I VERZICHT rOLLEYBALKOMPETITIE )AMES VOLLEYBAL KALENDER DAMES SMASH-INFO SCHITTERENDE EERSTE HELFT Af HANDBAL T A. SEGERS AAN HET KANON N.V. VLAAMS VOLLEYBALCENTRUM SQUADRA FEMINA LEBBEKE START VGGSTREFÏ1LUK ROS BEIAARD DOMINEER EN TOCH.. OVERZICHT VAN DE JEUGDKOMPETTTIE ALS TRUI VAN SEVEREN INKOMT... h"' ZELFDE SCENARIO JEUGDHANDBAL De Voorpost - 27.9.1985 - 39 EERSTE LANDELIJKE itekense - (sboerke Herentals 1 ;i5-6, 7-15, 15-10, 15-4) [et pas gepromoveerde Steke- le mocht voor het eerst uitko- len in de hoogste landelijke •eeks. De thuisspeelsters be- l jonnen vol zenuwen aan deze wedstrijd. Lut Buyssen zorgde ervoor, dat haar medespeel- ie$ters zich meer en meer op hun k gemak konden voelen. Haar ppslag zorgde voor de eerste bpunten en Stekene kon daar- bijmee uitlopen tot 14-1. at Tijdens de tweede set zagen :njwe een omgekeerd spelbeeld. l2De thuisspeelsters waren te tojiaastig in de opslagzone, zodat enhun opslagen minder verzorgd t iwaren en minder effekt had- den. Daartegenover vonden de r bezoeksters de Stekense recep- e tie menigmaal in gebreke. In Ode derde set werd opnieuw sbjzorg besteed aan de opslag en cvtfdoor hun betere service kon- r jden ze het laken naar zich [toetrekken en de wedstrijd in 5-hun voordeel doen kantelen. >ij Eens de bezoeksters op een 2-1 n [achterstand in de sets, boden [ecij nog maar weinig tegenstand leten brachten er niet veel van s [(terecht tegen een nu ontketend jvfStekene. Pardaf Kruibcke - IteiNieuwpoort 1-3 j(15-ll, 8-15, 11-15, 6-15) De meisjes van Pardaf haalden I niet geheel zonder moeite de eerste set binnen en de be zoeksters konden eerder ge- Imakkeiijk de tweede set bin nenhalen. i'Vanaf de derde set zag het er jnaar uit dat de wedstrijd van uittart ging. Beide ploegen gin- vjgen tot het uiterste. Leen JCiSchoenaerts was bij de thuis- j aploeg de beste aanvalster, j jnaar ze kreeg te weinig hulp )e)om het aanvalsgeweld van de it bezoeksters in te dijken. Na getweeëndertig minuten spel in t, (deze derde set wezen de bord- m,jes 1-2. n (In de laatste set konden de m|Pardafmeisjes nog maar weinig howeerwerk bieden. iviTWEEDE LANDELIJKE -leB vlATB St.-Niklaas - ^«Turnhout 2-3 )oi(10-15, 11-15, 15-9, 15-12, 7- ml5) ikiATB St.-Niklaas moest de "•'diensten missen van Christel '"Dobbclaere, die wegens ver- zllwondingen de wedstrijd moest volgen vanop de reservebank. luDe thuisploeg kwam vlug op aaeen 0-2 achterstand, maar ATB bleef niet bij de pakken p zitten en teneinde raad deed a.'dc plaatselijke coach alsnog "leen beroep op Christel Dobbc- e8laere, die ondanks haar handi- '.r j kap haar ploeg meehielp de heropstanding te bewerkstelli ngen. Alzo kon een beslissende ?'set uit de brand gesleurd wor- "den. In de vijfde set kwam er jnog weinig weerstand van de zijde van de thuisploeg, zodat de bezoekster overtuigend konden winnen. TWEEDE PROVINCIALE A Delta Eksaarde - Gimlick Oudegem: 0-3 (14-16, 11-15, 13-15). Gimlick Oudegem speelde haar eerste wedstrijd tegen neofiet Delta Eksaarde. In de eerste set draaide de bezoe kende ploeg niet al te best. Delta Eksaarde pakte uit met een snel spel en het kon uitlo pen tot 14-9. Oudegem her pakte zich .en het kon nog in extremis de set met 14-16 bin nendrijven. De thuisploeg, aangeslagen door dit onverwachte setver- lies, bereikte niet haar volle rendement en ze slaagde er enkel in elf punten te scoren. De derde set was net zo span nend als de eerste, want na een gelijkopgaande strijd trok Gimlick Oudegem aan het langste eind met 13-15 cijfers. Beide ploegen zorgden voor een spannende match en voor de toeschouwers was dit een aangename wedstrijd om vol gen. De ondervinding van de Oudegemse meisjes heeft de doorslag gegeven. Spijtig, dat er een verliezer moet zijn, maar Gimlick heeft de eerste zege alvast op zak. TWEEDE PROVINCIALE B Kangoeroes Aalst - VOG Gent: 3-1 15-10, !?-9. 15-6) De dames van Kangoeroes Aalst hebben hun eerste wed strijd, niet zo'n gemakkelijke, gewonnen. Het zag er noch tans niet zo uit bij de eerste set. VOG Gent, een daler uit eerste provinciale, was goed op dreef en het wou de match winnen. Onmiddellijk ging het er op los en het lieten Kangoe roes geen schijn van een kans. Langs 4-12 ging het naar 6-14. Zes opslagen had Gent nodig om Aalst te verslaan met 10- 15. Dit was waarschijnlijk de waarschuwing voor Kange- rocs, want vanaf de tweede set hield het de bovenhand. De tweede set was evenwichtig en gelijk tot 9-9. Het was een gelijkopgaande strijd, maar dan ontketende Aalst alle dui vels om te besluiten met een 15-10 op het bord. De derde set kregen we hetzelfde pa troon. De stand klom op tot 9- 9 en 10-9; maar de finale in spanning voor Kangoeroes be tekende setvoordeel voor Aalst: 15-9. De vierde en laat ste set was duidelijk voor de sterkste ploeg op het terrein. Kangoroes behaalde deze met 15-6 cijfers. VOG Gent was ontmoedigd en Kangoroes speelde beter en beter. De ploeg begint te draaien zoals het hoort, binnen enkele weken staat ze er nog beter voor maar vooreerst zullen ze nog enkele kleppers moeten afdrogen, zoals Beervelde vol- Eerste Landelijke 28.9.1985: 20.00 u: Nidavo Nieuwpoort-VC Stekense 29.9.1985: 18.00 u: Brulindus Merelbeke-VC Pardaf Kruibeke Tweede Landelijke B 28.9.1985: 20.15 u: Asterix Kieldrecht-VC Olvek 20.15 u: Sinda St. Niklaas-Salvado Diksmuide 19.30 u: Wallys Wielsbeke-Unic VBC Herzele Tweede Landelijke B 29.9.1985: 17.00 u; Hermanas Wervik-DVC ATB St. Niklaas Eerste Provinciale 28.9: 20.00 u: Juvenes Zele-Nova Smash 29.9: 14.45 u: Melle-Sigivok St. Gillis-Waas Tweede Provinciale A 28.9: 20.00 u: Real Testa Lokeren-Rumbac Waasmunster 19.00 u: Watervliet-Cactus De Klinge 29.9: 20.30 u: Libera St. Niklaas-Delta Eksaarde 15.45 u: Olro Zelzate-Modcrna Lebbeke 16.00 u: Adec Baasrode-Assenede 19.45 u: Gimlick Oudegem-Hades Temse Tweede Provinciale B 28.9: 16.45 u: Beervelde-Kangoeroes Aalst Derde Provinciale A 28.9: 15.00 u: VC Kemzeke-AVO Melsele 16.30 u: Moerbekc-Leeuwerik Lede 15.00 u: VC Temse-VC Schellebelle 15.00 u: Meerbeke-Gilvoc Dendermonde 29.9: Snuffel Grembergen-Nidak Nieuwkerken Vierde Provinciale A 28.9: 18.00 u: VK Aalst-Sinda St, Niklaas B 16.00 u: VC Buggenhout-Madavoc Hamme 29.9: 11.00 u: Kabaz Bazel-Kontakt Temse Vierde Provinciale B 28.9: 16,30 u: Juvenes Zele-Zelzate Vierde Provinciale C JX 9- 70 00 u: Scornio Aaigem-Hcusden gende week bijvoorbeeld. De reserveploeg verloor haar wedstrijd met 0-3 cijfers: 10- 15. 10-15, en 4-15. DERDE PROVINCIALE A Cilvoc Dendermonde - VC Kemzele: 1-3 (15-9, 15-15, 9-15, 12-15) Een goede wedstrijd van de bezoekers. Beide ploegen zorgden voor een aangename wedstrijd met aantrekkelijk volleybal. VIERDE PROVINCIALE A Hovoc Hofstade - VC Buggenhout: 3-0 (15-4, 15-2, 15-7) Buggenhout kon verleden sei zoen een rol vertolken in de eerste helft van de rangschik king. Tijdens de transfertpe- riode echter hebben niet min der dan vijf speelsters hun vrij heid aangevraagd. Niettegen staande de klub op een dertig tal aangesloten leden beroep kan doen moest VC Buggen hout naar Hofstade afreizen met zeven speelsters, met daaronder slechts twee basis- speelsters (overgebleven van vorig seizoen). Het forfait van de resevematch werd in de hand gewerkt, doordat het klubbestuur zich hield aan de afspraak om een jeugdploeg in kompetitie in te schrijven. VC Buggenhout beschikt thans over een zwakke ploeg en de nieuwe trainer-coach Jaak De Block, zal nog veel geduld de nieuwe rekruten tot vol waardige basisspeelsters heeft geschoold. In de eerste set liep Hofstade uit via 5-0 en 10-3 tot 14-4. De bezoeksters wisten de thuis ploeg twee setballen te ontfut selen. De tweede set kregen we eenzelfde spelvcrloop: via 8-0 en 11-1 werd de set uitge maakt, waarbij Hofstade twee setballen nodig had. Voor de aanvang van de derde spelfaze werden de jeugdspeel- sters Kathleen van Bosbeke en Rebecca Vastenavondt van plaats gewisseld. Nu kon Bug genhout voor het eerst zelf eens tot 1-4 uitlopen. Hovoc Hofstade sloeg echter terug en het kwam via 9-4, 9-6 en 13-7 aan een verdiende overwin ning. Bij de bezoeksters kon alleen Conny Craycman zich aanval lend doen gelden. De gescoor de punten van Buggenhout wa ren flaters van de thuisspeel sters. Snuffel Grembergen De trainer van Snuffel Grem bergen (dames) is de Zeelse basisspeler Mare Comelis, woonachtig in Grembergen. Hij staat in voor de trainingen vanaf augustus. Forfaits St.-Martens-Latcm geeft alge meen forfait in derde provin ciale. Zomergem geeft algemeen for fait in eerste provinciale dames. Buggenhout geeft forfait voor de reserveploeg bij de dames in vierde provinciale. Uitsluitingen Verscheidene ploegen voldoen momenteel niet aan het vereist aantal te leveren scheidsrech ters en ze dreigen (omdat tij dens de laatste scheidsrcch- terskursus geen kandidaten voor hun ploeg slaagden) uit de kompetitie te worden ge nomen. Momenteel komt het bestaan van VC Temse heren (le na tionale), Adec Baasrode (2e provinciale dames). Delta Eks aarde (4e provinciale dames), Danny Hofstade (derde pro vinciale heren) en Nieuwker ken Waas (4e provinciale he ren) in het gedrang. Scheidsrechterexamen Voor het laatste schcïdsrech- terexamen waren er 60 inge schrevenen, waarvan er 49 met sukses de kursus beëindigd hebben. Buitengewone Algemene Vergadering Het Oostvlaams Volleybalver- bond heeft, in het kader van de oprichting van een NV Vlaams Volleybalcentrum (12 okto ber) toegestemd om een Bij zondere Algemene Vergade ring bijeen te roepen om alle klubs en leden in te lichten. Volleybal. Laila Steppé is een van de betere jeugdspeel- sters van Moderna Lebbeke. Zij speelde zondag knap in het fanionteam. (adw) MODERNA LEBBEKE - LOKEREN 0-3 Het werd voor Moderna Leb beke een bevredigende start tegen Lokeren. Ondanks het verlies zijn er helemaal geen redenen om te gaan wanho pen. Met het geleverde spel voor ogen en dat met een team waar noodgedwongen de jeugd moest worden opgesteld is het een goede prestatie te noemen van de ploeg van trainer Etien- ne Van Uytvang. Het ging er in de twee eerste sets uiterst spannend aan toe zodat er ook voor Lebbeke meer in zat, al leen bij de laatste set was bij Lebbeke de samenhang zoek en was men over zijn beste krachten heen. De eerste set begon eerder slecht. Op zeker ogenblik stond Lebbeke 1-8 achter. Toen begon het aan een re monte en men kreeg de stand gelijk; 10-10. Toen gaf men elkaar niets meer toe. Van 14- 14 ging het naar 15-15, uitein delijk kon Lokeren deze set binnenhalen met 15-17. In de Tweede set ging het gelijk op tot 9-9 en dat was meteen vol doende voor Lokeren dat nu doorging tot 10-15. In deze twee sets had men vooral op gekeken bij Lebbeke naar Ka rin Van Acker. Vorig seizoen steeds op de reservebank be wees ze nu dat eens men haar de kans geeft zij deze kans met beiden handen grijpt. Karin kreeg zondagnamiddag meer dan een open doekje voor een geslaagd ingrijpen. Ook Caro le Segers en Iris Ravijts lieten een beste indruk. En dan was er ook de jeugd, speelsters die vorig seizoen nog bij de jeugd uitkwamen en nu plots in het eerste, team in 2e provinciale. Dat dit mogelijk was, is vooral het werk van trainer Etienne Van Uytvang. Laila Steppé, An Van Steen, Nancy Verhey- den en Hilde De Triest lieten zich om beurten opmerken. De derde set ging dan met 3-15 verloren maar toen waren er al enkele speelsters bij Lebbeke die over hun krachten heen waren. Voorzitter Flor Borms: «Ik ben tevreden over de wedstrijd die Lebbeke speelde. Gezien de omstandigheden waarin we gestart zijn met heel wat nieu we gezichten in de ploeg. Ik had het me zo niet voorge steld. De jeugd heeft me voor al verrast in de aangename zin. Trainer Etienne Van Uytvang was ook tevreden met de gang van zaken. Nog wat dokteren aan het systeem en dan zijn we rond. De resultaten zullen niet uitblijven.» DAMESHANDBAL -16 NATIONALE AVANTIFEMINA LEBBEKE - MEEUWEN 20-8 Het Avanti-trainersduo Peter en Eddy De Smedt glunderde tijdens de rust van de wedstrijd Lebbeke-Meeuwen. De thuis ploeg leidde toen met 11-3 na een gewoonweg schitterende 30'. In verdediging verliep al les nagenoeg perfekt en aan vallend lukte het ene na het andere ingeoefend manoeu- ver. Meteen had Lebbeke een vrijwel ongekend spelniveau gehaald en het ziet er naar uit dat Avanti Femina gestart is aan een bijzonder sterk sei zoen. Zelfs het feit dat H. Bleyaert zaterdag niet in haar allerbeste doen was kon de Lebbeekse motor niet doen sputteren want zowat alle speelsters speelden gedurende die 30 eerste minuten zowat aan het toprendement. Zonder aan de prestatie van het geheel te willen afdoen mag toch ge zegd worden dat K. Van Dam me opnieuw outstanding was. De Lebbeekse linker-back blaakt duidelijk van zelfver trouwen en vooral in de twee de helft als het wat minder goed vlotte bij de thuisploeg, kwam dit duidelijk tot uiting. Zoals Karin in die periode af werkte is nog niet zo dikwijls te zien in ons vrouwenhandbal. In die eerste helft pakte Leb beke uit met een zeer ver uit stappende verdediging die de bezoeksters dikwijls voor pro blemen stelde. Lissens, ook al erg goed, zorgde voor 3-1 na 7' en via 4-2 ging het naar 11-3 aan de rust. Onmiddellijk na de rust zorgden Van Damme en Bleyaert voor 13-3 maar dan vlotte het even niet meer zo goed. Bleef de verdediging vrijwel vlekkeloos akteren, aanvallend werd af en toe bal verlies geleden wat resulteerde in een 15-5 stand na driekwart Handbal. Karine Van Dam me van Avanti Femina Leb beke (arch) wedstrijd. Het was Van Dam me die met vier opeenvolgen de treffers toch nog voor een duidelijk overwicht zorgde. Avanti Femina: Van Langen- hove, Bleyaert 4, Callens, Van Damme 8, Cools, Hermans 2, Lissens 4, Biesemans 1, Maes 1. 2° AFDELING Avanti Femina 2 - M. Gent 19-3 Avanti Femina 2 zonder de gekwetste Y. De Smedt, maar met het Gentse duo N. De Rycke - A. Van Renterghem in de rangen kende geen gena de voor de toch wel zwakke bezoeksters. Hoewel A. Se gers - 10 doelpunten! - in de eerste helft heel wat tegenslag kende bij de afwerking, werd Gent op een 9-0 ruststand ge plaatst. Dat goalie Y. Van Den Meersch hiervoor ook haar duit in het zakje deed, hoeft geen betoog. Ook in de tweede helft bleef de Lebbeekse ver dediging goed gesloten en het duurde nog tot de 36° minuut vooraleer Gent zijn eerste tref fer scoorde. Segers bleef sco ren en indien de tegenaanval bij Lebbeke iets vlotter had gelopen, was de Gentse neder laag beslist nog groter geweest. Via 15-2 na driekwart wed strijd werden de 19-3 eindcij fers bereikt. Het onthoofde Gent is wellicht niet de juiste maatstaf om de mogelijkheden van Avanti Femina 2 te meten maar het ziet er naar uit dat Lebbeke, eens volledig inge speeld, beslist moeilijk zal te kloppen zijn. Avanti Femina 2: Y. Van Den Meersch, A, Segers 10, Els- kens 1, A. Walraevens 2, N. De Rycke 3, A. Van Renter ghem, Van Handenhove 3, Anné, Quarin, G. Lissens, Buqué. Nadat de Raad van Bestuur op 31 augustus 1985 het licht op groen had gezet om een Vlaams sportcentrum uit de zrend tc stamoen werd op 13 september de Naamloze Ven nootschap «Vlaams Volleybal- centrum» opgericht. Het doel van deze N.V. is: de organisatie in de brede zin van het woord, de adminis tratie en het bestuur van sportmanifestaties die recht streeks of onrechtstreeks ver band houden met volleybal en elke andere sport. de organisatie van wedstrij den, vormingsstages en trai ningsstages, kursussen, samen komsten, kongressen, semina ries, meetings, rechtstreeks of onrechtstreeks in verband met volleybal of met elk andere sport. de inrichting, uitrusting, onderhoud en ter beschikking stellen van sportterreinen, zo wel binnen als buiten, het ko pen, verkopen, huren en ver huren van alle sporttoestellen en sportgerei. De N.V. zal zich mogen gelasten met het beheer en de uitbating van onroerende goe deren, hotels, restaurants, ca fetaria's, kantines, bureaus en vergaderzalen zowel zelf als door derden. Het aanwenden van personeel in verband met voornoemde handelingen. De architekt legt de laatste hand aan de definitieve plan nen en het eerste lastenboek. Gespecialiseerden in de vol gende branches: Aannemers - construktiemate- riaal - verwarming - bevloering - schrijnwerkerij - loodgieterij - sanitaire installaties - dakbe dekking - isolaties worden ge vraagd kontakt op te nemen met hei Yuu^*5<uaC£rcUx?&fl, Lambermontstr. 278 te 1030 Brussel om hen een lastenboek te doen toekomen. In begin 1986 is de N.V. Vlaams Volleybalcentrum van plan van start te gaan met de bouw van een nieuw admini stratief centrum met ruime sportvoorzieningen. Dit pro- jekt doet een definitieve gooi naar een toekomstgerichte ontplooiing van onze volley- balsport in Vlaanderen. Voor al aan de sportieve opleiding van jong en oud zal ruime aandacht besteed worden, ter wijl de levensbelangrijke vor ming van diverse kaders zeker niet uit het oog zal verloren worden. Het aksent van deze realisatie ligt hoofdzakelijk bij de sportieve gebeurtenissen. Overzicht geplande voorzie ningen in het centrum: Sporthal: drie terreinen, met vrije hoogte van 10,20 me ter met degelijke sportvloer. Sporthotel: twintig drieper- soonskamers (met douche, toi let en lavabo) en ontspannings zaal. Vergaderzalen: voor semina ries en studieweekends. Leslokalen: Om kursussen op allerlei niveaus te organiseren. Sportshop: Uitrusting, ballen en materiaal. Fitness room. Twee buiten tennis-terreinen. Cafetaria. 3° AFDELING Menen - Squadra Fem. Lebbeke 5-23 Squadra Lebbeke heeft reeds in de eerste kompetitiewed strijd bewezen dat zij opnieuw als favoriet starten in 3C afde ling. Tegen een weliswaar, t.o.v. verleden seizoen, duide lijk verzwakt Menen, werd het een ruime overwinning die vooral in de eerste helft gestal te kreeg. De ploeg van train- ster-coach K. Moonen startte bijzonder sterk en na 5' wees het scorebord 1-3 aan. Goalie S. Roels toonde zich tijdens de volgende 25' van de eerste helft onvermurwbaar en de score machine van Lebbeke deed de rest. Rust 1-15. In de tweede helft verliep het spel minder aantrekkelijk. Een zwak leidend scheidsrechters- duo liet heel wat Westvlaamse overtredingen 'onbestraft en dit, samen met een logisch koncentratieverlies bij Squa dra, het Menen toe meer in de wedstrijd te komen. In elk ge val wie dit Squadra verslaagt zal de titel niet gestolen hebben. Squadra Fem. Lebbeke: Hau- welaert en Roels, De Meers man 8, Van Den Broeck 2, Luypaert 2, Van Cauwenber- Handbal. Sonja Muylaert van Squadra Femina Lebbe ke (arch) ghe 2, Steppé, Muylaert 7, Cooreman 1, Bosteels 1, Moonen. EVA Dames Junioren GIMLICK OUDEGEM De ontmoeting met Borsbeke zorgde voor een 3-0 overwin ning voor de thuisploeg, die met niet zo'n grandioos volley bal tegen een zwakke bezoe kende ploeg de zege behaalde. Gimlick was gans de wedstrijd de betere ploeg op het terrein en het diende enkel in de eer ste set wat tegenstand te dul den van de bezoekende meisjes. Jongens Scholieren DENDERWINDEKE 3 FILOES OUDEGEM 0 De Oudegemse jeugd leed een 3-0 nederlaag tegen Dender- windeke. Oudegem mist dui delijk nog heel wat wedstrij dervaring, Maar daar wordt nu door het trio begeleiders Her- ssens-Cool en Houthoofd aan gewerkt gedurende dit eerste seizoen. Sedert vorig jaar heb ben ze alledrie heel wat kennis overgebracht op deze toch wat jonge knapen, waar slechts twee echte scholieren bij horen. EERSTE PROVINCIALE - DAMES Oostakker - Juvenes - Da mes 2-3 Het kan verkeren, moet trai ner-coach Trui Van Severen gedacht hebben toen haar jon ge meisjesploeg in Oostakker een bijna zekere nederlaag te gemoet ging. De Gentse da mes liepen immers tot 2-0 uit via 15-10 en 15-13 setzeges. Ook in de derde set leek het kalf verdronken toen Oostak ker aan 12-7 de overwinning zich voorgenomen had dit sei zoen als speelster te stoppen en zich nog enkel te bekomme ren met de funktie van trainer- coach haar trainingspak uit. Haar plotse aanwezigheid sti muleerde de Zeelse meisjes in die mate dat het wedstrijd beeld volledig keerde zodat de set met 13-15 zegevierend werd besloten. Het entousias- me van Trui liet zich ook in de twee resterende sets merkbaar gevoelen, Juvenes won deze Zicho - Ros Beiaard Den dermonde 10-9 Bij R.B. Dendermonde be greep men het niet zo best, een ganse wedstrijd domineren en toch verliezen met het kleinste verschil, het moet je maar overkomen. Klubleider E. Verleyen was dan ook teleur gesteld en al had hij niets dan lovende woorden voor de speelsters, men voelt het met de ellebogen aan dat Ros Bei aard hunkert naar de eerste overwinning. Wellicht komt die er volgende week tegen Uilenspiegel maar dan moet P. Van Hemelryck er wel bij zijn (zondag ziek). In ieder geval, Dendermonde liet ook tegen Zicho blijken dat zij handbaltechnisch en taktisch niemand hoeven te vrezen maar de jonge speel sters konden naar het wedstrij deinde toe de spanning niet meer aan en van de oudere, meer ervaren basispionnen wa ren duidelijk de beste pijlen verschoten. Hiervan maakte HAACHTSE - E.V. AALST 12-11 E.V. Aalst, zonder Lievens en Buyle, leed een nipte neder laag tegen Haachtse nadat de eerste helft vrijwel hetzelfde scenario kende als een week eerder tegen Overpelt. Ook zondag speelde Eendracht een katastrofale eerste helft wat resulteerde in een 8-3 rust stand. Tijdens de tweede helft begon Eendracht dan aan een helse achtervolging. Drie mi nuten voor het einde waren zij zowaar opnieuw langszij ge raakt (11-11) zodat het er even naar uitzag dat Aalst opnieuw de stunt zou lukken. Deze maal draaide het echter anders uit want het was de thuisploeg die de beslissende treffer scoorde. Ook nog te vermelden dat Aalst vier 7-m worpen miste. E.V. Aalst: I. Van Den Borre, Bascour 3, Cl. Simal 1, K. Van Malderen 2, M. De Backer 1, de snelle Lepez - 7 treffers - gebruik om Zicho nog op winst te werpen 3' voor het einde. Zoals wij reeds zegden, het betere Dendermonde domi neerde vrijwel de ganse tijd en ehkel Lepez kon via uitbraken Zicho in de wedstrijd houden. Het duurde weliswaar 6' voor aleer een sterk spelende Broothaert de score opende maar samen met Heirman zorgde zij er toch voor dat Dendermonde met 3-5 leidde aan de rust. Ook in de tweede helft bleef Ros Beiaard vrijwel bestendig leiden (5-8 na 47' en 7-9 langs Van Der Jeught 7' voor het einde) maar twee uit braken van opnieuw Lepez zorgden voor 9-9. Goalie Van Hove, weer bijzonder sterk tussen lat en palen, kon niet verhinderen dat Lepez na een onderschepte Ros Beiaard- aanval de 10-9 eindcijfers vast legde. R.B. Dendermonde: Van Ho ve, Heirman 2, Broothaerts 4, Hofman, Goubert, Wauters 2, D'Haese, Van Der Jeught 1. EVA Honden verjagen Waasmunster! De jeugdige Waasmunsterse handballers konden niet over de vernieuwde sporthal beschikken omdat een honden tentoonstelling de sportvloer opeiste. De wedstrijden werden dan noodgedwongen in de gastvrije Wuitenssport- hal van de heer Offenboom gespeeld. Miniemen Waasmunster 1 - Lokeren 46-5 Daar Lokeren maar met 6 spelers opdaagde, speelde de thuisploeg het spel sportief mee door met een speler minder aan te treden. De bezoekers waren echter niet opgewassen tegen het snelle en agressieve spel van de thuisploeg (rust 20-0) met De Bode en Ternest als meest secure afwerkers. Waasmunster: Desseaux, Roels 6, De Bode 16, De Meerschman 6, Ternest 17, Van Bosch 1. Lokeren: Gokbulut 5. Waasmunster 2 - Ajax Lebbeke 18-8 De thuisploeg, op keeper Van Bosch na, allen pupillen, heeft een prachtige partij handbal gespeeld tegen een Ajax, dat vooral door de atletische Paermentier bleef aanklampen. Een trefzekere De Groote en een knappe verdediging hielden de bezoekers echter op voldoende afstand. Waasmunster 2: Van Bosch, Baert 2, Maes 1, Vermeulen, Loier 2, De Groote 11, Rentmeesters, De Grave 2. Ajax: Paermentier 5, Pissens 1, Heyvaert 2. Kadetten Waasmunster - Ajax 2 35-10 Langs de goedwerpende Thierens en Van Damme, kon de thuisploeg vlug een voorsprong uitbouwen tot een 15-7 ruststand, temeer daar de verdediging heel betrouwbaar leek en enkel last had met de beweeglijke Van der Jeugt. Na de rust toonde Waasmunster zich fysisch veel sterker zodat via snelle tegenaanvallen en krachtig afstandsschot de 35 goalen werden gehaald. De verdediging speelde bijzonder sterk en een attente keeper De Grave diende zich slechts in de laatste minuten terug gewonnen te geven. Waasmunster: De Grave, Thierens 9, Van de Velde 3, Verdurmen 3, Dutré 6, Leunis 1, Berckmoes 4, Van Damme 8, Vermeulen 1. Ajax: Van der Jeught 6, Tilley 4.

De Voorpost | 1985 | | pagina 39