PATRICK VINCK WINNAAR VAN AT BILJART r' EERSTE INTER NOS- JEUGDTORNOOI s DRIVE WAS TE STERK VOOR PATRO PATRO HAMME BEGON GOED TTC IMMERZEEL IN VOLLE OPGANG DEBUTANT LOKEREN BETAALT LEERGELD VLIERKOUTER A AL UITGESCHAKELD BILJARTEN IN AALST De Voorpost - 27.9.1985 - 45 TAFELTENNIS Golfbiljart. Palace A uit Aalst won zijn eerste thuiswedstrijd met 5-1 tegen Krijt op Tijd. (da) In de eerste provinciale KBTTB heeft Patro Hamme echt rammel gekregen. Het verloor van Drive A Sint- Amandsberg met 2-14. Een uitslag die geen kommentaar vergt. De bezoekers die uit de nationale reeks waren getui meld zullen ongetwijfeld dit jaar in deze reeks de te klop pen formatie worden. Met Paelinckx B6, een C6 en twee DO's waren ze duidelijk de sterksten. Opmerkelijk toch dat de twee Patro-puntcn be haald werden door Erik De Clercq die Johan Soencn en Van Geertsom (zoon van de vroegere in Hamme zeer be kende Cyriel) versloeg. De B-ploeg kreeg Drive C voorgeschoteld. Het ging met de Hamse ploeg verschrikke lijk goed. Zonder pardon ver sloeg ze iedereen. Op zeker moment al een verpletterende 7-1 score. Maar toen kwam de terugval. Patro B ging echt panikeren en de Drivejongens kwamen steeds maar dichter tot 7-6. Precies op dat moment werd de Hamse ploeg weer zichzelf en gingen naar een 9-7 overwinning. Drive C met zijn vier D2 speiers zal er dit jaar nog veel doen struikelen. Gui- do De Block en Carl Gossens wonnen elk drie keer. Peter Van Cauteren was tweemaal de sterkste en Dirk Stallaert haalde eenmaal zijn tegenstan der neer. Patro C in derde provinciale moest Hilaire Stallaert missen wegens ziekte. Maar invaller Stefan Goosscns deed het even flink. Madeion A Buggenhout werd met 11-5 huiswaarts ge zonden. In het begin scheen het niet zo best te vlotten. De balans bleef lang in evenwicht 4-4. Vanaf dat moment rukte Patro zich los en via een 8-4 tussenstand werd het een klin kende overwinning. De twee jokers waren hier ongetwijfeld Paul De Schoesitter en Mare Stallaert die alles wonnen. Vier op vier! Stefan Goossens haalde het twee keer en J. Van Couwenberghe één overwin ning. Tenslotte was er nog de D- ploeg die Kruibeke A moest bekampen. Aanvankelijk scheen ze een kans te hebben: 4-4. Toen leken de beste pijlen verschoten. Ze verloor meer en meer terrein 5-7 en het werd uiteindelijk 6-10. Twee overwinningen werden geno teerd voor Bart Van Couwen berghe en Geert Stallaert. Ru dy Claeys en Walter De Rijcke eik één overwinning. Biljarten. Raymond Ceulemans aan het werk in Biljart 2000 te Erembodegem (da) TTC Immerzeel dat pas van het seizoen 1984-1985 in kom petitie aantreedt heeft blijk baar de wind in de zeilen. Immerzeel start dit seizoen liefst met drie ploegen in kom petitie. De A-ploeg komt uit in 4' provinciale C. en de B- en C-ploeg starten in 5e provincia le C Dat de drie ploegen tijdens het aan de gang zijnde seizoen gensters zullen slaan laat niet de minste twijfel. Dit ondanks het vertrek van Patrick Ro- bijns naar Herleving Dender- monde, Patrick was ongetwij feld een der betere spelers. Dit vertrek is ruimschoots opge vangen door de komst van ge routineerde spelers als de ge broeders Van Der Scheuren, die samen met sportleider Pau wels en Gilbert Robijns deel uitmaken van het A-team. Na 2 weken kompetitie is de A- ploeg reeds koploper van 4C provinciale C. Er werd gewonnen tegen Vlierkouter B en Melsele C, die respectievelijk met 11-5 en 3-13 werden ingeblikt. De B- en C-ploeg doen het eveneens schitterend. Ze delen samen de eerste plaats in 5' Provinciale. Het B-team met Jean-Pierre Heyvacrt, De Smedt, Van Geyt en Van Hau- wermciren won te Lede met 4- 12 cijfers en versloeg Tenera- monde A met 9-7 cijfers. De C-ploeg met Arijs, Colson, De Nevc en Dequesnc haalde het van Herleving A met 13-3 cijfers. En bij Teneramonde B werd er met zware 2-14 cijfers gewonnen. In deze wedstrijd traden reservespelers De Deyn en De Saedeleer aan, wat met een bewijst dat men over een uitgebreide kern spelers be schikt. Het bestuur met voorzitter Temmerman, De Neve, Van Beers en Pauwels kijkt met belangstelling uit naar het ver dere verloop van de kompeti tie. Doet TTC Immerzeel het opnieuw? Belangstellende voor de tafel tennissport kunnen terecht bij secretaris Jan De Neve, Im- merzeeldreef 197, tel.: 21.98.02 of bij penningmees ter, Roland Van Beers, Snoek- straat, 20. Tel.: 21.85.53 te Aalst. (JVL) Bij de KBTTB is deze week de tafeltenniskompetitie gestart. Patro Hamme speelt daarin met vier ploegen. Zaterdag in zaal Familia heeft Patro ge toond dat er met hen zal af te rekenen zijn. Ze wonnen drie van de vier wedstrijden. Al leen Patro D kon het niet waarmaken tegen Vlierkouter C. In de eerste provinciale kreeg Patro A het bezoek van nieuweling Zomergem A. De Hammenaars begonnen schit terend. Na vier wedstrijden had de thuisploeg de bezoe kers onder de voet gelopen 4- 0. Dat was schitterend. Maar spoedig zou blijken dat Patro A de schaapjes nog niet op het droge hadden. De bezoekers zouden uiteindelijk nog terug komen en Patro geraakte maar met de hakken over de sloot 7- 9, De Keyser (3), De Schoesit ter Pierre (3) Eric De Clercq (2) en Johan van Hecke (1) Verwonderlijk dat Johan maar één keer kon winnen. In zijn andere drie wedstrijden ver loor hij telkens in de belle. In een zekere wedstrijd had hij zelfs een 19-11 voorsprong ver worven, Maar hij sneuvelde nog in de laatste punten. Patro B in tweede provinciale speelde de grote slokop tegen Pacem A. Het won met 12-4. Alhoewel de bezoekers zelfs met een C6 kwamen opdagen werden ze met een drupneus huiswaarts gestuurd. Guido De Block won vier keer en was meteen de Hamse joker. Carl Goossens en Hilaire Straetman wonnen drie keer. Peter van Cauteren haalde het twee keer. De C-ploeg die in de derde provinciale uitkomt had even min problemen met de bezoe kers van Elckerlyc B uit Aalst. Met hun drie D-spelers en een NG werden ze met 14-2 ge klopt. Paul de Schoesitter, Mare en Dirk Stallaert wonnen alles. Alleen Thomas Behiels won twee keer. De D-ploeg in de vijfde afde ling kreeg Vlierkouter C op bezoek. De gasten waren beter dan de thuisploeg die dan ook met een 5-11 werd geklopt. Stefaan Goossens was de beste lokale man met drie overwin ningen. Patrick Glas won één keer, net zoveel als Luc Pele- grin. Geert Stallaert won niets. Peter De Backer, een Aalsterse coming-man mocht in Biljart 2000 Erembodegem bewijzen wat hij kon in een demonstratiewedstrijd tegen veelvoui kampioen Raymond Ceulpmans (da) HANDBAL Groot-By gaarden - H.C. Lokeren 25-3 Deze weck gingen in de KVKT-tafcltcnnis de beker wedstrijden van start. In deze voorronde werden er al een paar verrassende uitslagen ge noteerd. Vooral de uitschake ling van Vlierkouter A is ver bazend, gezien deze formatie verleden jaar zwierig de finale bereikte. Vlammcrs B ontving Vlierkou ter C. Een wedstrijd die duide lijk boven hun petje ging 2-7. Nochtans had de thuisploeg tct 2-2 gelijke tred gehouden. Vanaf dat moment ging het minder vlot bij de jongens van Hamme-Zogge die uitgescha keld werden. Leo De Ridder was ongetwijfeld de sterkste man bij de overwinnaars. Hij won drie keer. Vlammers A en Pardaf C was ook verrassend. Idereen ver wachtte dat de lokalen er zou den in slagen de jongens uit Kruibeke een voetje te lichten. Maar dit scheen niet te lukken. Na 1-2 ging het niet meer bij de Vlammcrs die naar een zware 1-8 nederlaag werden verwezen. Alleen kapitein Leo Vlammers C van hun kant kre gen ook bezoek van Triumf A Lokeren. Ze zaten evenmin aan een feest en werden met 1 - 8 geklopt. Het was alleen in de allerlaatste ontmoeting dat Vlammers C de forfaitscore kon ontlopen. Bertin Jurgen zorgde voor de overwinning door Daniel Dehon te verslaan in drie sets. Patro D en Patro A moesten elkander in de ogen kijken. Twee formaties die el kander goed kenden. Het was dan ook spannend duel. Op zeker moment kwam er zelfs geen aftekening 2-2. Maar toen schoot de A-ploeg toch uit haar krammen. M. de Key ser liet zich door niemand ver schalken en won alles. Fr. Messagie die vaak tien punten voorgift moest toestaan haalde toch twee overwinningen bin nen. Gelukkig maar want Pier re de Schoesitter was niet zo sterk met één overwinning. Pa tro A haalde het dan toch met 3-6 Patro G tegen Madeion B was een moeilijke wedstrijd voor Buggenhout dat tot de allerlaatste wedstrijd heeft doorgaan naar de volgende ronde. Na een 1-2 voorsprong werd Buggenhout meer en meer in het verweer gedron gen. Vooral omdat Stefaan Goossens bij de thuisploeg van geen wijken wilde weten. Met werd 3-3 en even later zag hel er donker uit voor Madeion met 4-3, In de laatste twee wedstrijden kon dc bezoeker telkens het laken naar zich toe trekken. Met een 4-5 overwin ning waren de bezoekers ui terst tevreden. Patro B en Pat ro E was eveneens een span nende kamp waarin beide for maties om beurten op voor sprong kwamen. Bij Patro E was vooral Behiels de te klop pen man. Hij liet zich door niemand verschalken. Met zijn drie overwinningen was hij on getwijfeld de joker in deze wedstrijd. Na een 2-3 score werd het 3-3. In de twee vol gende wedstrijden zal Van Cauteren en De Block dan toch de zege voor dc B-ploeg vastleggen. Eindstand 5-4. Vlierkouter A Hamme kreeg het bezoek van KWB A Krui- was met haar sterkste samen stelling achter de tafels ver schenen en meteen stond Vlierkouter voor een zware opgave. Na een 3-3 was het een dubbeltje op zijn kant. Maar een losbrekend KWB A liet daarna aan niemand nog een kans om een wedstrijd te winnen. Meteen werd een van de favorieten, Vlierkouter A, met 3-6 uitgeschakeld. Vlier kouter B deed het beter en maakte geen problemen met Juvencs B dat met een 8-1 score huiswaarts werd gezon den. Alleen Joris de Bock kon de eer redden. Tenslotte was er nog Patro F dat Vlammers D met 0-9 uitschakelde. Ongeveer 25 van de belang rijkste Belgische toeleverings bedrijven voor de automobiel nijverheid hebben reeds hun deelname toegezegd aan het 64c Internationale Auto-, Mo tor- en Rijwielsalon dat van 15 tot en met 26 januari in het tentoonstellingspark van Brus- Fl. D'Hanis, de stichter en ook trainer-coach van de Lokerse damesafdeling was helemaal niet ontevreden over het de buut van zijn meisjes: «Na tuurlijk moeten wij nog veel leren en enkele basisfouten moeten tijdens de komende B"Jarten- Na de demonstratie van Ceulemans en De Backer in Biljart 2000 te Erembode weken vermeden kunnen wor- Rem werd ook de scheidsrechter geïnterviewd (da) den maar het debuut is toch bevredigend». Inderdaad, tij dens de eerste helft speelde Lokeren goed mee en een 5-2 stand na 17' kan zeker niet slecht genoemd worden. Met een 11-3 ruststand mocht Lo keren niet ontevreden zijn. In de tweede helft ging de thuis ploeg dan de tegenaanval spe len en uiteraard leed Lokeren heel wat balverlies wat hen vrijwel tekens een tegendoel punt kostte. Maar wat een eu forie toen Lokeren er na 4' 0-1 van maakte. H.C. Lokeren: J. Van Dam me, Marchand, Rombout 3, Opreel, Van Pottelberg, Van De Voorde, Van Daele, Schaeck. EVA België telt een half miljoen slechthorenden of 5 procent van de totale bevolking. Voor deze slechthorenden* is de kommunikatie een groot pro- bleem. Er worden in ons land Biljarten. De dag dat Raymond Ceulemans in Terjoden kwam spelen, werd ook de finales jaarlijks 20.000 hoorapparaten gespeeld van de Snookerklub 2000. Luc Van De Spiegel won met 4-0 tegen William De Lebbeekse biljartklub «Inter Nos» mag met tevreden heid terugblikken op de organisatie van haar eerste «Inter Nos-jeugdtornooi». In haar opzet, het carambolespel bij niet-aangesloten jongeren te propageren, is ze immers volkomen Gedurende twee zaterdagna- eens durven etaleren, dan middagen waren biljarters-in- zorgden enthousiasme en inzet spe in Gasthof Bierboom aan voor enkele uurtjes onvervalst de slag. En al bereikten niet biljartgenot, alle stoten op het groene laken Van de dertien deelnemers die de perfectie die routiniers wel zich op de eerste speelnamid- dag aanboden, waren de acht besten vorige week zaterdag opnieuw op post. Een onschul dig «polleken» verrichtte via loting de samenstelling van de tweede ronde. Diezelfde procedure werd ge volgd voor het samenstellen van de halve-finalewedstrij- den. Naarmate de wedstrijden vorderden, de minder sterke elementen geêlemineerd wer den, werd het meer en meer duidelijk dat de tweelingbroers Palace A-Cosmos B Leeuwkens A-Telstar A Hoppe A-Hand in Hand A Moorsel B-Moorsel A Hand in Hand B-Schoonaarde A Retro A-Scotsing A Cosmos A-Klosken A K.O.T.A.-Buxy A B: Posthoorn-John Boys Scotsing B-Retro B Schoonaarde B-Central A Prima B-Prima A 1-5 Duifken A-Hoppe B 5-1 Telstar B-Leeuwkens B 2-4 Trap op A-Telstar C 5-1 Klokeksn B-Palace B 1-5 VRIJDAG Prima-Schoonaarde 1-5 Cosmis 4-Kloksken 3-3 Hand in Hand II-Buxy I 1-5 Telstar II-Telstar I 2-4 Buxy II-Hand in Hand I 1-5 Retro-Cosmis I 4-2 Palace-Scotsing 3-3 Vrij: Moorsel Johan en Patrick Vinck bei den ruim bekend in voetbal middens en momenteel jeugd spelers bij tweedeklasser St.- Niklaas zich de zege in dit tornooi zouden betwisten. Dat gebeurde ook. Patrick Vinck toonde zich uiteindelijk de sterkste. Uitslagen Johan Pessemier-Tony Mi- chiels 8-15 Luc D'Hondt-Dirk De Munck 15-2 Patrick Vinck-Geert Vinck 15-12 Dirk Bosman-Johan Vinck 12-15 Halve finales Patrick Vinck-Luc D'Hondt 20-16 Tony Michiels-Johan Vinck 18-20 Finale B Luc D'Hondt-Tony Michiels 20-16 (3de) Finale A Johan Vinck (2e)-Patrick Vinck (overwinnaar) 14-25 De eerste drie mochten van de organiserende klub «Inter Nos» elk een pracht van een trofee in ontvangst nemen. Pierre Van Rossem Golfbiljart. Posthoorn uit Aalst had het blijkbaar niet zo moeilijk tegen Kloksken, want het won met 4-2. (da) Biljarten. De deelnemers aan het tornooi in Den Bierboom te Lebbeke, georganiseerd door Inter Nos voor niet-aangesloten liefliebbers. v)

De Voorpost | 1985 | | pagina 45