RIK DE GEYTER BLUFT ZICH ONDERSCHEIDEN DE EERSTE ZEGE VAN F.C. BAASRODE OPSTAL SCHAAKMAT BOLLAERT ZET EENDRACHT AANVAL BLUFT IN GEBREKE F.C. WIEZE TEVREDEN OVER GERT ROELS EN WILLIAM DE SMEDT EENDRACHT MAAKT NOG STEEDS MOSS der kon I Vernemen en Mark irembergen - Baasrode 1-2. Verschelden tedstrijd (vh) van Grembergen speelde een verdienstel De Voorpost - 20.9.1985 - 33 OPSTAL - VRASENE 0-2 VOETBAL (^'Provinciale GREMBERGEN - BAASRODE 1-2 embergen - Baasrode 1-2. Buyts van Grembergen oog in oog met Van Keer (vh) -Jirembergen - Baasrode 1-2. Baasrode naar Eddy Van Keer kan het gevaar weren (vh) RED STAR HAASDONK - S.K. KLINGE: 3 - 1 Het gaat Eendracht Opstal blijkbaar buitenshuis beter voor de wind dan op eigen veld. De eerste kompetitie wedstrijd aan huis werd met een nederlaag afgesloten. Vo rige week bij Excelsior St.- Niklaas werden twee punten gewonnen en nu op eigen ter rein tegen Vrasene ging het mis. De zege van de bezoekers is in ieder geval verdiend te noemen. Nochtans had Opstal tijdens de eerste vijftien minuten tot drie keer toe gelegenheid om te scoren toen Stefaan De Waegeneer in de grote recht hoek verscheen maar niet kon afwerken. «Buiten die doelkansen, kon je toch stellen dat de bezoekers over sterkere troeven beschik ten», meent klubleider Hey- vaert. «Vrasene kombineerde beter, dwong meer gevaar af en het kon niet anders, of er zouden doelpunten van komen. Op het halfuur leverde een kombi- natie tussen Verté en Bollaert een eerste sukses op. Voor de rest werden er niet zoveel meer uitgespeelde kansen ge noteerd. Na de hervatting voetbalde Vrasene intelligent. Dat wil zeggen dat het geen onnodige initiatieven nam, maar zich vooral defensief oordeelkun dig wist te organiseren. Opstal werd als het ware gemuilband, geraakte nauwelijks tot in het bezoekende doelgebied en van kansen was er geen sprake. Het zouden integendeel de be zoekers zijn die via Bollaert, niet onverdiend, een tweede keer tot scoren kwamen. Vra sene was de betere ploeg en verdiende de twee punten. Wij moeten ons de komende we ken in elk geval steviger orga- Nu zondag reist Opstal naar Bazel. Daar wachten geen ge schenken. De Waaslanders zijn stevig uit de kluiten gewas sen. Vorige zondag hielden ze zelfs Wieze op hun eigen ter rein in bedwang. Een teken aan de wand. Vrasene krijgt St.-Gillis-Den- dermonde op bezoek. Metéén komen twee voor mekaar on bekende ploegen op het gras. E.D.M. F.C. MERE - R. WETTEREN 0-0 ST.-GILLIS - EXCELSIOR 2-0 Het is er uiteindelijk van geko men. F.C. Baasrode behaalde een eerste kompetitiezege. De ploeg die dit jaar haar vijftigja rig bestaan viert versloeg S.K. Grembergen op verplaatsing. Toch werd hèt geen hoog staande verrichting. Trainer Walter Bauwens hier over: «Het werd een derby dat in geen enkel opzicht hoge top pen scheerde. Offensief kwa men wij tijdens de eerste helft wel wat beter uit de verf. Wij bestreken meer de flanken. Dat kon van Grembergen niet worden gezegd dat behoudend voetbalde en ons, geen enkele keer voor problemen stelde. Binnen het eerste kwartier scoorden we twee keer. In het eerste doelpunt dat de zeventienjarige Ivo Van Keer tot stand bracht, had zijn broer Eddy een ruim aandeel. Hij leverde het voorbereidende werk. De tweede treffer was ook een produkt van Van Keer. Deze keer plaatste Ivo Van Keer een hoge center voor het Grem- bergse doel. Keeper De Lat houwer moet zich misrekend hebben. Daar wist Mare Van Keer handig gebruik van te maken om een tweede keer toe te slaan. Rond het halfuur werden twee spelers gekwetst. Dat was het geval met Wim Moens en Pe ter Van Bossche. Moens kon onmogelijk verder voetballen. Ik heb hem door Johan Wae- geman moeten vervangen. Van Bossche hield het op hal ve kracht vol tot een kwartier in de tweede helft. Toen heb ik ook in zijn vervanging moeten voorzien en bracht Baro in het veld. Ik moet zeggen dat wc na de hervatting met een offensiever Grembergen te maken kregen. Al na vijf minuten realiseerde de thuisploeg via een penalty, omgezet door Chris Buydts, de aansluitingstreffer. Van dan af werden we met de rug tegen de muur geplaatst. Onze defen sie, met Eric De Decker als centrale figuur, bleef overeind en liet zich in geen geval op tekortkomingen betrappen. Al bij ai moet ik stellen dat we een verdiende zege hebben be haald, ook al bleef de verrich ting beneden de verwachtin gen. De twee punten acht ik in ieder geval belangrijker dan de prestatie». Baasrode krijgt zondag Wieze als tegenstander terwijl Grem bergen in de clinch gaat met ST.-Pauwels. Geen van beide opdrachten mogen worden on derschat. E.D.M. IBpjIP-* -Jj Eendracht St.-Gillis is blijk- H baar op goede weg. Tegen Ex- ff H celsior St.-Niklaas behaalde de Dendermondse derde provin- cialer een tweede overwinning. Met vier punten uit drie wed strijden mogen de Eendrach- ters van een behoorlijke start spreken. Tijdens het eerste kwartier verliep de match evenwichtig. Daarna ver scheen de thuisploeg meer op de voorgrond. tjes» gepasseerd. Van bij Grembergen-Baasrode 1-2. Van Buyten knalt deze bal tegen Frank Coeman vertrok de bal de staak. Het leder vliegt buiten (vh) naar °mer De Feyter. Die lanceerde op zijn beurt Luc De Waegeneer die weer Rik De Geyter als geschikte collega opzocht om de aktie tot een doelpunt te verlengen. Dat er na de hervatting enige druk zou komen van de Waaslan ders lag in de lijn van de ver wachtingen. In die periode kwam doelman Renaat De Bruyne op de proppen. Het was duidelijk dat hij vastbeslo ten was om zijn heiligdom on geschonden te houden. Renaat voerde enkele tussenkomsten met brio uit. Dat schonk zijn collega's vertrouwen die door een oprukkend Excelsior niet werden verontrust en poogden om zolang als kon de bal in eigen rangen te laten cirkule- rcn. Zo hoort het in feite iede re week te zijn. In dat geval kunnen we vele punten win nen», besluit voorzitter Batens. Nu zondag onderneemt St.- Gillis de reis naar Klein Laar Vrasene. Het wordt een ont moeting in het onbekende. Geen van de beide elftallen kent mekaar. Maar dat Vrase ne over heel wat troeven be schikt, heeft men vorige zon dag in Opstal ervaren. Excel sior krijgt Kallo op bezoek. E.D.M. Grembergen - Baasrode 1-2. Van Mele van Grembergen kan voorzetten maar zonder resultaat vh) WIEZE -BAZEL 0-0 Oefenmeester Jean Van Ister- beck bewondert F.C. Bazel. «Het is een kompleet en vaar dig elftal dat in alle linies over sterke troeven beschikt en een belangrijk kandidaat is voor de titel». De H. Van Isterbeck was na de wedstrijd ook tevreden over zijn eigen Wieze en bestempel de de puntendeling tegen Ba zel als een logische uitslag. «Ik meen dat de wedstrijd een evenwichtig verloop kende. Bijwijlen kon je van een boeiend spektakel gewagen. Spijtig dat doelpunten die een dergelijke partij kruiden ont braken. In de eerste helft heeft Dirk Heuvinck een goal ver hinderd toen Leo De Smedt een vrije trap naar de linker hoek lepelde. Onze keeper heeft zich toen onderscheiden. Vooral na de hervatting heb ben we een paar keer ge dreigd. Bazel reageerde ver rassend goed, kombineerde uitstekend en moest zelden het onderspit delven. Wij blijven nog steeds gehan dicapt. Ronny De Wolf, Michel Vinck en Ronny Van Biesen zijn ingevolge kwetsu ren inaktief. Ik moet zeggen dat de invallers William De Smedt en Gert Roelandt een behoorlijke re pliek boden. William De Smedt, als schokbreker, was de beste man op het veld. Ook Gert Roelandt leverde als flankverdediger uitstekend werk. Gert is zeventien. Nu zondag moeten we op ver plaatsing naar Baasrode. Dat het een moeilijke opdracht gaat worden ligt voor de hand. In het verleden hebben we het nooit makkelijk gehad met Baasrode. Zij met ons even min. Ik veronderstel dat het een boeiende derby zal worden». E.D.M. Coppens kreeg in de eerste helft wel een tweetal kansen, maar wrong ze de nek om. Onder impuls van een uitste kende Joris Van Der Hoeven bleef Mere ook de tweede helft de toonaangevende ploeg en tien minuten voor tijd was Ra cing de val nabij toen Hans Van Cauter op de deklat knal de, toch wel pech voor de thuisploeg, die de overwinning verdiende. VDat hebben de mannen van ^trainer Pepermans zondag al thans met de nodige overtui ging bewezen, wat hen ook de eerste overwinning van het sei zoen opleverde en de zeker- w hcid dat men voorgaande we ken duidelijk onder eigen 7 waarde speelde Ook in de Red Star likt men nogal wat wonden: reeds eer der kon U via onze bronnen Vernemen dat Karei De Beule en Mark Verhelst voor onbe paalde tijd uitgeschakeld wa ren; ook Fons Bosman en Franky Van Leuvenhaeghe mochten om uiteenlopende re denen nog niet het genoegen van een kompetitie match sma ken en nu was ook Erik Schelf- jhout door een Pauwelse aan slag tot inaktiviteit gedwon gen. De enige overblijvende echte spits sukkelt met overge- trapte gewrichtsbanden en zit voor onbepaalde tijd in dok tershanden. Zodoende moest Flory De Witte het dan maar klaren als stand-in in de voor- lijn en hoewel dat niet de uit gelezen stek is van deze knaap ging Red Star er van bij het begin deftig tegenaan tegen het totnogtoe ongeslagen De Klinge. Punten halen en liefst de winst veilig stellen was het motto waarmee de Red Star- trainer zijn poulians had opge jut. Aanvankelijk verliep een en ander redelijk gelijkop- gaand met evenwel de beste aanzetten op de rechtervlank waar Walter Van Meirvennen ongehinderd uit zijn back schelp kon kruipen. Het was overigens op aangeven van die Van Meirvenne dat Flory De Witte goed getimed kon inkop pen. De Klinge had in het derde en vierde kwartier blijk baar de beste intenties om de gelijkmaker na te jagen maar moest toch tot de 64ste minuut geduld beoefenen vooraleer Mark Magnus kansrijk kon binnentikken Doordat de oranjehemden op dat moment terugplooiden kon Haasdonk weer pogingen doen tot tegenaanval. De onverzet telijkheid van de lokale spe lersgroep werd eigenlijk het best gedemonstreerd door de impulsen welke de voor De Rop (leeggcspeeld!) ingevallen Voetbal. De aanwinsten van Red Star Haasdonk, (dw) SMbmi Haasdonk-De Klinge 3-1. De verdediging van Haasdonk had meer dan de handen vol met Magnus van De Klinge. (dw) Bombeke aan zijn elftal gaf. Met ver van akademische aan valslust zette Jantje zich inder daad meerdere keren in duels voor. Jan zorgde eigenlijk met die Engelse stijl voor de inlei ding van de tweede Star-goal. Doordat hij de bezoekende voorstODDcr en doelman im mers bleef belagen kwam Van Meirvenne in schietpositie en schoof erg schuin binnen. Klin ge zag nu blijkbaar de punten vliegen maar zette toch nog een eindoffensief in want dan falikant uitliep op een nieuwe Haasdonkse tegenstoot. Benny Dacmen heroverde een bal in het middenveld en door dat de verdedigers meer naar voren waren geschoven kon Jan Heyrman moederziel al leen uithalen met een onhoud bare schuiver. Vermelden, we nog dat Lieven Verhelst zich in heel de wedstrijd maar vooral naar het eind toe als meest verdienstelijke thuisspeler kon doorzetten maar spijtig genoeg met een spierscheuring in de bil onklaar geraakte. Voorzitter Waterschoot kon in het begin van dit seizoen na tuurlijk niet voorzien dat zijn spelersgroep zo gehavend uit de bcginmatchen zou tevoor schijn treden maar toch heeft hij goeie hoop: «Het zou voor Lieven Verhelst zeer zeker jammer zijn dat hij noodge dwongen tot een herstelperio de wordt veroordeeld, maar anderzijds hebben we goeie hoop dat Van Leuvenhaeghe en Bosman eerlang de trainin gen hervatten. Onze volgende ontmoeting is tegen Oudegem, een ploeg die ze niet vrezen omdat we in de voorgaande jaren ginder altijd een goeie uitslag boekten en steeds tot skoren kwamen. Het zou voor onze ploeg een morele opkik ker zijn dat we ook zondag minstens één puntje behalen in de Dendermondse randge meente!» Bij De Klinge was men ander zijds minder possitief gestemd omdat de ploeg eigenlijk een nogal dubbelslachtige wed strijd had gespeeld maar mag men ondanks het jongste ver lies niet mopperen met de twee vroege zegepralen welke steeds met een tomeloze inzet en strijdlust werden behaald. Thuis tegen Kieldrecht staat men zondag wel voor een erg moeilijke klus maar zoals men in de Stepmanslaan weet gaat moeilijk ook... sinds zondag! Voetbal. De aanwinsten van FC De Klinge. (dw) In een wedstrijd zonder veel geschiedenis toonde Mere zich wel het beter team, maar doel punten maken blijkt dit sei zoen wel erg moeilijk voor rood-zwart. R. Wetteren was duidelijk naar Mere gekomen voor een punt en beperkte zich dan ook enkel tot verdedigen.

De Voorpost | 1985 | | pagina 33