r WAOD-DAG IN SINT-NIKLAAS RUIME BELANGSTELLING EN GOEIE WEDSTRIJDEN WAOD-TROFEE WAASLAND HEUNINCK ZEER BEDRIJVIG KENNY FRANSSENS: DOEL BEREIKT JEAN-PAUL VAN DER STRAETEN DE EREMBDDEGEMSE KRACHTPATSER KOERST NOG EEN WEEK! PAUL DE BRAUWER: DE EERSTE VELDRITV0GEL... BART HEIREWEGH TWINTIG OVERWINNINGEN liiüÊ GA JIJ MAAR WINKELEN OP DE MARKT IS ER GOEIE KOERS TE ZIEN mkëÊÈMjk' _K 42 - 27.9.1985 - De Voorpost Zoals in ons vorig nummer bert Gobert zijn vluchtgezel in bekend gemaakt vierde het plan en zegevierde met ruime Sportkomité WAOD-Waas- bonus, land zondag jongstleden zijn Uitslag: 1. Robert Gobert 15-jang bestaan onder het (Beernem) de 35 km in 58 vaandel van de Wielerbond minuten, 2. Van Alboom, 3 voor Openbare Diensten Raymakers, 4. Rijckewaert, 5. (WAOD) met een pleiade aan Louis De Boeck, 6. Romain wedstrijden. Hier volgen ze Baert, 7. René Droesbeke, 8. chronologisch met een korte Gerard Gevaert, 9. Jos Cer- schets en de tien eerst geplaat- pentier, 10. Roger Verhelle, sten. Algemeen en resumerend kon 12.45 uur: wielerkoers voor wel worden gezegd dat de liefhebbers categorie C 33 weerman het bijna de ganse jaar) met 27 vertrekkers, dag liet afweten want pas rond Van bij de start een vluchtpo- drie uur kwam de zon het ging van Marcel Van Impe. Na doorweekte wegdek drogen en 3 ronden kreeg die het gezel- vanaf dat moment verschenen schap van het duo Roelekens- iok de sportliefhebbers. Zo Declercq. In de achtergrond reeg de zogenaamde hoogdag nog een reaktie van Lievens, 'ch een prachtige apoteose Van Hoof en Callebaut maar ede omdat de deelnemers in de spurt voor de bloemen et niet meer dan logisch von- stond er geen maat op de sup- en dat ze er kien tegenaan prematie van Freddy Roele- noesten. kens. )m 10 uur vertrok de eerste Uitslag: 1. Freddy Roelekens •oers, een wedstrijd voor lief- (Herzele) de 52 km in luur22', ïebbers kategorie B (tot 32 2. Martin Declercq, 3. Marcel aar) met 35 deelnemers. Een Van Impe, 4. Etienne Lievens, intsnapping van het tweetal 5. A. Callebaut, 6. Roger 'aridaens en Vandeputte Hoof, 7. Freddy Landuyt, 8. iracht de ontknoping en in de Freddy Van Impe, 9. Roger ;purt was er geen kruid gewas- Moens, 10. Fernand Dewaal. .en tegen de man uit Dender- loutem, 14.15 uur was er een wieler- UitsJag: 1. Ronny Paridaens, koers voor veteranen van plus de 52 km in 1.21 uur, 2. Joost 55 jaar. Toch ook voor deze Vande Putte op één lengte, 3. affiche dertig deelnemers. Ludo Lauwers op 40», 4. Fred- Lange ontsnapping van Alois dy Joos, 5. Jan Meul, 6. Theo Moons en Marcel Mortier. No- Wullens (NI), 7. Kris Heirweg, deloze inhaalpoging van een 8. Luk Van Bossche, 9. Raf vijftal (Nees, Portaels, Ver- Antheunis, 10. Luc Baetens. haert, De Pauw en Van Hec- ke). Moons haalt het zonder 1.30 uur een wielerkoers voor problemen tegen vluchtpartner -teranen (tot 55 jaar) met 22 Mortier en Wijmeersch be- eelnemers. Er was al na twee slecht de groepssprint in zijn onden een ontsnapping onder voordeel voor de achtste mpuls van Gobert in het ge- plaats, elschap van Van Alboom. In Uitslag: 1. Alois Moons (Nij- e reaktie streden Raymae- len) de 35 km in 1.10 uur, 2. «5 Rijkewaert maar zij Marcel Mortier, 3. Frans Nees, Konden niet bij de twee kopio- 4. Jean PoriaciS, 5. Dsnié! Y23 pers komen. In de laatste ron- Hecke, 6. Jos Verhaert, 7. Da- de liet nationaal kampioen Ro- niël Depauw, 8. Theo Wij- WIELRENNEN meersch, 9. Emiel Van Hul, 10. Robrecht De Munck. 15.30 uur: wielerkoers voor dames met twaalf deelneem sters. Ontsnapping van Hilda De Jonge ongedaan gemaakt in de derde ronde. Kampioene Goe- minne behaalde nogal wat pre mies en toonde zich ook in de ultieme groepssprint de beste. Uitslag: 1. Christiane Goemin- ne (Wortegem) de 30 km in 54 min, 2. Chantal Versluys, 3. Audrey Regnaert, 4. Brigitte Wieles, 5. Yolande Devalck, 6. Janneke Verhelst (NI), 7. Linda De Rudder, 8. Gora Nijssen, 9. Sabine Versluys, 10. Marvlene Delbart. 16.30 uur; wielerkoers voor liefhebbers categorie A, 50 deelnemers. Deze koers was het onbetwiste orgelpunt van de reeds geslaagde esbatte menten en werd gekenmerkt door tal van gelukte vluchten. De meest aktieven in het eer ste koersgedeelte waren plaat selijke renners zoals Ronny Van Raemdonck, Freddy Oel- brandt en Paul Goethals. Rond half koers dan de defini tieve ontsnapping met Ver- roeye en Vanwesteyne. De achtervolging werd wel ingezet door Goethals, Bolssens, Luyckx, Oelbrandt en Serge Van Daele. De spurt werd zonder noe menswaardige problemen door Verroeye gewonnen terwijl Oelbrandt voor de derde plaats alleen over de meet kwam en Serge Van Dale als vijde de pelotonspurt won. Uitslag: 1. Marnix Verroeye (Nazareth) de 80 km in 2 uur, 2. Peter Vanwesteyne, 3. Fred dy Oelbrandt, 4. Serge Van Daele, 5. Patrick Bolssens, 6. Paul Goethals, 7. Freddy L~VClDr. Antoine Demets, 9. Frans Brouwers, 10. Cor Ver- plancke. De stand na 22.9: «/•ivreddy Luyckx (Waasmunster) met 534 punten, 2. William Depeels (Haasdonk) met 466 p., 3. Modest Smet (Zwijndrecht) 422 p., 4. Roger Beelaert (Kieldrecht) 418 p., 5. Freddy Oelbrandt (Belsele) 404 p., 6. Daniel Van se'e) P*> 7- William Govaert (Waasmuns ter) 335 p., 8. Patrick Bolssens (Kieldrecht) 308 p., 9 Erwm Van Sande (St. Niklaas) 285 p„ 10. Erik Van Loo (Nieuwkerken) 284 p., 11. Eddy Moorthamers (St. Ni klaas) 249 p., 12. Ronny Van Raemdonck 227 p.. 13. Paul Van Bossche 215 p., 14. Martin Bosman 203 p., 15. Roger Hoof 170 p., 16. Norbert Stals 144 p., 17. Benny Vermeu len 140 p., 18. Aimé Deschepper 134 p., 19. Marc Borggraef 124 p., 20. Wilfried Wouters met 122 punten. Volgende en laatste proef voor de trofee is maandag 30 september aanstaande in Sint-Gillis-Waas. Deze trofee loopt in samenwerking met Garage-Carrosserie Luc Deyaert (St. Gillisbaan 148 in Sint-Niklaas) en Taverne- Bistro in Sint-Niklaas. (mn) BWCL-Wielrennen. In Liedekerke wonnen André Mertens (C) en Desiré Sonck (D) bij de onafhankelijken. (xl) B.W.C.L. WIELRENNEN Kenny Franssens had voor het seizoen vijf overwinningen in het vooruitzicht gesteld. Vo rige zondag in Berlare heeft de nieuweling uit Beveren zijn doel bereikt. Hij versloeg zes medemaats in de spurt. Kenny Franssens toonde zich van in den beginne aktief en ging enige tijd alleen in de aanval. "Net voor halfweg werd ik bijgehaald door het peloton. Daaruit zijn we later met ze ven ontsnapt. Dat waren Peter De Meersman, Dirk De Vriendt, Gino Bas, Benoit Martens, Gustaf Schouppe, Ronny Lievens en ikzelf. Net voor het ingaan van de finale verdween Lievens door een valpartij uit ons gezelschap. Toen volgde de sprint. Ik zat in het wiel van Dirk De Vriendt, van waaruit ik op tijd weg sprong. Ik won vrij gemakke lijk. In de nog resterende wed strijden hoopt Kenny Frans sens nog een aantal knappe resultaten te behalen. Nu za terdag verschijnt hij in Baasro de aan de start. Tijdens de winter volgt hij de sportschool van Beveren. (e.d.m.) Woensdagavond werden er wedstrijden gereden in Strijtem, Bij de onafhankelijken (C en D) hebben heelwat renners ge probeerd om te ontsnappen, maar twee nijdige heuvels en het strakke tempo zorgden er voor dat niemand weggeraak te. Ook de plaatselijke renner A. Van Renterghem probeer de het meermaals, maar hij werd van dichtbij geschaduwd. Zo werden P. De Wever (C) en P. Droesbeke (D) de res- pektievelijke winnaars. Bij de liefhebbers kon ieder een merken dat P. Buslot ko ste wat het kost wou winnen. Daarom was hij bij alle ont snappingspogingen betrokken ontsnapten te geraken. Op vijf ronden van het einde ontsnap te vooraan A. Vah Laethem. Drie ronden verder sprong eerst Van der Meirssche en nadien P. Buslot naar de vluchter. Deze drie werden niet meer verontrust. In de laatste ronde demarreerde de plaatselijke renner Van Der Meirssche en hij won voor ei gen publiek, terwijl Pierre Buslot het van de B-ers haalde met enkele meters voorsprong op Van Laethem. Zondag in Liedekerke zorgden de organisatoren voor een cri terium in het winkelcentrum en er kon heelwat aan premies verdiend worden. Bij de onaf hankelijken kregen we in de B 18D: 1. Jos Van Isterdael (Denderleeuw), 2. Willy Vinck, 3. Frangois V.D. Bos-j sche, 4. Herman Van Laer, 5.i Pierre Buslot. C 21 D: 1. Paul De Weveii (Ternat) 42 km in 59', 2. An dré Mertens, 3. Willy Roels, 4. Freddy Janssens, 5. Richard! Beché D 16 D: 1, Paul Droesbeke (Schepdaal), 2. Gaston Van den Hoeck, 3. Desere Sonck, 4. Pierrot De Wit, 5. Alfons' Philips. Nieuwerkerken - 44 BWCL-i renners (kat. A): 1. Eddy Van] Der Meirsche (Nieuwerker ken), de 53 km in 1 u. 18 min.! 2. Claude Heuninck op 0.32, 3. WIELRENNEN IN HET LAND VAN AALST Het voorbije weekend noteer den we twee winnaars onder onze streekrenners. Bij de ^•nieuwelingen hadden we Les lie Huyghe als primus van 22 vertrekkers in Erondegem. De Ledenaar was er de beste van het lot en liet er onder meer Platteeuw (5e) en Coorman (10e) beiden uit Erpe-Mere, achter zich. Bij de juniores vinden we niet zo direkt «winners», maar Jean-Marie De Nil, de in Erembodegem wonende Brus selaar finishte als numero uno in Bavegem, buurgemeente van het iets beter gekende St.- Lievens-Houtem. Hij klopte er 34 collega's na een 120 km lange wedstrijd. Het meest «benadeelde» slachtoffer was deze keer «nen hollander» met name Karei Van Goethem, die het in de spurt onder hen bei den moest afleggen tegen de veel snellere beenhouwers- zoon. In deze bijdrage willen we ech ter even uw bijzondere aan dacht vestigen op de prestaties van een persoon die door me derenners bestempeld wordt als «de oudgediende» van het gelid. Al zegt men dat best niet luidop als hij in de geburen toeft, want wij hebben hem zich eens weten kwaad maken toen een wat jongere deelne mer hem «dienen ouden» noemde. De geviseerde renner in kwestie demarreerde van in de start en de rest van de bende zag hem pas weer na de aankomst. Dat ze nu nog ne kiër lachen met dieën ouden, grijns lachte Jean-Paul Van Der Straeten, met de bloemen in de handen. Jean-Paul Iaat er doorgaans niet mee lachen. Deze noeste werker uit Erembodegem, kombineert met veel sukses s»een fulltime job in het Aals- terse bedrijf Du Pare, met een wielercarrière bij de amateurs. Vroeg in het seizoen moet men mij niet verwachten, vertelt de sympathieke huisvader, want dan kan ik te weinig trainen en is het ook nog te koud. Maar eenmaal de zomer in aantocht, dan kunnen de oefentochtjes uitgebreid worden en komt de konditie eraan. Koers te Gooik Vorige zaterdag werd Jean- Paul 2de in de koers te Gooik. Maar liefst 73 amateurs traden er aan, doch de beslissing viel reeds vrij vroeg, na 4 5 km, toen 10 renners zich wisten af te scheiden. 7 van de 10 af te leggen ronden bleven deze moedigen min of meer bij el kaar, maar toen de eigenlijke finale werd aangevat schoten er daar slechts drie van over: de latere winnaar Raskin uit Hasselt, Van Der Straeten en Patrick Jacobs. Laatstgenoemde «zat er door» zodat die Limburger zich hooguit met mij moest bezig houden, vertelde Jean-Paul. In de laatste ronde probeerde ik wel nog een paar maal, maar de snelle Limburger kwam on middellijk op mijn achterwiel gesprongen. In de spurt begon ik van vrij ver aan de kop en behield de leiding tot zowat 50 meter voor de streep, maar toen ging het lichtjes bergaf en draaide Raskin zijn maximale versnelling iets soepeler rond en klopte hij me met een goed half wiel. Eigenlijk verschoot ik er zelf van dat hij het zo moeilijk had. Maar ja, ik ben nu eenmaal geen spurter en dan ben je dikwijls de sigaar. Zestien maal «tweede» Dat verklaart allicht waarom de «Labiekes»-renner reeds 16 tweede plaatsen veroverde, en «slechts» 9 eerstes. Over twee jaar won ik 7 koersen, vertelt Jean-Paul, maar vorig jaar ben ik zwaar ziek geworden. Ik had net een koers gewonnen, toen ik «de Rode Hond» kreeg, ik en mijn kleine. De rest van het seizoen was naar de vaantjes. Al reed ik geregeld nog wel eens in de prijzen, winnen was er niet meer bij Maar voorlo-, pig gaat het wel goed ja, ook al behoef ik nu niet meer zo veel trainingskilometers. Tenande- re, ik kom maar thuis om kwart na vijf en train dan tot ongeveer kwart voor acht. Desondanks draai ik prima, al was de herfstkoers te Nieuwer kerken wel een grote tegenval ler. Maar dat was buiten mijn schuld doordat ik tweemaal lek reed. De eerste keer was ik mee met de eersten, toen ik mijn tube voelde leeglopen. Alles bij mekaar diende ik twee minuten op een ander wiel te wachten. Ik reed het gat op mijn eentje dicht, maar net toen ik weer aansloot reed ik weer lek. Geloof me het wenen staat je dan nader dan het lachen, vooral als je met «goede benen» vooraan in de koers reed. Maar kom, het leven gaat voort. Wat zyn de vooruitzichten? Ik koers allicht nog een week. Want nu zondag gaat het win- teruur in en kan ik niet meer trainen 's avonds, 't is te vlug donker. Maar misschien haal ik er het komende weekeinde nog een overwinning uit, wie weet. Wij wensen het hem in ieder geval van harte. F.V.N. Vroeger dan ooit voorheen, het veldrijden zoekt blijk- bdar zelf de konkurrentie van de zomersoorten oo. startte begin september in ons land de veldritbedrijvig- heid. En, al was het begin dan traditiegetrouw toch wat slap, september kreeg met de veldrit te Wingene ook al een eerste topper. Inderdaad, in de Westvlaamse veldritgemeente zagen we Roland Liboton, Yvan Messelis, Bert Vermeire, Johan Ghyllebert, Rein Groenendaal, Paul De Bou wer en bievoorbeeld Danny De Bie aan het werk. Een deelnemerslijst om u tegen te zeggen. Paul De Brauwer, de renner die al vanaf de vroege start in het veld rondtoert had in Wingene echter ook geen grote tegenstand. Het was duidelijk dat de anderen, van wie de meesten aan hun seizoendebuut toe waren, konditie misten. De Brauwer had geen moeite zijn suksessenreeks verder te zetten en de Wetterenaar scoorde meteen een drie op drie. Dat vroege gewin, het spreekwoord indachtig, mis schien slechts kattegespin maar ondertussen is "Brau- werke" toch duidelijk sterk op dreef. Maar waal staat De Brauwer wanneer de Europese veldritbedrijvig- heid, pas eind oktober, goed op gang komt? Ons land heeft opnieuw het langste seizoen van de veldritlanden, de meeste organisaties en uiteraard de grootste verbrokkeling. Men vraagt al jaren daarvoor een oplossing maar de tegenstrijdige belangen maken een gunstige wijziging haast onmogelijk. Of nog een bedenking... welke Vlaamse organisator krijgt voor zijn veldrit in het echte seizoen de kleppers van vorige Wingene nog eens bij elkaar? Hugo Aerts JU+CJ voor liefhebbers in Roosdaal. (xl) n« Bart Heirewegh heeft in Baasrode een twintigste sei zoenzege behaald. In de sprint versloeg hij Gino Steenssens met wie hij halfweg was voor op geraakt. "Van bij de start volgde de ene demarrage na de andere", zegt de Hammenaar. "Dat was er de oorzaak van dat het peloton vroeg uit me kaar viel. Ik werd lid van een leidersgroep met Patrick Van Buggenhout, Johnny Van Haute, Freddy Borms, Gino Steenssens, Gunther De Ker- pel en Bruno Heyvaert. Later kwamen nog een aan tal renners ons vervoegen. Vanaf dat ogenblik werd het tempo opgedreven. De ene na de andere diende te lossen. Ik bleef over, samen met Gino Steenssens. Onderling heerste een uitstekende verstandhou ding. Gino Steenssens is trou wens altijd bereid om een deel van het werk op te knappen. In de spurt komt hij te kort. Wat ook nu het geval was." 's Anderendaags was Bart Heirewegh in Sint-Martens- Lierde aan de slag. De eerste keer dat hij twee dagen na mekaar een wedstrijd betwist. Het ging om een criterium waarbij telkens over een kas seiweg van vierhonderd meter diende gereden. Aanvankelijk ondervond Bart Heirewegh nog de gevol gen van de inspanningen die hij de dag tevoren had gele verd. Toch evolueerde hij on afgebroken in de voorste gele deren, lanceerde tevergeefs een aanval en werd uiteinde lijk derde in de sprint," Komend weekeinde gaat hij opnieuw twee opeenvolgende wedstrijden betwisten. Zater dag in Zaventem en zondag in Buggenhout. (e.d.m.) en porde daarbij zijn mede vluchters aan. Hij ondervond echter wat het betekent met een kampioenentrui te rijden. De vluchters werden telkens gevat. In de laatste ronde gin gen Jos Van Isterdael en de goed rijdende Willy Vincke er vandoor en ze behielden enke le meters voorsprong tot op de streep. Jos Van Isterdael (B) en Antoine De Caboter (A) werden de eersten. Zaterdag was er criterium op de kermis van Nieuwerkerken, waarin er bijzonder snel werd gereden en in alle kategorieën moesten bijna iedere ronde renners afhaken. Bij de onafhankelijken ont snapte half-wedstrijd Willy Roels. Hij legde er duchtig de pees op, vooral tijdens het op rijden van de viadukt. Deze C- renner hield het tot het einde vol en won prachtig. Op enke le ronden van het einde kon P. De Wit (D) met enkele C- renners nog uit de greep van de groep blijven en won dus in de D-kategorie. Bij de liefhebbers viel het op dat Claude Heuninck er van bij de start zin in had en hij zette voortdurend ontsnap pingspogingen op gang. Later kwam dan ook de goede ont snapping tot stand met twee A- renners: Heuninck en Van der Meirssche en vier B-renners: P. Buslot, A. Van Laethem, W. Cleymans en A. Van As- sche. Deze renners losten me kaar goed af, terwijl J. Van Isterdael, die de goede vlucht had gemist, tevergeefs hemel en aarde bewoog om tot bij de finale een ontsnapping met C- renners: A, Mertens, W. Van der Eecken, A. Dekens, A. Van Rentergem en als D-ren- ners: D. Sonck en A. Philips. Mertens won de sprint, terwijl Sonck de D-reeks won. Bij de liefhebbers was het weer Heuninck die het vuur aan de lont stak. Van Ginderdeuren ontsnapte met enkele renners, maar leed bandbreuk. Nadien ontsnapte Van Isterdael en die stak meerdere premies op zak, maar werd toch bijgebeend. Nadien was het nog eens de beurt aan Nevens. Dan ontsnapten P. Buslot (B), J. Dirickx (B) en J. Crabbé (A). Later trachtten Van Laethem en Van Isterdael tot bij de vluchters te geraken. Er werd echter fel gereden, het peloton brak in twee en die twee achtervolgers werden op geslokt. De drie vluchters ech ter reden zeer sterk en bleven voorop. In de laatste ronde ontsnapte A-renner Crabbé en hij won verdiend, terwijl Bus lot en Dicrickx het in de spurt moesten uitvechten wie als eerste B-renner zou arriveren. Op de sprint van Buslot stond geen maat en hij behaalde de negentiende zege van het sei zoen. Rudy Pollet stond aan de lijn te kijken met pijn in het hart. Hij kon niet deelnemen wegens een ongeval. Woensdagavond A 22D: 1. Antoine De Caboter (Grimbergen) 42 km in 57', 2. Rene Van Isterdael, 3. Bruno Cornelis, 4. Claude Heuninck, 5. Eddy V.D. Meirssche. Qahater <A) wonnen de koers Bruno Cornelis 1.33; 4. Luc, Pauwels; 5. René Mertens. 30 BWCL-renners (kat, B): 1. Pierre Buslot (Lebbeke), de 53 I km in 1 u. 18 min.; 2. Augustu. Van Laethem; 3. Willy Cley- mans op 0.25; 4. André Van Assche, 5. Frangois Van Den Bossche. 25 BWCL-renners (kat C) 1. Willy Roels (Wetteren) de 46 km in 1 u. 13 min. 2. Georges Van der Cruysen op 0.17; 3. I Roger Colman op 0.32; 4. Alois Van Renterghem; 5. Gi- i no Lucchi. 18 BWCL-renners (kat. D): 1. Pierrot De Wit (Etterbeek), de 46 km in 1 u. 13 min.; 2. Paul Droesbeke op 0,23; 3. Gaston Van Den Hoecke; 4. Robert Duym; 5. Alfons Philips. Liedekerke 38 BWCL-renners kat. A: 1. Jacques Crabbe (Molenbeek), de 79 km in 1 u. 45 min.; 2. Luc Berckenbosch, 3. Eddy Van Isterdael 31 BWCL renners kat. B: 1. Pierre Buslot (Lebbeke), de 79 km in lu. 40 min. 2. Johnny Dierickx; 3 Frangois Van den Bossche op 35»; 4. August Van Laethem, 5. Jos Van Isterdael. 27 BWCL-renners kat. C: 1. André Mertens (Alsemberg), de 75 km in 1 u. 45 min.: 2. Willy Van Der Eeckcn, 3. An dré Dekens, 4. Alois Van Ren- terghem; 5. Guy Van Kelf op l'I5» Kat. D: 1. Desiré Sonck (Ni- i novc) de 75 km in 1 u. 41 min. j 2. Alfons Philips, 3. Roger Van Wesemael op 1*15», 4. Gaston Van Den Hoeck; 5. Georges Wijnendacle. BWCL-Wielrennen. Jacques Crabbé (A) en Pierre Buslot uit Lebbeke (B) waren primus bij I de liefhebbers in Liedekerke (xl) beloftevolle jonge renner uit Temse, Gun- Waarschijnlijk een zinsnede (voor vrouwlief) die zater dag door alle echte wielerliefhebbers in een straal van pakweg 50 kilometer rond Sint-Niklaas zal gebruikt worden. En daar is inderdaad alle reden toe want nu de Belgische wielersport werkelijk bijna geen enkel licht puntje ontwaart, zijn er in het Waasland (en Kampen hout) nog een pak bekwame mensen die voor de derde opeenvolgende maal de grote Prijs Raymond Impanis uitbouwen. U zult misschien opmerken dat het toch de vierde editie is van deze bijna semi-klassieker maar in 1982 werd de prijs met diezelfde naam op een plaatse lijk circuit in en om Haacht betwist. Sedert 1983 kennen we dus de wedstrijd Kampenhout (Haacht)- Sint-Niklaas en dat dreigt met recht en reden een blijver te worden. In 1982 won Willem Peelers, in 1983 naamgenoot Ludo Peeters en verleden jaar Ad Wij- Van deze drie oud-winnaars komt alleen laatstgenoem de aan de start zaterdagnamiddag, want Ludo Peeters heeft voor dezelfde ploeg andere sportieve verplichtin gen in Ierland, net als Vanderpoel, Manders en Leo Van Vliet. Verder zijn er om gelijkaardige redenen de Swerts-renners Kuiper, Teun Van Vliet, Gert Jacobs en Adri Van Houwelingen verhinderd en verschijnen ook Wiliam Tackaert en Erik Van Lancker niet aan de start om 12 uur voor de Brouwerij Primus-Haacht. Wie er wel zijn? Makkelijker gevraagd dan beant woord: de hier voorgaande renners dus zeker niet maar voor de rest mogen eigenlijk alle koereurs uit Nederland en België met enige klassieke ervaring in het peloton van pakweg 130 vertrekkers worden ver wacht. Dat is dus ex-wereldkampioen Claude Criquil- lion, nationale kampioenen Haeghedooren en Hane- mannen, een selektie van Postrenners met de twee Planckaert's, Nuelens en De Keukelaere en ook de resterende atleten uit het huishouden van Jan Raas. Volgens ons wordt de te kloppen man iemand uil de Kwantum-stal, een formatie die de vorige twee jaar al voor de zege streed en nu weer heel wat troeven in handen heeft met Ducrot, Ilanegraaf en Wijnands op de eerste rij. Vergeet ook niet dat na de eerste passages op de Markt (omstreeks 14 uur) een heuse afwachtingskoers voor internationale liefhebbers wordt betwist met nogal wat goeie Belgische vertegenwoordigers en ook het puikje van de Nederlandse amateurslichting. De aankomst wordt verwacht rondom 17u30, maar geen nood, Pien belooft goed weer!

De Voorpost | 1985 | | pagina 42