iTir IN DENDERMONDE IS DE PALING DOOD Stekene Wichelen De Voorpost - 27.9.1985 - 19 Temse «Als het zo blijft stinken houd ik ermee op», zegt de Appelse veerman «De Schelde is in geen jaren zo vuil geweest», zeggen de bewoners van de Sint-Onolfsdijk. De jongste veer tien dagen is de vervuiling zo fel toegenomen dat het bijna onhoudbaar is geworden om op de Scheldedijk te wandelen. Ondertussen kunnen degenen die geregeld over de Denderbrug in Appels moeten ook allerlei verhalen vertellen over het fameuze beluchtingspro- jekt. Eigenlijk zijn we onze voelhorens gaan uitsteken omdat er vorige week zoveel tamtam werd gemaakt over de vangst van enkele kilo's paling aan de Kalkense Meersen. «Waar het vuile water vandaan komt is niet moeilijk te gissen, zegt men ons. Wat uit de sluis van de Dender komt door het getij enkele keren over en weer ge stuurd. Sommigen beweren dat het eigenlijk van de Rupel komt, maar moeten wij het zo ver gaan zoeken als de stank die hier rond de Dender hangt bijna niet meer te harden is?» De Appelse veerman, Jo Pien, stelt het nog scherper. «Als dat hier zo blijft duren dan kan ik binnenkort de veerdienst sluiten. De mensen worden echt misselijk terwijl ze op mijn boot zitten. Ik kan niet langer die verantwoordelijkheid dragen». Als wij opperen dat een langere periode van goed weer en dus hogeluchtdruk en de verspreide mist ook wel hun steentje kunnen bijdragen, dan wimpelen de mannen van de waterkant dat argument weg. «Zet u maar eens op de veerdam als er een binnen schip passeert», zeggen ze. «Het schroefwater is pekzwart en de geur die verspreid wordt is moeilijk te verdragen». Dat heeft niets met luchtdruk te maken. Niemand heeft eigenlijk een afdoende verklaring voor deze plotse verslechtering van de toestand. Ondanks alle pogingen om de rivieren properder te krijgen, worden we nu plots gekonfronteerd met deze toestand. Toch lijkt de Dender ons ter hoogte van Hof stade en Gijzegem veel minder vuil dan in Dendermonde zelf. Zodat de bewering dat al die viezigheid van Aalst, Ninove en Geraardsbergen zou komen vrijwel niet opgaat. De diensten van openbare werken zoals de dienst van de Dender in Gent en de mannen van de Zeeschelde moeten dringend de oorzaken opsporen en maatrege len nemen. Zesde Sterfeesten in Sint-Niklaas. Volkse animatie, daarvoor zorgde o.m. de Rallyklub Waasland met een 'horlogeworp' (Iv) Zesde Sterfeesten in Sint-Niklaas. Tijdens het weekend viel heel wat te beleven in het Waasmunster. In het OCMW vierden Amedee Naudts en Jozefien Velders hun 'boerendorp aan het rekreatieoord (Iv) diamanten huwelijksjubileum (dw) Lokeren 8f Derde grote Durmejogging J De atletiekvereniging van Lokeren, het Nationaal Christelijk 'j Middenstandsverbond van Lokeren en CMBV Lokeren nodigen uit op zondag 29 september 1985 tot de derde grote Durme- 9 jogging Lokeren in het domein «Verloren Bos» en «Bospark» I Afstand 4-8-12-16-20 km 5 Inschrijving vanaf 14 uur op de piste (Sportlaan) Start: om 16 uur zeer stipt. 8 Voor nadere inlichtingen kan men terecht bij de verantwoorde- 8 lijken: voor het A.V.L.O.: Johan De Grande, Rozenstraat 47, Lokeren (091/48.52.52) voor N.C.M. V. Chris Temmerman, Kerkstraat 68, Lokeren (091 48.21.49). Informatie-avonden voor aanstaande ouders De VZW Gezinswelzijn biedt aan aanstaande ouders de moge- lijkheid om gratis informatie-avonden bij te wonen rond volgen- «I de onderwerpen: Eerste avond: 1 oktober 1985: zwangerschapshygiëne en sociale voorzieningen. Tweede avond: 8 oktober 1985 zwangerschap en bevalling (met film) Derde avond: 15 oktober 1985 voeding van de baby Vierde avond: 22 oktober 1985: verzorging van de baby, en baby's uitzet. Deze avonden vangen telkens aan om 20 uur in de konferentie- zaal van het Kultureel centrum, Kerkplein. I Voor meer informatie kunt U terecht op het sekretariaat van de j VZW Gezinswelzijn, Dienst Maatschappelijk Werk - Stadhuis te Lokeren (tel. 48.28.01). Sint-Niklaas Gemeenteraad Tijdens de raadszitting van vrijdag 27 september om 19 u. wordt gepraat over o.m. een fietsroute van Sint-Niklaas naar Sinaai, de aankoop van het Carltonkomplex, groenaanleg aan de nieuwe begraafplaats, verbeteringswerken aan de Belselebeek en het toetreden van Sint-Niklaas tot de vzw Verkeersveiligheid. Nieuw streekgerecht Vanavond, vrijdag 27 september, wordt in de Smidse van de Sint-Niklase stadszalen door Ossaert (VNJ-volkskunstgroep) een nieuw streekgerecht voorgesteld. Dit dessert serveren wij in De Voorpost in een volgend nummer. Infobeurs schoolkatechese Vrijdag 27 september om 19u30 opent in de bisschoppelijke normaalschool aan de Kasteelstraat 8 een infobeurs rond schoolkatechese, met medewerking van enkele uitgeverijen. Vrijdag is mgr. E. Lardon gastspreker om 19u30, hij "heeft het over «Geloof doorgeven aan jongeren». De beurs blijft toegan kelijk zaterdag 28 september van 10 tot 18 u. en zondag 29 september van 10 tot 12u30. Per onderwijsniveau zijn sessies voorzien. Peter Pan, voor kinderen Vrijdag 27 september om 14u30 is in de stadsbibliotheek aan het Heymanplein marionettentheater Houtekop te gast bij jonge lui tot twaalf jaar. Zij brengen onder het motto «Peter Pan» een aaneenschakeling van fantasievolle scènes. Zeerovers en een beeldschone fee treden aan in dit sprookje. Wandelen in Sinaai Zondag 29 september om 14 u. vertrekt aan het gemeentehuis van Sinaai een wandeling naar de Fondatie. Zondag ook, om 14u30, vanaf het station van Duizend Appels toch naar de Keilanden. De verenigingen CVN en VVM organiseren. Antwerpen bezoeken Zondag 29 september organiseert Wakava een uitstap naar Antwerpen. Men verzamelt om 9u10 aan het station van Sint- Niklaas. De «Vogelenmarkt», het Rubenshuis en andere aspek- ten van (oud) Antwerpen worden aangedaan. Verloofdenkursus In de cyclus «Gespreksavonden voor verloofden» wordt zater dag 28 september om 19u30 gepraat over «Groeien in Liefde: gave en opgave». In Het Centrum, Grote Markt 40. Masereelfonds Zondag 29 september wordt om 10u30 in het lokaal van het Frans Masereelfonds de poéziebundel «De vijf smarten» van Hubert Klein voorgesteld. Frieda Groffy en Pieter Hanssen dragen voor. En op 5 oktober is de in Beveren wonende schrijver-essayist Eric Hulsens te gast, hij praat om 20 u. over media en politiek. Poëzie met Leen Vermeiren Zondag 29 september om 10u30 in het auditorium van de muziekakademie wordt het programma «Doodgewoon» van Leen Vermeiren, deklamatrice, aangeboden. De toegang is gratis. Aanvankelijk was Leen voor 6 oktober aangekondigd. Muziek en dans in Den Eglantier Vrijdag 27 september in jeugdhuis Den Eglantier etnische muziek, 's avonds. Zaterdag 28 september vanaf 14 u danskur- sus. Achter de hoofdkerk op het «Apostelplein» in Sint-Niklaas. Gitaar- en voordrachtprogramma Zondag 29 september om 15u30 speelt Bea Van Daele gitaar en draagt Pieter Hanssen voor in Quasi aan de Dalstraat 70 in Sint-Niklaas. Het «Shakespeareiaanse« programma «In Yard» (elke laatste zondag van de maand) in deze kunst- en expres sieruimte vermeldt werk van o.m. Pablo Neruda, Pessoa, Jotie 't Hooft en Elsschot. Eva's operettes Donderdag 3 oktober om 20 u. in de konferentiezaal van de stadsbibliotheek liederenavond voorgesteld door Eva Maria. Dat betekent Weense operettes en melancholische toestanden. Eva zingt en aan de piano zit musikus Jef Van Den Berg. Willem Vermandere De Westvlaamse karrenmakerszoon Willem Vermandere komt maandag 30 september op uitnodiging van Jeugd en Muziek naar Sint-Niklaas. In de schouwburg treedt hij vanaf 19u30 op. Westhoekers en Waaslanders, allen daarheen! Dropping van de MB Zaterdag 5 oktober komt behalve een goed humeur ook een zaklamp en een zakmes goed van pas voor wie wil deelnemen aan de «dropping '85» van de MB, de Middenstand van Belsele. Om 19u45 is de samenkomst gepland aan café Oud Belsele in Belseledorp 14. Wie van tevoren wil reserveren belt naar nrs. 776.22.36 of 772.41.44. De afstand bedraagt zo'n 13 km., eerste vertrek om 20 u. en laatste aankomst 's anderdaags om 1u30. Kiekenhaagkermis Vrijdag 27 september begint om 19.30 u., met een schieting bij Lucien Persoon aan de Kiekenhaag 54, de kermis in deze wijk. Zaterdag 28 september om 15.30 u. start van een nieuwelingen wedstrijd en zaterdagavond gezellig samenzijn en optreden van zangeres Liliane St.-Pierre. Zondagnamiddag om 14 u. volks spelen voor kinderen. Maandagvoormiddag om 9.30 u. mis voor de overledenen van de wijk. Sint-GIIIis-Waas Grof huisvuil Maandag 30 september wordt het grof huisvuil opgehaald in een aantal straten van Sint-Gillis. Dinsdag 1 oktober is Meer- donk aan de beurt, maandag 7 oktober Sint-Pauwels, dinsdag 8 oktober De Klinge en de Oude Molenstraat in Sint-Gillis. Fototocht in Doel Zondag 29 september organiseert Temse Fotoklub een wande ling in Scheldedorpje Doel, waar men om 14 u. verzamelt. Donderdag 3 oktober staat de bijeenkomst in het lokaal aan de Oeverstraat 9 in het teken van kleurenfoto's (19u30) De Wegom Zaterdag 28 september start aan het marktplein van Temse om 13 u. de vermaarde voetbedevaart Wegom, ter ere van Temses patrones Amelberga. De tocht is 23 kilometer lang en doet kapelletjes in Temse en omgeving aan. Groen weekend In Heidepark aan de Ommegangsdreef 11 (nabij de Lekkerbek) derde «Groen weekend». Een beurs is het, aangevuld met een aantal «natuurvriendelijke» aktiviteiten die vzw Durme inricht zaterdag 28 september van 14 tot 19 u. en zondag 29 september van 10 tot 12 en van 14 tot 19 u. Boswandeling Zondag 29 september om 14u30 start aan de Heidekapel een wandeling van CVN en WM. Men verkent «de bossen van De Lovinfosse». Reynaertsgilde in feest Zondag 29 september wordt de vendeliersvereniging «De Reynaertsgilde» om 11.30 uur ontvangen op het oud-gemeen tehuis te Wichelen. De vereniging viert haar tienjarig bestaan. Wichelen. Gelukkig bleven de kinderen bij de aanrijding ongedeerd (v) Wichelen. Een geweldige klap die iedereen naar buiten deed lopen. Uit de personenwa gen diende men twee ernstig gekwetsten te halen en naar het ziekenhuis te vervoeren. De kinderen in de autobus kwamen er met de schrik vanaf (v) Stekene. Het voltallige brandweerkorps in het gelid n.a.v. de opendeur (gremar) •stekene. In de grote zaal van het Gildenhuis organizeert de Katholieke Bond van Gepensioneerden elke week een kaartnamiddag. We zien hier Albert Merckx bij de inschrijvinystafel same, me, ckvle bvstuuMn Siht-Niklaas. De dames van de land- en tuinbouwers i vorig weekend hun bedrijven publiekelijk opensteld reikten tomatensap en verse groentehapjes aan (Iv) lel Sint-Niklaas. De driehonderd jaar jonge Konfrerie van OLVrouw-van-Halle werd ontvangen op het stadhuis, en de voorzitter krees een stadsschotel (dw) Tweede toeternitoe revue Op zaterdag, 28 september om 20 uur en zondag, 29 septem ber om 18 uur presenteert de Zeelse amusementsgroep Toeter nitoe haar tweede revue, in zaal het Gildenhuis, Kloosterstraat te Zele. De groep brengt gezond amusement in een gezellige sfeer met live muziek vertolkt door Ann Kesteleyn piano: Vincent De Wilde, dwarsfluit en Arthur Van Praet, elektnsche gitaar en het orkest The Musicals. De komische noot in de muzikale en andere sketchen wordt verzorgd door Emiel Christiaens, Albert De Gryse, Etienne Janssens, Leo Christiaens, Robert Laenens en Paul De Brau- wer. Georges Janssens staat in voor de bindteksten en de presentatie. Volksconcert In het kader van de kuituurspreiding organiseert Ziac op zaterdag, 28 september om 15 uur in de raadszaal van het gemeentehuis een volksconcert dat vertolkt wordt door musicie van eigen bodem met Lieve Tas, piano; Nooi Strynckx, viool; Frank De Vuyst, saxofoon, Kristien Troch, vocaliste en klein kunst door «Leef» en «In petto».

De Voorpost | 1985 | | pagina 19