xc PUNTEN KWAMEN ER NIET VOETBALFEEST OP OLYMPIA GEEL ZWARE BROK VOOR EENDRACHT AALST LOKERSE KATTEBELLETJES E. AALST: MET OF ZONDER HOEBEECK? EEN STRAFSCHOPPENSTORY (^'Provinciale SPORTKRING SPROKKELS 30 - 20.9.1985 - De Voorpost VOETBAL 1e Nationale Club Brugge - Beveren, de topper van de zevende kompetitiedag, heeft niet ontgoocheld. Beide ploegen brachten voetbal waarbij kenners de vingers konden aflikken. Spetterende akties, vinnige maar steeds sportie ve duels. Dat alles overgoten met negen doelpunten. Een wedstryd die men niet vaak op een seizoen te zien krygt. Brugge nam zes van die doelpunten voor zijn rekening, Beveren dus maar drie en, de rekensom ligt nogal eenvoudig, Club Brugge won de twee punten. Men zou in zo n wedstryden trouwens beter beide ploegen met punten belonen. Beveren speelde niet slechter daar het bijltje bij neer zou dan Brugge en wat betreft de leggen. Beveren ging in de aantrekkelijkheid mag de Wa- achtervolging en twee knappe se geel-blauwe voetbaltrein bewegingen waren voldoende misschien zelfs het grootste aandeel opeisen. Als bezoe- kend elftal had Beveren be- om geel-blauw langszij te bren-. gen. Eerst Marinelli en daarna Hans Christiaens en de bordjes op Olympia stonden op 2-2. Beveren had zijn achterstand weggewerkt en wellicht had SK toen wat behoudender mo gen spelen. Neen hoor, Beve ren bleef vrank en open voet ballen. Vrolijke toestanden voor het talrijk opgekomen publiek. Maar Club Brugge haalde er weer snel voordeel uit want nog voor het halfuur stonden de kompetitieleiders weer voor. Peter Creve daar over: «De verdediging liet in derdaad nogal wat steken val len. Steeds op dezelfde manier gepakt. Een pas voorbij de laatste lijn en Brugge had een mannetje voor De Wilde, En dan nog wat tegenslag. Zo kon Marinelli bij een 3-2 stand een enige kans ook niet verzil veren.,.». Beveren kreeg trouwens voor rust nog een vierde doelpunt te slikken en iedereen wist daar al dat Brugge gewonnen spel had. Beveren probeerde na rust nog even de bakens te verleggen en de Waaslanders stuurden de troepen weer in de aanval. Het publiek reageerde dankbaar op zoveel goede voetbalintenties. Maar, al was Beveren rond het uur echt de best spelende ploeg, Brugge was het suksesrijkst in de af werking. Mare De Gryse be wees dat hij echt wel in kondi- tie zit met twee schitterende doelpunten. Beveren reageerde nog een laatste keer. Via Peter Creve die een sterke tweede helft speelde en die met een verre treffer Beveren aan de helft van de Brugse doelpunten bracht. Een korf van negen, net als vorig jaar, en iedereen was het ermee eens dat de verdediging niet zo best gebeurd was. Brugge won wel verdiend maar Beveren had toch ook knap staan voetballen. Het publiek op Olympia besefte dat en Be veren kon met applaus van de zwart-blauwe supporters weer in de spelersbus. l Hugo Aerts verdediging houdender kunnen spelen maar Rik Pauwels stuurde zijn spelers met aanvallende op drachten in het veld. Peter Creve, zondag een van de uit blinkers, had het misschien toch wat anders gezien. «We maakten wellicht de fout van bij de start te open tegen Club te willen spelen. We misten Marek Kusto en dat is ons zwaar aangerekend. Twee doelpunten na amper tien mi nuten spel..,». Beveren was inderdaad op nieuw aan herschikken toe, Gorez speelde op het midden veld, en vooral in de verdedi ging zat dat op Brugge niet goed. Papin en Ceulemans kregen onvoldoende bewaking mee en De Wilde, ook niet echt in zijn dagje kon het ook niet redden. Maar Beveren Ji. iviKiaas-üenngen 2-2. zou Beveren niet zijn als men geven, (dw) SK SINT-NIKLAAS - BERINGEN 2-2 En dan is het van onze kant uit makkelijk nog eens ivam uu maKKeiijK nog eens hetzelfde aambeeld van voorgaande weken te betokkelen 2e Natinnalo als zou Sportkring werkelyk te weinig trefkracht bezitten. V Zondag kwam daar echter nog by dat scheidsrechter De Bleeckere lankmoedig optrad by minstens één geval van kere dat de eerste vermeldens- duidelyke hands in de Limburgse strafzone en dat Berin- waardige fase in de tweede gen koelbloedig twee gekreëerde kansen voorbij doelman Periode een schoolvoorbeeld °P net sKoreoora, Een Demeyere werkte. van een penaltyfout was welke schop van Patrick Schoofs. dan nog onbestraft bleef, «tnnt»iio» ,u.. Het uitgangspunt van deze want de mijnjongens kregen Bij een geharrewar speelde wedstrijd was bekend: indien het nu zelfs achteraan kwaad Bruelemans inderdaad het le- SK inderdaad voeling wou zeggen en vooral Danny Van- der met de arm. Waarschijn- houden met de onmiddellijke denhende glipte meermaals lijk zag de leidsman uit Oude- kopploegen moest er zondag voorbij enkele tegenstrevers, naarde een aangeschoten bal zeker eewonnen worden feoen Nadat tie nn<Wmoitc J— ITT Geel werd inderdaad voor Eendracht Aalst een moeilyk hapje en etaleerde zich als een degelyke ploeg, tweede nationale waardig. Zonder dat het een grootse wedstryd werd ging er nochtans van deze ontmoeting veel spanning uit. Een match die vooral op het middenveld werd afpehastveld. 1-ff"- iuiA.iiuaau —J" iviuoniaii uil UUUC- K'J lose CVCU Kopploegen moest er zondag voorbij enkele tegenstrevers, naarde een aangeschoten bal vrijuit ging maar de fout Fred Truyens slalomt tussen Leen en Dries, maar zal naast £eker gewonnen worden tegen Nadat de ondermaats akteren- maar dat neemt niet weg dat helemaal niet alleen hem i het sterk verjongde en even- de Truyens van ver naast de thuisploeg zich met recht en gewreven worden. Het slo mmm met kleurlingen bedachte schoot en Mark Noë nogal reden tekort gedaan voelde, fensief van de thuisploeg le iT ®erdn8en- Daartoe stelde voorbarig uithaalde, viel even De reaktie van de Sint-Niklase de niks meer op omdat en Novak een on 7Ün minct v»r_ voor holt,.,..- AAi::i1-- 1 dan ook het nakijken (2-ffl 71 minuten). Hiertegen! stelde de Limburgse fonfl een onverdroten inzet slechts weinig minuten Uil kreeg dat ook zijn implik op het skorebord. Een schop van Patrick Schoofs stuntelige reaktie in de thu, weer en Marcelissen kon 01 hinderd binnenduwen, aanstippen dat doelman meyere bij deze fase even vrijuit ging maar de fout helemaal niet alleen hem Tijdens het eerste ujir was keihard gewerkt maar heeft de thuisploeg rondom de mid- toevallig geen kansen gekre- dencirkel wel de hefere n1n»a oen Hn hpt 0an.ui .uu.wuij uiinaaiuc, vici even itanuc vau ue oini-miuase uc "'«os meer op ornaat ei Novak een op zijn minst ver- voor het halfuur de gelijkma- bank was navenant: Van zijds de Beringenaars zich jWe: rassend elftal op: als laatste ker. Een center van Van Wam- Wambeke werd eruit gehaald vig organiseerden en de ed man bleef Stefaan De Maere beke werd keihard door Van- voor Jan Simoen maar dat kon voorspelers bij Sportkring en op de voorstopperspositie denhende ingekopt maar de evenmin iets dreigends te- eenmaal schaars en slecht j moest Aimé Nkongolo het dan eveneens zwarte invaller Ka- weegbrengen. Toch speelde steund worden. Een voluit v - maar waarmaken. Dat impli- lambay kon nog in extremis Patrick Verbruggen zich goed loren punt dat zeker nog v ceerde meteen dat Gino Nijs maar onvoldoende wegwerken vrij over links en zette goed tot reakties kreeg maar de harjl naar het middenveld opschoof tot bij Lacroix. Erik stuurde de bij de vrijstaande Noë. Met cijfertaal is er nu eenmaal en dat in de spits weer eens bal naar de vrijlopende Noë en een schuiver waarop Mare nu die is nu eenmaal niet weg ruimte vnjkwam voor Peter deze liet met een stevige doel- eenmaal het patent schijnt te vlakken met woorden Van Wambeke (sic!). Nu leken man Creemers geen kans. De hebben had keeper Creemers deze en gene verschuiving ei- Waaslanders voelden duidelijk genlijk niet zo gelukt want hun kans aangevuurd door de Sportkring had in de beginmi- nauwelijks 2500 toeschouwers, nutenalle moeite vandoen om Nkongolo ging zijn kans met in zijn normale ritme te een verre kopstoot maar Van geraken. denhende zelf devieerde het ieder met het hoofd naast doel. De groen-zwarte bezoekers Naderhand waakte de Bering- hadden daarentegen minder se keePer wanneer Danny wel aanpassingsproblemen en na een 8oedgerichte kopbal ~-~-r""u- twcvauig geen kansen gekre- aanpassingsproblemen cu ua dencirkel wel de betere ploeg, gen. Op het einde van de week Sint-Niklaas-Beringen 2-2. Noë haalt uit en het is 2-1. (dw) f?" Y3". ?"60*!' Men moet echter rekening had men nog problemen met ten welke door de thuisdoel" houden met het feit dat Lim- Moock en werd er getwijfeld man u"*rH uitpakte en hield zodoende de beide ploegen gelijk s uit het middenveld reeds over zijn opstelling. Veilig- na een half uur verdween om heidshalve had men Jan Hoe de gekwetste Ennekens (her- beeck als vijftiende man mee- senschudding) te vervangen als genomen naar de Kempen. Bij laatste man. Luk heeft echter de opwarming bleek dat genoeg talent aan boord om Moock het toch zou aankun- zich ook als libero te laten nen en mocht Hoebeeck weer gelden. Niettemin kreeg Aalst in het burgerplunje. Volgens de beste kans van de match in oefenmeester Canjels is hij de eerste helft, maar Van Roy nochtans klaar om zondag in bleek niet bij machte om die te het basisteam aan te treden en verzilveren. Ook na de hervat- meteen beschikt de Hollander ting was er nog een wenkende over een spelmaker meer. In kans voor Geert, maar ook Geel hebben we tevens kun- deze keer was hij niet bij de nen vaststellen dat Aalst er pinken. El Fahem speelde als konditioneel op vooruit ge- aanvallende middenvelder op gaan is. Vooral tijdens het links een zwakke partij en wel- laatste halfuur kwam dat tot licht zal Canjels zich gaan af- uiting, vragen of die Tunesiër niet over het paard is getild. De Met die 0-0 werd volgens Brit Bassett kwam op Geel vele insiders het doel van die sterker uit de verf dan tegen uitstap naar Geel bereikt. Jet. Hij heeft tussen de lijnen j Eén van de topwedstrijden van de H16de finales van de Beker van België wordt ongetwijfeld Lokeren-KV Mechelen, een van de vier wedstrijden waarbij eerstek lassers onder elkaar al moeten uitmaken wie afvalt. Een hele uitdaging voor Lokeren dat dit seizoen KV Mechelen al eens in eigen huis ging bekampen en er een puntje wegkaapte. In principe wordt deze wedstrijd (zonder terugmatch) op zondag 3 november om 14 u gespeeld. Wanneer na 90 minuten geen winnaar is gekend, vinden verlengingen van 2 X 15 min. plaats. Desnoods wordt hierna de winnaar door het trappen van penalty's aangewezen Swat Vander Eist die in de eerste kompetitiematch van het seizoen een kuit beenbreuk en gescheurde gewrichtsbanden opliep, mocht begin september uit het gips. Blijkbaar was de wonde nog niet voldoende geheeld en Swat kreeg er nog drie weekjes gips bovenop. Dat maakt dat de revalidatieperiode van de rechtsachter uit Opwijk een maand vertraging oploopt. Vander Eist zal vermoede- fyk niet voor nieuwjaar zijn wederoptreden doen Didier M'Buyu, de jongste van het broederpaar, is geschorst voor de wedstrijd van zondag tegen Ware- gem als gevolg van drie gele kaarten De kans zit er dan ook dik in dat Raymond Mommens van bij het begin aan de aftrap zal staan. Voor het Lokerse middenveld blijft de Lebbekenaar nog altijd van on schatbare waarde, terwijl het jonge elftal van Aimé Anthuenis ongetwijfeld de ervaring van Raymond zal kunnen gebruiken Johan Schoofs, die uitviel in de thuiswedstrijd tegen Beveren met een verrekking, is opnieuw speelklaar D'Jorge Vujkov daarentegen heeft nog steeds last met de kuitspier. De Joegoslaaf hernam eind augustus de loopoefeningen maar moest kort nadien opnieuw afhaken Zondag a.s., om 15 u. neemt Sporting Lokeren het op tegen Waregem. Wie de mannen van Urbain Haesaert (ex-Lokeren) woensdag Europees aan het werk zag, weet bij voor baat dat het geen makkie wordt. (v,b;) Zaterdagavond om 20 u komen de «Kanaries» uit St.- Truiden op bezoek in het Aalsters stadion onder de leiding van Eric Van Lessen, die het voetbal in tweede nationale kent als zijn binnenzak. De Trudojongens kregen voor dit jaar versterking in de persoon van Cremasco (ex-Seraing), die als spelmaker het heengaan van veldheer Fazekas moet opvangen. E. Aalst heeft tegen het Limburgs team doorgaans goede resultaten behaald. Trouwens inzake techniek kunnen Cremasco en C° zowat vergeleken worden met de inhoud van RC Jet, met dien verstande echter dat de Limburgse spitsen zich heel wat agressiever uitleven in de zone van de waarheid. De Aalsterse defensie is dus al bij voorbaat gewaarschuwd. Van Eendracht wordt verwacht dat het zich voor eigen publiek opnieuw weerbaar zal opstellen en ter gelegenheid van deze thuiswedstrijd de positieve lijn zal weten door te trekken. Bij het uittikken van deze regels kon oefenmees ter Canjels nog geen «vaste» ploeg op papier zetten. Alles hangt af van het feit of Ennekens voldoende zal hersteld zijn van de hersenschudding die hij inkasseerde op Geel en of Hoebeeck nu eindelijk gevechtsklaar zal zijn. In geval dat Limpens opnieuw als libero wordt uitgespeeld kan Canjels een roetinerijke speler zoals Hoebeeck als draaischijf van de ploeg best gebruiken. (abl) man nog werd gegrepen, stak Kololata Kobla het zwarte Na rusten werd doelman De neusje aan het venster. Met meyere bij een zeldzame een uitzonderlijk technisch tegenstoot belaagd door staaltje en een dito traptech- Royakkers maar met een klas- niek prikte hij aan de zesde seredding bracht de Moeskroe- minuut de bal fijntjes voorbij nenaar verluchting. Inmiddels de te laat reagerende Rudy was duidelijk dat Novak zijn Demeyere. De lokalen hadden verdediging herschikt had. blijkbaar alle moeite deze gast- Nkongolo werd weer vrijuit treffer te verwerken en pas laatste man terwijl Stëfaan De nadat Kobla werkelijk op laak- Maere naar de rechtsachter- bare wijze door landgenoot plaats opschoof cn Eric La- Nkongolo was aangetrapt en croix zich als voorstopper met een onvermijdelijke kwet- moest aanpassen. Het opval- suur uitviel herleefde geel- lende veldovcrwicht van blauw. Vermelden we wel dat Sportkring kreeg niettemin te de Zaïrees zelfs geen boeking weinig gevolg in konkrete kreeg voor deze duidelijke doelkansen en het was dan ook overtreding. jammer voor de thuisploeg én Meteen keerden de kansen voor scheidsrechter De Bleec- KRUIBEKE - LOKERSE 2-1 Debutant Kruibeke heeft zijn eerste zege binnen in tweede provinciale. Dat gebeurde zon dag tegen Lokerse, zelf nog steeds op zoek naar die eerste overwinning. Dat het zover kwam heeft Kruibeke in niet onbelangrijke mate te danken aan doelman Verstraeten, die vijf minuten voor het eindsig naal een strafschop stopte en een punt redde voor zijn ploeg. Aan het kwartier was Kruibe ke voor het eerst op voor sprong gekomen. Seghers zette de bezoekende netten bol. Maar op een psychologisch be langrijk moment, net voor de rust, kwamen de bezoekers langszij. Vervaet scoorde uit strafschop. Na de herneming trok Kruibe ke opnieuw op zoek naar voor sprong. Die kwam er op het uur, weer uit strafschop. Coc- quyt zette die feilloos om. Maar net als vijf minuten voor de rust, kreeg Lokerse ook vijf minuten voor het einde een strafschop toegewezen. Het was opnieuw Vervaet die zich achter het leder plaatste, maar doelman Verstraeten had zijn lesje goed geleerd. Hij sloeg de bal uit zijn doelvlak en hield zodoende zijn ploeg netjes in het midden van de rangschik- king. (dw) Voetbal. De niet zo optimistische uitdrukking van de Sint- Niklase trainer Novak en de heer Roelandts verwoorden de ontgoocheling over de resultaten. Wat zes punten had kunnen worden, is er nu drie. (dw) St. N iklaas-Beringen 2-2. Doelman Cremers leek wel bezeten. Hier slaat hij met beide een bleke De «7 T "'"J'' Z°" een bleke De Bleeckere liet maar begaan, (dw) Na afloop maakte de thuisploeg in en om de kleedkamers een erg verstaanbare gelaten indruk of zoals Vandenhende het zei: «We beheersen gedurende meer dan één uur het spel maar lopen tegen twee 1 gelukte Beringse counters op en kunnen ten lange J leste ons meesterschap onvoldoende accentueren in 11 doelpunten.'!» Het is wel duidelijk dat Danny zich deze weken wat mismoedig voelt, hij heeft dan wel voldoen de inhoud en aanvalslust maar vindt niet langer als ideale partner Simoen van twee of drie jaar terug. We zijn ervan overtuigd dat Danny het toch blijft probe ren, misschien eerlang wel met één of meerdere zwarte ploeggenoten Natuurlijk was ook de al dan niet toegekende penalty het onderwerp van gesprek na U afloop. Trainer Novak dacht dat de strafschop zeker op *1 zijn plaats was en stelt dat zijn ploeg mits deze juiste scheidsrechterlijke beslissing op een makkelijke over- T\ winning was afgestevend. Toch is de Tsjech voetbal- II kenner genoeg om toe te geven dat het momenteel niet helemaal loopt zoals het moet maar beklemtoont hij ten overvloede dat hij momenteel niet met een over- n schot aan bruikbare elementen zit. Toch moet gezegd dat Van Wambeke als spits uitspelen een slechte zet is en dat ook het stuivertje wisselen van De Maere en 1 Nkongolo alles behalve origineel was. Me Blijft het feit dat Sportkring hoogstnodig punten ^e' moet halen om zijn rol van vooraanstaande ploeg in de raei reeks waar te maken en dat houdt in dat er zondag in n'e de Henegouwse hoofdplaats Bergen moet gewonnen **t worden. Een voorwaar niet makkelijke opdracht want die de mannen van AEC Mons beleven zelf een bittere aanpassingsperiode aan de tweede klasse en toeven Na momenteel met een schamel puntje op een gedeelte om laatste plaats. Ons inziens moet Sportkring het aanval- lend büjven proberen en kan het in Henegouwen best 1 uitpakken met zijn drie Walen die zelf uit de naaste omgeving afkomstig zijn. Hun namen: Demeyere (die nog steeds wat wisselvallig is), Mark Uroy (die blijk geeft van een sterke konditie) én Claude Deproot, voor wie dan maar plaats moet ingeruimd worden, wellicht door het uitnempn van de niet totaal fitte Truyens. Over de konditie van de kleurlingen Mbole en Kadibanga is niet veel geweten en daarom is de vrees gewettigd dat het wel nog enkele weken zal duren vooraleer er nieuw bloed in de Wase aanvalslijn zal vloeien. Uit niet nader te vermelden bron blijkt Mbole wel de best bruikbare van de twee want Fidel (Kadi banga dus) laat het zowel konditioneel als fysisch, door klimaat en voeding, wat afweten. Of het alsnog in orde komt of de stormramspils met een kaartje retour naar Kinsjasa wordt bedacht is moeilijk te zeggen. Onze vaste rubriek is dus de Voorpost-boni van de week. In samenwerking met sportschepen Lieven Lenaerts en wielerklubvoorzitter (Belsele) Gaston j De Vijlder kwamen de volgende bonuspunten uit de bus. Mark Leroy krijgt +3, net zoals bijna naamgenoot i Erik Lacroix (+3). Verder werden ook Nkongolo en Mark Noë (+1) niet vergeten en dat laatste is duidelijk voor het aantekenen van beide SK- doelpunten. Er nog even aan herinneren dat de «Voorpost-boni» een eigenzinnig klassement is dat per match punten toekent: (+5) is een formidabele match, (+3) staat voor een zeer goede wedstrijd en (+1) valt onder de hoofdnoemer degelijk zondermeer. Na drie matchen is de tussenstand: 1 Erik Lacroix met +7, 2. Verbruggen en Mark Laroy elk +3 Gino Nijs +2, 5. Mark Noë, Aimé Nkongolo en' Danny Vandenhende +1. De rest van de geel-blauwen moeten nog hun eerste puntje opstrijken maar dat kan reeds voor zondag aanstaande zijn?! Marc Naudts j CLUB BRUGGE - BEVEREN 6-3

De Voorpost | 1985 | | pagina 30