I HOE LANGER, HOE BETER l_ KAATSEN IN BAASRODE kaatsen Ti KALENDER HEREN INSCHRIJVEN OP AANDELEN: «NV VLAAMS VOLLEYBALCENTRUM» VAN DE MOORTEL ROEPT ZEGEREEKS VAN RÜBBENS HALT TOE WAT IS EEN SP0RT0NGEVAL? EENDRACHT Z0GGESÜPP0RTERS KOZEN BESTE SPELER VAN HET JAAR BEZOEKERS IETS BETER BUGGENH0ÜTS GEMEENTEBESTUUR ONTVING KAMPIOENEN- KRACHTBALKLUB OPSTAL 40 - 27.9.1985 - De Voorpost 3e PROVINCIALE B EREMBODEGEM - HEMELVEERDEGEM 3-1 VOLLEYBAL Baasrode VA, tweede eeklas- menie balletie over. De koord- Als we de volleybalprofeten mogen geloven, is de reserven- match de spiegel van de hoofd match. Dat gaf alvast hoop aan de Erembodegemse ploeg die, na een zwak eerste seizoen in der de provinciale, de voorwed strijd van de partij tegen He- melveerdegem afgelopen weekend won (15-12, 15-13, 13-15). De gereformeerde thuis- Dloea (6 transfers'1 had vri' vlug voorsprong opgebouwd tegen de "oude bekende" uit vierde provinciale. Het was uiterst spannend toen de eerste set van 14-10 naar 16-16 ging - dit spelon- derdeel duurde meer dan een half uur en eindigde toch in het voordeel van de moreel aftake lende thuisploeg (18-16). De gelijkopgaande tweede set werd gewonnen door de bezoekers en alhoewel deze zich hierdoor aanzienlijk lges- taafd voelden in hun kansen op winst konden zij in de volgen de sets nog slechts, zwak-be- dreigend optreden (15-10, 15- 10). De nieuwe inbreng van o.a. Luc en Mare Valkiers heeft schijnbaar een duistere perio de (Erembodegem won in zijn eerste seizoen in derde slechts 2 maal) afgesloten. De ploegen: Erembodegem: Timmermans, Valkiers L. en M., Schamp, De Smet, Cour- teaux, Verleysen P. en D., Eeckhaut. Pandolfi en Latois. Hemelveerdegem: De Cock, V.D. Maele, Remy, Van Damme, Keppens, Leeman, Vermassen, De Schuyteneer, Roels, Haegeman en V.D. Schueren. Volleybal. De ATB-volleybalploegen kregen een nieuwe uitrusting van café Europa en Torino-Honda. De spelers en fans werden vergast op een drankje en een hapje, fdw) Eerste Landelijke B 28.9.1985: 20.00 u: Rapid St. Niklaas-VBC Maldegem 18.30 u: VTI Kortrijk-Juvenes Zele Tweede landeljjke A 28.9.85: 20.30 u: White Star St. Amands-Sigivok St. Gillis Waas Derde landelijke B 28.9.85: 21.00 u: VTB VAB Mechelen-VK Aalst 20.00 u: VC Kemzeke-Olympia Leefdaal 20.00 u: Volley Steendorp-VC Zorgvliet 29.9.85: 18.00 u: VC Atom-Volley Oltisj Bazel Eerste provinciale 28.9: 20.00 u: AVO Melsele-Unic Herzele 20.00 u: VK Beveren-Kontakt Temse 29.9: 19.30 u: Nivov Nieuwkerkeh-Rumbac Waasmunster Tweede provinciale A 28.9: 16.00 u: VBK Elversele-Sigivok St. Gillis Waas 19.00 u: Denderwindeke-ATB St. Niklaas 29.9: 19.30 u: Adec Baasrode-Leeuwerik Lede Derde provinciale A 28.9: 15.30 u: Hamvoc Hamme-Hygiëne Stekene 15.00 u: VC Kemzeke-Blauwen Hoek Hamme 20.00 u: Beervelde VK-St. Pauwels 16:30 u: Rapid St. Niklaas-Filoes Oudegem Derde provinciale B 28.9: 15.15 u: EVO Ename-VK Erembodegem 29.9; 15.00 u: St. Jan Hemelveerdegem-Danny Hofstade 16.00 u: Vokajap Appelterre-Kangoeroes Aalst Derde provinciale C 29.9: 16.00 u: Wontergem-VC Schellebelle Vierde provinciale A 28.9: 15.30 u: Asterix Kieldrecht-VK Aalst 29.9: 10.45 u: Kuhne Zele-Nivoc Nieuwkerken Vierde provinciale 28.9 28.9: 15.15 u: Aalter-Ajax Aaigem Baasrode VA, tweede geklas seerde in het gewest Aalst- Dendermonde, moest het op nemen tegen Tollembeek, tweede gerangschikte van het gewest Ninove. Onder hun beiden moesten ze uitmaken, wie aanspraak kon maken op promotie naar Hogere III. De wedstrijden TOLLENBEEK 7 BAASRODE VA 15 Dat de kaatssport bloeit op de Broekkant staat buiten kijf. Na wekenlange spanningen bij de pupiüer.-jêuguploeg, moes ten de senioren eerst op ver plaatsing voor hun dubbele konfrontattie tegen Tollem beek. Een uiterst gemotiveerd VA. ondervond dadelijk dat zijn tegenstander niet in volle getalsterkte tussen de lijnen getreden was, niet minder dan drie invallers werden opge steld, zodat de thuisploeg dui delijk onder de maat presteer de en geen partij was voor een uitstekend spelend Baasrode. Onder impuls van een goed spelende Hendrickse kon VA Baasrode heel vlug een voor sprong uitbouwen: het ging via 1-3 tot 2-5. De keerders Ver- heyden en De Clercq steunden hun achterman en ze keerden menig balletje over. De koord- mannen Claes en Cassiman dienden werkloos toe te zien hoe hun medespelers zich kon den uitleven. Via een tussen stand van 3-6 werd een 3-8 ruststand bereikt, wat meteen een riante voorsprong voor de bezoekers inhield. De vele mee afgereisde supporters, die hoopten op een goede wed strijd kwamen bedrogen uit. Na de pauze kwam Van Kerck- hoven de plaats van Claes in nemen. De thuisploeg haalde wel nog de eerste twee spelen na de koffie op en na een 5-8 stand hervond Baasrode zijn draai. Nu was er geen houden meer aan. Via 5-10, 6-12 be reikte VA Baasrode het eind signaal met 7-15 op het bord. Baasrode stond duidelijk al leen in voor de verzorging van het spektakel. ZONDAG VA BAASRODE TOLLEMBEEK Voor de terugwedstrijd had Tollembeek opnieuw een be roep gedaan op twee invallers, maar het bracht toch achter man Cleibout tussen de lijnen. Verheyden nam nu de «hon neurs» waar en hij zorgde er voor, dat Baasrode door zijn keerdersinstinkt tot 4-1 kon 15 uitlopen. Tollembeek zorgde voor een repliek en onder im puls van een goed spelende Cleibout werd de stand 4-2 en 5-3. Bij VA Baasrode startte Van Kerckhoven voor het eer ste dit seizoen in een wed strijd. De thuisploeg liep ver der uit langs 6-3 tot 8-4. Na de pauze kwam Cassiman in de ploeg in de plaats van Claes, die meteen onder de douche kon. De nieuw ingeko men speler werd op de plaats van de grootmidden gedropt en hij trok zich uitstekend uit de slag. Nadat Baasrode een 10-5 stand had bereikt kon Tollembeek nog terugslaan. Tussenstanden waren 11-7 en 12-8, VA, dat zich alsnog de zege niet wou laten ontglippen, vond het nu stilaan welletjes en drukte eventjes door via De Clercq, die de ballen overde achterlijn joeg om de wedstrijd te beslui ten met 15-8. De Baasroodse ploeg was te sterk voor dit ontgoochelend zwak Tollembeek. De kaats- liefhebbers uit het palingdorp keerden misnoegd huiswaarts, omdat de bezoekers nagelaten hebben aan te treden met hun basisploeg. Zo hadden ze een spannende wedstrijd moeten mislopen. De Baasroodse S§| ploegen zijn nog niet aan rus-Ij ten toe, tot en met 13 oktober I moeten zij in het strijdperk. Ziehier het programma: Zaterdag 5 oktober 1985 om 10.30 u. Miniemen: VA Baasrode-Buggenhout Toekomst Zondag 6 oktober 1985 om 10.00 u. Kadetten: VA Baasrode-Buggenhout Zondag 6 oktober 1985 om 13.45 u. Tornooi pupillen: Baasrode VA (Kampioen van België), Katel, Toekomst Bug- genhout en dit allemaal op de terreinen van de Broekkant straat (nabij café Manekens) Maandag 7 oktober 1985 om 14.00 u. Memorial Petrus Van Horen- beeck tussen Baasrode VA en Opstal Pelote. Zondag 13 oktober 1985 Tornooi pupillen: VA Baasrode, Kastel en Bug- genhout Deze wedstrijden hebben plaats op de terreinen in de Broekkantstraat (nabij café Finneken). Het maatschappelijk kapitaal van de naamloze vennoot schap wordt op twintig miljoen geraamd. De NV geeft 20.000 aandelen uit, elk met een normale waarde van 1.000 fr. Wie kan op deze aandelen inschrijven? Klubs, leden, sympathisanten en vrienden. Welke voordelen krijgt u bij het inschrijven? Per 1.000 fr. 1 ristornopunt (hoe groter het aande lenpakket, hoe voordeliger bij aankopen sportmateriaal, gebruik installaties enz.). Tevens kunnen de personen door hun intekening voor 31.12.1985 beroep doen op aftrek van sommen besteed aan de aanschaffing van aandelen (art. 4 K.B. nr. 15 van 9.3.82. BS. 12.383, art. 3 KB nr. 150 van 30.12.82 13.5 9.1.83, wet De Clercq). Tot en met het inkomenjaar 1985 mogen de belastingplich tigen van hun gezamenlijk netto-inkomen, de bedragen aftrekken die zij in 1985 hebben besteed aan de aanschaf fing van intekeningen bij oprichtings- of kapitaalsverho ging op aandelen van private emissies (voor 1985 bedraagt de aftrek 40.000 fr. per belastingplichtige 10.000 fr. per persoon ten laste). De aandelen moeten gedurende tenminste 5 jaar bewaard worden of bij verkoop de verkoopprijs binnen de drie maanden verder beleggen. Geïnteresseerden kunnen kontakt opnemen met het NV Vlaams Volleybalcentrum Lambermontlaan 278 te 1030 Brussel of telefoneren op nr. 02/215.88.42. De verschuldigde som voor de aandelen moet voor 30.11.1985 gestort worden. FINALE BEKER VAN ZELE KAATSEN LIKEUREN RUBBENS - VAN DE MOORTEL: 9-15 Na een propagandawedstrijd voor de kaatssport heeft Van de Moortel via een 9-15 over winning een einde gesteld aan de drie opeenvolgende beker triomfen van Rubbens. Favo riet Rubbens verraste een ver zwakt Van de Moortel dat niet kon rekenen op Pierre Willaert met een bliksemstart (3-0). Onder impuls van een sublie me Eddy De Saedelaere de grote figuur uit deze finale keerde Van de Monrtpi en nam zefls het wedstrijdini tiatief aan 3-4. Kampioen Rub bens op zoek naar een vierde zege rukte onder impuls van Ronny Wauters op naar 6-4 maar liet toen een 40-0 voor sprong teloorgaan. Dit feit bleek achteraf het psycholo gisch ogenblik dat de wedstrijd een ommekeer bezorgde. Van de Moortel wist zeven van de acht spelen die op 40-40 wer den beslist in de wacht te sle pen en ging met 7-8 de rust in. Na de pauze stond er nog een ploeg op het veld. Rubbens verving koordspeler Danny Van Puyvelde door Pierre De Sitter aan 7-10 tot Van de Moortel plots de steun kreeg van een goed kerende Luc Kaatsen. De finale van de Beker van Zele werd gewonnen door de ploeg Van de Moortel (staande) die likeuren Rubbens met 9-15 versloeg (gb) Thierens. Een entousia3t spe lend Van de Moortel liet geen twijfel meer over zijn eerste bekerzege. André Bauwens, Danny Van Puyvelde en Pierre De Sitter. Het winnend vijftal van Van de Moortel bestond uit Willy Heirwegh, Eddy De Saedelaere, Luc Thiernes, Erik Van Malderen en Roger Vermeulen. De wedstrijdlei ding was in handen van Theo Wauters en Eddy De Beule. Bij de neventrofeeën werd Rubbens tot de fairste ploeg en André Vrijdag tot de fairste speler van de kompetitie uitge roepen. Schepen van Sport Al- fons Rupus verheugde zich over het sukses van deze volks sport bij uitstek. Hij noemde de bekerfinale propaganda voor de sport en richtte tot slot een dankwoord naar de spe lers, de verschillende besturen en leden van het organiserend sportkomitee. ajz De laatste decennia nam de sportaktiviteit in het algemeen en het beoefenen van volleybal in het bijzonder een hoge vlucht. Onvermijdelijk kwamen naast de overgrote positieve kanten ook de minder positieve om de hoek kijken. Eén hiervan is dat het beoefenen van sport hoe dan ook betekent dat men slachtoffer kan worden van een ongeval. Hiertegen kan men zich uiteraard laten verzekeren. Een eerste vereiste, om de draagwijdte van het geldende kontrakt na te gaan, is dan wel te weten wat door uw verzekering als een gewaarborgd ongeval wordt beschouwd. De wijze Van Dale stelt dat een ongevaleen ongeluk» is of een ongunstige samenloop der omstandigheden..., het feit of de omstandigheden dat er iets onverwachts gebeurt dat schade of letsel veroorzaakt...». Bij de verzekeringen wordt het begrip ongeval als volgt gedefinieerd: «Onder ongeval dient te worden verstaan, een plotselinge gebeurtenis, waarvan de oorzaak of één der oorzaken vreemd is aan het organisme van het slachtoffer en die een lichamelijk letsel veroorzaakt». De moeilijkheden die men hierbij kan ondervinden situeren zich niet zozeer op het vlak van het lichamelijk letsel als dusdanig maar eerder wordt het begrip buitenstaande kracht niet altijd goed begrepen. Er dient dus de nodige zorg en aandacht besteed te worden aan de omstandigheden waarin een ongeval gebeurde. Graag geven wij enkele voorbeelden van feiten die niet als een ongeval kunnen worden beschouwd. Langzaam optredende pijnen, overbelasting van spieren door overdadige sportbeoefening, hartinfarkten die niet veroorzaakt worden door gewelddadige inwerking, jum persknie. Deze feiten zijn meestal aandoeningen die, wan neer zij zich voordoen zonder dat er enige plotselinge gebeurtenisplaatsvond, op louter medisch vlak niet als van een trauma gewelddadige inwerking, een verwonding tot gevolg hebbend) worden aangezien, maar wel degelijk als een gevolg van pathologische toestand ziektetoestand). Het is wel zo dat in sommige gevallen de sportbeoefening de uitlokkende faktor was, dit wil zeggen deze toestand aan het licht bracht, maar dat neemt niet weg dat dit geen ongeval len zijn. Een naar waarheid opgesteld administratief gedeelte van de aangifte, voor de verzekering, dat naar eer en geweten aangevuld werd door de arts in het geneeskundig getuig schrift kan u soms moeilijkheden besparen en aan de verzekering toelaten dadelijk een korrekte beslissing te nemen in verband met het al of niet aanvaarden van sommige betwiste ongevallen. Vorige- zaterdag had in het sportlokaal bij Jean Van Damme de uitreiking plaats van de trofeeën van de beste spelers van kaatsklub Eendracht Zoggc. Heel wat supporters, bestuursleden en sympathisanten hadden eraan gehouden hierop aanwezig te zijn. Weinige klubs zullen evenaren wat de Zoggenaars hebben gerealiseerd in het voorbije seizoen. Naast een schitterend kampioenschap kwamen ze immers uit in de Beker van de Koning die reeds 50 jaar bestaat en waarvoor slechts 3 klubs uit het Vlaamse landsgedeelte worden geselekteerd. waaronder dit jaar de klub van coach Rudy Raemdonck. Tevens speelden ze in de beker van Vlaanderen en in de beker van Hamme, waar ze trouwens op een schitterende wijze uitkwamen. Supporters kozen de spelers van het jaar Nadien werd door Jean Van Damme de uitslag bekend gemaakt van de verkiezing door de talrijke supporters van Eendracht Zogge. De prachtige trofee voor de spelkwaliteit ging naar koordspeler Danny Baert. De trofee voor de inzet werd gewonnen door klein-midden Gerry Ronsmans. Beiden suksesvol seizoen in 1986. mochten een langdurig applaus Nadien werd door in ontvangst nemen. Jean Van lokaalhouder Jean Van Damme wenste de ganse Damme een receptie aan de Zogse ploeg het beste voor de aanwezigen aangeboden toekomst en een eveneens (V.G.P.) Bij OPSTAL PELOTE - GALMAARDEN BUGGENHOUT - OPSTAL Op zaterdag 28 september speelt Opstal Pelote tegen het vijftal van Galmaarden (Gewestelijke Bevordering Ge- raardsbergen - Ninove - Ronse), Dit alles in het kader van Opstal - kermis. Aanvang van deze kcrmisleute om 14u30 in de Broekstraat te Buggenhout - Opstal. Kaatsliefheb- bers allen op post. 1® nationale afdeling A 't Klaverken Buggenhout - Eendracht Assebroek: 19-20 KRACHTBAL Vanzelfsprekend voor allebei goedmaken, of toch? De aller- een eerste zware dobber. Een laatste minuut was dan ook de hoogvlieger werd deze wed- spannendste van de hele wed strijd niet, gebrek aan kompe- strijd. De thuisploeg kon met titieritme liet zich immers dui- een slotoffensief alsnog lang- delijk gevoelen, Beide teams szij komen, maar verkwansel- eisten ieder een helft voor zich de 2 doelrijpe kansen in de op. Buggenhout nam de eerste grijparmen van achterspeler helft voor zijn rekening. De Bruggeman. De iets betere thuisploeg startte vlotter en ploeg won dan ook verdiend: kon langs De Maerschalck, 19-20. met enkele knap ingestudeer de rugworpnummertjes af stand nemen. 15e min. 8-5. Lang duurde het echter niet. n Assebroek kwam al beukend nationale afdeling B terug. Ruststand ll-ll. De tweede helft bracht voor de Klaverken Buggenhout - toeschouwers geen verander- Eendracht Assebroek 7-17 ing. De fanionteams zwoegden met te stereotiep spel om op Ook hier gingen de Bruggelin- voorsprong te komen. Een- gen met de volle winst naar dracht dwong meer en meer huis. De thuisploeg miste in de veldmeerderheid af. eerste helft teveel doelkansen Langs hun uitstekende achter- om de wedstrijd, een totaal speler Hugo Bruggeman (beste andere wending te kunnen ge- man op het veld) kwamen ze ven. Ruststand 5-8. Assebroek Voor het snel herstellen van een fietsband heeft de Neder lander Wim Janssen een kleine spuitbus «Rapido» uitgevon den. Het gaat om een rubber- spray die volledig automatisch het lek in de binnenband op zoekt en weer dicht. De band wordt met dezelfde spuitbus Op zondag 29 september wordt om 14.30 uur op het Bloso sportcentrum aan de Vorsclaarsebaan te Herentals dc jogging van Hcrentlas geor ganiseerd. Men kan kiezen uit verschillende afstanden. De j voorinschrijving bedraagt 50 I IIBIIIIIIim II— ^achtbalkhib Opstal was vo- se gemeentehuis. Het gemeen- betuigen voor dc prestaties van Die prestaties zetten in de lieren slaagden er niet alicen in rige dinsdagavond Ie gast inde tebestuur wilde immers op pas- de Opstalse krachtballers tij- krachtbalwereld overigens ho- de kampioenstitel in hun reeks raadszaal van het Buggenhout- sende wijze zijn waardering dens het voorbije seizoen ge ogen op: de Opstalse scho- te behalen, maar krachtbalden zich achteraf ook nog Belgisch kampioen. De seniores wisten zowel in lagere afdeling C als in D de kampioenstitels in dc wacht te slepen. Laatstgenoemde prestatie bood de Opstalnaars de kans aan de eindronde deel te ne men. Een tweede en derde plaats in die ronde was overi gens voldoende om door te stoten naar bevordering. De spelers van voorzitter Gus- taaf Bettens de klub feit zowat zestig leden, gestart wordt nu ook met een dames- ploeg hebben dus een knap seizoen achter de rug. Dat was ook de mening van de Buggcnhoutse sportschepen Marc Heymans, die na het klassieke welkomstwoord van burgemeester De Landtsheer, de rijke verdiensten van j Krachtbalklub Opstal beklem- toonde. De schepen noemde Buggenhout trouwens één van de krachtbalcentra's in Vlaan- j deren en sprak er bovendien I zijn spijt over uit dat deze I ondergewaardeerde sport I erg aantrekkelijk voor de j beoefenaars, minder voor het publick weinig belangstel ling van de media krijgt. Naar Buggenhoutse geplogen- j heid werd deze ontvangst be goten met een dronk. Vermel den we nog dat Krachtbalklub i Opstal, met het doel de finan ciën aan te dikken, op zaterdag j 28 en zondag 29 september, in zaal «Hollywood» langs de I Broekstraat op den Opstal, een T.D. organiseert. Allen krachtig daarheen! Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1985 | | pagina 40