij het peil niet gehaald waar mee wij Doornik overwonnen. De Walen hielden het immers bij gevechtsvoetbal en de hob belige toestand van het terrein betekende geen aanleiding deze ontmoeting tot een aan- zjjn vrijschoppen, (bvw) Voetbal. Alain Cneudt van E. Zele wordt nu gevreesd voor Voetbal. Eendracht Zele begint blijkbaar aan een knap seizoen en staat alleen aan de leiding in derde afdeling, (bvw)

De Voorpost | 1985 | | pagina 29