BEVEREN OOGST PAS LAAT WAAR HET RECHT OP HEEFT GEVLOERD IN TIEN MINUTEN RAYMOND MOMMENS: "WEDEROPTREDEN ANDERS VOORGESTELD" JOHAN SCHOOFS: ONMISBAAR TRAINERS LIEF EN LEED EEN TEVREDEN RIK PAUWELS Beveren-Lierse 2-0. Peter Creve was goed in het begin, De Voorpost - 27.9.1985 - 29 De Voorpost VOETBAL Nationale Vorig seizoen ingehaald bij Sporting Lokeren, har de werker en bescheiden op de achtergrond akterend, blijft Johan Schoofs wel één van die pionnen die men nog moeilijk uit het elftal kan wegdeken. In de thuis match tegen Beveren viel Johan uit met een verrekking, tegen Waregem stuurde trainer An- thuenis hem aan de 33ste minuut het veld in voor een zieke Versavel. "Het werd geen denderende wedstrijd", stelt de jonge Limburger. "Oorzaken? Ik vind ze niet zo direkt. Wellicht is het de laatste tijd een beetje té goed gegaan. We staan met acht punten, we leefden eigenlijk al in de wolken, ons kon niets gebeuren. Overmoed noem je dat. De inzet was er niet, vooral dan in de eerste helft. De tweede periode herpakten we ons, we drukten wel regelmatig maar konden geen kansen krtiren. En dan ook die vroege doelpunten, drie in tien minuten, we konden amper terugvechten. Waregem draaide wel goed, maar we hadden ons zo niet mogen laten afslachten. Johan Schoofs had pas een honderdtal meter gelo pen, de opwarming was nog niet optimaal toen hij het terrein werd ingestuurd... "Dat klopt. Maar door het feit dat een zieke Versavel dringend aan vervanging toe was, had ik niet de kans om me verder op te warmen. Het is uiteraard de trainer die beslist, die wissel moest er komen. Dat kan meevallen, maar nu bleek het een tegenvaller. Alles hangt af van de omstandigheden. Als die bal van Dimitri M'Buyu of Rik Van Cauter binnenging, had de wedstrijd er misschien gans anders uitgezien. Spijtig toch, maar tegen zo'n sterk Waregem viel er niet veel meer te rapen", besluit Johan. (v.b.) LIEFDADIGHEIDS - VLUCHT Waregem-trainer VRBAIN HAESAERT was biezonder gelukkig met de overwinning op Lokeren. Het werd voor hem trouwens de eerste zege tegen zijn ex-werkgever, sedert hij drie jaar geleden bij Waregem hoofdtrainer werd. "Feitel(jk speelde de ploeg met eenzelfde inzet als de woensdag voordien tegen het Deense Aarhus", stelde Haesaert. "Het resultaat verheugt me enorm, maar vooral de manier waarop dit werd behaald. Bewegingsvoetbal, met drie spitsen. Vooral in de eerste helft legden de spelers een echte profmentaliteit aan de dag. We hebben bewust doorgeduwd omdat we wisten dat het in de tweede helft moeilijker zou gaan. Lokeren kon dan ook absoluut niet op tegen de beweeglijkheid van onze spitsen. Een verdiende zege", aldus nog de Waregem-coach. Trainer AIME ANTHUENIS daarentegen was minder gelukkig. Hij stak zijn ontgoocheling niet onder stoelen of banken. "Een komplete off-day voor de meeste spelers", merkte hij op. "Tegen een sterke ploeg als Waregem ben je dan uiteraard kansloos. Vooral de eerste helft serveerden we maar slappe koffie. Na de pauze herpakten we ons, maar het stelde nauwelijks iets voor. Een spartelende vis op het droge, zo kan je het noemen. De wil was er, maar we schoten gewoon te kort in alle geledingen. De persoonlijkheid van de laatste weken was weg... We hoeven ons niet weg te stoppen achter die doelschoten op de paal, we hebben ons gewoon laten afmaken, zonder meer", besluit de Lokerse trainer. (v.b.) De duivenmaatschappij «De Toekomst», gevestigd aan de Oude Gentbaan 250 in Aalst organiseert haar vijftiende lief- dadigheidsvlucht uit Quiévrain ten voordele van het jaarlijkse feest voor minder-valide kin deren van Aalst en omgeving. KIEKENSCHIETING W.K. Sportief '81 organiseert een grote tweedaagse bak- sehieting naar panklare kippen op zaterdag en zondag 28 en 29 september telkens vanaf 19.30 u. in het lokaal «De Belsken», Oude Dendermondsesteenweg 8EVEREN - LIERSE 2-0 SK Beveren moest zaterdagavond tot bij het begin van het .plaatste kwartier wachten alvorens doelman Verlinden in on gebreke te vinden. Lierse was trouwens met verdedigende :m| intenties naar Freethiel gekomen en Verlinden bleek het Ko stevig sluitstuk in de bezoekende afweer. Beveren zocht doorlopend naar dat eerste doelpunt en het opnieuw vertimmerde Wase elftal legde knappe dingen op de mat. Voor de rust botste geel-blauw niet alleen op een sterke doelman maar evenzeer op onkans. De Beverse bp overwinning, en Beveren blijft op Freethiel ook ongesla- gen, was hoe dan ook ruim verdiend. Met Jaspers, Theunis, Go- rez, Kusto. Schmedding... op de tribune was het voor de laatkomers onmiddellijk dui delijk dat oefenmeester Rik Pauwels weer een ander geel- blauw voetbalgeheel uit de ho ge hoed had moeten toveren. En Rik Pauwels heeft het ge luk blijkbaar aan zijn zijde. Geluk omdat deze zwar blessu- relast toch valt op een ogenblik dat de kalender niet biezonder zwaar lijkt en geluk omdat de Beveren-Lierse 2-0. Albert kwam tegen Lierse ook dikwijls gevaarlijk opzetten, (dw) LOKEREN - WAREGEM 0-3 I De wedstrijd Lokeren-Waregem werd er een in mineur voor de Daknamploeg. Lokeren kon wel een paar kansen afdwingen, maar die stuitten telkens op de doelpaal. 'Op nog geen tien minuten tyd scoorde Waregem driemaal en toen was voor de jonge Lokerse ploeg de kous af. Waregem had duidelijk geen vermoeide benen overgehouden aan de Europese ontmoeting van de woensdag voordien. De Gaverbeekploeg speelde kollektief sterk terwijl de thuisploeg duidelijk in een off-day verkeerde. opgetrommelde soldaten het ook erg goed doen. Zo zagen we zaterdag de twintigjarige Robby Buyens uit Temse zijn eersteklassedebuut maken. Verrassend, want Buyens hoort zelfs niet bij de A-kem. Hij startte aanvankelijk nogal zenuwachtig maar paste zich snel aan. Pluspunten bij Buyens lijken de snelheid van uitvoering, zijn krachtig loop werk en goed voetbaldoor- zicht. Wellicht krijgt Robby dra ook een tweede kans. Beveren deed het onmiddel lijk goed en de eerste kansen waren voor de thuisploeg. In de eerste tien minuten kwam het vrolijk dravende Beveren trouwens driemaal dicht bj een doelpunt. Peter Creve, later in de wedstrijd veel minder ak- tief, schoot tegen de deklat, Robby Buyens kopte maar net over en Verlinden redde een eerste vrijschop van hardschie- ter Marinelli. Beveren zakte daarna wat terug en Lierse dat wat geluk kig was de Wase stormloop te hebben doorstaan wist niet on middellijk hoe op de vrijgeko men ruimte te gaan spelen. Voor de toch talrijk opgeko men toeschouwers, zowat 8000, een wenig genietbare pe riode. Gelukkig misschien was er De Vos van Steenwijk die met Erwin Albert vaak een stevig praatje hield. Lierse kwam zelden over de middenlijn maar wanneer de Pallieters daar toch toe kwa men dan was er steeds gevaar voor het doel van een heel onzekere doelman De Wilde. Lodders moest rond het half uur trouwens even bijspringen. Verlinden deed het veel be ter en wanneer hij toch geklopt leek, was het geluk ook nog aan zijn zijde. Zo schoot Pa trick Stalmans, hardwerkend maar zoals steeds erg sober, keihard tegen de staak en maar deemsterde langzaam weg. (dw) moest Verlinden enkele sekon- den vertwijfeld zoeken waar de bal achter zijn rug wel lag. Ook in eht derde kwartier kon Beveren nog enkele keren de openingstreffer wettigen maar Verlinden wierp zich in de voe ten van Creve. haalde een kop bal van Lambrichts vanonder de lat en hield alle vrijschop pen van Marinelli. Na rust was het weer Beve ren dat de beste soep uitschep te maar Verlinden bleef attent. Daarna zakte Beveren weer wat terug en bijvoorbeeld Pe ter Creve kreeg zijn eigen pu bliek tegen wanneer hij stunte lig werk leverde. Het zag er trouwens naar uit dat Beveren voor zijn voetbal- geloof niet zou beloond wor den en naarmate de wedstrijd vorderde ging Lierse meer in de puntendeling geloven. Tot SK Beveren een kwartier voor het einde ongewild hulp kreeg van de lijnrechter. Deze zag Verlinden de bal met de hand buiten het strafschopgebied wegduwen. Alle andere aan wezigen hadden gezien dat Verlinden de bal met het hoofd weer de andere richting uitstuurde. Onvrede bij Lierse dat zijn doelman een gele kaart toegestopt zag en dat via de vrijschop van Marinelli Be veren niet langer van een doel punt kon houden. Trainer Jan Boskamp maakte zich na de wedstrijd trouwens flink boos op de vlaggeman. "Dat petatje heeft het ons geflikt. Een een dekweker, die man...". Bcvcrcn kreeg dus waar het al langer recht op had en geel- blauw bleef ook het laatste kwartier overtuigen. Zeker nu Lierse moeizaam de gelijkma ker opzocht.-Nieuwe kansen voor Christiaens en Albert maar opnieuw gepast optreden van Verlinden. Tot wanneer Marinelli goed werk van Buyens en Albert in een twee de doelpunt, het zesde kompe- titiedoelpunt voor Marinelli, omzette. Beveren won dus verdiend, botste op Verlinden en op on kans, maar kreeg daarentegen van de grensrechter ook een vlaggetje toegestoken. Zater dag reist geel-blauw naar Beer schot. De Mannekes doen het ondertussen ook al veel min der sterk dan bij de kompeti tie-aanvang. Ondanks de grote blessurelast lijkt Beerschot voor Beveren toch ook een haalbare tegenstander. Hugo Aerts De partij begon nochtans geweest zijn, ware het niet dat Ihoopgevend. In het eerste Dimitri M'Buyu, na kombina- kwartier al kon de stand 2-0 tie met Mommens, zijn schot Trainer Rik Pauwels was uiteraard tevreden met de overwin ning van SK Bes-eren tegen Lierse. üc zware snor blonk trouH-ens nog sterker toen bleek dat Beveren ook interesse opwekte in Nederlandse sportkranten "We moesten vandaag de twee punten pakken. Het publiek eiste dat. Ook na onze goeie wedstrijd zonder winst op Olympia was het nu nodig het klassement wat op te vijzelen. Wij zijn daarin tenslotte toch geslaagd. Tegen een moeilijk te bespelen tegenstander met een sterke doelman Vertinden. Lierse heeft vandaag het loon van de angst geoogst. Ze waren naar hier gekomen om van ons vertimmerd elftal een punt te pakken en ze wisten ons geen moment aanvallend te bedrei gen. Bij rust had Beveren trouwens al een doelpunt verdiend. En de schuld bij de lijnrechter leggen is echt niet fraai. Akkoord, de man was verkeerd maar vandaag valt dat in ons voordeel uit, volgende wedstrijd in het voordeel van de tegenstander. Over zijn 'invallers' had Rik Pauwels niks dan lof. Houden ZO. "Er is wat hoop dat we Eddy Jaspers terug kunnen oppikken maar verder blijft het wachten. Gelukkig indlerdaad dat we geen al te zwaar programma hebben. Tegen de topploegen maken we dan uiteraard geen kans. Toch doen de jongens het goed, hé! Kyk vandaag maar eens naar Robby Buyens. Geen ervaring met de ploeg, zelfs niet vanop de bank. Van bij de reserven noodgedwongen in het eerste elftal. Toch goed. En natuurlijk Salvino Marinelli, die kan wel wal. Snel handelen, hard en juist schietend. Misschien nog wat meer snelheid by het lopen. Een grote wordt dat..." (H.A.) op de doelpaal zag belanden. Even later stond ook die paal in de weg voor een schitterend vluchtschot van Rik Van Cau ter, vanop ruim twintig meter. Een tegenaktie liet niet op zich wachten. Na wat geharre war voor het doel van Hoogen- boom sloeg een schot van Dan ny Veyt te pletter tegen de staander. Lokeren was meteen verwittigd. De reaktic was na venant en de thuisploeg begon zich meer en meer terug te trekken. Dit was voor de be zoekers het sein om het verde digend kompartiment. dat trouwens op losse schroeven stond, eens te testen. Aan de 26ste minuut was het dan zover. Een totaal vrij staande Veyt werd door Van Baeckel bediend. Hij legde na een mooie een-twec-beweging met Desmet de openingsscore vast: 0-1. Luttele minuten later be merkte diezelfde Veyt de vrij staande Chileen Olmos, en een tweede treffer kon worden op getekend (0-2). Het jeugdige Lokeren bleef maar klungelen. Waarvan Wa regem dan ook gretig gebruik maakte. Zo legde Laroy een inzenden van Olmos in de voe ten van Van Baeckel en die zoveelste misstap in de Loker se afweer werd door Desmet afgestraft met een derde doel- Lokeren-Waregem 0-3. Johan Schoofs, na kwetsuur opnieuw in het Lokerse elftal, wordt in de rug aangevallen door Yvan Desloover. Daniël De Raeve ts in de buurt (DS) punt (0-3). Alhoewel voor Lokeren de kous toen al af was, herschikte Aimé Anthuenis na de koffie met de moed der wanhoop het steunvlak. Lokcren drukte toen Waregem weliswaar terug in zijn doelgebied, doch verder dan een paar ongekoördineer- de aktics kwam het niet. Rik Van Cauter, één van de betere Lokeraars, graaide wanhopig in de haren toen hij een mooie liftbal net over de dwarsligger zag gaan. Noch de frisheid van Didier Verheuge, ingekomen voor Ronny Laroy, noch de weder- optredende Raymond Mom mens konden een andere di mensie aan de wedstrijd ge ven. Het bleef 0-3, zelfs een eerreddend doelpuntje was er niet meer bij... Vivian Bogaert DANSEN MET MORGENROOD Op zaterdag 28.9 organiseert de turngroep Morgenrood uit Grembergen haar jaarlijks bal om 20.30 u. in de zaal Ros Beiaard, Grootzand 89 in Grembergen. De toegangsprijs bedraagt 50 F en dat is werke lijk een peulschil voor een ge zellige dansavond, muzikaal begeleid door een ervaren disc jockey Raymond Mommens stond voor het eerst sedert de ondertekening van zijn nieuw kontrakt de volle negen tig minuten tussen de lijnen. Weliswaar nog niet met de vorm van de grote dagen, toch kon hij na de rust met een knap schot ei zo na doelman Wim De Coninck verschalken. Die was echter bij de pinken... "Ik had me mijn wederoptreden enigszins anders voorgesteld", aldus Mommens. "We waren nochtans de eerste minuten goed gestart met twee schoten op de doelpaal. Waregem is wel een sterke counterploeg doch door ons offensief spel hebben ze ons een beetje de das omgedaan met drie goedkope tegendoelpunten. Met ons jonge team op achterstand komen tegen een geroutineerd Waregem was dus falikant. De Gaver beekploeg had trouwens de woensdag voordien Euro pees al bewezen waartoe ze in staat was." Raymond ondervond blijkbaar enige moeilijkheden om zich aan te passen aan dit nieuwe Lokeren. "Zo kan je het eigenlijk niet stellen. Er is natuurlijk een aanpassingsperiode nodig als je een hele tijd stilgelegen hebt. Het was tenslotte geleden van vorig seizoen, de slotwedstrijd tegen Anderlecht, dat ik een volledige wedstrijd speelde met het eerste elftal. Het kon natuurlijk beter, dat geef ik toe, maar de ploeg is na die drie doelpunten volledig in mekaar gestort", aldus de Lebbekenaar. Velen zagen in Mommens de rustbrenger in het elftal, zo'n beetje de peetvader van de jonge garde, iemand die ze kan leiden en intomen als dat moet... "Normaal is dat zo. Maar ik bezat tegen Waregem eigenlijk nog niet die kracht om de wedstrijd in goede banen te leiden. Ook voor mij was het een hele aanpassing. In de toekomst zit er wel muziek in die rol, we zien wel", besluit Raymond.

De Voorpost | 1985 | | pagina 29