DIRK VERHOFSTADT FUSILLEERT AP. KORTRIJK DOMPER OP DE VERWACHTINGEN EUROPABEKER HANDBAL: H.C. AVANTI- HIK KOPENHAGEN HANDBALKALENDER KNAP VAN LOKEREN 2 TITELKANDIDAAT MENEN KREEG HET WARM STEVIG H.G. LOKEREN DRUKT DOOR IN DE TWEEDE HELFT J. VAN DAMME ALS SPEERPUNT De Voorpost - 27.9.1985 - 41 iut iandbal. Avanti Lebbeke ïermans) I* NATIONALE had geen last van nieuwkomer Kortrijk. Dirk Verhofstad was ook weer in zijn dagje, (foto Piet Handbal. De ploeg van Avanti Lebbeke kent een goed seizoenbegin. (foto Piet Hermans) i jl.V. AVANTI LEBBEKE - AP. KORTRIJK: 31-17 Avanti Lebbeke heeft zijn officiële entree in Buggenhout iiiet gemist. Samen met Kortrijk zorgde het inderdaad roor een bijzonder aantrekkelijke handbalavond die ten- volle gesmaakt werd door het vrij talrijke publiek. Dit bleek niet enkel uit de reakties van de toeschouwers maar dat werd ook verwoord door de Buggenhoutse Burgemees ter die na de wedstrijd verklaarde verbaasd te zijn over de p atletische prestaties van de handbalspelers en over de spektakehvaarde van de,handbalsport. HANDBAL pe wedstrijd was inderdaad jen sportief spektakel met bij londer veel hoogtepunten zo- lat Avanti zaterdag beslist aan tlantenbinding heeft gedaan. IVij geloven dat Lebbeke het getroffen had een tegenstander als Kortrijk te treffen voor die terste wedstrijd in de sporthal i/ierhuizen. De Westvlamingen, gesterkt Joor hun bijzonder geslaagd competitiedebuut tegen lands- kampioen Hasselt, hadden er PC?. ïiïucue mee om geduren de de volle 60' met open vizier je strijden en dit aan een nooit I Verzwakkend spelritme. De in gesteldheid van de Westvla mingen maakte het Avanti mo gelijk uit te pakken met een gevarieerd en effektief spelpa- troon dat de toeschouwers dui delijk beviel. Kortrijk had ech ter de tegenslag op een bijzon der knap afwerkende Dirk Verhofstadt te stuiten. Dirk Verhofstadt loopt te handbal len als in zijn beste periode en wij vragen ons af of Adam- czyck, de Kortrijkse trainer en tevens enig selektieheer voor de nationale ploeg, bij zijn voornemen kan gezegd wor den van Fr. Cornelis en als Adamcsyck dan toch opteert voor jongere spelers kan Luc Van Mol zeker niet over het hoofd worden gezien. De wed strijd startte bijzonder verras send. Nadat Dirk Verhofstadt met een keiharde worp de sco re had geopend bleek de Leb- beekse verdediging in moei lijkheden te geraken met het effektief aanvalsspel van de bezoekers. Langs Eckart (ex, E.V. Aalst) en Platteeuw nam Kortrijk een 2-5 voorsprong na 6' en er trokken donkere wol ken over de gezichten van de Lebbeekse bestuursleden. Coach De Nil en zijn spelefs raakten echter niet in paniek en zodra de Westvlaamse furie wat geluwd was, kwam de thuisploeg rustig terug. Avanti vond de gepaste sleutel in de verdediging en aanvallend be gon het vlotter en vlotter te draaien. Een kollektieve aan- valsbeweging werd afgerond door Van Mol en terwijl D. Verhofstadt met zijn doelpun- tenfestival was gestart, maakt De Pauw er vanop de rechter hoek 7-5 van na 12'. Hoewel de bezoekende keeper opval lend goed presteerde, werd het 10-5 na 18' en meteen was Lebbeke op weg naar een knappe prestatie. Cornelis maakte er 12-6 van, doelman Mertens stopte even later zijn tweede 7-m worp en E. De Smedt verscheen op het terrein als vervanger voor de geschor ste El Hafsi. Met een 16-10 ruststand werd een aantrekke lijke eerste helft afgesloten. In het begin van de tweede helft werd Kortrijk dan toch totaal overklast door een wilskrachtige thuisploeg. De Lebbeekse verdediging bleef hermetisch r>pcl<At«n Hit kostte K. Verhofstadt welis waar een diskwalifikatie we gens 3x2' en in aanval draai de de Lebbeekse scoremachine op volle toeren. Het werd 23- 10 na 41' en het duurde 12' vooraleer doelman Mertens zich toch eens moest gewon nen geven. De moedige bezoe kers kwamen daarna opnieuw iets meer in de wedstrijd maar het wedstrijdtempo bleef ver bazend hoog. C. Vinck deed zijn intrede 10' voor het einde en dadelijk bleek dat Carlo ondanks zijn maandenlange in- aktiviteit nog niets van zijn kwaliteiten heeft ingeboet. Dirk Verhofstadt bleef scoren 18 treffers in totaal! en E. De Smedt kwam nog eens in om H Maes enig mooi aan te spelen. Met nog een ap- plausvervanging voor Cornelis werd deze bijzonder spektaku- laire wedstrijd afgerond met een 31-17 eindstand. Om Dirk Verhofstadt en Fr. Cronelis te beamen, waarom zou Lebbeke dit seizoen de landstitel niet kunnen halen? Avanti Lebbeke: M. Mertens en C. Vinck, K. Verhofstadt, D. Verhofstadt 18, F. Cornelis 4, P. De Smedt, A. Maes 1, H. Maes 2, L. Van Mol 4, J. De Pauw 2, B. Van Ransbeeck, E. De Smedt RESERVEN: AVANTI LEBBEKE KORTRIJK De wederoptredende Fr. De _i. Ridder scoorde 7 doelpunten J| zodat redelijkerwijze mag VirapF vooropgezet worden dat coach j j 7J De Nil hem binnenkort zal flHFf §g kunnen opstellen in het fanion- jgSB lB» 1 l H team. Na een moeilijke eerste f helft (0-2 en 5-4 rust) brachten JsR I dWs?' - Van Ransbeeck, H. De Smet J en P. De Smedt in de tweede mi l helft Lebbeke 14-8 voor om 11 uiteindelijk een 13 zege te noteren. Avanti Lebbeke: Wim Van Hove, C. Vinck, B. Van Ransbeeck 4, Geyssels, P. ÊÊÊIKÊÊKÊÊÊIIIÊKÊÊÊw*"BP^È!!^&yÊÊËÊËrwimÈÊ$!$?^wlÊÊʧÊÊÊËÊBÊtl De Smedt 5, E. De Smedt, St. Vlassenroot 2, Walraevens, Handbal. Voor de wedstrijd die Avanti Lebbeke tegen Kortrijk speelde in de Buggenhoutse De Hauwere, De Ridder 7, H. sporthal, kwam burgemeester De Landtsheer een gewonnen reis overhandigen. Deze reizen worden geschonken mede door het sponsorship van Groep De Cuyper. (foto Piet Hermans) De Smet 3. 3* AFDELING ALKEN - AJAX LEBBEKE: 21-19 Ajax Lebbeke verloor tegen 'Alken en dit wordt door de ploeg toch ervaren als een domper op de verwachtingen. Inderdaad, er was gesteld een zes op zes te halen tijdens de drie eerste wedstrijden en met een zit Ajax reeds in de tweede kompetitiewedstrijd met een nederlaag opgezadeld. Bij Ajax zocht men niet naar ^verontschuldigingen, tijdens de eerste 30' toen Lebbeke duidelijk domineerde werd 'de kans gemist op een defini tieve kloof. Als de thuisploeg in de tweede helft dan uitpakte met een 6-0 verdediging werd het moeilijk voor Ajax. De tweede lijn bleek toen te zwak Van Gucht konde verplaat sing niet meemaken om Al ken tot verder uitstappen te verplichten en aangezien E. De Batselier niet in zijn dagje verkeerde, bleef de aanval in deze periode in gebreke. Niet temin wou men bij Lebbeke wel kwijt dat het scheidsrech- tersduo Limburgers blijkbaar een speciale «feel ing» hadden om elke aktic van De Batselier te bestraffen en Alken kreeg altijd «een pas» toe in aanval waardoor de ver uitstappende Lebbeekse ver- ZATERDAGAVOND IN BUGGENHOUT Zaterdagavond is het dan zover, H.C. Avanti Lebbeke speelt in de voorronde voor de Europese Beker der Bekerhouders tegen het Deense HIK Kopenhagen in zijn nieuwe thuishaven: de sporthal Vierhuizen in Buggen hout. Meteen is de Lebbeekse handbalklub aan zijn vijfde Europese Bekerwedstrijd toe en wordt Buggenhout de vierde sporthal waar Avanti met Europees handbal uit pakt. In de jaren 1972 en 1973 werd deelgenomen aan de Europabeker der Landskampioenen en aangezien er toen nog geen sporthal bestond in Lebbeke werd in 1972, tegen MAI Moskou, uitgeweken naar de St.-Niklase sporthal «De Witte Molen» en het jaar nadien werd Lissabon bekampt in de sporthal «Scheldedreef» in Grembergen. In 1979 werd in Lebbeke gespeeld tegen het Zwitserse Bern in het kader van de Beker der Bekerhouders en in 1983 werd, ook in Lebbeke, gespeeld tegen Rode Ster Belgrado in het kader van de I.H.F.-Bcker. Nu er in Buggenhout gespeeld wordt, liggen de zaken toch enigszins anders dan in dc jaren 1972 en 1973. Buggenhout is inderdaad de nieuwe thuishaven geworden van de Lebbeekse hand balklub en meteen wil Avanti de Buggenhoutse inwoners stimuleren om regelmatige handbaltoeschouwers te wor den. De spelers zelf voelen zich reeds heel komfortabel in hun nieuwe sporthal, dit bleek tijdens de voorbereidings wedstrijden en de kompetitiewedstrijd tegen Kortrijk, De aanpassing in Buggenhout gebeurt vlekkeloos en dat is niet in het minst te danken aan de inzet van de mandataris sen uit de Bosgemeentc die hun pleegkind tenvolle steunen. Tegen het sterke HIK Kopenhagen staat Avanti nochtans voor een bijzonder moeilijke opdracht. Denemarken is inderdaad een A-land in dc handbalhiërarchie en met zijn zes internationalen lijkt Kopenhagen geen partij voor de Lebbekenaars. Niettemin wil Dirk Verhofstadt bewijzen dat zijn ploeg op dit ogenblik tot de absolute top behoort en de nadrukkelijke aanwezigheid van jong talent bij Lebbeke staat borg voor de aflossing. In elk geval werd in Buggenhout nog nooit een dergelijk hoogstaand sportni- vcau aangeboden en Avanti hoopt zijn supportersschare te kunnen aanvullen met inwoners uit de Bosgemeente. Eerste grote afspraak dus in de Sporthal Vierhuizen op zaterdag 28 september om 20.15u. EVA dediging benadeeld werd. Ook de «korte» zaal speelde in het voordeel van de thuisploeg want vrijwel nooit kon de Leb beekse tegenaanval voluit ge speeld worden. Het begon ook niet zo best voor de Ajaxieden. Na 10' leidde Lebbeke weliswaar met 1-2 maar de kans op een 1-5 voorsprong was er beslist ge weest. Doelman De Bruyn opnieuw outstanding be hoedde Ajax nog voor groter onheil en E. De Vlieger moest toen zelf het terrein op (4-5) om enige rust te brengen in de ploeg. Toch bleef Alken aan klampen (5-6 en 7-8) en het was slechts op het einde van de eerste helft dat Ajax zijn over wicht met doelpunten kon ver zilveren. Rust 7-11. Tot de 40e minuut kon Ajax deze vier doelpunten voorsprong op het scorebord houden (11-15) maar kreeg het toen duidelijk moeilijk met de 6-0 verdedi gingsopstelling van Alken en met de home-getinte arbitrage. Aanvallend slaagde Lebbeke er toen niet meer in het waar te maken en in de volgende 10' scoorde Ajax slechts één doel punt. Alken ook dankzij enkele niet bestrafte loopfou- ten maakte er in die periode 16-17 van en 8' voor het einde stonden de ploegen gelijk (17- 17). Dit bleef zo tot de 55e minuut (18-18) en toen Alken dan 20-18 voor raakte was de kous af voor de bezoekers. BBalverlies, overhaasting en tegenslag tijdens de laatste mi nuten zorgden ervoor dat Ajax niet meer kon terugkomen. Ajax Lebbeke: D. De Bruyn, Van Bosbeke, Ouidé, Dc Bat selier 2, Christiaens 3, De Man 3, De Proft 5, Van Medegacl 3, Vlassenroot 1, Van Biesen 2, Coppens, De Vlieger. RESERVEN: ALKEN 17 AJAX LEBBEKE 21 De weer knap spelende Ajax- doublures met de wederoptre dende E. Van Geel, sloegen Alken definitief terug tijdens de eerste helft. D. De Batse lier, werkte nu voortreffelijk en ook J. Wesemael speelde zich in de kijker. Rust 7-14. Van Biesen en Coppens zorg den onder hun beiden ook voor zes Ajaxtreffers. Ajax: Van Bosbeke, Van Bie sen 3, Coppens 3, Van Geel 1, De Vlieger 1, Crombé 2, Bos- teels, D. De Batselier 4, Wese- mael 6. Jacobs. Koenings 1 TWEEDE NATIONALE M?i ïiiroDff Mirip nul nmomt UEjJuijnoruu mui uiiLUUlOtll VILLERS - E.V. AALST: 18-18 dat de behendige Aalsterse pi vot op het einde van vorig seizoen eraan dacht zijn pan toffels aan de haak te hangen! De wedstrijd startte nochtans bar slecht voor Eendracht. Na amper 4' spelen leidde Villers met 4-0 maar toen bleek nog maar eens dat er heel wat ruiti- ne aanwezig is in de ploeg van M. Wellekens. Aalst geraakte inderdaad niet in paniek en na een kwartier was de achter stand opgehaald (5-5). Een prachtig spelend Eendracht dreef zijn inspanningen nog op en aan de rust telden J. Steem an en C° een komfortabele 7- 11 voorsprong. Maar ook Vil lers had nog een verrassing in peto. Inderdaad, de behendige en onberekenbare Frederick begon toen zijn duivels te ont- Villers is beslist geen slechte binden en in een minimum van zaak voor Eendracht dat nu tijd werd het 11-11. Uiteinde met 3 punten uit twee wedstrij- lijk plaatste coach Wellekens den beslist een goedé start de ervaren M. Bayens op het heeft genomen. Nu zaterdag Waalse gevaar maar ook Mare komt Jemeppe op bezoek zo- had meer dan zijn handen vol dat nieuwe puntenoogst geen om deze balgoochelaar het utopie is en meteen zou Aalst scoren te beletten. Aalst raak- met een gerust gemoed de te nog 14-16 voor na 47' maar moeilijkere opdrachten kun- opnieuw kon Villers aanpik- nen afwachten. Tegen Villers ken. Zeven minuten voor het lukte J Steeman een opvallen- einde stelde M. Bayens de de uitschieter met zijn 7 tref- ploegen nog maar eens gelijk fers en als men dan bedenkt (17-17) en in de 55e minuut Handbal. Jaak Steeman van E.V. Aalst (arch) Een puntje halen in het bracht Steemans de Aalste- naars opnieuw op voorsprong. Met nog twee minuten te spe len scoorde Fréderick echter opnieuw (18-18) en toen Aalst dan nog balverlies leed en Vil lers de bal monopoliseerde om tijdens de slotsekonden een laatste poging te wagen was het nog even paniek bij Aalst. Het gelijkspel kan dus niet onlogisch worden genoemd. E.V. Aalst: Moens, E. Van Malderen, D. Bayens 2, R. Bayens 1, Stee mans 7. Van Den Bossche, Van Der Borght 2, Agneessens 3, De Cock 1, M. Bayens 2. RESERVEN VILLERS 13 E.V. AALST 20 Een kollektief sterk Eendracht nam na 10' een 1-5 voorsprong en met een 5-12 ruststand was de wedstrijd in feite reeds ge speeld. Ook in de tweede helft bleef Cooreman zijn zware worp juiist plaatsen (9-17 na 40') en de zege van het vlot spelende Eendracht kwam nooit meer in het gedrang. E.V. Aalst: E. Van Malderen, L. Moens, De Gendt, De Troch 3, Arijs 1, Corthals 1, Janssens, Van Den Bossche 6, Cooreman 9. HEREN Europabeker der Bekerwinnaars Zat. 28/9 te 20.15u. Avanti Lebbeke - HIK Kopenhagen 2' nationale Zat. 28/9 te 20.30 u.: E.V. Aalst - Jemeppe 3' afdeling Zat. 28/9 te 20.15u. Ajax Lebbeke-H.C. Gent 4' afdeling zond. 29/9 te 19.30 u. At. Temse-Groot-Bijgaarden Zond. 29/9 te 20 u.: H.C. Lokeren-Izegem zat. 28/9 te 18 u.: Anderlecht-H.B.C. Dendermonde Provinciale zat. 28/9 te 19.45u. S.K. Grembergse-Gr. Bijgaarden 2 zond. 29/9 te 19.45u. Buggenhout-D.B. Zwijnaarde zat. 28/9 te 16.30 u.: Waasmunster-Lokeren 2 DAMES 2' afdeling zat. 28/9 te 18 u.: E.V. Aalst-H.C. Zicho zond. 29/9 te 15u.: R.B. Dendermonde-Uilenspiegel zond. 29/9 te 17.15u.: Avanti Femina 2 - Opglabbeek 3' afdeling zond. 29/9 te 18.10 u. Buggenhout-Menen zond. 29/9 te 15.30 u. Squadra Femina 1 - Desselgem JEUGDHANDBAL Miniemen Zat. 28/9 te 13.15u. Waasmunster 1 - Gent zat. 28/9 te 15.30 u. Waasmunster 2 - Lokeren zat. 28/9 te 16 u. Ajax Lebbeke-Avanti Lebbeke Kadetten Zat. 28/9 te 14.15u.: Waasmunster-Gent zat. 28/9 te 17 u. Aalst-Dendermonde zat. 28/9 te 17 u. Ajax 1 - Avanti zat. 28/9 te 18 u. Ajax-D.B. Zwijnaarde 4" AFDELING D.B. ZWUNAARDE-H.C. LOKEREN 2: 16-19 H.B.C. DENDERMONDE - S.P.W. MENEN: 23-26 Menen, zowat door iedereen getipt als titelkandidaat nr. 1, is slechts met de hakken over de sloot gerazakt bij een gemo tiveerd spelend Dendermon de. Meteen is het duidelijk geworden dat H.B.C. dit sei zoen in staat is meer dan een figurantenrol te vervullen. De inbreng van Krogstrup heeft de Dendermondse trefkracht duidelijk naar omhoog getild en zoals die blijkbaar onver- slijtbare R. Van Der Veken zaterdag uitpakte, is hij nog lang niet aan pensioen toe. Maar ook de jeugdige Dender- mondenaars deden meer dan hun werk want tot 7' voor het einde bleef H.B.C. Menen be dreigen. De stand was toen 19- 20 en het was slechts daarna dat een knap spelende doel man Van Renterghem zich de finitief moest gewonnen ge ven. Via 20-23 werd het 21-25 2' voor het einde. Menen werd van bij het wed- strijdbegin duidelijk gemaakt dat het een moeilijke avond zou worden. Beide ploegen pakten toen uit met loeiers uit de tweede lijn en na 9' had H.B.C. de beginachterstand opgehaald (3-3). Nu werd het een zij aan zij tot de rust en het was R. Van Der Veken die ervoor zorgde dat Dender monde met een 11-10 voor sprong kon gaan rusten. Ook de tweede helft bleef ge- lij kopgaand want Krogstrup, uitgeweken naar de pivot- plaats, bleef op de Westvlaam se verdediging drukken. Zo werd het 18-10 10' voor het einde maar,in een spannend slot moest Dendermonde toch plooien. K. Van Renterghem, Asaert 2, Sanders, St. De Swaef 3, Van Der Veken 6, Claessens, Grijp, Bouteille 3, Verstrepen, Krogstrup 8, Impens 1 H.C. Lokeren 2, met een bij zonder effektief spelende R. Sonck, slaagde erin Don Bosco Zwijnaarde in eigen sportzaal te verslaan. Deze fel gesmaak te zege kwam nochtans in het gedrang tijdens een matige eerste helft waarin Lokeren enigszins faalde in verdedi ging, anderzijds tegenslag ken de in aanval. Niettemin werd de thuisploeg steeds bijge- beend door de ploeg van Fl. D'Hanis en na een kwartier stonden de ploegen opnieuw gelijk (5-5). Zes minuten voor de rust kon Lokeren de leiding in handen nemen (7-8) maar toch was het Don Bosco dat kon gaan rusten met de kleinst mogelijke voorsprong (9-8). Tijdens de tweede helft draai de het duidelijk heelwat beter rond bij de bezoekers maar ook Don Bosco wou van geen wijken weten. Via 15-13 na 48', stelde Lokeren gelijk langs Sonck (16-16) en in de rester ende 10' scoorden de Waaslan- ders nog driemaal. Doelman J. Smet speelde een sterke twee de helft. H.C. Lokeren: J. Smet, Fl. D'Hanis, J. De Smedt, Versele 2, Van Driessche 5, De Bruyne 3, Van De Velde, Van Den Berghe 3, Sonck 6. GROOT-BIJGAARDEN - H.C. LOKEREN: 16-23 WEMMEL 2 - BUGGENHOUT: 20-28 Lokeren liet tegen Groot-Bij gaarden duidelijk blijken dat het inderdaad bij de titelkandi daten kan gerekend worden. Individueel beschikt Lokeren over heel wat schietkracht en in gestalte moeten zij beslist voor geen enkele ploeg onder doen. Met de wederoptreden de De Brouwer, op de pivot- plaats en Rombout en L. Van Cauwenberghe in de tweede lijn, beschikt Lokeren over een bijzonder stevig geraamte waarrond nog een paar grote jongens kunnen geplaatst wor den zodat, vooral in verdedi- gevormd worden. Enkel aan vallend gaat het kollektief nog niet optimaal maar als dit spel- onderdeel nog kan bijgevijzeld worden, moeten de Waaslan- ders van geen enkele ploeg uit de reeks schrik hebben. Tegen Groot-Bijgaarden ondervond Lokeren eigenlijk slechts tij dens de eerste helft tegen stand. Doelman W. Van Del- sen deed Lokeren zelfs even twijfelen met zijn opgemerkte parades en zo is het te verkla ren dat via 5-9 na 22' de thuis ploeg nog naderde tot 7-9 aan dc rust. thuisploeg nog slechts de 10 eerste minuten het Waaslandse aanvalsgeweld intomen (11-14) want daarna begon Lokeren aan een bombardement dat slechts luwde 7' voor het einde maar dan wees het scorebord reeds een 11-21 voorsprong aan. Een bijzonder stevige ver dediging had gedurende 13' geen enkele bal laten passeren. H.C. Lokeren: Van Vaeren- bergh, J. Smet, Vermeiren, Lenaerts 1,A. D'Hanis 1, Ver guit, Beeckman 1, Rombout 6, Van Hille 3, De Brouwer 6, L, Van Cauwenberghe 5, Van Buggenhout blijft ernstig werk maken van zijn rehabilitatie in de handbal wereld. Ook zon dag tegen Wemmei 2 werd in funktie van de toekomst ge speeld en enkel tijdens het wedstrijdbegin kreeg Buggen hout het enigszins moeilijk. Toch nog iets onzeker gestart móest Buggenhout hard op de tanden bijten om Wemmei van zich af te houden. Enkele 7-m worpen werden gemist en het duurde meer dan een kwartier vooraleer de thuisploeg kon teruggeslagen worden. Na 15' spelen stonden de ploegen in derdaad nog steeds gelijk (5-5) maar dan kon Buggenhout de kloof slaan. De kersverse ploegkapitein liep vlot de tegenaanval en met een 7-13 ruststand was het duidelijk. Tijdens de tweede helft werd rond M. De Proft een jeugdig geheel opgesteld dat op deze manier wordt klaargestoomd voor moeilijkere opdrachten. Na driekwart wedstrijd leidde Buggenhout met een maximale 13-22 voorsprong. Buggenhout: J. Van Moer, F. Van Hecke, P. Vermeir 4, J. Van Damme 7, Trienpont 6, Moyersoon 1, De Proft 5, De Sitter 1, Verhe len 1, G. De Vuyst 2, De Wolf 1, Merckx.

De Voorpost | 1985 | | pagina 41