PIRELLI EN RIK D'HAEN CENTRALE FIGUREN BIJ V.W. HAMME BLAUWWIT BLIJFT MEE IN DE TOP V.W. HAMME: DE LIJN DOORTREKKEN K.A.V.D. MOET ZICH DRINGEND REHABILITEREN K.A.V. Dendermonde verwacht een ommekeer AFWERKING BIJ AALST FAALDE IN EERSTE HELFT STRAFSCHOP NIET VOLDOENDE De Voorpost - 20.9,1985 - 31 tBOOBOEVDL ftl HAMME-TORHOUT: 2-1 VOETBAL ^Bevordering Hamme - Torhout 2-0. Van Haecke passeert zijn bewaker en zal op doel schieten, maar Wit over (vh Er zyn wat opklaringen gekomen boven Hamme. Tegen het Westvlaamse Torhout behaalde de Durmeploeg een eerste overwinning. Vooral de tweede helft kende een boeiend verloop. In die periode was de thuisploeg, hoewel numeriek in de minderheid, offensiever ingesteld. Aan de rust had oefenmeester doelpunt waartegen geen en- Vemiers een wissel doorge- kele keeper iets vermocht, voerd. Vanaf dat ogenblik heerste er Ronny De Beule ruimde de vertrouwen in de ploeg. Er plaats voor Rik D'Haen. Die werd beter gekombineerd. Er kreeg een aanvallende rol toe- kwam meer diepgang. Kortom bedeeld, terwijl Luc Schud- het was een hele gedaantever- dinck meer naar de middenli- wisseling, zonder te kunnen nie werd teruggetrokken. Dat spreken van een grootse pres- had een positieve invloed, tatie. Halfweg de tweede helft Hamme is na een halfuur tot kwam een tweede treffer tot scoren gekomen. Een droom- stand. Daarin had Franco Pi- doelpunt, vertelt oefenmeester relli ruim zijn aandeel. Hij Verniers. plaatste vier tegenstrevers in «Frankie schakelde op een de wind en bediende Paul Ver- sublieme wijze twee tegenstan- nieir die vanop vijfentwintig ders uit en legde vervolgens meter onverwijld bin- aan. De bal verdween in de nenknalde. linkerbovenhoek. Dat was een Vanaf dat ogenblik was de eer ste seizoenzege een feit. De bal werd rustig over en weer gespeeld en niemand werd ver ontrust of liet zich op een te kortkoming betrappen. De be zoekers zijn nog wel tot scoren gekomen, maar op dat ogen blik was de allerlaatste minuut reeds ingezet. Ik moet zeggen dat we in de tweede helft ge- handikapt waren. Na tien mi nuten inkasseerde Dirk Ver bustel een tweede gele kaart. Dat betekende de uitsluiting. Desondanks zijn we offensief blijven voetballen en kon de tegenstrever niet eens het nu meriek voordeel benutten. Na een mislukte ouverture, moet deze overwinning die ruim ver diend is, een stimulans beteke nen. Het morele front staat VW Hamme - Torhout 2-0. Van Haecke verliest dit kopduel weer sterk. Dat moet ons pun- /v^\ ten opleveren.» E.D.M. cnV>V Hamme Torhout 2-0. Ronny De Beule krijgt de bal door de benen van zijn ch iWestvlaamse opponenten (vh) ec.cu« VW Hamme - Torhout 2-0. Vermeir omspeelt zijn tegenstanders, terwijl Schuddinck wacht op de pas vh) TEMSE - WINNIK 2-1 Er heerst een opgeluchte sfeer in Hamme na de eerste seizoenzege. Die kwam uitgerekend tot stand op de dag dat het kermis was in de gemeente. Maar ondanks het jaarmarktgebeuren werden de troepen dinsdagavond gemobiliseerd voor een intense training in het vooruitzicht van de wedstrijd tegen Willebroek. Daarin wil V.W. Hamme de lijn doortrekken en een betere rangschikking afdwingen. Indien er gevoetbald wordt zoals vorige zondag tijdens de tweede helft, moeten we bekwaam zijn om naar twee punten te streven», meent veldtrainer Eddy Maes. «Ik zag Willebroek aan het werk. Het is een ploeg die zich defensief behoorlijk organiseert en met Moortha- mer over een gevaarlijke spits beschikt. Toch moeten we in staat zijn om hen te overtroeven. Tenminste wanneer met eenzelfde overtuiging en inzet wordt gespeeld als tegen Torhout». Voorlopig lijkt iedereen paraat bij V.W. Hamme. Franco Pirelli blijkt er weer zin in te hebben. Hij speelde vorige zondag de eerste viool en lag aan de basis van het tweede doelpunt en een eerste overwin ning. Serge Geldof keert terug uit blessure en zal tot de kern behoren. Ronny Lamb rechts die ingevolge kwetsuren nog niet als titularis heeft postgevat, doet zijn wederoptreden zaterdagnamiddag met de invallers. Het lijkt waar schijnlijk dat hij binnenkort voor een funküe in de middenlinie in aanmerking zal worden genomen. E.D.M. 'e VW Hamme-Torhout 2-0. Pirelli is er terug met zijn gedachten bij. Hy is steeds gevaarlijk r- in de omgeving van het doel vh) ie Racing Gent - K.A.V.D. 2-0 Provinciale Met slechts één punt uit drie wedstrijden heeft KAV Dendermonde ronduit een slechte kompetitiestart geno men. Tegen Racing Gent kon paarsblauw zich andermaal niet manifesteren. Het liet zich vaak op tekortkomingen betrappen. Gelukkig was er doelman Danny Verstrepen die tijdens de eerste helft zijn ploeg overeind hield. Na de hervatting gebeurde het uitverdedigen leidde tot twee I onvermijdelijke. Onortodox doelpunten en een nederlaag. «Geen ommekeer», kondigt eerste minister Wilfried Martens aan op alle gevels van Vlaanderen. Guy De Baere daarentegen verwacht wel een ommekeer, maar dan met K.A.V. Dendermonde. Paarsblauw is de enige eersteprovincialer in Vlaande ren die nog niet tot scoren kwam. Daarin moet een ommekeer tot stand worden ge bracht,» zegt Guy De Baere. «Ik meen dat de teleurstellende verrichtingen het gevolg zijn van een gebrek aan vertrouwen in de ploeg. Sommige spelers hebben nog niet het gewenste kondi- tiepeil bereikt. Bovendien ontbreekt voor een stuk de kohesie. Vijf nieuwe voetballers in een ander geheel passen vergt soms meer tijd dan voorzien en gewenst. Dat we nog niet tot scoren kwamen ligt aan het feit dat er geen reële kansen worden geschapen. Wanneer er goals worden geïnkasseerd, is het ook niet altijd de fout van de verdediging. Binnen de kortste keren verwacht ik een ommekeer. Een zege zou een stimulans betekenen. Ik meen dat het een noodzaak is dat we tegen Olsa tot scoren komen en een overwinning behalen. Anders zou er wel eens een paniekstemming kunnen ontstaan, die we ten allen prijze moeten vermijden». Het lijkt waarschijnlijk dat K.A.V. Dendermonde op al zijn troeven beroep zal kunnen doen. Guy Rodrigo meldde zich begin deze week ziek en Stefaan De Wolf ondervond last van een lichte liesver rekking. Verwacht wordt dat beide voetballers toch aan de start zullen verschijnen. De wedstrijd K.A.V. Dendermonde-Olsa Brakel wordt zaterdagavond om 20 u. gespeeld. E.D.M. Een aantal Dendermondse voetballers liet een belabberde indruk. Dat was zeker het ge val voor Dany Maris. Als sluit stuk liet hij een onzekere in druk. In de middenlinie was Wim Waegeman onbestaande. Stefaan De Wolf en Guy Ro drigo werden beter gekrcdi- teerd, maar laatstgenoemde predikte alleen in de woestijn en kon niet optomen tegen een stevige Gentse defensie. Oefenmeester Etienne Borré die moet roeien met de riemen die voorhanden zijn, is van mening dat een puntendeling logischer had geweest. «We zijn voorzichtig gestart, maar hebben tijdens de eerste helft drie keer kunnen counte ren. We werden een strafschop onthouden. Die «beloning» kreeg Gent wel na de hervat ting. Toen zijn we in het offensief gegaan en hebben de thuis ploeg tot een terugtocht ver plicht. Ik geef toe dat we, ondanks een overwicht, weinig of geen kansen hebben kunnen afdwingen. Dat verontrust mij. In de laatste minuten werden we een tweede keer gecoun terd. Een doelpunt waaraan volgens mij een buitenspel reukje was. Een positieve konklusie is dat er ten opzichte van de week voordien, met meer overgave werd gevoetbald. Van een be vredigende partij mag ik niet spreken. Maar ook Gent liet mij niet die indruk die men mij had verteld. KAV Dender monde moet het nu dringend over een andere boeg gaan gooien. Oefenmeester Borré heeft weinig keus om wijzigin gen door te voeren. Dat de kern al te beperkt werd gehou den ligt niet aan hem. Hij kan niet aansprakelijk worden ge steld voor de povere resul taten. E.D.M. KSV Temse zat met zorgen vorige zondag. Spits Patrick dellijke leider Heimis Gent sa- Coppens werd immers niet door het leger vrygegeven voor men met Wetteren en Racing de wedstryd tegen Winnik. Coppens vervulde immers zyn Gent op de tweede plaats. «kamp» en daar had men hem blykbaar harder vandoen. KSV zou daar trouwens nog AALST - HEIRNIS 0-2 Ook Walter Van Haver was er niet by, hy ondervond nog een üJdJe kunnen blijven steeds last van de bar*, in zijn hand die hijin dc wedstrijd zoa„n6™ np Standaard Wetteren had opgelopen. Meteen de kans balde lullen wellicht oog heel- voor twee jongeren om zich in de ploeg te werken met wat teams verbaasd opkijken, name Peter Rombaut en Peter van Hautte. Het opstellen Ook werd bewezen over welke van deze jonge krachten bleek meteen een goede gok van brede kem oefenmeester speler-trainer Jaak Goossens. Goossens beschikt. Stonden vele van de lokale supporters voor de wedstrijd eerder scep- De sckondenwijzer was nog beste kansen waren zelfs nog t'sc'1 tegenover het optreden niet helemaal rondgcwecst of voor de thuisploeg. Doelman van jongeren als Van Hautte we hadden onze notitieblok Malfroid moest zich reppen en Rombaut, dan moesten zij reeds moeten bovenhalen voor om een loeier van Kenny Van tijdens de match hun mening het eerste doelpunt. Dat kwam Spittael te keren, terwijl ook gr°ndig herzien. De theorie er na een oprukken van Voice- Benny van Buynder zich nog van Goossens, om in de oefen- riek op links. Hij leverde een gevaarlijk toonde. Helemaal periode voor het seizoen zo- uitgemeten voorzet af aan de op het einde kon Winnik dan veel mogelijk spelers een kans vrijstaande Van Hautte die toch de eer redden met een te geven blijkt dus vruchten af zich door de Winnikse defensie tegentreffer van Priem. te werpen. ..- .- r-- wrong en over de wanhopig Temse blijft het dus onver- Wanneer er zich niet al te veel J e «oogste provinciale netten. Aalst trachtte nog te- duikelende doelman Malfroid wacht poed doen in eerste Na blessures voordoen kan de hui- feej was a a^1 ",et te merken rug te komen maar kon enkel iwacnt goeaaoen m eerste. Na A.^ Anuin de eerste helft. De thuis- de gemiste kansen uit de eerste Heimis heeft na de verplaat- het werk om doelpunten te sing naar Aalst nog steeds het verhinderen maar moest zich maximum van de punten in toch gewonnen geven in de eerste provinciale. Daarmee 65ste minuut. Bombeke lukte zijn de Gentenaars de enige de openingstreffer. Vijf minu- ploeg die nog geen punt liet ten voor inrukken nam diezelf- liggen. Dat de bezoekers de de Bombeke alle twijfels weg uitgesproken titelkandidaat door een tweede doelpunt te besloot. de klinkende zeee teccn Haal- d,8e ''Jn dan ook gerust nog e eersIe nelIt- 's" Een betere start kon de thuis- iert en de drawn bii Wetteren een l'jdje worden doorge- P toe" duidelijk de helft betreuren. Nu het bezoek ploeg zich natuurlijk nauwe- Z LZl Z?' trokken gevaarlijkste ploeg. Na tien aan Melsele wacht, dienen de ploeg zich natuurlijk nauwe- vo|g(je nu een lijks indenken. Winnik moest \|et vjjf Gp zes blijft Temse nu wel komen. Dat deden de dan ook in het zog van onmid- Zuidvlamingen voorlopig ech ter niet zodat Temse gevaarlijk op de loer bleef. De lokale aanvallers met vooral Raem- donck in vedette liepen zich echter keer op keer verloren in de buitenspelval die een noch tans krasselende Winnikse ver dediging had opgesteld. Ook Van Buynder kon niet door de mazen van het net glippen en stilaan kwamen de bezoekers in de wedstrijd. Na dat Raemdonck een vrijschop had mogen trappen die echter te zwak door de bezoekende keeper werd geplukt, pikte Jean-Claudc Kcstcns dc bal mee en ging in zijn eentje naar het lokale doel van Bosman af. Hij iobde de uitgekomen Tem- se-keeper doch de bal sloeg Duivensport. Inkorving in 't Land van Aalst (da tegen de deklat te pletter. We minuten miste Piron reeds een Aalstenaars er zeker voor te mooie kans om de Ajuinen op zorgen om punten te gaan oog- voorsprong te knallen. Aalst sten. Met een twee op zes bleef komen en doelman Van bengelen de Ajuinen in de on- Den Bossche diende beroep te derste regionen van de klasse- doen op al zijn kunnen om ring. Toch dient gezegd te wor- Heirais van een doelpunt te den dat het beginprogramma vrijwaren. Bart en Alain De zeker zeer zwaar was. Afwach- Bruyn zorgde om en bij het ten dus wat de overige partijen halfuur voor heel wat gevaar in topleveren alvorens een balans het Gentse doelgebied. Na een op te maken, terecht afgekeurd doelpunt SK Aalst: D'Herde, Verbestel, van Keymolcn kende Aalst Piron, Degryse, Van Herre- werkelijk pech toen een vrij- weghe, Van Laethem, De schop van Van Laethem tegen Moor, Keymolen (71' Waege- de staander te pletter vloog, man), Bart De Bruyn (46* Spa- Heimis mocht dus niet moppe ren bij deze blanke ruststand. nooghe), Alain De Bruyn, De Jaegher. In de tweede helft etaleerde Heirnis: Van Den Bossche, De Heimis echter zijn maturiteit. Langhe, Lippens, Dalving, Vooral langs Bombeke rolde Vagenende, Foket, Quipor, het gevaar nu in de richting De Kip, De Wolf, Hallaert, van het doel van D'Herde. Bombeke. Laatstgenoemde stelde alles in (G.D.T.) zaten toen echter maar een vijftal minuten meer van de rust verwijderd. Toch zou FC LATEM - MELSELE 2-1 Temse nog een unieke moge lijkheid krijgen. Raemdonck draaide zich aan dc rechter kant nabij de comervlag knap vrij en trok de bal voor tot bij Geens die alleen voor doel Svelta Melsele is vorige week leverde het leder voor de voet stond doch stuntelig in de ar- puntenloos teruggekeerd uit van Paul Decker die net op het men van de doelman besloot. Sint-Martens-Latem waar het moment dat hij wou afdrukken De tweede helft begon afwach- plaatselijke FC werd bekampt. ondersteboven werd gelopen tend met Winnik niet in de Oefenmeester Rogiers had stil- door een plaatselijke verdedi- verwachte aanvalsrol Na 11 letjes gehoopt op een punt ger. Ref Vandenberghe aarzel- minutcn in de tweede helft doch een laat strafschopdoel- de niet en kende Svelta een moesten de gasten dan toch uit Punl van de lokale aanvoerder strafschop toe die door Patrick hun schelp komen.. Toen had en ex-eerste klasser Hervé De- Waem feilloos voorbij doel- Erik Raemdonck immers met lesie deed de deur dicht voor man Baeyens werd getrapt, een harde trap, na voorberei- de Waaslanders. dend werk van Geens de stand Melsele nam nochtans op 2-0 gebracht. Winnik pro- goede start. Reeds na negen zichtig opgebouwd zodat de zeven minuten voor het einde Wase defensie haast nooit in scoren toen Delesie een mooi problemen kwam en doelman nummer van Van Nieuwen- Smits geen parades moest ver- huyze kon afronden, richten. In de tweede helft tapte de Melsele blijft door deze neder- thuisploeg echter uit een meer laag wel met twee punten staan aanvallend vaatje. Dat leverde doch ligt nog steeds voor op wel kansen op en toen Van het trip Winnik, Dendermon- Strijdonck een plaatselijke de en Ertvelde dat de nj sluit aanval met de hand moest af- met één winstpunt. Zondag Melsele teerde meteen op deze weren in het strafschopgebied moeten de Sveltanen thuis te- vroege voorsprong en kon de kon Delesie zijn ploeg op gelij- gen SK Aalst opnieuw de wei beerde nu wel op het midden- minuten stond blauwwit op kat uit de boom kijken. Bo- ke hoogte brengen. Gesteund in en dan hoopt men in de veld het laken naar zich toe te voorsprong. Een aktie die was halen doch zonder baat. De begonnen op het middenveld vendien bleken de Latemse door deze treffer ging Latem aardbeiengemeente wel op aanvallen nogal traag en door- nu op zoek naar meer en kon puntengewin.

De Voorpost | 1985 | | pagina 31