Lokeren Lebbeke Een naaimachine bezitten is prettig Ermee overweg kunnen is nog prettiger Dendermonde. De Grembergse gepensioneerden organizeerden een hobbytentoonst gelijk. U kan ze af en toe gebruiken voor kleine repara ties, of heel regelmatig, wat tot heuse bespahngen kan leiden. Of aarzelt u nog om er echt werk van te maken? Algemene vergadering KAV Baasrode Op zondag 29 september om 15 u. heeft in de zaal Scaldis de algemene vergadering van KAV plaats. Mevrouw Van Geertrui zal er komen spreken over het jaarprogramma «als vrouwen over de grenzen kijken». Voetverzorging bij suikerzieken Op vrijdag 4 oktober om 19.30 uur heeft in de zaal van het OCMW in het Stedelijk Ziekenhuis in de Kerkstraat een voor dracht plaats door dr. D. Van Nimmen, internist, over het tema «Voetverzorging bij de suikerziekte». Na de uiteenzetting is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Ook test- en spuitmate- riaal kan worden aangekocht, op voorwaarde dat men een week vooraf heeft besteld op het adres Danny Christiaens. Capucij- nenlaan 29 te 9330 Dendermonde (052/21.03.21). Dendermonde. Guy De Wit van het Kerkplein te Dendermonde legde in Leuven zijn tijdelijke geloften af bij de Orde der Konventuelen (Franciskanen). Heel wat vrienden, Hamme. De start van de eerste dag is pas gegeven en daar gaan ze (vh) kennissen en familieleden woonden die plechtigheid bij (v) Hamme Sporthal Meulenbroek een drukke bedoening Wanneer de gemeentelijke sporthal Meulenbroek op vrijdag 25 januari 1985 officieel werd opengesteld voor het publiek, waren de meningen fors verdeeld over het al dan niet noodzakelijk zijn van de sporthal. De vzw sportinstellingen kunnen na negen maanden de bewijzen voorleggen dat die nieuwe sporthal er meer dan nodig was. De bezetting is buiten alle verwachtingen. Tijdens de dag verdelen drie Hamse scholen, de sportzaal, onderling. Wie vanaf 19 u. nog aan sport wil doen, zal er vlug* moeten bijzijn. Wij vernemen dat slechts nog een paar uren vrij; i zijn. Het is vanzelfsprekend dat de mooiste uren, en daarmee bedoelt men van 19 tot 22 u., het vlugst werden opgeëist.' Tevens hebben enkele Volleybalclubs die in kompetitieverband spelen onderdak gevonden in deze nieuwe sporthal. Hamvoc en Blauwenhoek Zogge zijn tevreden dat zij voor hun trainingen en wedstrijden over dergelijke uitstekende akkomodatie kunnen en mogen beschikken. Het is opvallend hoeveel volleybalclubs deze nieuwe sporthal gebruiken, ook volleybalclubs van buiten Hamme, zoals Juvenes Zele, en tennisclub Sint-Niklaas voelen zich geïnteresseerd in deze nieuwe sporthal. Aan de rage van het badminton is men ook niet zo maar voorbijgegaan in Hamme. Vijf clubs sloegen er reeds hun netten op. Wie deze sport, evenals tennis, en tafeltennis niet-clubgebonden wil beoefenen komt er zeker aan zijn of haar trekken, In het polyvalent zaaltje vinden meestal dames hun gading, met aerobic, jazz-dance of turnen, maar ook de heren trachten er op hun manier, de fysieke konditie in te houden, met turnen of kickbox. Voor reservatie en inlichtingen kan men zich in de toekomst wenden tot de gemeentelijke sportverantwoordelijke voor de nieuwe sporthal, die zich in het sekretariaat, gelijk vloers, heeft gevestigd. Telefoon: 052-47.63.74. Bij zijn afwezigheid kan men zich wenden tot het nr. 052- 47.63.57 (cafétaria sporthal) of het nr. 052-47.80.81 - gemeen tehuis, sekretariaat sportinstellingen. Wandeldag van de B.G.J.G. Op zondag 29 september organizeert de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen, haar nationale wandeldag. Voor het gewest Dendermonde is Hamme de organisator Onder het tema wandelen achter den dijk» gaat een gezellige gezinswandeling door langs Bunt en Driegoten Start om 13u30 tot 14u30 aan de Familiazaal in de Pieter Van Der Jeugdlaan. Afstand 8 km. Inschrijvingskosten: 20 fr. per persoon of 50 fr. per gezin. Versnaperingen, stickers, ballons, melkbedeling. Het grootste Hamse gezin, Reus Polydoor en zijn vierling zijn ook van de partij. Voor meer informatie kan men zich wenden tot Eddy Moemaut, Schaubeke 77, Hamme, tel. 052-47.37.65. Jefi stelt zijn filmprogramma voor Jefi is een Jeugdfilmclub, die werkt in het kader van de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen. Jefi wil de kinderen goede jeugdfilms laten zien, en hen creatief betrekken door opdrach ten en aangepaste animatie. Na elke film krijgen de kinderen een opdracht mee, waaraan een prijs verbonden is. Het Jefi- lidgeld bedraagt nog steeds 60 fr per gezin. Gedurende het hele filmseizoen krijgen de jefi-leden per voorstelling, een vermindering op de inkomstprijs. Wie lid van de BGJG en van Jefi betaalt 40 fr. per kind. Wie lid is van Jefi betaalt 50 fr. en wie vrij komt zonder lidmaatschap 80 fr. Programma: Zaterdag 5 oktober: Otto is een rhino Zaterdag 9 november: Busters wereld Zaterdag 21 december: de moedige smid Zaterdag 25 januari: Achtervolging op de rivier Zaterdag 22 februari: de laatste eenhoorn. Aanvang telkens om 14 u. in zaal De Ring, Ringstraat, Hamme. Einde omstreeks 16u30. Politie en brandweer zullen instaan voor de veiligheid van de kinderen, voor, tijdens en na de filmvoorstelling. Gezien het geringe aantal aanwezigen in Zog- ge, zijn er daar geen filmvoorstellingen meer. De geïnteresseer den zijn welkom in De Ring. Zaterdag 12 oktober in cafe «Buitenbeentje» om 19 uur eigentijdse folkmuziek uit Ierland met Thomas Keenan. In cafe «Sportief» is er een grote belotting om 20 uur en in de cafees Buitenbeetje, Cartouche, Oude Mol en Sportief is er kermissfeer en muziek. Zondag 13 oktober om 10.00 uur voetbalwedstnjd tussen de FC Zwaluwen - Nederhasselt en om 15 uur FC Zwaluwen tegen Wetteren. In zaal «Hofsmeer» zijn er vanaf 15 uur volksspelen en in de reeds eerder genoemde herbergen is er muziek en kermissfeer Maandag 14 oktober om 9.30 uur een plechtige eucharistieviering voor de overleden parochianen Na de mis in cafe «Buitenbeentje» gratis brood met kop. In de zaal «Hofsmeer» vanaf 18 uur volksspelen. Dinsdag 15 oktober vanaf 10 uur zevende hernieuwde jaarmarkt en in de zaal «Hofsmeer» gelegenheid tot middagmalen. Vrijdag 18 oktober in cafe «Buitenbeentje» grote belotting met 5.000 F vooruit en einde van de driedaagse. Pannekoekenbak De Katholieke Vereniging voor Gehandicapten organiseert op zondag 29 september, van 14 tot 19 u, in zaal Ons Huis, Leo Duboisstraat, haar 4de Reuze Pannekoekenbak. ledereen is welkom. Kookles Op maandag 30 september organiseert KVLV-Denderbelle in het Gildenhuis een kookles rond het thema: «Nieuwe groenten en fruit van bij ons in opmars». Aanvang te 19 u. Krislskabaret te gast Zaterdag 12 oktober om 20 u. is het Krisiskabaret van Van Rillaers te gast in het Volkshuis te Lebbeke. Kaarten zijn te bekomen aan 60 fr. in het ABW kantoor en bij de bestuursleden van de Culturele Centrale Lebbeke. Aan de kassa betaalt men 80 fr. Lede Kermis in Impe De kermis van Impe wordt al ingezet op 28 september met de «12 uren van Impe op rollen». Deelnemers zijn Jose De Wilde, Marc Van Der Snickt en William De Neef. Op donderdag 10 oktober is er in cafe «De Oude Mol» om 20.00 uur de lichting van het spaarkastje. Op vrijdag 11 oktober in dezelfde cafe een grote belotting om 20 uur tellende voor de driedaagse georganizeerd door het feestkomitee. In cafe «Bui tenbeentje» wordt om 20 uur de spaarkas gelicht. Wandelen in Stekene Zondag 29 september trekt Vakantiegenoegens Lokeren erop uit naar Stekene-Hellestraat. Vertrek om 14 u. aan Het Volk in de Poststraat. De wandeling start om 14u30 aan de kerk van Hellestraat. Festival van Vlaanderen Zaterdag 28 september om 20 u. in de Torenzaal, Torenstraat 1, optreden van kamerorkest Arion en klarinettenkwartet Marcel Hanssens, in het kader van het Festival van Vlaanderen Jazzkiub In de Lokerse Jazzkiub aan de Oude Heirweg zaterdag 28 september om 21 u. Anne Rosswell en de nieuwe Train. Sint-Lodewikscollege samen bouwen! Handen uit de mouwen! Het Sint-Lodewijkscollege organizeert zijn zesde barbecue, op 5 en 6 oktober. Weet dat de opbrengst van de barbecue voor een deel zal helpen om een stukje van de nieuwbouw (o.a. 16 klassen, een turnzaal en een totaal vernieuwde kapel) te bekostigen. Enkele praktische gegevens: De barbecue heeft plaats op zaterdagavond (5.10.85) van 18 uur tot 21.30 u, op zondagmiddag (6.10.85) van 11 uur tot 15.30 u. op zondagavond van 17.30 u. tot 19 uur. Men kan de deelnemeingsformulieren terug bezorgen aan Lodewijks barbecue, Markt 48 te Lokeren (tel. 091/48.14.29) of afgeven aan een van de leraars. De betaling gebeurt ter plaatse. Geslaagde zomersportkampen Traditiegetrouw werden gedurende de zomervakantie een aan tal sportkampen georganiseerd door de stedelijke sportdienst, in samenwerking met een aantal Lokerse sportverenigingen. Ook ditmaal konden de organisatoren rekenen op een enorme belmangstelling. Vooral de sportkampen voor jongeren van 7 tot 12 jaar kenden een enorme bijval en waren op een minimum van tijd volzet. De onderwezen sportdisciplines waren: atletiek, kajak, volley bal, tennis, omnisport, rolschaatsen, tafeltennis, zwemmen er badminton. In totaal namen 264 jongeren er aan deel. Voor wie deze zomer niet kon deelnemen, gaan binnenkort! volgende lessenreeksen van start: - badminton half-gevorderden (vanaf 12 j.) elke woensdaq van 15 tot 17 uur. - tennis beginnelingen (10 lessen) vanaf donderdag 3 oktober' (17 tot 18 uur) - tennis half-gevorden (10 lessen) vanaf vrijdag 4 oktober (17 tot 18 uur) - badminton half-gevorderden (vanaf 16 jaar) elke zaterdaq van 10.30 u. tot 12.30 u. - tafeltennis gevorderden en beginnelingen vanaf zaterdag 5 oktober van 10.30 u. tot 12.30 u. Voor inlichtingen en inschrijvingen kan men zich wenden tot de stedelijke Sportdienst van de stad Lokeren, Sportlaan 2 te Lokeren. Tel. 091/48.31.99 Kaart- en teerlingenwedstrijd voor bejaarden Op donderdag 24 oktober organiseert het komitee voor Bejaar denbeleid een Kaart- en teerlingwedstrijd onder de leden van de verschillende bonden voor gepensioneerden. Deze ontspanningsnamiddag heeft plaats in het cafetaria van het rustoord van het OCMW, Polderstraat 2 te Lokeren en vanqt aan om 14.30 u. UITSLAG TOMBOLA VISKLUB DEN HAM 2323 reservenr. 6221 3299 0765 7456 9593 6856 3145 3498 4490 0917 9049 3159 7281 4798 1101 5113 3952 5251 1617 8671 3385 3027 3870 0530 1006 3113 7025 4549 5561 1629 8310 5805 7085 3084 7687 1579 1510 Prijzen af te halen bij Van Bleyenbergh Pierre, Poslhoom- straai81, 9330 Dendermonde toten met31 oktober 1985. Reservenummer geldig tot en met 30 november 1985. Sekten. Ook jij kan er mee te maken krijgen Sakteri. W© kennen ze allemaal wel. Religieuse gemeen schappen zoals Bhagwan, Hare Krishna, Moon, Getuigen van Jehova, en zovele anderen. Maar wat weten we er eigenlijk over? Dit en nog veel meer kom je te weten op een voorlichtingsavond die wordt georganiseerd door de Culturele Centrale Grem- bergen. Eerst komt Marijke de Griek, van de Vereniging voor de Verdediging van Persoon en Gezin (WPG), uitleg verschaffen over alles wat met sekten te maken heeft. Na de voordracht kan je met je vragen bij haar terecht. De avond wordt afgesloten met de film «The Wave», die een verband legt tussen het verschijnsel sekte en de opkomst van het Nazisme. Deze info-avond heeft plaats op vrijdag 11 oktober 1985 in zaal Dendermonde. Op de tentoonstelling van de zestig plussers was veel haakwerk te 't Ros Beiaard, Grootzand 89 te Grambergen, en begint om 20 bewonderen (v) Jongeren en het ACV Op dinsdag 15 en 22 oktober worden in het Sociaal Centrum aan de Oude Vest 166 te Dendermonde van 19u30 tot 22 u. twee studieavonden gewijd aan het vakbondswerk voor de jongeren. Meer informatie en inschrijvingen op het nummer 052- 22.04.00 van de ACV jongeren Kursus algemene vorming VKAJ VKAJ wil een jonge groep werklozen samenbrengen om te werken rond dingen die iedereen boeien: hobby's, gezin, aktualiteit, werkloosheid, derde wereld, geloof, relaties. De bijeenkomsten hebben plaats op de dinsdagen 15, 22 en 29 oktober, 5, 12, 19 en 26 november en 3, 10 en 19 december en op de maandagen 9 en 16 december. De deelnameprijs werd bepaald op 150 fr. De lessenreeks heeft plaats in het CWJ, Gentsesteenweg 58 te Dendermonde en voor informatie kan men terecht bij VKAJ, Oude Vest 166, te Dendermonde, 052- 22.04.00. gebruikt. Laat deze kans voor een (nieuwe) start niet voorbij gaan. Neem kontakt op met de dichtstbije Bernina-verdeler. U vindt de adressen in de Gou den Gids. En het blijft daar niet bij. Som mige Bernina-verdelers ne men nog verdere initiatieven en organiseren zelfs prakti sche naailessen in hun loka len. Mits een kleine bijdrage leert u er zelf allerlei soorten kledingstukken maken. Vooral interessant voor hen die «net iets méér willen» dan alleen maar een vlot gebruik van hun machine. Let wel, de plaats waar die lossen gegeven worden, ver schilt van streek tot streek. Enkel de mensen van Bernina- België kunnen u daaromtrent de juiste inlichtingen geven. Een telefoontje op het nummer 02/424.22.40 volstaat om er meer over te weten. Met wat geduld en wat oefe ning bent u tol meer in staat Misschien is ze er altijd al geweest, misschien hebt u ze zelf gekocht, of zelfs gekre gen... in elk geval, dèèr staat uw naaimachine. Alles is mo- kan ze af en toe «99HHHSSHties, heel regelmatig, nt-Niklaas. Een sfeer van vriendschap en jolijt op de zesde Sterfeesten aan het Sint-Niklaas. Herinneringsplaketten werden door burgemeester De Vidts overhandigd of^arzek^u^nog^'m^f'echi !:reatieoord (dw) aan de leden van de jubilerende Konfrerie van OLVrouw-van-Halle (dw) werk van te maken? Komt dat door een onvoldoen de kennis van uw machine? U weet niet goed hoe ermee om te gaan, u aarzelt nog vaak bij het gebruik En uw machine blijft in de boek staan. Onge bruikt. De direktie en de verdelers van het bekende Zwitserse merk Bernina zijn zich goed bewust van dergelijke proble men. Daarom geven zij u graag de kans om op een snelle en efficiënte manier uw machine te leren kennen. Kos teloos, en zonder enige aan- o u j koopverplichting, dat spreekt Lokeren. Vorige zaterdag mocht Petanqueclub Reinaert optreden als gastheer voor de tfeveren. Het tweede deel van het boekwerk Geschiedenis van Beveren- is verschenen, vanzelf Het heeft bovendien club uit Laarnc in Nederland. Het gezelschap werd op het stadhuis ontvangen IPoloPil is het team van jonge mensen dat voor de realisatie van dit projekt instaat (tv)niet het mm.v.e be.'ai

De Voorpost | 1985 | | pagina 18